Avaleht
uus teema   vasta Raud »  Kõvad kettad »  SSD versus HDD märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 179, 180, 181 ... 264, 265, 266  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
Vael
HV Guru

liitunud: 17.03.2013




sõnum 01.02.2015 14:26:55 vasta tsitaadiga

Võtsin selle artikli jälle ette: http://www.tomshardware.com/reviews/samsung-xp941-z97-pci-express,3826-3.html
M2 on piiratud 4x PCIe liini peale, aga peab füüsiliselt emaplaadiküljes ühendus olema, Sata Express on piiratud x2 PCIe aga saab kaabeldada. Mõlemad asuvad Z9x chipseti küljes, seega saab piiravaks CPU ja kiibistiku vaheline DMI ühendus 1600MB\s.
Ultra M2 "ripub" otse CPU küljes ja seda piirangut ei ole, samas GPU-lt "varastab" "8x" liini ära, ehk SLI\CF võimalus kaob üldse. Enne Skylake ei muutu ka midagi, siis peaks DMI PCIe 3.0 gen peale minema...
Aga no kui 1 korralik GPU on, mis ongi mõistlikum, siis 8x PCI-e 3.0 ei ole hetkel veel piirajaks graafikale.

Paistab, et x9x kiibistikel on NVMe tugi uus: http://www.bit-tech.net/hardware/motherboards/2014/05/11/the-intel-9-series-chipsets-examined/2
RST 13.1 driverid lisavad uusi võimalusi.

Kirjeldatakse kui "programming interface" NVMe-d, huvitav, et varasematel chipsetidel siis käima ei saa ajada?
http://forums.tweaktown.com/asrock/57983-intel-rst-13-1-0-1058-update-installed-running-x79-mobo-extreme4-m.html siin keegi nagu oleks üritanud x7x peal ka.

Selle põhjal: http://www.intel.com/content/www/us/en/io/serial-ata/serial-ata-ahci-spec-rev095.html AHCI raudvara tasemel, siis NVMe ka?

XP941 on OEM litsentseeritud SSD aga NVMe toega, SM951 on laiatarbekaup aga ilma NVMe toeta? Intelil on ka serveri SSD-d NVMe toega? Plextori M6e ka AHCI toega.

Ühesõnaga enne Skylake pole mõtet rabelema hakata...
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 16
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.02.2015 15:16:28 vasta tsitaadiga

m.2 reaalsed implementatsioonid emaplaatidel on suures osas täna pci-e x2.
ultra m.2 ei kõla tuttavalt, kas see mingi marketing ei olnud?

edit:
ongi, asrock. port x2 asemel ikka specile vastav aga parema x4 külge riputatud.
http://www.anandtech.com/show/8045/asrock-z97-extreme6-review-ultra-m2-x4-tested-with-xp941/11
tsitaat:
The Haswell CPUs for the Z97 platform have 16 lanes of PCIe 3.0 which are split into two lots of eight. One of these eight can be split into two lots of four, and it is typical to see on a motherboard a multi-GPU arrangement of x8/x4/x4 from the CPU. It is these last four lanes that ASRock has adapted for its M.2 slot, which means that when an M.2 drive is placed into the x4 slot, it will reduce the bandwidth of the first two PCIe slots down to x8/x4. This also disables SLI, due to NVIDIA’s requirement for x8 PCIe lane allocation (either PCIe 2.0 or 3.0) for each graphics card.

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 01.02.2015 17:20:22 vasta tsitaadiga

Intel peab suurendama PCI-E liinide arvu märgatavalt. See muutub juba absurdseks, et SSD lisamine võtab SLI võimaluse ära vms.
_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
alar26t
HV kasutaja

liitunud: 21.04.2011



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.02.2015 23:28:21 vasta tsitaadiga

Tomorrow kirjutas:
Intel peab suurendama PCI-E liinide arvu märgatavalt. See muutub juba absurdseks, et SSD lisamine võtab SLI võimaluse ära vms.

Kas see mitte idiootne pole, et Nvidia nõuab minimaalset 8x PCI-e Gen 3 ühendust, kuigi ajaks väga vabalt ära 4x ühendusega Gen 3 puhul. Muidugi nad on juba prosed turule lasknud millel 28 ja 40 PCIe lane, seega valikut on, kas ka rahakott vastu peab, seda ma ei oska öelda icon_smile.gif .
Kommentaarid: 9 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 9
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Vael
HV Guru

liitunud: 17.03.2013




sõnum 03.02.2015 17:43:44 vasta tsitaadiga

alar26t kirjutas:
Tomorrow kirjutas:
Intel peab suurendama PCI-E liinide arvu märgatavalt. See muutub juba absurdseks, et SSD lisamine võtab SLI võimaluse ära vms.

Kas see mitte idiootne pole, et Nvidia nõuab minimaalset 8x PCI-e Gen 3 ühendust, kuigi ajaks väga vabalt ära 4x ühendusega Gen 3 puhul. Muidugi nad on juba prosed turule lasknud millel 28 ja 40 PCIe lane, seega valikut on, kas ka rahakott vastu peab, seda ma ei oska öelda icon_smile.gif .

Läheb OT: aga ei ole see x99 platvorm ka midagi parem, uus ASUS annab DDR4 OC võimekuse aga 3-way SLI ikka puudub. Lisaks on naljakas lugeda, kasutad seda slotti kaotad selle ja selle: http://www.tomshardware.com/reviews/asus-x99-pro-motherboard,4022-2.html ning seda 300€+ emaplaadi puhul.

Aga teemasse ka. 1TB backup kettaks sobiks hästi WD Velociraptor 1TB, maksab 100€ vähem kui väikseima hinnasildiga SSD ning suurem osa kasutuses olevaid SSD-sid üle 200MB\s ei kirjutagi. Väikseim lugemiskiirus 100MB\s+, ainult et Eestis jälle pole saadaval? Järgmised oleks Seagate 7200.11 ja Constellation.
Huvitav, mis mudel see Seagate´i 7200.11 on, ei saanud esimese hoobiga jälile? Järjestiklugemisel on kõik 3 ikka lähimast konkurendist WD Red seeriast ees.
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 16
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rex
HV Guru
rex

liitunud: 09.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.02.2015 17:50:28 vasta tsitaadiga

Miks backupketas 7200rpm olema peaks?

Mida sa väikseima hinnasildiga SSD all silmas pead? Väikseimat 1-terast? Sest odavaimad SSD-d on ju hetkel kaugelt alla 100 müügis. Keegi maksab HDD-d võttes veel peale, et -100€ kokku saaks?
Kommentaarid: 249 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.02.2015 17:58:39 vasta tsitaadiga

velociraptor backup kettaks? mis mõttega? icon_eek.gif
rex, mitte 7200 vaid 10k rpm.

on terabaidi juures peaaegu 200€ odavam küll aga selline ketas backupiks? milleks?
tb ssd juures kirjutatakse sequentialis (mis backupi puhul on vägagi applicable) sata3 500mb toru täis, nii et ei ole asigi, leia ainult allikas selle jaoks.

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rex
HV Guru
rex

liitunud: 09.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.02.2015 18:10:08 vasta tsitaadiga

Njah, ma natuke kahtlesin ise ka, aga oleks pidanud üle kontrollima. 7200 pakkusin puhtalt Seagate-i järgi.
Kommentaarid: 249 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Vael
HV Guru

liitunud: 17.03.2013




sõnum 03.02.2015 18:34:12 vasta tsitaadiga

3 x järjest Titanfalli HDD-lt SSD-le installida, siis paneb mõtlema küll. Ja miks mitte? 1TB SSD 340€, WD Velociraptor 240€. Ja ega kõigil pole uued 256GB-sed Samsung 850-d, millel 500MB\s kirjutamine, vanemad SSD-d, mida ma kahtlustan on rohkem kasutuses, üle 300MB\s eriti ei kirjuta. Suuremad küll jah, alates 500GB-1TB aga siit jõuab ringiga jälle WD WD Velociraptor 1TB juurde. RAID-i pole ka mõtet visata mitut ketast, tuleb sama kallis, ainult ruumi võtab rohkem. NAS sama teema, rohkem koli sama raha eest. Väga elutähtis kraam läheb nagunii välisele USB kettale.
Kuna 1TB SSD pole mõistliku hinnaga siis, WD või Seagate 7200.11 järgmised mõistlikud valikud. Saadavus iseküsimus, keegi pole Eestis liikumas näinud emba kumba?
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 16
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.02.2015 20:19:06 vasta tsitaadiga

Vael, sa oled ssd-dest valesti aru saanud.
512 ja üle suuruste puhul on kirjutamiskiirused algusest peale olnud ja on jätkuvalt juba tehnilistel põhjustel päris suured.

velociraptor on backup kettaks täiesti mõttetu. suvaline 1tb ketas maksab 5x vähem ja on selleks otstarbeks mitte just oluliselt vähem sobiv.
või ütleme siis nii, et see 100€, mis ssd on velociraptorist kallim, annab oluliselt parema boonuse kui 200€ suvalisest hdd-st velociraptorini.

edit:
mida sa backup ketta all silmas pead? varukoopiaid ikka?

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Vael
HV Guru

liitunud: 17.03.2013




sõnum 04.02.2015 08:07:21 vasta tsitaadiga

Kas need suvalised 5x odavamad ikka on nii head nagu kiidetakse ;)http://www.tomshardware.com/charts/hdd-charts-2013/compare,2902.html?prod%5B5531%5D=on&prod%5B5351%5D=on

ümmarguselt 2x perfi erinevus.
Jap olen kuulnud, et SSD-s mälukivid põhimõtteliselt RAIDi pandud kontrolleri taha, kontrolleri keerukuse ja selle keerulise firmware-ga pigistatakse rohkemate kividega rohkem välja(suuremad kettad, suurem kiirus SSD). Siit ka mõte, et kui suvaline odavam kontroller panna, odavamate kividega, oleks võimalik sinna WD Velociraptori piirimaile SSD ehitada hinna\kiiruse suhtega. Aga kuniks seda ei ole, siis läheks WD loosi. Kui oleks kusagilt võtta...
Sest ikka on erinevus, ma arvan kas, installida 50+GB mänge 200MB\s lugevalt kettalt või praeguselt Caviar Bluelt(50MB\s+). Garantii ka piisavalt pikk, 5a, et ei peaks püsivuse pärast muretsema.
3-4TB Red ja Seagate Constallation ka samas hinnaklassis, aga WD Velociraptor ikka peaaegu teistes üle. Ma ei näe küll ühtki põhjust peale hinnasildi mitte backup kettaks võtta? Või jääb midagi kahe silma vahele? Järgmine kiiruse poolest oleks SSD aga 100€ ka erinevus. Ja 200€ tuleb nagunii välja käia ning kuna SSD 200MB\s kirjutabki ainult, siis ei näe erilist mõtet veel 100€ juurde panna, et 300MB\s lihtsalt "üle jääks". Ning, et süsteemi SSD kaasajastada backup SSD tasemele(N: 850 EVO 256GB), läheks veel lisaks 130€? kokku 230€ juurde, mis ei ole just väike summa...

Esiealgses postis olid Seagate Barracuda 7200.14 \11 ja Constellation sees: link need ka head, aga no WD Velociraptor ikka kiirem tükk maad.

Seagate Barracuda 7200.11 peaks see olema http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16822148844.
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 16
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.02.2015 10:53:18 vasta tsitaadiga

Vael kirjutas:
kuna SSD 200MB\s kirjutabki ainult
korruta see kuskil 2 või 3-ga...
praegu on HV-s odavaim terane ssd 840 evo. sequential write on veidi üle 500MB/s.

aga jätkuvalt, su use case backup kettale on imelik. on seal olulist vahet, kas 50 giga taastamine võtab 5 või 10 minutit?

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rex
HV Guru
rex

liitunud: 09.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.02.2015 14:23:41 vasta tsitaadiga

Just, sa võid suuremat dataketast ühtlasi ka SSD backupiks pruukida, kuid kui sa seal mingeid mängude installikaid hoiad, siis pole ta enam puhtalt backupketas.
Kommentaarid: 249 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sukelduja
HV Guru
sukelduja

liitunud: 14.06.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.02.2015 14:46:00 vasta tsitaadiga

londiste kirjutas:
Vael kirjutas:
kuna SSD 200MB\s kirjutabki ainult
korruta see kuskil 2 või 3-ga...
praegu on HV-s odavaim terane ssd 840 evo. sequential write on veidi üle 500MB/s.

aga jätkuvalt, su use case backup kettale on imelik. on seal olulist vahet, kas 50 giga taastamine võtab 5 või 10 minutit?

Seda enam, et suur hulk backupi taastamise softe laeb üles võimalikult ühilduvad driverid ja maksimaalset kiirust nendega ei saa. Selle velociraptori hinna eest saaks väikese NASI juba.
Kommentaarid: 25 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 25
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ewur
HV veteran
ewur

liitunud: 17.02.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.02.2015 18:36:30 vasta tsitaadiga

Ja kui juba toimub raptori üleskiitmine ja ssd laitmine, siis Vael, sa kirjutad koguaeg kirjutamise/lugemise kiirustest, aga ei maini midagi pöördumiskiirusest ja tekitatavast helist vs täielikust vaikusest...
Kommentaarid: 60 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Vael
HV Guru

liitunud: 17.03.2013




sõnum 04.02.2015 19:20:18 vasta tsitaadiga

Mas laida midagi, võib olla oleks siiski pidanud Ostuabisse teema tegema. Hea meelega võtaks 250€ eest 1TB SSD ligi nagu juba maininud olen.
Küsimus oli pigem, kas mainitud HDD-l mingeid ketta suunitlusest tulenevaid miinuseid on, näiteks nagu Seagate ES.3 rohkem serveritele mõeldud, lülitab näiteks encryptimise automaatselt sisse ja sellega kaob kiiruse eelis ära jne ning saadavus Eestis.

Kui data\backup ketas, siis ei tohiks müra ka probleemiks olla, kuna mingil ajal läheb ära sleepi nagunii. Siiski suurt lärmi ta tekitab? TomsHarware võrdlustes silma ei hakanud? Ketta poole pöördumine vastavaks otstarbeks enam kui küllalt, 6-7s vs teised HDD-d 14-16s.
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 16
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.02.2015 19:39:11 vasta tsitaadiga

Vael, dataketas ja backupketas on üsna erinevad asjad.
mitte, et velociraptor datakettana täna samuti eriti mõistlik oleks.

10k rpm vingub päris eduliselt. velociraptoritel iirc oli see heatsink seal ka permanentselt küljes (ehk siis vähemalt teoorias lahtikruvimine = warranty void).
enterprise kettast on kodukasutuses ja backupkettana pigem kahju kui kasu.

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
von Wu
HV Guru
von Wu

liitunud: 12.10.2007




sõnum 04.02.2015 19:52:19 vasta tsitaadiga

Jubedat häält teeb jah. SSD-l pöördumisaeg 0,1-0,2 ms
Kõvaketastel on see aeg ka ikka millisekundites. Kas kujutate ette kui pikk aeg oleks 14 sekundit kõvaketta poole pöördumiseks?
Kommentaarid: 901 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 675
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Vael
HV Guru

liitunud: 17.03.2013




sõnum 05.02.2015 01:13:34 vasta tsitaadiga

londiste, Ok, Raptori ainsaks miinuseks jääb siis müra: 50dB on ikka natuke paljuvõitu.
Samas, mis näitajad\fetured näiteks Seagate CS data\backupkettana nii vastuvõetamatuks teeks?

von Wu, millisekundid on natuke talutavamad jah.

Jätkuks siis ühele SSD postile siin foorumiavarustes natuke SSD kiirusetesti tulemusi lisaks(eelnevad minu poolt Cryis 3 ja Titanfall eelpool lk 345: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=8425042&highlight=#8425042)

Mainiti Skyrim ära SSD pealt laadimiaegade võrlusena, proovisin ka SSD-lt(Adata SP920) ning HDD-lt(WD 500GB Black), masin: IB 3570K, MSI Z77, 8GM RAM, r9 290 Tri-x suht default kõik:

SSD:
Skyrim menüüst "Play" mängimisest kuni ingame menüüni: 10s ümmarguselt.
Continue game "Yes" nupule vajutusest kuni mängupilt ette hüppab: 7 s ümmarguselt

HDD:
11s
12.5s (Ultra 14s)
Skyrimis siis SSD kasuks 5s, Skyrimis muidu High sätted, mis soovitas. Huvitaval kombel HDD-le teisena paigaldamisel seadis ise Ultra peale videosätted, siis 2s veel juures.

Võtsin ka "Watchdogs"i ette:
SSD
Play kuni mängumenüü laadimiseni: 48s (arvatavasti DRM lahendas, sest ketta\CPU kasutus suht 0 pool ajast)
Ingame menüüst kuni keebis mehikest nägin: 19s
HDD
48s
21s
"Watchdogis" 3s siis SSD kasuks
Kõiki katseid kordasin 3x, restarte vahepeal ei teinud, default Ultra peal sätted kõik.

Veel olen kuulnud ARMA ja Mordorit ning DA: I mainitavat SSD-lt kiiremate laadimisaegade poolest. Kuna neid ei ole käepärast, siis ise katsetama ei hakka. Keegi viitsib, siis loeks huviga.
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 16
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Longero
HV veteran

liitunud: 04.02.2011




sõnum 05.02.2015 18:09:54 vasta tsitaadiga

Keegi siin kunagi mainis mingit lehte kus on pikemalt lahtiseletatud ketaste kohta käivad SMART info kirjed? Kas kusagil ka mingit eestikeelset infi on kus SMART info ja selle väärtused (Threshold, Value, Worst) rohkem lahtiseletatud?

Niisama infoks. Hard Disk Sentinel Professional, hetkel SharewareOnSale saidil http://sharewareonsale.com/shop
Tasuta vanem versioon - Hard Disk Sentinel Professional v4.40 http://sharewareonsale.com/s/hard-disk-sentinel-standard-sale
$15.75 - Hard Disk Sentinel Professional v4.60 with free lifetime upgrades (55% discount) http://sharewareonsale.com/s/hard-disk-sentinel-pro-sale
Kommentaarid: 58 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 54
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
avila
HV vaatleja

liitunud: 16.06.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.02.2015 17:03:29 vasta tsitaadiga

Raptori miinuseks on lisaks mürale ka kõrgem temp kastis ja lühem eluiga tänu suurele pöörlemiskiirusele. Dataketta lahenduseks jäi silma enda ITX kasti Toshiba 2.5" Internal 2TB HDD MQ Series, 5400 rpm, 8 MB buffer. Võtsin ligi esialgu kaks tk ja plaanin panna raid 1 lisaks 120 gb ssd süsteemikettale.
Kommentaarid: 15 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SurfData
HV Guru
SurfData

liitunud: 19.05.2006




sõnum 06.02.2015 17:42:05 vasta tsitaadiga

avila kirjutas:
Raptori miinuseks on lisaks mürale ka kõrgem temp kastis ja lühem eluiga tänu suurele pöörlemiskiirusele. Dataketta lahenduseks jäi silma enda ITX kasti Toshiba 2.5" Internal 2TB HDD MQ Series, 5400 rpm, 8 MB buffer. Võtsin ligi esialgu kaks tk ja plaanin panna raid 1 lisaks 120 gb ssd süsteemikettale.


on seal itx kastis nii palju kohtasid? See ketas on standartsest paksem, ehk sis 15mm.
Kommentaarid: 84 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 74
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 21.02.2015 19:27:16 vasta tsitaadiga

Samsung 840 (non-Pro) vajab veel parandamist: http://www.anandtech.com/show/8997/samsung-releases-statement-on-840-evo-performance-another-fix-is-in-the-works
_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jeesus188
kodustatud
jeesus188

liitunud: 14.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.02.2015 19:32:12 vasta tsitaadiga

tasuks maksta nats juurde ja seda vältida
_________________
This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
angel
HV Guru
angel

liitunud: 06.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.02.2015 19:49:51 vasta tsitaadiga

850 Evo vist seda viga ei oma? Endal 840 Evo kasutuses nii kodu kui töö arvutis ja probleemi ei ole nagu märganud. Samuti kasutanud tuttavate arvutites eusa_think.gif
_________________
|--{o,o}-----(\__/)-----------------|
|--|)__)-----(='.'=) ----O RLY ?---|
|---"-"- -----(")_(")-----------------|
Kommentaarid: 175 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 157
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 21.02.2015 20:40:20 vasta tsitaadiga

See probleem peaks puudutama jah ainult 840 EVO varianti. 840 Pro ja 850 seeria pole puudutatud sellest.
Kes tahab testida, siis on programm mis loeb faile ja võrdleb kas vanemate failide puhul on kiirus sama mis uute puhul: https://mega.co.nz/#!NEYjwIbT!3fdCXNfKzIcfAtrOGxe_Y3NtL56XvGsEJ9NHlyHYusk
Teema ise siin: http://www.overclock.net/t/1512915/read-speeds-dropping-dramatically-on-older-files-benchmarks-needed-to-confirm-affected-ssds/0_100

_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Longero
HV veteran

liitunud: 04.02.2011




sõnum 21.02.2015 22:37:31 vasta tsitaadiga

Hei mind huvitaks kas Hard Disk Sentinel proge suudab SMART infot ilusti näidata Intel SSD 530 Series kohta? Kas see inteli 530 series on ok asi võrreldes Samsungi Pro seerjaga?
Mul Samsung 840 Pro ja Hard Disk Sentinel näitab selle kohta infot ilusti, samas Crucial m4 kohta ei näidata mingit infi proges (mõlemad on samasuguse inteli kontra taga).
Kommentaarid: 58 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 54
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SilQ
HV Guru
SilQ

liitunud: 19.10.2006




sõnum 21.02.2015 23:16:43 vasta tsitaadiga

Ühel kettal olen tähendanud seda. Mis on saanud muidugi kõige karmimat kasutust, läks vahetusse.
Aga teistel pole nagu tähendanud.
Kommentaarid: 251 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 215
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Vael
HV Guru

liitunud: 17.03.2013




sõnum 21.02.2015 23:21:00 vasta tsitaadiga

Longero, ei oska kindla Sentineli kohta kosta, aga sai ka ADATA SMART-i uuritud ja ADATA enda proge ei läind millegipärast tööle, paari sai veel katsetatud, lõpuks AIDA64 näitas ilusti kõike. Eks kontrolleri\firmware sobivus mängib.
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 16
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Longero
HV veteran

liitunud: 04.02.2011




sõnum 22.02.2015 00:55:14 vasta tsitaadiga

Juba hilja, vaatasin, et üks suurema mahuga Intel SSD 530 oli müügil, sellepärast küsisin, aga juba läinud. Eks lähen tasapisi Samsung Pro seeriale üle. Vähemalt Samsung 840 Pro ja Marvell 88SE9230 SATA 6Gb/s Controller toimivad.
Edit: Kindlasti pole see nimekiri täielik, aga siin leidsin Hard Disk Sentinel toetatud asjad http://www.hdsentinel.com/compatibility.php
Kommentaarid: 58 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 54
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Vael
HV Guru

liitunud: 17.03.2013




sõnum 22.02.2015 03:06:53 vasta tsitaadiga

PS. toetatud list ei tähenda, et ka päriselt töötaks;)
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 16
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Longero
HV veteran

liitunud: 04.02.2011




sõnum 22.02.2015 20:20:13 vasta tsitaadiga

Vael kirjutas:
Eks kontrolleri\firmware sobivus mängib.

Millist kontrollerit silmas pidasid, kas emaplaasil olevat SATA pordi oma või SSD enda oma?
Aiii... vabandust foorumlased, panin enne täiega võssa niiet ragin taga.
Crucial m4 ja Vertex'i temperatuuri ei kuvata ja Crucialil kirjutatud andmemahtu.
Mida firmvare õieti tähendab? Leidsin sellise lause:
tsitaat:
Firmvare – püsivara. Iga tehnilisel vidinal on oma väike mälu, millesse salvestatakse põhimõttelised funktsioneerimise tõed riistvara jaoks. Püsivaras paikneb aparaadi info, milles ta asub, ning aparaadi käivitamiseks või käitamiseks vajalikud koodid.

Kas firmware tähendab, et uuema versiooniga muudetakse/programeeritakse SSD kontrolleri toimivust või on kontroller ise puhtalt selline "kivi" mida muuta ei saa ja firmware asub eraldi?
Vot ei ole inglise keelega nii sinapeal, et täpselt aru saada:(.
Kommentaarid: 58 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 54
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Vael
HV Guru

liitunud: 17.03.2013




sõnum 23.02.2015 01:42:34 vasta tsitaadiga

Adata ja crucial täpselt samad tooted nii pcb, kontroller ning kivid, aga üks pigistab rohkem välja kui teine erineva kontrolleri tarkvaraga...
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 16
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Chidori
HV Guru
Chidori

liitunud: 19.09.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.02.2015 02:12:38 vasta tsitaadiga

Vael, Oleneb ikka... A-data valdav enamus LSI/SandForce, Crucial praktilistl kõik Marvell
Isegi neis kus kontroller kattub, on tavaliselt erinevad kivid ja PCB.

Teoreetilise näitena muidugi sobib.
Longero kirjutas:
Kas firmware tähendab, et uuema versiooniga muudetakse/programeeritakse SSD kontrolleri toimivust

jah
Kommentaarid: 115 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 99
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Vael
HV Guru

liitunud: 17.03.2013




sõnum 23.02.2015 17:48:45 vasta tsitaadiga

http://www.anandtech.com/show/7908/adata-sp920-128gb-256gb-512gb-1tb-review
oli valesti meelde jäänud, isegi firmware on sama;) aga kuidagi on ikka paremad tulemused veits.
Marvelli pleale on ADATA kolinud juba. Enne seda SP 600 oli JMicron oma.
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 16
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 23.02.2015 21:18:16 vasta tsitaadiga

Samsung 850 Pro (ainult 850 Pro) omanikud kui veel pole saanud, siis peaks varsti saama Firmware uuenduse teate Samsung Magician tarkvaras. Juhul, kui te seda ei kasuta, siis laadige käsitsi ISO alla ja tehke bootiv mälupulk: http://www.samsung.com/global/business/semiconductor/minisite/SSD/global/html/support/downloads.html

Firmware uueneb EXM01B6Q pealt EXM02B6Q peale.

Muudatused:
tsitaat:
- Improved compatibility for SATA 3Gb/s based systems
- Enhanced user-performance for workstations


Ise lasin just peale. Foorumites midagi halba pole kuulda olnud ka nendel kes juba nädala kasutanud. Algselt Magician uuendust ei pakkunud. Olin juba mälupulga valmis teinud, kui Magician kah ärkas. Uuendus läks õnneks ühe klikiga. Peale seda lülitas arvuti välja. Ootasin paar minutit ja lülisin sisse tagasi. Kõik tundub ok ja andmed on alles aga igaks juhuks võiks alati tagavarakoopia teha enne uuendamist.

_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jeesus188
kodustatud
jeesus188

liitunud: 14.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.02.2015 22:16:55 vasta tsitaadiga

tegin ka uuenduse hetk tagasi ära, aega võttis tubli minut stardist kuni magicani taasavamiseni

hetkel nagu anomaaliaid pole, tegin ka kiirustesti. kõik enamvähem sama mis varem oli

_________________
This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
toivos
Kreisi kasutaja
toivos

liitunud: 13.04.2004




sõnum 25.02.2015 10:06:06 vasta tsitaadiga

Millegipärast on Firmware uuendus maha võetud? Ei tea kas muudab tellisteks SSD?
_________________
Taastan datat katkistelt ketastelt ja katkistelt Flash(USB) mäludelt. Nüüd ka katkistelt SSD ketastelt.
Kommentaarid: 70 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 66
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jeesus188
kodustatud
jeesus188

liitunud: 14.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.02.2015 10:17:27 vasta tsitaadiga

täna hommikul veel töötas, ise tegin yle Magiciani icon_biggrin.gif
_________________
This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
toivos
Kreisi kasutaja
toivos

liitunud: 13.04.2004




sõnum 25.02.2015 10:27:13 vasta tsitaadiga

It didn't seem to work so I contacted Samsung. They said--don't do the firmware update; people have had problems right up to data loss and bricking of their drive.
_________________
Taastan datat katkistelt ketastelt ja katkistelt Flash(USB) mäludelt. Nüüd ka katkistelt SSD ketastelt.
Kommentaarid: 70 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 66
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jeesus188
kodustatud
jeesus188

liitunud: 14.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.02.2015 10:34:40 vasta tsitaadiga

no siis saab uue ketta samsa käest, muud pole midagi thumbs_down.gif
nad ju ise jagasid seda.

ajude kebbi lihtsalt kui lendab telliseks

Edit:

nagu ma aru saan, siis data kaob ja telliseks muutub kohe peale update või sain ma valesi aru?

Spoiler Spoiler Spoiler

sai lõustaraamatus natuke loetud, ega hetkel muud polegi teha kui pekkis, kas ootad või RMA

_________________
This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"


viimati muutis jeesus188 25.02.2015 10:46:45, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 25.02.2015 10:44:50 vasta tsitaadiga

jeesus188, Jah kui probleem esineks, siis esineks see kohe peale uuendust. Ise olen foorumis näinud ühte inimest kes pidi windowsi uuesti installima. Võimalik, et plaadilt/pulgalt bootides oleks kah korda saanud. SSD ise jäi töökorda.
Endal hetkel 0 probleemi selle firmware-ga. Kummaline on see, et üleval oli see juba alates 15 veebruar ja eemaldati alles nüüd ligi poolteist nädalat hiljem.

Milles probleem täpselt seisnes ei tea aga spekuleeritakse, et asu oli/on ühilduvusprobleemis Inteli Rapid Storage Technology draiveriga. Endal see versioon 13.5 - P67 kiibistikul ja nagu öeldud probleeme pole.
Aga noh vahet pole. Ju siis tuleb paari nädala pärast EXM03B6Q versioon thumbs_up.gif

_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jeesus188
kodustatud
jeesus188

liitunud: 14.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.02.2015 10:50:25 vasta tsitaadiga

eem, kus seda Inteli Rapid Storage Technology draiveri versiooni näeb?
vaataks õhtul üle.

keegi nagu eriti infi ei jaga, et mis kogu setup on
Vaid jutt , et tellis ja kõik.
Kindel on see, et enamusel see ikka töötab normaalselt. vaevalt nad 1000 vaid müünud on icon_rolleyes.gif

_________________
This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 25.02.2015 10:59:37 vasta tsitaadiga

jeesus188, Kui pole eraldi peale lasknud, siis ei pruugigi sul olla seda. Põhjus miks inimesed kasutavad seda on see, et see on veidi kiirem, kui windowsi enda msahci draiver.
Ehk siis see pole vajalik.

_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.02.2015 13:14:42 vasta tsitaadiga

Mul ka see 850Pro firmware uuendus tehtud ja vähemalt hetkel töötab normaalselt. icon_rolleyes.gif
Ptyi-ptyi-ptyi icon_biggrin.gif

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
jeesus188
kodustatud
jeesus188

liitunud: 14.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.02.2015 13:21:26 vasta tsitaadiga

Tanel kirjutas:
Mul ka see 850Pro firmware uuendus tehtud ja vähemalt hetkel töötab normaalselt. icon_rolleyes.gif
Ptyi-ptyi-ptyi icon_biggrin.gif
täna tegid ja siis tulid siia lugema? icon_biggrin.gif
_________________
This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
caramis
HV Guru
caramis

liitunud: 19.09.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.02.2015 13:22:29 vasta tsitaadiga

icon_cool.gif
Spoiler Spoiler Spoiler
Kommentaarid: 173 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 150
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
-FoX-
HV Guru
-FoX-

liitunud: 26.04.2007




sõnum 25.02.2015 13:35:00 vasta tsitaadiga

Kas keegi teab, et kas WD Black seeria ka krõbiseb lugemise/kirjutamise ajal? WD Red igatahes laseb korralikult krõbinat icon_biggrin.gif
_________________
Aita suve, söö lund!
Kommentaarid: 367 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 6 :: 3 :: 307
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
caramis
HV Guru
caramis

liitunud: 19.09.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.02.2015 13:42:11 vasta tsitaadiga

-FoX- kirjutas:
Kas keegi teab, et kas WD Black seeria ka krõbiseb lugemise/kirjutamise ajal? WD Red igatahes laseb korralikult krõbinat icon_biggrin.gif

eks ta ikka teeb seda häält veidi. midagi hullu ei ole
Kommentaarid: 173 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 150
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.02.2015 13:44:47 vasta tsitaadiga

jeesus188 kirjutas:
Tanel kirjutas:
Mul ka see 850Pro firmware uuendus tehtud ja vähemalt hetkel töötab normaalselt. icon_rolleyes.gif
Ptyi-ptyi-ptyi icon_biggrin.gif
täna tegid ja siis tulid siia lugema? icon_biggrin.gif

Üleeile õhtul, samaaegselt sinuga icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Raud »  Kõvad kettad »  SSD versus HDD mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 179, 180, 181 ... 264, 265, 266  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.