Avaleht
uus teema   vasta Raud »  TSI (TeeSeeIse) »  DIY Elektrijalgratas märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 19, 20, 21 ... 95, 96, 97  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.05.2015 07:05:28 vasta tsitaadiga

Jep, ootan ka neid celle, ~2x kergem kui Lifepo4. 1tk 3Ah cell maksaks teoreetiliselt 3000/(10000/10,8) = 3,24$
48v 10ah pakk 150$ ja kaalub ~2,5kg icon_razz.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
IndrekM80
HV kasutaja

liitunud: 16.04.2013




sõnum 06.05.2015 09:57:33 vasta tsitaadiga

Teoorias on asi muidugi tore aga ilmselt reaalne elu on siiski märksa proosalisem.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.05.2015 13:29:24 vasta tsitaadiga

isegi kui nende cell'ide hind tuleb 5 eurot, on asi mõistlik.. a ilmselt reaalne elu on veel proosalisem icon_biggrin.gif
hetkel rahul oma 1800mah samsungidega :p

_________________
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.05.2015 14:26:38 vasta tsitaadiga

Banggoodis oli neid vahepeal 4,3€-ga tk saada.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
lauri
HV veteran
lauri

liitunud: 05.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.05.2015 14:31:46 vasta tsitaadiga

eleratas kirjutas:
Tesla seina-aku uudis röömustab vist meid köiki, sest loodetavasti sisaldavad need akud ikka neidsamu imelisi Panasonicu 18650-id, mis Model-S. Moskvas üks "kulibin" juba lammutab esimest Model-S -i akut...Ettevötmise eesmärk väga sirgjooneline - ehitada saadud 18650-st äge aku e-jalgrattale! http://electrotransport.ru/ussr/index.php?PHPSESSID=f372rnpjnfpcehfcc8g96jnmv7&topic=26666.0
Tahaks näha Elon Muski nägu selle Moskva-uudise peale;) Äkki võtab järgmiseks plaani e-ratastele akude tootmise:)?
Veel pilte Model S aku lammutamisest Venemaal...
http://www.yaplakal.com/forum11/topic1104428.html

Usas juba on lahti lammutatud:
http://www.teslamotorsclub.com/showthread.php/34531-Plan-Off-grid-solar-with-a-Model-S-battery-pack-at-the-heart

_________________
The sh*t has hit the fan.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.05.2015 14:53:49 vasta tsitaadiga

DVDRW, kommentaaridest käib läbi ka pettunud kliente... 12usd 2 ~3000'st patakat on hea küll, võtaks isegi praeguste asemele icon_razz.gif

edit: tundub, et 3100'seid on saada küll kui otsida, hinnaga ~€6/tk ja tagasiside järgi on 3000 reaalselt ka mahutavuseks:
http://www.aliexpress.com/item/4pcs-lot-Original-18650-NCR18650A-Protected-Rechargeable-Li-ion-battery-3100mAh-with-PCB-For-Panasonic-Free/1521088384.html

_________________
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.05.2015 18:56:16 vasta tsitaadiga

Banggoodist 2x ostnud 5$/tk, tuttavale ka soovitasin, ise testisin ka, its real thumbs_up.gif
Soodus lõppes otsa kahjuks.
Müstika see, et Ebays kõige odavam 1tk >10$
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
IndrekM80
HV kasutaja

liitunud: 16.04.2013




sõnum 06.05.2015 19:28:10 vasta tsitaadiga

Hea tahtmine jurada nende ümmarguste plönnidega, ruumala kasutuse efektiivsus ei kannata erilist kriitikat - kolmandik ruumist on tühi + väikeste elementide tõttu palju kattematerjali. Kas see kokkuvõttes ikka ära tasub?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.05.2015 19:37:00 vasta tsitaadiga

Aga pakk tuleb ikkagi ~2x väikesm kui Lifepo4.
Miinused on väiksem tsüklite arv ja väike vool.
Näen pointi neis siis kui tihti pikke sõite oleks vaja teha Tallinn-Tartu jne.
Lifepo4 oleks 50kg. NCA 25kg.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.05.2015 19:51:39 vasta tsitaadiga

DVDRW, millega mahtu testisid?
_________________
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.05.2015 20:39:18 vasta tsitaadiga

See + see. Powerbank piirab voolu 0,9A peale ja katkestab lõpus ahela (mul oli 3W led taga). Mõõtja läheb aku ja powerbangi vahele. Mõõtja töötab min 2,7 voldiga.

viimati muutis DVDRW 06.05.2015 20:45:26, muudetud 2 korda
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.05.2015 20:41:20 vasta tsitaadiga

DVDRW, mul powerbank olemas ja see mõõtja ka olemas, kuidas mahtu lugeda? peab tühjast täis laadima, et saaks teada? tahaks just sellist, mis teaks palju sees on mahtu icon_razz.gif
_________________
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.05.2015 20:55:34 vasta tsitaadiga

Laed täis ja siis testid ära (tühjaks)
Mõõtja salvestab iga 10ah tagant. ja mälu 10 aku jaoks. Näitabki mitu Ah kokku tuli.
Spoiler Spoiler Spoiler

Mõõtja taustvalgus tobedalt vilgub, tinutasin valgustuse otse.

DIY 3€ elektriratta aku alatühjenemiskaitse? icon_razz.gif
Spoiler Spoiler Spoiler
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
meelis11
HV vaatleja

liitunud: 29.03.2004




sõnum 07.05.2015 11:10:57 vasta tsitaadiga

DVDRW kirjutas:
Aga pakk tuleb ikkagi ~2x väikesm kui Lifepo4.
Miinused on väiksem tsüklite arv ja väike vool.
Näen pointi neis siis kui tihti pikke sõite oleks vaja teha Tallinn-Tartu jne.
Lifepo4 oleks 50kg. NCA 25kg.


Pigem on Lifepo4 ju väiksema mahalaadmisvooluga, kui NCA elemendid. See väike vool on Lifepo4 miinus, mitte NCA oma.
Mina küll mingit ca 10KG 20Ah akujurakat rattale ei taha, selleks et suudaks 1000W mootorit ära toita. Soovitatakse ju 15-20Ah akut kui mootor on 1000W+

muideks endale saabus just punktkeevitus ka, millega neid elemente kokku keevitada saab. NCA on tulevik, lifepo4 tundub oma mõõtmete ja kaalu juures eilane icon_smile.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.05.2015 11:43:38 vasta tsitaadiga

Mis seal Tesla akus on ei teagi täpselt. Aga üle 0,2C ta igatahes ei luba garantii säilitamiseks.
Ise sõidan Lifepo4jaga 1,5C. Pinge kipub alla 3v olema. Tähtis on aku asukoht rattal.
Parim on vast all keskel.

Ei tasu unustada, et see NCA kestab 4x vähem kui Lifepo4. Niiet hind korruta 4-jaga.
http://batteryuniversity.com/learn/article/types_of_lithium_ion
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
meelis11
HV vaatleja

liitunud: 29.03.2004




sõnum 07.05.2015 11:58:09 vasta tsitaadiga

DVDRW kirjutas:
Mis seal Tesla akus on ei teagi täpselt. Aga üle 0,2C ta igatahes ei luba garantii säilitamiseks.
Ise sõidan Lifepo4jaga 1,5C. Pinge kipub alla 3v olema. Tähtis on aku asukoht rattal.
Parim on vast all keskel.

Ei tasu unustada, et see NCA kestab 4x vähem kui Lifepo4. Niiet hind korruta 4-jaga.
http://batteryuniversity.com/learn/article/types_of_lithium_ion


Aga miks ma pean ta 4ga korrutama? Enamus Lion akusi pakutakse elueaks 800-1000tsüklit, lifepo4 kuni 2000. Elueaks loetakse seda kui ca 70-80% mahtuvusest on alles. See aga ei tähenda et aku päevapealt on surnud.
Lisaks kui akusi ei lae alati täiesti täis ja täiesti tühjaks, siis kestavad need ka 2x kauem (vältida liiga tühjaks ja 4.2V asemel laadida 4.1V).
Ühesõnaga alginvesteering on võimalik teha väiksem, või siis sama raha eest saada suurem ja kergem aku, mida seega ei kasuta alati täielikult ära. See aga pikendab selle eluiga. Isegi kui 2-4 aasta pärast on aku täiesti läbi, siis selle ajaga on ka uusi tehnoloogiaid ehk väljas või on aku hinnad oluliselt kukkunud. Lähevad ka lifepo4 akud tuksi (BMS viga vms), seega see 2000 ei ole kindlasti reaalne number.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.05.2015 12:50:58 vasta tsitaadiga

Ka Lifepo4 eluiga pikeneb kui seda õrnalt kasutada ja samamoodi pole kohe läbi kui arv täis saab. LifeYpo4 lubab 7000 laadimist 70% DOD juures.
Minu skeptilisus tuleb sellest, et läpakaakud ja RC lipod lähevad ju päris tihti läbi. Ja paljut tulevad mu juurde nutuga, et nende eratta lioon ei toimi enam, pooled cellid läbi jne.
Lifepo4jaga massilisi bad celle pole nagu kohanud.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
meelis11
HV vaatleja

liitunud: 29.03.2004




sõnum 07.05.2015 13:23:57 vasta tsitaadiga

DVDRW kirjutas:
Ka Lifepo4 eluiga pikeneb kui seda õrnalt kasutada ja samamoodi pole kohe läbi kui arv täis saab. LifeYpo4 lubab 7000 laadimist 70% DOD juures.
Minu skeptilisus tuleb sellest, et läpakaakud ja RC lipod lähevad ju päris tihti läbi. Ja paljut tulevad mu juurde nutuga, et nende eratta lioon ei toimi enam, pooled cellid läbi jne.
Lifepo4jaga massilisi bad celle pole nagu kohanud.

Selleks tulebki akupakk oversizeda, et seda hellalt saaks kasutada. Enamus valmis lion akupakke on nii väikesed, et seal cellid saavad päris korralikku koormust, mille peale nad lähevad soojaks. Soojus ja liigselt tühjaks laadimine ongi põhilised akude vaenlased. Ma julgeks öelda, et Tesla autol kasutatav akupakk on ikka korralikult oversizetud, et elemendid ei peaks taluma suuri koormusi. Tänu sellele nad saavadki anda garantiisid (kas see oli 8aastat ja 90% mahtuvust?)
Läpakad on oma olemuselt suhteliselt halb keskkond akudele, kuna peavad taluma protsessori ja muu elektroonika poolt tekitatud sooja keskkonda.

Mõned 18650 akud on lühiajaliselt isegi 30A, 3C on suhteliselt levinud. Siiski pakun, et akupakk võiks kasutaja poolt kasutatavat sõidustiili taluda vähemalt 1 tund, seega pidev 1-2C on piisav. Kui kasutada pidevat 2-3C taluvaid akusi, siis ongi juba hellalt kasutamine.

Eks igaüks peab oma sõidustiilile ja maitsele vastavalt akutüübi valima. Ei ole olemas ühte ja parimat. Minu eelistus lihtsalt kisub pigem kergema ja soodsama akutüübi poole, selle nimel olen nõus teoreetilist tsüklite arvu veidi järele andma. Siiski arvan, et pigem on see tsüklite arvu vahe 2X, mitte 4X

üks artikkel 18650 akutüüpidest mis sobiks elektriratastele:
https://www.electricbike.com/lithium-cobalt-manganese/
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
IndrekM80
HV kasutaja

liitunud: 16.04.2013




sõnum 07.05.2015 20:58:45 vasta tsitaadiga

Mina olengi selline kloun kes sõidab 13kg 20Ah 48V LiFePO4 akuga ja olen rahul sellega... kaks aastat trööbatud kohe sisuliselt iga päev ja ei kõssagi icon_smile.gif

meelis11 kirjutas:
DVDRW kirjutas:
Aga pakk tuleb ikkagi ~2x väikesm kui Lifepo4.
Miinused on väiksem tsüklite arv ja väike vool.
Näen pointi neis siis kui tihti pikke sõite oleks vaja teha Tallinn-Tartu jne.
Lifepo4 oleks 50kg. NCA 25kg.


Pigem on Lifepo4 ju väiksema mahalaadmisvooluga, kui NCA elemendid. See väike vool on Lifepo4 miinus, mitte NCA oma.
Mina küll mingit ca 10KG 20Ah akujurakat rattale ei taha, selleks et suudaks 1000W mootorit ära toita. Soovitatakse ju 15-20Ah akut kui mootor on 1000W+

muideks endale saabus just punktkeevitus ka, millega neid elemente kokku keevitada saab. NCA on tulevik, lifepo4 tundub oma mõõtmete ja kaalu juures eilane icon_smile.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
meelis11
HV vaatleja

liitunud: 29.03.2004




sõnum 08.05.2015 09:48:29 vasta tsitaadiga

Aga sa ilmselt ei tõsta ka oma ratast igapäevalset trepist või muudest kohtadest üles? äärekividest alla hüppad? icon_smile.gif
Ehk sul põmst tegu elektrirolleriga, kui sa sõidu ajal ei vänta ja tõstmiseks liiga raske.
Palju ratas kokku kaalub? Mul vist sinna 22kg kanti

IndrekM80 kirjutas:
Mina olengi selline kloun kes sõidab 13kg 20Ah 48V LiFePO4 akuga ja olen rahul sellega... kaks aastat trööbatud kohe sisuliselt iga päev ja ei kõssagi icon_smile.gif

meelis11 kirjutas:
DVDRW kirjutas:
Aga pakk tuleb ikkagi ~2x väikesm kui Lifepo4.
Miinused on väiksem tsüklite arv ja väike vool.
Näen pointi neis siis kui tihti pikke sõite oleks vaja teha Tallinn-Tartu jne.
Lifepo4 oleks 50kg. NCA 25kg.


Pigem on Lifepo4 ju väiksema mahalaadmisvooluga, kui NCA elemendid. See väike vool on Lifepo4 miinus, mitte NCA oma.
Mina küll mingit ca 10KG 20Ah akujurakat rattale ei taha, selleks et suudaks 1000W mootorit ära toita. Soovitatakse ju 15-20Ah akut kui mootor on 1000W+

muideks endale saabus just punktkeevitus ka, millega neid elemente kokku keevitada saab. NCA on tulevik, lifepo4 tundub oma mõõtmete ja kaalu juures eilane icon_smile.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Fukiku
Kreisi kasutaja
Fukiku

liitunud: 06.11.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.05.2015 10:17:50 vasta tsitaadiga

meelis11 kirjutas:
Aga sa ilmselt ei tõsta ka oma ratast igapäevalset trepist või muudest kohtadest üles? äärekividest alla hüppad? icon_smile.gif
Ehk sul põmst tegu elektrirolleriga, kui sa sõidu ajal ei vänta ja tõstmiseks liiga raske.
Palju ratas kokku kaalub? Mul vist sinna 22kg kanti
ot:
Mul on ratas ilma elektrita aga kõige muude kellade ja viledega ca 30kg... iga päev tõstan keldrist välja ja tagasi. Äärekivist alla tulen küll, aga üles tõesti ei lähe üldiselt.. icon_smile.gif

_________________
Foxic is just a simple fox
Enne kui sa küsid oma küsimuse - küsi seda vannipardilt! Rangelt soovitatav enne programmeerimise alafoorumisse uue teema tegemist.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
IndrekM80
HV kasutaja

liitunud: 16.04.2013




sõnum 08.05.2015 10:34:15 vasta tsitaadiga

Ei tõsta jah, ratas kaalub ~40kg koos akuga... äärekividest üles/alla ikka sõidan aga loomulikult mitte punn põhjas vaid tasakesti icon_biggrin.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
PAUKA
HV veteran
PAUKA

liitunud: 22.07.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.05.2015 15:57:35 vasta tsitaadiga

Spoiler Spoiler Spoiler


20ah 48v lifepo4 on peal, sõidab alla ja üles treppidest, äärekividest ja kust iganes vaja, talub 1m+ flat hüppeid ka ilusti. Asi pole akus, vaid ratta toorik tuleb õige võtta.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Maidor
HV kasutaja

liitunud: 20.08.2013




sõnum 09.05.2015 19:03:00 vasta tsitaadiga

Kus on saada parimaid kodaraid Magic Pie 3 700C pöiale? 2 kodarat võtsid nõuks puruneda. Kui kellelgi vedeleb, siis võin vahetada ka 26" kodarate vastu.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
nunnu
Kreisi kasutaja
nunnu

liitunud: 25.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.05.2015 12:03:47 vasta tsitaadiga

https://www.indiegogo.com/projects/add-e-simply-add-electricity-to-your-bicycle

Midagi teistmoodi

Huvitav kuidas see 600W sedasi rehvile üle kantakse? Pole probleemiks?

_________________
Pooldan igareedeseid kondoomivastaseid ühiskogunemisi vabaduse väljakul.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
d3t
HV Guru
d3t

liitunud: 14.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.05.2015 10:44:08 vasta tsitaadiga

nunnu, ülemõistuse kallis mootor imho. 600w on suht piir kui kumme iga tuhande kilomeetri tagant vahetada ei taha.
_________________
next.Insiders - koht mängijatele ja tehnikahuvilistele toredaks ajaveetmiseks.
PT: Sony XE90 & LG C1 värvi kalibreerimine
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.05.2015 15:42:02 vasta tsitaadiga

Huvitav info siniste EV-power cellide kohta:
Cellis lähevad balansist välja alati samamoodi.
Graafik kui aku täis (pool aastat vahet)
Spoiler Spoiler Spoiler

Balanseerin iga 25 sõidu järel.

Siis peaks pm saama balansist väljaminemise kiirust vähendada takistitega.

Ma ootan kuni NCR18650 3,1ah celli saab kätte 4€-ga, siis ehitan 5,5 kwh paki rattale.
Saan Tlnst Eesti igasse nurka sõita ühe laadimisega, nö Tesla ratas icon_razz.gif

Powerwalli lammutamine on lootus.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
virks
HV Guru

liitunud: 19.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.05.2015 17:50:06 vasta tsitaadiga

DVDRW kirjutas:
Huvitav info siniste EV-power cellide kohta:
Cellis lähevad balansist välja alati samamoodi.
Graafik kui aku täis (pool aastat vahet)
Spoiler Spoiler Spoiler

Balanseerin iga 25 sõidu järel.

Siis peaks pm saama balansist väljaminemise kiirust vähendada takistitega.
Mitu elementi paraleelselt on? Kui mitu, siis võta grupeeri kõige tugevamad ja kõige nõrgemad omavahel ringi ja saabki võrdsem.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.05.2015 16:58:21 vasta tsitaadiga

2 x 10ah on paralleelis. Ümbertõstmine oleks liiga suur töö.
Tegi nüüd tühjendamise testi ka. 17,4Ah sain kätte. On olnud ~400 tsüklit 1,5C juures (~80% DOD).
Roheline joon, koormuseta pinge pärast 17,4Ah kulutamist
Spoiler Spoiler Spoiler

Mingi veider asi Cell 11-15-ga.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
IndrekM80
HV kasutaja

liitunud: 16.04.2013




sõnum 23.05.2015 21:20:56 vasta tsitaadiga

400 tsükli kohta on 17.4ah ikka väga s*tt tulemus, mis kinnitab veelkord et need sinised WINA purgid pole suurem asi. Vaevalt, et sa pidevalt 30 ampriga sõidad, 48v juures on see ~70 km tunnis. Ehk laadid 1C vooluga? Mul GBS 20 Ah LiMnFePO4 purkidel umbes 500 tsüklit igasugustes oludes trööbatud ja jääkmahtuvus üle 19ah. LiMnFePO4 on amprireitingud muidugi paremad...

DVDRW kirjutas:
2 x 10ah on paralleelis. Ümbertõstmine oleks liiga suur töö.
Tegi nüüd tühjendamise testi ka. 17,4Ah sain kätte. On olnud ~400 tsüklit 1,5C juures (~80% DOD).
Roheline joon, koormuseta pinge pärast 17,4Ah kulutamist
Spoiler Spoiler Spoiler

Mingi veider asi Cell 11-15-ga.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.05.2015 22:13:07 vasta tsitaadiga

2300W pidevalt sees. Elemendi pinge kukub pm kohe alla 3v. Sõidu lõppedes akud alati korralikult soojad. Eks see ongi vast kurjajuur.
87% alles pole väga hull ju.
Laen ikka 0,3C

1 korralik 6kwh NCA pakk tuleb rattale teha ma ütlen icon_razz.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
deathdog
HV kasutaja

liitunud: 22.03.2009




sõnum 24.05.2015 12:05:16 vasta tsitaadiga

Keegi bafangi keskmootorit "targemaks" on proovinud ehitada. Nt nuvinci külge ehitamise võimalusega või ka nt rohkem andmeid kui see kaasas olev tabloo suudab kuvada. Programeerida?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
IndrekM80
HV kasutaja

liitunud: 16.04.2013




sõnum 24.05.2015 12:09:13 vasta tsitaadiga

Prooviks isegi mõnda bafangi Lyeni kontrolleri järgi aretada aga pole kuskilt mõnda tuksis kontrolleriga mootorit võtta normaalse hinnaga. Uut koos displei ja muu sodiga selleks osta pole nagu mõtet väga...
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
PAUKA
HV veteran
PAUKA

liitunud: 22.07.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.05.2015 18:29:52 vasta tsitaadiga

Kui tahaks ~3-4kw mootorit, siis mis võtta tuleks ja mida kohe mitte kaaludagi ei tasu?
Või hoopis teha laagriloks magicpiel korda ja panna external kontrolleri ja jämedamate juhtmetega julma?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
IndrekM80
HV kasutaja

liitunud: 16.04.2013




sõnum 24.05.2015 20:13:54 vasta tsitaadiga

Magic Pie teeb vabalt 3kW ära kuid selleks pead pinget tõstma... üle 30A continuous sellele ette nähtud pole IMHO. Kui tahad amprit üles ajada siis vaja midagi tõsisemat (Crystalytel kirja järgi 50A)... vms.

PAUKA kirjutas:
Kui tahaks ~3-4kw mootorit, siis mis võtta tuleks ja mida kohe mitte kaaludagi ei tasu?
Või hoopis teha laagriloks magicpiel korda ja panna external kontrolleri ja jämedamate juhtmetega julma?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
goclever
HV kasutaja

liitunud: 28.01.2013




sõnum 24.05.2015 22:00:16 vasta tsitaadiga

Kust saaks hea hinnaga 500-750w rummumootorit ?
Välismaalt tellida ei taha ja hinnad eestis on alates 380eurist, niiet lood on nutused.

_________________
Telefonid : Mi8 ja Note 3
Rootin telefone ja paigaldan custom rome.
Hinnad olenevad telefonist, küsi julgelt icon_smile.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
IndrekM80
HV kasutaja

liitunud: 16.04.2013




sõnum 24.05.2015 22:35:39 vasta tsitaadiga

No kui 380 euri juba nutma võtab siis kust aku jaoks raha võetakse? Silmas peetakse siis ilmselt mitte ainult rummumootorit vaid ka muid pudinaid sinna juurde?

Odavamalt on saadaval selline komplekt, kuid selle kvaliteet ei ole suurem asi:

http://www.ev-power.eu/EVBike-electric-bikes/E-bike-conversion-kit-EVBike-36V-500W-Front-26.html

Aga jah, "välismaalt peab tellima".
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.05.2015 22:45:57 vasta tsitaadiga

Ei tasu ära unustada Hollandi Devi-motion lehte 1000W mootori saab <200€. Ise sealt mitu x ostnud.
Mootor jah suht väike osa elektriratta hinnast.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
goclever
HV kasutaja

liitunud: 28.01.2013




sõnum 24.05.2015 22:52:48 vasta tsitaadiga

IndrekM80 kirjutas:
No kui 380 euri juba nutma võtab siis kust aku jaoks raha võetakse? Silmas peetakse siis ilmselt mitte ainult rummumootorit vaid ka muid pudinaid sinna juurde?

Odavamalt on saadaval selline komplekt, kuid selle kvaliteet ei ole suurem asi:

http://www.ev-power.eu/EVBike-electric-bikes/E-bike-conversion-kit-EVBike-36V-500W-Front-26.html

Aga jah, "välismaalt peab tellima".

Mõtlesin, et 12v 9ah akusid 6tk. Peaks saama 36v ja 18ah kokku ja hinnaks 110euri ja 16kg. Peaks olema okei tulemus ?

_________________
Telefonid : Mi8 ja Note 3
Rootin telefone ja paigaldan custom rome.
Hinnad olenevad telefonist, küsi julgelt icon_smile.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Maidor
HV kasutaja

liitunud: 20.08.2013




sõnum 24.05.2015 23:28:42 vasta tsitaadiga

Mõtlesin, et 12v 9ah akusid 6tk. Peaks saama 36v ja 18ah kokku ja hinnaks 110euri ja 16kg. Peaks olema okei tulemus ?[/quote]


Sellisel juhul on sul siiski 36V ja 9Ah aku siiski.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
goclever
HV kasutaja

liitunud: 28.01.2013




sõnum 25.05.2015 00:00:16 vasta tsitaadiga

Maidor kirjutas:
Mõtlesin, et 12v 9ah akusid 6tk. Peaks saama 36v ja 18ah kokku ja hinnaks 110euri ja 16kg. Peaks olema okei tulemus ?



Sellisel juhul on sul siiski 36V ja 9Ah aku siiski.[/quote]
Hmm...Kui rööbiti ühendada saan rohkem mahutavust ja kui jadamisi, siis rohkem pinget ?

_________________
Telefonid : Mi8 ja Note 3
Rootin telefone ja paigaldan custom rome.
Hinnad olenevad telefonist, küsi julgelt icon_smile.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.05.2015 00:02:09 vasta tsitaadiga

Maidor kirjutas:
Mõtlesin, et 12v 9ah akusid 6tk. Peaks saama 36v ja 18ah kokku ja hinnaks 110euri ja 16kg. Peaks olema okei tulemus ?

Sellisel juhul on sul siiski 36V ja 9Ah aku siiski.


3s2p konfis tuleb siiski 36V ja 18Ah
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
IndrekM80
HV kasutaja

liitunud: 16.04.2013




sõnum 25.05.2015 07:00:32 vasta tsitaadiga

Seda mootorit nad enam ei paku, saadetakse uuemat sorti mootor (vaevalt, et parem)... ja see on ainult MOOTOR. Sain aru, et tahetakse nullist ratast teha e. siis on vaja kontrollerit ja muid pudinaid kah.

Selle 110€ pliiakupakiga sõidad vist küll ainult 2 kuud heal juhul...

DVDRW kirjutas:
Ei tasu ära unustada Hollandi Devi-motion lehte 1000W mootori saab <200€. Ise sealt mitu x ostnud.
Mootor jah suht väike osa elektriratta hinnast.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
goclever
HV kasutaja

liitunud: 28.01.2013




sõnum 25.05.2015 07:46:32 vasta tsitaadiga

IndrekM80 kirjutas:
Seda mootorit nad enam ei paku, saadetakse uuemat sorti mootor (vaevalt, et parem)... ja see on ainult MOOTOR. Sain aru, et tahetakse nullist ratast teha e. siis on vaja kontrollerit ja muid pudinaid kah.

Selle 110€ pliiakupakiga sõidad vist küll ainult 2 kuud heal juhul...

DVDRW kirjutas:
Ei tasu ära unustada Hollandi Devi-motion lehte 1000W mootori saab <200€. Ise sealt mitu x ostnud.
Mootor jah suht väike osa elektriratta hinnast.

Tean, et ajan amatööri juttu, kuid miks vaja kontrollerit ? Tõsi, mingi kiiruse regulaator võiks küll olla, kuid see on ka kõik.

_________________
Telefonid : Mi8 ja Note 3
Rootin telefone ja paigaldan custom rome.
Hinnad olenevad telefonist, küsi julgelt icon_smile.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
IndrekM80
HV kasutaja

liitunud: 16.04.2013




sõnum 25.05.2015 08:26:31 vasta tsitaadiga

Kõik me alustame algusest icon_smile.gif Kontrollerit on vaja selleks, et harjavaba kolmefaasiline mootor käima panna... kiiruse reguleerimine, mootoriga pidurdamine jms. käib asja juurde.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
goclever
HV kasutaja

liitunud: 28.01.2013




sõnum 25.05.2015 09:01:10 vasta tsitaadiga

IndrekM80 kirjutas:
Kõik me alustame algusest icon_smile.gif Kontrollerit on vaja selleks, et harjavaba kolmefaasiline mootor käima panna... kiiruse reguleerimine, mootoriga pidurdamine jms. käib asja juurde.

icon_biggrin.gif korralik ketaspidur sobib ka pidurdamiseks icon_biggrin.gif pole vaja raha kulutada asjale, mida ma ei vaja icon_smile.gif

_________________
Telefonid : Mi8 ja Note 3
Rootin telefone ja paigaldan custom rome.
Hinnad olenevad telefonist, küsi julgelt icon_smile.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.05.2015 09:06:15 vasta tsitaadiga

On vaja:
Mootor
Kontroller
Aku + akulaadija
Gaasinupp
Lülitiga pidur

Goldenmotor teeb mootoreid millel kontroller mootori sees. Vaja ainult aku juurde.
Ehk alustada selle ostust.

Ma alustasin Kadaka komplektist. 3,5a sõidetud. Mootor sama. Läbisõit 36 000km.


viimati muutis DVDRW 25.05.2015 09:16:03, muudetud 1 kord
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
PAUKA
HV veteran
PAUKA

liitunud: 22.07.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.05.2015 09:12:08 vasta tsitaadiga

lülitiga pidur ei ole vajalik, see on ainuke optional asi kogu nimekirjast, aga jah, et mootor käima hakkaks, siis peab seal aku ja mootori vahel kontroller ikka olema.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
goclever
HV kasutaja

liitunud: 28.01.2013




sõnum 25.05.2015 09:18:49 vasta tsitaadiga

DVDRW kirjutas:
On vaja:
Mootor
Kontroller
Aku + akulaadija
Gaasinupp
Lülitiga pidur

Goldenmotor teeb mootoreid millel kontroller mootori sees. Vaja ainult aku juurde.
Ehk alustada selle ostust.

Ma alustasin Kadaka komplektist. 3,5a sõidetud. Mootor sama. Läbisõit 36 000km.

Ehk ainult akut veel juurde vaja sellele ?

_________________
Telefonid : Mi8 ja Note 3
Rootin telefone ja paigaldan custom rome.
Hinnad olenevad telefonist, küsi julgelt icon_smile.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.05.2015 09:38:00 vasta tsitaadiga

Jah, Peab ka vaatama, et ikka mootor oleks koos poia ja kodaratega.
Kodarate eraldi hankimine oleks omaette keemia.
Parim stsenaarium on kui pliiaku mahutavus jagada 2-ga.
Pliiaku kirjas oleva mahutavuse saad kui tühjendad seda 20h.

Saladuskatte alla ütlen, et Lifepo4 tuleb pikas perspektiivis >2x odavam.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Raud »  TSI (TeeSeeIse) »  DIY Elektrijalgratas mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 19, 20, 21 ... 95, 96, 97  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.