|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
pkillar
HV vaatleja

liitunud: 10.01.2009
|
15.07.2013 12:25:12
|
|
|
| Mis tähendab pruugitud?
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002
|
|
| Kommentaarid: 186 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
147 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kreisa
HV kasutaja
liitunud: 01.08.2008
|
15.07.2013 13:45:23
|
|
|
| Mina soovitaks mingit Yongnuot vms muud hiina välku, saab odavalt, eriti selliste piltidega ei pea see välk mingeid TTL-e jm toetama. Või kui kere lubab, siis kodus katsetamiseks otsi endale kuskilt mõni FIL välk, neid fotofoorumits vahel ikka kohtab.
|
|
| Kommentaarid: 21 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
20 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ollaz
HV veteran

liitunud: 04.01.2008
|
15.07.2013 14:26:30
|
|
|
| pkillar kirjutas: |
| Ma ei räägi kaamerast, vaid välgust:D |
Sain valesti aru, my bad.
|
|
| Kommentaarid: 83 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
57 |
|
| tagasi üles |
|
 |
TeaMeTzu
HV veteran
liitunud: 10.10.2011
|
|
| Kommentaarid: 28 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
28 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ollaz
HV veteran

liitunud: 04.01.2008
|
15.07.2013 14:45:37
|
|
|
| TeaMeTzu kirjutas: |
| Mulle meeldib pildistada loomi (ja ka liikuvaid) |
Juba siin läheb su eelarve lõhki. Sõltub muidugi, et koduloomi saab ka välguga pildistada või mingi muu valgusega, aga metsas põtra jahtides sellist võimalust pole ja siis on sinna ette vaja klaasi, mis ületab su eelarve vähemalt kahekordselt. Alustuseks võtaks ise pigem 600D, aga see on ka kallim. Istub lihtsalt paremini kätte, 1100D on minu jaoks ikka liialt väike.
|
|
| Kommentaarid: 83 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
57 |
|
| tagasi üles |
|
 |
MelesMeles
HV Guru
liitunud: 26.12.2002
|
15.07.2013 15:01:29
|
|
|
| TeaMeTzu kirjutas: |
Peas on tekkinud mõte, et võiks osta peegelkaamera. Seni olen kasutanud ainult kompaktkaameraid ja on ära tüüdanud liikuva objekti udusus (sest pilti teeb ta umbes minuti ). Sai sõbra peeglit näpitud ja see tegi hetkega pilti (mis on väga sümpaatne). Mulle meeldib pildistada loomi (ja ka liikuvaid) ja see nõuab, et kaamera teeks kiiresti pilti ja kui võimalik siis mitu pilti järjest. Pole varem peegelkaameratega kokku puutunud, aga tundub, et alustuseks oleks kõige mõistlikum Canon muretseda? Mida soovitate 400€ - 450€ eest (kere koos objektiiviga). Ise olen vaadanud seda:
http://35mm.ee/et/kaamerad/528-canon-eos-1100d-ef-s-18-55-is-ii.html
Teen teema ka ostufoorumisse, aga enne tahaks teada ka teie arvamust. |
Osta kasutatud komplekt. 70-300 objektiiv, ning ülejäänud rahast kere selle juurde. Nii saad 450€ eest optimaalseima lahenduse sinu soovidele vastavalt.
_________________ Allkiri |
|
| Kommentaarid: 268 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
194 |
|
| tagasi üles |
|
 |
10.10.10
Kreisi kasutaja

liitunud: 10.10.2010
|
15.07.2013 15:02:43
|
|
|
Jap, hangi 600D
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 4 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
4 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002
|
15.07.2013 15:17:18
|
|
|
| MelesMeles kirjutas: |
Osta kasutatud komplekt. 70-300 objektiiv, ning ülejäänud rahast kere selle juurde. Nii saad 450€ eest optimaalseima lahenduse sinu soovidele vastavalt. |
70-300 tasub võtta selline, mis ka oskab kere autofookust ära kasutada. Ehk siis vanem Tamroni narkouimas elevandi kiirusega AFiga õnnetust ei tasu tingimata soetada.
Ehk nagu ka eespool kirjutati - mida rohkem nõuad seda kallimaks läheb. Nelja numbriga Canonid (1100D näiteks) on selgelt lahjemad, kolme numbriga juba paremad (viidatud 600D), kahe numbriga juba täitsa head (60D näiteks) ning ühe numbriga on juba tippklass - 1D seeria, 5D seeria, 7D.
Objektiividega sama asi - kui tahad, et kere kiire autofookus ei jääks objektiivi taha pidama siis peab vaatama pigem 500 eurot ja kallimate objektiivide suunas. 500 eurot on võetud umbkaudu, eks on ka sutsu odavamaid kasutatud variante. Aga kui rääkida ikka metsas linnu-looma pildistamisest siis minu hinnangul on Canonil alumine mõistlik valik kahe numbriga kere (näiteks 60D) ja sinan ette kas 100-400mm või siis 300/4 IS USM, vajadusel koos 1,4x telekonverteriga.
Saab ka odavamalt, näiteks Tamroni uusim 70-300 on saanud palju kiidusõnu. Ja eks ostetakse ka neid, paljud on rahul. Kui aga on huvi suurem siis varem või hiljem jõuad ikka kõva harrastajaklassi tehnikani. Ehk siis kasutatud komplektist rääkides on suurusjärk 1500 eurot, millega saab juba täitsa korraliku tehnika.
10.10.10, 600D maksab julgelt üle 400 euro ainult kerena, küsija hinnaklass on väiksem.
|
|
| Kommentaarid: 186 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
147 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kreisa
HV kasutaja
liitunud: 01.08.2008
|
15.07.2013 15:36:21
|
|
|
naljamehed, inimene tahab peegelkaamerate maailma uudistama tulla ja te hakkate siin mingitest L torudest rääkima. Eks see pikslipiilumine tuleb hiljem.
Mina soovitan alustuseks mingi 30D või 350D/400D/450D või nii sinna auku. Miskine suure ulatusega toru a la 18-200 IS, või siis komplekt 18-55 ja 55-250 IS juurde. Järelturult ostes ei tohiks ka eelarvet ületada.
Tutvumiseks enam kui küll.
Näiteks midagi sellist https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?t=578091 on algajale minuarvates suurepärane komplekt.
|
|
| Kommentaarid: 21 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
20 |
|
| tagasi üles |
|
 |
MelesMeles
HV Guru
liitunud: 26.12.2002
|
15.07.2013 15:39:18
|
|
|
100-400 on kahtlemata hea objektiiv. Mark0, sinu kui kogemustega fotograafi standardid on teised. Siin küsib alustaja odavat lahendust ja 300/4 IS ei ole kindlasti teemaks selles hinnaklassis
Kõige esimene "level" oleks odavaim pikk objektiiv. Canonil EF-S 55-250mm F4.0-5.6 IS, mis üsna kiirelt kallima vastu vahetatakse. "Äge, ma saan kaugemalt pildistada!"
Järgmine "level" on juba 70-300. Paljudele pühapäevapildistajatele ja turistidele sellest piisab. Pildikvaliteet paraneb hüppeliselt võrreldes odavamaga.
Siit edasi, klass kõrgem, võiks olla 100-400 objektiiv. Pildikvaliteet paraneb, kuid pühapäevapildistajale enam parem pildikvaliteet hinnavahet ei õigusta.
Edasi fiksid a la 300/4 IS. Pildikvaliteet paraneb, kuid pühapäevapildistajale enam parem pildikvaliteet hinnavahet ei õigusta.
Siit ka soovitus 70-300 vahemikku pakkuvat objektiivi vaadata selles hinnaklassis. Eks areng tuleb tulevikus, kui on huvi pildistamisega edasi tegeleda.
edit: rlaanemets, +1.
_________________ Allkiri |
|
| Kommentaarid: 268 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
194 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002
|
|
| Kommentaarid: 186 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
147 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kännu
HV vaatleja
liitunud: 25.05.2009
|
15.07.2013 16:31:08
|
|
|
| TeaMeTzu kirjutas: |
Peas on tekkinud mõte, et võiks osta peegelkaamera. Seni olen kasutanud ainult kompaktkaameraid ja on ära tüüdanud liikuva objekti udusus (sest pilti teeb ta umbes minuti ). Sai sõbra peeglit näpitud ja see tegi hetkega pilti (mis on väga sümpaatne). Mulle meeldib pildistada loomi (ja ka liikuvaid) ja see nõuab, et kaamera teeks kiiresti pilti ja kui võimalik siis mitu pilti järjest. Pole varem peegelkaameratega kokku puutunud, aga tundub, et alustuseks oleks kõige mõistlikum Canon muretseda? Mida soovitate 400€ - 450€ eest (kere koos objektiiviga). |
No ma ei tea, peab siis kindlasti PEEGELkaamera olema ? Igivana mudel pealegi. Vaata-mõtle ehk sobib KORRALIK kompaktkaamera siiski. Hübriidide hinnad on tunduvalt kõrgemad sinu laest aga korraliku kompakti saab peaegu kätte. Esimesena juhtus ette näiteks see http://blog.photopoint.ee/karbist-valja-panasonic-lumix-dmc-lf1-kompaktkaamera/#comments Esimene eelis on suurus. Fotoka puhul on ikka ülioluline, et ta vajalikul momendil kaasas oleks. Kas viitsid peeglikotti igalpool kaasas tarida? Ja siis riburada muid eeliseid - rohkem pixleid , suurem ekraan, video võimalus, piisavalt suur zuum (200mm 35mm ekvivalendina), kõik käsiseadistused PASM,RAW,WiFi ühenduvus, nutikaga juhtimine,sarivõte 10kaadrit/s max ava 2,0 , max ISO 12 800 jne. Sensor on küll väiksem aga ka mitte päris seebikarbi mõõtu. Praktiliselt kõikidelt näitajatelt ületab tunduvalt seda 350D, ainult kaalult jääb alla
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
TeaMeTzu
HV veteran
liitunud: 10.10.2011
|
|
| Kommentaarid: 28 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
28 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002
|
15.07.2013 16:53:40
|
|
|
1. ja 3.
Kasutatud tehnika ostmisega on nagu muude kasutatud asjadega. Kui ikka näeb risu välja või müüja pilk pole selge ja siiras siis pigem pole mõtet osta. Samas ideaalse korpuse sees võib olla vedelikukahjustusega emaplaat. Tuleb leida usaldusväärne müüja, näiteks oma nime all esinev isik, kelle kohta ka netist infot leiab. Või siis keegi, kes on ka varem korduvalt müünud ning tagasiside on positiivne.
2. Osade universaalzoomidega saab ka lähedalt pildistada. Aga üldiselt saab pigem kaugelt-kaugelt ja natuke-lähemalt-kaugelt.
|
|
| Kommentaarid: 186 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
147 |
|
| tagasi üles |
|
 |
TeaMeTzu
HV veteran
liitunud: 10.10.2011
|
|
| Kommentaarid: 28 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
28 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rex
HV Guru

liitunud: 09.01.2002
|
15.07.2013 17:29:25
|
|
|
Kui vähegi võimalik, kargaks ma 350D/400D-st üle kohe 450D kallale. High ISO poolest oluliselt etem. Loomulikult võib ju niiviisi üha uuema ja uuema (ja eelarvet lõhkikäristavama) juurde jõuda, kuid enda kogemuste järgi on see oluliselt suurem hüpe kui 450D-st edasised.
Ja metselaja jaoks siis, jah, 70-300 lisaks. Ja 18-55 kitikas niisama plõksimiseks. Soovitatavalt vähemalt II-III põlvkond, IS pole niivõrd oluline (kuid kui odavalt saab, siis miks ka mitte).
Canon'i puhul ei tee kindlasti paha ka M42 adapteri soetamine. Manuaalfookusega pildistamine pole küll ehk mingi ülikiire tegevus, kuid vanu servomootoriteta, aga optiliselt tänapäevaste mitmetuhandelistega samaväärseid torusid liigub imeodavalt.
|
|
| Kommentaarid: 249 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
228 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kännu
HV vaatleja
liitunud: 25.05.2009
|
15.07.2013 18:00:32
|
|
|
Mina jään ikkagi oma juurde, et need vanad (moraalselt (pea 10a. vana mudel), füüsiliselt(palju tal veel katiku ressurssi?))ei tee sugugi paremat pilti (sellise optikaga, sellise sariga liikuvaid stseene jne.) korralikust kompaktkaamerast hinnaga alates 300-400€ (garantiiga,uuena)
Kogemus oma tütre peal, kes ka tahtis kangesti peeglit nagu papsil aga nüüd takkajärgi väga rahul, et sai Lumix LX5 soetatud.
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rex
HV Guru

liitunud: 09.01.2002
|
15.07.2013 20:51:35
|
|
|
| Ma olen nõus sellega, et digiajastul on liikuv peegel paras rudiment, kuna seda asendaks nüüd juba edukalt EVF ja/või ekraan (sellelegi võid scope'i ette liita). Vanasti lihtsalt ei näinud muul viisil läbi sama obje, millega kujutis valgustundlikule pinnale kantakse. Tänapäeval poleks vist aga reaalselt katikutki vaja - haara lihtsalt "virtuaalkatiku" abil sobiv hetk sensorilt, mida live view ajal ju niikuinii permamentselt "säritatakse". Nii et tulevik on ikkagi hübriidid (ma ei tea, miks neid nii kutsuma on hakatud, võiks ju lihtsalt vahetatava objektiiviga digikaameraks kutsuda). Kord peegelkaamerat kasutanuna aga ilma objektiivi vahetamise võimaluseta superzoom-seebikat ikkagi ei tahaks... Ega seegi tavaliselt taskus ole, kui ilma pildistamise plaanideta välja lähed.
|
|
| Kommentaarid: 249 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
228 |
|
| tagasi üles |
|
 |
MelesMeles
HV Guru
liitunud: 26.12.2002
|
15.07.2013 21:02:43
|
|
|
Ilusa ilmaga teeb suvaline kaamera hea pildi, mida desktopil kasutada või millest isegi A3 väljatrükke tellida. Hämaras käelt pildistades ja suuri väljatrükke tellides on ja jääb suurema sensoriga kaamerale eelis.
kännu välja toodud näite võrdlust oleks testina tore näha. Kumb neist kaameratest siis võidaks? 400D/450D vs Lumix LX5?
_________________ Allkiri |
|
| Kommentaarid: 268 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
194 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002
|
15.07.2013 21:10:16
|
|
|
| MelesMeles kirjutas: |
kännu välja toodud näite võrdlust oleks testina tore näha. Kumb neist kaameratest siis võidaks? 400D/450D vs Lumix LX5? |
450D ei leidnud, 500D aga küll: link
Võtsin ISO800 kuna näe, oli vaja hämaramas pilti teha. Siis aga oli vaja teha toas lausa ning valgust ka polnud(ISO3200): link
Aga lõpuks oli valgust nagu putru (ISO100): link
Isegi ISO100 puhul on peegelkaameral detaili kõvasti rohkem. Muidugi, 500D on sutsu uuem kui näiteks 400 või 450D aga siiski - vahe on tundav.
|
|
| Kommentaarid: 186 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
147 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kännu
HV vaatleja
liitunud: 25.05.2009
|
15.07.2013 22:33:22
|
|
|
Kuskilt on tekkinud tahtmine võrrelda LX5te 400D ja 450Dga. Pakutud lingil oli ikkagi 350D (teadmata aja ja tingimustes kasutatud!)
Esiteks 350D v. 500D on ikka kaks vaksa vahet. 8MP v. 15MP; 2005a. v. 2009a.; DIGIC2 v. DIGIC4 protsessor; Max ISO 1600 v. 3200 (laiendatav 12 800); LCD 1,8" v. 3" pluss veel ühtteist pisiasja! On vahe? Samas sarivõttesagedus on kompaktide kasuks mõlema kaamera puhul (lihtsustab algajal liikuvale objektile üleüldse pihta saada) Päästiku reageerimiskiirust ei leidnud aga tõenäoliselt läheb see ka kompaktide kasuks. Kindlasti on mõnedele oluline video võimalus. Kusjuures LX5 (2010a.) oli lihtsalt näitena toodud, kuna see tütrel olemas. Aeg on edasi läinud ja uusi mudeleid peale tulnud.
Teiseks - test on tehtud uute kaameratega asjatundjate poolt.
Väljatoodud linkidel (kaadri nurgas,RAW) on vahe märgatav. Kaadri keskpoole JPEG-s märkamatu 100% suurendusel. Palju neid hobipiltnikke RAWs pildistajaid ja oskajaid töötlejaid on - äärmiselt vähe oletan. Palju on algajaid hobipiltnikke kes A2, A3 väljatrükki lasevad?
Testis on kasutatud korralikku, tõenäoliselt hästihooldatud Canon 50mm F1,4 objektiivi, mis eespool pakutud objektiividest (mida võibolla krossirajaääres särgisabaga nühitud) päris palju erinev nagu tead.
Lõpetuseks - eespool olid vaid minu isiklikud arvamused ja soovitused, mis ei tarvitse teistega kokku langeda. Parim kaamera on see mis kaasas mitte kodus riiulis.
viimati muutis kännu 15.07.2013 22:43:06, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
erko
Kreisi kasutaja
liitunud: 11.07.2004
|
15.07.2013 22:40:10
|
|
|
| rex kirjutas: |
| Ma olen nõus sellega, et digiajastul on liikuv peegel paras rudiment, kuna seda asendaks nüüd juba edukalt EVF ja/või ekraan ... |
Ei ole me vist veel päris sealmaal
|
|
| Kommentaarid: 26 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
26 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ErkiT_old
HV kasutaja
liitunud: 27.07.2012
|
16.07.2013 01:52:54
|
|
|
Tahaks nüüd mõne objektiivi juurde soetada, aga valik on kirju.
Kaameraks Canon EOS 550D
Praegu on mul olemas Tamron 17-50mm F2.8 VC II
Kas selle kõrvale oleks mõtet soetada Canon 50mm F1.8? On ta palju valgem? Tegelikult isegi mõtlesin Canon 50mm F1.4 peale. Aga küsimus on selles, et kas on mõtet oma Tamroni kõrvale siuke üldse sebida valguse poolest?
Mõtlesin, et tahaks natuke rohkem õppida seda foto värki. Praegu töö ka nii hea, et võib endale lubada nänni.
Mm, puudu on ka veel mingi pikem toru 70-200mm või 70-300mm. Seda pikka ma ei oska validagi, Osad on seal 28-300mm ja 18-250. Põhimõtteliselt sellist pikka tahaks looduses loomade pildistamiseks saada ja vahepeal ka mõne spordiürituse jäädvustamiseks.
Pika toru puhul oleks hinnaklass kuni 800$.
|
|
| Kommentaarid: 6 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
6 |
|
| tagasi üles |
|
 |
MelesMeles
HV Guru
liitunud: 26.12.2002
|
16.07.2013 09:46:03
|
|
|
| kännu kirjutas: |
Kuskilt on tekkinud tahtmine võrrelda LX5te 400D ja 450Dga. Pakutud lingil oli ikkagi 350D (teadmata aja ja tingimustes kasutatud!)
Esiteks 350D v. 500D on ikka kaks vaksa vahet. 8MP v. 15MP; 2005a. v. 2009a.; DIGIC2 v. DIGIC4 protsessor; Max ISO 1600 v. 3200 (laiendatav 12 800); LCD 1,8" v. 3" pluss veel ühtteist pisiasja! On vahe? Samas sarivõttesagedus on kompaktide kasuks mõlema kaamera puhul (lihtsustab algajal liikuvale objektile üleüldse pihta saada) Päästiku reageerimiskiirust ei leidnud aga tõenäoliselt läheb see ka kompaktide kasuks. Kindlasti on mõnedele oluline video võimalus. Kusjuures LX5 (2010a.) oli lihtsalt näitena toodud, kuna see tütrel olemas. Aeg on edasi läinud ja uusi mudeleid peale tulnud.
Teiseks - test on tehtud uute kaameratega asjatundjate poolt.
Väljatoodud linkidel (kaadri nurgas,RAW) on vahe märgatav. Kaadri keskpoole JPEG-s märkamatu 100% suurendusel. Palju neid hobipiltnikke RAWs pildistajaid ja oskajaid töötlejaid on - äärmiselt vähe oletan. Palju on algajaid hobipiltnikke kes A2, A3 väljatrükki lasevad?
Testis on kasutatud korralikku, tõenäoliselt hästihooldatud Canon 50mm F1,4 objektiivi, mis eespool pakutud objektiividest (mida võibolla krossirajaääres särgisabaga nühitud) päris palju erinev nagu tead.
Lõpetuseks - eespool olid vaid minu isiklikud arvamused ja soovitused, mis ei tarvitse teistega kokku langeda. Parim kaamera on see mis kaasas mitte kodus riiulis.  |
See ongi point. Ise tegelen suuremate väljatrükkidega ja sellepärast leian isiklikult argumendi "kompakt on sama hea kui peegel" natuke ärritava. Erinevused tulevad nähtavale piirtingimustes - hämaras, kaadri äärtes, ... Kui suuri väljatrükke ei telli, siis sobib enamvähem suvaline kaamera. Kasutusmugavus ei ole pildikvaliteet. Eks igaüks kiidab enda varustust.
ErkiT, "Praegu töö ka nii hea, et võib endale lubada nänni." ei ole põhjus kulutuste tegemiseks.
"Praegu on mul olemas Tamron 17-50mm F2.8 VC II
Kas selle kõrvale oleks mõtet soetada Canon 50mm F1.8?"
Oleks, kui pildistad tihti 50mm otsas ja leiad, et 2.8 ava ei ole piisav.
(Kui ühest vastust öelda ei oska, ära veel osta.)
Pikema otsa puhul on odavam valik nt Tamroni 70-300 VC, mille joonis sind ehk ei rahulda. Parem valik oleks 70-200 f/2.8 IS, kui hinnaklass selleni ulatub. Hiljem ostad telekonverteri juurde ja saad väga hea objektiivi looduse ja spordi jaoks.
Ka Canoni 100-400 on hea valik. Tsipa kallim kui eelarve, ning lühem ots 100 võib vahel piirata.
_________________ Allkiri |
|
| Kommentaarid: 268 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
194 |
|
| tagasi üles |
|
 |
wa666ou
HV veteran
liitunud: 23.05.2003
|
16.07.2013 09:55:44
|
|
|
Fotokalast vm saab 40D juba 200 eest kätte, mis on ikkagi igati bang for the buck kere. Selle hinna eest leiab veel mõistliku läbisõiduga ka.
Odavamat ja paremat teletoru peale 70-200 F4 ei oskagi soovitada. See liigub headel päevadel 350 eest.
Muidugi metsas jääb lühikeseks ilma konverterita.
|
|
| Kommentaarid: 101 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
95 |
|
| tagasi üles |
|
 |
erko
Kreisi kasutaja
liitunud: 11.07.2004
|
16.07.2013 10:03:48
|
|
|
| ErkiT kirjutas: |
Tahaks nüüd mõne objektiivi juurde soetada, aga valik on kirju.
Kaameraks Canon EOS 550D
Praegu on mul olemas Tamron 17-50mm F2.8 VC II
Kas selle kõrvale oleks mõtet soetada Canon 50mm F1.8? On ta palju valgem? Tegelikult isegi mõtlesin Canon 50mm F1.4 peale. Aga küsimus on selles, et kas on mõtet oma Tamroni kõrvale siuke üldse sebida valguse poolest?
Mõtlesin, et tahaks natuke rohkem õppida seda foto värki. Praegu töö ka nii hea, et võib endale lubada nänni.
Mm, puudu on ka veel mingi pikem toru 70-200mm või 70-300mm. Seda pikka ma ei oska validagi, Osad on seal 28-300mm ja 18-250. Põhimõtteliselt sellist pikka tahaks looduses loomade pildistamiseks saada ja vahepeal ka mõne spordiürituse jäädvustamiseks.
Pika toru puhul oleks hinnaklass kuni 800$. |
Objektiivi sobivus on väga subjektiivne ning sõltub peamiselt sellest kas eelistad pildistada detaile või üldplaane, kas oled fiksi või zoomi inimene, kui palju taskus on raha, kui rasket kandamit oled nõus tassima jne.
Mina täna võtaks poolekaadrile kõhklematult Sigma 18-35mm f1.8 Art objektiivi ning teleks kas Canon 70-200mm f4 IS L zoomi või kombinatsiooni fiksidest, kus on Canon 135mm f2.0 L ja Canon 200mm f2.8 L II. See 50mm fiks on nii ja naa, mina sellele poolekaadri ees eriti kasutust ei leidnud, nüüd täiskaadriga on asi veidi parem. Õnneks see Canoni f1.8 versioon ei maksa väga palju, kõige mõistlikum on see kasutatult osta.
|
|
| Kommentaarid: 26 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
26 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kännu
HV vaatleja
liitunud: 25.05.2009
|
16.07.2013 10:31:12
|
|
|
| MelesMeles kirjutas: |
See ongi point. Ise tegelen suuremate väljatrükkidega ja sellepärast leian isiklikult argumendi "kompakt on sama hea kui peegel" natuke ärritava. Erinevused tulevad nähtavale piirtingimustes - hämaras, kaadri äärtes, ... Kui suuri väljatrükke ei telli, siis sobib enamvähem suvaline kaamera. Kasutusmugavus ei ole pildikvaliteet. Eks igaüks kiidab enda varustust.
|
Tubli, sa oledki siis sinna vähemuse hulka kuuluv. Ära ärritu, minu jutt algaski ju vastusest algajale, kes ise ka täpselt ei tea mida tahab (EOS 1100D, teadmata seisukorras väga vana mudel EOS 350D jamade objektiividega) peaasi et oleks PEEGEL. Tihtipeale sellistele ei kehti isegi "kompakt on sama hea kui peegel", vaid "kompakt on parem kui peegel"
Mõned lõigu Tõnu Lingi Photopointi ajaveebi artiklist "Kuidas teha häid pilte"
#Mõni aeg tagasi juhtusin lugema Michael Reichmanni artiklit “You’ve Got To Be Kidding!” (“Nalja teed või!”), kus ta võrdleb Hasselblad H2 Phase One P45+ 39-megapikslise keskformaat-digipära (mis maksab ca 400 000 krooni) ja Canon G10 15-megapikslise taskudigika (müügilt maas, maksis ca 9000 krooni) pildikvaliteeti ning jõuab järeldusele, et väljatrükid on pildi pikema külje suuruseni kuni 50 cm äravahetamiseni sarnased.#
#See pilt on pildistatud 8-megapikslise taskudigikaga JPG-formaadis ning leidis oma koha ühe hotelli vestibüülis väljatrükituna mõõdus 160 x 90 cm#
#Jättes välja suuri sarivõtte kiirusi ja kõrgeid tundlikkusi pakkuvad profikaamerad, on tänapäeva digikaamerad praktilises ja üldises kasutuses pildikvaliteedi poolest juba niivõrd tasavägised, et pole enam vahet, millega pildistada.# (see oli aasta 2010)
Ega kõike seda apsoluutse tõe pähe võtta saa aga tõetera on seal kindlasti sees.
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ErkiT_old
HV kasutaja
liitunud: 27.07.2012
|
16.07.2013 10:37:55
|
|
|
Tänud vastajatele.
Ma siis selle F1.8 jätan esialgu ära ja püüan oma Tamroni F2.8 edasi leiutada. Eks sellega ole mul ka veel õppimist.
erko Miks just Sigma 18-35mm f1.8?
Kuna ma tunnen pidevalt puudust pikast torust, siis ma mõtlesin, et ma mingi pikema nüüd muretsengi. Vaatan veel natuke ringi, aga sinu pakutud Canon 70-200mm f4 IS L pani täitsa mõtlema.
Melesmeles 70-200 f/2.8 IS see näeb eriti asjalik välja, aga hind on ka asjalik. Mitte, et hullu midagi oleks. Töötan Austraalias praegu 7 päeva nädalas, 10-16h päevas. ;D Ma lihtsalt alles õpin seda foto kraami, ei tea kas on mõtet kohe nii palju välja käia. Samas siis oleks korralik objektiiv olemas pikaks ajaks. Eks ma natuke mõtlen elu üle.
|
|
| Kommentaarid: 6 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
6 |
|
| tagasi üles |
|
 |
liivainime
HV kasutaja

liitunud: 25.03.2007
|
16.07.2013 11:21:41
|
|
|
Kuigi peeglihuviline oma postitused sisuliselt kustutas, võiks ikkagi sekka öelda, et isegi kui kompaktist saab teatud tingimustes väga häid pilte välja võluda, saan ma täielikult aru inimestest, kes peeglit proovivad ja endale ka tahavad. Minu arvates on juba optiline pildiotsija suur võit, pealegi on raskem kere (pluss lisatoetuspunkt silma vastas) stabiilsem. Ma ei ole küll kallemaid kompakte katsunud, aga kogu see klassikalise kaamerakere ergonoomika, alustuseks isegi Canoni xxxD seerias on lihtsamalt kompaktilt tulles üsna meeldiv.
Pildikvaliteet on küll oluline näitaja, aga kaamera enda subjektiivne meeldivus määrab lõpuks selle, kui palju sa seda kaasas tassid ja kasutad. Ja kuidas see kogemus ja asjast aru saamine muidu tuleb kui pildistades?
|
|
| Kommentaarid: 17 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
16 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002
|
16.07.2013 11:35:28
|
|
|
Ma olen LX3 kasutanud aastakese (või oli rohkem, ei mäleta enam), mis oli üsna kõrgelt hinnatud. Enne ja pärast seda olid peegelkaamerad ning väga ma rohkem ei tahaks kompakti kasutada. Esiteks oli pildikvaliteet kompaktiga selgelt kehvem ning teiseks oli kasutamine uimane. Vahet pole, kas rääkida sisse lülitamisest, zoomimisest, ava sättimisest või millestki muust.
Ülalpool ma postitasin ka mõned pildid, kus on kõrvuti uus kompakt ning 4 aastat vana digipeegel ning pildikvaliteedi poolest paneb baasISOl peegel ära, kõrgematest ISOdest pole mõtet rääkidagi. Muidugi võib argumenteerida, et paljudel inimestel ikka on vaja väljatrükke, paljudel on vaja SUURI väljatrükke, palju on neid, kes pilte lähedalt vaatavad. Kui aga ikka paned kaks 10x15 pilti kõrvuti, üks on kompaktiga ja teine peegli ja korraliku optikaga tehtud siis vahe ON näha. Kas see vahe on tähtis, kas inimene seda hindab - sügavalt individuaalne olukord.
Ma ise hindan seda, et tähtsad sündmused elus oleks üles võetud võimalikult hea kvaliteediga. Ehk siis 1080p kui rääkida videost (mis sest, et "720p on ju peaaegu sama hea aga failid on kõvasti väiksemad") ning korralik peegelkaamera suurepärase optikaga fotode jaoks. Eks ma klõpsin moblaga ka kuid see on juba hoopis teise eesmärgiga - "parim kaamera on see, mis on kogu aeg kaasas".
Jutt kisub pikaks kuid ma ei saa veel korra jätta mainimata, et mugavusel on küll hind kuid hiljem on ikka selge vahe sees kas vaatad äärmiselt kvaliteetset pilti või pilti, millel on "agad" (värvid tuhmid, kergelt udusevõitu, lapse juuksed on kergelt "plastmassised", mitte ei ole eraldi juuksekarvu näha jne.)
|
|
| Kommentaarid: 186 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
147 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kännu
HV vaatleja
liitunud: 25.05.2009
|
16.07.2013 12:26:08
|
|
|
Mark0 - Sa ikka oled lugenud mida ma kirjutasin või raiud niisama oma
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002
|
16.07.2013 12:41:26
|
|
|
kännu, ma natuke olen nõus Su jutuga ja natuke ei ole ka.
Kui suurt väljatrükki kaugemalt vaadata siis ei ole jah väga suur vahe kas on peegli, statiivi ja hea toruga tehtud või (korraliku) kompaktiga. Kui aga lähemalt uurida siis on vahe sees. Mul endal on üks 60x90cm maastikufoto seina peal (peegelkaamera ja hea objektiiviga tehtud), kus on lähedalt vaadates väga palju huvitavaid detaile näha.
|
|
| Kommentaarid: 186 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
147 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kännu
HV vaatleja
liitunud: 25.05.2009
|
16.07.2013 13:03:01
|
|
|
| Mark0 kirjutas: |
kännu, ma natuke olen nõus Su jutuga ja natuke ei ole ka.
Kui suurt väljatrükki kaugemalt vaadata siis ei ole jah väga suur vahe kas on peegli, statiivi ja hea toruga tehtud või (korraliku) kompaktiga. Kui aga lähemalt uurida siis on vahe sees. Mul endal on üks 60x90cm maastikufoto seina peal (peegelkaamera ja hea objektiiviga tehtud), kus on lähedalt vaadates väga palju huvitavaid detaile näha. |
Nagu aru saan on Sinu puhul tegemist kaugeltkaugelt üle keskmise piltnikuga. Allpool keskmist enamasti kas ei kanna kaamerat kaasas või kui kannavad siis ei ei oska (ei vaevugi) kasutada kaamera võimalusi ja tulemuseks on ikkagi need korraliku kompaktiga saavutatavad tulemused, mis on tuhandete viisi kusagil kõvaketta sügavustes või netipankades mitte A2,A3 seinal. (Ma ei tea kas silm tönts aga 10X15 fotodel erinevate kaameratega, kui nad nö. kvaliteetselt tehtud, ma küll vahet ei suuda teha. Õnneks ma pole ainus, näe Lingi artiklis vana fotohai ei teinud isegi suurtel piltidel vahet ) Aga tundub, et see jutt kisub juba Canoni teema risustamiseks. Jäägu nii, et kui võimalust ja soovi on rippugu ikka korralik PEEGEL võimalikult pika toruga rinnal.
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
MelesMeles
HV Guru
liitunud: 26.12.2002
|
16.07.2013 15:16:18
|
|
|
| ErkiT kirjutas: |
Tänud vastajatele.
Ma siis selle F1.8 jätan esialgu ära ja püüan oma Tamroni F2.8 edasi leiutada. Eks sellega ole mul ka veel õppimist.
erko Miks just Sigma 18-35mm f1.8?
Kuna ma tunnen pidevalt puudust pikast torust, siis ma mõtlesin, et ma mingi pikema nüüd muretsengi. Vaatan veel natuke ringi, aga sinu pakutud Canon 70-200mm f4 IS L pani täitsa mõtlema.
Melesmeles 70-200 f/2.8 IS see näeb eriti asjalik välja, aga hind on ka asjalik. Mitte, et hullu midagi oleks. Töötan Austraalias praegu 7 päeva nädalas, 10-16h päevas. ;D Ma lihtsalt alles õpin seda foto kraami, ei tea kas on mõtet kohe nii palju välja käia. Samas siis oleks korralik objektiiv olemas pikaks ajaks. Eks ma natuke mõtlen elu üle.  |
Canon 70-200mm f4 IS L on väga hea toru. Hind ja kvaliteet on paigas.
Kaks "aga". Esiteks võib see pikaks otsas nö. lühikeseks jääda, tegelikult tahaksid midagi veel pikemat. Teiseks, kui tahadki pikemat, siis sellele 2x telekonverterit vahele ei pane, et hea tulemus säiliks. Tulevikus aga kaotad objektiivi taas müües ning uut ostes raha, kui otsustad tulevikus 100-400ja kasuks.
Selles suhtes on odavam osta kohe hea asi. Nii ei kaota kooliraha. Enne ostu kindlasti proovi kõiki variante põhjalikult, kas fotopoes, või laenuta kelleltki. Mõtle läbi, missugust sul reaalselt vaja on. 70-200 f/4 kipub olema toru, millest kasvatakse välja ja mille kõrvale või mille asemel ostetakse tulevikus uus.
Võibolla ma praegu oletan liialt ja tegelikult sellest torust sulle piisab. Kui kasutatuna leiad sellise, soovitan julgelt osta. Saad hiljem minimaalselt põledes edasi müüa.
Ma ise otsisin pikemat objektiivi mõned kuud tagasi ning valisin võimalikult hea 70-300 objektiivi. See ei ole ehk nii hea, kui 70-200 f/4, kuid minu jaoks praegu piisab. Ostuhind oli ka kordades odavam ja vahemikus 70-200 kasutades, ava f/8 puhul, on see minu silmis sama hea, kui kallim 70-200 f/4 vms.
_________________ Allkiri |
|
| Kommentaarid: 268 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
194 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Jaanos
HV kasutaja
liitunud: 21.01.2009
|
16.07.2013 17:35:51
|
|
|
| tsitaat: |
Ostuhind oli ka kordades odavam ja vahemikus 70-200 kasutades, ava f/8 puhul, on see minu silmis sama hea, kui kallim 70-200 f/4 vms.
|
Pigem küll (ebaõigetest)kasutusharjumustest tulenev järeldus Või tõesti siis silmanägemine rängalt petab
Too 4 toru kõlbab kasutada täisaval, 70-300 jah f8 ja ilmselt 300mm lähedal ka mööndustega. Kui nüüd teistpidi arvutada siis f4 v f8 saab teisendada näiteks "pilti saab/ei saa" olukorda ISO3200 v ISO12800. Kui siis võrrelda ühe või teise toruga tehtud pilti nii, et saada sama kadreering pildistatud motiivist 200mm v 300mm toru...
Kui sul need 2 toru teinekord kõrvuti käepärast juhtuvad olema sama kerega proovi seda suurendamise nippi. Kumb parema tulemuse annab, isegi mitte nii ekstreemse näite varal vaid detaili joonise/kontrastsuse seisukohast kasvõi samal ISO-l... Lisa teravustamise täpsus/kiirus, ehituskvaliteedist tulenev kindlus.
Jätame välja finessid kuidas esiplaani/tagaplaani joonistab, kromaatiline murdumine jne. See "pikem ots" on miraaz kui vähegi süveneda, number mida torule kirjutatakse
|
|
| Kommentaarid: 10 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
10 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Mihkel.
HV Guru

liitunud: 16.06.2003
|
16.07.2013 18:49:09
|
|
|
| Ollaz kirjutas: |
Sain vähekasutatud 430EXII 150.- eest, mis oli vägagi sobiv hind natuke aega tagasi. Kolmandate tootjate poolest soovitaks ehk ainult METZ välkusid, kõiksugus Sigmad mis ma näppinud olen, hakkavad väga kiiresti vastukarva.
Segaks siis vahele ka, et ostsin ka 50mm f/1.8, kuid 1.8 peal pilti tehes läbi pildiotsija paneb fookus vahepeal puusse.. see on ilmselt normaalne käitumine, kuna olen kuulnud, et teistelgi on sarnast mure? LiveView peal on okei ja MF on ka okei, seega objektiiv ise on optiliselt korras. |
Minuarust see obje on üldse parajalt saamatu teravustamisega. 1.8 peal on ikka väga raske saada fookus sinna kuhu täpselt vaja on. Ise hoian enamasti umbes 2.8 kandis, siis on suht paras.
|
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002
|
16.07.2013 18:55:17
|
|
|
| 1,8 ava puhul ongi raske saada läbi optilise pildiotsija teravust paika, eriti kui käest toimetada. Aga kui statiivilt ja korralikult testides on teravus paigast ära - siis on teine asi.
|
|
| Kommentaarid: 186 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
147 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ollaz
HV veteran

liitunud: 04.01.2008
|
16.07.2013 18:56:50
|
|
|
Mihkel., veidral kombel kui üritan kohe uuesti fokuseerida, siis leiab õige koha üles. Leidsin ise ka, et lihtsam on ta 2.8 peale keerata (1.8 ilmselt oludes, kus iga valguselisa on arvel), raha eest on asja endiselt ikka väga palju.
Mark0, AF peaks justkui õige punkti ju leidma?
|
|
| Kommentaarid: 83 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
57 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002
|
16.07.2013 19:03:33
|
|
|
| Ollaz, mõtlen seda, et käsi võib näiteks väriseda. Samuti on AF punktid erineva täpsusega (mida kaugemal keskpunktist seda suurema tolerantsiga), lisaks on AF punkt laiem kui see ruut, mida pildiotsijast näed jne. f/1,8 puhul on terav ala niigi kitsas, potentsiaalselt segavaid tegureid on liiga palju. Muidugi võib objektiiv ise ka praak olla, ei saa välistada. Ega vastupidist väita.
|
|
| Kommentaarid: 186 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
147 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ollaz
HV veteran

liitunud: 04.01.2008
|
16.07.2013 19:28:08
|
|
|
| Mark0, ei mõnikord paneb täitsa täppi ja saab väga ilusa tulemuse. Vahepeal on tibake metsas, aga kõige laiemat ava väga ei kasuta ka.
|
|
| Kommentaarid: 83 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
57 |
|
| tagasi üles |
|
 |
MelesMeles
HV Guru
liitunud: 26.12.2002
|
16.07.2013 21:37:37
|
|
|
| Jaanos kirjutas: |
| tsitaat: |
Ostuhind oli ka kordades odavam ja vahemikus 70-200 kasutades, ava f/8 puhul, on see minu silmis sama hea, kui kallim 70-200 f/4 vms.
|
Pigem küll (ebaõigetest)kasutusharjumustest tulenev järeldus Või tõesti siis silmanägemine rängalt petab
Too 4 toru kõlbab kasutada täisaval, 70-300 jah f8 ja ilmselt 300mm lähedal ka mööndustega. Kui nüüd teistpidi arvutada siis f4 v f8 saab teisendada näiteks "pilti saab/ei saa" olukorda ISO3200 v ISO12800. Kui siis võrrelda ühe või teise toruga tehtud pilti nii, et saada sama kadreering pildistatud motiivist 200mm v 300mm toru...
Kui sul need 2 toru teinekord kõrvuti käepärast juhtuvad olema sama kerega proovi seda suurendamise nippi. Kumb parema tulemuse annab, isegi mitte nii ekstreemse näite varal vaid detaili joonise/kontrastsuse seisukohast kasvõi samal ISO-l... Lisa teravustamise täpsus/kiirus, ehituskvaliteedist tulenev kindlus.
Jätame välja finessid kuidas esiplaani/tagaplaani joonistab, kromaatiline murdumine jne. See "pikem ots" on miraaz kui vähegi süveneda, number mida torule kirjutatakse  |
Kõrvutates on vahe tõesti. Siin on veel üks oluline faktor, enda raha panek fototehnika alla. Isiklik valulävi, või nimetaks seda hobile pühendumiseks?
_________________ Allkiri |
|
| Kommentaarid: 268 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
194 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Jaanos
HV kasutaja
liitunud: 21.01.2009
|
16.07.2013 23:54:06
|
|
|
| tsitaat: |
Siin on veel üks oluline faktor, enda raha panek fototehnika alla.
|
Nõus. Aga see on hoopis teine jutt. Jutt "200mm v 300mm jääb lühikeseks" või "piisavalt hea" on jälle teised jutud Ma lihtsalt tahtsin tähelepanu juhtida, et asjad mis esialgu tunduvad loogilised ei pruugi seda olla. Sageli selgub see takkajärgi. Ning siis ka on too 70-200 parem valik kui 70-300, kaotad vähem. Nii, et tehnilistelt/kasutusomadustelt ükskõik millisest küljest võtta on 70-200 parem valik.
Ainuke argument on summa mis välja peab käima.
|
|
| Kommentaarid: 10 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
10 |
|
| tagasi üles |
|
 |
soodent
HV Guru

liitunud: 10.04.2002
|
17.07.2013 00:02:54
|
|
|
Miks peab mõtlema vaid Canoni 70-200mm f2.8-4 maailmas, kui Sigma 100-300mm f4 pole halvem(välja arvatud 2x kaal) ja hind veel 100€ odavam ja tasuta 300mm ka veel kaasa.
Ise kunagi võrdlesin Sigma 100-300mm ja Canoni 100-400mm ja raske oli midagi eristada peale IS ja 3x hinnavahe.
|
|
| Kommentaarid: 822 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
19 :: |
6 :: |
564 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Jaanos
HV kasutaja
liitunud: 21.01.2009
|
17.07.2013 13:55:59
|
|
|
| tsitaat: |
Miks peab mõtlema vaid Canoni 70-200mm f2.8-4 maailmas, kui Sigma 100-300mm
|
Sest selle põlvkonna Sigmaga ei saa kunagi kindel olla, et toimib sinu kaameraga või järgmise kaameraga mille kunagi ostad (kui garantii läbi). Sigma uuemad torud on head aga kohati kallimad kui see vanem "lollikindel" Canon.
|
|
| Kommentaarid: 10 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
10 |
|
| tagasi üles |
|
 |
erko
Kreisi kasutaja
liitunud: 11.07.2004
|
17.07.2013 14:49:44
|
|
|
Lisaks veel selle, et Soodent'i mainitud Sigmat vist enam ametlikult ei müüda (discontinued), mistõttu saaks seda ainult pruugituna. See aga paljudele ei sobi.
Olen seda Sigma 100-300mm f4 kasutanud, küll väga ammu Nikon D50 ja D80 ees, ning praegu tolleaegseid pilte vaadates jäi silma, et haruharva kasutasin 300mm peal lahtist ava. Pea alati oli üks aste kinni keeratud. Minu mäletamise järgi oli vist põhjuseks lahtise avaga puuduv kontrast.
Edit: Ma paigutaks selle vana Sigma 100-300mm f4 objektiivi 70-300mm rahvazoomide ja 70-200mm f4 / 300mm f4 tootja originaalklaasi vahele. See oli odavatest telezoomidest hea aste ülespoole kuid kindlasti mitte samal tasemel Canon/Nikon f4 ja f2.8 teleobjektiividega.
|
|
| Kommentaarid: 26 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
26 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Jaanos
HV kasutaja
liitunud: 21.01.2009
|
17.07.2013 15:17:17
|
|
|
Optiliselt ilmselt jah, konkreetse zoomiga ei ole kogemust. Tolle ajajärgu fiksidest on ühte-teist proovitud ja kõrvutatud nii Sigmalt/Tamronilt/Tokinalt, paraku on Canoni zoom neist peajagu üle nii üllatav kui see ka ei ole. Ning f4 mudel parem kui vanem f2.8. Nii ehk nobrainer arvestades kõike peale tolle "sisenemishinna" tsooni kus objektiivid juba joonistavad.
Seda enam, et igasugused "desserdid" on magnituudi võrra kallimad ja igaüks sealjuures oma tugevuste nõrkustega veel selle raha eest...
|
|
| Kommentaarid: 10 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
10 |
|
| tagasi üles |
|
 |
soodent
HV Guru

liitunud: 10.04.2002
|
17.07.2013 17:18:08
|
|
|
Eks te võite asju paigutada nagu sobib, tegelikkus sellest ei muutu ja objektiividest räägime niikuinii kasutatud kujul.
Kas keegi on ostnud Fotopointist f2.8-4 telezoomi, karta on et olematu hulk inimesi.
Ka Tamron 70-200mm f2.8 on 2x odavam osta ja suht sama tase, kui sama Canon, objektiivide sobimatuse teema jääb suuresti 2000 aastate algusesse.
Tamron 70-300mm VC on nõks parem Canoni 70-300mm odavast IS objektiivist, pole mõtet üritada Canoni pedendust viimse hingetõmbeni.
Ainuke point Canonit surmani fännida on kalliste Canon kerede omanikel lens profile mõttes.
|
|
| Kommentaarid: 822 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
19 :: |
6 :: |
564 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Jaanos
HV kasutaja
liitunud: 21.01.2009
|
17.07.2013 19:02:25
|
|
|
Eks ta ole, viimamarjad on hapud
Ja kõik on kahtlemata brändipeded kes endale veidi paremat optikat saavad lubada. Siin me rääkisime veel suht mõistlikusse hinnaklassi jäävatest "keskmise arenenud kasutaja" valikutest. On veel Zeiss, Leica, Voigtländer- mida just teatud omaduste pärast fännatakse.
Osad asjad ilmselgelt ei mahuks üldse mõne kodaniku kõrvade vahele, seal pole ju enam trafaretse Canoni Nikoni orientatsiooniga tegemist Selline asi võtab päris nõutuks oma Tamroni või Sigma kakkulat käes keerutades või mis?
Tegelikult ma pakuks, et tegemist on hoopis erinevusega mis rikastab
|
|
| Kommentaarid: 10 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
10 |
|
| tagasi üles |
|
 |
siim
HV kasutaja
liitunud: 14.01.2002
|
|
| Kommentaarid: 11 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
11 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|