|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
Vael
HV Guru
liitunud: 17.03.2013
|
01.02.2015 14:26:55
|
|
|
Võtsin selle artikli jälle ette: http://www.tomshardware.com/reviews/samsung-xp941-z97-pci-express,3826-3.html
M2 on piiratud 4x PCIe liini peale, aga peab füüsiliselt emaplaadiküljes ühendus olema, Sata Express on piiratud x2 PCIe aga saab kaabeldada. Mõlemad asuvad Z9x chipseti küljes, seega saab piiravaks CPU ja kiibistiku vaheline DMI ühendus 1600MB\s.
Ultra M2 "ripub" otse CPU küljes ja seda piirangut ei ole, samas GPU-lt "varastab" "8x" liini ära, ehk SLI\CF võimalus kaob üldse. Enne Skylake ei muutu ka midagi, siis peaks DMI PCIe 3.0 gen peale minema...
Aga no kui 1 korralik GPU on, mis ongi mõistlikum, siis 8x PCI-e 3.0 ei ole hetkel veel piirajaks graafikale.
Paistab, et x9x kiibistikel on NVMe tugi uus: http://www.bit-tech.net/hardware/motherboards/2014/05/11/the-intel-9-series-chipsets-examined/2
RST 13.1 driverid lisavad uusi võimalusi.
Kirjeldatakse kui "programming interface" NVMe-d, huvitav, et varasematel chipsetidel siis käima ei saa ajada?
http://forums.tweaktown.com/asrock/57983-intel-rst-13-1-0-1058-update-installed-running-x79-mobo-extreme4-m.html siin keegi nagu oleks üritanud x7x peal ka.
Selle põhjal: http://www.intel.com/content/www/us/en/io/serial-ata/serial-ata-ahci-spec-rev095.html AHCI raudvara tasemel, siis NVMe ka?
XP941 on OEM litsentseeritud SSD aga NVMe toega, SM951 on laiatarbekaup aga ilma NVMe toeta? Intelil on ka serveri SSD-d NVMe toega? Plextori M6e ka AHCI toega.
Ühesõnaga enne Skylake pole mõtet rabelema hakata...
|
|
| Kommentaarid: 17 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
16 |
|
| tagasi üles |
|
 |
londiste
HV Guru

liitunud: 23.04.2003
|
01.02.2015 15:16:28
|
|
|
m.2 reaalsed implementatsioonid emaplaatidel on suures osas täna pci-e x2.
ultra m.2 ei kõla tuttavalt, kas see mingi marketing ei olnud?
edit:
ongi, asrock. port x2 asemel ikka specile vastav aga parema x4 külge riputatud.
http://www.anandtech.com/show/8045/asrock-z97-extreme6-review-ultra-m2-x4-tested-with-xp941/11
| tsitaat: |
| The Haswell CPUs for the Z97 platform have 16 lanes of PCIe 3.0 which are split into two lots of eight. One of these eight can be split into two lots of four, and it is typical to see on a motherboard a multi-GPU arrangement of x8/x4/x4 from the CPU. It is these last four lanes that ASRock has adapted for its M.2 slot, which means that when an M.2 drive is placed into the x4 slot, it will reduce the bandwidth of the first two PCIe slots down to x8/x4. This also disables SLI, due to NVIDIA’s requirement for x8 PCIe lane allocation (either PCIe 2.0 or 3.0) for each graphics card. |
_________________ - londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks! |
|
| Kommentaarid: 243 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
217 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
alar26t
HV kasutaja
liitunud: 21.04.2011
|
02.02.2015 23:28:21
|
|
|
| Tomorrow kirjutas: |
| Intel peab suurendama PCI-E liinide arvu märgatavalt. See muutub juba absurdseks, et SSD lisamine võtab SLI võimaluse ära vms. |
Kas see mitte idiootne pole, et Nvidia nõuab minimaalset 8x PCI-e Gen 3 ühendust, kuigi ajaks väga vabalt ära 4x ühendusega Gen 3 puhul. Muidugi nad on juba prosed turule lasknud millel 28 ja 40 PCIe lane, seega valikut on, kas ka rahakott vastu peab, seda ma ei oska öelda .
|
|
| Kommentaarid: 9 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
9 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Vael
HV Guru
liitunud: 17.03.2013
|
03.02.2015 17:43:44
|
|
|
| alar26t kirjutas: |
| Tomorrow kirjutas: |
| Intel peab suurendama PCI-E liinide arvu märgatavalt. See muutub juba absurdseks, et SSD lisamine võtab SLI võimaluse ära vms. |
Kas see mitte idiootne pole, et Nvidia nõuab minimaalset 8x PCI-e Gen 3 ühendust, kuigi ajaks väga vabalt ära 4x ühendusega Gen 3 puhul. Muidugi nad on juba prosed turule lasknud millel 28 ja 40 PCIe lane, seega valikut on, kas ka rahakott vastu peab, seda ma ei oska öelda . |
Läheb OT: aga ei ole see x99 platvorm ka midagi parem, uus ASUS annab DDR4 OC võimekuse aga 3-way SLI ikka puudub. Lisaks on naljakas lugeda, kasutad seda slotti kaotad selle ja selle: http://www.tomshardware.com/reviews/asus-x99-pro-motherboard,4022-2.html ning seda 300€+ emaplaadi puhul.
Aga teemasse ka. 1TB backup kettaks sobiks hästi WD Velociraptor 1TB, maksab 100€ vähem kui väikseima hinnasildiga SSD ning suurem osa kasutuses olevaid SSD-sid üle 200MB\s ei kirjutagi. Väikseim lugemiskiirus 100MB\s+, ainult et Eestis jälle pole saadaval? Järgmised oleks Seagate 7200.11 ja Constellation.
Huvitav, mis mudel see Seagate´i 7200.11 on, ei saanud esimese hoobiga jälile? Järjestiklugemisel on kõik 3 ikka lähimast konkurendist WD Red seeriast ees.
|
|
| Kommentaarid: 17 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
16 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rex
HV Guru

liitunud: 09.01.2002
|
03.02.2015 17:50:28
|
|
|
Miks backupketas 7200rpm olema peaks?
Mida sa väikseima hinnasildiga SSD all silmas pead? Väikseimat 1-terast? Sest odavaimad SSD-d on ju hetkel kaugelt alla 100 müügis. Keegi maksab HDD-d võttes veel peale, et -100€ kokku saaks?
|
|
| Kommentaarid: 249 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
228 |
|
| tagasi üles |
|
 |
londiste
HV Guru

liitunud: 23.04.2003
|
03.02.2015 17:58:39
|
|
|
velociraptor backup kettaks? mis mõttega?
rex, mitte 7200 vaid 10k rpm.
on terabaidi juures peaaegu 200€ odavam küll aga selline ketas backupiks? milleks?
tb ssd juures kirjutatakse sequentialis (mis backupi puhul on vägagi applicable) sata3 500mb toru täis, nii et ei ole asigi, leia ainult allikas selle jaoks.
_________________ - londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks! |
|
| Kommentaarid: 243 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
217 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rex
HV Guru

liitunud: 09.01.2002
|
03.02.2015 18:10:08
|
|
|
| Njah, ma natuke kahtlesin ise ka, aga oleks pidanud üle kontrollima. 7200 pakkusin puhtalt Seagate-i järgi.
|
|
| Kommentaarid: 249 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
228 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Vael
HV Guru
liitunud: 17.03.2013
|
03.02.2015 18:34:12
|
|
|
3 x järjest Titanfalli HDD-lt SSD-le installida, siis paneb mõtlema küll. Ja miks mitte? 1TB SSD 340€, WD Velociraptor 240€. Ja ega kõigil pole uued 256GB-sed Samsung 850-d, millel 500MB\s kirjutamine, vanemad SSD-d, mida ma kahtlustan on rohkem kasutuses, üle 300MB\s eriti ei kirjuta. Suuremad küll jah, alates 500GB-1TB aga siit jõuab ringiga jälle WD WD Velociraptor 1TB juurde. RAID-i pole ka mõtet visata mitut ketast, tuleb sama kallis, ainult ruumi võtab rohkem. NAS sama teema, rohkem koli sama raha eest. Väga elutähtis kraam läheb nagunii välisele USB kettale.
Kuna 1TB SSD pole mõistliku hinnaga siis, WD või Seagate 7200.11 järgmised mõistlikud valikud. Saadavus iseküsimus, keegi pole Eestis liikumas näinud emba kumba?
|
|
| Kommentaarid: 17 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
16 |
|
| tagasi üles |
|
 |
londiste
HV Guru

liitunud: 23.04.2003
|
03.02.2015 20:19:06
|
|
|
Vael, sa oled ssd-dest valesti aru saanud.
512 ja üle suuruste puhul on kirjutamiskiirused algusest peale olnud ja on jätkuvalt juba tehnilistel põhjustel päris suured.
velociraptor on backup kettaks täiesti mõttetu. suvaline 1tb ketas maksab 5x vähem ja on selleks otstarbeks mitte just oluliselt vähem sobiv.
või ütleme siis nii, et see 100€, mis ssd on velociraptorist kallim, annab oluliselt parema boonuse kui 200€ suvalisest hdd-st velociraptorini.
edit:
mida sa backup ketta all silmas pead? varukoopiaid ikka?
_________________ - londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks! |
|
| Kommentaarid: 243 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
217 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Vael
HV Guru
liitunud: 17.03.2013
|
04.02.2015 08:07:21
|
|
|
Kas need suvalised 5x odavamad ikka on nii head nagu kiidetakse ;)http://www.tomshardware.com/charts/hdd-charts-2013/compare,2902.html?prod%5B5531%5D=on&prod%5B5351%5D=on
ümmarguselt 2x perfi erinevus.
Jap olen kuulnud, et SSD-s mälukivid põhimõtteliselt RAIDi pandud kontrolleri taha, kontrolleri keerukuse ja selle keerulise firmware-ga pigistatakse rohkemate kividega rohkem välja(suuremad kettad, suurem kiirus SSD). Siit ka mõte, et kui suvaline odavam kontroller panna, odavamate kividega, oleks võimalik sinna WD Velociraptori piirimaile SSD ehitada hinna\kiiruse suhtega. Aga kuniks seda ei ole, siis läheks WD loosi. Kui oleks kusagilt võtta...
Sest ikka on erinevus, ma arvan kas, installida 50+GB mänge 200MB\s lugevalt kettalt või praeguselt Caviar Bluelt(50MB\s+). Garantii ka piisavalt pikk, 5a, et ei peaks püsivuse pärast muretsema.
3-4TB Red ja Seagate Constallation ka samas hinnaklassis, aga WD Velociraptor ikka peaaegu teistes üle. Ma ei näe küll ühtki põhjust peale hinnasildi mitte backup kettaks võtta? Või jääb midagi kahe silma vahele? Järgmine kiiruse poolest oleks SSD aga 100€ ka erinevus. Ja 200€ tuleb nagunii välja käia ning kuna SSD 200MB\s kirjutabki ainult, siis ei näe erilist mõtet veel 100€ juurde panna, et 300MB\s lihtsalt "üle jääks". Ning, et süsteemi SSD kaasajastada backup SSD tasemele(N: 850 EVO 256GB), läheks veel lisaks 130€? kokku 230€ juurde, mis ei ole just väike summa...
Esiealgses postis olid Seagate Barracuda 7200.14 \11 ja Constellation sees: link need ka head, aga no WD Velociraptor ikka kiirem tükk maad.
Seagate Barracuda 7200.11 peaks see olema http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16822148844.
|
|
| Kommentaarid: 17 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
16 |
|
| tagasi üles |
|
 |
londiste
HV Guru

liitunud: 23.04.2003
|
04.02.2015 10:53:18
|
|
|
| Vael kirjutas: |
| kuna SSD 200MB\s kirjutabki ainult |
korruta see kuskil 2 või 3-ga...
praegu on HV-s odavaim terane ssd 840 evo. sequential write on veidi üle 500MB/s.
aga jätkuvalt, su use case backup kettale on imelik. on seal olulist vahet, kas 50 giga taastamine võtab 5 või 10 minutit?
_________________ - londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks! |
|
| Kommentaarid: 243 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
217 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rex
HV Guru

liitunud: 09.01.2002
|
04.02.2015 14:23:41
|
|
|
| Just, sa võid suuremat dataketast ühtlasi ka SSD backupiks pruukida, kuid kui sa seal mingeid mängude installikaid hoiad, siis pole ta enam puhtalt backupketas.
|
|
| Kommentaarid: 249 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
228 |
|
| tagasi üles |
|
 |
sukelduja
HV Guru

liitunud: 14.06.2007
|
04.02.2015 14:46:00
|
|
|
| londiste kirjutas: |
| Vael kirjutas: |
| kuna SSD 200MB\s kirjutabki ainult |
korruta see kuskil 2 või 3-ga...
praegu on HV-s odavaim terane ssd 840 evo. sequential write on veidi üle 500MB/s.
aga jätkuvalt, su use case backup kettale on imelik. on seal olulist vahet, kas 50 giga taastamine võtab 5 või 10 minutit? |
Seda enam, et suur hulk backupi taastamise softe laeb üles võimalikult ühilduvad driverid ja maksimaalset kiirust nendega ei saa. Selle velociraptori hinna eest saaks väikese NASI juba.
|
|
| Kommentaarid: 25 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
25 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ewur
HV veteran

liitunud: 17.02.2004
|
04.02.2015 18:36:30
|
|
|
| Ja kui juba toimub raptori üleskiitmine ja ssd laitmine, siis Vael, sa kirjutad koguaeg kirjutamise/lugemise kiirustest, aga ei maini midagi pöördumiskiirusest ja tekitatavast helist vs täielikust vaikusest...
|
|
| Kommentaarid: 60 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
60 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Vael
HV Guru
liitunud: 17.03.2013
|
04.02.2015 19:20:18
|
|
|
Mas laida midagi, võib olla oleks siiski pidanud Ostuabisse teema tegema. Hea meelega võtaks 250€ eest 1TB SSD ligi nagu juba maininud olen.
Küsimus oli pigem, kas mainitud HDD-l mingeid ketta suunitlusest tulenevaid miinuseid on, näiteks nagu Seagate ES.3 rohkem serveritele mõeldud, lülitab näiteks encryptimise automaatselt sisse ja sellega kaob kiiruse eelis ära jne ning saadavus Eestis.
Kui data\backup ketas, siis ei tohiks müra ka probleemiks olla, kuna mingil ajal läheb ära sleepi nagunii. Siiski suurt lärmi ta tekitab? TomsHarware võrdlustes silma ei hakanud? Ketta poole pöördumine vastavaks otstarbeks enam kui küllalt, 6-7s vs teised HDD-d 14-16s.
|
|
| Kommentaarid: 17 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
16 |
|
| tagasi üles |
|
 |
londiste
HV Guru

liitunud: 23.04.2003
|
04.02.2015 19:39:11
|
|
|
Vael, dataketas ja backupketas on üsna erinevad asjad.
mitte, et velociraptor datakettana täna samuti eriti mõistlik oleks.
10k rpm vingub päris eduliselt. velociraptoritel iirc oli see heatsink seal ka permanentselt küljes (ehk siis vähemalt teoorias lahtikruvimine = warranty void).
enterprise kettast on kodukasutuses ja backupkettana pigem kahju kui kasu.
_________________ - londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks! |
|
| Kommentaarid: 243 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
217 |
|
| tagasi üles |
|
 |
von Wu
HV Guru

liitunud: 12.10.2007

|
04.02.2015 19:52:19
|
|
|
Jubedat häält teeb jah. SSD-l pöördumisaeg 0,1-0,2 ms
Kõvaketastel on see aeg ka ikka millisekundites. Kas kujutate ette kui pikk aeg oleks 14 sekundit kõvaketta poole pöördumiseks?
|
|
| Kommentaarid: 901 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
675 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Vael
HV Guru
liitunud: 17.03.2013
|
05.02.2015 01:13:34
|
|
|
londiste, Ok, Raptori ainsaks miinuseks jääb siis müra: 50dB on ikka natuke paljuvõitu.
Samas, mis näitajad\fetured näiteks Seagate CS data\backupkettana nii vastuvõetamatuks teeks?
von Wu, millisekundid on natuke talutavamad jah.
Jätkuks siis ühele SSD postile siin foorumiavarustes natuke SSD kiirusetesti tulemusi lisaks(eelnevad minu poolt Cryis 3 ja Titanfall eelpool lk 345: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=8425042&highlight=#8425042)
Mainiti Skyrim ära SSD pealt laadimiaegade võrlusena, proovisin ka SSD-lt(Adata SP920) ning HDD-lt(WD 500GB Black), masin: IB 3570K, MSI Z77, 8GM RAM, r9 290 Tri-x suht default kõik:
SSD:
Skyrim menüüst "Play" mängimisest kuni ingame menüüni: 10s ümmarguselt.
Continue game "Yes" nupule vajutusest kuni mängupilt ette hüppab: 7 s ümmarguselt
HDD:
11s
12.5s (Ultra 14s)
Skyrimis siis SSD kasuks 5s, Skyrimis muidu High sätted, mis soovitas. Huvitaval kombel HDD-le teisena paigaldamisel seadis ise Ultra peale videosätted, siis 2s veel juures.
Võtsin ka "Watchdogs"i ette:
SSD
Play kuni mängumenüü laadimiseni: 48s (arvatavasti DRM lahendas, sest ketta\CPU kasutus suht 0 pool ajast)
Ingame menüüst kuni keebis mehikest nägin: 19s
HDD
48s
21s
"Watchdogis" 3s siis SSD kasuks
Kõiki katseid kordasin 3x, restarte vahepeal ei teinud, default Ultra peal sätted kõik.
Veel olen kuulnud ARMA ja Mordorit ning DA: I mainitavat SSD-lt kiiremate laadimisaegade poolest. Kuna neid ei ole käepärast, siis ise katsetama ei hakka. Keegi viitsib, siis loeks huviga.
|
|
| Kommentaarid: 17 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
16 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Longero
HV veteran
liitunud: 04.02.2011
|
|
| Kommentaarid: 58 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
54 |
|
| tagasi üles |
|
 |
avila
HV vaatleja
liitunud: 16.06.2006
|
06.02.2015 17:03:29
|
|
|
| Raptori miinuseks on lisaks mürale ka kõrgem temp kastis ja lühem eluiga tänu suurele pöörlemiskiirusele. Dataketta lahenduseks jäi silma enda ITX kasti Toshiba 2.5" Internal 2TB HDD MQ Series, 5400 rpm, 8 MB buffer. Võtsin ligi esialgu kaks tk ja plaanin panna raid 1 lisaks 120 gb ssd süsteemikettale.
|
|
| Kommentaarid: 15 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
15 |
|
| tagasi üles |
|
 |
SurfData
HV Guru

liitunud: 19.05.2006
|
06.02.2015 17:42:05
|
|
|
| avila kirjutas: |
| Raptori miinuseks on lisaks mürale ka kõrgem temp kastis ja lühem eluiga tänu suurele pöörlemiskiirusele. Dataketta lahenduseks jäi silma enda ITX kasti Toshiba 2.5" Internal 2TB HDD MQ Series, 5400 rpm, 8 MB buffer. Võtsin ligi esialgu kaks tk ja plaanin panna raid 1 lisaks 120 gb ssd süsteemikettale. |
on seal itx kastis nii palju kohtasid? See ketas on standartsest paksem, ehk sis 15mm.
|
|
| Kommentaarid: 84 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
74 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jeesus188
kodustatud

liitunud: 14.04.2003
|
21.02.2015 19:32:12
|
|
|
tasuks maksta nats juurde ja seda vältida
_________________ This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud" |
|
| Kommentaarid: 71 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
64 |
|
| tagasi üles |
|
 |
angel
HV Guru

liitunud: 06.12.2003
|
21.02.2015 19:49:51
|
|
|
850 Evo vist seda viga ei oma? Endal 840 Evo kasutuses nii kodu kui töö arvutis ja probleemi ei ole nagu märganud. Samuti kasutanud tuttavate arvutites
_________________ |--{o,o}-----(\__/)-----------------|
|--|)__)-----(='.'=) ----O RLY ?---|
|---"-"- -----(")_(")-----------------| |
|
| Kommentaarid: 175 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
157 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Longero
HV veteran
liitunud: 04.02.2011
|
21.02.2015 22:37:31
|
|
|
Hei mind huvitaks kas Hard Disk Sentinel proge suudab SMART infot ilusti näidata Intel SSD 530 Series kohta? Kas see inteli 530 series on ok asi võrreldes Samsungi Pro seerjaga?
Mul Samsung 840 Pro ja Hard Disk Sentinel näitab selle kohta infot ilusti, samas Crucial m4 kohta ei näidata mingit infi proges (mõlemad on samasuguse inteli kontra taga).
|
|
| Kommentaarid: 58 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
54 |
|
| tagasi üles |
|
 |
SilQ
HV Guru

liitunud: 19.10.2006
|
21.02.2015 23:16:43
|
|
|
Ühel kettal olen tähendanud seda. Mis on saanud muidugi kõige karmimat kasutust, läks vahetusse.
Aga teistel pole nagu tähendanud.
|
|
| Kommentaarid: 251 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
215 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Vael
HV Guru
liitunud: 17.03.2013
|
21.02.2015 23:21:00
|
|
|
| Longero, ei oska kindla Sentineli kohta kosta, aga sai ka ADATA SMART-i uuritud ja ADATA enda proge ei läind millegipärast tööle, paari sai veel katsetatud, lõpuks AIDA64 näitas ilusti kõike. Eks kontrolleri\firmware sobivus mängib.
|
|
| Kommentaarid: 17 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
16 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Longero
HV veteran
liitunud: 04.02.2011
|
22.02.2015 00:55:14
|
|
|
Juba hilja, vaatasin, et üks suurema mahuga Intel SSD 530 oli müügil, sellepärast küsisin, aga juba läinud. Eks lähen tasapisi Samsung Pro seeriale üle. Vähemalt Samsung 840 Pro ja Marvell 88SE9230 SATA 6Gb/s Controller toimivad.
Edit: Kindlasti pole see nimekiri täielik, aga siin leidsin Hard Disk Sentinel toetatud asjad http://www.hdsentinel.com/compatibility.php
|
|
| Kommentaarid: 58 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
54 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Vael
HV Guru
liitunud: 17.03.2013
|
22.02.2015 03:06:53
|
|
|
| PS. toetatud list ei tähenda, et ka päriselt töötaks;)
|
|
| Kommentaarid: 17 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
16 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Longero
HV veteran
liitunud: 04.02.2011
|
22.02.2015 20:20:13
|
|
|
| Vael kirjutas: |
| Eks kontrolleri\firmware sobivus mängib. |
Millist kontrollerit silmas pidasid, kas emaplaasil olevat SATA pordi oma või SSD enda oma?
Aiii... vabandust foorumlased, panin enne täiega võssa niiet ragin taga.
Crucial m4 ja Vertex'i temperatuuri ei kuvata ja Crucialil kirjutatud andmemahtu.
Mida firmvare õieti tähendab? Leidsin sellise lause:
| tsitaat: |
| Firmvare – püsivara. Iga tehnilisel vidinal on oma väike mälu, millesse salvestatakse põhimõttelised funktsioneerimise tõed riistvara jaoks. Püsivaras paikneb aparaadi info, milles ta asub, ning aparaadi käivitamiseks või käitamiseks vajalikud koodid. |
Kas firmware tähendab, et uuema versiooniga muudetakse/programeeritakse SSD kontrolleri toimivust või on kontroller ise puhtalt selline "kivi" mida muuta ei saa ja firmware asub eraldi?
Vot ei ole inglise keelega nii sinapeal, et täpselt aru saada:(.
|
|
| Kommentaarid: 58 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
54 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Vael
HV Guru
liitunud: 17.03.2013
|
23.02.2015 01:42:34
|
|
|
| Adata ja crucial täpselt samad tooted nii pcb, kontroller ning kivid, aga üks pigistab rohkem välja kui teine erineva kontrolleri tarkvaraga...
|
|
| Kommentaarid: 17 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
16 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Chidori
HV Guru

liitunud: 19.09.2007
|
23.02.2015 02:12:38
|
|
|
Vael, Oleneb ikka... A-data valdav enamus LSI/SandForce, Crucial praktilistl kõik Marvell
Isegi neis kus kontroller kattub, on tavaliselt erinevad kivid ja PCB.
Teoreetilise näitena muidugi sobib.
| Longero kirjutas: |
| Kas firmware tähendab, et uuema versiooniga muudetakse/programeeritakse SSD kontrolleri toimivust |
jah
|
|
| Kommentaarid: 115 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
99 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Vael
HV Guru
liitunud: 17.03.2013
|
|
| Kommentaarid: 17 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
16 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
23.02.2015 21:18:16
|
|
|
Samsung 850 Pro (ainult 850 Pro) omanikud kui veel pole saanud, siis peaks varsti saama Firmware uuenduse teate Samsung Magician tarkvaras. Juhul, kui te seda ei kasuta, siis laadige käsitsi ISO alla ja tehke bootiv mälupulk: http://www.samsung.com/global/business/semiconductor/minisite/SSD/global/html/support/downloads.html
Firmware uueneb EXM01B6Q pealt EXM02B6Q peale.
Muudatused:
| tsitaat: |
- Improved compatibility for SATA 3Gb/s based systems
- Enhanced user-performance for workstations |
Ise lasin just peale. Foorumites midagi halba pole kuulda olnud ka nendel kes juba nädala kasutanud. Algselt Magician uuendust ei pakkunud. Olin juba mälupulga valmis teinud, kui Magician kah ärkas. Uuendus läks õnneks ühe klikiga. Peale seda lülitas arvuti välja. Ootasin paar minutit ja lülisin sisse tagasi. Kõik tundub ok ja andmed on alles aga igaks juhuks võiks alati tagavarakoopia teha enne uuendamist.
_________________ Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846 |
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jeesus188
kodustatud

liitunud: 14.04.2003
|
23.02.2015 22:16:55
|
|
|
tegin ka uuenduse hetk tagasi ära, aega võttis tubli minut stardist kuni magicani taasavamiseni
hetkel nagu anomaaliaid pole, tegin ka kiirustesti. kõik enamvähem sama mis varem oli
_________________ This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud" |
|
| Kommentaarid: 71 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
64 |
|
| tagasi üles |
|
 |
toivos
Kreisi kasutaja

liitunud: 13.04.2004
|
25.02.2015 10:06:06
|
|
|
Millegipärast on Firmware uuendus maha võetud? Ei tea kas muudab tellisteks SSD?
_________________ Taastan datat katkistelt ketastelt ja katkistelt Flash(USB) mäludelt. Nüüd ka katkistelt SSD ketastelt. |
|
| Kommentaarid: 70 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
66 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jeesus188
kodustatud

liitunud: 14.04.2003
|
25.02.2015 10:17:27
|
|
|
täna hommikul veel töötas, ise tegin yle Magiciani
_________________ This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud" |
|
| Kommentaarid: 71 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
64 |
|
| tagasi üles |
|
 |
toivos
Kreisi kasutaja

liitunud: 13.04.2004
|
25.02.2015 10:27:13
|
|
|
It didn't seem to work so I contacted Samsung. They said--don't do the firmware update; people have had problems right up to data loss and bricking of their drive.
_________________ Taastan datat katkistelt ketastelt ja katkistelt Flash(USB) mäludelt. Nüüd ka katkistelt SSD ketastelt. |
|
| Kommentaarid: 70 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
66 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jeesus188
kodustatud

liitunud: 14.04.2003
|
25.02.2015 10:34:40
|
|
|
no siis saab uue ketta samsa käest, muud pole midagi
nad ju ise jagasid seda.
ajude kebbi lihtsalt kui lendab telliseks
Edit:
nagu ma aru saan, siis data kaob ja telliseks muutub kohe peale update või sain ma valesi aru?
Spoiler 
sai lõustaraamatus natuke loetud, ega hetkel muud polegi teha kui pekkis, kas ootad või RMA
_________________ This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
viimati muutis jeesus188 25.02.2015 10:46:45, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 71 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
64 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
25.02.2015 10:44:50
|
|
|
jeesus188, Jah kui probleem esineks, siis esineks see kohe peale uuendust. Ise olen foorumis näinud ühte inimest kes pidi windowsi uuesti installima. Võimalik, et plaadilt/pulgalt bootides oleks kah korda saanud. SSD ise jäi töökorda.
Endal hetkel 0 probleemi selle firmware-ga. Kummaline on see, et üleval oli see juba alates 15 veebruar ja eemaldati alles nüüd ligi poolteist nädalat hiljem.
Milles probleem täpselt seisnes ei tea aga spekuleeritakse, et asu oli/on ühilduvusprobleemis Inteli Rapid Storage Technology draiveriga. Endal see versioon 13.5 - P67 kiibistikul ja nagu öeldud probleeme pole.
Aga noh vahet pole. Ju siis tuleb paari nädala pärast EXM03B6Q versioon
_________________ Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846 |
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jeesus188
kodustatud

liitunud: 14.04.2003
|
25.02.2015 10:50:25
|
|
|
eem, kus seda Inteli Rapid Storage Technology draiveri versiooni näeb?
vaataks õhtul üle.
keegi nagu eriti infi ei jaga, et mis kogu setup on
Vaid jutt , et tellis ja kõik.
Kindel on see, et enamusel see ikka töötab normaalselt. vaevalt nad 1000 vaid müünud on
_________________ This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud" |
|
| Kommentaarid: 71 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
64 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001

|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jeesus188
kodustatud

liitunud: 14.04.2003
|
25.02.2015 13:21:26
|
|
|
| Tanel kirjutas: |
Mul ka see 850Pro firmware uuendus tehtud ja vähemalt hetkel töötab normaalselt.
Ptyi-ptyi-ptyi  |
täna tegid ja siis tulid siia lugema?
_________________ This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud" |
|
| Kommentaarid: 71 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
64 |
|
| tagasi üles |
|
 |
caramis
HV Guru

liitunud: 19.09.2010
|
25.02.2015 13:22:29
|
|
|
Spoiler 
|
|
| Kommentaarid: 173 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
150 |
|
| tagasi üles |
|
 |
-FoX-
HV Guru

liitunud: 26.04.2007
|
25.02.2015 13:35:00
|
|
|
Kas keegi teab, et kas WD Black seeria ka krõbiseb lugemise/kirjutamise ajal? WD Red igatahes laseb korralikult krõbinat
_________________ Aita suve, söö lund! |
|
| Kommentaarid: 367 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
6 :: |
3 :: |
307 |
|
| tagasi üles |
|
 |
caramis
HV Guru

liitunud: 19.09.2010
|
25.02.2015 13:42:11
|
|
|
| -FoX- kirjutas: |
Kas keegi teab, et kas WD Black seeria ka krõbiseb lugemise/kirjutamise ajal? WD Red igatahes laseb korralikult krõbinat  |
eks ta ikka teeb seda häält veidi. midagi hullu ei ole
|
|
| Kommentaarid: 173 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
150 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001

|
25.02.2015 13:44:47
|
|
|
| jeesus188 kirjutas: |
| Tanel kirjutas: |
Mul ka see 850Pro firmware uuendus tehtud ja vähemalt hetkel töötab normaalselt.
Ptyi-ptyi-ptyi  |
täna tegid ja siis tulid siia lugema?  |
Üleeile õhtul, samaaegselt sinuga
|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|