|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
eltso
HV veteran

liitunud: 03.02.2010
|
20.01.2014 20:20:05
|
|
|
Eks tuleb jälle parandusi oodata
|
|
| Kommentaarid: 14 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
14 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Pailaps
HV Guru
liitunud: 13.05.2004
|
20.01.2014 20:35:41
|
|
|
| renekas kirjutas: |
| Naeruväärne mismõttes ei tööta, see on puhtsalt softi huinjaa ju, väga elementaarne minu meelest. Kas elion pole softi update lubanud lähiajal? |
Pole planeeritud vastavat funktsionaalsust , alles alates 2.x reliisist. Thomson on üks väheseid seadmeid, mis sellisel kujul toimetamist lubavad.
_________________ Ma trollin 50% oma postitustest. |
|
| Kommentaarid: 56 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
52 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Six
HV veteran
liitunud: 28.09.2002
|
20.01.2014 20:37:13
|
|
|
Network > Hostnames
Sinna pane oma väline ip (või nimi.ee) ning sisevõrgu aadress, kuhu pöörduda.
Töötab siis, kui arvutitel võrgus on DNS serveriks näidatud ruuter (või autom seadistus).
| renekas kirjutas: |
| Naeruväärne mismõttes ei tööta, see on puhtsalt softi huinjaa ju, väga elementaarne minu meelest. Kas elion pole softi update lubanud lähiajal? |
|
|
| Kommentaarid: 40 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
39 |
|
| tagasi üles |
|
 |
renekas
HV kasutaja

liitunud: 25.03.2004
|
20.01.2014 21:26:16
|
|
|
Kui pole planeeritud siis miks on jäetud interfacesse variandid et * Enable NAT loopback
|
|
| Kommentaarid: 22 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
21 |
|
| tagasi üles |
|
 |
pots4t4j4
HV Guru
liitunud: 14.09.2002
|
20.01.2014 21:35:07
|
|
|
| Vana 100/20 kodulahenduse pealt uuele nutitv variandile kolides tuleb kuumaks kallim kui varem go figure hind pidi ju samaks jåăma ?
|
|
| Kommentaarid: 493 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
3 :: |
401 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
20.01.2014 23:25:17
|
|
|
pots4t4j4, See on ekodu osa mis hinda tõstab, mitte interneti osa. Internet 100/100 peaks ikka sama hinnaga olema, mis 100/20 oli. Ekodul paraku on kallim põhipakett jms mis hinda tõstab.
Kuigi minuteada pole need kaks nii tihedalt seotud. Ehk siis interneti võib kiiremaks upgradeda, aga ekodu samaks jätta (ei pea uuele üle minema). Pealegi uuelt ekodult ei saa enam vanale tagasi kah (kui nt pult jms ei meeldi).
_________________ Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846 |
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
pots4t4j4
HV Guru
liitunud: 14.09.2002
|
20.01.2014 23:48:06
|
|
|
Homme helistan ja uurin, ehk saab neti niisama kiiremaks, optika jookseb tuppa anyway.
Ja telekat anyway ei kasuta üldse seega pole selle eest pointi lisaks maksta.
|
|
| Kommentaarid: 493 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
3 :: |
401 |
|
| tagasi üles |
|
 |
raxz
HV Guru
liitunud: 27.07.2003
|
21.01.2014 03:45:46
|
|
|
Kuidas selle Inteno portide suunamine käib?
Tahan välise IP:80 pealt saada sisevõrgu 192.168.1.2:80 peale.
|
|
| Kommentaarid: 46 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
45 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Six
HV veteran
liitunud: 28.09.2002
|
21.01.2014 07:15:03
|
|
|
Network -> Firewall
New port forward:
Name - suvaline, nt HTTP
Protocol - TCP
Ext zone - wan
Ext port - 80
Int zone - lan
Int IP address - 192.168.1.2
Int port - 80
Add -> Save & Apply
| raxz kirjutas: |
Kuidas selle Inteno portide suunamine käib?
Tahan välise IP:80 pealt saada sisevõrgu 192.168.1.2:80 peale. |
|
|
| Kommentaarid: 40 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
39 |
|
| tagasi üles |
|
 |
pots4t4j4
HV Guru
liitunud: 14.09.2002
|
21.01.2014 11:52:58
|
|
|
| Tomorrow kirjutas: |
pots4t4j4, See on ekodu osa mis hinda tõstab, mitte interneti osa. Internet 100/100 peaks ikka sama hinnaga olema, mis 100/20 oli. Ekodul paraku on kallim põhipakett jms mis hinda tõstab.
Kuigi minuteada pole need kaks nii tihedalt seotud. Ehk siis interneti võib kiiremaks upgradeda, aga ekodu samaks jätta (ei pea uuele üle minema). Pealegi uuelt ekodult ei saa enam vanale tagasi kah (kui nt pult jms ei meeldi). |
Saigi lihtsalt neti kiirust 100/100 peale muuta kõik muu jäi samaks
|
|
| Kommentaarid: 493 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
3 :: |
401 |
|
| tagasi üles |
|
 |
nexus
HV veteran

liitunud: 18.04.2007
|
21.01.2014 14:12:47
|
|
|
Minu "sajane" upload
Aga lepin sellega, ei talu lihtsalt Elioniga vaidlemist.
|
|
| Kommentaarid: 241 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
199 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ufo56
HV Guru

liitunud: 18.11.2004
|
|
| Kommentaarid: 79 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
67 |
|
| tagasi üles |
|
 |
nexus
HV veteran

liitunud: 18.04.2007
|
|
| Kommentaarid: 241 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
199 |
|
| tagasi üles |
|
 |
RCC
HV Guru

liitunud: 03.12.2003
|
21.01.2014 15:56:11
|
|
|
õige test asub siin
http://oss.oetiker.ch/mrtg/
_________________ Ära suurenda telia kasumit - lõpeta leping! 20/4 pole eriline max kiirus. 1992 kaaperdas telia neti |
|
| Kommentaarid: 185 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
9 :: |
1 :: |
147 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002
|
21.01.2014 16:44:59
|
|
|
nexus, kuidas SamKnows ühendust testib? Kuhu serverisse? Ning mis ruuterit ise kasutad?
St mul endal on vähemalt Intenoga eestisiseselt upload 90 kanti ilusti. Ei ole väga muudega testinud küll.
|
|
| Kommentaarid: 186 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
147 |
|
| tagasi üles |
|
 |
nexus
HV veteran

liitunud: 18.04.2007
|
21.01.2014 17:04:47
|
|
|
Ruuteriks on ASUS RT-N66U.
Midagi muud vahel ei ole.
Download on suht OK, aga up on nii nagu on.
Kuhu ja kuidas Sam testib, ei tea. Kui ise Speedtestiga proovin, saan suht samad tulemused, ehk krõps paremad.
|
|
| Kommentaarid: 241 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
199 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002
|
21.01.2014 17:06:40
|
|
|
Kas Speedtestiga ikka proovid Eesti serverit? Ning ega äkki selles Asuses mingi piirang pole peal? Variant on ilma Asuseta otse kaabli otsas arvutiga testida, saab välistada enda poolt igasugused vahelülid.
Sest noh, ei tohiks väga ühenduse poolest miski piirata.
|
|
| Kommentaarid: 186 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
147 |
|
| tagasi üles |
|
 |
nexus
HV veteran

liitunud: 18.04.2007
|
21.01.2014 17:14:17
|
|
|
Kõik versioonid on katsetatud. Otse arvuti taga, teise ruuteriga, teise arvutiga.
Maksimum, mis olen saavutanud, oli miskit üle 50.
Speedtestis valin tavaliselt Elioni.
|
|
| Kommentaarid: 241 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
199 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002
|
21.01.2014 17:28:05
|
|
|
Jõle kahtlane, tule või ise vaatama.
|
|
| Kommentaarid: 186 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
147 |
|
| tagasi üles |
|
 |
lullerhaus
HV vaatleja

liitunud: 14.03.2010
|
21.01.2014 17:34:45
|
|
|
| Speedtestist niipalju, et ise olen EMT serveriga parema tulemuse saanud kui Elioni omaga.
|
|
| Kommentaarid: 8 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
8 |
|
| tagasi üles |
|
 |
indrpo
HV Guru
liitunud: 14.11.2004
|
21.01.2014 18:11:22
|
|
|
Eks võib ju kannatada, maksta 100M eest ja kasutada reaalset 50Mbit/s paketti aga see lõhnab puhtalt aktiviseerimata kiiruse järgi, ainus lahendus on kõne 165.
Variant on muidugi ka see, et telli telekast või iseteenindusest 50M ära ja teisel päeval aktiviseeri uuesti 100M. Siis teeb automaat töö uuesti.
|
|
| Kommentaarid: 262 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
228 |
|
| tagasi üles |
|
 |
nexus
HV veteran

liitunud: 18.04.2007
|
21.01.2014 19:23:32
|
|
|
Üks huvitav tähelepanek veel, mis peaks siia teemasse sobima.
Kui vahetasin vana Thomsoni (784 oli vist) Asuse vastu, muutus mu IP-aadress.
Tellitud on Elionilt staatiline. Vana aadress läks ruuteriga kaasa. Andsin selle sõbrale ning ükskord, kui seal midagi konfasin, märkasin, et minu vana IP.
Kuidas selline asi võimalik on?
|
|
| Kommentaarid: 241 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
199 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Stabby
Kreisi kasutaja
liitunud: 19.04.2007
|
21.01.2014 19:23:43
|
|
|
| nexus kirjutas: |
Minu "sajane" upload
Aga lepin sellega, ei talu lihtsalt Elioniga vaidlemist. |
parem ikka ju kui 1-ne upload
|
|
| Kommentaarid: 35 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
35 |
|
| tagasi üles |
|
 |
nexus
HV veteran

liitunud: 18.04.2007
|
21.01.2014 19:25:44
|
|
|
| Stabby kirjutas: |
| nexus kirjutas: |
Minu "sajane" upload
Aga lepin sellega, ei talu lihtsalt Elioniga vaidlemist. |
parem ikka ju kui 1-ne upload |
Loomulikult parem. Aeg-ajalt on tarvis mitmegigaseid faile vaja serverisse laadida, 10-lt 40-le minek oli minu jaoks suur võit
|
|
| Kommentaarid: 241 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
199 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Six
HV veteran
liitunud: 28.09.2002
|
21.01.2014 19:49:45
|
|
|
See ei olegi võimalik.
Staatiline IP nüüd ruuteriga pole küll kuidagi seotud, et teise kohta kaasa läheb
Su jutt saab tõene olla ainult siis, kui koos ruuteriga vahetasid ka teenust nt kolisid ADSLi pealt VDSLi peale vms ja seoses sellega said ka uue staatilise IP.
Ja kuna sinu ip jäi vabaks, siis võis sõber selle endale saada.
Või siis sõber elab sinuga koos samal aadressil
| nexus kirjutas: |
Üks huvitav tähelepanek veel, mis peaks siia teemasse sobima.
Kui vahetasin vana Thomsoni (784 oli vist) Asuse vastu, muutus mu IP-aadress.
Tellitud on Elionilt staatiline. Vana aadress läks ruuteriga kaasa. Andsin selle sõbrale ning ükskord, kui seal midagi konfasin, märkasin, et minu vana IP.
Kuidas selline asi võimalik on? |
|
|
| Kommentaarid: 40 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
39 |
|
| tagasi üles |
|
 |
nexus
HV veteran

liitunud: 18.04.2007
|
21.01.2014 20:01:19
|
|
|
| Six kirjutas: |
See ei olegi võimalik.
Staatiline IP nüüd ruuteriga pole küll kuidagi seotud, et teise kohta kaasa läheb
Su jutt saab tõene olla ainult siis, kui koos ruuteriga vahetasid ka teenust nt kolisid ADSLi pealt VDSLi peale vms ja seoses sellega said ka uue staatilise IP.
Ja kuna sinu ip jäi vabaks, siis võis sõber selle endale saada.
Või siis sõber elab sinuga koos samal aadressil
|
Aga nii on.
Ühtegi teenust tellinud-vahetanud-muutnud ei ole.
Sõber elab 5km eemal.
Eelmine IP oli: 88.196.14.XX
Praegune: 217.159.162.XX
|
|
| Kommentaarid: 241 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
199 |
|
| tagasi üles |
|
 |
harakas
Kreisi kasutaja
liitunud: 23.06.2004
|
21.01.2014 20:16:47
|
|
|
| Vaat ei saa aru. Mina igatahes sain uue ip kui Inteno ruuteri taha ühendasin, nii et see peab ikka kuidagi ruuterivahetusega seotud olema.
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tomes
HV kasutaja
liitunud: 22.01.2009
|
21.01.2014 20:19:16
|
|
|
| Aadresse jagatakse MAC-i alusel, lease kehtib päris pikalt. Ma kolisin samuti koos sama IP-ga uuele aadressile. Staatiline on muidugi teine jutt, see peaks ikka vastavalt asukohale/kliendile/ühendusele olema.
|
|
| Kommentaarid: 67 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
60 |
|
| tagasi üles |
|
 |
indrpo
HV Guru
liitunud: 14.11.2004
|
21.01.2014 20:30:51
|
|
|
Staatilise IP tellijal on kinnitatud IP aadress teenuse jaamapordi külge, seadmete vahetamisel kulub max 15min enne kui uus seade sama IP kätte saab (ip vabaneb eelmise seadme küljest).
Ainus viis kuidas sinu ip koos vana ruuteriga minema jalutas on see, et see ei olnud su staatiline ip.
Kas teenuse tellimisel said meilile teavituse, teie teenus on aktiveeritud ja ip aadress XXX.XXX.XXX.XXX ? Kas numbrid klapivad?
|
|
| Kommentaarid: 262 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
228 |
|
| tagasi üles |
|
 |
nexus
HV veteran

liitunud: 18.04.2007
|
21.01.2014 21:06:28
|
|
|
| indrekp kirjutas: |
Ainus viis kuidas sinu ip koos vana ruuteriga minema jalutas on see, et see ei olnud su staatiline ip.
Kas teenuse tellimisel said meilile teavituse, teie teenus on aktiveeritud ja ip aadress XXX.XXX.XXX.XXX ? Kas numbrid klapivad? |
Kes seda mäletab.
Mäletan, et lepingus olid minu jaoks olulised avatud pordid ja staatiline IP.
Olen seni teadnud, et mul need on. Seni ei olnud veel IP-aadress muutunud.
Oli kodus ka "serverilaadne moodustis", probleeme väljastpoolt ligipääsemisega ei olnud kunagi.
|
|
| Kommentaarid: 241 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
199 |
|
| tagasi üles |
|
 |
indrpo
HV Guru
liitunud: 14.11.2004
|
21.01.2014 21:16:57
|
|
|
Tuleb ikka muret tunda, kas aadress mille staatiliseks saad on sulle antud ja töötab.
Point lihtsalt see, et kui teenuse tellimisel ruuterit 15min väljas ei hoia siis ei küsi ruuter omale ka tellitud staatilist IP aadressi ja kasutad niiöelda dynaamilist mis on teoreetilist ka staatiline, seni kuni ei juhtu mõni ettenägematu olukord
Staatiline IP on üsna kallis teenus mis sisuliselt on Elioni ja kliendi jaoks erilahendus, sinuga tehakse tasulise teenuse kokkuleppe, vormistatakse Elioni pool, saadetakse sulle meili peale info mis teenusega kaasneb koos ip aadressiga. Peast ei ütle kuid kirjas on ilmselt ka info ruuteri väljas hoidmise kohta. Peale seda tuleks probleemide korral teavitada Elioni (juhul kui aadress ei vasta tellitule)
Üldiselt tellib klient selle teenusega ka mõne domeeni ning siis on selgelt näha, et kõik toimib.
Antud juhul ei saa meie küll foorumis aru, kas staatiline ip oli see mis sul enne oli või see mis nüüd uus ruuter sai, või isegi seda, kas sul ikka tegelikult staatiline ip tellitud on ja arvel rida olemas. Kõne 165.
|
|
| Kommentaarid: 262 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
228 |
|
| tagasi üles |
|
 |
raxz
HV Guru
liitunud: 27.07.2003
|
21.01.2014 21:52:27
|
|
|
Krt Firewalli alt poleks küll leidnud. Kõik teised kohad vaatasin ammu läbi. Igas teises ruuteris on portide suunamine ja tulemüür erinevas kohas olnud. Tänud.
| Six kirjutas: |
Network -> Firewall
New port forward:
Name - suvaline, nt HTTP
Protocol - TCP
Ext zone - wan
Ext port - 80
Int zone - lan
Int IP address - 192.168.1.2
Int port - 80
Add -> Save & Apply
| raxz kirjutas: |
Kuidas selle Inteno portide suunamine käib?
Tahan välise IP:80 pealt saada sisevõrgu 192.168.1.2:80 peale. |
|
|
|
| Kommentaarid: 46 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
45 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kempi
HV veteran
liitunud: 13.01.2002
|
22.01.2014 09:34:54
|
|
|
Kusjuures päris pull on see kortermaja CAT 5 lahendus. Kasutasin kaks pool aastat Thomsoni tellist ja IP ei muutunud selle aja jooksul. Elekter käis selle aja jooksul paar korda ära, millest üks oli ca 15-20 min - ma ei tea, kas keldris Elioni switchid said tala või mitte. Ruuterile sai selle aja sees mitmeid restarte tehtud ja alati sain sama IP.
Kui vahetasin oma ruuteri Asuse vastu, alles siis sain uue IP - ega seegi on nüüd mitmeid kuid püsinud sama IP otsas.
_________________ All there is to do - recon... |
|
| Kommentaarid: 34 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
33 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Alan
HV veteran

liitunud: 12.02.2008
|
22.01.2014 10:17:41
|
|
|
| kempi kirjutas: |
Kusjuures päris pull on see kortermaja CAT 5 lahendus. Kasutasin kaks pool aastat Thomsoni tellist ja IP ei muutunud selle aja jooksul. Elekter käis selle aja jooksul paar korda ära, millest üks oli ca 15-20 min - ma ei tea, kas keldris Elioni switchid said tala või mitte. Ruuterile sai selle aja sees mitmeid restarte tehtud ja alati sain sama IP.
Kui vahetasin oma ruuteri Asuse vastu, alles siis sain uue IP - ega seegi on nüüd mitmeid kuid püsinud sama IP otsas. |
Vahetub, kui auk veel suurem on. Eks lease time on kõrgem, kui 15-20min.
Endalgi on üsna stabiilselt sama IP olnud ja viimase aasta jooksul ainult korra muutus - kui ruuter pikemalt välja lülitatud oli (kaabeldasin ümber).
|
|
| Kommentaarid: 131 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
121 |
|
| tagasi üles |
|
 |
renekas
HV kasutaja

liitunud: 25.03.2004
|
22.01.2014 10:38:58
|
|
|
| Nojah mul oli thomsoniga pea 2a sama ip, intenoga nüüd võttis uue, mingi imelikust rangest 176....
|
|
| Kommentaarid: 22 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
21 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jeesus188
kodustatud

liitunud: 14.04.2003

|
22.01.2014 11:02:57
|
|
|
Mul vist juba 3 aastat sama ip
Tegelikult vahet pole kui muutub
_________________ This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud" |
|
| Kommentaarid: 71 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
64 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ufo56
HV Guru

liitunud: 18.11.2004
|
22.01.2014 11:42:28
|
|
|
| Alan kirjutas: |
| kempi kirjutas: |
Kusjuures päris pull on see kortermaja CAT 5 lahendus. Kasutasin kaks pool aastat Thomsoni tellist ja IP ei muutunud selle aja jooksul. Elekter käis selle aja jooksul paar korda ära, millest üks oli ca 15-20 min - ma ei tea, kas keldris Elioni switchid said tala või mitte. Ruuterile sai selle aja sees mitmeid restarte tehtud ja alati sain sama IP.
Kui vahetasin oma ruuteri Asuse vastu, alles siis sain uue IP - ega seegi on nüüd mitmeid kuid püsinud sama IP otsas. |
Vahetub, kui auk veel suurem on. Eks lease time on kõrgem, kui 15-20min.
Endalgi on üsna stabiilselt sama IP olnud ja viimase aasta jooksul ainult korra muutus - kui ruuter pikemalt välja lülitatud oli (kaabeldasin ümber). |
ADSLiga oli vähemalt 24 tundi ruuter väljas ja ikka 4 aastat oli sama ip.
_________________
Lae pildid -> pilt.io |
|
| Kommentaarid: 79 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
67 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Pailaps
HV Guru
liitunud: 13.05.2004
|
22.01.2014 12:16:21
|
|
|
Arvestades seda, et iga ipv4 ip aadress on hinnas, siis naljalt ei jaga uusi.
_________________ Ma trollin 50% oma postitustest. |
|
| Kommentaarid: 56 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
52 |
|
| tagasi üles |
|
 |
p2ep
HV veteran
liitunud: 13.12.2003
|
22.01.2014 14:41:43
|
|
|
| kempi kirjutas: |
Kusjuures päris pull on see kortermaja CAT 5 lahendus. Kasutasin kaks pool aastat Thomsoni tellist ja IP ei muutunud selle aja jooksul. Elekter käis selle aja jooksul paar korda ära, millest üks oli ca 15-20 min - ma ei tea, kas keldris Elioni switchid said tala või mitte. Ruuterile sai selle aja sees mitmeid restarte tehtud ja alati sain sama IP.
Kui vahetasin oma ruuteri Asuse vastu, alles siis sain uue IP - ega seegi on nüüd mitmeid kuid püsinud sama IP otsas. |
MAC-põhine IiiPeede jagamine ilmselt.
|
|
| Kommentaarid: 32 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
28 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Betamax
HV Guru

liitunud: 29.05.2003
|
|
| Kommentaarid: 751 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
564 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Pailaps
HV Guru
liitunud: 13.05.2004
|
22.01.2014 15:31:39
|
|
|
Polegi, siin jagamine ei toimi mitte füüsilise aadressi , vaid sidevahendi järgi. Täpsemaid detaile ei saa jagada.
_________________ Ma trollin 50% oma postitustest. |
|
| Kommentaarid: 56 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
52 |
|
| tagasi üles |
|
 |
-parun-
Kreisi kasutaja
liitunud: 14.11.2013
|
23.01.2014 20:14:13
|
|
|
| Inteno puhul on siin foorumis juba korduvalt küsitud portide suunamise kohta, aga räägime nüüd füüsilistest portidest. Mul on mingi kamm LAN3 pordiga. Täna kukkus lambist ära. Kuigi sinna porti on seade ühendatud, näitab ruuter veebiliideses seda hallina, samuti ei põle ükski tuli selle pesa juures. Pole vahet missugune seade ühendada, selles pordis ühendust ei tekki. Ei aita ei restart ega reset nupp. Korra varem oli ka sama jama aga siis hakkas port pärast restarti uuesti toimima. Ons see nüüd mingi softi anomaalia või on mu ruuter lihtsalt vigane?
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Pailaps
HV Guru
liitunud: 13.05.2004
|
23.01.2014 21:38:25
|
|
|
| -parun- kirjutas: |
| Inteno puhul on siin foorumis juba korduvalt küsitud portide suunamise kohta, aga räägime nüüd füüsilistest portidest. Mul on mingi kamm LAN3 pordiga. Täna kukkus lambist ära. Kuigi sinna porti on seade ühendatud, näitab ruuter veebiliideses seda hallina, samuti ei põle ükski tuli selle pesa juures. Pole vahet missugune seade ühendada, selles pordis ühendust ei tekki. Ei aita ei restart ega reset nupp. Korra varem oli ka sama jama aga siis hakkas port pärast restarti uuesti toimima. Ons see nüüd mingi softi anomaalia või on mu ruuter lihtsalt vigane? |
Ruuteri füüsiline port perses.
_________________ Ma trollin 50% oma postitustest. |
|
| Kommentaarid: 56 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
52 |
|
| tagasi üles |
|
 |
indrpo
HV Guru
liitunud: 14.11.2004
|
23.01.2014 22:01:29
|
|
|
| Ükskord jõuame sinnamaale, et Elioni vasepaar pole kehva vaid Gbit jaoks peab üsnagi korralik võrgukaabel ruuterist arvutisse olema. Nagu mainitud siis kahtlane teema on teada port 1 ja 2 pesadega kus realtek ja intel võrgukaardid ei taha püsida, pidavalt tarkvaraliselt lahendatav olema, ehk v2.0
|
|
| Kommentaarid: 262 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
228 |
|
| tagasi üles |
|
 |
annes
HV vaatleja
liitunud: 20.11.2003
|
23.01.2014 22:13:15
Inteno ja Elioni tasuline eksperdi teenus |
|
|
Pole eriline foorumites postitaja, aga siiski mõtlesin anda ühe teema hambu ja kaasa mõtlemiseks.
Olen Elioni klient ja tõin siis ka selle Inteno purgi endale koju. Kaos algas kohe esimesest päevast, aga kui kasutajatoest öeldi, et reset või 10 euri asjapulgale, tegin reseti ja saigi lahendatud oma mure. Mure oli, et DHCP jagas suvaliselt läbisegi klientidele 192.168.1 ja 172.16.30 võrgu IP aadresse klientidele. Kasutajatugi küsis, et kas sellest siis on midagi? Ega vist pole tõesti kui sisevõrgu seadmed ei pea üksteist nägema, võiksid ju ikkagi näha. Ühesõnaga pakist välja, reset ja siis juba oli parem.
Siiski jäi õhku küsimusi, mida raha eesti esitasin:
1. K: Soovin, et väljast vaadates oleks üleliigsed pordid kinni - Input ahela policy accept ja loomulikult portscanner näitab, et kõik pordid lahti. V: Teen telneti ja midagi ei juhtu, sisuliselt ei saa aru miks port peab olema kinni. "Elion ei hakka policyt muutma või muid erandeid klientidele tegema." Milleks kasutada tulemüüre (minu note)? Muide ise tehtud policyd tulemüürile GUI's rakenduvad, aga ei toimi reaalselt. Arvas ka ekspert, et policy on õigesti tehtud...
2. K: Soovin paketi põhist tulemüüri logi V: Olgugi, et openwrt masin ja võimekas ka, siis a'la netflow tasemel või mingil muul viisil näitamise erandeid kliendile Elion ei tee. Näha sellist logi täna võimalik ei ole.
3. K: Cisco VPN ühendus katkeb 30 sekki peale sessiooni loomist V: Uurime ja lahendame. No hea seegi (minu note)
Muret tekitab jäik suhtumine, hakka või teenuse pakkujat vahetama, õnneks on ehk valida. Viimane arvamus ei ole kujunenud ühe korra kohapealt, olen juba 2 Tomsoni ruuterit välja vahetanud. Mille eest "ekspert" 10 euri küsis ma aru ei saa. Ilmselt vist maksin teadmise eest, et mingeid erandeid ei tehta, võta või nagu öeldi "vaheta Tomsoni vastu".
|
|
| tagasi üles |
|
 |
-parun-
Kreisi kasutaja
liitunud: 14.11.2013
|
23.01.2014 22:57:44
|
|
|
| indrekp kirjutas: |
| Ükskord jõuame sinnamaale, et Elioni vasepaar pole kehva vaid Gbit jaoks peab üsnagi korralik võrgukaabel ruuterist arvutisse olema. Nagu mainitud siis kahtlane teema on teada port 1 ja 2 pesadega kus realtek ja intel võrgukaardid ei taha püsida, pidavalt tarkvaraliselt lahendatav olema, ehk v2.0 |
Minu ruuteril on probleem LAN3 pesaga, millele vastab syslogis Eth1. Aga pane sa sinna taha, mida iganes, port ellu ei ärka ja logis ka ühendamine ei kajastu. Sama pordiga oli sama probleem kohe esimesel päeval. Tookord äratas reset selle ellu tagasi ja vahepeal kogu aeg töötas. Täna jälle kukkus lambist ära. Tehtud on 2 korda resetti aga ka see ei aita. Ilmselt siis ikka füüsiliselt piixus.
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Pailaps
HV Guru
liitunud: 13.05.2004
|
23.01.2014 23:31:09
Re: Inteno ja Elioni tasuline eksperdi teenus |
|
|
| annes kirjutas: |
Pole eriline foorumites postitaja, aga siiski mõtlesin anda ühe teema hambu ja kaasa mõtlemiseks.
Olen Elioni klient ja tõin siis ka selle Inteno purgi endale koju. Kaos algas kohe esimesest päevast, aga kui kasutajatoest öeldi, et reset või 10 euri asjapulgale, tegin reseti ja saigi lahendatud oma mure. Mure oli, et DHCP jagas suvaliselt läbisegi klientidele 192.168.1 ja 172.16.30 võrgu IP aadresse klientidele. Kasutajatugi küsis, et kas sellest siis on midagi? Ega vist pole tõesti kui sisevõrgu seadmed ei pea üksteist nägema, võiksid ju ikkagi näha. Ühesõnaga pakist välja, reset ja siis juba oli parem.
Siiski jäi õhku küsimusi, mida raha eesti esitasin:
1. K: Soovin, et väljast vaadates oleks üleliigsed pordid kinni - Input ahela policy accept ja loomulikult portscanner näitab, et kõik pordid lahti. V: Teen telneti ja midagi ei juhtu, sisuliselt ei saa aru miks port peab olema kinni. "Elion ei hakka policyt muutma või muid erandeid klientidele tegema." Milleks kasutada tulemüüre (minu note)? Muide ise tehtud policyd tulemüürile GUI's rakenduvad, aga ei toimi reaalselt. Arvas ka ekspert, et policy on õigesti tehtud...
2. K: Soovin paketi põhist tulemüüri logi V: Olgugi, et openwrt masin ja võimekas ka, siis a'la netflow tasemel või mingil muul viisil näitamise erandeid kliendile Elion ei tee. Näha sellist logi täna võimalik ei ole.
3. K: Cisco VPN ühendus katkeb 30 sekki peale sessiooni loomist V: Uurime ja lahendame. No hea seegi (minu note)
Muret tekitab jäik suhtumine, hakka või teenuse pakkujat vahetama, õnneks on ehk valida. Viimane arvamus ei ole kujunenud ühe korra kohapealt, olen juba 2 Tomsoni ruuterit välja vahetanud. Mille eest "ekspert" 10 euri küsis ma aru ei saa. Ilmselt vist maksin teadmise eest, et mingeid erandeid ei tehta, võta või nagu öeldi "vaheta Tomsoni vastu". |
Siinkohal on abiks Su enda poolt hallatav seade.
Ei Inteno ega Thomson ei vasta tõenäoliselt ootustele.
Väheste seadistamisvõimaluste tõttu kasutan ise Mikrotikku ja sinna yhendatud ip telefone
_________________ Ma trollin 50% oma postitustest. |
|
| Kommentaarid: 56 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
52 |
|
| tagasi üles |
|
 |
salatoimik
HV Guru

liitunud: 08.08.2006
|
25.01.2014 16:11:49
|
|
|
Asus RT-N66U + Cisco WIP310 toimiks? Cisco peaks siis lauatelefoni asendama.
_________________ LehesFoto - Täis suvaklõpse ja muud |
|
| Kommentaarid: 39 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
35 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Pailaps
HV Guru
liitunud: 13.05.2004
|
25.01.2014 18:10:44
|
|
|
| salatoimik kirjutas: |
| Asus RT-N66U + Cisco WIP310 toimiks? Cisco peaks siis lauatelefoni asendama. |
Töötaks kindlasti, kuid seda Cisco mudelit peab käsitsi häälestama, eelseadistusega pole.
_________________ Ma trollin 50% oma postitustest. |
|
| Kommentaarid: 56 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
52 |
|
| tagasi üles |
|
 |
lullerhaus
HV vaatleja

liitunud: 14.03.2010
|
26.01.2014 01:39:51
|
|
|
| Huvitav kas sellise VoIP adapteriga nagu Cisco SPA112 saaks asus rt-N66U ruuteri taga telefoni tööle?
|
|
| Kommentaarid: 8 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
8 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|