|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
kevku
HV kasutaja
liitunud: 05.10.2007
|
19.05.2014 23:59:06
|
|
|
Telia Transatlantilise ühenduse rikke tõttu võib praegu sides häireid olla.
EDIT: sai vist korda juba.
|
|
| Kommentaarid: 7 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
7 |
|
| tagasi üles |
|
 |
KillFrenzy
HV Guru

liitunud: 05.04.2003
|
20.05.2014 00:04:28
|
|
|
Nüüd tundub nagu korras olevat, tund aega oli probleeme küll osade saitide laadimisega.
Samas elisa mobiilse netiga asi toimis.
|
|
| Kommentaarid: 151 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
133 |
|
| tagasi üles |
|
 |
CoiL
HV Guru

liitunud: 07.06.2006
|
20.05.2014 18:51:37
|
|
|
| CoiL kirjutas: |
| CoiL kirjutas: |
Kas kellelgi veel välismaised veebilehed nagu Youtube, gmail, google, vimeo, yahoo jne. ei tööta aga kodumaised lehed kõik ok? Ruuterid on kõik õigesti seadistatud ja ühendused toimivad ning probleem tundub olevat elioni poolne. Krt gmaili kah ei saa! Nagu täiega sakib!  |
|
Järjekordselt sama jama. Ei saa aru milles kamm on. Pingisin google teenuste lehti ja youtube jne. ning paketid on kadudeta ja kõik töötab aga vat vahet ei ole millise veebibrauseriga üritad google.com, youtube.com jne. lehti vaadata - ei tööta. kookisin prooviks kõik tulemüürid ka maha ja pordtide seadistused ka - ikka sama jama. Samas osad väljamaised lehed töötavad ilusti. Täiesti müstika! Ei tea enam mida teha
edit: Ja nüüd jälle kõik ok. Ei saa aru kas ruuter hakkab lolliks minema vms.
|
|
| Kommentaarid: 95 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
83 |
|
| tagasi üles |
|
 |
A.S.
HV Guru
liitunud: 27.10.2003
|
|
| Kommentaarid: 34 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
34 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Timo1337
Kreisi kasutaja

liitunud: 27.10.2008
|
20.05.2014 19:58:54
|
|
|
Oska keegi seletada, sõbrad, tutavad kellel äike midagi läbi löönud on siis kahjud samalaadsed - arvuti võrgukaardid kus elioni kaabel sisse jookseb, mõni ruuteri port või siis digibox. ühel sugulasel lõi kogu krempli läbi mis elioni ruuterist välja jooksis. Kas sissetulev kaabel on kuidagi maandamata või mis teema on.
Ptui ptui ptui aga kellelgi pole ei külmkapp või elektripliit vms asi läbi läinud.
Kusjuures eile öösel sugulane võttis kõik asjad vooluvõrgust välja kuna lubas äikest, elioni kaabel jäi ainult ruuterile järgi ja sealt edasi arvuti võrgukaarti - tulemus võrgukaart kaputt.
|
|
| Kommentaarid: 49 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
46 |
|
| tagasi üles |
|
 |
MaitK
HV veteran

liitunud: 14.06.2005
|
20.05.2014 20:11:21
|
|
|
| Timo1337 kirjutas: |
Oska keegi seletada, sõbrad, tutavad kellel äike midagi läbi löönud on siis kahjud samalaadsed - arvuti võrgukaardid kus elioni kaabel sisse jookseb, mõni ruuteri port või siis digibox. ühel sugulasel lõi kogu krempli läbi mis elioni ruuterist välja jooksis. Kas sissetulev kaabel on kuidagi maandamata või mis teema on.
Ptui ptui ptui aga kellelgi pole ei külmkapp või elektripliit vms asi läbi läinud.
Kusjuures eile öösel sugulane võttis kõik asjad vooluvõrgust välja kuna lubas äikest, elioni kaabel jäi ainult ruuterile järgi ja sealt edasi arvuti võrgukaarti - tulemus võrgukaart kaputt. |
Tuttav teema, aga küllap kuhugi lähedusse äike lõi, mööda vasepaari jooksis tavapärasest kordi kõrgem pinge aparaati ja põletas miskit maha. Kui purakas on eriti suur, siis ei tapa ainult ruuterit vaid ka seal taga olevad seadmed. Küllap peale kindlustuse keegi neid asju ei korva, sest Elionil kohustust pole kliendi seadmete eest äikesesurma tõttu vastutada. Edaspidi siis oled targem, et võrgukaabel tuleb ka eemaldada. Kui on ruuter vahel, siis piisab sissetuleva liini lahtiühendamisest üldjuhul.
_________________ Võidab see, kellel on surres kõige rohkem asju!
Kust tuleb tolm ja kuhu kaob raha? |
|
| Kommentaarid: 68 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
64 |
|
| tagasi üles |
|
 |
A.S.
HV Guru
liitunud: 27.10.2003
|
20.05.2014 20:24:22
|
|
|
| Timo1337 kirjutas: |
| elioni kaabel jäi ainult ruuterile järgi ja... |
Elioni liin on enamasti kordades pikem kui elektriliin, seega suurema tõenäosusega sealtkaudu see litakas tulebki.
Aga eks järgmine kord loodetavasti targem. Ehk?
|
|
| Kommentaarid: 34 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
34 |
|
| tagasi üles |
|
 |
KrikU
HV veteran
liitunud: 14.12.2001
|
20.05.2014 20:54:29
|
|
|
Tavaliselt suurem oht äikesekahjustusteks netiseadmetele ongi just sideliinid, mitte 230V elektrivõrk. niiet just elioni võrk füüsiliselt ruuterist eraldada äikese ajal
Korduvalt läbi aegade kogemuste najal väidetav tõdemus minu praktikas
Sideliinidele igasugu induktsioonid ja muud pahad äikese nähtused on kärvatanud just selliseid võrguporte maha. Endal on olnud TG784 kus 2 porti 4-st LAN osas on koolenud sarnastel põhjuste ja muidu ruuter ise toimetas ideaalselt nagu peab kuigi tundub ebaloogiline
viimati muutis KrikU 20.05.2014 20:55:25, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 129 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
119 |
|
| tagasi üles |
|
 |
indrpo
HV Guru
liitunud: 14.11.2004
|
20.05.2014 20:58:38
|
|
|
Telefon punane murelikest tuttavatest, mitmed unustasid telefoniliini välja võtta. Kui raske on mõelda, et majja tuleb mitu vaske, nii elektriliin kui sideliin, kõik tuleb välja kratsida.
Elion on jaamad kaitsmetaga maandanud, samuti suured sidekaablid mis jaamast väljuvad, need varjestusega ning maandusega jaotuskappides maandatud. Kliendini tuleb tihti kapist aga vasepaar millel pole maandust ega varjestust ning seal tuleks kindlalt paigaldada kas ülepinge kaitse ning kodus olles on 100% kindlus, juhtmed pistikutest välja võtta.
https://pood.elion.ee/productInfo/49/ulepingekaitsmega-konig-pikendusjuhe-(valge)/CMP-MSSP06
pop kaup sai päevaga otsa.
endal sai server üle pika aja enne äikest kenasti shut downi ning kui lugeda kodune tehnika kokku võiks üks pauk pool varandusest hingekirja saata, kaks nutitelekat, syno server, media pc, lauakas, digiboks jms.
|
|
| Kommentaarid: 262 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
228 |
|
| tagasi üles |
|
 |
DarkSky
HV kasutaja

liitunud: 06.01.2008
|
20.05.2014 21:24:19
|
|
|
| Huvitav kui palju kaitsevad need pistikupesasse käivad ülepingekaitsed? Mul üks säärane millel lisaks elektrivõrgu omale ka RJ14, LAN ja TV antenni läbiviigud. Püüan küll ise võimaluse piires enne äikest sissetuleva DSL liini ruuterist füüsiliselt eraldada kuid alati pole ma kodus ja ka teised pereliikmed kasutavad netti ja TV ja võivad kaabli lahti ühendamata jätta. Ikkagi tervelt 400 meetrine jupp õhuliini välgu magnetvälja jõujooni püüdmas. Ja seadmete nimekiri mis ruuteri taha ühendatud otse või läbi switchide on ikka üsna pikk.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Sold OUT
no credit

liitunud: 30.07.2002
|
20.05.2014 21:27:04
|
|
|
| Kasutage wifit.
|
|
| Kommentaarid: 94 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
1 :: |
81 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jeesus188
kodustatud

liitunud: 14.04.2003
|
20.05.2014 21:29:38
|
|
|
palju sealt juhtmest seda välku tuleb, kannatab see indrekp näidatud pikendus yldse selle ära?
oli vist kirjas 6kV
_________________ This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud" |
|
| Kommentaarid: 71 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
64 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Sold OUT
no credit

liitunud: 30.07.2002
|
20.05.2014 21:30:15
|
|
|
Keegi ei garanteeri midagi...eriti on mõte seda pikendust elionist lõvijuurdehindlusega osta
|
|
| Kommentaarid: 94 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
1 :: |
81 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jeesus188
kodustatud

liitunud: 14.04.2003
|
20.05.2014 21:31:02
|
|
|
| Super AMOLED kirjutas: |
Keegi ei garanteeri midagi...eriti elion  |
ok, mitte see juhe siis
aga keegi mõõtnud on, palju välgu hetkel hetkeliselt voolu peale lendab?
_________________ This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud" |
|
| Kommentaarid: 71 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
64 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Sold OUT
no credit

liitunud: 30.07.2002
|
20.05.2014 21:37:11
|
|
|
| tsitaat: |
palju välgu hetkel hetkeliselt voolu peale lendab?
|
miljard volti
see pikendushjuhe ei ole muud kui ehk lihtsalt mõne lihtsama peaki silumiseks.
|
|
| Kommentaarid: 94 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
1 :: |
81 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jeesus188
kodustatud

liitunud: 14.04.2003
|
20.05.2014 21:40:03
|
|
|
| Super AMOLED kirjutas: |
| tsitaat: |
palju välgu hetkel hetkeliselt voolu peale lendab?
|
miljard volti |
see vist suht maximum otse mõõtes, aga palju kaablisse lendab, mida helli mul siis 6000V kaitet vaja peaks olema kul vaid kopikas isegi lendab sinna ?
| ot: |
ärge lööge, mul fyysika oli 3 miinusega |
pm tasuks vaid kaitse panna EE kõikumiste vastu, välgu vastu see ei aita, nagu ma aru saan.....
_________________ This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud" |
|
| Kommentaarid: 71 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
64 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Sold OUT
no credit

liitunud: 30.07.2002
|
20.05.2014 21:43:16
|
|
|
| oleneb kuhu see välk lööb. kui kuskile lähedale kaablisse, siis ei ole midagi teha. samas võib ülepinge ka tekitada 10km kaugusel lööv äike. mida tihedam asustus, seda väiksem see ülepinge on. seepärast ongi linnades poh. sajad ja tuhanded majapidamised summutavad selle pingekõikumise ära. samas kuskil maal kus paarikilomeetrise liini otsas on kolm maja... on olukord kurb.
|
|
| Kommentaarid: 94 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
1 :: |
81 |
|
| tagasi üles |
|
 |
DarkSky
HV kasutaja

liitunud: 06.01.2008
|
20.05.2014 21:50:03
|
|
|
| Pidasin silmas induktsioonist tekitatud piikide silumist. 6 kV on juba päris hea. Ega vasepaar suurt rohkem ei kannatagi (läbilöögid läbi isolatsiooni). Otsetabamusel kaabelliin tõenäoliselt aurustuks, lisaks tossavad või põlevad seadmed toas. See on juba ekstreemne variant ja selle vastu ei aita alati ka enam DSL kaabli lahtiühendamine ruuterist . Sellegipoolest ma üritan igal võimalusel DSL kaabli eemaldada ruuterilt enne äikest. Keegi soovitas eespool wifit kasutada, paraku maal läheb wifi tekitamiseks ikka ruuterit vaja ja see asub DSL liini otsas.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Sold OUT
no credit

liitunud: 30.07.2002
|
20.05.2014 21:51:32
|
|
|
| tsitaat: |
araku maal läheb wifi tekitamiseks ikka ruuterit vaja ja see asub DSL liini otsas.
|
moblaga hotspot
|
|
| Kommentaarid: 94 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
1 :: |
81 |
|
| tagasi üles |
|
 |
indrpo
HV Guru
liitunud: 14.11.2004
|
|
| Kommentaarid: 262 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
228 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Sold OUT
no credit

liitunud: 30.07.2002
|
20.05.2014 22:03:04
|
|
|
| Pole vaja ennast kuhjata kodus mingite serverite ja meediaarvutitega lihtsalt ning igakord kui äike korgid välja lööb, siis põdeda kas nüüd läks kogu kallis vara.
|
|
| Kommentaarid: 94 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
1 :: |
81 |
|
| tagasi üles |
|
 |
aks
HV veteran

liitunud: 08.02.2002

|
20.05.2014 22:18:39
|
|
|
link :: mure
Siin teemas äkki keegi aitab murest üle?
|
|
| Kommentaarid: 130 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
120 |
|
| tagasi üles |
|
 |
DarkSky
HV kasutaja

liitunud: 06.01.2008
|
20.05.2014 23:01:47
|
|
|
| Super AMOLED kirjutas: |
| tsitaat: |
araku maal läheb wifi tekitamiseks ikka ruuterit vaja ja see asub DSL liini otsas.
|
moblaga hotspot  |
Äikese või lihtsalt elektrikatkestuse korral olengi kasutanud seda lahendust. Muidu ei kasutaks kuna see ikka palju aeglasem ja ebastabiilsem. Kaablinett ikka etem.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
CoiL
HV Guru

liitunud: 07.06.2006
|
|
| Kommentaarid: 95 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
83 |
|
| tagasi üles |
|
 |
RCC
HV Guru

liitunud: 03.12.2003
|
21.05.2014 01:41:56
|
|
|
| Super AMOLED kirjutas: |
| Pole vaja ennast kuhjata kodus mingite serverite ja meediaarvutitega lihtsalt ning igakord kui äike korgid välja lööb, siis põdeda kas nüüd läks kogu kallis vara. |
korkide aeg peaks nüüd küll möödas olema. kel ikka väga suur hirm muretseb RVK
_________________ Ära suurenda telia kasumit - lõpeta leping! 20/4 pole eriline max kiirus. 1992 kaaperdas telia neti |
|
| Kommentaarid: 185 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
9 :: |
1 :: |
147 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jaank
HV veteran
liitunud: 14.01.2007
|
21.05.2014 01:45:19
|
|
|
| Ülalmainitud süsteem olemas ja kodus 10 aasta jooksul läbi läinud täpselt üks ventilaator kui välk maja kõrvale lõi.
|
|
| Kommentaarid: 63 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
57 |
|
| tagasi üles |
|
 |
A.S.
HV Guru
liitunud: 27.10.2003
|
21.05.2014 08:42:10
|
|
|
| CoiL kirjutas: |
| Kahtlustan, et ruuteri(te) suguelu hapuks lännu või on ühel neist lihtsalt menss. |
Eks sa siis näed jah, mis sulle traceroute korral viimasena vastab, peakski hapu asi leitav olema. Vist?
|
|
| Kommentaarid: 34 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
34 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jägaja
HV Guru

liitunud: 06.08.2004
|
21.05.2014 08:46:57
|
|
|
| RCC kirjutas: |
| Super AMOLED kirjutas: |
| Pole vaja ennast kuhjata kodus mingite serverite ja meediaarvutitega lihtsalt ning igakord kui äike korgid välja lööb, siis põdeda kas nüüd läks kogu kallis vara. |
korkide aeg peaks nüüd küll möödas olema. kel ikka väga suur hirm muretseb RVK |
Tule taevas appi, kui rikkevoolukaitse peaks äikese poolt tekitatud ülepinge eest kaitsema
Selleks on ikka natuke teised moodulid (obo betterman, näiteks)
_________________ " Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine." |
|
| Kommentaarid: 145 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
130 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ivar80
HV kasutaja

liitunud: 25.10.2004
|
21.05.2014 08:51:11
|
|
|
Liigpinget tuleb elektrivõrgus piirata astmeliselt. Üldjuhul on süsteem selline, et maja kilbis on 1+2 tüüpi piirikud ja tundlikumatele elektroonikaseadmetele pannakse siis veel 3. tüüpi piirik pistikupesasse lisaks.
See, kui ainult pistikupesasse midagi sättida on küll pigem selline katkise kantossiga seks. Kui ikka lähedusse litakas tuleb, siis otsid selle vidina jäänuseid mööda tuba taga pärast. Selle seadme eesmärk on mitte läbi lasta suuremat impulsspinget kui 1,5kV, kuid kui sisendimpulsspinge on liialt kõrge, siis pole see aparaat kõikvõimas ning kärssab ise samamoodi, kui kõik muu.
|
|
| Kommentaarid: 40 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
38 |
|
| tagasi üles |
|
 |
hardi76
HV kasutaja
liitunud: 15.12.2006
|
21.05.2014 09:19:37
|
|
|
| ivar80 kirjutas: |
Liigpinget tuleb elektrivõrgus piirata astmeliselt. Üldjuhul on süsteem selline, et maja kilbis on 1+2 tüüpi piirikud ja tundlikumatele elektroonikaseadmetele pannakse siis veel 3. tüüpi piirik pistikupesasse lisaks.
See, kui ainult pistikupesasse midagi sättida on küll pigem selline katkise kantossiga seks. Kui ikka lähedusse litakas tuleb, siis otsid selle vidina jäänuseid mööda tuba taga pärast. Selle seadme eesmärk on mitte läbi lasta suuremat impulsspinget kui 1,5kV, kuid kui sisendimpulsspinge on liialt kõrge, siis pole see aparaat kõikvõimas ning kärssab ise samamoodi, kui kõik muu. |
Süsteem on selline, et kõigepealt pannakse liigpinge piirikud liinile, maja kilp on teine aste ja siis veel need pistikupesa jublakad.
|
|
| Kommentaarid: 22 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
21 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ivar80
HV kasutaja

liitunud: 25.10.2004
|
21.05.2014 09:28:16
|
|
|
| Ma nendest piirikutest ei kirjutanud meelega, sest see on juba jaotusvõrgu enda teema. Ülejäänu on lõpptarbija mure
|
|
| Kommentaarid: 40 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
38 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Draakon0
HV vaatleja
liitunud: 17.02.2011
|
21.05.2014 12:43:14
|
|
|
| Kas see vastab tõele, et Elionis saab tasuta ruuteri välja vahetada? Olen kuulnud jutte, et kui esindusse lähed, saad välja vahetada. Endal on veel ikka THOMSON ST546 ruuter juba väga vanast ajast alles ning töötab hetkel, aga viimasel ajal on asi elu eest hakanud tegema ise restarte, läheb kuumaks ning vahepeal kaob nett ära.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002
|
21.05.2014 12:49:32
|
|
|
| Draakon0, ei vasta tõele.
|
|
| Kommentaarid: 186 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
147 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Pailaps
HV Guru
liitunud: 13.05.2004
|
21.05.2014 12:52:00
|
|
|
| Draakon0 kirjutas: |
| Kas see vastab tõele, et Elionis saab tasuta ruuteri välja vahetada? Olen kuulnud jutte, et kui esindusse lähed, saad välja vahetada. Endal on veel ikka THOMSON ST546 ruuter juba väga vanast ajast alles ning töötab hetkel, aga viimasel ajal on asi elu eest hakanud tegema ise restarte, läheb kuumaks ning vahepeal kaob nett ära. |
Täpsustuseks, kui ei ole olnud kehtivaid seadmekasutuslepinguid kliendil, siis saad 19€+2 aastane leping. Pakutakse muul juhul ruuteri üüri 3.5€/kuu või väljaostu 108€.
Kampaania korras on PPoE -> DHCP üleminekul Speedtouch 510v6 antud kasutatud TG784/TG789vn ruuter teatud klientidele.
Lühidalt, tasuta lõunaid ei ole.
_________________ Ma trollin 50% oma postitustest. |
|
| Kommentaarid: 56 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
52 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jeesus188
kodustatud

liitunud: 14.04.2003
|
21.05.2014 12:57:30
|
|
|
| tsitaat: |
Kampaania korras on PPoE -> DHCP üleminekul Speedtouch 510v6 antud kasutatud TG784/TG789vn ruuter teatud klientidele.
|
vastab tõele, maal pandi kasutatud 784
_________________ This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud" |
|
| Kommentaarid: 71 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
64 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
pppd
Kreisi kasutaja
liitunud: 21.06.2004
|
21.05.2014 14:31:25
|
|
|
No nii hea sissejuhatuse puhul oleks patt oma hiljutist kogemust mitte jagada...
| Pailaps kirjutas: |
Kampaania korras on PPoE -> DHCP üleminekul Speedtouch 510v6 antud kasutatud TG784/TG789vn ruuter teatud klientidele.
|
Hetkel käib teatavasti aktiivne POTS -> VoIP üleminek (vähemalt maapiirkondades), kui ma siis üritasin ühel hetkel esindusest uurida et ehk teeks üks jõuliselt enda kulusid optimeeriv ettevõte ka väikese kummarduse mitte enda algatusel ebamugavasse olukorda sattunud kliendi poole, ehk siis müüks mulle vana VoIP-impotentse ruuteri asemele natuke soodsamatel tingimustel kasvõi selle ATA-portidega Thompsoni ruuterigi (Inteno oleks suvilasse ilmne overkill), selle peale vaadati mind nagu oleks ma nõudnud neilt juhatuse esimehe kohta ja teenindajat oma isiklikuks seksiorjaks, endal hakkas ka piinlik et sellise jõledusega kaunil kevadpäeval välja julgesin tulla. Ostsin häbenedes täishinnaga Inteno ruuteri, mille üks ATA portidest osutus hiljem vigaseks ning mille ümbervahetamise katse samas esinduses kujunes omaette ooperiks, kuna sama teenindaja pidas esmalt absoluutselt võimatuks seda, et täishinnaga väljaostetud seadet oleks võimalik garantii korras ümber vahetada, nii et saaks kohe teise ruuteri asemele - "...oleks teil Elioni ruuter, poleks mingit probleemi, aga nüüd peaksime me selle teie oma hooldusesse saatma ja alles siis kui nemad on kindlaks teinud et see tõesti katki on, saaksime me selle ümber vahetada...", mille peale olin ma jällegi sunnitud siiralt kahetsedes vabandama, et ma ennemalt suisa sundisin neid oma €108 vastu võtma ja kassasse toppima. Alles peale minu metamorfoosi ülikannatlikust lambast natuke pretensioonikamaks ja mõnevõrra valjema häälega tegelaseks, leiti telefoni otsa keegi, kes siis tutvustas Elioni teenindajale Elioni enda protseduure, mis siis õnnekombel päädiski olukorraga, kus mul peale isikliku kalli raha ja aja märkimisväärset ohverdamist oligi lõpuks omandatud üks töökorras seade, mis võimaldas mul jätkata 100%-liselt korralikult kinnimakstud teenuse tarbimist.
| tsitaat: |
| Lühidalt, tasuta lõunaid ei ole. |
Ma võiks omalt poolt lisada, et ka 108 eurot maksvad lõunad on teinekord suht kehva maitsega. Arvestades et seadme ümbervahetuse paberil on suure kirjaga ähvardus et Elionil on õigus minult soovi korral lisaks veel ka hüvitist nõuda, kui nendele ei peaks tagantjärgi see ümbervahetamise põhjus meeldima, siis ilmselt on mul lootust veel ise kinni maksta ka selle lõuna kõrvale pakutud meelelahutus, iseendaga peaosas. Ei, tõepoolest, mul ei ole midagi isiklikku Elioni või mõne nende töötaja vastu, ei ole kunagi nendelt mingeid tasuta lõunaid tahtnud ega küsinud, kõik seadmed olen kohe välja ostnud, arvetega pole enda teada ka kunagi venitanud... tea kas tõesti on kõige selle põhjuseks minu isiklik ülisitt karma või võiks kriitilise pilguga vaadata korra ka sellist teenust pakkuva ettevõtte poole ja sisse?
|
|
| Kommentaarid: 3 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
3 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Rägapart
HV vaatleja

liitunud: 27.12.2007
|
21.05.2014 15:24:14
|
|
|
| pppd kirjutas: |
No nii hea sissejuhatuse puhul oleks patt oma hiljutist kogemust mitte jagada...
|
Ai, see oli ilus. Ma kommenteerin harva, aga pppd kirjutatud följeton vääriks küll eraldi esiletoomist.
Samas mu enda kogemused Elioni erakliendipoolega on pigem meeldivad. Kui oli vaja kolida teenus uuele aadressile, toimus see valutult ja mõistlikult. Paketti muutes hoiatas teenindaja, et 2 aastat lepingust pole veel möödas, odavam tuleb tiksuda minimaalse tv paketiga, kui "tasuta" saadud seadme eest lepingu ennetähtaegse lõpetamise tasu maksta.
Elioni puhul häirib mind ainult 1 asi: TG784. Selline "tavaliselt töötab" käkk on paras 5/5 ühenduse vahendamiseks ja vahest ei saa see isegi sellise ulmelise kiirusega hakkama.
IPv6 tugi karbis endas puudub, firmwaret ja dokumentatsiooni aja mööda netti taga, nagu Toots rosinaid saiast.
Ainuke põhjus, miks ma midagi mõistliku pole asemele pannud on POTS portide olemasolu.
Inteno seadet pole proovinud, ehk sellega oleks vähem muret.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Pailaps
HV Guru
liitunud: 13.05.2004
|
21.05.2014 15:35:16
|
|
|
Mnjah, õnnetuseks oli arvatavasti tegu softiviga omavat Inteno DG301 ruuterit, kus Phone1 pesa teatud tingimustel ei tööta.
_________________ Ma trollin 50% oma postitustest. |
|
| Kommentaarid: 56 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
52 |
|
| tagasi üles |
|
 |
pppd
Kreisi kasutaja
liitunud: 21.06.2004
|
21.05.2014 16:50:15
|
|
|
| Pailaps kirjutas: |
| Mnjah, õnnetuseks oli arvatavasti tegu softiviga omavat Inteno DG301 ruuterit, kus Phone1 pesa teatud tingimustel ei tööta. |
Ma tahaks siiralt loota et ka hooldus, kuhu see minu tagastatud ruuter kunagi ilmselt jõuab, on sellise vea võimalikkusest samuti teadlik ning ei vääna mulle tagantjärgi veel ka defekteerimistasu kaela. Klienditugi, kuhu sai enne esindusse minekut helistatud, ei osanud mu mure kirjelduse peale midagi teha, ainult kirjutas asja üles (paraku osaliselt ja vigaselt, nagu hiljem seal esinduses selgus) ja soovitas poodi tagasi minna.
|
|
| Kommentaarid: 3 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
3 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Pailaps
HV Guru
liitunud: 13.05.2004
|
21.05.2014 17:51:34
|
|
|
| pppd kirjutas: |
| Pailaps kirjutas: |
| Mnjah, õnnetuseks oli arvatavasti tegu softiviga omavat Inteno DG301 ruuterit, kus Phone1 pesa teatud tingimustel ei tööta. |
Ma tahaks siiralt loota et ka hooldus, kuhu see minu tagastatud ruuter kunagi ilmselt jõuab, on sellise vea võimalikkusest samuti teadlik ning ei vääna mulle tagantjärgi veel ka defekteerimistasu kaela. Klienditugi, kuhu sai enne esindusse minekut helistatud, ei osanud mu mure kirjelduse peale midagi teha, ainult kirjutas asja üles (paraku osaliselt ja vigaselt, nagu hiljem seal esinduses selgus) ja soovitas poodi tagasi minna. |
Kui nüüd peensustesse minna, siis tegu on harva avalduva softi veaga, need inimesed, kes defekteerivad teadlikud. Senimaani olen näinud tasusid ainult söestunud emaplaadi jms. korral. Põhjuseks liigpinge.
_________________ Ma trollin 50% oma postitustest. |
|
| Kommentaarid: 56 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
52 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Jänes
HV kasutaja
liitunud: 16.11.2003
|
21.05.2014 19:25:33
|
|
|
| Pailaps kirjutas: |
| Mnjah, õnnetuseks oli arvatavasti tegu softiviga omavat Inteno DG301 ruuterit, kus Phone1 pesa teatud tingimustel ei tööta. |
Millegipärast juba päris mitut Intenot kohanud, kus Phone1 pesa "teatud tingimustel ei tööta". Eks elu näitab, kas tegu softi veaga, või mingi tüüpviga. Esmane mulje ei ole hea.
|
|
| Kommentaarid: 6 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
5 |
|
| tagasi üles |
|
 |
olafsand
HV Guru

liitunud: 07.09.2007
|
21.05.2014 20:27:06
|
|
|
| Minu kogemus Inteno Phone 1 peasaga on selline: kui peaks olema vaja resettida, siis enne tuleb telefon eemaldada ruuteri küljest. Kui ruuter üles tuleb ja telfu on küljes, siis see tööle ei hakka. Ruuteril telfu tuli vilgub ja jääbki seda tegema. Restart ka ei aita. Korra lasin 24h nii ja ei miskit. Kui aga ruuter üles tuleb ja telfu peale seda külge ühendada, siis ca 20-60 minutiga hakkab tööle.
|
|
| Kommentaarid: 63 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
60 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002
|
|
| Kommentaarid: 186 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
147 |
|
| tagasi üles |
|
 |
eltso
HV veteran

liitunud: 03.02.2010
|
22.05.2014 21:12:21
|
|
|
| Kas keegi on üritanud Inteno wifit pikendada 784-ga? Oleks vaja maja teise otsa wifit viia, aga kaablit ei tahaks vedada, seega oleks eriti tore kui saaks 784 panna wifit edasi jägama.
|
|
| Kommentaarid: 14 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
14 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Sold OUT
no credit

liitunud: 30.07.2002
|
22.05.2014 21:15:18
|
|
|
Vana 780ga ma seda tegin kunagi, miks ei peaks 784'ga saama?
Edit: lugesin valesti....pmst tahad repeateriks confida?
|
|
| Kommentaarid: 94 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
1 :: |
81 |
|
| tagasi üles |
|
 |
eltso
HV veteran

liitunud: 03.02.2010
|
22.05.2014 22:10:30
|
|
|
| repeateriks jah, see mind huvitabki, et kuidas seda teha, menüüst vaevalt et seda valida annab, vähemalt ei mäleta et oleks kunagi silmeettejäänud
|
|
| Kommentaarid: 14 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
14 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Sold OUT
no credit

liitunud: 30.07.2002
|
22.05.2014 22:12:12
|
|
|
| Kui sellele teist softi (ddwrt-tomato) peale flashida ei anna, siis vist ei ole võimalik niisama.
|
|
| Kommentaarid: 94 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
1 :: |
81 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ready
HV kasutaja
liitunud: 25.11.2005
|
23.05.2014 17:13:16
|
|
|
| Oskab keegi öelda, et kui ostan uue ruuteri inteno ja võtan vana SpeedTouch 536 seinast välja, ning panen inteno stepsli seina. Kas siis telefon jääb eraldi tööle? Ma nimelt ei soovi voipi ja ei kavatse sellega leppida. Keegi ju kapis näppimas ei käi ja teoreetiliselt võiks ju telefon ikka vanamoodi edasi olla. Ma lihtsalt ignoreeriks seda telefoni auku ruuteril.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
A.S.
HV Guru
liitunud: 27.10.2003
|
23.05.2014 17:19:54
|
|
|
| Kui telefon töötas senimaani eraldi, siis niiviisi jääbki.
|
|
| Kommentaarid: 34 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
34 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|