|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
Kruvi
HV kasutaja
liitunud: 12.09.2003
|
22.12.2013 19:20:43
|
|
|
Kui mingi selline probleem tasuks alati näidispilt koos EXIF'iga panna - enamik ajast on kohe näha sellisel puhul mis valesti/puudu.
Mainitud sümptomid muidugi vihjavad lihtsalt aeglasele särile, ehk siis käe/subjekti liikumine on peale jäänud.
Põhi reegel vast fokaalkaugus korda 2 peaks säri olema. Ehk kui 300mm lased siis 1/600 võiks säri olla. Samas alla 1/60 ka liikumatut objekti käest pildistada ei tahaks kui just väga head poosi võtta ei suuda.
Säri aja saad kiiremaks laiema ava (väiksem f/stop number, näiteks f/1.8) ja kõrgema ISO'ga.
Pakun et hägused pildid tulevad sise ruumis kus lihtsalt puudub piisav kogus valgust, et pildistada ilma ISO tõstmata.
Üldiselt peaks küll AUTO rešiim liigutama kõiki kolme komponenti, et saada stabiilne pilt kuid võibolla antud kaamera puhul on mingi ISO piirmäär ees millest üle ei lähe (näiteks auto ISO kuni 800) ning isegi lahtise avaga ja ISO põhjas puudub vajalik valgus, seega kannatab säri aeg mis on võibolla 1/30 ning jääbki liikumine peale.
Vaatasin, et antud kaameral on kuni 1600 ISO, kuid ei tea kui kaugele ta automaatselt liigutab või on lihtsalt antud seade aktiveerimata (AUTO ISO - OFF)
Välk aitab alati sellistel puhkudel, ideaalis muidugi mitte kaamerasse sisse ehitatud välk vaid juurde ostetav mille suunda saad muuta (põrgatad näiteks valgust laest, et naturaalsemat valgust ja varje saada)
|
|
| Kommentaarid: 16 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
16 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Valvejoodik
HV veteran

liitunud: 27.12.2008
|
24.12.2013 15:42:34
|
|
|
| Kas ka välguga on pildid muidu udused?
|
|
| Kommentaarid: 16 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
15 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Clasu
HV vaatleja
liitunud: 19.11.2001
|
23.01.2014 11:09:13
|
|
|
| kas kellelgi on kogemust D610-ga? Täpsemalt huvitab kas D600-l olnud viga õlitäppidega on kadunud ja kuidas hinnata D610 filmimisvõimekust, eelkõige kuidas käitub fookus kui muuta zoomi?
|
|
| tagasi üles |
|
 |
erko
Kreisi kasutaja
liitunud: 11.07.2004
|
23.01.2014 12:32:37
|
|
|
| Clasu kirjutas: |
| ...eelkõige kuidas käitub fookus kui muuta zoomi? |
Kas see mitte rohkem objektiivist ei sõltu, mitte kaamerast? D610 ei oma mingit eelist oma eelkäija ees, eeldusel et leiad D600 kere millel pole õli sattumist sensorile probleemi. Samas komplekti hinnavahe on vist sedavõrd ebaoluline, et kui praegu osta siis juba ikka D610.
|
|
| Kommentaarid: 26 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
26 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Clasu
HV vaatleja
liitunud: 19.11.2001
|
23.01.2014 14:22:37
|
|
|
Mul D90 ja kui seal filmimise ajal zoomi muuta siis fookus vastavalt sellele ei kohandu ja foorumites olen lugenud et sama jama D610-ga.
Sellest olen teadlik, et D610 sisuliselt D600, kuid loodetavasti selle vahega, et õli enam ei satu sensorile. .. kuid jällegi, kui lugeda foorumeid siis ühed kirjutavad, et kõik on ok, teised jällegi, et see õliteema endiselt probleemiks..
|
|
| tagasi üles |
|
 |
vallo
HV veteran

liitunud: 27.11.2001
|
23.01.2014 15:35:30
|
|
|
| peeglil on filmimisel fookuse kohandamiseks oma käsi (fookus manuaalseks). Keset filmimist saab ka fookust automaatselt settida, aga selleks pead päästiku poolde vinna vajutama ja ilusat filmitulemust nii ei saa.
|
|
| Kommentaarid: 68 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
66 |
|
| tagasi üles |
|
 |
-Koppel-
Kreisi kasutaja

liitunud: 01.04.2009
|
23.01.2014 17:32:12
|
|
|
| Zoomimisel ei tohiks fookus nihkuda. Soovitatakse ju täpseks käsitsi teravustamiseks sisse zoomida, fookus paika ja siis jälle välja zoomida. Ja ma ei mõtle mingit elektroonilist pildi magnification värki.
|
|
| Kommentaarid: 10 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
10 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Sheffnaste
HV vaatleja
liitunud: 08.08.2005
|
23.01.2014 22:29:08
|
|
|
| Kõikidel objektiividel ei pruugi seda omadust olla, et fookuskauguse muutmisel jääb fookus paigale. Fookustamine käib DSLRidel üldiselt käsitsi (kui just ei ole väga väikse sensoriga kaameraga, väga kinnise avaga või väga lainurk küljes et teravussügavus on meeletult suur). Kõige mugavam on kasutada magnificationit, fookus paika ja siis filmima asuda. Asja lihtsustab ja nt LCDVF sarnane toode, mis teeb fookustamise lihtsamaks LCD abil või siis väline monitor, mille abil fookustada.
|
|
| Kommentaarid: 3 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
3 |
|
| tagasi üles |
|
 |
MMatsu
HV vaatleja
liitunud: 08.01.2013
|
26.02.2014 16:04:37
|
|
|
| Küsimus selline, et kas ja kuidas saab D3200-l muuta FPSi? Siiani kaamerast muutmisvõimalust leidnud pole ning google pole ka väga abiks olnud..
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Cert85
HV kasutaja

liitunud: 16.02.2006
|
|
| Kommentaarid: 4 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
4 |
|
| tagasi üles |
|
 |
-Koppel-
Kreisi kasutaja

liitunud: 01.04.2009
|
30.04.2014 11:29:43
|
|
|
| Muidu hea. Natuke pisike. Puudub pisike lcd display, mis parameetreid näitab. Keresisene mootor puudub ja seetõttu ei ole autofookust näiteks 50mm F1.8D objektiivil. Uutematega ei ole probleeme.
|
|
| Kommentaarid: 10 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
10 |
|
| tagasi üles |
|
 |
-FoX-
HV Guru

liitunud: 26.04.2007
|
30.04.2014 11:40:12
|
|
|
Kas nikoni kaameratel see akutald käibki juhtmega kaamera külge, et seda akutalla küljes olevat päästikut kasutada?
Canonil ei ole seda juhet vaja aga nikoniga otsind ja siis D3200/3300 ja D5200 tallad kõik juhtmega.
Jube tüütu :S
_________________ Aita suve, söö lund! |
|
| Kommentaarid: 367 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
6 :: |
3 :: |
307 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Mehikene
HV kasutaja

liitunud: 18.09.2004
|
30.04.2014 12:22:21
|
|
|
| -FoX- kirjutas: |
Kas nikoni kaameratel see akutald käibki juhtmega kaamera külge, et seda akutalla küljes olevat päästikut kasutada?
Canonil ei ole seda juhet vaja aga nikoniga otsind ja siis D3200/3300 ja D5200 tallad kõik juhtmega.
Jube tüütu :S |
D7100 küll mingit juhet ei ole vaja.
|
|
| Kommentaarid: 94 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
89 |
|
| tagasi üles |
|
 |
zimson
Kreisi kasutaja

liitunud: 04.06.2002
|
30.04.2014 13:35:38
|
|
|
| -FoX- kirjutas: |
Kas nikoni kaameratel see akutald käibki juhtmega kaamera külge, et seda akutalla küljes olevat päästikut kasutada?
Canonil ei ole seda juhet vaja aga nikoniga otsind ja siis D3200/3300 ja D5200 tallad kõik juhtmega.
Jube tüütu :S |
Selle klassi kaameratel küll jah. Kõrgema klassi kaameratel, millele Nikon ise ka akutaldu toodab, pole eraldi juhet vaja (nt D7100). Ilmselt mure selles, et kaamera sees pole kontakte, mille kaudu akutald oskaks kaamerat juhtida.
_________________ Juriidiliselt on kõik korrektne! |
|
| Kommentaarid: 43 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
42 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Fabulous
HV kasutaja

liitunud: 21.07.2007
|
21.05.2014 19:05:14
Nikon D80 r09 |
|
|
Oskab öelda keegi mis see on?
help - esimest korda on Nikon kaameraks mul.
Nikon D80 ja r09
|
|
| Kommentaarid: 2 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
sixkiller
Kreisi kasutaja

liitunud: 16.12.2005
|
21.05.2014 19:42:24
|
|
|
Internetist leitud inglisekeelne seletus:
| tsitaat: |
| It's the number of shots available in the buffer. It changes when the size of your files change (raw vs. jpg, different quality or resolution settings), and it changes when you fill the buffer up. Shoot a sequence quickly and you can watch the number go down buffer fills up. Stop shooting and watch the number go back up as the buffer empties. |
|
|
| Kommentaarid: 59 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
54 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Theheiki
HV vaatleja
liitunud: 16.10.2013
|
26.05.2014 19:07:08
|
|
|
| Kas Nikon D3200 AF-S DX 18-55 VR KIT on piisavalt normaalne, et pildistada pere suursündmusi ja huvipärast ka loodust?Varasemalt sai teha pilte telefoniga.
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Go Kane!
HV Guru

liitunud: 07.11.2006
|
26.05.2014 19:12:44
|
|
|
| Theheiki kirjutas: |
| Kas Nikon D3200 AF-S DX 18-55 VR KIT on piisavalt normaalne, et pildistada pere suursündmusi ja huvipärast ka loodust?Varasemalt sai teha pilte telefoniga. |
Ikka on
_________________ Vajad midagi Würthist , küsi julgelt 😉 https://eshop.wuerth.ee/et/EE/EUR/
taavi.jahu@wuerth.ee +37258309618 |
|
| Kommentaarid: 1842 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1345 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Valvejoodik
HV veteran

liitunud: 27.12.2008
|
26.05.2014 21:34:24
|
|
|
Telefonist on igatahes märgatav edasiareng...
|
|
| Kommentaarid: 16 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
15 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Smati
HV kasutaja
liitunud: 12.12.2006
|
26.05.2014 23:37:44
|
|
|
| Peaks sobima ka igapäevasündmuste jaoks.
|
|
| Kommentaarid: 8 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
8 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Kruvi
HV kasutaja
liitunud: 12.09.2003
|
27.05.2014 09:58:47
|
|
|
| Theheiki kirjutas: |
| Kas Nikon D3200 AF-S DX 18-55 VR KIT on piisavalt normaalne, et pildistada pere suursündmusi ja huvipärast ka loodust?Varasemalt sai teha pilte telefoniga. |
Kui leiad võiksid muidugi 18-105 objega varianti võtta - lõppkokkuvõttes saad laiemalt teda kasutada ning tegu on parema objega kui see 18-55.
Saad ehk isegi mõne looma-linnu peale (kuigi tõsisemalt tasub seda loota ikka pikemate objektiividega), tegu on sellise hea nö. "walk-around" objektiiviga.
|
|
| Kommentaarid: 16 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
16 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Theheiki
HV vaatleja
liitunud: 16.10.2013
|
27.05.2014 18:41:54
|
|
|
| Kruvi kirjutas: |
| Theheiki kirjutas: |
| Kas Nikon D3200 AF-S DX 18-55 VR KIT on piisavalt normaalne, et pildistada pere suursündmusi ja huvipärast ka loodust?Varasemalt sai teha pilte telefoniga. |
Kui leiad võiksid muidugi 18-105 objega varianti võtta - lõppkokkuvõttes saad laiemalt teda kasutada ning tegu on parema objega kui see 18-55.
Saad ehk isegi mõne looma-linnu peale (kuigi tõsisemalt tasub seda loota ikka pikemate objektiividega), tegu on sellise hea nö. "walk-around" objektiiviga. |
Muidugi tahaks võtta aga200 eurot juurde panna on palju. kas ainult 18-105 objektiivi pole mõttekam üksikult osta?
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Kruvi
HV kasutaja
liitunud: 12.09.2003
|
27.05.2014 22:37:56
|
|
|
| Theheiki kirjutas: |
| Kruvi kirjutas: |
| Theheiki kirjutas: |
| Kas Nikon D3200 AF-S DX 18-55 VR KIT on piisavalt normaalne, et pildistada pere suursündmusi ja huvipärast ka loodust?Varasemalt sai teha pilte telefoniga. |
Kui leiad võiksid muidugi 18-105 objega varianti võtta - lõppkokkuvõttes saad laiemalt teda kasutada ning tegu on parema objega kui see 18-55.
Saad ehk isegi mõne looma-linnu peale (kuigi tõsisemalt tasub seda loota ikka pikemate objektiividega), tegu on sellise hea nö. "walk-around" objektiiviga. |
Muidugi tahaks võtta aga200 eurot juurde panna on palju. kas ainult 18-105 objektiivi pole mõttekam üksikult osta? |
Vaatasin et poest kõige odavam 18-105 on kah 200 EUR'i.
Samas läksin fotokalasse järelturu hinda otsima ning leidsin sinu otsitud komplekti just müüki panduna:
http://www.fotokala.ee/foorum/read.php?f=3&i=154679&t=154679
Või siis eraldi 160 EUR'i obje eest. (võibolla lastakse veel tingida kah.
Mina igastahes tõesti väldiksin seda 18-55 objet, jääb suht kiirelt puudu, seejärel ostad sa mingid teised objektiivid mis selle vahemiku ära katavad ning peale seda pole sul enam sellega väga midagi teha.
Samas 18-105 mille kitigana enda komplektile võtsin on siiani kotis ning päris tihti kasutusus, hea ringi kõndimise objektiiv.
Kui tahad valgustundlikumat, pikemat või laiemat saad juba täiendada kas fixide või paremate objektiividega kuid seisma ta 18-55 kombel pakun et ikka ei jää. Samuti on järelturu väärtus parem.
Väga hea obje veel selles vahemikus on 16-85 mis on küll kallim, kuid järelturul leiab suht mõistliku hinnaga:(all mingi garantiiga variant 287EUR'i) - poes HV andmetel 600 EUR'i kandis.
http://www.fotokala.ee/foorum/read.php?f=3&i=154676&t=154676&v=f
(vabandan kui võõraid müügiteemasi tsiteerida ei tohi)
|
|
| Kommentaarid: 16 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
16 |
|
| tagasi üles |
|
 |
pacho
HV veteran

liitunud: 26.02.2004
|
03.06.2014 18:59:31
|
|
|
Mul on ära anda Nikoni BF-1B kerekork ja ML-L3 Hiina analoog päästik.
Viimane töötab D3000'st (kaasa arvatud) uuemate kaameratega. Kõrgema otsa kaamerad sellega ei tööta.
|
|
| Kommentaarid: 25 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
25 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Cert85
HV kasutaja

liitunud: 16.02.2006
|
|
| Kommentaarid: 4 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
4 |
|
| tagasi üles |
|
 |
-FoX-
HV Guru

liitunud: 26.04.2007
|
08.07.2014 08:43:49
|
|
|
Kas nikonil mõnda veekindlat mudelit ka on?
Ei tahaks seda veealust korpust ümber panna aga vihmas äkki paar klõpsu teeks teinekord.
On miskeid viisakamaid lahendusi kui see veealune robustne korpus?
Või ei tee mõned piisad vihma midagi.... kaameraks D5200
_________________ Aita suve, söö lund! |
|
| Kommentaarid: 367 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
6 :: |
3 :: |
307 |
|
| tagasi üles |
|
 |
erko
Kreisi kasutaja
liitunud: 11.07.2004
|
08.07.2014 10:37:40
|
|
|
| -FoX- kirjutas: |
Kas nikonil mõnda veekindlat mudelit ka on?
Ei tahaks seda veealust korpust ümber panna aga vihmas äkki paar klõpsu teeks teinekord.
On miskeid viisakamaid lahendusi kui see veealune robustne korpus?
Või ei tee mõned piisad vihma midagi.... kaameraks D5200 |
Natukene vihma kannatab teoreetiliselt iga kaamera ära. Praktikas sõltub palju konkreetsest eksemplarist. Sõbra D7000 näiteks ei kannata üldse vihma, jookseb kokku.
Veealune korpus on vihma kaitseks natuke liiast, piisab ka nendest http://www.photopoint.ee/et/fototarvikud/kotid-vutlarid/vihmakaitsed
|
|
| Kommentaarid: 26 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
26 |
|
| tagasi üles |
|
 |
karukas
HV veteran

liitunud: 31.07.2006
|
08.07.2014 10:41:02
|
|
|
D5100 sai siin mõned korrad märjaks aga pehme lapp ja pisut vihmavarju päästsid päeva. Töötab edukalt edasi.
_________________ Torgin vanarauda erinevate asjadega ja suviti sõidan jalgrattaga. |
|
| Kommentaarid: 202 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
165 |
|
| tagasi üles |
|
 |
white
HV kasutaja
liitunud: 06.06.2003
|
08.07.2014 11:14:24
|
|
|
| -FoX- kirjutas: |
Kas nikonil mõnda veekindlat mudelit ka on?
Ei tahaks seda veealust korpust ümber panna aga vihmas äkki paar klõpsu teeks teinekord.
On miskeid viisakamaid lahendusi kui see veealune robustne korpus?
Või ei tee mõned piisad vihma midagi.... kaameraks D5200 |
7100 peaks siis kõige odavam niiskuskindel kere olema, sama tasemega nagu D800. Ja vee käes olles pead jälgima, et ka objektiiv on veekindel
|
|
| Kommentaarid: 13 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
12 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Kruvi
HV kasutaja
liitunud: 12.09.2003
|
08.07.2014 12:53:25
|
|
|
| white kirjutas: |
| -FoX- kirjutas: |
Kas nikonil mõnda veekindlat mudelit ka on?
Ei tahaks seda veealust korpust ümber panna aga vihmas äkki paar klõpsu teeks teinekord.
On miskeid viisakamaid lahendusi kui see veealune robustne korpus?
Või ei tee mõned piisad vihma midagi.... kaameraks D5200 |
7100 peaks siis kõige odavam niiskuskindel kere olema, sama tasemega nagu D800. Ja vee käes olles pead jälgima, et ka objektiiv on veekindel  |
7100'ga olen jah mitmed padukad juba kaela saanud, ees oli tol hetkel 18-105 kitikas või Tamroni 90mm macro. Ei juhtunud kaamera ega objedega midagi, pesigi tolmu maha natuke
Turvalisuse mõttes teeks alati läbi väikse protseduuri, ei viiks näiteks kohe peale vihma käes olemist kuskile 10+ kraadi soojemasse kohta ning võimalusel paneks ta veel mingisse karpi kas riisi või mõne teise hästi niiskust imava materiali kätte, et liigne niiskus ära imada, kuivatades ei pääse alati ligi ja mingi pikema perioodi jooksul võib ta ikka kuskilt läbi aurustuda ning sensori või aku ümber ladestuda. (aku tasub kah näiteks välja võtta)
Samas kui ikka mingi vihma sisse pildistama minna tasub mingi normaalne kate kaamera ümber panna pildistamise ajaks, veekindel kaamera kott hankida ja olla ette valmistunud. Parem karta kui kahetseda.
|
|
| Kommentaarid: 16 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
16 |
|
| tagasi üles |
|
 |
V5L
HV vaatleja
liitunud: 04.06.2013
|
23.07.2014 09:38:06
|
|
|
Tere.
Sai soetatud järelturu kaudu ühest fotostuudiost pealtnäha väga heas korras Nikoni D80 kaamera. Ca kuu vältel sai kaamerat mõned korrad kasutatud ning kõik töötas laitmatult. Kaamera maha kukkunud või vett saanud pole.
Ühel päeval pilti tehes avastasin et tehtud fotot ekraanile ei kuvata ning kogu displei ei tööta. Lisaks ei salvestu foto ka mälukaardile.
Peegel teeb klõpsu ära, objektiivi ringi veab, teravustamine olemas, välku teeb. Väike displei töötab, kuid aku tähis vilgub (aku märk, kõik kriipsud olemas, akut olen laadinud 2 päeva)
Igasugune info teretulnud.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
rex
HV Guru

liitunud: 09.01.2002
|
23.07.2014 19:53:58
|
|
|
| Viska otse kaamerast üks viimasepoolne jpg (võib ka privasse), vaatame katiku läbisõidu üle. Stuudiotes panevad tihti selliste valangutega, et pealtnäha uus kere võib 200k pilti teinud olla. Tegelikult küll võiks ta selle kohta mingi veakoodi ka ekraanile visata.
|
|
| Kommentaarid: 249 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
228 |
|
| tagasi üles |
|
 |
pacho
HV veteran

liitunud: 26.02.2004
|
23.07.2014 20:04:01
|
|
|
| V5L kirjutas: |
Tere.
Sai soetatud järelturu kaudu ühest fotostuudiost pealtnäha väga heas korras Nikoni D80 kaamera. Ca kuu vältel sai kaamerat mõned korrad kasutatud ning kõik töötas laitmatult. Kaamera maha kukkunud või vett saanud pole.
Ühel päeval pilti tehes avastasin et tehtud fotot ekraanile ei kuvata ning kogu displei ei tööta. Lisaks ei salvestu foto ka mälukaardile.
Peegel teeb klõpsu ära, objektiivi ringi veab, teravustamine olemas, välku teeb. Väike displei töötab, kuid aku tähis vilgub (aku märk, kõik kriipsud olemas, akut olen laadinud 2 päeva)
Igasugune info teretulnud. |
Vilkuv akuikoon tähendab, et aku informatsioon pole saadaval. Puhasta aku ja kaamera kontaktid. Kui see ei aita, siis on ilmselt vaja parandusse minna.
|
|
| Kommentaarid: 25 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
25 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Janel
HV vaatleja
liitunud: 24.07.2014
|
24.07.2014 20:03:14
|
|
|
Tere!
Kas kellelgi on kogemusi Nikon 1s 1- ga? Mis on plussid ja miinused?
Tänud juba ette ära!
|
|
| tagasi üles |
|
 |
V5L
HV vaatleja
liitunud: 04.06.2013
|
25.07.2014 13:24:27
|
|
|
| V5L kirjutas: |
Tere.
Sai soetatud järelturu kaudu ühest fotostuudiost pealtnäha väga heas korras Nikoni D80 kaamera. Ca kuu vältel sai kaamerat mõned korrad kasutatud ning kõik töötas laitmatult. Kaamera maha kukkunud või vett saanud pole.
Ühel päeval pilti tehes avastasin et tehtud fotot ekraanile ei kuvata ning kogu displei ei tööta. Lisaks ei salvestu foto ka mälukaardile.
Peegel teeb klõpsu ära, objektiivi ringi veab, teravustamine olemas, välku teeb. Väike displei töötab, kuid aku tähis vilgub (aku märk, kõik kriipsud olemas, akut olen laadinud 2 päeva)
Igasugune info teretulnud. |
Täpselt sama teema, proovin siis toimida sarnaselt:
http://www.fotokala.ee/foorum/read.php?f=2&i=55946&t=55946&v=f
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Wordmc9
HV Guru
liitunud: 09.07.2006
|
25.07.2014 13:53:10
|
|
|
| nikon d3100 lcd-l tausta valgustus puudub ?
|
|
| Kommentaarid: 344 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
286 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rex
HV Guru

liitunud: 09.01.2002
|
25.07.2014 15:05:16
|
|
|
| Wordmc9 kirjutas: |
| nikon d3100 lcd-l tausta valgustus puudub ? |
Kui see oli küsimus, kas töökorras D3100 tagumisel värvilisel (ja ühtlasi ainsal) ekraanil puudub taustvalgustus, siis mida sa ise arvad? Kas sellisena õnnestuks müüa?
|
|
| Kommentaarid: 249 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
228 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Wordmc9
HV Guru
liitunud: 09.07.2006
|
26.07.2014 10:31:04
|
|
|
| ei müü, oletan et keegi veel on sellega kokku puutunud ..
|
|
| Kommentaarid: 344 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
286 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Cert85
HV kasutaja

liitunud: 16.02.2006
|
26.07.2014 15:42:12
|
|
|
Sellel ainult lcd ongi ja sellel kuidagi taustavalgu ei puudu. Nalja tulid tegema?
Kas su arvuti ekraanil ka taustavalgus puudub?
Mõtle ise ka nüüd-
_________________ Cert85 @ flickr.com |
|
| Kommentaarid: 4 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
4 |
|
| tagasi üles |
|
 |
MMatsu
HV vaatleja
liitunud: 08.01.2013
|
11.08.2014 15:59:08
|
|
|
| Tervitus, kas keegi oskaks mulle soovitada lainurk objektiivi 400-500€ väärtuses? Loomuliikult võib olla ka kasutatud. Kereks on D3200. Konkreetselt mingeid kriteeriumeid objektiivile ei sea, tahaks vaid mingit lainurka hetkel olemasoleva 50mm f1.8 kõrvale. KITi ei soovi ja fisheyed ka mitte.
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
pacho
HV veteran

liitunud: 26.02.2004
|
11.08.2014 17:52:58
|
|
|
| MMatsu kirjutas: |
| Tervitus, kas keegi oskaks mulle soovitada lainurk objektiivi 400-500€ väärtuses? Loomuliikult võib olla ka kasutatud. Kereks on D3200. Konkreetselt mingeid kriteeriumeid objektiivile ei sea, tahaks vaid mingit lainurka hetkel olemasoleva 50mm f1.8 kõrvale. KITi ei soovi ja fisheyed ka mitte. |
Sigma 10-20?
|
|
| Kommentaarid: 25 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
25 |
|
| tagasi üles |
|
 |
MMatsu
HV vaatleja
liitunud: 08.01.2013
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rex
HV Guru

liitunud: 09.01.2002
|
12.08.2014 02:38:36
|
|
|
| Jah, aga kui sa kalasilma ei soovi, võib seegi sulle liiga laiaks osutuda. Kitika paremaks alternatiiviks on pigem Tamron 17-50 f2.8 või Sigma 18-50 f2.8. Pruugituna liiguvad nad olenevalt vanusest, seisukorrast ja stabika olemasolust 175-300 kandis. Nikkori 17-55 f2.8 läks just FK-s miski 600 kandis.
|
|
| Kommentaarid: 249 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
228 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jaank
HV veteran
liitunud: 14.01.2007
|
12.08.2014 04:42:36
|
|
|
| Mul see 10-20 on D40 ees... ning 10 pealt ta on suht kõvasti fisheye küll
|
|
| Kommentaarid: 63 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
57 |
|
| tagasi üles |
|
 |
namstoop
HV Guru

liitunud: 05.11.2001
|
12.08.2014 08:05:59
|
|
|
Mis sogate siin, Sigma 10-20 ei ole kalasilm vaid rektilineaarne objektiiv Seal on ikka väga suur erinevus, kui vähegi oled sellest objektiivist läbi vaadanud Ehket kogu kaader on kergelt välja venitatud. Kuidas neid saab üldse omavahel segamine ajada
Tegu on väga mõnusa objektiiviga, mis ongi just APS-C sensorile mõeldud. Ei ole just kõige teravama joonisega, aga niivõrd laia nurga puhul see ei olegi peamine. Kui odavama raha eest tõesti laia nurka tahta, siis parim valik.
_________________ verba volant, scripta manent
Hoiatus! Olen sinu postituses olevate lolluste ja nõmeduste vastu allergiline. Lolluste ilmnemisel võib kaasneda raskekujuline sarkastiline reaktsioon. |
|
| Kommentaarid: 72 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
1 :: |
63 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jaank
HV veteran
liitunud: 14.01.2007
|
12.08.2014 19:39:37
|
|
|
| Mis veel meenub, et väikse kaameraga ei saa sisseehitatud välku kasutada, sest toru on piisavalt suur, et jääb ette ja tekitab varju.
|
|
| Kommentaarid: 63 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
57 |
|
| tagasi üles |
|
 |
High-Q
HV Guru

liitunud: 11.11.2001
|
12.08.2014 21:17:43
|
|
|
10-20mm aps-c-le ei suuda integreeritud välk niikuinii kogu laiuse ulatuses täita.
tegelikult on kalasilma variantidega üks kaval post-process lüke: fisheye hemi plugin (saadval adobe ps ja ps elementsile, apple aperture ja paint shop pro). see korrigeerib ainult vertikaalsed jooned sirgeks ja horisontaalsed jätab samaks.
http://www.imagetrendsinc.com/products/prodpage_hemi.asp
tihtipeale on see n.ö best-of-both-worlds.
muidugi, ei paranda see kõike ja iga pildi ümbertöötlemine võib olla tüütu.
|
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
97 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Supiplex
HV veteran

liitunud: 11.12.2002
|
13.08.2014 12:45:27
|
|
|
17-50 ja 10-20 on väga erinevate piltide tegemiseks. Esimene on ikka ontliku pildistamise jaoks, teine sobib pigem väga kitsastes oludes või ülevõlli portreede jaoks.
Ma isiklikult leian, et ülilainurgaga on ääretult lõbus ringi käia, eriti kui sul juhtub huumorimeelt olema. Saab ka tõsiseid pilte teha, aga natuke tuleb kadreerimisega vaeva näha. Maastikupildi jaoks sobib vahel väga hästi.
_________________ The young lady had an unusual list,
Linked in part to a structural weakness.
She set no preconditions. |
|
| Kommentaarid: 38 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
34 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rex
HV Guru

liitunud: 09.01.2002
|
13.08.2014 17:29:37
|
|
|
| Jah, mõlemad võiks võtta. Kui aga 50-se kõrvale vaid ühe valima peaks, oleks 17(18)-50 universaalsem.
|
|
| Kommentaarid: 249 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
228 |
|
| tagasi üles |
|
 |
white
HV kasutaja
liitunud: 06.06.2003
|
18.08.2014 16:45:19
|
|
|
| MMatsu kirjutas: |
| Tervitus, kas keegi oskaks mulle soovitada lainurk objektiivi 400-500€ väärtuses? Loomuliikult võib olla ka kasutatud. Kereks on D3200. Konkreetselt mingeid kriteeriumeid objektiivile ei sea, tahaks vaid mingit lainurka hetkel olemasoleva 50mm f1.8 kõrvale. KITi ei soovi ja fisheyed ka mitte. |
Võta Sigma 18-35 1.8 . 500EUR eest ehk keegi müüb kasutatult. Samas pane natuke juurde ja saad parima objektiivi, mida võimalik osta selles vahemikus poolkaadrile
|
|
| Kommentaarid: 13 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
12 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|