Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Sülearvutid »  Lenovo [ThinkPad] märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 34, 35, 36 ... 80, 81, 82  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
pinTero
HV veteran
pinTero

liitunud: 10.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.02.2013 15:10:25 vasta tsitaadiga

Maitse asi muidugi, kuid isiklikult ei seedi enam üldse neid lisaprogramme. (Win8 all ei kasutagi ühtegi Lenovo lisa peale sõrmejälje rakenduse - isegi aku laadimise protsente saab registrist üsna lihtsalt muuta)
Win7 oskab muidu ka ise edukalt mobiilnetiga majandada - wireless võrkude kasti tekib kenasti vastava operaatori võrgu valik ning saabki kohe sealt ühenduda (vajadusel siis ka enne APN paika sättida).
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kännuämmelg
HV Guru
kännuämmelg

liitunud: 27.08.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.02.2013 15:54:43 vasta tsitaadiga

pinTero kirjutas:
Maitse asi muidugi, kuid isiklikult ei seedi enam üldse neid lisaprogramme. (Win8 all ei kasutagi ühtegi Lenovo lisa peale sõrmejälje rakenduse - isegi aku laadimise protsente saab registrist üsna lihtsalt muuta)
Win7 oskab muidu ka ise edukalt mobiilnetiga majandada - wireless võrkude kasti tekib kenasti vastava operaatori võrgu valik ning saabki kohe sealt ühenduda (vajadusel siis ka enne APN paika sättida).

olulisem on raadiokaardi toitega mängimine
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Allstar
HV kasutaja

liitunud: 02.01.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.02.2013 16:21:08 vasta tsitaadiga

Tuli välja, et Sysem Update'i poolt pakutud Access Connectioni kriitiline update ei olnudki viimase kõige värskem versioon, 5.98. Intsallis hoopis 5.97. Panin uusima peale ja kõik töötab nii nagu peab.
_________________
Allstar
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
DigeBeni
HV Guru
DigeBeni

liitunud: 06.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.02.2013 18:55:07 vasta tsitaadiga

juku626 kirjutas:
Mure siis järgmine, et Lenovo X61s ei toimi heli korralikult windows 7 Pro (32bit) all. Ükskõik mis heli faili kuulata, on kindla intervalliga kuulda sellist hakkimist või põrinat. Probleem kaob, kui Display adapters alt Mobile Intel(R) 965 Express Chipset Family draiverid unistallida.
Kuid peale restarti installib windows automaatselt uued draiverid ning probleem on tagasi.

Olen proovinud mitmeid vanemaid draiveri versioone, kuid tulemus on ikka sama.

Ehk on keegi antud probleemiga kokku puutunud ja oskab nõu anda?

... aga heli draiverid ?
http://support.lenovo.com/en_US/research/hints-or-tips/detail.page?&LegacyDocID=MIGR-67971

_________________
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sama123
HV veteran

liitunud: 20.03.2009




sõnum 06.02.2013 19:26:44 vasta tsitaadiga

See ei ole küll otse teemasse aga T60-l system update töötab OK ja iga kuu ikka midagi tuleb.Dellil M6500 tuli aga uus system update utiliit nii,et ei andnudki valikut mitte installida.Juba möödunud üle 4-ja kuu ja ühtegi täiendust pole leidnud.Kas keegi on sama probleemiga kokku puutunud?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pinTero
HV veteran
pinTero

liitunud: 10.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.02.2013 19:38:17 vasta tsitaadiga

kännuämmelg kirjutas:
pinTero kirjutas:
Maitse asi muidugi, kuid isiklikult ei seedi enam üldse neid lisaprogramme. (Win8 all ei kasutagi ühtegi Lenovo lisa peale sõrmejälje rakenduse - isegi aku laadimise protsente saab registrist üsna lihtsalt muuta)
Win7 oskab muidu ka ise edukalt mobiilnetiga majandada - wireless võrkude kasti tekib kenasti vastava operaatori võrgu valik ning saabki kohe sealt ühenduda (vajadusel siis ka enne APN paika sättida).

olulisem on raadiokaardi toitega mängimine

Hotkey Features unustasin jah. See on ka hea ja vajalik asi tõesti, et raadioid eraldi sisse-välja timmida icon_smile.gif

Win8 jaoks ongi veidralt poolik see asi hetkel. Hotkey nimeline utiliit Win8 toetusega lasti küll välja, kuid tegelikult mingit graafilist Lenovo liidest sellega ei teki ning Fn-F5 vajutamise peale läheb vaid Wifi "lennuki reziimile" ning vastupidi. Bluetooth'i ei saa näituseks ikkagi regullida. icon_rolleyes.gif icon_sad.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
NNk2
Kreisi kasutaja

liitunud: 02.10.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.02.2013 20:37:47 vasta tsitaadiga

pinTero, ilmselt on midagi installimata jäänud, mul töötab win 8 x64 all kõik ilusti , ka wifi ja 3g lülitamine jne.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tsihh
HV veteran

liitunud: 05.03.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.02.2013 22:50:23 vasta tsitaadiga

sama123 kirjutas:
See ei ole küll otse teemasse aga T60-l system update töötab OK ja iga kuu ikka midagi tuleb.Dellil M6500 tuli aga uus system update utiliit nii,et ei andnudki valikut mitte installida.Juba möödunud üle 4-ja kuu ja ühtegi täiendust pole leidnud.Kas keegi on sama probleemiga kokku puutunud?


OT: Dell pole eriti agar uuenduste välja laskja, tihti tuleb lisaks ka uuendusi käsitsi alla laadida kuna updater ei saa sellega hakkama /OT
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pinTero
HV veteran
pinTero

liitunud: 10.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.02.2013 01:06:58 vasta tsitaadiga

NNk2 kirjutas:
pinTero, ilmselt on midagi installimata jäänud, mul töötab win 8 x64 all kõik ilusti , ka wifi ja 3g lülitamine jne.

Huvitav, huvitav. Kui ma nüüd meenutan, siis vanem Win7 Hotkey pakett ju töötas isegi. Kuid nüüd uus, koos Win8 toega ei tööta.
Mis masinaga sul toimib ja kas tuleb selline vana tüüpi aken?:


Võtsin Lenovo lehelt Driver Matrix'i abil X201s miinimumvariandi, mis Win8'le pakutakse:

Lenovo Power Management Driver for Windows 8 (32-bit, 64-bit), Windows 7 (32-bit, 64-bit), Vista (32-bit, 64-bit), XP - Laptop
Hotkey Features Integration for Windows 8 (32-bit, 64-bit), 7 (32-bit, 64-bit), Vista (32-bit, 64-bit), XP (32-bit, 64-bit) and 2000 - ThinkPad
Lenovo Settings Dependency Package for Windows 8 (32-bit, 8 64-bit) - Notebook

Ei kujuta küll ette, mis seal veel puudu võiks olla. Võibolla tuleb siis ikka see System Update ka peale ajada ja vaadata, mida see pakub.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
NNk2
Kreisi kasutaja

liitunud: 02.10.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.02.2013 02:22:58 vasta tsitaadiga

Masinaks on T400. Just avastasin , et mul vana versioon, et uuendan ära, mis ikka juhtuda saab. Juhtus see sama, mis sulgi, et ainult see airplane mode sisse välja. It's not a bug, it's a feature.
Õnneks peale tükk aega jamamist, sain asja õigeks tagasi.
Selleks tuleb kõigepealt Power Management ja kogu see Hotkey Features asjad maha võtta, peale seda restart.
Järgmisena tuleb panna see Power Managementi versioon http://support.lenovo.com/en_US/downloads/detail.page?DocID=DS014939 ning hotkey versioon 3.81.0100, mida Lenovo leheküljelt enam saada polegi. http://file2.mydrivers.com/notebook/Lenovo_ThinkPad_SIhotkey_3.81.0100[8jvu23ww].exe
Windows 8 pistab muidugi kisama, et see driver ei ole toetatud jne, aga seda võib lihtsalt ignoreerida.
Peale seda restart ja peaks toimima.
Loo moraal: kui asi toimib, ei maksa näppima hakata icon_biggrin.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pinTero
HV veteran
pinTero

liitunud: 10.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.02.2013 02:41:29 vasta tsitaadiga

Kuram. Paistab, et sinihammast ikka saab ka eraldi timmida - "metro" seadete alt nimelt! Aga WWAN kaardi sisse-välja lülitamiseks ei ole vist küll mingit mõistlikku lahendust hetkel.. (kui see vanem Hotkey versioon välja arvata) Jääbki arusaamatuks, et kui vanas stiilis utiliit toimib, siis miks see uuest Hotkey versioonist ära koristati..
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
NNk2
Kreisi kasutaja

liitunud: 02.10.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.02.2013 02:46:01 vasta tsitaadiga

Kui ma nüüd väga ei eksi,siis selle 8 hotkey driveriga järjest fn+f5 vajutades vahetas seal see airplanemode, wifi sees, wifi välja, wwan sisse, wwan välja.
Küllaga seda ma enam proovima ei hakka, kuna see tappis ka fn+f3 funktsionaalsuse, mida ma suht igapäevaselt kasutan.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Allstar
HV kasutaja

liitunud: 02.01.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.02.2013 12:40:28 vasta tsitaadiga

pinTero kirjutas:


Võtsin Lenovo lehelt Driver Matrix'i abil X201s miinimumvariandi, mis Win8'le pakutakse:

Lenovo Power Management Driver for Windows 8 (32-bit, 64-bit), Windows 7 (32-bit, 64-bit), Vista (32-bit, 64-bit), XP - Laptop
Hotkey Features Integration for Windows 8 (32-bit, 64-bit), 7 (32-bit, 64-bit), Vista (32-bit, 64-bit), XP (32-bit, 64-bit) and 2000 - ThinkPad
Lenovo Settings Dependency Package for Windows 8 (32-bit, 8 64-bit) - Notebook


Hotkey Features Integration for Windows 8 tarkvara ei toeta X201s platvormi.

http://support.lenovo.com/en_US/downloads/detail.page?DocID=DS029026

_________________
Allstar
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
pinTero
HV veteran
pinTero

liitunud: 10.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.02.2013 13:45:06 vasta tsitaadiga

Allstar - kuidas sa selle leidsid? See on mingi uuem versioon, mis ei toeta jah.
Kui minna Driver Matrix -> X201s, siis sealt pakutav versioon toetab:
http://support.lenovo.com/en_US/downloads/detail.page?DocID=DS014985
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Button
HV kasutaja
Button

liitunud: 24.04.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.02.2013 18:16:00 Laptopi CD/DVD- "katki"? vasta tsitaadiga

Ehk siis.
Lenovo t61, kus sees vist t42st pärit cd/dvd-rom/rw jne jne (gcc-4242n)

Kuna asi ei lugenud eesti regiooni (5) plaate välja, susserdasin asjaga veitsa ja siis dumbuserina avastasin, ohoo, regiooni saab ju muuta,
mida ta muidugi teha ei lasknud, karjus miskit errorit jne, ja siis ma oma "targa" peaga flashisin vist miski vale asjaga üle,
nüüd justkui seadet masin tunnistab, aga ei avane ei nupust, ega ka (eject) variandiga ühtegi plaati ei loe, kui device managerist vaatan, siis region on not selected, valin ära, peale restarti, või romi välja/sisse panemist jälle not selected

Viskan aknast välja v on veel lootust?, lenovo lehelt saadud firmwire saadab pikalt (searching for IDE devices.....-Devices not found.....)

Tänud jms.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.02.2013 19:09:34 vasta tsitaadiga

Mida ja millega sa täpsemalt flashisid?
_________________
M: Intel i5 4590 protsessorid
M: HP Elitedesk 800 G3 SFF
M: HP Elitedesk 800 G2 Mini 35W
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Button
HV kasutaja
Button

liitunud: 24.04.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.02.2013 20:01:11 vasta tsitaadiga

Ehm,
enam väga täpselt ei mäleta,
peale pikemat googeldamist kusagilt foorumist jõudsin vist selleni, et kuidas resettida seda võimalikku 5-te regiooni vahetust.

resettis jah.
aga, kuna proovisin ka ehk rumalalt sys restore-i, siis ei näe ka enam mis tuu täpselt oli.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
WAUZZZ
HV kasutaja
WAUZZZ

liitunud: 16.04.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.02.2013 11:46:58 vasta tsitaadiga

On keegi katsetanud pilukate Ultrabay HDD caddysid (ehk siis raam-adapter, millega saab kõvaketta DVD-seadme pessa panna;müüakse eBays nii 10-15 euro eest)? Toimivad nad hästi? Andmeid ei riku?

Hakkasin eile T60-le otsima, aga originaalide hinnad on kõrged (uus Lenovo originaal 90USD, saksa eBays oli saada vist originaal 31EUR eest).

_________________
Just my stupid and uneducated opinion.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
heikis
HV Guru

liitunud: 17.03.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.02.2013 13:15:03 vasta tsitaadiga

WAUZZZ kirjutas:
On keegi katsetanud pilukate Ultrabay HDD caddysid (ehk siis raam-adapter, millega saab kõvaketta DVD-seadme pessa panna;müüakse eBays nii 10-15 euro eest)? Toimivad nad hästi? Andmeid ei riku?

Hakkasin eile T60-le otsima, aga originaalide hinnad on kõrged (uus Lenovo originaal 90USD, saksa eBays oli saada vist originaal 31EUR eest).


toimib ilusti t410 ja t430s sees.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
peab meeldima.
Kreisi kasutaja
peab meeldima.

liitunud: 02.08.2005




sõnum 09.02.2013 14:47:49 vasta tsitaadiga

Toimib kenasti ka R500ja sees.
_________________
Arbeit macht frei.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
siLc
HV Guru

liitunud: 22.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.02.2013 15:02:05 vasta tsitaadiga

Kolme numbriga seeriatel on SATA ühendusega ODD-d, seega caddy on lihtne pistiku üleminek, mis oleks naljakas kui ei töötaks. T60/T61-l on veel IDE ühendusega ODD-d, mille caddy´d kasutavad tõnäoliselt mingit elektrijubinat SATA ketta ühendamiseks - selle töökindlust hiinaka puhul on teadmata icon_smile.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Hiid
HV Guru
Hiid

liitunud: 23.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.02.2013 22:32:31 vasta tsitaadiga

Kuidas neid lenovo mudeleid järjestama peaks ja mille järgi? Kusagil mingit tabelit ei ole?
Vanasti olid T43 ja T61, lisaks muidugi ka Z ja X
kas nüüd on samamoodi, et T 600 on kõige kõvem sõna? icon_cool.gif

_________________
Hapud viinamarjad
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
WAUZZZ
HV kasutaja
WAUZZZ

liitunud: 16.04.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.02.2013 01:17:36 vasta tsitaadiga

Hiid, http://www.thinkwiki.org/wiki/Category:Models
T- ja X-seeriad tähistavad jätkuvalt sama tüüpi arvuteid, *p mudelid (nt T61p) on nüüd eraldi W-seerias.

Nimetuse (näiteks W530) puhul tähistab W workstationit, 5 ekraani diagonaali 15", 3 generatsiooni (sh W500, mis on gen. 0) ja 0 on lihtsalt null. Samuti on saada mõnest masinast i, u ja s mudeleid, mis peaksid vastavalt tähistama kastreeritud, ultrabook ja slim mudelit.

X- ja W seerias on ka mõned "vahepealsed" ja eriskummalised mudelid (X1, X200 - X201, W700 - W701).

_________________
Just my stupid and uneducated opinion.


viimati muutis WAUZZZ 11.02.2013 13:53:09, muudetud 1 kord
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.02.2013 03:09:22 vasta tsitaadiga

Kust sa selle T600 välja võlusid? icon_eek.gif
_________________
M: Intel i5 4590 protsessorid
M: HP Elitedesk 800 G3 SFF
M: HP Elitedesk 800 G2 Mini 35W
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Hiid
HV Guru
Hiid

liitunud: 23.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.02.2013 07:33:30 vasta tsitaadiga

Arvasin olevat icon_redface.gif icon_lol.gif
_________________
Hapud viinamarjad
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pinTero
HV veteran
pinTero

liitunud: 10.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.02.2013 17:11:09 vasta tsitaadiga

http://www.thinkwiki.org/wiki/Category:600 icon_razz1.gif

Thinkpad perekonnal on tegelikult veel kaks liiget - L seeria ja Edge. Need on siis sellised "säästuthinkpadid", plastmassist korpuse ja odavama hinnaga. Paljude meelest ei tohiks need masinad üldse Thinkpad'i nime kandagi.
Kui L seeria olemus paneb tõesti õlgu kehitama, siis Edge on oma hinnaklassis asjalik masin. Kuigi mõeldud vast pigem kodu(kontorisse), kuna dokipesa puudub..
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ik2
Kreisi kasutaja

liitunud: 15.04.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.02.2013 22:08:33 vasta tsitaadiga

kas kellelgi on X201T orig. recovery plaate
_________________
No Face, No Name, No Number
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
AO
HV kasutaja
AO

liitunud: 23.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.02.2013 18:02:41 vasta tsitaadiga

kas Thinkpad T530 oleks võimalik klaviatuuri taustvalgustust häälestada nii, et läheb põlema alles siis kui vajutad suvalist klahvi (nagu Delli-l). Mitte, et paned FN+tühik ja põleb koguaeg.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Hiid
HV Guru
Hiid

liitunud: 23.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.02.2013 08:11:07 vasta tsitaadiga

Sai siis uuem läpats ostetud, milleks W500, mis pidi olema kahe videokaardiga? ja puha. (kuidas neid omavahel vahetatakse, seda ma ei tea)
Miks ta nii väikest skoori näitab?
Vana arvuti oli Z61p ja annab parema tulemuse. Just video kohapealt icon_neutral.gif
Spoiler Spoiler Spoiler

EDIT: Miskine kamm selle teise kaardiga vist on, sest ütleb et ei saa käima kuidagi. Või korraga nad ei peagi käima?
Osa seadmeid on ilma driveriteta kahh, mis need olla võivad? icon_neutral.gif

_________________
Hapud viinamarjad
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Slazenger
HV veteran
Slazenger

liitunud: 10.01.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.02.2013 09:08:35 vasta tsitaadiga

Hiid, üks seade vöib olla webcam, endal win 8 ka iseseisvalt seda ei tunnista. Köige targem on sul vötta lenovo koduleht lahti ja sealt köik olemasolevad driverid tömmata, siis hakkab sekundaarne videokaart ka tööle thumbs_up.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
heikis
HV Guru

liitunud: 17.03.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.02.2013 09:10:33 vasta tsitaadiga

ilmselt inteli amt, tpm. võibolla ka ultranav soft puudu. eks lenovo draiveri lehelt vaata. või siis lased peale lenovo enda draiverite updateri
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.02.2013 09:45:11 vasta tsitaadiga

Lase Lenovo System Update'iga üle. Sul pooled driverid puudu.
_________________
M: Intel i5 4590 protsessorid
M: HP Elitedesk 800 G3 SFF
M: HP Elitedesk 800 G2 Mini 35W
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Hiid
HV Guru
Hiid

liitunud: 23.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.02.2013 09:56:54 vasta tsitaadiga

Slazenger kirjutas:
Hiid, üks seade vöib olla webcam, endal win 8 ka iseseisvalt seda ei tunnista. Köige targem on sul vötta lenovo koduleht lahti ja sealt köik olemasolevad driverid tömmata, siis hakkab sekundaarne videokaart ka tööle thumbs_up.gif

selle võtsin juba lahti, aga seal on igale devicele 4-5 varianti midagist icon_lol.gif
Ma olen kunagi lasnud kõik peale, siis oli raal veel rohkem koomas, kui ilma kamata. icon_neutral.gif
System updatest ei tea ju, mida lasta peale vaja ja mida mitte....

_________________
Hapud viinamarjad
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
siLc
HV Guru

liitunud: 22.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.02.2013 10:25:36 vasta tsitaadiga

heikis kirjutas:
tpm.

ThinkPad´de TPM-id alates T60/X60/Z61 reeglina eraldi draivereid ei taha ja on juba olemas Security Devices alajaotuses icon_wink.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Hiid
HV Guru
Hiid

liitunud: 23.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.02.2013 10:40:17 vasta tsitaadiga

siLc, tee puust ja punaseks icon_redface.gif
Mis security devicesi alajaotus?

_________________
Hapud viinamarjad
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pinTero
HV veteran
pinTero

liitunud: 10.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.02.2013 10:52:39 vasta tsitaadiga

Hiid - need hüüumärgiga seadmed saad ise väikese vaevaga välja uurida ja siis juba Lenovo lehelt õige draiveri võtta.

Kõigepealt vaata järgi vastava seadme PCI ID'd, täpsemalt VEN (Vendor) ja DEV (Device) väärtused. Pilt
Seejärel löö need sisse vastavasse andmebaasi: http://pcidatabase.com
Tulemuste järgi on siis juba üsna lihtne aru saada, millega tegu ja mis draiverit vaja.
(ülemise näite puhul siis "0xE230 Ricoh PCIe Memory Stick Host Controller 0x1180 Ricoh" - ehk siis kaardilugeja)

Softi poole pealt on miinimumvariandina soovitatav paigaldada järgmine:
ThinkPad Switchable Graphics Driver for Windows 7
Lenovo Fingerprint Software
Hotkey Features Integration
ThinkVantage Active Protection System (SSD puhul ei ole vaja)
Lenovo Power Management Driver ja Power Manager for Windows 7 (power manageriga saad siis käsitsi valida, millist kaarti kasutada)

F3507g modemit tuli vist ka käsitsi aidata..
http://jack.ukleja.com/update-ericsson-f3507g-mobile-broadband-on-windows-7-with-lenovo-thinkpad/

Ehk on teistele ka abiks thumbs_up.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Hiid
HV Guru
Hiid

liitunud: 23.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.02.2013 11:04:05 vasta tsitaadiga

pinTero, thumbs_up.gif
hakkan varsti susima icon_razz.gif

_________________
Hapud viinamarjad
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
WAUZZZ
HV kasutaja
WAUZZZ

liitunud: 16.04.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.02.2013 12:25:17 vasta tsitaadiga

Hiid,
Base system device-d peaksid olema kaardilugeja ja/või PCMCIA (Ricoh Multi Card Reader Driver for Windows 7) või ehk hoopis ID-kaart (SmartCard reader driver for Windows 7)?
Ericssoni junn on WWAN (Lenovo Mobile Broadband Activation)
Fingerprint sensor tahab ilmselt Lenovo FPR softi (Lenovo Fingerprint Software for Windows 7)
PCI simple communications controller on ilmselt modem või siis see Inteli AMT funktsioon, mille võib BIOS-is kinni keerata.

Üldiselt asi säärane, et pane Google'i otsingusse W500 drivers, Lenovo lehelt tuleb kena vastus, vali drop-down menüüst oma OS ja hakka vaatama, mis vidinad Su arvutil on ja mida Lenovo pakub.
Üldpilt peaks olema midagi säärast: chipset, intel matrix storage, power management driver, power manager, graafika, võrgundus (wwan, wlan, ethernet, bluetooth), hotkey setup, modem, ultranav driver ja selle utility ja igasugu muud pudinad nagu kaardilugeja, veebikaamera, smart card. Alternatiivina on võimalik kasutada ka Thinkvantage system update'i, mis sikutab ja installib asjad ise ära.

Access connections, TP BIOS settings, igasugu patchid, WOL, WinDVD, Rescure and recovery, device experience, roxio cd creator, access help jms on minu kogemuse põhjal mõttetu tavaar.

_________________
Just my stupid and uneducated opinion.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
siLc
HV Guru

liitunud: 22.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.02.2013 12:45:32 vasta tsitaadiga

System Update tundub hetkel ainuõige variant kui ise näpuga järge ajada on raskevõitu.

http://download.lenovo.com/ibmdl/pub/pc/pccbbs/thinkvantage_en/systemupdate502-02-04-2013.exe
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Troll
HV Guru
Troll

liitunud: 01.06.2002




sõnum 13.02.2013 15:13:01 vasta tsitaadiga

siLc kirjutas:
System Update tundub hetkel ainuõige variant kui ise näpuga järge ajada on raskevõitu.

http://download.lenovo.com/ibmdl/pub/pc/pccbbs/thinkvantage_en/systemupdate502-02-04-2013.exe

Just! Milleks asja keeruliseks teha ja igat draiverit eraldi otsida ja järele proovida, kui System Update teeb selle sinu eest ära? Lihtsalt installi kõik, mida SU soovitab ja asi korras.

_________________
TÜMPA, TÜMPA...EEST ÄRA, TROLL TULEB!!!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Hiid
HV Guru
Hiid

liitunud: 23.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.02.2013 15:39:22 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Lihtsalt installi kõik, mida SU soovitab ja asi korras.

Soovitab ta rängalt rohkem, kui siin jutuks. icon_neutral.gif

_________________
Hapud viinamarjad
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.02.2013 15:43:34 vasta tsitaadiga

Kõike ei pea võtma. Osa sellest on bloatware.
_________________
M: Intel i5 4590 protsessorid
M: HP Elitedesk 800 G3 SFF
M: HP Elitedesk 800 G2 Mini 35W
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Hiid
HV Guru
Hiid

liitunud: 23.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.02.2013 15:45:00 vasta tsitaadiga

kas keegi seda Fingerprint sensorit ka kasutab?
On see usaldusväärne? Sellesmõttes, et üksäkki enam ei tööta ja siis ei saagi enam arvutit käima icon_lol.gif

_________________
Hapud viinamarjad
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
siLc
HV Guru

liitunud: 22.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.02.2013 15:53:24 vasta tsitaadiga

Hiid kirjutas:
kas keegi seda Fingerprint sensorit ka kasutab?
On see usaldusväärne? Sellesmõttes, et üksäkki enam ei tööta ja siis ei saagi enam arvutit käima icon_lol.gif

Ei ole veel näinud, et ühelgi T või X seeria oma FP katki oleks läinud.

Ja muide BIOS-s saab pea kõik mittevajaliku kinni keerata. Lisaks kui SU pakub BIOSi uuendust, siis see tõenäoliselt tehakse Windowsi keskonnas, mis kannab endas riski, et ebaõnnestumisel ei võta masin enam pilti ette. Kui mingeid anomaaliaid ei esine, siis selle valiku eest eemaldaksin linnukese.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
WAUZZZ
HV kasutaja
WAUZZZ

liitunud: 16.04.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.02.2013 15:54:46 vasta tsitaadiga

Hiid, FPRi eelis on ainult see, et Windowsi parooli ei pea sisse trükkima, vaid tõmbad lugejast lihtsalt sõrmega üle (kuigi BIOSist oli võimalik ka mingi sõrmejäljega bootimise valik, aga sellega pole lähemalt kursis). Vähemalt XP-s on võimalik kasutada ka tavalist Windowsi sisselogimise akent, kui FPR login screenil pressida mingit klahvikombinatsiooni (vist oli control+alt+del)
_________________
Just my stupid and uneducated opinion.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Hiid
HV Guru
Hiid

liitunud: 23.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.02.2013 16:04:28 vasta tsitaadiga

siLc, BIOS juba uuendatud, õnneks läks banana_dance.gif
_________________
Hapud viinamarjad
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.02.2013 16:04:42 vasta tsitaadiga

Vanemate versioonidega oli Fingerprint Readeril see probleem, et Log in screenil laadis see nii kaua end üles, et mõttekam oli Ctr+Alt+Del kaudu sisse logida. Ma katsetan praegu Z61m peal Windows 7 ja seal on see enam-vähem kiiruse osas, kuigi Hibernate'ist välja tulles peab ikkagi ootama. Installi driverid ära. Välja saad selle alati lülitada icon_wink.gif
_________________
M: Intel i5 4590 protsessorid
M: HP Elitedesk 800 G3 SFF
M: HP Elitedesk 800 G2 Mini 35W
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
liivainime
HV kasutaja
liivainime

liitunud: 25.03.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.02.2013 21:13:47 vasta tsitaadiga

Täitsa muhe on see sõrmejälg. Saab seadistada nii, et käivitamisel sisestab turvakiip ühe sõrmetõmbe peale nii BIOSi parooli kui ka Windowsi oma. Nii saab ka, et lugeja on kogu aeg aktiivne ja power-nupu asemel käivitab arvuti sõrmega ja autendib desktopini välja.

Ja noh, kui sõrm ära tuleb, saab alati parooliga sisse logida.
Kui turvalisus on mureks, siis vist ei soovitata üldiselt sõrme kasutada, aga mugav on küll.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rex
HV Guru
rex

liitunud: 09.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.02.2013 19:23:33 vasta tsitaadiga

liivainime kirjutas:
Ja noh, kui sõrm ära tuleb, saab alati parooliga sisse logida.
Kui turvalisus on mureks, siis vist ei soovitata üldiselt sõrme kasutada, aga mugav on küll.

Just - parool tuleb välja peksta, sõrme saab oksakääridega lihtsa vaevaga kätte. Ja mõelge enne pikalt, kui kaamera kaudu näo- või vikerkesta tuvastust autentimiseks pruukida otsustate...
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mnator
HV Guru

liitunud: 18.10.2007




sõnum 14.02.2013 19:27:49 vasta tsitaadiga

rex kirjutas:
liivainime kirjutas:
Ja noh, kui sõrm ära tuleb, saab alati parooliga sisse logida.
Kui turvalisus on mureks, siis vist ei soovitata üldiselt sõrme kasutada, aga mugav on küll.

Just - parool tuleb välja peksta, sõrme saab oksakääridega lihtsa vaevaga kätte. Ja mõelge enne pikalt, kui kaamera kaudu näo- või vikerkesta tuvastust autentimiseks pruukida otsustate...
Kui juba taolised võtted mängus, siis asi see pole kogu pea maha võtta........
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Sülearvutid »  Lenovo [ThinkPad] mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 34, 35, 36 ... 80, 81, 82  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.