Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Fotograafia »  Pentaxi arutelu märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 38, 39, 40 ... 43, 44, 45  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
elukaz
HV Guru
elukaz

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.07.2013 09:44:26 vasta tsitaadiga

Kui töö käigus objektiivi pikkus muutub siis imetakse klaaside vahele välisõhku.
Paari kübeme pärast puhastama ei hakkaks sest kokkupanekuga satub optika rohkem või vähem uude kohta. See on muidugi vaidlemise koht, kumb rohkem pildikvaliteeti mõjutab, aga ma usun et sa ei suuda leida selliseid tingimusi kus vähene tolm oleks kuidagi moodi pildikvaliteedis tuvastatav.

_________________
Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
caramis
HV Guru
caramis

liitunud: 19.09.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.08.2013 18:05:53 vasta tsitaadiga

jõudu! plaanis on endale pärast sõbra K-x'i kuuajalist kasutamist osta nüüd K-30 koos WR kitikaga. fotograafia ise mulle enam väga võõras pole, pigem on asi selles, et pole muude objektiividega kui vaid 18-55mm pilte teinud icon_biggrin.gif
seega, mis objektiivi soetada tavalisteks poosifotodeks, stuudiosse, pidudele. olen mõelnud, et kas suurema avaga 50mm fix ajaks asja ära? või pigem 30 kanti neid minimeetreid vaadata? loodus ja makro on sekundaarsed. lisaks ka et mida eraldi välgu ostmisel uurida st. mis on see nüanss, millele tähelepanu pöörata?
Kommentaarid: 173 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 150
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Jann1
HV Guru
Jann1

liitunud: 03.12.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.08.2013 21:21:16 vasta tsitaadiga

caramis, Miks just K30? Mul omal ka K30 Kaameraga väga rahul aga siiski tahaks k5.
Pigem osta omale K50! Saad parema sensoriga ja veits paremate lisadega... Kindlasti WR kit! Välguks soovitaks Metz 52 Af1. Üks lihtsamaid ja kiiremini õpitavaid. 50fix on väga hea asi... Kuid peale mõningast kasutust tahaksid kindlasti fix 30 kanti ka saada.
Kommentaarid: 144 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 1 :: 128
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
caramis
HV Guru
caramis

liitunud: 19.09.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.08.2013 21:46:14 vasta tsitaadiga

Jann1 kirjutas:
caramis, Miks just K30? Mul omal ka K30 Kaameraga väga rahul aga siiski tahaks k5.
Pigem osta omale K50! Saad parema sensoriga ja veits paremate lisadega... Kindlasti WR kit! Välguks soovitaks Metz 52 Af1. Üks lihtsamaid ja kiiremini õpitavaid. 50fix on väga hea asi... Kuid peale mõningast kasutust tahaksid kindlasti fix 30 kanti ka saada.

ei näe K30-l ja K50-l muud vahet kui et pehmem välimus ja 2x kõrgem ISO lagi, sensor on sama. pole mõtet maksta omaduse eest, mida ma nagunii ei rakenda except for spämm icon_smile.gif
sain Photopointis "kolmekümnest" proovida paar minutit, esmamulje jäi tugev. vihmas jääb veel tugevam. otseloomulikult valin WR kiti, tasuta varjuk kaasas ikkagi ju icon_biggrin.gificon_biggrin.gif (terake sarkasmi).

palju muidu kiired mälukaardid sarivõtetega kiirusega kaasa aitavad? klass 10 50mb/s kirjutamine on piisav?
Kommentaarid: 173 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 150
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
namstoop
HV Guru
namstoop

liitunud: 05.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.08.2013 22:05:30 vasta tsitaadiga

Jann1 kirjutas:
caramis, Miks just K30? Mul omal ka K30 Kaameraga väga rahul aga siiski tahaks k5.
Pigem osta omale K50! Saad parema sensoriga ja veits paremate lisadega...


mis lisad K-50 eriliselt paremad on kui K-30, mis 100€ väärt oleks (549€ VS 649€)? OK, ISO lubab kõrgemat. Aga mida veel? Ma ei suuda eriti küll tuvastada icon_rolleyes.gif


hetkel mul näppimiseks ja testimiseks K-50 ja K-500 käes. Ausalt öeldes on nende erinevus ka nii väike (valdvalt tarkvaraline), et kui paari veidi nõmeda puudusega lepib (teravustamispunktide puudumine optilises pildiotsjas, loodi ja piltide automaatse ümberkeeramise puudumine ja mitte tolmu- ja niiskuskindel olemine), siis on isegi veel võimalik raha kokku hoida. Või siis ikkagi K-30 osta.

_________________
verba volant, scripta manent
Hoiatus! Olen sinu postituses olevate lolluste ja nõmeduste vastu allergiline. Lolluste ilmnemisel võib kaasneda raskekujuline sarkastiline reaktsioon.
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
caramis
HV Guru
caramis

liitunud: 19.09.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.08.2013 16:57:26 vasta tsitaadiga

namstoop kirjutas:
Jann1 kirjutas:
caramis, Miks just K30? Mul omal ka K30 Kaameraga väga rahul aga siiski tahaks k5.
Pigem osta omale K50! Saad parema sensoriga ja veits paremate lisadega...


mis lisad K-50 eriliselt paremad on kui K-30, mis 100€ väärt oleks (549€ VS 649€)? OK, ISO lubab kõrgemat. Aga mida veel? Ma ei suuda eriti küll tuvastada icon_rolleyes.gif


hetkel mul näppimiseks ja testimiseks K-50 ja K-500 käes. Ausalt öeldes on nende erinevus ka nii väike (valdvalt tarkvaraline), et kui paari veidi nõmeda puudusega lepib (teravustamispunktide puudumine optilises pildiotsjas, loodi ja piltide automaatse ümberkeeramise puudumine ja mitte tolmu- ja niiskuskindel olemine), siis on isegi veel võimalik raha kokku hoida. Või siis ikkagi K-30 osta.

täpselt, K-30 on "best buy"
Kommentaarid: 173 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 150
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
insekas
HV Guru
insekas

liitunud: 12.04.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.08.2013 22:26:03 vasta tsitaadiga

caramis kirjutas:
... täpselt, K-30 on "best buy"

eks ta hetkel vist kipu jahh sedasi olema ...
kuid endal õnnestus Photopointi "öömüügist" hankida siiski K-50 mudel 587 € eest ... ja senise 3 kasutusnädala jooksul pole pidanud veel selles apastraadis pettuma
eelmine "pildikarp" oli siis K-200D ... ja no ~5 aastane "vanusevahe" on ikka tuntav küll ... eriti kehvemates valgusoludes ...
icon_cool.gif

_________________
Teooria - kui sa tead kõike, kuid miski ei tööta; Praktika - kui kõik töötab, aga sa ei tea miks.
Siin, IT-osakonnas, me ühendame teooria ja praktika – miski ei tööta ja keegi ei tea miks!
NB! - vajadusel saab kontakti telefonil: viis-üks-üks-üks-viis-üks-null
Kommentaarid: 558 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 2 :: 468
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
namstoop
HV Guru
namstoop

liitunud: 05.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.08.2013 22:45:07 vasta tsitaadiga

insekas, no K-200 võrreldes ei ole edasiminekus küsimust ju. Lisasid ja võimalusi on juba peoga lisandunud selle ajaga ja pildikvaliteet kõrgetel ISOdel on ka tiba teine tase.

K-50 on igati hea kaamera, selles ei ole kahtlust. thumbs_up.gif Lihtsalt Pentaxilt mina isiklikult ootaks midagi veel enamat icon_smile.gif A noh äkki sügis toob K-5le väärilise järglase, mis ikka on on edasiminek, mitte sama asi veidi teises kuues ja kosmeetiliste tarkvara muudatustega.

_________________
verba volant, scripta manent
Hoiatus! Olen sinu postituses olevate lolluste ja nõmeduste vastu allergiline. Lolluste ilmnemisel võib kaasneda raskekujuline sarkastiline reaktsioon.
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
caramis
HV Guru
caramis

liitunud: 19.09.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.08.2013 23:55:27 vasta tsitaadiga

kuidas stuudiovälgud kaameraga koostöösse aetud saab, kui kerel vastavat pistikut pole?
Kommentaarid: 173 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 150
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
insekas
HV Guru
insekas

liitunud: 12.04.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.08.2013 00:24:34 vasta tsitaadiga

caramis kirjutas:
kuidas stuudiovälgud kaameraga koostöösse aetud saab, kui kerel vastavat pistikut pole?

üks võimalik lahendus:
http://www.photopoint.ee/et/toode/6484/big-electra-stuudio-valguavaja
kuid kindlasti on neid veel "sadu"
http://www.big-photo.de/blitzgerate-zubehor/blitzadapter-kabel.html?limit=30
kõik sõltub konkreetsetest sedmetest siiski
icon_rolleyes.gif
... väga levinud on "orjasilma" kasutamine näiteks
https://www.hinnavaatlus.ee/products/Fototehnika/Kaamerate+v%C3%A4lgud/219705/
https://www.hinnavaatlus.ee/products/Fototehnika/Kaamerate+v%C3%A4lgud/219694/
https://www.hinnavaatlus.ee/products/Fototehnika/Kaamerate+v%C3%A4lgud/219707/
jne.
... siis on veel lahendus kus kaamera ja välk suhtlevad teineteisega sisseehitatud IR liidese abil ...
thumbs_up.gif

_________________
Teooria - kui sa tead kõike, kuid miski ei tööta; Praktika - kui kõik töötab, aga sa ei tea miks.
Siin, IT-osakonnas, me ühendame teooria ja praktika – miski ei tööta ja keegi ei tea miks!
NB! - vajadusel saab kontakti telefonil: viis-üks-üks-üks-viis-üks-null
Kommentaarid: 558 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 2 :: 468
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
namstoop
HV Guru
namstoop

liitunud: 05.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.09.2013 17:25:40 vasta tsitaadiga

Midagi uut "Pentaxi" rindelt. Panoraamkaamera. Või midagi.

https://theta360.com/

_________________
verba volant, scripta manent
Hoiatus! Olen sinu postituses olevate lolluste ja nõmeduste vastu allergiline. Lolluste ilmnemisel võib kaasneda raskekujuline sarkastiline reaktsioon.
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
NoMilleks
HV kasutaja

liitunud: 04.04.2007




sõnum 17.09.2013 19:32:14 vasta tsitaadiga

Üks väike mure vana hea K200D-ga. Autofookus nimelt. Kasutan manuaalseid fookuspunkte, palju paindlikum kui päris täisautomaatne fokuseerimine. Väike näide: pildistan inimest (umbes 10m kaugusel) mingi kaugema objekti taustal ning kuigi lasen fookuspunkti inimesele, jääb tihtilugu ikkagi inimene udusem ning kaugem objekt terav. Siis ei aita muu, kui lihtsalt MF. Teine häda on see, et autofokuseerides kuhugi kaugemale objektile (sisuliselt lõpmatus), siis ei anna see siiski nii teravat tulemust kui manuaalselt ise rõngast keerates, seega pisut AF paneb mööda. Olgu mainitud, et sel kitikal (18-55, momendil muud pole käepärast ka) on selline "featuur", et kui MF režiimis teravustamisrõngas täiesti lõpmatuse peale keerata, siis jääb kogu pilt mõnevõrra udusem, AF tavaliselt on jätnud millimeetrikese puudu, nii tuleb lõpmatus terav. Praegu aga annab AF selgelt kehvema tulemuse, kui oma silm. Obje ja kere kontaktid on puhtad, peegel ja mattklaas samuti. Vist on aeg midagi uuemat soetada?
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Valvejoodik
HV veteran
Valvejoodik

liitunud: 27.12.2008




sõnum 18.09.2013 20:29:31 vasta tsitaadiga

Selle "featuuri" kohta niipalju, et osad (minul on kõik objed sellised olnud) objektiivid suudavad teravustada lõpmatusest edasi. Selletõttu ongi vist siis kerge udu icon_wink.gif
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
MacAivar
Kreisi kasutaja


liitunud: 22.11.2002



Online
sõnum 18.09.2013 20:30:53 vasta tsitaadiga

Väljas on tarkvarauuendused Pentaxi peegelkameratele:
http://www.pentaxforums.com/news/new-firmware-for-all-current-pentax-dslr-models.html
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 69
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
namstoop
HV Guru
namstoop

liitunud: 05.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.09.2013 22:01:24 vasta tsitaadiga

Valvejoodik kirjutas:
Selle "featuuri" kohta niipalju, et osad (minul on kõik objed sellised olnud) objektiivid suudavad teravustada lõpmatusest edasi. Selletõttu ongi vist siis kerge udu icon_wink.gif


see "featuur" on mõeldud selleks, et autofookusel oleks võimalik teravustades veidi edasi-tagasi saagida ka otstes.

_________________
verba volant, scripta manent
Hoiatus! Olen sinu postituses olevate lolluste ja nõmeduste vastu allergiline. Lolluste ilmnemisel võib kaasneda raskekujuline sarkastiline reaktsioon.
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
PriitL
HV kasutaja

liitunud: 26.04.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.09.2013 22:09:45 vasta tsitaadiga

Casanova kirjutas:
Üks väike mure vana hea K200D-ga. Autofookus nimelt. Kasutan manuaalseid fookuspunkte, palju paindlikum kui päris täisautomaatne fokuseerimine. Väike näide: pildistan inimest (umbes 10m kaugusel) mingi kaugema objekti taustal ning kuigi lasen fookuspunkti inimesele, jääb tihtilugu ikkagi inimene udusem ning kaugem objekt terav. Siis ei aita muu, kui lihtsalt MF. Teine häda on see, et autofokuseerides kuhugi kaugemale objektile (sisuliselt lõpmatus), siis ei anna see siiski nii teravat tulemust kui manuaalselt ise rõngast keerates, seega pisut AF paneb mööda. Olgu mainitud, et sel kitikal (18-55, momendil muud pole käepärast ka) on selline "featuur", et kui MF režiimis teravustamisrõngas täiesti lõpmatuse peale keerata, siis jääb kogu pilt mõnevõrra udusem, AF tavaliselt on jätnud millimeetrikese puudu, nii tuleb lõpmatus terav. Praegu aga annab AF selgelt kehvema tulemuse, kui oma silm. Obje ja kere kontaktid on puhtad, peegel ja mattklaas samuti. Vist on aeg midagi uuemat soetada?

Sama probleem esineb ka mul. Seni mingit lahendust leinud pole. Täiesti kaootiliselt esineb seda. Kit 18-55, 55-300, 50mm f1,8 ja 50-135 f2,8 objektiividega olen proovinud.
Ilmselt pole mõtet oma pead väga vaevata ja tasub uuema kere peale mõelda. icon_smile.gif
Kommentaarid: 26 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 24
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
NoMilleks
HV kasutaja

liitunud: 04.04.2007




sõnum 21.09.2013 10:12:03 vasta tsitaadiga

Siin on miski autofookuse tuunimise õpetus. Proovisin. Justkui midagi sain paremaks. Aru ei saa, kas päriselt või ainult kujutan ette icon_lol.gif
Aga see probleem, et ei taha fokuseerida valitud fookuspunkti peale, vaid ikka miskipärast ainult keskmisele, püsib.
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
PriitL
HV kasutaja

liitunud: 26.04.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.09.2013 21:56:32 vasta tsitaadiga

Seda trikki olen juba paar aastat tagasi proovinud, aga mingit väga märgatavat vahet küll ei tunnetanud. Ostsin K-30 ära ja hoopis teine tera. icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 26 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 24
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Jann1
HV Guru
Jann1

liitunud: 03.12.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.09.2013 13:12:26 vasta tsitaadiga

MacAivar kirjutas:
Väljas on tarkvarauuendused Pentaxi peegelkameratele:
http://www.pentaxforums.com/news/new-firmware-for-all-current-pentax-dslr-models.html


Johaidiii, Mul kaameral oli senini esimene versioon peal icon_biggrin.gif thumbs_up.gif
Kommentaarid: 144 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 1 :: 128
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
caramis
HV Guru
caramis

liitunud: 19.09.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.09.2013 19:00:57 vasta tsitaadiga

Jann1 kirjutas:
MacAivar kirjutas:
Väljas on tarkvarauuendused Pentaxi peegelkameratele:
http://www.pentaxforums.com/news/new-firmware-for-all-current-pentax-dslr-models.html


Johaidiii, Mul kaameral oli senini esimene versioon peal icon_biggrin.gif thumbs_up.gif

ot:
no johhaidii icon_lol.gif
Kommentaarid: 173 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 150
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mazdagti
HV veteran
mazdagti

liitunud: 28.05.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.09.2013 07:57:09 vasta tsitaadiga

Kuna K10D hämaruse probleemid hakkavad ära tüütama siis on hakanud peas tiirlema uue kere mõtted. Olen seni tekitanud konkurentsi K-5 vs K30. On keegi neid mõlemaid kasutanud ja oskab mõlema + ja - välja tuua? K-5 puhul mõtlen esimest versiooni kuna tundub et see on kuidagi rohkem oma raha väärt isegi kasutatuna. Ei taha tootjat vahetada kuna olemas 18-250mm originaal objektiiv mis minule peaaegu ideaalne kuna ei viitsi väga vahetada neid objesid seal otsas.
_________________
No ikka täitsa kagu nukas!

FB Volvokodu, diagnostikaabi Võrumaal.
Kommentaarid: 154 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 136
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
namstoop
HV Guru
namstoop

liitunud: 05.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.09.2013 08:14:59 vasta tsitaadiga

mazdagti kirjutas:
Kuna K10D hämaruse probleemid hakkavad ära tüütama siis on hakanud peas tiirlema uue kere mõtted. Olen seni tekitanud konkurentsi K-5 vs K30. On keegi neid mõlemaid kasutanud ja oskab mõlema + ja - välja tuua? K-5 puhul mõtlen esimest versiooni kuna tundub et see on kuidagi rohkem oma raha väärt isegi kasutatuna. Ei taha tootjat vahetada kuna olemas 18-250mm originaal objektiiv mis minule peaaegu ideaalne kuna ei viitsi väga vahetada neid objesid seal otsas.


Ma eeldan, et sa räägid ikka K-5II-st? Päris korraga kasutanud pole, ning tegelikult K-30 olen ainult käes hoidnud. See-eest K-50 olen pikemalt näppinud. nende kahe kaamera vahe seisneb sellest, et K-50 on max ISO 51200, aga K-30 on vähemalt minu hinnangul tunduvalt mõnusam ja paremini käes püsiv kere.

Aga erinevustest K-30 ja K-5II - kui videot tahad teha, siis võta K-30. Parem pakkimine (MPEG-4 ja H.264 VS motion-jpg), manuaalsed ja poolmanuaalsed režiimid (M ja Av), rohkem erinevaid fps valikuid (kuni 720p@60fps).

Pildistamisel veidi aeglasem max säri (1/6000 VS 1/8000).

Poole kehvem aku kestvus (480 VS 980 kaadrit), aga eraldi adapterida (mida pole komplektis icon_evil.gif) saab kasutada AA-akusid.

ISO 51200 VS 25600, samas ega päriselus 51200 väga kasutatavat pilti ikka ei anna. Ainult siis, kui valgustus on üsna hea (ehket vähe varjuala) ja eesmärgiks on midagi liikuvat pildistada, et säri lühikeseks saada. Netipildi või 10x15 väljatrüki muidugi saab tehtud küll.

K-30s on kasutusel esimese põlvkonna tolmueemaldus (sama mis K10D-s). K-5II olev DRII on üksjagu parem.

K-30-l puudub lisaekraan seadete jaoks. See on minu jaoks peamine puudus, aga on võimalik ära harjuda.

Mingeid väikeseid nüansse on veel (sarivõte jne), aga need peaks vist olema peamised.

Nii et kui need asjad probleemiks pole, siis go for K-30.

_________________
verba volant, scripta manent
Hoiatus! Olen sinu postituses olevate lolluste ja nõmeduste vastu allergiline. Lolluste ilmnemisel võib kaasneda raskekujuline sarkastiline reaktsioon.
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
PriitL
HV kasutaja

liitunud: 26.04.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.09.2013 10:22:26 vasta tsitaadiga

Oleks K-30nel filmimise ajal teravustamine ka, siis oleks super. Kuigi siis on see oht, et teravustamise heli jääb ka peale.
Kommentaarid: 26 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 24
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Spacefly
Kreisi kasutaja
Spacefly

liitunud: 08.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.09.2013 11:11:43 vasta tsitaadiga

K5-l on samuti tüüpveana väga paljudel isenditel autofookusega probleeme. Uuendasin K5II peale ja hoopis teine tase on AF-l nüüd.
_________________
Parim tegevus, kui und ei tule, on lambaid ja nende postitusi lugeda.
Kommentaarid: 63 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
caramis
HV Guru
caramis

liitunud: 19.09.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.09.2013 12:50:30 vasta tsitaadiga

K-50 üks pluss on veel ka parem võime hämaras automaatselt fokusseerida.
Kommentaarid: 173 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 150
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mazdagti
HV veteran
mazdagti

liitunud: 28.05.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.09.2013 21:08:11 vasta tsitaadiga

K-5II isendile ei hakka hammas kahjuks hetkel peale ja seega on kaalul K-5I ja K30 icon_cry.gif Juhul kui komistab kuskil soodsa K-5II peale siis miks ka mitte.

1 asi minu kohalt veel, fotokaamera on pildistamiseks ning minupärast võiks ühel neist video võimalus puudu olla ning foto osa parem ja ma valiksin ikkagi selle millel video puudu. Minu jaoks on fotokaamera pildistamiseks, kui tahan teha videot siis soetan videokaamera kuna ega votokas nagunii ei tee sama kvaliteeti nagu videokaamera icon_exclaim.gif icon_exclaim.gif icon_exclaim.gif Seega minu jaoks loeb ainult pildistamise võimekus thumbs_up.gif

_________________
No ikka täitsa kagu nukas!

FB Volvokodu, diagnostikaabi Võrumaal.
Kommentaarid: 154 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 136
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Valvejoodik
HV veteran
Valvejoodik

liitunud: 27.12.2008




sõnum 23.09.2013 21:37:39 vasta tsitaadiga

Peegelkaamera plussiks filmisel on just ju vahetatavad objektiivid. Eks katsu videokaameraga mõnusat bokehit saada icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
namstoop
HV Guru
namstoop

liitunud: 05.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.09.2013 23:23:13 vasta tsitaadiga

mazdagti kirjutas:
kuna ega votokas nagunii ei tee sama kvaliteeti nagu videokaamera icon_exclaim.gif icon_exclaim.gif icon_exclaim.gif S


Ah ära plära. icon_idea.gif

Aga siis pead otsustama kas lisaekraani puudumine ja kehvem iso kaaluvad üle vanema kaamera.

_________________
verba volant, scripta manent
Hoiatus! Olen sinu postituses olevate lolluste ja nõmeduste vastu allergiline. Lolluste ilmnemisel võib kaasneda raskekujuline sarkastiline reaktsioon.
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
beastbeats
HV Guru
beastbeats

liitunud: 26.12.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.09.2013 13:07:34 vasta tsitaadiga

Valvejoodik kirjutas:
Peegelkaamera plussiks filmisel on just ju vahetatavad objektiivid. Eks katsu videokaameraga mõnusat bokehit saada icon_biggrin.gif

Oleneb mis (hinna)klassi kaameratest räägime icon_wink.gif

_________________
Päevad lõpevad siis, kui lased neil minna...
Kommentaarid: 368 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 284
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
namstoop
HV Guru
namstoop

liitunud: 05.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.10.2013 10:10:10 vasta tsitaadiga

Kui lähemalt huvitab Pentax K-50 ja K-500 hingeelu.

http://www.digitest.ee/pentaxi-kaksikud-k-50-ja-k-500/

_________________
verba volant, scripta manent
Hoiatus! Olen sinu postituses olevate lolluste ja nõmeduste vastu allergiline. Lolluste ilmnemisel võib kaasneda raskekujuline sarkastiline reaktsioon.
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
elukaz
HV Guru
elukaz

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.10.2013 14:03:07 vasta tsitaadiga

Valge balansi probleem ilmselt lühikese säri ja valgusallika koostöös, luminofoorlamp vilgub ja selleks et kogu värvigamma välja kiirguks, kulub 1/100s. Kui sellest ära kasutada ainult kolmandik siis on tulemus ootuspärane.
_________________
Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
namstoop
HV Guru
namstoop

liitunud: 05.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.10.2013 15:49:56 vasta tsitaadiga

elukaz, säri on 1/320 s
_________________
verba volant, scripta manent
Hoiatus! Olen sinu postituses olevate lolluste ja nõmeduste vastu allergiline. Lolluste ilmnemisel võib kaasneda raskekujuline sarkastiline reaktsioon.
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
namstoop
HV Guru
namstoop

liitunud: 05.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.10.2013 16:47:30 vasta tsitaadiga

Aga vaikselt hakkab välja ilmuma Pentax K-3 pilte ja andmeid. Võiks öelda, et pole paha. Õnneks paistab, et selle kaameraga ikka on vaeva nähtud thumbs_up.gif

http://www.pentaxforums.com/forums/pentax-news-rumors/238763-k-3-pictures-front-side-back-aka-definitely-headphone-jack.html




_________________
verba volant, scripta manent
Hoiatus! Olen sinu postituses olevate lolluste ja nõmeduste vastu allergiline. Lolluste ilmnemisel võib kaasneda raskekujuline sarkastiline reaktsioon.
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Valvejoodik
HV veteran
Valvejoodik

liitunud: 27.12.2008




sõnum 05.10.2013 20:39:26 vasta tsitaadiga

Tundub, et päris palju rõhku on pandud videopoolele. Siiski võib otsustavaks jääda see, et puudub filmimisel üpris kasulik keeratav ekraan...
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
namstoop
HV Guru
namstoop

liitunud: 05.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.10.2013 15:00:18 vasta tsitaadiga

Veel infi K-3 kohta.
http://www.pentaxforums.com/forums/pentax-news-rumors/238970-so-anyone-posted-yet.html


tsitaat:
Type

Digital SLR
Sensor

Type: CMOS w primary color filter and integrated Shake/Dust Reduction sensor movement system
Size: 23.5 x 15.6mm
Color depth: 8 bits/channel JPG, 14 bits/channel RAW
Effective pixels: 23.35 MP
Total pixels: 24.71 MP

Recorded resolutions
Still: Jpeg –
L (24M:6016x4000),
M (14M: 4608x3072),
S (6M: 3072x2048),
XS (2M: 1920x1280)
RAW – L (24M:6016x4000)

Movie (resolution/FPS):
Full HD (1920x1080, 60i/50i/30p/25p/24p)
HD (1280x720, 60p/50p/30p/25p/24p)
Quality levels: ★★★ Best, ★★ Better, ★ Good, RAW (14-bit)
Dust Removal: DR II (ultrasonic vibration to low pass filter) with Dust Alert function
Lens

Type/construction: PENTAX KAF2 bayonet stainless steel mount
Usable lenses: PENTAX KAF3, KAF2, KAF, and KA (K mount, 35mm screwmount, 645/67 med format lenses useable w adapter and/or restrictions)
SDM function: Yes
Power zoom function: Yes (power zoom only)

Focus System

Type: SAFOX 11 TTL phase-matching - 27 point (25 cross type focus points in the center)
Focus modes: AF Single (w focus lock, focus/shutter priority selectable), AF Continuous (w focus/FPS priority selectable), Manual
Focus point adjustment: Spot, Select, Expanded Area (S, M, L), Zone select, Auto (27 AF points)

Viewfinder

Type: Pentaprism
Coverage (field of view): 100%
Magnification: 0.95X (w 50mm F1.4 at infinity)
Standard focusing screen: Natural-Bright-Matte III (interchangeable)
Diopter adjustment: -2.5m to 1.5m
Depth of field preview: Optical (diaphragm stop-down), Digital

LCD Monitor

Type: 3.2” TFT color LCD with brightness/saturation/color adjustment AR coating and air-gapless glass.
Resolution: 1037K dots
Wide angle viewable: Yes

Flash

Type: Retractable P-TTL popup flash
Guide number: 13m (ISO 100)
Coverage: 28mm wide angle (equiv 35mm)
Flash modes: Auto, On, Redeye, Slow Sync, Slow Sync + Redeye, Trailing Curtain Sync, High-speed sync, Wireless, Manual
Flash exposure compensation: -2 to 1 EV (1/2 steps)

External Flash

Type: Hotshoe (P-TTL), high speed sync and wireless w PENTAX dedicated flash, X-Sync Socket
Synchronization speed: 1/180 sec

Storage Media

Internal memory: n/a
Removable memory: SD, SDHC, SDXC, EyeFi, FLU

Interfaces

Ports: USB 3.0 hi-speed, AV out, HDMI out, DC in, cable switch, 3.5mm stereo microphone, X-sync socket
Video out: HD (via HDMI), NTSC, PAL
Printer interfaces: n/a

Power Supply

Power source: Rechargeable Li-Ion battery D-LI90, D-BG5 Battery Grip (optional) with trays for 2nd D-Li90 battery or 6x AA batteries
Recordable images: Approx 720 (approx 560 w 50% flash, CIPA)
Playback time: Approx 370 min
Movie recording time: Approx 25 min (automatic overheat shutdown protection)
AC adapter available: Yes - (optional) K-AC132

Physical Specs

Body dimensions (W x H x D): 5.17in x 3.94in x 3.05in
Body weight
Without battery or removable memory: 25.2 oz
Loaded and ready: 28.2 oz
Construction material(s): Magnesium alloy shell over metal chassis
Weather resistant: Yes (92 special sealing parts)
Operating temperature: 14-104°F (-10 to 40°C)

Language Support

English, French, German, Spanish, Portuguese, Italian, Dutch, Danish, Swedish, Finnish,
Polish, Czech, Hungarian, Turkish, Greek, Russian, Korean, Chinese
(Simplified/Traditional), Japanese

Image Stabilization

Type: Sensor-Shift Shake Reduction with rotational compensation (3.5EV TBD)
Electronic level function: Yes, verification via viewfinder and LCD panel

Metering System

Type: TTL open aperture metering using 86K pixel RGB sensor
Sensitivity range: EV -3 to 20 (ISO 100, 50mm F1.4)
Multi-Segment: Yes
Center weighted: Yes
Spot: Yes
Exposure compensation: +/- 5 EV (1/3 and 1/2 steps)
Exposure lock: Yes
Exposure bracketing: Yes (2, 3, or 5 frames, up to +/- 2 EV in 1/3 or 1/2 steps)

ISO Sensitivity

Auto: ISO 100-51200 (1, 1/2, 1/3 steps), Auto ISO range selectable,
Bulb mode: Auto ISO n/a
Manual: 100-51200 (1, 1/2, 1/3 steps),

White Balance

AUTO WB, Multi Auto WB,
Daylight, Shade, Cloudy, Fluorescent Light (D: Daylight Color, Naylight White, W:Cool White, L:Warm White), Tungsten Light, Flash, CTE,
Manual mode(s): Yes, Manual WB (up to 3 settings), Color Temperature Configuration (up to 3 settings), Copying the white balance setting of a captured image* WB fine adjustment available in all modes

Shutter

Type: Electronically controlled, vertical-run, focal plane shutter
Shutter speed: 1/8000 to 30 sec (1/3 or 1/2 EV steps), Bulb

Capture Modes

Mode selection: Green, Hyper Program (P), Sensitivity Priority (Sv), Shutter Priority (Tv), Aperture Priority (Av), Shutter & Aperture Priority (TAv), Metered Manual, Bulb, X-Speed, USER (3 presets).
Custom Image Modes: Bright, Natural, Portrait, Landscape, Vibrant, Radiant, Muted, Bleach Bypass, Reversal Film, Monochrome, Cross Processing,
HDR: Auto, HDR1, HDR2, HDR3, Exposure Bracket Value adjustable, Automatic composition correction function
- All include gamut radar and fine adjustment of saturation, hue, high/low key, contrast, and sharpness (regular and fine adjustment scales). Monochrome mode includes adjustments for filter effects (green, yellow, orange, red, magenta, blue, cyan, infrared), toning (sepia, warm/cool), high/low key, contrast, and sharpness (regular, fine, and extra sharp adjustment scales).
Green simplified mode available: Yes
P/A/S/M/B: P, A, S, M, B (extended modes Sv, TAv)
Date stamp: n/a
Digital filters (capture): Extract Color, Toy Camera, Retro, High Contrast, Shading, Invert Color, Unicolor Bold, Bold Monochrome
Data record: Folder name (standard, date), file name (standard, customizable), embed copyright.

Drive Modes

Mode selection: Single, Continuous (H,M,L), Self-Timer (12s, 2s), Remote (0s, 3s, continuous), Exp. Bracketing (standard, timer, remote), Mirror up (standard, remote), HDR Capture (3 shots at 1EV, 2EV, or 3EV, 3 blend settings plus Auto, pixel alignment)
Multi-exposure: Composite Mode (Additive/Average/Bright) Number of Shots (2 to 2000 images), Interval 2000 shots, 2 sec to 24 hrs, time delay available)
Continuous FPS (JPG ★★★)
- Continuous H: Approx 8.3 FPS (60 JPG, 23 RAW)
- Continuous M: Approx 4.5 FPS (100 JPG, 32 RAW)
- Continuous L: Approx 3.0 FPS (200 JPG, 52 RAW)
Self-timer: Yes (12s, 2s)
Remote control: Yes, infrared (0s, 3s, continuous), cable switch
Playback Modes

Mode selection: Single frame, multi-image display (6,12, 20, 35, 80 segmentation), display magnification (up to 16, 100% display and quick magnification available), rotating, histogram (Y histogram, RGB histogram), bright area warning, Auto Image Rotation, detailed info, Copyright Information (Photographer, Copyright holder), Folder Display, Calendar Filmstrip Display, Slide Show Mode pallet: Image Rotation, Digital Filter, Resize, Cropping, Slideshow, Save as Manual WB, RAW Development, Index Print, Protect, Movie Edit, Extract JPG from Movie, Magnification: up to 16X, scrollable, quick magnification.
Digital filters (playback): Base Parameter Adj, Extract Color, Toy Camera, Retro, High Contrast, Shading, Invert Color, Unicolor Bold, Bold Monochrome, Tone Expansion, Sketch, Water Color, Pastel, Posterization, Miniature, Soft, Starburst, Fish-eye, Slim

File Formats

Still: RAW (PEF, DNG), JPG (EXIF 2.30), DCF 2.0 compliant
Movie: MPEG-4 AVC/H.264(MOV) - JPEG(AVI) for internal movie record

Custom Functions

Functions available: 27
Computer Requirements

*For device connectivity. Bundled software requirements may vary.
Windows: Windows 8 (32 bit/64 bit) / Windows 7 (32 bit/64 bit) / Windows Vista (32 bit/64 bit), Windows XP SP3 (32 bit)
Mac: Mac OS X 10.8 / 10.7 / 10.6

Battery Life

Power source: Rechargeable Li-Ion battery D-LI90, D-BG5 Battery Grip (optional) with trays for 2nd D-Li90 battery or 6x AA batteries
Recordable images: Approx 720 (approx 560 w 50% flash, CIPA)
Playback time: Approx 370 min
Movie recording time: Approx 25 min (automatic overheat shutdown protection)
AC adapter available: Yes - (optional) K-AC132

Dimensions

5.17in x 3.94in x 3.05in





Weight

Body weight
Without battery or removable memory: 25.2 oz
Loaded and ready: 28.2 oz
Operating Temperatures

Operating temperature: 14-104°F (-10 to 40°C)
Operating Humidity

Weather resistant: Yes (92 special sealing parts)


_________________
verba volant, scripta manent
Hoiatus! Olen sinu postituses olevate lolluste ja nõmeduste vastu allergiline. Lolluste ilmnemisel võib kaasneda raskekujuline sarkastiline reaktsioon.
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
namstoop
HV Guru
namstoop

liitunud: 05.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.10.2013 07:50:47 vasta tsitaadiga

Nüüd siis ka ametlik info väljas. Ja hind ka, saab eeltellimusi teha - 1290$. Meil siis eeldatavalt mingi ~1300€. Turustma hakatakse novembris.

http://www.pentaxforums.com/news/pentax-k-3-flagship-announced.html

http://www.bhphotovideo.com/c/product/1007545-REG/pentax_15530_k_3_dslr_camera.html

_________________
verba volant, scripta manent
Hoiatus! Olen sinu postituses olevate lolluste ja nõmeduste vastu allergiline. Lolluste ilmnemisel võib kaasneda raskekujuline sarkastiline reaktsioon.
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Piipz
HV veteran
Piipz

liitunud: 15.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.10.2013 09:55:11 vasta tsitaadiga

Väga hea, teravustamispunktide nupu kasutamine on vähe paremaks tehtud. Tahaks juba näppida. K5 pealt K5II peale polnud mõtet minna aga siin oleks isegi jumet. Ning videpool paistab, et on lõpuks korda tehtud. Oluliselt ma ei filmi aga on tulnud mõni frustreerivam juhus K5 kaameraga. Hoian silma peal icon_smile.gif
Kommentaarid: 37 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
namstoop
HV Guru
namstoop

liitunud: 05.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.10.2013 13:21:57 vasta tsitaadiga

Eesti hinnad on sellised nagu arvat oli - sama number, aga eurodes.


K3 peegelkaamera kere - 1299€
K3 peegelkaamera + 18-55 WR - 1349€
K3 peegelkaamera + 18-55 + 50-200 WR - 1549€
K3 peegelkaamera + 18-135 WR - 1649€


http://blog.photopoint.ee/pentax-k-3-peegelkaamera-ettetellimine-on-alanud-koigile-tasuta-32gb-malukaart/

_________________
verba volant, scripta manent
Hoiatus! Olen sinu postituses olevate lolluste ja nõmeduste vastu allergiline. Lolluste ilmnemisel võib kaasneda raskekujuline sarkastiline reaktsioon.
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
caramis
HV Guru
caramis

liitunud: 19.09.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.10.2013 13:28:05 vasta tsitaadiga

nagu ma aru saan, siis nüüd edaspidi tulevad Pentaxi mudelid on reeglina kõik ilmastikukindlad?
Kommentaarid: 173 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 150
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
namstoop
HV Guru
namstoop

liitunud: 05.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.10.2013 13:59:33 vasta tsitaadiga

caramis, no algtaseme mudelid vähemalt siiani pole olnud. hetkel K-500 siis on ilma tihenditeta. Aga kõrgema klassi omad juba ammu ja ma arvan küll, et nii see ka jätkub. Teised tootjad ka hakanud sama asja vaikselt tegema.
_________________
verba volant, scripta manent
Hoiatus! Olen sinu postituses olevate lolluste ja nõmeduste vastu allergiline. Lolluste ilmnemisel võib kaasneda raskekujuline sarkastiline reaktsioon.
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
elukaz
HV Guru
elukaz

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.10.2013 15:15:47 vasta tsitaadiga

elukaz kirjutas:
Valge balansi probleem ilmselt lühikese säri ja valgusallika koostöös, luminofoorlamp vilgub ja selleks et kogu värvigamma välja kiirguks, kulub 1/100s. Kui sellest ära kasutada ainult kolmandik siis on tulemus ootuspärane.

tsitaat:
elukaz, säri on 1/320 s


Tasub kõigil kõrva taha panna, kui valgusallikaks on midagi mis võrgu sagedusel vilgub siis piltide ühtlase valgustatuse saavutamiseks ei saa kasutada säriaegu lühemaid kui 1/100 ja pikemate puhul on soovituslik selle täiskordsed, 1/50, 1/25, 1/20 jne. Vastasel juhul ei satu piltidele võrdses koguses valgust ega spektrit.

_________________
Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
namstoop
HV Guru
namstoop

liitunud: 05.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.10.2013 15:47:38 vasta tsitaadiga

elukaz kirjutas:
elukaz kirjutas:
Valge balansi probleem ilmselt lühikese säri ja valgusallika koostöös, luminofoorlamp vilgub ja selleks et kogu värvigamma välja kiirguks, kulub 1/100s. Kui sellest ära kasutada ainult kolmandik siis on tulemus ootuspärane.

tsitaat:
elukaz, säri on 1/320 s


Tasub kõigil kõrva taha panna, kui valgusallikaks on midagi mis võrgu sagedusel vilgub siis piltide ühtlase valgustatuse saavutamiseks ei saa kasutada säriaegu lühemaid kui 1/100 ja pikemate puhul on soovituslik selle täiskordsed, 1/50, 1/25, 1/20 jne. Vastasel juhul ei satu piltidele võrdses koguses valgust ega spektrit.


tänud info eest. Polnud tõesti varem selle kohta lugenud. Nüüd andis guugledamine tulemuseks, et valisin enam-vähem halvima säriaja mis võimalik icon_lol.gif

Eks ma lähen viin ülevaatesse ka korrektuurid sisse, et ei oleks kaamerate suhtes ebaõiglane.

_________________
verba volant, scripta manent
Hoiatus! Olen sinu postituses olevate lolluste ja nõmeduste vastu allergiline. Lolluste ilmnemisel võib kaasneda raskekujuline sarkastiline reaktsioon.
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
rex
HV Guru
rex

liitunud: 09.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.10.2013 16:34:03 vasta tsitaadiga

Huvitav, on neil K-1 plaane ka juba? Suurema sensoriga siis.
Kommentaarid: 249 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
namstoop
HV Guru
namstoop

liitunud: 05.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.10.2013 20:28:58 vasta tsitaadiga

Nagu näha, siis suurem sensor polegi nii oluline.

http://www.digitalcamerareview.com/default.asp?newsID=5438&news=pentax+K-3+Nikon+D600+head+to+head+comparison+Pentax+wins

tsitaat:
We recently acquired a Pentax K-3 for review and decided to put the camera to the ultimate test--a 24 MP APS-C sensor camera versus a 24 MP full frame sensor camera. Although this sounds like a completely unfair test, the Pentax DSLR lineup has garnered quite a bit of admiration for its image making capabilities. In fact, others like phototheology on youtube showed the K-5 IIs dominating the Canon 5D Mark III, the Nikon D4 and the Nikon D7100. So why not put the Pentax K-3 up against one of the best selling full frame cameras currently available? We figured the Pentax would do a good job, but we never imagined the results would be so outstanding. Our testing shows that the Pentax K-3 swept the Nikon D600 in almost every image we took. Even at high ISOs the Pentax held its own against the full frame sensor!

_________________
verba volant, scripta manent
Hoiatus! Olen sinu postituses olevate lolluste ja nõmeduste vastu allergiline. Lolluste ilmnemisel võib kaasneda raskekujuline sarkastiline reaktsioon.
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Dirty Harry
HV Guru
Dirty Harry

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.10.2013 21:07:56 vasta tsitaadiga

Vägev värk, pole midagi ütelda. Vaatame, mida ka teised kohad testides ette näitavad.
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
namstoop
HV Guru
namstoop

liitunud: 05.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.10.2013 21:40:07 vasta tsitaadiga

Mark0 kirjutas:
Vägev värk, pole midagi ütelda. Vaatame, mida ka teised kohad testides ette näitavad.


seda jah. IMO need pildid on küll ikka väga veenvalt paremad. See ISO6400 pilt näiteks on Nikonil Pentaxiga võrreldes ikka päris nutune icon_rolleyes.gif

_________________
verba volant, scripta manent
Hoiatus! Olen sinu postituses olevate lolluste ja nõmeduste vastu allergiline. Lolluste ilmnemisel võib kaasneda raskekujuline sarkastiline reaktsioon.
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Sults
HV veteran

liitunud: 06.09.2004




sõnum 29.10.2013 23:56:41 vasta tsitaadiga

Minu silma järgi on Nikoni pildid küll palju teravamad, vaatamata mitmel juhul pikemale säriajale.
Kuna omavahel on võrreldud erinevate võtteparameetritega pilte, tekib kahtlus kas ka võttekaugus. teravustatud koht jms olud ei varieerunud.
Kommentaarid: 38 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
caramis
HV Guru
caramis

liitunud: 19.09.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.10.2013 14:27:00 vasta tsitaadiga

loodetavasti K-3 reliis kukutab vanemate isendite hindasid icon_razz.gif
Kommentaarid: 173 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 150
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
puer
Kreisi kasutaja
puer

liitunud: 27.08.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.12.2013 00:46:11 vasta tsitaadiga

Plaanis K5-le välk osta. Pole välku enne omanud - kel kogemust, võiks valgutsada seda teemat natuke - mis teeb välgust hea välgu?
Selle lehe järgi võiks olla parima hinna-omaduste olla: 58 AF-2 või EF-610 DG Super (olulisteks omadusteks pean: Tilt/Swivel, Wireless vähemalt slave'is, HSS, mugav menüü... Strobe Mode tundub ka huvitav).

Kui oluline on flash-based auto mode (EF-610 DG Super see puudub)?

Kas reaalselt on olulist vahet nendel omadustel:
1. Zoom: 85 vs 105mm
2 .Manual Power Control: 25 vs 7 steps

ps. erinevaid objektiive vahemikus 16mm - 135mm
Kommentaarid: 53 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 47
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sults
HV veteran

liitunud: 06.09.2004




sõnum 08.12.2013 02:15:28 vasta tsitaadiga

Hea välk on piisavalt võimas kuid samas kiire laadimisega, kergesti seadistatav (ja seadetest selget ülevaadet andev), ühtlase valgusjaotusega. See, et välgupea asend on muudetav (pööratav, kallutatav, suumitav) ja sähvatused täpsed (intensiivsuselt ja ajastuselt), on minu jaoks elementaarne. Mina pean oluliseks veel AF abivalgustust, mis aitab ka kottpimedas pildistada, ning manuaalseadete kõrval ka hästi toimiva TTL režiimi olemasolu.

Suum 85mm vs 105mm olulisus sõltub sellest, millise toruga pildistad. Kui on palju pika toruga välgutamist, tuleb pikem suum kasuks. Mina pildistan 105mm peal enamasti makrot ja siis on välgu suum hoopis maksimaalse laiuse asendis (hajuti ette lastud).

7 vs 25 reguleerimisastet on ka päris suur vahe. Neid välke tundmata ei oska ma kosta, kas see tuleneb vaid reguleerimise sammu suurusest või on teisel välgul ka suurem võimsustevahemik. Mida peenem on samm, seda täpsemini saad valgust reguleerida, kuid samas võib see pisut kauem aega võtta. Suurem reguleerimisvahemik muudab välgu samuti paindlikumaks.
Kommentaarid: 38 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Fotograafia »  Pentaxi arutelu mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 38, 39, 40 ... 43, 44, 45  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.