Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Fotograafia »  Canoni arutelu märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 137, 138, 139 ... 155, 156, 157  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
wa666ou
HV veteran

liitunud: 23.05.2003




sõnum 16.07.2013 09:55:44 vasta tsitaadiga

Fotokalast vm saab 40D juba 200 eest kätte, mis on ikkagi igati bang for the buck kere. Selle hinna eest leiab veel mõistliku läbisõiduga ka.
Odavamat ja paremat teletoru peale 70-200 F4 ei oskagi soovitada. See liigub headel päevadel 350 eest.
Muidugi metsas jääb lühikeseks ilma konverterita.
Kommentaarid: 101 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 95
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
erko
Kreisi kasutaja

liitunud: 11.07.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 16.07.2013 10:03:48 vasta tsitaadiga

ErkiT kirjutas:
Tahaks nüüd mõne objektiivi juurde soetada, aga valik on kirju.
Kaameraks Canon EOS 550D
Praegu on mul olemas Tamron 17-50mm F2.8 VC II
Kas selle kõrvale oleks mõtet soetada Canon 50mm F1.8? On ta palju valgem? icon_rolleyes.gif Tegelikult isegi mõtlesin Canon 50mm F1.4 peale. Aga küsimus on selles, et kas on mõtet oma Tamroni kõrvale siuke üldse sebida valguse poolest?
Mõtlesin, et tahaks natuke rohkem õppida seda foto värki. icon_smile.gif Praegu töö ka nii hea, et võib endale lubada nänni.

Mm, puudu on ka veel mingi pikem toru 70-200mm või 70-300mm. Seda pikka ma ei oska validagi, Osad on seal 28-300mm ja 18-250. icon_biggrin.gif Põhimõtteliselt sellist pikka tahaks looduses loomade pildistamiseks saada ja vahepeal ka mõne spordiürituse jäädvustamiseks.
Pika toru puhul oleks hinnaklass kuni 800$.

Objektiivi sobivus on väga subjektiivne ning sõltub peamiselt sellest kas eelistad pildistada detaile või üldplaane, kas oled fiksi või zoomi inimene, kui palju taskus on raha, kui rasket kandamit oled nõus tassima jne.
Mina täna võtaks poolekaadrile kõhklematult Sigma 18-35mm f1.8 Art objektiivi ning teleks kas Canon 70-200mm f4 IS L zoomi või kombinatsiooni fiksidest, kus on Canon 135mm f2.0 L ja Canon 200mm f2.8 L II. See 50mm fiks on nii ja naa, mina sellele poolekaadri ees eriti kasutust ei leidnud, nüüd täiskaadriga on asi veidi parem. Õnneks see Canoni f1.8 versioon ei maksa väga palju, kõige mõistlikum on see kasutatult osta.
Kommentaarid: 26 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 26
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
kännu
HV vaatleja

liitunud: 25.05.2009




sõnum 16.07.2013 10:31:12 vasta tsitaadiga

MelesMeles kirjutas:


See ongi point. Ise tegelen suuremate väljatrükkidega ja sellepärast leian isiklikult argumendi "kompakt on sama hea kui peegel" natuke ärritava. icon_smile.gif Erinevused tulevad nähtavale piirtingimustes - hämaras, kaadri äärtes, ... Kui suuri väljatrükke ei telli, siis sobib enamvähem suvaline kaamera. Kasutusmugavus ei ole pildikvaliteet. Eks igaüks kiidab enda varustust.



Tubli, sa oledki siis sinna vähemuse hulka kuuluv. Ära ärritu, minu jutt algaski ju vastusest algajale, kes ise ka täpselt ei tea mida tahab (EOS 1100D, teadmata seisukorras väga vana mudel EOS 350D jamade objektiividega) peaasi et oleks PEEGEL. Tihtipeale sellistele ei kehti isegi "kompakt on sama hea kui peegel", vaid "kompakt on parem kui peegel" icon_smile.gif

Mõned lõigu Tõnu Lingi Photopointi ajaveebi artiklist "Kuidas teha häid pilte"
#Mõni aeg tagasi juhtusin lugema Michael Reichmanni artiklit “You’ve Got To Be Kidding!” (“Nalja teed või!”), kus ta võrdleb Hasselblad H2 Phase One P45+ 39-megapikslise keskformaat-digipära (mis maksab ca 400 000 krooni) ja Canon G10 15-megapikslise taskudigika (müügilt maas, maksis ca 9000 krooni) pildikvaliteeti ning jõuab järeldusele, et väljatrükid on pildi pikema külje suuruseni kuni 50 cm äravahetamiseni sarnased.#
#See pilt on pildistatud 8-megapikslise taskudigikaga JPG-formaadis ning leidis oma koha ühe hotelli vestibüülis väljatrükituna mõõdus 160 x 90 cm#
#Jättes välja suuri sarivõtte kiirusi ja kõrgeid tundlikkusi pakkuvad profikaamerad, on tänapäeva digikaamerad praktilises ja üldises kasutuses pildikvaliteedi poolest juba niivõrd tasavägised, et pole enam vahet, millega pildistada.# (see oli aasta 2010)

Ega kõike seda apsoluutse tõe pähe võtta saa aga tõetera on seal kindlasti sees.
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ErkiT_old
HV kasutaja

liitunud: 27.07.2012




sõnum 16.07.2013 10:37:55 vasta tsitaadiga

Tänud vastajatele. icon_smile.gif
Ma siis selle F1.8 jätan esialgu ära ja püüan oma Tamroni F2.8 edasi leiutada. icon_smile.gif Eks sellega ole mul ka veel õppimist.

erko Miks just Sigma 18-35mm f1.8? icon_rolleyes.gif

Kuna ma tunnen pidevalt puudust pikast torust, siis ma mõtlesin, et ma mingi pikema nüüd muretsengi. Vaatan veel natuke ringi, aga sinu pakutud Canon 70-200mm f4 IS L pani täitsa mõtlema.
Melesmeles 70-200 f/2.8 IS see näeb eriti asjalik välja, aga hind on ka asjalik. icon_biggrin.gif Mitte, et hullu midagi oleks. Töötan Austraalias praegu 7 päeva nädalas, 10-16h päevas. ;D Ma lihtsalt alles õpin seda foto kraami, ei tea kas on mõtet kohe nii palju välja käia. Samas siis oleks korralik objektiiv olemas pikaks ajaks. icon_rolleyes.gif Eks ma natuke mõtlen elu üle. icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
liivainime
HV kasutaja
liivainime

liitunud: 25.03.2007




sõnum 16.07.2013 11:21:41 vasta tsitaadiga

Kuigi peeglihuviline oma postitused sisuliselt kustutas, võiks ikkagi sekka öelda, et isegi kui kompaktist saab teatud tingimustes väga häid pilte välja võluda, saan ma täielikult aru inimestest, kes peeglit proovivad ja endale ka tahavad. Minu arvates on juba optiline pildiotsija suur võit, pealegi on raskem kere (pluss lisatoetuspunkt silma vastas) stabiilsem. Ma ei ole küll kallemaid kompakte katsunud, aga kogu see klassikalise kaamerakere ergonoomika, alustuseks isegi Canoni xxxD seerias on lihtsamalt kompaktilt tulles üsna meeldiv.

Pildikvaliteet on küll oluline näitaja, aga kaamera enda subjektiivne meeldivus määrab lõpuks selle, kui palju sa seda kaasas tassid ja kasutad. Ja kuidas see kogemus ja asjast aru saamine muidu tuleb kui pildistades?
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 16
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002




sõnum 16.07.2013 11:35:28 vasta tsitaadiga

Ma olen LX3 kasutanud aastakese (või oli rohkem, ei mäleta enam), mis oli üsna kõrgelt hinnatud. Enne ja pärast seda olid peegelkaamerad ning väga ma rohkem ei tahaks kompakti kasutada. Esiteks oli pildikvaliteet kompaktiga selgelt kehvem ning teiseks oli kasutamine uimane. Vahet pole, kas rääkida sisse lülitamisest, zoomimisest, ava sättimisest või millestki muust.

Ülalpool ma postitasin ka mõned pildid, kus on kõrvuti uus kompakt ning 4 aastat vana digipeegel ning pildikvaliteedi poolest paneb baasISOl peegel ära, kõrgematest ISOdest pole mõtet rääkidagi. Muidugi võib argumenteerida, et paljudel inimestel ikka on vaja väljatrükke, paljudel on vaja SUURI väljatrükke, palju on neid, kes pilte lähedalt vaatavad. Kui aga ikka paned kaks 10x15 pilti kõrvuti, üks on kompaktiga ja teine peegli ja korraliku optikaga tehtud siis vahe ON näha. Kas see vahe on tähtis, kas inimene seda hindab - sügavalt individuaalne olukord.

Ma ise hindan seda, et tähtsad sündmused elus oleks üles võetud võimalikult hea kvaliteediga. Ehk siis 1080p kui rääkida videost (mis sest, et "720p on ju peaaegu sama hea aga failid on kõvasti väiksemad") ning korralik peegelkaamera suurepärase optikaga fotode jaoks. Eks ma klõpsin moblaga ka kuid see on juba hoopis teise eesmärgiga - "parim kaamera on see, mis on kogu aeg kaasas".

Jutt kisub pikaks kuid ma ei saa veel korra jätta mainimata, et mugavusel on küll hind kuid hiljem on ikka selge vahe sees kas vaatad äärmiselt kvaliteetset pilti või pilti, millel on "agad" (värvid tuhmid, kergelt udusevõitu, lapse juuksed on kergelt "plastmassised", mitte ei ole eraldi juuksekarvu näha jne.)
Kommentaarid: 178 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 144
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kännu
HV vaatleja

liitunud: 25.05.2009




sõnum 16.07.2013 12:26:08 vasta tsitaadiga

Mark0 - Sa ikka oled lugenud mida ma kirjutasin või raiud niisama oma icon_wink.gif
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002




sõnum 16.07.2013 12:41:26 vasta tsitaadiga

kännu, ma natuke olen nõus Su jutuga ja natuke ei ole ka. icon_smile.gif

Kui suurt väljatrükki kaugemalt vaadata siis ei ole jah väga suur vahe kas on peegli, statiivi ja hea toruga tehtud või (korraliku) kompaktiga. Kui aga lähemalt uurida siis on vahe sees. Mul endal on üks 60x90cm maastikufoto seina peal (peegelkaamera ja hea objektiiviga tehtud), kus on lähedalt vaadates väga palju huvitavaid detaile näha.
Kommentaarid: 178 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 144
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kännu
HV vaatleja

liitunud: 25.05.2009




sõnum 16.07.2013 13:03:01 vasta tsitaadiga

Mark0 kirjutas:
kännu, ma natuke olen nõus Su jutuga ja natuke ei ole ka. icon_smile.gif

Kui suurt väljatrükki kaugemalt vaadata siis ei ole jah väga suur vahe kas on peegli, statiivi ja hea toruga tehtud või (korraliku) kompaktiga. Kui aga lähemalt uurida siis on vahe sees. Mul endal on üks 60x90cm maastikufoto seina peal (peegelkaamera ja hea objektiiviga tehtud), kus on lähedalt vaadates väga palju huvitavaid detaile näha.


Nagu aru saan on Sinu puhul tegemist kaugeltkaugelt üle keskmise piltnikuga. Allpool keskmist enamasti kas ei kanna kaamerat kaasas või kui kannavad siis ei ei oska (ei vaevugi) kasutada kaamera võimalusi ja tulemuseks on ikkagi need korraliku kompaktiga saavutatavad tulemused, mis on tuhandete viisi kusagil kõvaketta sügavustes või netipankades mitte A2,A3 seinal. (Ma ei tea kas silm tönts aga 10X15 fotodel erinevate kaameratega, kui nad nö. kvaliteetselt tehtud, ma küll vahet ei suuda teha. Õnneks ma pole ainus, näe Lingi artiklis vana fotohai ei teinud isegi suurtel piltidel vahet icon_smile.gif ) Aga tundub, et see jutt kisub juba Canoni teema risustamiseks. Jäägu nii, et kui võimalust ja soovi on rippugu ikka korralik PEEGEL võimalikult pika toruga rinnal.
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
MelesMeles
HV Guru

liitunud: 26.12.2002




sõnum 16.07.2013 15:16:18 vasta tsitaadiga

ErkiT kirjutas:
Tänud vastajatele. icon_smile.gif
Ma siis selle F1.8 jätan esialgu ära ja püüan oma Tamroni F2.8 edasi leiutada. icon_smile.gif Eks sellega ole mul ka veel õppimist.

erko Miks just Sigma 18-35mm f1.8? icon_rolleyes.gif

Kuna ma tunnen pidevalt puudust pikast torust, siis ma mõtlesin, et ma mingi pikema nüüd muretsengi. Vaatan veel natuke ringi, aga sinu pakutud Canon 70-200mm f4 IS L pani täitsa mõtlema.
Melesmeles 70-200 f/2.8 IS see näeb eriti asjalik välja, aga hind on ka asjalik. icon_biggrin.gif Mitte, et hullu midagi oleks. Töötan Austraalias praegu 7 päeva nädalas, 10-16h päevas. ;D Ma lihtsalt alles õpin seda foto kraami, ei tea kas on mõtet kohe nii palju välja käia. Samas siis oleks korralik objektiiv olemas pikaks ajaks. icon_rolleyes.gif Eks ma natuke mõtlen elu üle. icon_biggrin.gif


Canon 70-200mm f4 IS L on väga hea toru. Hind ja kvaliteet on paigas.

Kaks "aga". Esiteks võib see pikaks otsas nö. lühikeseks jääda, tegelikult tahaksid midagi veel pikemat. Teiseks, kui tahadki pikemat, siis sellele 2x telekonverterit vahele ei pane, et hea tulemus säiliks. Tulevikus aga kaotad objektiivi taas müües ning uut ostes raha, kui otsustad tulevikus 100-400ja kasuks.

Selles suhtes on odavam osta kohe hea asi. Nii ei kaota kooliraha. Enne ostu kindlasti proovi kõiki variante põhjalikult, kas fotopoes, või laenuta kelleltki. Mõtle läbi, missugust sul reaalselt vaja on. 70-200 f/4 kipub olema toru, millest kasvatakse välja ja mille kõrvale või mille asemel ostetakse tulevikus uus.

Võibolla ma praegu oletan liialt ja tegelikult sellest torust sulle piisab. icon_smile.gif Kui kasutatuna leiad sellise, soovitan julgelt osta. Saad hiljem minimaalselt põledes edasi müüa.

Ma ise otsisin pikemat objektiivi mõned kuud tagasi ning valisin võimalikult hea 70-300 objektiivi. See ei ole ehk nii hea, kui 70-200 f/4, kuid minu jaoks praegu piisab. Ostuhind oli ka kordades odavam ja vahemikus 70-200 kasutades, ava f/8 puhul, on see minu silmis sama hea, kui kallim 70-200 f/4 vms.

_________________
Allkiri
Kommentaarid: 268 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 194
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Jaanos
HV kasutaja

liitunud: 21.01.2009




sõnum 16.07.2013 17:35:51 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Ostuhind oli ka kordades odavam ja vahemikus 70-200 kasutades, ava f/8 puhul, on see minu silmis sama hea, kui kallim 70-200 f/4 vms.

Pigem küll (ebaõigetest)kasutusharjumustest tulenev järeldus icon_biggrin.gif Või tõesti siis silmanägemine rängalt petab icon_smile.gif

Too 4 toru kõlbab kasutada täisaval, 70-300 jah f8 ja ilmselt 300mm lähedal ka mööndustega. Kui nüüd teistpidi arvutada siis f4 v f8 saab teisendada näiteks "pilti saab/ei saa" olukorda ISO3200 v ISO12800. Kui siis võrrelda ühe või teise toruga tehtud pilti nii, et saada sama kadreering pildistatud motiivist 200mm v 300mm toru...
Kui sul need 2 toru teinekord kõrvuti käepärast juhtuvad olema sama kerega proovi seda suurendamise nippi. Kumb parema tulemuse annab, isegi mitte nii ekstreemse näite varal vaid detaili joonise/kontrastsuse seisukohast kasvõi samal ISO-l... Lisa teravustamise täpsus/kiirus, ehituskvaliteedist tulenev kindlus.
Jätame välja finessid kuidas esiplaani/tagaplaani joonistab, kromaatiline murdumine jne. See "pikem ots" on miraaz kui vähegi süveneda, number mida torule kirjutatakse icon_wink.gif
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mihkel.
HV Guru
Mihkel.

liitunud: 16.06.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 16.07.2013 18:49:09 vasta tsitaadiga

Ollaz kirjutas:
Sain vähekasutatud 430EXII 150.- eest, mis oli vägagi sobiv hind natuke aega tagasi. Kolmandate tootjate poolest soovitaks ehk ainult METZ välkusid, kõiksugus Sigmad mis ma näppinud olen, hakkavad väga kiiresti vastukarva.

Segaks siis vahele ka, et ostsin ka 50mm f/1.8, kuid 1.8 peal pilti tehes läbi pildiotsija paneb fookus vahepeal puusse.. see on ilmselt normaalne käitumine, kuna olen kuulnud, et teistelgi on sarnast mure? LiveView peal on okei ja MF on ka okei, seega objektiiv ise on optiliselt korras.


Minuarust see obje on üldse parajalt saamatu teravustamisega. 1.8 peal on ikka väga raske saada fookus sinna kuhu täpselt vaja on. Ise hoian enamasti umbes 2.8 kandis, siis on suht paras.
Kommentaarid: 90 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 80
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002




sõnum 16.07.2013 18:55:17 vasta tsitaadiga

1,8 ava puhul ongi raske saada läbi optilise pildiotsija teravust paika, eriti kui käest toimetada. Aga kui statiivilt ja korralikult testides on teravus paigast ära - siis on teine asi.
Kommentaarid: 178 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 144
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ollaz
HV veteran
Ollaz

liitunud: 04.01.2008




sõnum 16.07.2013 18:56:50 vasta tsitaadiga

Mihkel., veidral kombel kui üritan kohe uuesti fokuseerida, siis leiab õige koha üles. Leidsin ise ka, et lihtsam on ta 2.8 peale keerata (1.8 ilmselt oludes, kus iga valguselisa on arvel), raha eest on asja endiselt ikka väga palju.
Mark0, AF peaks justkui õige punkti ju leidma?
Kommentaarid: 83 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 57
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002




sõnum 16.07.2013 19:03:33 vasta tsitaadiga

Ollaz, mõtlen seda, et käsi võib näiteks väriseda. Samuti on AF punktid erineva täpsusega (mida kaugemal keskpunktist seda suurema tolerantsiga), lisaks on AF punkt laiem kui see ruut, mida pildiotsijast näed jne. f/1,8 puhul on terav ala niigi kitsas, potentsiaalselt segavaid tegureid on liiga palju. Muidugi võib objektiiv ise ka praak olla, ei saa välistada. Ega vastupidist väita.
Kommentaarid: 178 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 144
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ollaz
HV veteran
Ollaz

liitunud: 04.01.2008




sõnum 16.07.2013 19:28:08 vasta tsitaadiga

Mark0, ei mõnikord paneb täitsa täppi ja saab väga ilusa tulemuse. Vahepeal on tibake metsas, aga kõige laiemat ava väga ei kasuta ka.
Kommentaarid: 83 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 57
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
MelesMeles
HV Guru

liitunud: 26.12.2002




sõnum 16.07.2013 21:37:37 vasta tsitaadiga

Jaanos kirjutas:
tsitaat:

Ostuhind oli ka kordades odavam ja vahemikus 70-200 kasutades, ava f/8 puhul, on see minu silmis sama hea, kui kallim 70-200 f/4 vms.

Pigem küll (ebaõigetest)kasutusharjumustest tulenev järeldus icon_biggrin.gif Või tõesti siis silmanägemine rängalt petab icon_smile.gif

Too 4 toru kõlbab kasutada täisaval, 70-300 jah f8 ja ilmselt 300mm lähedal ka mööndustega. Kui nüüd teistpidi arvutada siis f4 v f8 saab teisendada näiteks "pilti saab/ei saa" olukorda ISO3200 v ISO12800. Kui siis võrrelda ühe või teise toruga tehtud pilti nii, et saada sama kadreering pildistatud motiivist 200mm v 300mm toru...
Kui sul need 2 toru teinekord kõrvuti käepärast juhtuvad olema sama kerega proovi seda suurendamise nippi. Kumb parema tulemuse annab, isegi mitte nii ekstreemse näite varal vaid detaili joonise/kontrastsuse seisukohast kasvõi samal ISO-l... Lisa teravustamise täpsus/kiirus, ehituskvaliteedist tulenev kindlus.
Jätame välja finessid kuidas esiplaani/tagaplaani joonistab, kromaatiline murdumine jne. See "pikem ots" on miraaz kui vähegi süveneda, number mida torule kirjutatakse icon_wink.gif


Kõrvutates on vahe tõesti. Siin on veel üks oluline faktor, enda raha panek fototehnika alla. Isiklik valulävi, või nimetaks seda hobile pühendumiseks? icon_smile.gif

_________________
Allkiri
Kommentaarid: 268 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 194
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Jaanos
HV kasutaja

liitunud: 21.01.2009




sõnum 16.07.2013 23:54:06 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Siin on veel üks oluline faktor, enda raha panek fototehnika alla.

Nõus. Aga see on hoopis teine jutt. Jutt "200mm v 300mm jääb lühikeseks" või "piisavalt hea" on jälle teised jutud icon_smile.gif Ma lihtsalt tahtsin tähelepanu juhtida, et asjad mis esialgu tunduvad loogilised ei pruugi seda olla. Sageli selgub see takkajärgi. Ning siis ka on too 70-200 parem valik kui 70-300, kaotad vähem. Nii, et tehnilistelt/kasutusomadustelt ükskõik millisest küljest võtta on 70-200 parem valik.
Ainuke argument on summa mis välja peab käima.
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
soodent
HV Guru


liitunud: 10.04.2002




sõnum 17.07.2013 00:02:54 vasta tsitaadiga

Miks peab mõtlema vaid Canoni 70-200mm f2.8-4 maailmas, kui Sigma 100-300mm f4 pole halvem(välja arvatud 2x kaal) ja hind veel 100€ odavam ja tasuta 300mm ka veel kaasa.
Ise kunagi võrdlesin Sigma 100-300mm ja Canoni 100-400mm ja raske oli midagi eristada peale IS ja 3x hinnavahe.
Kommentaarid: 822 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 19 :: 6 :: 564
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Jaanos
HV kasutaja

liitunud: 21.01.2009




sõnum 17.07.2013 13:55:59 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Miks peab mõtlema vaid Canoni 70-200mm f2.8-4 maailmas, kui Sigma 100-300mm

Sest selle põlvkonna Sigmaga ei saa kunagi kindel olla, et toimib sinu kaameraga või järgmise kaameraga mille kunagi ostad (kui garantii läbi). Sigma uuemad torud on head aga kohati kallimad kui see vanem "lollikindel" Canon.
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
erko
Kreisi kasutaja

liitunud: 11.07.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 17.07.2013 14:49:44 vasta tsitaadiga

Lisaks veel selle, et Soodent'i mainitud Sigmat vist enam ametlikult ei müüda (discontinued), mistõttu saaks seda ainult pruugituna. See aga paljudele ei sobi.
Olen seda Sigma 100-300mm f4 kasutanud, küll väga ammu Nikon D50 ja D80 ees, ning praegu tolleaegseid pilte vaadates jäi silma, et haruharva kasutasin 300mm peal lahtist ava. Pea alati oli üks aste kinni keeratud. Minu mäletamise järgi oli vist põhjuseks lahtise avaga puuduv kontrast.

Edit: Ma paigutaks selle vana Sigma 100-300mm f4 objektiivi 70-300mm rahvazoomide ja 70-200mm f4 / 300mm f4 tootja originaalklaasi vahele. See oli odavatest telezoomidest hea aste ülespoole kuid kindlasti mitte samal tasemel Canon/Nikon f4 ja f2.8 teleobjektiividega.
Kommentaarid: 26 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 26
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Jaanos
HV kasutaja

liitunud: 21.01.2009




sõnum 17.07.2013 15:17:17 vasta tsitaadiga

Optiliselt ilmselt jah, konkreetse zoomiga ei ole kogemust. Tolle ajajärgu fiksidest on ühte-teist proovitud ja kõrvutatud nii Sigmalt/Tamronilt/Tokinalt, paraku on Canoni zoom neist peajagu üle nii üllatav kui see ka ei ole. Ning f4 mudel parem kui vanem f2.8. Nii ehk nobrainer arvestades kõike peale tolle "sisenemishinna" tsooni kus objektiivid juba joonistavad.
Seda enam, et igasugused "desserdid" on magnituudi võrra kallimad ja igaüks sealjuures oma tugevuste nõrkustega veel selle raha eest...
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
soodent
HV Guru


liitunud: 10.04.2002




sõnum 17.07.2013 17:18:08 vasta tsitaadiga

Eks te võite asju paigutada nagu sobib, tegelikkus sellest ei muutu ja objektiividest räägime niikuinii kasutatud kujul.
Kas keegi on ostnud Fotopointist f2.8-4 telezoomi, karta on et olematu hulk inimesi.
Ka Tamron 70-200mm f2.8 on 2x odavam osta ja suht sama tase, kui sama Canon, objektiivide sobimatuse teema jääb suuresti 2000 aastate algusesse.
Tamron 70-300mm VC on nõks parem Canoni 70-300mm odavast IS objektiivist, pole mõtet üritada Canoni pedendust viimse hingetõmbeni.
Ainuke point Canonit surmani fännida on kalliste Canon kerede omanikel lens profile mõttes.
Kommentaarid: 822 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 19 :: 6 :: 564
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Jaanos
HV kasutaja

liitunud: 21.01.2009




sõnum 17.07.2013 19:02:25 vasta tsitaadiga

Eks ta ole, viimamarjad on hapud icon_biggrin.gif
Ja kõik on kahtlemata brändipeded kes endale veidi paremat optikat saavad lubada. Siin me rääkisime veel suht mõistlikusse hinnaklassi jäävatest "keskmise arenenud kasutaja" valikutest. On veel Zeiss, Leica, Voigtländer- mida just teatud omaduste pärast fännatakse.
Osad asjad ilmselgelt ei mahuks üldse mõne kodaniku kõrvade vahele, seal pole ju enam trafaretse Canoni Nikoni orientatsiooniga tegemist icon_smile.gif Selline asi võtab päris nõutuks oma Tamroni või Sigma kakkulat käes keerutades või mis?

Tegelikult ma pakuks, et tegemist on hoopis erinevusega mis rikastab icon_wink.gif
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
siim
HV kasutaja

liitunud: 14.01.2002




sõnum 17.07.2013 19:37:22 vasta tsitaadiga

Kes 7D või 5d3 omavad:

Dual ISO - massive dynamic range improvement for 5D3 and 7D

_________________
Oleks ma ka nii tark kui mu naine takkajärgi..
Kommentaarid: 11 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Fotograafia »  Canoni arutelu mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 137, 138, 139 ... 155, 156, 157  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.