praegune kellaaeg 28.06.2026 20:32:03
|
|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
elukaz
HV Guru

liitunud: 06.09.2004
|
27.07.2013 09:44:26
|
|
|
Kui töö käigus objektiivi pikkus muutub siis imetakse klaaside vahele välisõhku.
Paari kübeme pärast puhastama ei hakkaks sest kokkupanekuga satub optika rohkem või vähem uude kohta. See on muidugi vaidlemise koht, kumb rohkem pildikvaliteeti mõjutab, aga ma usun et sa ei suuda leida selliseid tingimusi kus vähene tolm oleks kuidagi moodi pildikvaliteedis tuvastatav.
_________________ Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale. |
|
| Kommentaarid: 196 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
0 :: |
158 |
|
| tagasi üles |
|
 |
caramis
HV Guru

liitunud: 19.09.2010
|
25.08.2013 18:05:53
|
|
|
jõudu! plaanis on endale pärast sõbra K-x'i kuuajalist kasutamist osta nüüd K-30 koos WR kitikaga. fotograafia ise mulle enam väga võõras pole, pigem on asi selles, et pole muude objektiividega kui vaid 18-55mm pilte teinud
seega, mis objektiivi soetada tavalisteks poosifotodeks, stuudiosse, pidudele. olen mõelnud, et kas suurema avaga 50mm fix ajaks asja ära? või pigem 30 kanti neid minimeetreid vaadata? loodus ja makro on sekundaarsed. lisaks ka et mida eraldi välgu ostmisel uurida st. mis on see nüanss, millele tähelepanu pöörata?
|
|
| Kommentaarid: 173 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
150 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Jann1
HV Guru

liitunud: 03.12.2005
|
25.08.2013 21:21:16
|
|
|
caramis, Miks just K30? Mul omal ka K30 Kaameraga väga rahul aga siiski tahaks k5.
Pigem osta omale K50! Saad parema sensoriga ja veits paremate lisadega... Kindlasti WR kit! Välguks soovitaks Metz 52 Af1. Üks lihtsamaid ja kiiremini õpitavaid. 50fix on väga hea asi... Kuid peale mõningast kasutust tahaksid kindlasti fix 30 kanti ka saada.
|
|
| Kommentaarid: 144 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
1 :: |
128 |
|
| tagasi üles |
|
 |
caramis
HV Guru

liitunud: 19.09.2010
|
25.08.2013 21:46:14
|
|
|
| Jann1 kirjutas: |
caramis, Miks just K30? Mul omal ka K30 Kaameraga väga rahul aga siiski tahaks k5.
Pigem osta omale K50! Saad parema sensoriga ja veits paremate lisadega... Kindlasti WR kit! Välguks soovitaks Metz 52 Af1. Üks lihtsamaid ja kiiremini õpitavaid. 50fix on väga hea asi... Kuid peale mõningast kasutust tahaksid kindlasti fix 30 kanti ka saada. |
ei näe K30-l ja K50-l muud vahet kui et pehmem välimus ja 2x kõrgem ISO lagi, sensor on sama. pole mõtet maksta omaduse eest, mida ma nagunii ei rakenda except for spämm
sain Photopointis "kolmekümnest" proovida paar minutit, esmamulje jäi tugev. vihmas jääb veel tugevam. otseloomulikult valin WR kiti, tasuta varjuk kaasas ikkagi ju  (terake sarkasmi).
palju muidu kiired mälukaardid sarivõtetega kiirusega kaasa aitavad? klass 10 50mb/s kirjutamine on piisav?
|
|
| Kommentaarid: 173 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
150 |
|
| tagasi üles |
|
 |
namstoop
HV Guru

liitunud: 05.11.2001
|
25.08.2013 22:05:30
|
|
|
| Jann1 kirjutas: |
caramis, Miks just K30? Mul omal ka K30 Kaameraga väga rahul aga siiski tahaks k5.
Pigem osta omale K50! Saad parema sensoriga ja veits paremate lisadega... |
mis lisad K-50 eriliselt paremad on kui K-30, mis 100€ väärt oleks (549€ VS 649€)? OK, ISO lubab kõrgemat. Aga mida veel? Ma ei suuda eriti küll tuvastada
hetkel mul näppimiseks ja testimiseks K-50 ja K-500 käes. Ausalt öeldes on nende erinevus ka nii väike (valdvalt tarkvaraline), et kui paari veidi nõmeda puudusega lepib (teravustamispunktide puudumine optilises pildiotsjas, loodi ja piltide automaatse ümberkeeramise puudumine ja mitte tolmu- ja niiskuskindel olemine), siis on isegi veel võimalik raha kokku hoida. Või siis ikkagi K-30 osta.
_________________ verba volant, scripta manent
Hoiatus! Olen sinu postituses olevate lolluste ja nõmeduste vastu allergiline. Lolluste ilmnemisel võib kaasneda raskekujuline sarkastiline reaktsioon. |
|
| Kommentaarid: 72 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
1 :: |
63 |
|
| tagasi üles |
|
 |
caramis
HV Guru

liitunud: 19.09.2010
|
26.08.2013 16:57:26
|
|
|
| namstoop kirjutas: |
| Jann1 kirjutas: |
caramis, Miks just K30? Mul omal ka K30 Kaameraga väga rahul aga siiski tahaks k5.
Pigem osta omale K50! Saad parema sensoriga ja veits paremate lisadega... |
mis lisad K-50 eriliselt paremad on kui K-30, mis 100€ väärt oleks (549€ VS 649€)? OK, ISO lubab kõrgemat. Aga mida veel? Ma ei suuda eriti küll tuvastada
hetkel mul näppimiseks ja testimiseks K-50 ja K-500 käes. Ausalt öeldes on nende erinevus ka nii väike (valdvalt tarkvaraline), et kui paari veidi nõmeda puudusega lepib (teravustamispunktide puudumine optilises pildiotsjas, loodi ja piltide automaatse ümberkeeramise puudumine ja mitte tolmu- ja niiskuskindel olemine), siis on isegi veel võimalik raha kokku hoida. Või siis ikkagi K-30 osta. |
täpselt, K-30 on "best buy"
|
|
| Kommentaarid: 173 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
150 |
|
| tagasi üles |
|
 |
insekas
HV Guru

liitunud: 12.04.2004
|
28.08.2013 22:26:03
|
|
|
| caramis kirjutas: |
| ... täpselt, K-30 on "best buy" |
eks ta hetkel vist kipu jahh sedasi olema ...
kuid endal õnnestus Photopointi "öömüügist" hankida siiski K-50 mudel 587 € eest ... ja senise 3 kasutusnädala jooksul pole pidanud veel selles apastraadis pettuma
eelmine "pildikarp" oli siis K-200D ... ja no ~5 aastane "vanusevahe" on ikka tuntav küll ... eriti kehvemates valgusoludes ...
_________________ Teooria - kui sa tead kõike, kuid miski ei tööta; Praktika - kui kõik töötab, aga sa ei tea miks.
Siin, IT-osakonnas, me ühendame teooria ja praktika – miski ei tööta ja keegi ei tea miks!
NB! - vajadusel saab kontakti telefonil: viis-üks-üks-üks-viis-üks-null |
|
| Kommentaarid: 558 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
2 :: |
468 |
|
| tagasi üles |
|
 |
namstoop
HV Guru

liitunud: 05.11.2001
|
28.08.2013 22:45:07
|
|
|
insekas, no K-200 võrreldes ei ole edasiminekus küsimust ju. Lisasid ja võimalusi on juba peoga lisandunud selle ajaga ja pildikvaliteet kõrgetel ISOdel on ka tiba teine tase.
K-50 on igati hea kaamera, selles ei ole kahtlust. Lihtsalt Pentaxilt mina isiklikult ootaks midagi veel enamat A noh äkki sügis toob K-5le väärilise järglase, mis ikka on on edasiminek, mitte sama asi veidi teises kuues ja kosmeetiliste tarkvara muudatustega.
_________________ verba volant, scripta manent
Hoiatus! Olen sinu postituses olevate lolluste ja nõmeduste vastu allergiline. Lolluste ilmnemisel võib kaasneda raskekujuline sarkastiline reaktsioon. |
|
| Kommentaarid: 72 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
1 :: |
63 |
|
| tagasi üles |
|
 |
caramis
HV Guru

liitunud: 19.09.2010
|
28.08.2013 23:55:27
|
|
|
| kuidas stuudiovälgud kaameraga koostöösse aetud saab, kui kerel vastavat pistikut pole?
|
|
| Kommentaarid: 173 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
150 |
|
| tagasi üles |
|
 |
insekas
HV Guru

liitunud: 12.04.2004
|
|
| Kommentaarid: 558 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
2 :: |
468 |
|
| tagasi üles |
|
 |
namstoop
HV Guru

liitunud: 05.11.2001
|
05.09.2013 17:25:40
|
|
|
Midagi uut "Pentaxi" rindelt. Panoraamkaamera. Või midagi.
https://theta360.com/
_________________ verba volant, scripta manent
Hoiatus! Olen sinu postituses olevate lolluste ja nõmeduste vastu allergiline. Lolluste ilmnemisel võib kaasneda raskekujuline sarkastiline reaktsioon. |
|
| Kommentaarid: 72 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
1 :: |
63 |
|
| tagasi üles |
|
 |
NoMilleks
HV kasutaja
liitunud: 04.04.2007
|
17.09.2013 19:32:14
|
|
|
| Üks väike mure vana hea K200D-ga. Autofookus nimelt. Kasutan manuaalseid fookuspunkte, palju paindlikum kui päris täisautomaatne fokuseerimine. Väike näide: pildistan inimest (umbes 10m kaugusel) mingi kaugema objekti taustal ning kuigi lasen fookuspunkti inimesele, jääb tihtilugu ikkagi inimene udusem ning kaugem objekt terav. Siis ei aita muu, kui lihtsalt MF. Teine häda on see, et autofokuseerides kuhugi kaugemale objektile (sisuliselt lõpmatus), siis ei anna see siiski nii teravat tulemust kui manuaalselt ise rõngast keerates, seega pisut AF paneb mööda. Olgu mainitud, et sel kitikal (18-55, momendil muud pole käepärast ka) on selline "featuur", et kui MF režiimis teravustamisrõngas täiesti lõpmatuse peale keerata, siis jääb kogu pilt mõnevõrra udusem, AF tavaliselt on jätnud millimeetrikese puudu, nii tuleb lõpmatus terav. Praegu aga annab AF selgelt kehvema tulemuse, kui oma silm. Obje ja kere kontaktid on puhtad, peegel ja mattklaas samuti. Vist on aeg midagi uuemat soetada?
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Valvejoodik
HV veteran

liitunud: 27.12.2008
|
18.09.2013 20:29:31
|
|
|
Selle "featuuri" kohta niipalju, et osad (minul on kõik objed sellised olnud) objektiivid suudavad teravustada lõpmatusest edasi. Selletõttu ongi vist siis kerge udu
|
|
| Kommentaarid: 16 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
15 |
|
| tagasi üles |
|
 |
MacAivar
Kreisi kasutaja

liitunud: 22.11.2002
|
|
| Kommentaarid: 72 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
69 |
|
| tagasi üles |
|
 |
namstoop
HV Guru

liitunud: 05.11.2001
|
18.09.2013 22:01:24
|
|
|
| Valvejoodik kirjutas: |
Selle "featuuri" kohta niipalju, et osad (minul on kõik objed sellised olnud) objektiivid suudavad teravustada lõpmatusest edasi. Selletõttu ongi vist siis kerge udu  |
see "featuur" on mõeldud selleks, et autofookusel oleks võimalik teravustades veidi edasi-tagasi saagida ka otstes.
_________________ verba volant, scripta manent
Hoiatus! Olen sinu postituses olevate lolluste ja nõmeduste vastu allergiline. Lolluste ilmnemisel võib kaasneda raskekujuline sarkastiline reaktsioon. |
|
| Kommentaarid: 72 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
1 :: |
63 |
|
| tagasi üles |
|
 |
PriitL
HV kasutaja
liitunud: 26.04.2004
|
18.09.2013 22:09:45
|
|
|
| Casanova kirjutas: |
| Üks väike mure vana hea K200D-ga. Autofookus nimelt. Kasutan manuaalseid fookuspunkte, palju paindlikum kui päris täisautomaatne fokuseerimine. Väike näide: pildistan inimest (umbes 10m kaugusel) mingi kaugema objekti taustal ning kuigi lasen fookuspunkti inimesele, jääb tihtilugu ikkagi inimene udusem ning kaugem objekt terav. Siis ei aita muu, kui lihtsalt MF. Teine häda on see, et autofokuseerides kuhugi kaugemale objektile (sisuliselt lõpmatus), siis ei anna see siiski nii teravat tulemust kui manuaalselt ise rõngast keerates, seega pisut AF paneb mööda. Olgu mainitud, et sel kitikal (18-55, momendil muud pole käepärast ka) on selline "featuur", et kui MF režiimis teravustamisrõngas täiesti lõpmatuse peale keerata, siis jääb kogu pilt mõnevõrra udusem, AF tavaliselt on jätnud millimeetrikese puudu, nii tuleb lõpmatus terav. Praegu aga annab AF selgelt kehvema tulemuse, kui oma silm. Obje ja kere kontaktid on puhtad, peegel ja mattklaas samuti. Vist on aeg midagi uuemat soetada? |
Sama probleem esineb ka mul. Seni mingit lahendust leinud pole. Täiesti kaootiliselt esineb seda. Kit 18-55, 55-300, 50mm f1,8 ja 50-135 f2,8 objektiividega olen proovinud.
Ilmselt pole mõtet oma pead väga vaevata ja tasub uuema kere peale mõelda.
|
|
| Kommentaarid: 26 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
24 |
|
| tagasi üles |
|
 |
NoMilleks
HV kasutaja
liitunud: 04.04.2007
|
21.09.2013 10:12:03
|
|
|
Siin on miski autofookuse tuunimise õpetus. Proovisin. Justkui midagi sain paremaks. Aru ei saa, kas päriselt või ainult kujutan ette
Aga see probleem, et ei taha fokuseerida valitud fookuspunkti peale, vaid ikka miskipärast ainult keskmisele, püsib.
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
PriitL
HV kasutaja
liitunud: 26.04.2004
|
21.09.2013 21:56:32
|
|
|
Seda trikki olen juba paar aastat tagasi proovinud, aga mingit väga märgatavat vahet küll ei tunnetanud. Ostsin K-30 ära ja hoopis teine tera.
|
|
| Kommentaarid: 26 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
24 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Jann1
HV Guru

liitunud: 03.12.2005
|
22.09.2013 13:12:26
|
|
|
Johaidiii, Mul kaameral oli senini esimene versioon peal
|
|
| Kommentaarid: 144 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
1 :: |
128 |
|
| tagasi üles |
|
 |
caramis
HV Guru

liitunud: 19.09.2010
|
22.09.2013 19:00:57
|
|
|
| Jann1 kirjutas: |
Johaidiii, Mul kaameral oli senini esimene versioon peal  |
| ot: |
no johhaidii  |
|
|
| Kommentaarid: 173 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
150 |
|
| tagasi üles |
|
 |
mazdagti
HV veteran

liitunud: 28.05.2005
|
23.09.2013 07:57:09
|
|
|
Kuna K10D hämaruse probleemid hakkavad ära tüütama siis on hakanud peas tiirlema uue kere mõtted. Olen seni tekitanud konkurentsi K-5 vs K30. On keegi neid mõlemaid kasutanud ja oskab mõlema + ja - välja tuua? K-5 puhul mõtlen esimest versiooni kuna tundub et see on kuidagi rohkem oma raha väärt isegi kasutatuna. Ei taha tootjat vahetada kuna olemas 18-250mm originaal objektiiv mis minule peaaegu ideaalne kuna ei viitsi väga vahetada neid objesid seal otsas.
_________________ No ikka täitsa kagu nukas!
FB Volvokodu, diagnostikaabi Võrumaal. |
|
| Kommentaarid: 154 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
136 |
|
| tagasi üles |
|
 |
namstoop
HV Guru

liitunud: 05.11.2001
|
23.09.2013 08:14:59
|
|
|
| mazdagti kirjutas: |
| Kuna K10D hämaruse probleemid hakkavad ära tüütama siis on hakanud peas tiirlema uue kere mõtted. Olen seni tekitanud konkurentsi K-5 vs K30. On keegi neid mõlemaid kasutanud ja oskab mõlema + ja - välja tuua? K-5 puhul mõtlen esimest versiooni kuna tundub et see on kuidagi rohkem oma raha väärt isegi kasutatuna. Ei taha tootjat vahetada kuna olemas 18-250mm originaal objektiiv mis minule peaaegu ideaalne kuna ei viitsi väga vahetada neid objesid seal otsas. |
Ma eeldan, et sa räägid ikka K-5II-st? Päris korraga kasutanud pole, ning tegelikult K-30 olen ainult käes hoidnud. See-eest K-50 olen pikemalt näppinud. nende kahe kaamera vahe seisneb sellest, et K-50 on max ISO 51200, aga K-30 on vähemalt minu hinnangul tunduvalt mõnusam ja paremini käes püsiv kere.
Aga erinevustest K-30 ja K-5II - kui videot tahad teha, siis võta K-30. Parem pakkimine (MPEG-4 ja H.264 VS motion-jpg), manuaalsed ja poolmanuaalsed režiimid (M ja Av), rohkem erinevaid fps valikuid (kuni 720p@60fps).
Pildistamisel veidi aeglasem max säri (1/6000 VS 1/8000).
Poole kehvem aku kestvus (480 VS 980 kaadrit), aga eraldi adapterida (mida pole komplektis ) saab kasutada AA-akusid.
ISO 51200 VS 25600, samas ega päriselus 51200 väga kasutatavat pilti ikka ei anna. Ainult siis, kui valgustus on üsna hea (ehket vähe varjuala) ja eesmärgiks on midagi liikuvat pildistada, et säri lühikeseks saada. Netipildi või 10x15 väljatrüki muidugi saab tehtud küll.
K-30s on kasutusel esimese põlvkonna tolmueemaldus (sama mis K10D-s). K-5II olev DRII on üksjagu parem.
K-30-l puudub lisaekraan seadete jaoks. See on minu jaoks peamine puudus, aga on võimalik ära harjuda.
Mingeid väikeseid nüansse on veel (sarivõte jne), aga need peaks vist olema peamised.
Nii et kui need asjad probleemiks pole, siis go for K-30.
_________________ verba volant, scripta manent
Hoiatus! Olen sinu postituses olevate lolluste ja nõmeduste vastu allergiline. Lolluste ilmnemisel võib kaasneda raskekujuline sarkastiline reaktsioon. |
|
| Kommentaarid: 72 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
1 :: |
63 |
|
| tagasi üles |
|
 |
PriitL
HV kasutaja
liitunud: 26.04.2004
|
23.09.2013 10:22:26
|
|
|
| Oleks K-30nel filmimise ajal teravustamine ka, siis oleks super. Kuigi siis on see oht, et teravustamise heli jääb ka peale.
|
|
| Kommentaarid: 26 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
24 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Spacefly
Kreisi kasutaja

liitunud: 08.11.2001
|
23.09.2013 11:11:43
|
|
|
K5-l on samuti tüüpveana väga paljudel isenditel autofookusega probleeme. Uuendasin K5II peale ja hoopis teine tase on AF-l nüüd.
_________________ Parim tegevus, kui und ei tule, on lambaid ja nende postitusi lugeda. |
|
| Kommentaarid: 63 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
60 |
|
| tagasi üles |
|
 |
caramis
HV Guru

liitunud: 19.09.2010
|
23.09.2013 12:50:30
|
|
|
| K-50 üks pluss on veel ka parem võime hämaras automaatselt fokusseerida.
|
|
| Kommentaarid: 173 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
150 |
|
| tagasi üles |
|
 |
mazdagti
HV veteran

liitunud: 28.05.2005
|
23.09.2013 21:08:11
|
|
|
K-5II isendile ei hakka hammas kahjuks hetkel peale ja seega on kaalul K-5I ja K30 Juhul kui komistab kuskil soodsa K-5II peale siis miks ka mitte.
1 asi minu kohalt veel, fotokaamera on pildistamiseks ning minupärast võiks ühel neist video võimalus puudu olla ning foto osa parem ja ma valiksin ikkagi selle millel video puudu. Minu jaoks on fotokaamera pildistamiseks, kui tahan teha videot siis soetan videokaamera kuna ega votokas nagunii ei tee sama kvaliteeti nagu videokaamera Seega minu jaoks loeb ainult pildistamise võimekus
_________________ No ikka täitsa kagu nukas!
FB Volvokodu, diagnostikaabi Võrumaal. |
|
| Kommentaarid: 154 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
136 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Valvejoodik
HV veteran

liitunud: 27.12.2008
|
23.09.2013 21:37:39
|
|
|
Peegelkaamera plussiks filmisel on just ju vahetatavad objektiivid. Eks katsu videokaameraga mõnusat bokehit saada
|
|
| Kommentaarid: 16 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
15 |
|
| tagasi üles |
|
 |
namstoop
HV Guru

liitunud: 05.11.2001
|
23.09.2013 23:23:13
|
|
|
| mazdagti kirjutas: |
kuna ega votokas nagunii ei tee sama kvaliteeti nagu videokaamera S |
Ah ära plära.
Aga siis pead otsustama kas lisaekraani puudumine ja kehvem iso kaaluvad üle vanema kaamera.
_________________ verba volant, scripta manent
Hoiatus! Olen sinu postituses olevate lolluste ja nõmeduste vastu allergiline. Lolluste ilmnemisel võib kaasneda raskekujuline sarkastiline reaktsioon. |
|
| Kommentaarid: 72 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
1 :: |
63 |
|
| tagasi üles |
|
 |
beastbeats
HV Guru

liitunud: 26.12.2006
|
24.09.2013 13:07:34
|
|
|
| Valvejoodik kirjutas: |
Peegelkaamera plussiks filmisel on just ju vahetatavad objektiivid. Eks katsu videokaameraga mõnusat bokehit saada  |
Oleneb mis (hinna)klassi kaameratest räägime
_________________ Päevad lõpevad siis, kui lased neil minna... |
|
| Kommentaarid: 368 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
284 |
|
| tagasi üles |
|
 |
namstoop
HV Guru

liitunud: 05.11.2001
|
03.10.2013 10:10:10
|
|
|
Kui lähemalt huvitab Pentax K-50 ja K-500 hingeelu.
http://www.digitest.ee/pentaxi-kaksikud-k-50-ja-k-500/
_________________ verba volant, scripta manent
Hoiatus! Olen sinu postituses olevate lolluste ja nõmeduste vastu allergiline. Lolluste ilmnemisel võib kaasneda raskekujuline sarkastiline reaktsioon. |
|
| Kommentaarid: 72 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
1 :: |
63 |
|
| tagasi üles |
|
 |
elukaz
HV Guru

liitunud: 06.09.2004
|
05.10.2013 14:03:07
|
|
|
Valge balansi probleem ilmselt lühikese säri ja valgusallika koostöös, luminofoorlamp vilgub ja selleks et kogu värvigamma välja kiirguks, kulub 1/100s. Kui sellest ära kasutada ainult kolmandik siis on tulemus ootuspärane.
_________________ Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale. |
|
| Kommentaarid: 196 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
0 :: |
158 |
|
| tagasi üles |
|
 |
namstoop
HV Guru

liitunud: 05.11.2001
|
05.10.2013 15:49:56
|
|
|
elukaz, säri on 1/320 s
_________________ verba volant, scripta manent
Hoiatus! Olen sinu postituses olevate lolluste ja nõmeduste vastu allergiline. Lolluste ilmnemisel võib kaasneda raskekujuline sarkastiline reaktsioon. |
|
| Kommentaarid: 72 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
1 :: |
63 |
|
| tagasi üles |
|
 |
namstoop
HV Guru

liitunud: 05.11.2001
|
|
| Kommentaarid: 72 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
1 :: |
63 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Valvejoodik
HV veteran

liitunud: 27.12.2008
|
05.10.2013 20:39:26
|
|
|
| Tundub, et päris palju rõhku on pandud videopoolele. Siiski võib otsustavaks jääda see, et puudub filmimisel üpris kasulik keeratav ekraan...
|
|
| Kommentaarid: 16 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
15 |
|
| tagasi üles |
|
 |
namstoop
HV Guru

liitunud: 05.11.2001
|
07.10.2013 15:00:18
|
|
|
Veel infi K-3 kohta.
http://www.pentaxforums.com/forums/pentax-news-rumors/238970-so-anyone-posted-yet.html
| tsitaat: |
Type
Digital SLR
Sensor
Type: CMOS w primary color filter and integrated Shake/Dust Reduction sensor movement system
Size: 23.5 x 15.6mm
Color depth: 8 bits/channel JPG, 14 bits/channel RAW
Effective pixels: 23.35 MP
Total pixels: 24.71 MP
Recorded resolutions
Still: Jpeg –
L (24M:6016x4000),
M (14M: 4608x3072),
S (6M: 3072x2048),
XS (2M: 1920x1280)
RAW – L (24M:6016x4000)
Movie (resolution/FPS):
Full HD (1920x1080, 60i/50i/30p/25p/24p)
HD (1280x720, 60p/50p/30p/25p/24p)
Quality levels: ★★★ Best, ★★ Better, ★ Good, RAW (14-bit)
Dust Removal: DR II (ultrasonic vibration to low pass filter) with Dust Alert function
Lens
Type/construction: PENTAX KAF2 bayonet stainless steel mount
Usable lenses: PENTAX KAF3, KAF2, KAF, and KA (K mount, 35mm screwmount, 645/67 med format lenses useable w adapter and/or restrictions)
SDM function: Yes
Power zoom function: Yes (power zoom only)
Focus System
Type: SAFOX 11 TTL phase-matching - 27 point (25 cross type focus points in the center)
Focus modes: AF Single (w focus lock, focus/shutter priority selectable), AF Continuous (w focus/FPS priority selectable), Manual
Focus point adjustment: Spot, Select, Expanded Area (S, M, L), Zone select, Auto (27 AF points)
Viewfinder
Type: Pentaprism
Coverage (field of view): 100%
Magnification: 0.95X (w 50mm F1.4 at infinity)
Standard focusing screen: Natural-Bright-Matte III (interchangeable)
Diopter adjustment: -2.5m to 1.5m
Depth of field preview: Optical (diaphragm stop-down), Digital
LCD Monitor
Type: 3.2” TFT color LCD with brightness/saturation/color adjustment AR coating and air-gapless glass.
Resolution: 1037K dots
Wide angle viewable: Yes
Flash
Type: Retractable P-TTL popup flash
Guide number: 13m (ISO 100)
Coverage: 28mm wide angle (equiv 35mm)
Flash modes: Auto, On, Redeye, Slow Sync, Slow Sync + Redeye, Trailing Curtain Sync, High-speed sync, Wireless, Manual
Flash exposure compensation: -2 to 1 EV (1/2 steps)
External Flash
Type: Hotshoe (P-TTL), high speed sync and wireless w PENTAX dedicated flash, X-Sync Socket
Synchronization speed: 1/180 sec
Storage Media
Internal memory: n/a
Removable memory: SD, SDHC, SDXC, EyeFi, FLU
Interfaces
Ports: USB 3.0 hi-speed, AV out, HDMI out, DC in, cable switch, 3.5mm stereo microphone, X-sync socket
Video out: HD (via HDMI), NTSC, PAL
Printer interfaces: n/a
Power Supply
Power source: Rechargeable Li-Ion battery D-LI90, D-BG5 Battery Grip (optional) with trays for 2nd D-Li90 battery or 6x AA batteries
Recordable images: Approx 720 (approx 560 w 50% flash, CIPA)
Playback time: Approx 370 min
Movie recording time: Approx 25 min (automatic overheat shutdown protection)
AC adapter available: Yes - (optional) K-AC132
Physical Specs
Body dimensions (W x H x D): 5.17in x 3.94in x 3.05in
Body weight
Without battery or removable memory: 25.2 oz
Loaded and ready: 28.2 oz
Construction material(s): Magnesium alloy shell over metal chassis
Weather resistant: Yes (92 special sealing parts)
Operating temperature: 14-104°F (-10 to 40°C)
Language Support
English, French, German, Spanish, Portuguese, Italian, Dutch, Danish, Swedish, Finnish,
Polish, Czech, Hungarian, Turkish, Greek, Russian, Korean, Chinese
(Simplified/Traditional), Japanese
Image Stabilization
Type: Sensor-Shift Shake Reduction with rotational compensation (3.5EV TBD)
Electronic level function: Yes, verification via viewfinder and LCD panel
Metering System
Type: TTL open aperture metering using 86K pixel RGB sensor
Sensitivity range: EV -3 to 20 (ISO 100, 50mm F1.4)
Multi-Segment: Yes
Center weighted: Yes
Spot: Yes
Exposure compensation: +/- 5 EV (1/3 and 1/2 steps)
Exposure lock: Yes
Exposure bracketing: Yes (2, 3, or 5 frames, up to +/- 2 EV in 1/3 or 1/2 steps)
ISO Sensitivity
Auto: ISO 100-51200 (1, 1/2, 1/3 steps), Auto ISO range selectable,
Bulb mode: Auto ISO n/a
Manual: 100-51200 (1, 1/2, 1/3 steps),
White Balance
AUTO WB, Multi Auto WB,
Daylight, Shade, Cloudy, Fluorescent Light (D: Daylight Color, Naylight White, W:Cool White, L:Warm White), Tungsten Light, Flash, CTE,
Manual mode(s): Yes, Manual WB (up to 3 settings), Color Temperature Configuration (up to 3 settings), Copying the white balance setting of a captured image* WB fine adjustment available in all modes
Shutter
Type: Electronically controlled, vertical-run, focal plane shutter
Shutter speed: 1/8000 to 30 sec (1/3 or 1/2 EV steps), Bulb
Capture Modes
Mode selection: Green, Hyper Program (P), Sensitivity Priority (Sv), Shutter Priority (Tv), Aperture Priority (Av), Shutter & Aperture Priority (TAv), Metered Manual, Bulb, X-Speed, USER (3 presets).
Custom Image Modes: Bright, Natural, Portrait, Landscape, Vibrant, Radiant, Muted, Bleach Bypass, Reversal Film, Monochrome, Cross Processing,
HDR: Auto, HDR1, HDR2, HDR3, Exposure Bracket Value adjustable, Automatic composition correction function
- All include gamut radar and fine adjustment of saturation, hue, high/low key, contrast, and sharpness (regular and fine adjustment scales). Monochrome mode includes adjustments for filter effects (green, yellow, orange, red, magenta, blue, cyan, infrared), toning (sepia, warm/cool), high/low key, contrast, and sharpness (regular, fine, and extra sharp adjustment scales).
Green simplified mode available: Yes
P/A/S/M/B: P, A, S, M, B (extended modes Sv, TAv)
Date stamp: n/a
Digital filters (capture): Extract Color, Toy Camera, Retro, High Contrast, Shading, Invert Color, Unicolor Bold, Bold Monochrome
Data record: Folder name (standard, date), file name (standard, customizable), embed copyright.
Drive Modes
Mode selection: Single, Continuous (H,M,L), Self-Timer (12s, 2s), Remote (0s, 3s, continuous), Exp. Bracketing (standard, timer, remote), Mirror up (standard, remote), HDR Capture (3 shots at 1EV, 2EV, or 3EV, 3 blend settings plus Auto, pixel alignment)
Multi-exposure: Composite Mode (Additive/Average/Bright) Number of Shots (2 to 2000 images), Interval 2000 shots, 2 sec to 24 hrs, time delay available)
Continuous FPS (JPG ★★★)
- Continuous H: Approx 8.3 FPS (60 JPG, 23 RAW)
- Continuous M: Approx 4.5 FPS (100 JPG, 32 RAW)
- Continuous L: Approx 3.0 FPS (200 JPG, 52 RAW)
Self-timer: Yes (12s, 2s)
Remote control: Yes, infrared (0s, 3s, continuous), cable switch
Playback Modes
Mode selection: Single frame, multi-image display (6,12, 20, 35, 80 segmentation), display magnification (up to 16, 100% display and quick magnification available), rotating, histogram (Y histogram, RGB histogram), bright area warning, Auto Image Rotation, detailed info, Copyright Information (Photographer, Copyright holder), Folder Display, Calendar Filmstrip Display, Slide Show Mode pallet: Image Rotation, Digital Filter, Resize, Cropping, Slideshow, Save as Manual WB, RAW Development, Index Print, Protect, Movie Edit, Extract JPG from Movie, Magnification: up to 16X, scrollable, quick magnification.
Digital filters (playback): Base Parameter Adj, Extract Color, Toy Camera, Retro, High Contrast, Shading, Invert Color, Unicolor Bold, Bold Monochrome, Tone Expansion, Sketch, Water Color, Pastel, Posterization, Miniature, Soft, Starburst, Fish-eye, Slim
File Formats
Still: RAW (PEF, DNG), JPG (EXIF 2.30), DCF 2.0 compliant
Movie: MPEG-4 AVC/H.264(MOV) - JPEG(AVI) for internal movie record
Custom Functions
Functions available: 27
Computer Requirements
*For device connectivity. Bundled software requirements may vary.
Windows: Windows 8 (32 bit/64 bit) / Windows 7 (32 bit/64 bit) / Windows Vista (32 bit/64 bit), Windows XP SP3 (32 bit)
Mac: Mac OS X 10.8 / 10.7 / 10.6
Battery Life
Power source: Rechargeable Li-Ion battery D-LI90, D-BG5 Battery Grip (optional) with trays for 2nd D-Li90 battery or 6x AA batteries
Recordable images: Approx 720 (approx 560 w 50% flash, CIPA)
Playback time: Approx 370 min
Movie recording time: Approx 25 min (automatic overheat shutdown protection)
AC adapter available: Yes - (optional) K-AC132
Dimensions
5.17in x 3.94in x 3.05in
Weight
Body weight
Without battery or removable memory: 25.2 oz
Loaded and ready: 28.2 oz
Operating Temperatures
Operating temperature: 14-104°F (-10 to 40°C)
Operating Humidity
Weather resistant: Yes (92 special sealing parts)
|
_________________ verba volant, scripta manent
Hoiatus! Olen sinu postituses olevate lolluste ja nõmeduste vastu allergiline. Lolluste ilmnemisel võib kaasneda raskekujuline sarkastiline reaktsioon. |
|
| Kommentaarid: 72 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
1 :: |
63 |
|
| tagasi üles |
|
 |
namstoop
HV Guru

liitunud: 05.11.2001
|
|
| Kommentaarid: 72 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
1 :: |
63 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Piipz
HV veteran

liitunud: 15.11.2001
|
09.10.2013 09:55:11
|
|
|
Väga hea, teravustamispunktide nupu kasutamine on vähe paremaks tehtud. Tahaks juba näppida. K5 pealt K5II peale polnud mõtet minna aga siin oleks isegi jumet. Ning videpool paistab, et on lõpuks korda tehtud. Oluliselt ma ei filmi aga on tulnud mõni frustreerivam juhus K5 kaameraga. Hoian silma peal
|
|
| Kommentaarid: 37 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
34 |
|
| tagasi üles |
|
 |
namstoop
HV Guru

liitunud: 05.11.2001
|
13.10.2013 13:21:57
|
|
|
Eesti hinnad on sellised nagu arvat oli - sama number, aga eurodes.
K3 peegelkaamera kere - 1299€
K3 peegelkaamera + 18-55 WR - 1349€
K3 peegelkaamera + 18-55 + 50-200 WR - 1549€
K3 peegelkaamera + 18-135 WR - 1649€
http://blog.photopoint.ee/pentax-k-3-peegelkaamera-ettetellimine-on-alanud-koigile-tasuta-32gb-malukaart/
_________________ verba volant, scripta manent
Hoiatus! Olen sinu postituses olevate lolluste ja nõmeduste vastu allergiline. Lolluste ilmnemisel võib kaasneda raskekujuline sarkastiline reaktsioon. |
|
| Kommentaarid: 72 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
1 :: |
63 |
|
| tagasi üles |
|
 |
caramis
HV Guru

liitunud: 19.09.2010
|
13.10.2013 13:28:05
|
|
|
| nagu ma aru saan, siis nüüd edaspidi tulevad Pentaxi mudelid on reeglina kõik ilmastikukindlad?
|
|
| Kommentaarid: 173 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
150 |
|
| tagasi üles |
|
 |
namstoop
HV Guru

liitunud: 05.11.2001
|
13.10.2013 13:59:33
|
|
|
caramis, no algtaseme mudelid vähemalt siiani pole olnud. hetkel K-500 siis on ilma tihenditeta. Aga kõrgema klassi omad juba ammu ja ma arvan küll, et nii see ka jätkub. Teised tootjad ka hakanud sama asja vaikselt tegema.
_________________ verba volant, scripta manent
Hoiatus! Olen sinu postituses olevate lolluste ja nõmeduste vastu allergiline. Lolluste ilmnemisel võib kaasneda raskekujuline sarkastiline reaktsioon. |
|
| Kommentaarid: 72 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
1 :: |
63 |
|
| tagasi üles |
|
 |
elukaz
HV Guru

liitunud: 06.09.2004
|
13.10.2013 15:15:47
|
|
|
| elukaz kirjutas: |
| Valge balansi probleem ilmselt lühikese säri ja valgusallika koostöös, luminofoorlamp vilgub ja selleks et kogu värvigamma välja kiirguks, kulub 1/100s. Kui sellest ära kasutada ainult kolmandik siis on tulemus ootuspärane. |
| tsitaat: |
| elukaz, säri on 1/320 s |
Tasub kõigil kõrva taha panna, kui valgusallikaks on midagi mis võrgu sagedusel vilgub siis piltide ühtlase valgustatuse saavutamiseks ei saa kasutada säriaegu lühemaid kui 1/100 ja pikemate puhul on soovituslik selle täiskordsed, 1/50, 1/25, 1/20 jne. Vastasel juhul ei satu piltidele võrdses koguses valgust ega spektrit.
_________________ Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale. |
|
| Kommentaarid: 196 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
0 :: |
158 |
|
| tagasi üles |
|
 |
namstoop
HV Guru

liitunud: 05.11.2001
|
13.10.2013 15:47:38
|
|
|
| elukaz kirjutas: |
| elukaz kirjutas: |
| Valge balansi probleem ilmselt lühikese säri ja valgusallika koostöös, luminofoorlamp vilgub ja selleks et kogu värvigamma välja kiirguks, kulub 1/100s. Kui sellest ära kasutada ainult kolmandik siis on tulemus ootuspärane. |
| tsitaat: |
| elukaz, säri on 1/320 s |
Tasub kõigil kõrva taha panna, kui valgusallikaks on midagi mis võrgu sagedusel vilgub siis piltide ühtlase valgustatuse saavutamiseks ei saa kasutada säriaegu lühemaid kui 1/100 ja pikemate puhul on soovituslik selle täiskordsed, 1/50, 1/25, 1/20 jne. Vastasel juhul ei satu piltidele võrdses koguses valgust ega spektrit. |
tänud info eest. Polnud tõesti varem selle kohta lugenud. Nüüd andis guugledamine tulemuseks, et valisin enam-vähem halvima säriaja mis võimalik
Eks ma lähen viin ülevaatesse ka korrektuurid sisse, et ei oleks kaamerate suhtes ebaõiglane.
_________________ verba volant, scripta manent
Hoiatus! Olen sinu postituses olevate lolluste ja nõmeduste vastu allergiline. Lolluste ilmnemisel võib kaasneda raskekujuline sarkastiline reaktsioon. |
|
| Kommentaarid: 72 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
1 :: |
63 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rex
HV Guru

liitunud: 09.01.2002
|
13.10.2013 16:34:03
|
|
|
| Huvitav, on neil K-1 plaane ka juba? Suurema sensoriga siis.
|
|
| Kommentaarid: 249 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
228 |
|
| tagasi üles |
|
 |
namstoop
HV Guru

liitunud: 05.11.2001
|
29.10.2013 20:28:58
|
|
|
Nagu näha, siis suurem sensor polegi nii oluline.
http://www.digitalcamerareview.com/default.asp?newsID=5438&news=pentax+K-3+Nikon+D600+head+to+head+comparison+Pentax+wins
| tsitaat: |
| We recently acquired a Pentax K-3 for review and decided to put the camera to the ultimate test--a 24 MP APS-C sensor camera versus a 24 MP full frame sensor camera. Although this sounds like a completely unfair test, the Pentax DSLR lineup has garnered quite a bit of admiration for its image making capabilities. In fact, others like phototheology on youtube showed the K-5 IIs dominating the Canon 5D Mark III, the Nikon D4 and the Nikon D7100. So why not put the Pentax K-3 up against one of the best selling full frame cameras currently available? We figured the Pentax would do a good job, but we never imagined the results would be so outstanding. Our testing shows that the Pentax K-3 swept the Nikon D600 in almost every image we took. Even at high ISOs the Pentax held its own against the full frame sensor! |
_________________ verba volant, scripta manent
Hoiatus! Olen sinu postituses olevate lolluste ja nõmeduste vastu allergiline. Lolluste ilmnemisel võib kaasneda raskekujuline sarkastiline reaktsioon. |
|
| Kommentaarid: 72 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
1 :: |
63 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002
|
29.10.2013 21:07:56
|
|
|
| Vägev värk, pole midagi ütelda. Vaatame, mida ka teised kohad testides ette näitavad.
|
|
| Kommentaarid: 186 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
147 |
|
| tagasi üles |
|
 |
namstoop
HV Guru

liitunud: 05.11.2001
|
29.10.2013 21:40:07
|
|
|
| Mark0 kirjutas: |
| Vägev värk, pole midagi ütelda. Vaatame, mida ka teised kohad testides ette näitavad. |
seda jah. IMO need pildid on küll ikka väga veenvalt paremad. See ISO6400 pilt näiteks on Nikonil Pentaxiga võrreldes ikka päris nutune
_________________ verba volant, scripta manent
Hoiatus! Olen sinu postituses olevate lolluste ja nõmeduste vastu allergiline. Lolluste ilmnemisel võib kaasneda raskekujuline sarkastiline reaktsioon. |
|
| Kommentaarid: 72 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
1 :: |
63 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Sults
HV veteran
liitunud: 06.09.2004
|
29.10.2013 23:56:41
|
|
|
Minu silma järgi on Nikoni pildid küll palju teravamad, vaatamata mitmel juhul pikemale säriajale.
Kuna omavahel on võrreldud erinevate võtteparameetritega pilte, tekib kahtlus kas ka võttekaugus. teravustatud koht jms olud ei varieerunud.
|
|
| Kommentaarid: 38 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
35 |
|
| tagasi üles |
|
 |
caramis
HV Guru

liitunud: 19.09.2010
|
30.10.2013 14:27:00
|
|
|
loodetavasti K-3 reliis kukutab vanemate isendite hindasid
|
|
| Kommentaarid: 173 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
150 |
|
| tagasi üles |
|
 |
puer
Kreisi kasutaja

liitunud: 27.08.2005
|
08.12.2013 00:46:11
|
|
|
Plaanis K5-le välk osta. Pole välku enne omanud - kel kogemust, võiks valgutsada seda teemat natuke - mis teeb välgust hea välgu?
Selle lehe järgi võiks olla parima hinna-omaduste olla: 58 AF-2 või EF-610 DG Super (olulisteks omadusteks pean: Tilt/Swivel, Wireless vähemalt slave'is, HSS, mugav menüü... Strobe Mode tundub ka huvitav).
Kui oluline on flash-based auto mode (EF-610 DG Super see puudub)?
Kas reaalselt on olulist vahet nendel omadustel:
1. Zoom: 85 vs 105mm
2 .Manual Power Control: 25 vs 7 steps
ps. erinevaid objektiive vahemikus 16mm - 135mm
|
|
| Kommentaarid: 53 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
47 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Sults
HV veteran
liitunud: 06.09.2004
|
08.12.2013 02:15:28
|
|
|
Hea välk on piisavalt võimas kuid samas kiire laadimisega, kergesti seadistatav (ja seadetest selget ülevaadet andev), ühtlase valgusjaotusega. See, et välgupea asend on muudetav (pööratav, kallutatav, suumitav) ja sähvatused täpsed (intensiivsuselt ja ajastuselt), on minu jaoks elementaarne. Mina pean oluliseks veel AF abivalgustust, mis aitab ka kottpimedas pildistada, ning manuaalseadete kõrval ka hästi toimiva TTL režiimi olemasolu.
Suum 85mm vs 105mm olulisus sõltub sellest, millise toruga pildistad. Kui on palju pika toruga välgutamist, tuleb pikem suum kasuks. Mina pildistan 105mm peal enamasti makrot ja siis on välgu suum hoopis maksimaalse laiuse asendis (hajuti ette lastud).
7 vs 25 reguleerimisastet on ka päris suur vahe. Neid välke tundmata ei oska ma kosta, kas see tuleneb vaid reguleerimise sammu suurusest või on teisel välgul ka suurem võimsustevahemik. Mida peenem on samm, seda täpsemini saad valgust reguleerida, kuid samas võib see pisut kauem aega võtta. Suurem reguleerimisvahemik muudab välgu samuti paindlikumaks.
|
|
| Kommentaarid: 38 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
35 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|
| lisa lemmikuks |
|
|
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse sa ei või vastata selle foorumi teemadele sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis sa ei saa lisada manuseid selles foorumis sa võid manuseid alla laadida selles foorumis
|
|
Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.
|