Avaleht
uus teema   vasta Tarkvara »  Tarkvara »  Mozilla Firefox arutlus/probleemid. märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 142, 143, 144 ... 213, 214, 215  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.07.2014 20:49:24 vasta tsitaadiga

Uusim peal ning täiesti uue ja puhta W8 Pro installi peal sööb 30-50% CPUd konstantselt ka ühe tühja tabi lahti olles ja ramikasutus närib end üles kahe giga peale, misjärel kogu kupatus kräshib. Mõistlik soft.
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sakinaga
HV Guru

liitunud: 30.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.07.2014 21:32:38 vasta tsitaadiga

Ja kui sina arvad, et see on tavapärane käitumine, siis oled sa umbes sama mõistlik.
_________________
Tsensuur HinnaVaatluse foorumis
Kommentaarid: 164 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 155
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.07.2014 21:59:05 vasta tsitaadiga

maatriks kirjutas:
Ja kui sina arvad, et see on tavapärane käitumine, siis oled sa umbes sama mõistlik.


Tegu on käitumisega, millega FF on silma paistnud juba aastaid. Aga ära lase faktidest ometi oma tuju rikkuda.
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 24.07.2014 21:59:06 vasta tsitaadiga

maatriks kirjutas:
Ja kui sina arvad, et see on tavapärane käitumine, siis oled sa umbes sama mõistlik.

Selline FF-i mällu "kinnijooksmine ja mittesulgumine" saadab FF-i tegelikult juba tükimat aega. Ja on tihti täiesti olemas ka Windows 7-e all olemas.

Üks lahendus mida netis soovitatakse - kasutada hoopis mõnda FF-i Klooni, kasvõi näiteks:

Pale Moon
http://www.palemoon.org

Kirjutatud sellise masina peal kus on Windows 7, FF jookseb "mällu kinni" ja kus seetõttu on samuti Pale Moon tööle pandud. Ning sellega seda probleemi pole.
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Märt.
HV Guru
Märt.

liitunud: 17.01.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.07.2014 05:28:20 vasta tsitaadiga

Scart kirjutas:
maatriks kirjutas:
Ja kui sina arvad, et see on tavapärane käitumine, siis oled sa umbes sama mõistlik.


Tegu on käitumisega, millega FF on silma paistnud juba aastaid. Aga ära lase faktidest ometi oma tuju rikkuda.


Sinu faktid. Mul näiteks mitte üheski kodumasinas (neid on 8) FF ikka nii ei käitu. thumbs_up.gif

_________________
Albert Einstein: "Vaid kaks asja on lõpmatud, universum ja inimlik rumalus, ja selles esimeses pole ma nii kindel."
Kommentaarid: 29 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 23
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 25.07.2014 09:39:58 vasta tsitaadiga

Märt. kirjutas:
Scart kirjutas:
maatriks kirjutas:
Ja kui sina arvad, et see on tavapärane käitumine, siis oled sa umbes sama mõistlik.


Tegu on käitumisega, millega FF on silma paistnud juba aastaid. Aga ära lase faktidest ometi oma tuju rikkuda.


Sinu faktid. Mul näiteks mitte üheski kodumasinas (neid on 8) FF ikka nii ei käitu. thumbs_up.gif

Aga ega see pole maailmas ainult Scarti arvutis nii, et FF mälus "märatseb ja konflikte" korraldab. icon_cool.gif Selle probleemi käes piinlevad miljonid FF-i kasutajad. icon_smile.gif Ja ega siis muidu neid kõikvõimalikke FF-i Kloone ei leiutata ning salapärasel moel on siis Kloonid sellest mäluprobleemist vabad.

Üks tuntud lisaprogramm mida tihti juurde installitakse, on nimega Firemin ja see siis samamoodi ohjab FF-i "märatsemist". icon_smile.gif
http://www.rizonesoft.com/freeware/firemin.html
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.07.2014 11:58:44 vasta tsitaadiga

Scart, flash on sul protected modes? (vaikimisi on)
Mina olen kohanud ülemäärast ressursikasutust ainult juhul kui flash on protected modes.
(Ma pole proovinud, kas Chrome ka tõrgub, kui ta pepperflashi asemel Adobe flash pluginat kasutama sundida ja see töötab protected modes või on see ainult Firefoxiga kaasnev nähtus.)

_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.07.2014 18:56:49 vasta tsitaadiga

Dogbert kirjutas:
Scart, flash on sul protected modes? (vaikimisi on)
Mina olen kohanud ülemäärast ressursikasutust ainult juhul kui flash on protected modes.
(Ma pole proovinud, kas Chrome ka tõrgub, kui ta pepperflashi asemel Adobe flash pluginat kasutama sundida ja see töötab protected modes või on see ainult Firefoxiga kaasnev nähtus.)


Kodu jõudes proovin. Üle TW vaadates oli hetkel olukord selline.
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
merikes
HV vaatleja

liitunud: 17.08.2007




sõnum 25.07.2014 19:26:46 vasta tsitaadiga

Scart kirjutas:
Uusim peal ning täiesti uue ja puhta W8 Pro installi peal sööb 30-50% CPUd konstantselt ka ühe tühja tabi lahti olles ja ramikasutus närib end üles kahe giga peale, misjärel kogu kupatus kräshib. Mõistlik soft.


Mida about:memory näitab, kui 2GB kasutusel on? Ja kas see esineb koos mingite lisadega või ilma nendeta ka?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
A.S.
HV Guru

liitunud: 27.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.07.2014 19:38:01 vasta tsitaadiga

Scart kirjutas:
Üle TW vaadates oli hetkel olukord selline.

Firefox nime ees paistab ju mingi kolmnurk olevat, sellele klõpsutamine asja ülevaatlikumaks ei muuda? Sest Flash peaks ju minumeelest plugin-container.exe-t vägistama?
 
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 25.07.2014 20:19:53 vasta tsitaadiga

Aga ehk tasuks hoopis FF-i tegijaid hurjutada selle vea mittelikvideerimise eest. icon_cool.gif
Seda enam, et Mozilla foorumis on täiesti needsamad küsimused üleval, näidates selgelt, et tegu on Mozilla poolse apsakaga. icon_cool.gif

Näiteks teema:
Firefox uses too much CPU, memory then crashes on Outlook Web App
https://support.mozilla.org/en-US/questions/1010407

Samuti on olemas teema:
Firefox crashes - Troubleshoot, prevent and get help fixing crashes
https://support.mozilla.org/en-US/kb/firefox-crashes-troubleshoot-prevent-and-get-help
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
merikes
HV vaatleja

liitunud: 17.08.2007




sõnum 25.07.2014 20:40:48 vasta tsitaadiga

tahanteada kirjutas:
Aga ehk tasuks hoopis FF-i tegijaid hurjutada selle vea mittelikvideerimise eest. icon_cool.gif
Seda enam, et Mozilla foorumis on täiesti needsamad küsimused üleval, näidates selgelt, et tegu on Mozilla poolse apsakaga. icon_cool.gif

Vead ei jää parandamata sellepärast, et arendajad kasutajaid kiusavad. Need on parandamata sellepärast, et vigu on igas suuremas programmis rohkem kui arendusressurssi nende parandamiseks. Või sellepärast, et vea kirjeldus on "lähen lehele A ja Firefox crashib". Selline kirjeldus pole enamasti arendaja jaoks piisavalt informatiivne, et midagi parandada, kui tema arvutis samade tegevuste järel viga ei esine. Hurjutamisest pole sellistel juhtudel kasu. Halvimal juhul võtad progejalt ära motivatsiooni parandada vigu, mis teda ei sega ja puudutavad vaid üksikuid kasutajaid, kuid mida ta hurjutamata oleks võib-olla viitsinud pisut lähemalt uurida.

tahanteada kirjutas:
Näiteks teema:
Firefox uses too much CPU, memory then crashes on Outlook Web App
https://support.mozilla.org/en-US/questions/1010407

Kasutan OWAt üsna sageli, pole kordagi midagi sarnast näinud. Mis ei tähenda, et probleemi pole olemas, vaid seda, et ühe kasutaja/kasutajagrupi kogemus ei peegelda tingimata kõigi teiste oma.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rex
HV Guru
rex

liitunud: 09.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.07.2014 20:53:19 vasta tsitaadiga

Pole siin mingeid ühe mehe luulusid, FF on juba aastaid mäluõgija olnud. Seisab suht niisama, avatud mõned aknad, igas neist mõned tab'id ja mälukasutus muudkui kasvab. Hetkel vaatasin just - mingi 1.3 giga. Lasin selle firemin'i prooviks käima, pidin lausa otsima hakkama task managerist FF protsessi. Naksti 7 mega peale alla. Kartsin juba, et nüüd on korralik crash ka ja kõik mu aknad ja tab'id on pekkis. Aga ei miskit. Puhtam, kiirem ja muretum tunne isegi. Tänud, tahanteada.
Kommentaarid: 249 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 25.07.2014 21:08:03 vasta tsitaadiga

Aga nagu öeldud - ei tasu põdeda kui FF ei suvatse korralikult töötada, siis võib ju alati võtta FF-i "mootori" peal töötava alternatiivi. icon_cool.gif beer_yum.gif Ning nagu elu näitab, siis alternatiiv-kloonidel selliseid mälujamasid pole. beer_yum.gif
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bladerunner
HV Guru

liitunud: 17.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.07.2014 21:34:59 vasta tsitaadiga

Mul nt pole FF kunagi probleeme olnud, kasutanud aegade algusest peale, nii Nvidia kui AMD raua peal, alates XP aegadest kuni praeguse Win 8.1-ni.
Enamvähem hommikust saati 2-4 tabi lahti ja mälukasutus kõigub ~500MB kandis hetkel.
12 "laiendust" on kasutusel.

Crashivad ka need Palemoond ja muud kloonid täpselt samamoodi.
Kuna kasutajaskond on suht marginaalne võrreldes FF omaga, siis on kisatõstjaid ka lihtsalt sellevõrra vähem.
See et sinul või su tuttavatel Palemoon stabiilne on ei tähenda et see teistel samamoodi olema peaks.

_________________
Experience is what you get when you don't get what you want.
Kommentaarid: 169 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rex
HV Guru
rex

liitunud: 09.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.07.2014 22:56:03 vasta tsitaadiga

bladerunner kirjutas:
Enamvähem hommikust saati 2-4 tabi lahti ja mälukasutus kõigub ~500MB kandis hetkel.

Hommikust saati... Proovi ikka nädalat-paari.
Kommentaarid: 249 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 26.07.2014 11:02:11 vasta tsitaadiga

Netist on silma jäänud, et väga palju pajatatakse FF 32 Betast ja sellega lubatakse siis ridamisi uuendusi. Ja ehk toovad siis need uuendused ka nende õuele kes vanemate versioonide käes FF-i "mälu-kiusamist" tunnevad. icon_cool.gif

Väikse näitena netist, pole veel ise proovinud-katsetanud:
Firefox 32 Beta and Firefox Aurora reveal minor features, tweaks and improvements

http://betanews.com/2014/07/25/firefox-32-beta-and-firefox-aurora-reveal-minor-features-tweaks-and-improvements/
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Indrekus
HV vaatleja

liitunud: 04.12.2005




sõnum 29.07.2014 09:49:39 vasta tsitaadiga

No minul FF läheb lolliks juba siis, kui ainult korraks käivitada. Kui panen kinni ära, siis protsess jääb edasi tööle CPU kasutus 25 ja ketrab omale mälu kasutust juurde. Enne FF käivitada ei saa kui Task Managerist protsessi kinni panen. Ja see probleem algas nüüd siis viimase versiooniga minul. Opsüsteem on Windows 7.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ajnurm
Kreisi kasutaja
ajnurm

liitunud: 10.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.07.2014 09:57:27 vasta tsitaadiga

Indrekus kirjutas:
No minul FF läheb lolliks juba siis, kui ainult korraks käivitada. Kui panen kinni ära, siis protsess jääb edasi tööle CPU kasutus 25 ja ketrab omale mälu kasutust juurde. Enne FF käivitada ei saa kui Task Managerist protsessi kinni panen. Ja see probleem algas nüüd siis viimase versiooniga minul. Opsüsteem on Windows 7.

Mul oli sama jama (Windows 7 64 bit, profiililäpakas). Läksin selle https://www.mozilla.org/en-US/firefox/organizations/faq/ peale üle. Töötab nagu Šveitsi kell. thumbs_up.gif

_________________
Jälestan ja vihkan õpitud abitust! RTFM & UTFG!
Kommentaarid: 41 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 37
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Indrekus
HV vaatleja

liitunud: 04.12.2005




sõnum 29.07.2014 11:15:23 vasta tsitaadiga

No ma ei tea, panin ka siis selle peale, aga sama jama ikka edasi. Lasin tavaversiooni maha, seejärel ccleaneriga üle, lootuses, et puhastab arvuti jääkidest ära ja siis uus ESR versioon peale. Probleem jäi ikka alles. Lisasid paigaldatud firefoxile ei ole.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 29.07.2014 11:28:06 vasta tsitaadiga

Indrekus kirjutas:
No ma ei tea, panin ka siis selle peale, aga sama jama ikka edasi. Lasin tavaversiooni maha, seejärel ccleaneriga üle, lootuses, et puhastab arvuti jääkidest ära ja siis uus ESR versioon peale. Probleem jäi ikka alles. Lisasid paigaldatud firefoxile ei ole.

Jah - nii see kipub olema, et osade arvutite korral jäävadki FF-i probleemid jäädavalt üles. Ja salapärasel korral osade arvutitega jällegi mitte.
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Indrekus
HV vaatleja

liitunud: 04.12.2005




sõnum 29.07.2014 12:49:07 vasta tsitaadiga

Ei tea, mis viga oli, aga kuskil oli miskit sassi läinud firefoxil. Tuli meelde, et saab ju ka vaikeseaded taastada. Tegin seda ja probleem kadus ära. Võib-olla oleks see aidanud isegi tavaversioonil.
Vara hõiskasin. Aga vähemalt sain teada nüüd, mis seda probleemi mul põhjustab. Ja selleks on Estonian ID Card authentication module 3.8.1.1056 Kohe kui selle lubasin oligi jaälle kõik pees icon_cry.gif
Ok tundub, et Id kaardi tarkvara üleinstallimine tegi jälle asja korda.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.07.2014 14:02:44 vasta tsitaadiga

Ju siis mul on vedanud või on mul eriti kõvad twiikimisoskused, aga mul kasutab isegi väga suure hulga tabidega ~1,5GB mälu. Jah kui kõik ~400 järjehoidjat avada, siis jookseb 32bit programmide 4GB limiidi otsa ja tuleb sulgeda. Muus osas:

Spoiler Spoiler Spoiler


Ainus probleem viimasel ajal on olnud see, et suure hulga flashi (youtube jms) tabide avamisel paneb AMD driveri crashima koos kogu masina BSOD-ga mis corruptib ka FF sessiooniajaloo. Aga no see on ilmselt Flashi süü mitte FF või AMD süü. Täpsemalt siis selline:
Spoiler Spoiler Spoiler

_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
alpha
HV veteran
alpha

liitunud: 04.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.07.2014 23:03:10 vasta tsitaadiga

Peale viimase FF versiooni peale laskmist kadus ära tab'ide sulgemise nupp paremal äärel, tekkis igale tab'ile oma close button. About:config alt valides browser.tabs.closeButtons ja muutes Value't ei muutu midagi. Kas kellelgi on ideid, kuidas seda tab'de sulgemise nuppu sinna paremale äärele tagasi saada?
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Märt.
HV Guru
Märt.

liitunud: 17.01.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.07.2014 06:30:35 vasta tsitaadiga

Oli see siis olemas ka või icon_question.gif icon_lol.gif
Pole kunagi kasutanud. Ikka orgunninud close buttoni igale tabile. thumbs_up.gif

_________________
Albert Einstein: "Vaid kaks asja on lõpmatud, universum ja inimlik rumalus, ja selles esimeses pole ma nii kindel."
Kommentaarid: 29 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 23
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
bladerunner
HV Guru

liitunud: 17.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.07.2014 10:48:04 vasta tsitaadiga

Kunagi varemalt oli tõesti paremal nupp mis sulges aktiivse tab-i. Samas praegune lahendus laseb suvalise tab-i sulgeda.
Ainult et selle [X] võiks sealt vaikimisi ära peita, see võiks ilmuda nt. tab-i ikooni asemele kui hiirega tab-i peale minna. Võidaks veidi ruumi.

_________________
Experience is what you get when you don't get what you want.
Kommentaarid: 169 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.07.2014 12:08:25 vasta tsitaadiga

bladerunner, TabMixPlus ei kasuta?
See ju parim lisa mis kogu tabi majandusse puutub.

_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Muhekas
HV Guru
Muhekas

liitunud: 29.10.2011



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.07.2014 13:27:58 vasta tsitaadiga

too näited mis selle siis nii eriliseks teeb? Tean ka siis kas tahan või ei seda :p
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 17
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Märt.
HV Guru
Märt.

liitunud: 17.01.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.07.2014 15:08:39 vasta tsitaadiga

El-Fuego, lihtsam on öelda, mida sellega teha ei saa.
_________________
Albert Einstein: "Vaid kaks asja on lõpmatud, universum ja inimlik rumalus, ja selles esimeses pole ma nii kindel."
Kommentaarid: 29 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 23
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.07.2014 15:58:15 vasta tsitaadiga

El-Fuego kirjutas:
too näited mis selle siis nii eriliseks teeb? Tean ka siis kas tahan või ei seda :p
Kui huvitab, miks sa ise ei loe või veel parem - järele proovi? Ja kui ei huvita, siis keegi sulle seda peale ei sunni.
Lisab see tabimajandusse seadistusvõimalusi, funktsioone ja nende kombinatsioone - kokkuvõttes mugavusi, mille nimekiri oleks mitu lehekülge pikk.

_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Muhekas
HV Guru
Muhekas

liitunud: 29.10.2011



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.07.2014 16:05:15 vasta tsitaadiga

Dogbert kirjutas:
El-Fuego kirjutas:
too näited mis selle siis nii eriliseks teeb? Tean ka siis kas tahan või ei seda :p
Kui huvitab, miks sa ise ei loe või veel parem - järele proovi? Ja kui ei huvita, siis keegi sulle seda peale ei sunni.
Lisab see tabimajandusse seadistusvõimalusi, funktsioone ja nende kombinatsioone - kokkuvõttes mugavusi, mille nimekiri oleks mitu lehekülge pikk.


panin peale. ei näe seal küll midagi erilist icon_neutral.gif
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 17
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Märt.
HV Guru
Märt.

liitunud: 17.01.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.07.2014 16:19:25 vasta tsitaadiga

Torgi nati, ilma selleta pole elu üldse võimalik. icon_smile.gif
_________________
Albert Einstein: "Vaid kaks asja on lõpmatud, universum ja inimlik rumalus, ja selles esimeses pole ma nii kindel."
Kommentaarid: 29 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 23
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.07.2014 16:33:29 vasta tsitaadiga

Ega vaikimisi seadistuses palju silmnähtavalt ei muutugi - võta seadistus lahti ja vaata, mida seal muuta annab. Ühtlasi annab see vihjeid selle kohta, mida see sul juba muutnud on, st kus neid muutusi kohata võib.
Paljud praeguseks Firefoxi sisse ehitatud tabimajanduse pisimugavused ilmusid kõigepealt Tab Mix Plusis.

Helpi lugemine võib ka kasuks tulla.

_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.08.2014 19:57:32 vasta tsitaadiga

Palun testige kuidas teil Google Maps töötab. Kui ma üritan kasutada uusimat ja parimat WebGL põhist versiooni, siis loetud sekundid näitab kaarti, aga siis läheb kõik mustaks, kuigi tööriistaribad jäävad ekraanile ja tundub nagu sisse-välja zoomimine toimiksid kah. Lihtsalt kõik on must.
Classic ja 2D versioonidega probleeme pole. Probleem esineb ka safe mode all.

Lingid eri versioonidele:

https://maps.google.com/?output=classic
https://www.google.com/maps/?force=canvas
https://www.google.com/maps/?force=webgl

_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Vahur
HV Guru
Vahur

liitunud: 01.10.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.08.2014 20:04:18 vasta tsitaadiga

Mul kaardid töötavad kenasti @ FF 31.0
Kommentaarid: 458 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 388
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bladerunner
HV Guru

liitunud: 17.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.08.2014 20:08:52 vasta tsitaadiga

Tundub töötavat. Vaatasin USA ja Eesti kaarti, lasin mõlemis ühe teekonna koostada.
Arvatavasti mingi graafikakaardi kala.

_________________
Experience is what you get when you don't get what you want.
Kommentaarid: 169 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.08.2014 00:51:10 vasta tsitaadiga

Teil nvidia kaardid?

Mul AMD. Hetkel 14.7 RC kasutusel. Võimalik, et driveris on midagi katki, kuna ka teised WebGL põhised asjad on musta ekraaniga. Teen driveri reinstalli ja vaatan, kas on kasu. Kui mitte lähen 14.4 WHQL peale tagasi.

EDIT: Kahjuks polnud õnne ei 14.7 reinstalli, ega 14.4 installiga. Ikka sama jama. Uurin edasi...

_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bladerunner
HV Guru

liitunud: 17.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.08.2014 00:53:47 vasta tsitaadiga

Tomorrow, lase prooviks CPU & GPU "kellad" alla vaikeseadete peale.
_________________
Experience is what you get when you don't get what you want.
Kommentaarid: 169 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Vahur
HV Guru
Vahur

liitunud: 01.10.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.08.2014 01:18:13 vasta tsitaadiga

Mul Intel HD Graphics 3000 kaart.
Kommentaarid: 458 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 388
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
dksvertix
HV kasutaja
dksvertix

liitunud: 28.09.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.08.2014 02:20:05 vasta tsitaadiga

Firefox 31 Stable, miljon aastast vana AMD 6950, kõik kaardiversioonid töötavad probleemivabalt. Sul paistab olevat raudvara probleem. Kui praegu ei oska tuvastada, siis küll see vastav komponent peagi lõplikult sussid püsti viskab. Mingi max pool aastat on tal veel elada jäänud.
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
alpha
HV veteran
alpha

liitunud: 04.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.08.2014 15:45:03 vasta tsitaadiga

mul ei funkanud FF 31 versioon WebGL'ga üldse
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.08.2014 20:55:02 vasta tsitaadiga

Viimasel ajal päris tõsine probleem tekkinud sessiooni taastamisega. Nimelt pärast BSOD-i on sessionstore.js korrumpeerunud (täis nulle ehk siis taastamatu) ja seoses FF enda taasteloogikaga keeratakse ka sessionstore.bak nässu, kuna ei kontrollita sessionstore.js loetavust ja kirjutatakse BAK fail tuimalt sama hulga nullidega üle. Õnneks paistab, et mina pole ainus kes probleemi on märganud ja parandus tuleb versioonis 33 (hetkel Aurora kanalis). Väljalase 14 Oktoober 2014 (64 päeva pärast).
Bug ise: https://bugzilla.mozilla.org/show_bug.cgi?id=883609
Täpsemalt: https://dutherenverseauborddelatable.wordpress.com/2014/06/26/firefox-the-browser-that-has-your-backup/

Ehk kui praegu on:
sessionstore.js
sessionstore.bak

Siis tulevikus:
sessionstore.js
sessionstore-backups/recovery.js
sessionstore-backups/recovery.bak
sessionstore-backups/previous.js
sessionstore-backups/upgrade.js-[build id]

tsitaat:

sessionstore.js (contains the state of Firefox during the latest shutdown – this file is absent in case of crash);
sessionstore-backups/recovery.js (contains the state of Firefox ≤ 15 seconds before the latest shutdown or crash – the file is absent in case of clean shutdown, if privacy settings instruct us to wipe it during shutdown, and after the write to sessionstore.js has returned);
sessionstore-backups/recovery.bak (contains the state of Firefox ≤ 30 seconds before the latest shutdown or crash – the file is absent in case of clean shutdown, if privacy settings instruct us to wipe it during shutdown, and after the removal of sessionstore-backups/recovery.js has returned);
sessionstore-backups/previous.js (contains the state of Firefox during the previous successful shutdown);
sessionstore-backups/upgrade.js-[build id] (contains the state of Firefox after your latest upgrade).


Seniks aga kes mingil juhul ei taha sessiooni kaotada peaks kasutama: https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/session-manager/

_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Martink91
HV vaatleja

liitunud: 29.04.2011



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.08.2014 20:59:49 vasta tsitaadiga

Mul probleem firefoxi bookmarki back-up'idega.
Firefox on oma süsteemi ületurvanud juba. Probleem järgmine. Win läks untsu. Kuna plaan oli nkn ssd omale soetada, siis sai see ka ära tehtud, uus win ssd peale ja.... kui tahtsin vana ketta pealt firefox bookmarke krattima minna... pole foldereid, täielik tühjus(peidetud folderid olid nähtavaks tehtud), sama oli ka uue winiga. Okei sorisin netis sai mingi "protsentide ja appdata" jms jamaga C: ketta bookmarkidele ligi, saab täitsa faile näha ja puha. Aga vot läbi explori folderites navigeerides failideni ei jõua. Jama majas. Nüüd aga tahaks vana wini kettal olevatele bookmarkidele ligi saada, seal protsentidest ja muust jurast enam ei piisa. Oskab keegi miskit aidata, sest google otsingust pole kasu senimaani olnud.
Vaikselt vihkan seda firefoxi juba, lähen mõne vanema versiooni peale tagasi kus sellist jama pole, praegune on niigi juraks tehtud icon_evil.gif . Mingi 8 aasta jooksul kogutud bookmarkid muidu lännud. icon_evil.gif icon_evil.gif icon_evil.gif

_________________
Inimesed arvavad, et geenius on olla lõbus, aga nad ei saa aru, kui raske on välja kannatada kogu maailma idioote
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.08.2014 21:11:25 vasta tsitaadiga

Martink91, Esiteks tasub alati profiilikaustast backup teha. Ise kasutan selleks FEBE lisa: https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/febe/

Teiseks alates Vistast pole profiilikaust enam kuskil dokumentides nagu XP-s oli vaid AppData kaustas mis asub %AppData%\Mozilla\Firefox\Profiles\Profiilinimi
Järjehoidjad on enamasti places.sqlite arhiivis, kuigi saab ka määrata bookmarks.html/bookmarks.json ekspordi.

Milline oli vana Win versioon ja milline on uue versioon?

_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Martink91
HV vaatleja

liitunud: 29.04.2011



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.08.2014 21:32:40 vasta tsitaadiga

Ise küsin ise vastan vana win oli ikka seitse.
Jah ma navigeerisin õigetes kaustades , kui sa hästi hoolikalt loed siis "protsendid ja appdata" oligi see sinu pakutud teekond icon_smile.gif
Aga minu probleemi lahendus. Läksin vanale kettale ja hakkasin otsima .json faili kasutades *.json* (kirjutasin "tärn-punkt-json-tärn") kõige ligemal bookmarkide folderile võib olla "local" kaustas istudes (kitsendab .json failide leidmist), kui sealt bookmarkide teoreetilisele folderile veel ligemale minna, siis .json faile sealt enam ei leita. Ühesõnaga võtad sealt siis meelepärase(kuupäeva järgi näiteks) faili ja kopeerid selle omale kuskile(mina panin desktopile). Aga ikkagi ma ei saa aru, kuidas või miks bookmarkide failid peitetud on, nii et niisama navigeerides neid näha pole, samas kui otsinguga nad välja tulevad? Järgmine aste oleks olnud ubuntu live cd millega sisse oleksin läinud. Ma usun et ma pole ainus kes sedaviisi katkistest süsteemidest oma vajalike faile(bookmarke) välja kopeerib.

_________________
Inimesed arvavad, et geenius on olla lõbus, aga nad ei saa aru, kui raske on välja kannatada kogu maailma idioote
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bladerunner
HV Guru

liitunud: 17.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.08.2014 21:43:24 vasta tsitaadiga

Martink91, öeldi ju, et otsi places.sqlite faili. Soovitavalt mõne normaalse failihalduriga, nt. kasvõi Far mis näitab asju nii nagu need on, mitte nagu Win neid sulle ette söödab.
Pärast võid või käsitsi terve profiilikausta ringi tõsta.

_________________
Experience is what you get when you don't get what you want.
Kommentaarid: 169 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.08.2014 21:52:53 vasta tsitaadiga

Martink91, Tegelikult võib põhjus miks sa otsinguga failid leiad, aga kettal mitte olla hoopis iroonilisem - Nimelt windows vaikimisi ei näita faililaiendeid ja see põhjustab segadust rääkimata turvariskist. Seega kui veel pole, siis lülita laiendite (file extensions) näitamine samuti sisse.
_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dijital
HV Guru
Dijital

liitunud: 09.06.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.08.2014 12:01:29 vasta tsitaadiga

Tulen ühe vana probleemi juurde tagasi, mis aegajalt kummitab. Nimelt see, et Firefox ise end automaatselt uuendab. Seadetes olen igal pool maha võtnud automaatsed uuendused ja isegi uuenduse kontrolli kontrolli (Never check).
About: configis kontrollides on ka seaded sedasi:
app.update.auto - false
app.update.enabled - false
app.update.silent - false

Ja ikka mingi hetk FF käima pannes tuleb aken, stiilis "kontrollin add-one kas nad uue versiooniga ühilduvad" ja seejärel ongi jälle uusim FF otsa lastud. Kuida paganama moodi seda uuendust täielikult välja lülitada?

_________________
OBSBOT veebipoe affiliate link / 5% sooduskood: TUIKOTREW
Müüa uus Agon by AOC 610Hz monitor AG246FK6
Kommentaarid: 41 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.08.2014 12:23:14 vasta tsitaadiga

Dijital, Ega sul Mozilla Maintenance Service pole paigaldatud?
See uuendab taustal ise.

Lisaks veel: app.update.service.enabled - false
app.update.silent on false vaikimisi niikuinii.

_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dijital
HV Guru
Dijital

liitunud: 09.06.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.08.2014 12:33:02 vasta tsitaadiga

See on mul ka nii: app.update.service.enabled - false

Hm.. Hetkel mõtlen, et kuna kasutan Portable varianti, kus installides mingeid valikuid pole, kas siis see Mozilla Maintenance Service võib ka seetõttu paigaldatud olla? maintenanceservice.exe ja maintenanceservice_installer.exe on FF kaustas küll olemas.

_________________
OBSBOT veebipoe affiliate link / 5% sooduskood: TUIKOTREW
Müüa uus Agon by AOC 610Hz monitor AG246FK6
Kommentaarid: 41 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Tarkvara »  Tarkvara »  Mozilla Firefox arutlus/probleemid. mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 142, 143, 144 ... 213, 214, 215  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.