Avaleht
uus teema   vasta Raud »  Rauafoorum »  Raspberry Pi - 25$ arvuti märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 12, 13, 14 ... 28, 29, 30  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
warwas
HV Guru
warwas

liitunud: 06.07.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.02.2015 12:24:57 vasta tsitaadiga

rmc kirjutas:
warwas, kuidas tõstsid?

Lisa config.txt'sse rida
safe_mode_gpio=4

Väidetavalt millalgi tulevikus muudetakse see ära
max_usb_current=1

Ei hakanud proovima, äkki toimib juba praegu

See funktsionaalsus tuli juba koos RPi B+ 'ga
Kommentaarid: 247 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 224
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Oskar.r
HV kasutaja
Oskar.r

liitunud: 30.06.2007




sõnum 18.02.2015 12:48:10 vasta tsitaadiga

Pi1 B'ga täheldasin, et igasugune suurem pingekõikumine plaadi peal võib viia restardini (oli ~1,4A PSU). Internetist lugedes, mõned teevad isegi sildamisi toite microusb->usb väljundisse.
Näiteks juttu siin: http://www.raspberrypi.org/forums/viewtopic.php?f=28&t=6571

Just probleeme võib olla siis, kui kõvaketas sleepist välja tuleb, aga kui toimib ilusti siis hea. Ise panustaks küll eraldatud toitele, kasvõi toitega USB hubi vahele panekut.
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 14
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
warwas
HV Guru
warwas

liitunud: 06.07.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.02.2015 12:49:53 vasta tsitaadiga

3mad2, need hädad kummitasidki just nö. esimese põlvkonna plaate.
Alates A+/B+ tehti USB'i hub natuke nutikamaks. Tekkis nö. 'hot-plug' ja 'soft start' võimekus.
Kommentaarid: 247 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 224
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Oskar.r
HV kasutaja
Oskar.r

liitunud: 30.06.2007




sõnum 18.02.2015 12:56:26 vasta tsitaadiga

ok, jälle targem icon_smile.gif
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 14
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
marxveix
HV Guru
marxveix

liitunud: 01.05.2004




sõnum 18.02.2015 13:03:41 vasta tsitaadiga

warwas kirjutas:
rmc kirjutas:
warwas, kuidas tõstsid?

Lisa config.txt'sse rida
safe_mode_gpio=4

Väidetavalt millalgi tulevikus muudetakse see ära
max_usb_current=1

Ei hakanud proovima, äkki toimib juba praegu

See funktsionaalsus tuli juba koos RPi B+ 'ga


Mul see max_usb_current=1 ei toiminud, varem proovisin.

Tutavale panime pi 2 koos järgnevate asjadega wd korpuse sisse icon_smile.gif
Vanema (paksu) 1TB-se WD 2.5" ketta + USB 2.0 SATA üleminek (välise 2.5" kettakarbi seest)
Wifi moodul välise antenni võimalusega + 3db antenn korpusest väljas.
Logitech Unifying moodul

LAN-i ja ja USB 2.0 tõime ka WD esipaneelile. Kogu kupatus töötab tavalise wentronic 5v 2a adapteriga. 5v lisatoite tõime gpio pealt, muidu ei võtnud ketas vedu. Logitech Unifying mooduliga hakkas klaviatuur ja hiir tööle peale seda kui olime windows-i alt logitech softiga klaviatuuri ja hiire ära ühendanud.
Kommentaarid: 310 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 2 :: 270
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
shizny
HV kasutaja
shizny

liitunud: 04.11.2003




sõnum 18.02.2015 17:43:47 vasta tsitaadiga

kas mingi valemiga saab Pi 2-l neid GPIO sisendeid/väljundeid ka kontrollida, või on see võimalus hetkel ainult eelmistel variantidel (A, B, B+ jne)?
Kommentaarid: 13 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
warwas
HV Guru
warwas

liitunud: 06.07.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.02.2015 18:04:26 vasta tsitaadiga

marxveix kirjutas:
Mul see max_usb_current=1 ei toiminud, varem proovisin.

Äkki see on siis praegusest FW'st veel puudu. Ei ole praegu võimalust katsetada.
safe_mode_gpio=4 peaks piirajat igal juhul tõstma. Kas selle tulemusena ketas tööle ka hakkab, on juba iseasi.

shizny kirjutas:
kas mingi valemiga saab Pi 2-l neid GPIO sisendeid/väljundeid ka kontrollida, või on see võimalus hetkel ainult eelmistel variantidel (A, B, B+ jne)?

Selles osas ei muutunud minu teada mitte midagi. Töötavad samamoodi nagu enne.
Kommentaarid: 247 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 224
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
shizny
HV kasutaja
shizny

liitunud: 04.11.2003




sõnum 18.02.2015 18:16:55 vasta tsitaadiga

njah, pole mingi programmeerija, aga läbi pythoni olen proovinud (kusagil netis oli õpetus), aga vastuseks kirjutab ekraanile, et RPi.GPIO on ainult Pi-le ja edasi ei midagi.
Kommentaarid: 13 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
martin504
HV vaatleja
martin504

liitunud: 04.03.2007




sõnum 18.02.2015 18:31:37 vasta tsitaadiga

warwas kirjutas:

Mul see max_usb_current=1 ei toiminud, varem proovisin.

Mul hakkas 2.5" ketas peale selle rea lisamist config faili, ilusti tööle.
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Butcher
HV kasutaja
Butcher

liitunud: 23.08.2002




sõnum 18.02.2015 20:43:41 vasta tsitaadiga

marxveix kirjutas:
jägaja kirjutas:
Viilutaja, Pi puhul on komplektis ainult arvuti, kõik muu tuleb kaasa osta.
Pi ise töötab teleri 500mA USB pesast edukalt, vajadus suuremast voolutrarbest tuleb koos lisaseadmetega, mis Pi külge käivad.


Kuskilt jäi kõrvu, et uus PI 2 võtab 800mA, et minimaalselt soovitaks 1.2A.

Endal see kasutusel:
http://yeint.ee/elektroonika-1/arenduskomplektid/micro-usb-laadija-100-240v-5v-12a-kaabli-pikkus-14m


Mu Pi2 loobib Sony 1,5A laadijaga iga liigutuse peale vikerkaare ruudukest üleval. Vbl juhtmevaba klaveri saatja tarbib siis nii palju voolu ära...see ainuke asi mis küljes on.
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
warwas
HV Guru
warwas

liitunud: 06.07.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.02.2015 21:28:58 vasta tsitaadiga

shizny kirjutas:
njah, pole mingi programmeerija, aga läbi pythoni olen proovinud (kusagil netis oli õpetus), aga vastuseks kirjutab ekraanile, et RPi.GPIO on ainult Pi-le ja edasi ei midagi.

Tundub, et see püütoni moodul ei ole ikka suuteline uue prosega (BCM2835 -> BCM2836) suhtlema.
Butcher kirjutas:
Mu Pi2 loobib Sony 1,5A laadijaga iga liigutuse peale vikerkaare ruudukest üleval. Vbl juhtmevaba klaveri saatja tarbib siis nii palju voolu ära...see ainuke asi mis küljes on.

Nagu ma enne juba mainisin, siis tasuks proovida ka teist kaablit.
Kommentaarid: 247 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 224
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
marxveix
HV Guru
marxveix

liitunud: 01.05.2004




sõnum 18.02.2015 23:51:32 vasta tsitaadiga

warwas kirjutas:
marxveix kirjutas:
Mul see max_usb_current=1 ei toiminud, varem proovisin.

Äkki see on siis praegusest FW'st veel puudu. Ei ole praegu võimalust katsetada.
safe_mode_gpio=4 peaks piirajat igal juhul tõstma. Kas selle tulemusena ketas tööle ka hakkab, on juba iseasi.


WD karbi ümberehitus pole minu käes siis ei saa kohe proovida. Kuna kõik juba niigi toimib siis pole ka mõtet töötavat asja uuesti näppima hakata.
Kommentaarid: 310 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 2 :: 270
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
riaak
HV Guru
riaak

liitunud: 22.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.02.2015 00:21:09 vasta tsitaadiga

Kuidas flash uuel Pi-l jookseb?
Videoid kannatab vaadata?

_________________
¯\_(ツ)_/¯
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 105
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
trebla
Kreisi kasutaja
trebla

liitunud: 07.12.2002



Online
sõnum 19.02.2015 21:28:35 vasta tsitaadiga

Sai ühe teise tehnikahuviliste foorumi kaudu hiljuti 1988 aasta võim ja 1974 aasta kõllid soetatud.
Otsisin siis sahtlist välja RPi B ja lasin peale Runeaudio. RPi-st heli võimu läbi 3,5 mm pesa.
Polnud üldse paha.
Sai tellitud Hifiberry DAC ja sain nädala alguses kätte.
Minu karu poolt äratallatud kõrvadele kõlab päris kenasti.
Hetkel ei mõtle enam eraldiseisvale USB sisendiga DAC-ile.
Kena on ka see, et Runeaudio sisaldab tuge Hifiberry toodetele
ja nii mõnelegi teisele I2S kaardile.

RPi mängib mul maha enamuses FLAC formaadis kraami üle Gbit võrgu Freenas serverist.
Selliseks tegevuseks piisab RPi jõudlusest täielikult.

_________________
Having a smoking section in a restaurant is like having a peeing section in a swimming pool.
velo.clubbers.ee


viimati muutis trebla 20.02.2015 01:00:21, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 68 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Butcher
HV kasutaja
Butcher

liitunud: 23.08.2002




sõnum 19.02.2015 23:45:23 vasta tsitaadiga

Kas kellelgi siin on kogemusi selle GPIO ühendusega ka?

Kas sinna saab panna suvalisi andureid näiteks http://energiakeskus24.ee/10991/ temp andur ja lisaks veel mingi relee/lüliti küttekeha juhtimiseks. Vaja oleks sellist kontrollerit, mis reguleeriks ühe ruumi temperatuuri etteantud graafiku järgi. Näiteks esimesed nädal aega tõstab sujuvalt ruumi temperatuuri 20C pealt 70C'ni, siis hoiab nädal aega temperatuuri 70C peal ja siis 3 päevaga jahutab ühtlaselt maha.

Ilmselt teha on võimalik, aga kas nn "tavakasutaja" jaoks on selline asi üldse mõeldav.
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
woox2k
Kreisi kasutaja
woox2k

liitunud: 25.03.2009




sõnum 20.02.2015 15:53:37 vasta tsitaadiga

Butcher kirjutas:
Kas sinna saab panna suvalisi andureid näiteks http://energiakeskus24.ee/10991/ temp andur ja lisaks veel mingi relee/lüliti küttekeha juhtimiseks.

RPI GPIO on siiski ainult digitaalne ja näidatud andur on analoog, ilma spets analoog > digitaal konverterita ei saa neid kahte kokku panna. Releesi RPI-le on samas küll saada. Igatahes sellise lihtsa asja jaoks sobiks ka vabalt mingi Arduino plaat millel tavaliselt ka analoog sisendid kohe olemas.

_________________
Mess with the best, die like the rest!
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 18
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
avrn
Kreisi kasutaja

liitunud: 16.02.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.02.2015 20:40:02 vasta tsitaadiga

Natuke trikitades peaks ka vähemalt takistusel põhinevaid sensoreid siiski lugeda saama.
Ise ma seda küll proovinud pole. icon_lol.gif Pole vaja olnud.
https://learn.adafruit.com/basic-resistor-sensor-reading-on-raspberry-pi/overview
Kõige lihtsam oleks aga kasutada ilmselt DS18b20.
https://learn.adafruit.com/adafruits-raspberry-pi-lesson-11-ds18b20-temperature-sensing/hardware
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Butcher
HV kasutaja
Butcher

liitunud: 23.08.2002




sõnum 25.02.2015 13:59:57 vasta tsitaadiga

woox2k kirjutas:
Butcher kirjutas:
Kas sinna saab panna suvalisi andureid näiteks http://energiakeskus24.ee/10991/ temp andur ja lisaks veel mingi relee/lüliti küttekeha juhtimiseks.

RPI GPIO on siiski ainult digitaalne ja näidatud andur on analoog, ilma spets analoog > digitaal konverterita ei saa neid kahte kokku panna. Releesi RPI-le on samas küll saada. Igatahes sellise lihtsa asja jaoks sobiks ka vabalt mingi Arduino plaat millel tavaliselt ka analoog sisendid kohe olemas.

http://i.stack.imgur.com/NxXa0.png
Lõpptulemus peaks olema selline, millel on veel etteantud tempi joon ka näha.

Edit:

Kas kellelgi veel kaob rpi 2 heli ära lambist, peale seda langeb videode fps ka u 0,5 peale, muus osas nagu kiiruse lagust ei ole (menüüd töötavad ilusti). Proovisin nii OpenELEC, kui ka OSMC mõlemaga sama jama. Vea esinemese sagedus on täiesti suvaline. Nii palju olen täheldand, et viga tuleb välja siis, kui üks lugu lõppeb ja teine algab (ükskõik kas multikas või muusika).
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
toomast123
HV vaatleja
toomast123

liitunud: 19.03.2010




sõnum 25.02.2015 14:28:30 vasta tsitaadiga

Endal korra samasugune jant olnud. Rpi2 ja OpenElec. Aitas restart, ning rohkem seda kogenud ei ole.
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
volpsu
HV kasutaja

liitunud: 13.09.2010




sõnum 25.02.2015 17:20:18 vasta tsitaadiga

Eestis kuskilt 2 osta ka saab? Tellida saan ise ka välismaalt icon_smile.gif
_________________
Ega pidu ei parane, kui viin ei vähene!
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
-parun-
Kreisi kasutaja

liitunud: 14.11.2013



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.02.2015 17:31:08 vasta tsitaadiga

volpsu kirjutas:
Eestis kuskilt 2 osta ka saab? Tellida saan ise ka välismaalt icon_smile.gif

Hetkel näib et ei saa, sest see on väga kuum kaup, isegi välismaal. Ise ostsin paar nädalat tagasi yeint-ist, siis oli neil 45 tükki laos. Praegu ainult tellimisel. Ja RS-is, kust nad neid saavad, pole ka ilmselt kohe laos. Oomipood müüs neid kirvehinnaga aga ikka osteti kõik ära icon_smile.gif
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
lauri
HV veteran
lauri

liitunud: 05.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.02.2015 17:31:58 vasta tsitaadiga

Kui väga kirvega ostma oled nõus, siis võin enda oma ära müüa icon_smile.gif
_________________
The sh*t has hit the fan.
Kommentaarid: 90 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 80
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Jann1
HV Guru
Jann1

liitunud: 03.12.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.02.2015 18:46:02 vasta tsitaadiga

Kellelgi ülekuumenemisega pole probleeme olnud?
Kommentaarid: 144 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 1 :: 128
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 25.02.2015 19:03:07 vasta tsitaadiga

Jann1 kirjutas:
Kellelgi ülekuumenemisega pole probleeme olnud?


icon_question.gif

_________________
" Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
Kommentaarid: 145 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 130
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Jann1
HV Guru
Jann1

liitunud: 03.12.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.02.2015 22:28:06 vasta tsitaadiga

jägaja kirjutas:
Jann1 kirjutas:
Kellelgi ülekuumenemisega pole probleeme olnud?


icon_question.gif


Et kas kellelgi on olnud Raspberry, Banana Pi-ga ülekuumenemis probleeme olnud?
Ise ehitasin robustse kuid korraliku jahutuse Bananale peale kuna OC tehes tükkis üle kuumenema...
Kommentaarid: 144 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 1 :: 128
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
trebla
Kreisi kasutaja
trebla

liitunud: 07.12.2002



Online
sõnum 25.02.2015 23:05:09 vasta tsitaadiga

Jann1 kirjutas:
jägaja kirjutas:
Jann1 kirjutas:
Kellelgi ülekuumenemisega pole probleeme olnud?


icon_question.gif


Et kas kellelgi on olnud Raspberry, Banana Pi-ga ülekuumenemis probleeme olnud?
Ise ehitasin robustse kuid korraliku jahutuse Bananale peale kuna OC tehes tükkis üle kuumenema...

Eks sõltub sellest what you throw at it. Mul jooksutab Pi B ja temaga paaritatud HiFiBerry DAC tundide viisi 16 või 24 bit FLACe, aga prose püsib külm kui koera nina icon_smile.gif

_________________
Having a smoking section in a restaurant is like having a peeing section in a swimming pool.
velo.clubbers.ee
Kommentaarid: 68 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Jann1
HV Guru
Jann1

liitunud: 03.12.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.02.2015 09:18:20 vasta tsitaadiga

Kui mängib 1080p filmi .MKV formaadis siis suutis ta nii kuumaks minna, et cpu sõrme ei kannatanud ja jooksis kokku.
Kommentaarid: 144 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 1 :: 128
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
martin504
HV vaatleja
martin504

liitunud: 04.03.2007




sõnum 27.02.2015 10:50:03 vasta tsitaadiga

PI 2'e CPU temp on filmide vaatamise ajal 50...52 kraadi, kuumemaks pole seni veel läinud.
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Athunik
HV kasutaja
Athunik

liitunud: 08.06.2014




sõnum 27.02.2015 11:46:52 vasta tsitaadiga

martin504, sa mingeid radikaid oled proovinud peale panna? Ma niisama küsin, osad saidid müüvad pisikesi alumiiniumist jubinaid, mis peaks natukene temperatuurid madalamaks tõmbama. Ise pole praktikas neid katsetanud veel. icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
martin504
HV vaatleja
martin504

liitunud: 04.03.2007




sõnum 27.02.2015 12:46:40 vasta tsitaadiga

Athunik kirjutas:
martin504, sa mingeid radikaid oled proovinud peale panna? Ma niisama küsin, osad saidid müüvad pisikesi alumiiniumist jubinaid, mis peaks natukene temperatuurid madalamaks tõmbama. Ise pole praktikas neid katsetanud veel. icon_biggrin.gif

Olen küll. Mudel B ja B+'il kasutasin, Hiinast tellitud korpusega olid kaasas. Kui õigesti mäletan, siis ca. 10 kraadi tõmbas temperatuuri alla. Kui radikaid peal ei olnud, siis CPU temp. oli filmi vaatamise ajal 60...62 kraadi, kuid radikaga jäi temp. sinna 52 kraadi kanti. Idles püsis temp 35 peal (radikatega koos).
Edit:
PI asub mul ressiiver kohal ning ressiiver õhkab ise juba suht palju sooja. Kui PI mujale panna, siis ilmselt saaks temperatuurid veel alla. Seni pole väga muret tundnud selle pärast kas kuumeneb üle või mitte.
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Oskar.r
HV kasutaja
Oskar.r

liitunud: 30.06.2007




sõnum 27.02.2015 20:05:33 vasta tsitaadiga

martin504 kirjutas:
Athunik kirjutas:
martin504, sa mingeid radikaid oled proovinud peale panna? Ma niisama küsin, osad saidid müüvad pisikesi alumiiniumist jubinaid, mis peaks natukene temperatuurid madalamaks tõmbama. Ise pole praktikas neid katsetanud veel. icon_biggrin.gif

Kui õigesti mäletan, siis ca. 10 kraadi tõmbas temperatuuri alla. Kui radikaid peal ei olnud, siis CPU temp. oli filmi vaatamise ajal 60...62 kraadi, kuid radikaga jäi temp. sinna 52 kraadi kanti. Idles püsis temp 35 peal (radikatega koos).

Kinnitan temperatuuride koha pealt sama.
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 14
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Puma
Kreisi kasutaja

liitunud: 06.09.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.02.2015 20:13:56 vasta tsitaadiga

mul on raspberry b peal väike läikiv jahutus ja temperatuur on 52c juures stabiilselt
Kommentaarid: 39 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 36
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
K3891
HV veteran
K3891

liitunud: 18.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.02.2015 13:32:02 vasta tsitaadiga

Tellisin sellise komplekti
Spoiler Spoiler Spoiler

_________________
lapsesuu: "kui sa surnud oled, siis ei saa sa ise sellest aru, ainult teistel on raske. samamoodi on siis, kui sa loll oled"
Kommentaarid: 60 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 1 :: 49
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
martin504
HV vaatleja
martin504

liitunud: 04.03.2007




sõnum 28.02.2015 18:28:05 vasta tsitaadiga

K3891 kirjutas:
Tellisin sellise komplekti
Spoiler Spoiler Spoiler


Kui kätte saad, siis jaga muljeid kuidas flirc töötab. a'la kuidas kiirus jne. Olen mõelnud,et võiks soetada, aga pole seni selleni veel jõudnud.
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Puma
Kreisi kasutaja

liitunud: 06.09.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.03.2015 12:06:57 vasta tsitaadiga

kuidas analog heli volüümiga on? ikka liiga nõrk?
Kommentaarid: 39 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 36
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
heikis
HV Guru

liitunud: 17.03.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.03.2015 19:45:50 vasta tsitaadiga

Openelec 5.0.5 RPi2 peal annab WPA2-Enterprise Wifisse ühendudes vea: Network Error, Invalid arguments. WPA2-Personal külge töötab. On keegi sama täheldanud?
Kommentaarid: 338 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 4 :: 290
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
K3891
HV veteran
K3891

liitunud: 18.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.03.2015 03:57:39 vasta tsitaadiga

Et on siis nagu selline uudis. Kas keegi oskab juurde midagi huvitavat lisada?
http://www.windowscentral.com/raspberry-pi-2-six-times-more-powerful-its-predecessor-still-costs-35

_________________
lapsesuu: "kui sa surnud oled, siis ei saa sa ise sellest aru, ainult teistel on raske. samamoodi on siis, kui sa loll oled"
Kommentaarid: 60 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 1 :: 49
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Vahur
HV Guru
Vahur

liitunud: 01.10.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.03.2015 10:02:53 vasta tsitaadiga

Juurde lisada mida?
Kommentaarid: 458 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 388
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
-parun-
Kreisi kasutaja

liitunud: 14.11.2013



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.03.2015 22:46:25 vasta tsitaadiga

Huvitav uudis muidugi aga esialgu on arusaamatu milleks see windows 10 selle Pi peal hea saab olema? Näib et põhieesmärk on meelitada developerid Microsofti tarkvara kasutama...
_________________
There are 10 types of people, those who understand binary and those who don't.
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
trebla
Kreisi kasutaja
trebla

liitunud: 07.12.2002



Online
sõnum 07.03.2015 22:52:01 vasta tsitaadiga

Tõenäoliselt on osadel foorumlastel kahe silma vahele vastav teema
https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?t=635621&highlight=raspberry+windows
See RPi W10 tuleb enne ära näha kui saab öelda, mida temaga teha saab.

_________________
Having a smoking section in a restaurant is like having a peeing section in a swimming pool.
velo.clubbers.ee
Kommentaarid: 68 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Dirty Harry
HV Guru
Dirty Harry

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.03.2015 16:26:24 vasta tsitaadiga

Mida te Raspberry (I seeria oma kui see midagi tähendab) puhul wifi kasutamiseks pruugite? St kas sobib enamvähem esimene suvaline ettejuhtuv "hiinakas" või mida peaks jälgima? Jäi näiteks see silma - http://www.adafruit.com/product/814 (Google esimene tulemus, pole üldse saadavust ja saatmist vaadanud).
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 08.03.2015 16:52:33 vasta tsitaadiga

Kui WiFi tingimata vajalik on, siis HV pakub ka midagi
https://www.hinnavaatlus.ee/products/Arvutikomponendid/V%C3%B5rguseadmed/183983/

http://elinux.org/RPi_USB_Wi-Fi_Adapters#Working_USB_Wi-Fi_Adapters

_________________
" Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
Kommentaarid: 145 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 130
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru
Dirty Harry

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.03.2015 17:42:57 vasta tsitaadiga

Iva on selles, et köögis on nurgas raadio mis FM'iga mängib paari-kolme raadiojaama. Kuna aga FMi puhul oleneb signaalist piisavalt palju + raadiol on line-in siis mõtlesin, et paneks hoopis enda Volumio'ga Raspberry Pi netist striimi mängima. Seal nurgas aga LANi pole, seepärast vaatan kui keeruline on wifi donglega majandada.

Kasvõi selline jäi silma - http://arvutitark.ee/est/TOOTEKATALOOG/VORGUSEADMED/AirLive-juhtmevaba-11b-g-n-USB-Mini-Dongle-36029
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
avrn
Kreisi kasutaja

liitunud: 16.02.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.03.2015 19:22:39 vasta tsitaadiga

Kustutasin topelt lingi. icon_redface.gif

viimati muutis avrn 08.03.2015 19:43:22, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 08.03.2015 19:28:15 vasta tsitaadiga

tcumen, mille poolest erineb sinu antud vihje üle-eelmise postituse omast? icon_biggrin.gif Tõesti keegi ei viitsi teemat lugeda? icon_rolleyes.gif
_________________
" Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
Kommentaarid: 145 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 130
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru
Dirty Harry

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.03.2015 11:19:36 vasta tsitaadiga

Natuke uurisin siit-sealt ning vist peab lihtsalt järgi proovima mingi USBsse käiva wifijunni. Õnneks nad väga kallid ei ole. Linuxi kerneli jaoks on loodetavasti moodul olemas, peamine küsimus on selles, et ei võtaks liiga palju energiat.
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
aht0
HV veteran

liitunud: 14.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.03.2015 21:41:41 vasta tsitaadiga

enamvähem lollikindlad on Atheros'e kaardid, linuxi kernelis on toetus neil samuti korralik.
näiteks http://www.amazon.com/Docooler-Adapter-150Mbps-Atheros-Antenna/dp/B00IZ5GNSA
kasutab linuxi kernelis ath9k draiverit.
Kommentaarid: 82 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 71
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
morgoth
HV kasutaja
morgoth

liitunud: 14.01.2004




sõnum 10.03.2015 13:46:40 vasta tsitaadiga

http://www.amazon.com/Edimax-EW-7811Un-150Mbps-Raspberry-Supports/dp/B003MTTJOY - hea odav & töötab ilusti.
Kommentaarid: 11 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
K3891
HV veteran
K3891

liitunud: 18.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.03.2015 13:14:36 vasta tsitaadiga

Sain siis täna oma RB2 kätte, aga mälukaarti lugema ei hakka. Voolu külge lükkamisel süttivad punane ja roheline tuli, aga hetkel pärast roheline kustub, ning punane jääb põlema. TV ekraanil on värvitesti pilt ees.

Proovisin kolme erinevat kaarti. 32GB kaart läks ilusti käima mu vanal RB icon_rolleyes.gif

_________________
lapsesuu: "kui sa surnud oled, siis ei saa sa ise sellest aru, ainult teistel on raske. samamoodi on siis, kui sa loll oled"
Kommentaarid: 60 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 1 :: 49
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Vahur
HV Guru
Vahur

liitunud: 01.10.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.03.2015 13:25:26 vasta tsitaadiga

On sul ikka Pi 2-te toetav süsteem kaardile pandud?
Kommentaarid: 458 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 388
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Raud »  Rauafoorum »  Raspberry Pi - 25$ arvuti mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 12, 13, 14 ... 28, 29, 30  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.