Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Fotograafia »  Nikoni arutelu märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 34, 35, 36 ... 39, 40, 41  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
Kruvi
HV kasutaja

liitunud: 12.09.2003




sõnum 22.12.2013 19:20:43 vasta tsitaadiga

Kui mingi selline probleem tasuks alati näidispilt koos EXIF'iga panna - enamik ajast on kohe näha sellisel puhul mis valesti/puudu.

Mainitud sümptomid muidugi vihjavad lihtsalt aeglasele särile, ehk siis käe/subjekti liikumine on peale jäänud.
Põhi reegel vast fokaalkaugus korda 2 peaks säri olema. Ehk kui 300mm lased siis 1/600 võiks säri olla. Samas alla 1/60 ka liikumatut objekti käest pildistada ei tahaks kui just väga head poosi võtta ei suuda.

Säri aja saad kiiremaks laiema ava (väiksem f/stop number, näiteks f/1.8) ja kõrgema ISO'ga.

Pakun et hägused pildid tulevad sise ruumis kus lihtsalt puudub piisav kogus valgust, et pildistada ilma ISO tõstmata.
Üldiselt peaks küll AUTO rešiim liigutama kõiki kolme komponenti, et saada stabiilne pilt kuid võibolla antud kaamera puhul on mingi ISO piirmäär ees millest üle ei lähe (näiteks auto ISO kuni 800) ning isegi lahtise avaga ja ISO põhjas puudub vajalik valgus, seega kannatab säri aeg mis on võibolla 1/30 ning jääbki liikumine peale.
Vaatasin, et antud kaameral on kuni 1600 ISO, kuid ei tea kui kaugele ta automaatselt liigutab või on lihtsalt antud seade aktiveerimata (AUTO ISO - OFF)

Välk aitab alati sellistel puhkudel, ideaalis muidugi mitte kaamerasse sisse ehitatud välk vaid juurde ostetav mille suunda saad muuta (põrgatad näiteks valgust laest, et naturaalsemat valgust ja varje saada)
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 16
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Valvejoodik
HV veteran
Valvejoodik

liitunud: 27.12.2008




sõnum 24.12.2013 15:42:34 vasta tsitaadiga

Kas ka välguga on pildid muidu udused?
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Clasu
HV vaatleja

liitunud: 19.11.2001




sõnum 23.01.2014 11:09:13 vasta tsitaadiga

kas kellelgi on kogemust D610-ga? Täpsemalt huvitab kas D600-l olnud viga õlitäppidega on kadunud ja kuidas hinnata D610 filmimisvõimekust, eelkõige kuidas käitub fookus kui muuta zoomi?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
erko
Kreisi kasutaja

liitunud: 11.07.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.01.2014 12:32:37 vasta tsitaadiga

Clasu kirjutas:
...eelkõige kuidas käitub fookus kui muuta zoomi?

Kas see mitte rohkem objektiivist ei sõltu, mitte kaamerast? D610 ei oma mingit eelist oma eelkäija ees, eeldusel et leiad D600 kere millel pole õli sattumist sensorile probleemi. Samas komplekti hinnavahe on vist sedavõrd ebaoluline, et kui praegu osta siis juba ikka D610.
Kommentaarid: 26 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 26
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Clasu
HV vaatleja

liitunud: 19.11.2001




sõnum 23.01.2014 14:22:37 vasta tsitaadiga

Mul D90 ja kui seal filmimise ajal zoomi muuta siis fookus vastavalt sellele ei kohandu ja foorumites olen lugenud et sama jama D610-ga.
Sellest olen teadlik, et D610 sisuliselt D600, kuid loodetavasti selle vahega, et õli enam ei satu sensorile. .. kuid jällegi, kui lugeda foorumeid siis ühed kirjutavad, et kõik on ok, teised jällegi, et see õliteema endiselt probleemiks..
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
vallo
HV veteran
vallo

liitunud: 27.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.01.2014 15:35:30 vasta tsitaadiga

peeglil on filmimisel fookuse kohandamiseks oma käsi (fookus manuaalseks). Keset filmimist saab ka fookust automaatselt settida, aga selleks pead päästiku poolde vinna vajutama ja ilusat filmitulemust nii ei saa.
Kommentaarid: 68 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 66
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
-Koppel-
Kreisi kasutaja
-Koppel-

liitunud: 01.04.2009




sõnum 23.01.2014 17:32:12 vasta tsitaadiga

Zoomimisel ei tohiks fookus nihkuda. Soovitatakse ju täpseks käsitsi teravustamiseks sisse zoomida, fookus paika ja siis jälle välja zoomida. Ja ma ei mõtle mingit elektroonilist pildi magnification värki.
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sheffnaste
HV vaatleja

liitunud: 08.08.2005




sõnum 23.01.2014 22:29:08 vasta tsitaadiga

Kõikidel objektiividel ei pruugi seda omadust olla, et fookuskauguse muutmisel jääb fookus paigale. Fookustamine käib DSLRidel üldiselt käsitsi (kui just ei ole väga väikse sensoriga kaameraga, väga kinnise avaga või väga lainurk küljes et teravussügavus on meeletult suur). Kõige mugavam on kasutada magnificationit, fookus paika ja siis filmima asuda. Asja lihtsustab ja nt LCDVF sarnane toode, mis teeb fookustamise lihtsamaks LCD abil või siis väline monitor, mille abil fookustada.
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
MMatsu
HV vaatleja

liitunud: 08.01.2013




sõnum 26.02.2014 16:04:37 vasta tsitaadiga

Küsimus selline, et kas ja kuidas saab D3200-l muuta FPSi? Siiani kaamerast muutmisvõimalust leidnud pole ning google pole ka väga abiks olnud..
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Cert85
HV kasutaja
Cert85

liitunud: 16.02.2006




sõnum 26.02.2014 16:42:18 vasta tsitaadiga

http://www.youtube.com/watch?v=tFgec24IgFY&feature=player_detailpage#t=2035
_________________
Cert85 @ flickr.com
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
-Koppel-
Kreisi kasutaja
-Koppel-

liitunud: 01.04.2009




sõnum 30.04.2014 11:29:43 vasta tsitaadiga

Muidu hea. Natuke pisike. Puudub pisike lcd display, mis parameetreid näitab. Keresisene mootor puudub ja seetõttu ei ole autofookust näiteks 50mm F1.8D objektiivil. Uutematega ei ole probleeme.
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
-FoX-
HV Guru
-FoX-

liitunud: 26.04.2007




sõnum 30.04.2014 11:40:12 vasta tsitaadiga

Kas nikoni kaameratel see akutald käibki juhtmega kaamera külge, et seda akutalla küljes olevat päästikut kasutada?
Canonil ei ole seda juhet vaja aga nikoniga otsind ja siis D3200/3300 ja D5200 tallad kõik juhtmega.
Jube tüütu :S

_________________
Aita suve, söö lund!
Kommentaarid: 367 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 6 :: 3 :: 307
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mehikene
HV kasutaja
Mehikene

liitunud: 18.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.04.2014 12:22:21 vasta tsitaadiga

-FoX- kirjutas:
Kas nikoni kaameratel see akutald käibki juhtmega kaamera külge, et seda akutalla küljes olevat päästikut kasutada?
Canonil ei ole seda juhet vaja aga nikoniga otsind ja siis D3200/3300 ja D5200 tallad kõik juhtmega.
Jube tüütu :S


D7100 küll mingit juhet ei ole vaja.
Kommentaarid: 94 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 89
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
zimson
Kreisi kasutaja
zimson

liitunud: 04.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.04.2014 13:35:38 vasta tsitaadiga

-FoX- kirjutas:
Kas nikoni kaameratel see akutald käibki juhtmega kaamera külge, et seda akutalla küljes olevat päästikut kasutada?
Canonil ei ole seda juhet vaja aga nikoniga otsind ja siis D3200/3300 ja D5200 tallad kõik juhtmega.
Jube tüütu :S

Selle klassi kaameratel küll jah. Kõrgema klassi kaameratel, millele Nikon ise ka akutaldu toodab, pole eraldi juhet vaja (nt D7100). Ilmselt mure selles, et kaamera sees pole kontakte, mille kaudu akutald oskaks kaamerat juhtida.

_________________
Juriidiliselt on kõik korrektne!
Kommentaarid: 43 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 42
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Fabulous
HV kasutaja
Fabulous

liitunud: 21.07.2007




sõnum 21.05.2014 19:05:14 Nikon D80 r09 vasta tsitaadiga

Oskab öelda keegi mis see on?
help - esimest korda on Nikon kaameraks mul.

Nikon D80 ja r09
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sixkiller
Kreisi kasutaja
sixkiller

liitunud: 16.12.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.05.2014 19:42:24 vasta tsitaadiga

Internetist leitud inglisekeelne seletus:

tsitaat:
It's the number of shots available in the buffer. It changes when the size of your files change (raw vs. jpg, different quality or resolution settings), and it changes when you fill the buffer up. Shoot a sequence quickly and you can watch the number go down buffer fills up. Stop shooting and watch the number go back up as the buffer empties.
Kommentaarid: 59 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 54
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Theheiki
HV vaatleja

liitunud: 16.10.2013




sõnum 26.05.2014 19:07:08 vasta tsitaadiga

Kas Nikon D3200 AF-S DX 18-55 VR KIT on piisavalt normaalne, et pildistada pere suursündmusi ja huvipärast ka loodust?Varasemalt sai teha pilte telefoniga.
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Go Kane!
HV Guru
Go Kane!

liitunud: 07.11.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.05.2014 19:12:44 vasta tsitaadiga

Theheiki kirjutas:
Kas Nikon D3200 AF-S DX 18-55 VR KIT on piisavalt normaalne, et pildistada pere suursündmusi ja huvipärast ka loodust?Varasemalt sai teha pilte telefoniga.


Ikka on icon_smile.gif

_________________
Vajad midagi Würthist , küsi julgelt 😉 https://eshop.wuerth.ee/et/EE/EUR/
taavi.jahu@wuerth.ee +37258309618
Kommentaarid: 1842 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1345
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Valvejoodik
HV veteran
Valvejoodik

liitunud: 27.12.2008




sõnum 26.05.2014 21:34:24 vasta tsitaadiga

Telefonist on igatahes märgatav edasiareng... icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Smati
HV kasutaja

liitunud: 12.12.2006




sõnum 26.05.2014 23:37:44 vasta tsitaadiga

Peaks sobima ka igapäevasündmuste jaoks.
Kommentaarid: 8 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Kruvi
HV kasutaja

liitunud: 12.09.2003




sõnum 27.05.2014 09:58:47 vasta tsitaadiga

Theheiki kirjutas:
Kas Nikon D3200 AF-S DX 18-55 VR KIT on piisavalt normaalne, et pildistada pere suursündmusi ja huvipärast ka loodust?Varasemalt sai teha pilte telefoniga.


Kui leiad võiksid muidugi 18-105 objega varianti võtta - lõppkokkuvõttes saad laiemalt teda kasutada ning tegu on parema objega kui see 18-55.
Saad ehk isegi mõne looma-linnu peale (kuigi tõsisemalt tasub seda loota ikka pikemate objektiividega), tegu on sellise hea nö. "walk-around" objektiiviga.
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 16
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Theheiki
HV vaatleja

liitunud: 16.10.2013




sõnum 27.05.2014 18:41:54 vasta tsitaadiga

Kruvi kirjutas:
Theheiki kirjutas:
Kas Nikon D3200 AF-S DX 18-55 VR KIT on piisavalt normaalne, et pildistada pere suursündmusi ja huvipärast ka loodust?Varasemalt sai teha pilte telefoniga.


Kui leiad võiksid muidugi 18-105 objega varianti võtta - lõppkokkuvõttes saad laiemalt teda kasutada ning tegu on parema objega kui see 18-55.
Saad ehk isegi mõne looma-linnu peale (kuigi tõsisemalt tasub seda loota ikka pikemate objektiividega), tegu on sellise hea nö. "walk-around" objektiiviga.



Muidugi tahaks võtta aga200 eurot juurde panna on palju. kas ainult 18-105 objektiivi pole mõttekam üksikult osta?
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Kruvi
HV kasutaja

liitunud: 12.09.2003




sõnum 27.05.2014 22:37:56 vasta tsitaadiga

Theheiki kirjutas:
Kruvi kirjutas:
Theheiki kirjutas:
Kas Nikon D3200 AF-S DX 18-55 VR KIT on piisavalt normaalne, et pildistada pere suursündmusi ja huvipärast ka loodust?Varasemalt sai teha pilte telefoniga.


Kui leiad võiksid muidugi 18-105 objega varianti võtta - lõppkokkuvõttes saad laiemalt teda kasutada ning tegu on parema objega kui see 18-55.
Saad ehk isegi mõne looma-linnu peale (kuigi tõsisemalt tasub seda loota ikka pikemate objektiividega), tegu on sellise hea nö. "walk-around" objektiiviga.



Muidugi tahaks võtta aga200 eurot juurde panna on palju. kas ainult 18-105 objektiivi pole mõttekam üksikult osta?


Vaatasin et poest kõige odavam 18-105 on kah 200 EUR'i.
Samas läksin fotokalasse järelturu hinda otsima ning leidsin sinu otsitud komplekti just müüki panduna:

http://www.fotokala.ee/foorum/read.php?f=3&i=154679&t=154679
Või siis eraldi 160 EUR'i obje eest. (võibolla lastakse veel tingida kah.

Mina igastahes tõesti väldiksin seda 18-55 objet, jääb suht kiirelt puudu, seejärel ostad sa mingid teised objektiivid mis selle vahemiku ära katavad ning peale seda pole sul enam sellega väga midagi teha.
Samas 18-105 mille kitigana enda komplektile võtsin on siiani kotis ning päris tihti kasutusus, hea ringi kõndimise objektiiv.
Kui tahad valgustundlikumat, pikemat või laiemat saad juba täiendada kas fixide või paremate objektiividega kuid seisma ta 18-55 kombel pakun et ikka ei jää. Samuti on järelturu väärtus parem.

Väga hea obje veel selles vahemikus on 16-85 mis on küll kallim, kuid järelturul leiab suht mõistliku hinnaga:(all mingi garantiiga variant 287EUR'i) - poes HV andmetel 600 EUR'i kandis.
http://www.fotokala.ee/foorum/read.php?f=3&i=154676&t=154676&v=f

(vabandan kui võõraid müügiteemasi tsiteerida ei tohi)
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 16
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pacho
HV veteran
pacho

liitunud: 26.02.2004




sõnum 03.06.2014 18:59:31 vasta tsitaadiga

Mul on ära anda Nikoni BF-1B kerekork ja ML-L3 Hiina analoog päästik.
Viimane töötab D3000'st (kaasa arvatud) uuemate kaameratega. Kõrgema otsa kaamerad sellega ei tööta.
Kommentaarid: 25 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 25
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Cert85
HV kasutaja
Cert85

liitunud: 16.02.2006




sõnum 06.07.2014 16:32:41 vasta tsitaadiga

Hey nikoni sõbrad!

Kas keegi on ka proovinud? https://nikonhacker.com/viewforum.php?f=2

Inimesed, kes videotega tegelevad, kas peale suurema bitarate'i on seal ka silmaga nähtavat paremat tulemust?

_________________
Cert85 @ flickr.com
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
-FoX-
HV Guru
-FoX-

liitunud: 26.04.2007




sõnum 08.07.2014 08:43:49 vasta tsitaadiga

Kas nikonil mõnda veekindlat mudelit ka on?
Ei tahaks seda veealust korpust ümber panna aga vihmas äkki paar klõpsu teeks teinekord.
On miskeid viisakamaid lahendusi kui see veealune robustne korpus?
Või ei tee mõned piisad vihma midagi.... kaameraks D5200

_________________
Aita suve, söö lund!
Kommentaarid: 367 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 6 :: 3 :: 307
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
erko
Kreisi kasutaja

liitunud: 11.07.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.07.2014 10:37:40 vasta tsitaadiga

-FoX- kirjutas:
Kas nikonil mõnda veekindlat mudelit ka on?
Ei tahaks seda veealust korpust ümber panna aga vihmas äkki paar klõpsu teeks teinekord.
On miskeid viisakamaid lahendusi kui see veealune robustne korpus?
Või ei tee mõned piisad vihma midagi.... kaameraks D5200

Natukene vihma kannatab teoreetiliselt iga kaamera ära. Praktikas sõltub palju konkreetsest eksemplarist. Sõbra D7000 näiteks ei kannata üldse vihma, jookseb kokku.
Veealune korpus on vihma kaitseks natuke liiast, piisab ka nendest http://www.photopoint.ee/et/fototarvikud/kotid-vutlarid/vihmakaitsed
Kommentaarid: 26 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 26
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
karukas
HV veteran
karukas

liitunud: 31.07.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.07.2014 10:41:02 vasta tsitaadiga

D5100 sai siin mõned korrad märjaks aga pehme lapp ja pisut vihmavarju päästsid päeva. Töötab edukalt edasi.
_________________
Torgin vanarauda erinevate asjadega ja suviti sõidan jalgrattaga.
Kommentaarid: 202 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 165
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
white
HV kasutaja

liitunud: 06.06.2003




sõnum 08.07.2014 11:14:24 vasta tsitaadiga

-FoX- kirjutas:
Kas nikonil mõnda veekindlat mudelit ka on?
Ei tahaks seda veealust korpust ümber panna aga vihmas äkki paar klõpsu teeks teinekord.
On miskeid viisakamaid lahendusi kui see veealune robustne korpus?
Või ei tee mõned piisad vihma midagi.... kaameraks D5200


7100 peaks siis kõige odavam niiskuskindel kere olema, sama tasemega nagu D800. Ja vee käes olles pead jälgima, et ka objektiiv on veekindel icon_smile.gif
Kommentaarid: 13 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Kruvi
HV kasutaja

liitunud: 12.09.2003




sõnum 08.07.2014 12:53:25 vasta tsitaadiga

white kirjutas:
-FoX- kirjutas:
Kas nikonil mõnda veekindlat mudelit ka on?
Ei tahaks seda veealust korpust ümber panna aga vihmas äkki paar klõpsu teeks teinekord.
On miskeid viisakamaid lahendusi kui see veealune robustne korpus?
Või ei tee mõned piisad vihma midagi.... kaameraks D5200


7100 peaks siis kõige odavam niiskuskindel kere olema, sama tasemega nagu D800. Ja vee käes olles pead jälgima, et ka objektiiv on veekindel icon_smile.gif


7100'ga olen jah mitmed padukad juba kaela saanud, ees oli tol hetkel 18-105 kitikas või Tamroni 90mm macro. Ei juhtunud kaamera ega objedega midagi, pesigi tolmu maha natuke icon_biggrin.gif
Turvalisuse mõttes teeks alati läbi väikse protseduuri, ei viiks näiteks kohe peale vihma käes olemist kuskile 10+ kraadi soojemasse kohta ning võimalusel paneks ta veel mingisse karpi kas riisi või mõne teise hästi niiskust imava materiali kätte, et liigne niiskus ära imada, kuivatades ei pääse alati ligi ja mingi pikema perioodi jooksul võib ta ikka kuskilt läbi aurustuda ning sensori või aku ümber ladestuda. (aku tasub kah näiteks välja võtta)

Samas kui ikka mingi vihma sisse pildistama minna tasub mingi normaalne kate kaamera ümber panna pildistamise ajaks, veekindel kaamera kott hankida ja olla ette valmistunud. Parem karta kui kahetseda.
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 16
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
V5L
HV vaatleja

liitunud: 04.06.2013




sõnum 23.07.2014 09:38:06 vasta tsitaadiga

Tere.
Sai soetatud järelturu kaudu ühest fotostuudiost pealtnäha väga heas korras Nikoni D80 kaamera. Ca kuu vältel sai kaamerat mõned korrad kasutatud ning kõik töötas laitmatult. Kaamera maha kukkunud või vett saanud pole.
Ühel päeval pilti tehes avastasin et tehtud fotot ekraanile ei kuvata ning kogu displei ei tööta. Lisaks ei salvestu foto ka mälukaardile.
Peegel teeb klõpsu ära, objektiivi ringi veab, teravustamine olemas, välku teeb. Väike displei töötab, kuid aku tähis vilgub (aku märk, kõik kriipsud olemas, akut olen laadinud 2 päeva)
Igasugune info teretulnud.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rex
HV Guru
rex

liitunud: 09.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.07.2014 19:53:58 vasta tsitaadiga

Viska otse kaamerast üks viimasepoolne jpg (võib ka privasse), vaatame katiku läbisõidu üle. Stuudiotes panevad tihti selliste valangutega, et pealtnäha uus kere võib 200k pilti teinud olla. Tegelikult küll võiks ta selle kohta mingi veakoodi ka ekraanile visata.
Kommentaarid: 249 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pacho
HV veteran
pacho

liitunud: 26.02.2004




sõnum 23.07.2014 20:04:01 vasta tsitaadiga

V5L kirjutas:
Tere.
Sai soetatud järelturu kaudu ühest fotostuudiost pealtnäha väga heas korras Nikoni D80 kaamera. Ca kuu vältel sai kaamerat mõned korrad kasutatud ning kõik töötas laitmatult. Kaamera maha kukkunud või vett saanud pole.
Ühel päeval pilti tehes avastasin et tehtud fotot ekraanile ei kuvata ning kogu displei ei tööta. Lisaks ei salvestu foto ka mälukaardile.
Peegel teeb klõpsu ära, objektiivi ringi veab, teravustamine olemas, välku teeb. Väike displei töötab, kuid aku tähis vilgub (aku märk, kõik kriipsud olemas, akut olen laadinud 2 päeva)
Igasugune info teretulnud.

Vilkuv akuikoon tähendab, et aku informatsioon pole saadaval. Puhasta aku ja kaamera kontaktid. Kui see ei aita, siis on ilmselt vaja parandusse minna.
Kommentaarid: 25 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 25
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Janel
HV vaatleja

liitunud: 24.07.2014




sõnum 24.07.2014 20:03:14 vasta tsitaadiga

Tere!
Kas kellelgi on kogemusi Nikon 1s 1- ga? Mis on plussid ja miinused?

Tänud juba ette ära!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
V5L
HV vaatleja

liitunud: 04.06.2013




sõnum 25.07.2014 13:24:27 vasta tsitaadiga

V5L kirjutas:
Tere.
Sai soetatud järelturu kaudu ühest fotostuudiost pealtnäha väga heas korras Nikoni D80 kaamera. Ca kuu vältel sai kaamerat mõned korrad kasutatud ning kõik töötas laitmatult. Kaamera maha kukkunud või vett saanud pole.
Ühel päeval pilti tehes avastasin et tehtud fotot ekraanile ei kuvata ning kogu displei ei tööta. Lisaks ei salvestu foto ka mälukaardile.
Peegel teeb klõpsu ära, objektiivi ringi veab, teravustamine olemas, välku teeb. Väike displei töötab, kuid aku tähis vilgub (aku märk, kõik kriipsud olemas, akut olen laadinud 2 päeva)
Igasugune info teretulnud.


Täpselt sama teema, proovin siis toimida sarnaselt:
http://www.fotokala.ee/foorum/read.php?f=2&i=55946&t=55946&v=f
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Wordmc9
HV Guru

liitunud: 09.07.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.07.2014 13:53:10 vasta tsitaadiga

nikon d3100 lcd-l tausta valgustus puudub ?
Kommentaarid: 344 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 286
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rex
HV Guru
rex

liitunud: 09.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.07.2014 15:05:16 vasta tsitaadiga

Wordmc9 kirjutas:
nikon d3100 lcd-l tausta valgustus puudub ?

Kui see oli küsimus, kas töökorras D3100 tagumisel värvilisel (ja ühtlasi ainsal) ekraanil puudub taustvalgustus, siis mida sa ise arvad? Kas sellisena õnnestuks müüa?
Kommentaarid: 249 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Wordmc9
HV Guru

liitunud: 09.07.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.07.2014 10:31:04 vasta tsitaadiga

ei müü, oletan et keegi veel on sellega kokku puutunud ..
Kommentaarid: 344 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 286
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Cert85
HV kasutaja
Cert85

liitunud: 16.02.2006




sõnum 26.07.2014 15:42:12 vasta tsitaadiga

Sellel ainult lcd ongi ja sellel kuidagi taustavalgu ei puudu. Nalja tulid tegema?
Kas su arvuti ekraanil ka taustavalgus puudub?

Mõtle ise ka nüüd-

_________________
Cert85 @ flickr.com
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
MMatsu
HV vaatleja

liitunud: 08.01.2013




sõnum 11.08.2014 15:59:08 vasta tsitaadiga

Tervitus, kas keegi oskaks mulle soovitada lainurk objektiivi 400-500€ väärtuses? Loomuliikult võib olla ka kasutatud. Kereks on D3200. Konkreetselt mingeid kriteeriumeid objektiivile ei sea, tahaks vaid mingit lainurka hetkel olemasoleva 50mm f1.8 kõrvale. KITi ei soovi ja fisheyed ka mitte.
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pacho
HV veteran
pacho

liitunud: 26.02.2004




sõnum 11.08.2014 17:52:58 vasta tsitaadiga

MMatsu kirjutas:
Tervitus, kas keegi oskaks mulle soovitada lainurk objektiivi 400-500€ väärtuses? Loomuliikult võib olla ka kasutatud. Kereks on D3200. Konkreetselt mingeid kriteeriumeid objektiivile ei sea, tahaks vaid mingit lainurka hetkel olemasoleva 50mm f1.8 kõrvale. KITi ei soovi ja fisheyed ka mitte.

Sigma 10-20?
Kommentaarid: 25 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 25
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
MMatsu
HV vaatleja

liitunud: 08.01.2013




sõnum 11.08.2014 23:31:38 vasta tsitaadiga

Kas see ka ühildub minu kerega ehk kas D3200'l on APS-C sensor? Fotoluksi lehel pole välja toodud http://www.fotoluks.ee/?op=body&id=788&cid=6277&cgid=
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rex
HV Guru
rex

liitunud: 09.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.08.2014 02:38:36 vasta tsitaadiga

Jah, aga kui sa kalasilma ei soovi, võib seegi sulle liiga laiaks osutuda. Kitika paremaks alternatiiviks on pigem Tamron 17-50 f2.8 või Sigma 18-50 f2.8. Pruugituna liiguvad nad olenevalt vanusest, seisukorrast ja stabika olemasolust 175-300 kandis. Nikkori 17-55 f2.8 läks just FK-s miski 600 kandis.
Kommentaarid: 249 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jaank
HV veteran

liitunud: 14.01.2007




sõnum 12.08.2014 04:42:36 vasta tsitaadiga

Mul see 10-20 on D40 ees... ning 10 pealt ta on suht kõvasti fisheye küll
Kommentaarid: 63 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 57
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
namstoop
HV Guru
namstoop

liitunud: 05.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.08.2014 08:05:59 vasta tsitaadiga

Mis sogate siin, Sigma 10-20 ei ole kalasilm vaid rektilineaarne objektiiv icon_exclaim.gif Seal on ikka väga suur erinevus, kui vähegi oled sellest objektiivist läbi vaadanud icon_rolleyes.gif Ehket kogu kaader on kergelt välja venitatud. Kuidas neid saab üldse omavahel segamine ajada icon_rolleyes.gif

Tegu on väga mõnusa objektiiviga, mis ongi just APS-C sensorile mõeldud. Ei ole just kõige teravama joonisega, aga niivõrd laia nurga puhul see ei olegi peamine. Kui odavama raha eest tõesti laia nurka tahta, siis parim valik.

_________________
verba volant, scripta manent
Hoiatus! Olen sinu postituses olevate lolluste ja nõmeduste vastu allergiline. Lolluste ilmnemisel võib kaasneda raskekujuline sarkastiline reaktsioon.
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
jaank
HV veteran

liitunud: 14.01.2007




sõnum 12.08.2014 19:39:37 vasta tsitaadiga

Mis veel meenub, et väikse kaameraga ei saa sisseehitatud välku kasutada, sest toru on piisavalt suur, et jääb ette ja tekitab varju.
Kommentaarid: 63 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 57
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
High-Q
HV Guru
High-Q

liitunud: 11.11.2001




sõnum 12.08.2014 21:17:43 vasta tsitaadiga

10-20mm aps-c-le ei suuda integreeritud välk niikuinii kogu laiuse ulatuses täita.
tegelikult on kalasilma variantidega üks kaval post-process lüke: fisheye hemi plugin (saadval adobe ps ja ps elementsile, apple aperture ja paint shop pro). see korrigeerib ainult vertikaalsed jooned sirgeks ja horisontaalsed jätab samaks.
http://www.imagetrendsinc.com/products/prodpage_hemi.asp
tihtipeale on see n.ö best-of-both-worlds.

muidugi, ei paranda see kõike ja iga pildi ümbertöötlemine võib olla tüütu.
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Supiplex
HV veteran
Supiplex

liitunud: 11.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.08.2014 12:45:27 vasta tsitaadiga

17-50 ja 10-20 on väga erinevate piltide tegemiseks. Esimene on ikka ontliku pildistamise jaoks, teine sobib pigem väga kitsastes oludes või ülevõlli portreede jaoks.
Ma isiklikult leian, et ülilainurgaga on ääretult lõbus ringi käia, eriti kui sul juhtub huumorimeelt olema. Saab ka tõsiseid pilte teha, aga natuke tuleb kadreerimisega vaeva näha. Maastikupildi jaoks sobib vahel väga hästi.

_________________
The young lady had an unusual list,
Linked in part to a structural weakness.
She set no preconditions.
Kommentaarid: 38 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rex
HV Guru
rex

liitunud: 09.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.08.2014 17:29:37 vasta tsitaadiga

Jah, mõlemad võiks võtta. Kui aga 50-se kõrvale vaid ühe valima peaks, oleks 17(18)-50 universaalsem.
Kommentaarid: 249 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
white
HV kasutaja

liitunud: 06.06.2003




sõnum 18.08.2014 16:45:19 vasta tsitaadiga

MMatsu kirjutas:
Tervitus, kas keegi oskaks mulle soovitada lainurk objektiivi 400-500€ väärtuses? Loomuliikult võib olla ka kasutatud. Kereks on D3200. Konkreetselt mingeid kriteeriumeid objektiivile ei sea, tahaks vaid mingit lainurka hetkel olemasoleva 50mm f1.8 kõrvale. KITi ei soovi ja fisheyed ka mitte.


Võta Sigma 18-35 1.8 . 500EUR eest ehk keegi müüb kasutatult. Samas pane natuke juurde ja saad parima objektiivi, mida võimalik osta selles vahemikus poolkaadrile icon_smile.gif
Kommentaarid: 13 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Fotograafia »  Nikoni arutelu mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 34, 35, 36 ... 39, 40, 41  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.