Avaleht
uus teema   vasta Uudised »  Arvuti ja internet »  Videokodeeringu formaat H.265 kiideti heaks märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 26.01.2013 14:19:18 Videokodeeringu formaat H.265 kiideti heaks vasta tsitaadiga


Rahvusvaheline Telekommunikatsiooni Liit (inglise International Telecommunication Union, lühend ITU) on heaks kiitnud järgmise põlvkonna videokodeeringu formaadi H.265 (mida teatakse ka nimetuse High Efficiency Video Coding (HEVC) all).

Uue formaadiga loodetakse eelkõige vähendada 1080p striimi andmesidemahtu kuni poole võrra. Lisaks on võimalik 4K materjali striimimine nii väikse andmesidemahuga kui vaid 20-30Mbit/s.

Allikas: http://techcrunch.com/2013/01/25/h265-is-approved/
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Taun0
HV veteran
Taun0

liitunud: 22.07.2003




sõnum 26.01.2013 18:30:44 vasta tsitaadiga

halb uudis ketaste tootjatele icon_lol.gif
_________________
www.elektron.ee
Kommentaarid: 68 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 62
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 26.01.2013 18:40:02 vasta tsitaadiga

Samas hea uudis prose/kiirendajate tootjatele. Väidetavalt võtab uue algoritmiga asjade kokku pakkimine jämedalt 10x enam arvutusressurssi vs h.264 ning ka maha mängimine on kulukam
_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
dud66
HV veteran
dud66

liitunud: 20.08.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.01.2013 21:41:58 vasta tsitaadiga

tsitaat:
halb uudis ketaste tootjatele


vs

tsitaat:
Samas hea uudis prose/kiirendajate tootjatele


Loeb see, kumb rohkem maksta suudab icon_lol.gif

_________________
Kommenteerige kasutajaid, siis teavad teised ka mida oodata!
Kommentaarid: 55 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 52
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ThedEviL
HV Guru
ThedEviL

liitunud: 13.03.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.01.2013 21:46:26 vasta tsitaadiga

tsitaat:

4K materjali striimimine nii väikse andmesidemahuga kui vaid 20-30Mbit/s.

icon_eek.gif
Kas siin mitte bit ja bait pole nüüd segamini aetud?
Või tõesti on lood sellised, et 4K materjali kaalub sama palju kui FHD?
Kommentaarid: 108 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 26.01.2013 21:55:32 Re: Videokodeeringu formaat H.265 kiideti heaks vasta tsitaadiga

Tanel kirjutas:

Rahvusvaheline Telekommunikatsiooni Liit (inglise International Telecommunication Union, lühend ITU) on heaks kiitnud järgmise põlvkonna videokodeeringu formaadi H.265 (mida teatakse ka nimetuse High Efficiency Video Coding (HEVC) all).

Uue formaadiga loodetakse eelkõige vähendada 1080p striimi andmesidemahtu kuni poole võrra. Lisaks on võimalik 4K materjali striimimine nii väikse andmesidemahuga kui vaid 20-30Mbit/s.

Allikas: http://techcrunch.com/2013/01/25/h265-is-approved/

Internetis väidetakse, et H.265 sobib tulevikus ka 8K video tarbeks.
At an amazing 7680×4320 high-end resolution, H.265 will support full 8K video while effectively H.264 maxes out at 4096×2160 (4K). H.264 content pretty much exclusively uses 8-bit color channels, while H.265 focuses heavily on 10-bit color channel support allowing for more range and color accuracy from content creators.

H.265 gets pushed forward with Broadcom’s 4K-capable BCM7445
http://www.extremetech.com/computing/145237-h-265-gets-pushed-forward-with-broadcom
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sakinaga
HV Guru

liitunud: 30.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.01.2013 22:22:15 vasta tsitaadiga

ThedEviL kirjutas:
tsitaat:

4K materjali striimimine nii väikse andmesidemahuga kui vaid 20-30Mbit/s.

:o
Kas siin mitte bit ja bait pole nüüd segamini aetud?
Või tõesti on lood sellised, et 4K materjali kaalub sama palju kui FHD?
Sa võrdled hetkel kokkupakkimata FHD-d ja kokkupakitud 4k-d, need võivad tõesti sarnasesse suurusjärku jääda. 1080p on compressed ~8-15mbit x264 koodekiga.
_________________
Tsensuur HinnaVaatluse foorumis
Kommentaarid: 164 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 155
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ThedEviL
HV Guru
ThedEviL

liitunud: 13.03.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.01.2013 23:03:21 vasta tsitaadiga

maatriks kirjutas:
ThedEviL kirjutas:
tsitaat:

4K materjali striimimine nii väikse andmesidemahuga kui vaid 20-30Mbit/s.

icon_eek.gif
Kas siin mitte bit ja bait pole nüüd segamini aetud?
Või tõesti on lood sellised, et 4K materjali kaalub sama palju kui FHD?
Sa võrdled hetkel kokkupakkimata FHD-d ja kokkupakitud 4k-d, need võivad tõesti sarnasesse suurusjärku jääda. 1080p on compressed ~8-15mbit x264 koodekiga.

Kokkupakkimata FHD ei mahu sul ühe ketta peale kuidagi jooksma icon_rolleyes.gif
See läheb nagu suurusjärku 200MB/s

Korralik FHD stream jääb sinna 30-40Mbit/s kanti. Samas njah, suurte kadudega on kõik võimalik.
4k RAW kiirus on kusjuures suurusjärgus GB/s

Tore kui suudetakse see ilusti kokku pakkida. Vaene CPU, kes selle töö peab muidugi tegema.
Kommentaarid: 108 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
486
HV Guru

liitunud: 19.04.2004




sõnum 27.01.2013 01:53:10 vasta tsitaadiga

Ho Ho kirjutas:
Samas hea uudis prose/kiirendajate tootjatele. Väidetavalt võtab uue algoritmiga asjade kokku pakkimine jämedalt 10x enam arvutusressurssi vs h.264 ning ka maha mängimine on kulukam


hea taega siis kõik need potid ja pätid!

_________________
zero
Kommentaarid: 46 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 2 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sahasrahla
HV kasutaja

liitunud: 19.06.2011




sõnum 27.01.2013 02:13:01 vasta tsitaadiga

Killustades või miskit moodi saab graffiidist materjal, mis võimaldab käesoleval hetkel oleva CPU kiibi sada korda kiiremaks muundada?
bye bye flybye adios pupu papu pipu icon_smile.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sakinaga
HV Guru

liitunud: 30.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.01.2013 02:15:21 vasta tsitaadiga

ThedEviL kirjutas:
maatriks kirjutas:
ThedEviL kirjutas:
tsitaat:

4K materjali striimimine nii väikse andmesidemahuga kui vaid 20-30Mbit/s.

:o
Kas siin mitte bit ja bait pole nüüd segamini aetud?
Või tõesti on lood sellised, et 4K materjali kaalub sama palju kui FHD?
Sa võrdled hetkel kokkupakkimata FHD-d ja kokkupakitud 4k-d, need võivad tõesti sarnasesse suurusjärku jääda. 1080p on compressed ~8-15mbit x264 koodekiga.

Kokkupakkimata FHD ei mahu sul ühe ketta peale kuidagi jooksma :roll:
See läheb nagu suurusjärku 200MB/s

Korralik FHD stream jääb sinna 30-40Mbit/s kanti. Samas njah, suurte kadudega on kõik võimalik.
4k RAW kiirus on kusjuures suurusjärgus GB/s

Tore kui suudetakse see ilusti kokku pakkida. Vaene CPU, kes selle töö peab muidugi tegema.
Pidasin "kokkupakkimata" all millegipärast silmas jah Blu-Ray-l levitatavat 30-40mbit/s formaati mis on ka maksimaalne mis tavatarbijatele kättesaadav on.
_________________
Tsensuur HinnaVaatluse foorumis
Kommentaarid: 164 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 155
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
WAV
HV veteran

liitunud: 02.03.2010




sõnum 27.01.2013 11:15:24 vasta tsitaadiga

Mina suhtun sellesse uudisesse esialgu pessimistlikult. Kordades parem kokkupakkimine ei saa toimuda ilma mingil moel kvaliteedile nähtavaid lisakadusid tekitamata. Kui juba praegu ma ei jää rahule H264 pakkimise visuaalse tulemusega (tüüpilise 24...ca40 mbit/s bitivoo puhul, just keerukama pildisituatsiooni ja liikumiste puhul), siis ei looda ka uuest matemaatikast peadpööritavat paremust. Matemaatiliste algoritmide optimeerimine ja suurema protsessijõudluse rakendamine saab küll efektiivsemalt toimida, kuid see ei saa olla suurusjärk kordades kohe parem.
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 27.01.2013 11:58:09 vasta tsitaadiga

WAV kirjutas:
Kordades parem kokkupakkimine ei saa toimuda ilma mingil moel kvaliteedile nähtavaid lisakadusid tekitamata
Võrdle MPEG2 vs h.264. Kumma kvaliteet on parem?
Võit saadakse lihtsalt suurusjärk-paar rohkem arvutusressursse kasutades leidmaks viise kuidas paremini asju kokku suruda.

Kusjuures uus formaat pidavatki just peamiselt parandama paremat liikumise pakkimist.

_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ThedEviL
HV Guru
ThedEviL

liitunud: 13.03.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.01.2013 12:07:06 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Võrdle MPEG2 vs h.264. Kumma kvaliteet on parem?

Sama bitivoo juures?
Seal pole väga küsimustki....

WAV,
Aga mis on
tsitaat:

24...ca40 mbit/s bitivoo

juures siis parem praegu?
Kommentaarid: 108 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 27.01.2013 12:58:12 vasta tsitaadiga

Mis te sellest 4K maailmast enam piinate, vaadake parem, kuidas jaapanlased kavatsevad USA-s demonstreerida juba 8K ülekandmist "läbi õhu." icon_razz1.gif Seega pigem küsimus, et palju seal kraami kokku pakitakse ja kui võimast arvutit vaja oleks, et seda kraami tagasi lahti pakkida.

NHK to Present 8K Video at New NAB Labs Futures Park
Groundbreaking demo will feature first US over-the-air transmissions of Super Hi-Vision system
http://www.nab.org/documents/newsroom/pressRelease.asp?id=2847
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
HDvurle
HV pensionär
HDvurle

liitunud: 03.04.2002




sõnum 27.01.2013 15:04:27 vasta tsitaadiga

Ho Ho kirjutas:
WAV kirjutas:
Kordades parem kokkupakkimine ei saa toimuda ilma mingil moel kvaliteedile nähtavaid lisakadusid tekitamata
Võrdle MPEG2 vs h.264. Kumma kvaliteet on parem?
Võit saadakse lihtsalt suurusjärk-paar rohkem arvutusressursse kasutades leidmaks viise kuidas paremini asju kokku suruda.

Kusjuures uus formaat pidavatki just peamiselt parandama paremat liikumise pakkimist.

Sa võrdled 4x pakkimine vs 16x pakkimine
MPEG2 on parem.
Kommentaarid: 21 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 16
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ThedEviL
HV Guru
ThedEviL

liitunud: 13.03.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.01.2013 15:10:22 vasta tsitaadiga

HDvurle kirjutas:
Ho Ho kirjutas:
WAV kirjutas:
Kordades parem kokkupakkimine ei saa toimuda ilma mingil moel kvaliteedile nähtavaid lisakadusid tekitamata
Võrdle MPEG2 vs h.264. Kumma kvaliteet on parem?
Võit saadakse lihtsalt suurusjärk-paar rohkem arvutusressursse kasutades leidmaks viise kuidas paremini asju kokku suruda.

Kusjuures uus formaat pidavatki just peamiselt parandama paremat liikumise pakkimist.

Sa võrdled 4x pakkimine vs 16x pakkimine
MPEG2 on parem.

Sama bitivoo juures? icon_eek.gif
Kommentaarid: 108 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
HDvurle
HV pensionär
HDvurle

liitunud: 03.04.2002




sõnum 27.01.2013 15:13:49 vasta tsitaadiga

Jah. Infot on rohkem ja vähem rikutud.
_________________
Teie küsimused on vastatavad, kuid meie vastused on küsitavad.
IT uudissõnad. Pihuarvuti - pihkar, pihuarvuti kasutaja - pihkur.
Kommentaarid: 21 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 16
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sakinaga
HV Guru

liitunud: 30.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.01.2013 15:22:51 vasta tsitaadiga

HDvurle kirjutas:
Jah. Infot on rohkem ja vähem rikutud.
Kui võtta sortsuks suvaline tunniajane lindistus telekast välismaal (MPEG-2) ja seejärel reencodeda see 500mb suuruseks siis kas saab MPEG-2-te või x264-ja kasutades parema lõpptulemuse?
_________________
Tsensuur HinnaVaatluse foorumis
Kommentaarid: 164 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 155
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
HDvurle
HV pensionär
HDvurle

liitunud: 03.04.2002




sõnum 27.01.2013 15:36:54 vasta tsitaadiga

maatriks kirjutas:
HDvurle kirjutas:
Jah. Infot on rohkem ja vähem rikutud.
Kui võtta sortsuks suvaline tunniajane lindistus telekast välismaal (MPEG-2) ja seejärel reencodeda see 500mb suuruseks siis kas saab MPEG-2-te või x264-ja kasutades parema lõpptulemuse?

Ise ka aru saad millist jama genereerid? Pakkides 4x pakitud asja 16x üle ei saa parema kvaliteediga pilti. Kui sa võtad aluseks tunnise pakkimata materjali ja pakid siis MPEG2-ks ja MPEG4-ks
on olemas reaalne võrdlus. MPEG2 pilt on MPEG4 pildist iga kell parem.
Kommentaarid: 21 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 16
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sakinaga
HV Guru

liitunud: 30.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.01.2013 15:42:57 vasta tsitaadiga

Sa ju mõistad et mina pole antud alal ekspert, tähenärimise asemel oleks võinud küsimust lihtsalt täpustada. Küsin uuesti, tunniajane pakkimata materjal aluseks võtta ja pakkida kokku 500mb failiks kasutades H.264/MPEG-4 formaati vs H.262/MPEG-2 formaati, siis kumb tulemus on silmale parem? Ütleme et lähtematerjal on 720p resolutsiooniga.
_________________
Tsensuur HinnaVaatluse foorumis
Kommentaarid: 164 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 155
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
HDvurle
HV pensionär
HDvurle

liitunud: 03.04.2002




sõnum 27.01.2013 16:05:38 vasta tsitaadiga

MPEG2 on parem, kuna pildi infot on rohkem. Kodeerimine käib "pildiväljade" järgi. Võtad A4 lehe ja joonistad sinna lehele risti. Tulemuseks saad 4 välja (MPEG2). Kooder jälgib vastavalt algoritmile neid 4 pildivälja. Uuendatakse ainult neid pildivälju, kus toimub pildi muudatus. Välju kus pilt ei muutu ei uuendata. Selle arvelt saab pildi mahtu vähendada. MPEG4 korral on neid pildivälju 16. Tulenevalt väljade arvust saab pildi mahtu rohkem vähendada, samas väheneb kasuliku pildi info hulk rohkem kui MPEG2 korral. Loodan et said selle näite varal aimu pakkimise meetodist. Parim võrdlusmoment tekib mõlema pakkimismeetodi korral
jalgpalli vaadates.
Kommentaarid: 21 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 16
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mnator
HV Guru

liitunud: 18.10.2007



Online
sõnum 27.01.2013 16:12:06 vasta tsitaadiga

HDvurle kirjutas:
MPEG2 on parem, kuna pildi infot on rohkem. Kodeerimine käib "pildiväljade" järgi. Võtad A4 lehe ja joonistad sinna lehele risti. Tulemuseks saad 4 välja (MPEG2). Kooder jälgib vastavalt algoritmile neid 4 pildivälja. Uuendatakse ainult neid pildivälju, kus toimub pildi muudatus. Välju kus pilt ei muutu ei uuendata. Selle arvelt saab pildi mahtu vähendada. MPEG4 korral on neid pildivälju 16. Tulenevalt väljade arvust saab pildi mahtu rohkem vähendada, samas väheneb kasuliku pildi info hulk rohkem kui MPEG2 korral. Loodan et said selle näite varal aimu pakkimise meetodist. Parim võrdlusmoment tekib mõlema pakkimismeetodi korral
jalgpalli vaadates.
Kui kirjeldatud algoritmi täht-tähelt rakendada ja infovoost midagi kaotsi ei lähe, siis oleks mõlemal juhul lõpptulemuseks tagasi dekodeerimisel täpselt üks ja sama kvaliteetne pilt icon_wink.gif icon_cool.gif icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
HDvurle
HV pensionär
HDvurle

liitunud: 03.04.2002




sõnum 27.01.2013 17:35:54 vasta tsitaadiga

Mnator kirjutas:
HDvurle kirjutas:
MPEG2 on parem, kuna pildi infot on rohkem. Kodeerimine käib "pildiväljade" järgi. Võtad A4 lehe ja joonistad sinna lehele risti. Tulemuseks saad 4 välja (MPEG2). Kooder jälgib vastavalt algoritmile neid 4 pildivälja. Uuendatakse ainult neid pildivälju, kus toimub pildi muudatus. Välju kus pilt ei muutu ei uuendata. Selle arvelt saab pildi mahtu vähendada. MPEG4 korral on neid pildivälju 16. Tulenevalt väljade arvust saab pildi mahtu rohkem vähendada, samas väheneb kasuliku pildi info hulk rohkem kui MPEG2 korral. Loodan et said selle näite varal aimu pakkimise meetodist. Parim võrdlusmoment tekib mõlema pakkimismeetodi korral
jalgpalli vaadates.
Kui kirjeldatud algoritmi täht-tähelt rakendada ja infovoost midagi kaotsi ei lähe, siis oleks mõlemal juhul lõpptulemuseks tagasi dekodeerimisel täpselt üks ja sama kvaliteetne pilt icon_wink.gif icon_cool.gif icon_biggrin.gif

Unistamine ei tee tervisele halba. Igasugu pakkimine ON kadudega.
Kommentaarid: 21 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 16
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
degreal
HV veteran

liitunud: 07.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.01.2013 17:42:00 vasta tsitaadiga

Ma võin sulle öelda, et kadudega pakkimine on kadudega ja kadudeta pakkimine on kadudeta. Järelikult igasugune pakkimine pole kadudega thumbs_up.gif
Kommentaarid: 27 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 25
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 27.01.2013 17:55:45 vasta tsitaadiga

HDvurle kirjutas:
Jah. Infot on rohkem ja vähem rikutud.
Tee omale selgeks mõiste "bitrate" ja siis räägime edasi.
HDvurle kirjutas:
MPEG2 pilt on MPEG4 pildist iga kell parem.
Sarnase moonutusastme juures on viimane umbes-täpselt 5-10x väiksema failimahuga icon_rolleyes.gif
_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mnator
HV Guru

liitunud: 18.10.2007



Online
sõnum 27.01.2013 18:17:43 vasta tsitaadiga

HDvurle kirjutas:
Mnator kirjutas:
HDvurle kirjutas:
MPEG2 on parem, kuna pildi infot on rohkem. Kodeerimine käib "pildiväljade" järgi. Võtad A4 lehe ja joonistad sinna lehele risti. Tulemuseks saad 4 välja (MPEG2). Kooder jälgib vastavalt algoritmile neid 4 pildivälja. Uuendatakse ainult neid pildivälju, kus toimub pildi muudatus. Välju kus pilt ei muutu ei uuendata. Selle arvelt saab pildi mahtu vähendada. MPEG4 korral on neid pildivälju 16. Tulenevalt väljade arvust saab pildi mahtu rohkem vähendada, samas väheneb kasuliku pildi info hulk rohkem kui MPEG2 korral. Loodan et said selle näite varal aimu pakkimise meetodist. Parim võrdlusmoment tekib mõlema pakkimismeetodi korral
jalgpalli vaadates.
Kui kirjeldatud algoritmi täht-tähelt rakendada ja infovoost midagi kaotsi ei lähe, siis oleks mõlemal juhul lõpptulemuseks tagasi dekodeerimisel täpselt üks ja sama kvaliteetne pilt icon_wink.gif icon_cool.gif icon_biggrin.gif
Unistamine ei tee tervisele halba. Igasugu pakkimine ON kadudega.
Asi on pigem selles, et sinu kirjeldus on väga-väga puudulik.
Tõenäoliselt on seal algoritmis mingi protsent määratud, et millest alates otsustatakse, kas varasem ruudukese sisu ja uuema ajahetke/kaadri sama ruuduke lugeda võrdseiks või vaja uuesti edastada. Igal juhul põhjustab selline asi infokadu.
Ruudukeste endi mõõtmed mõjutavad tõenäosust, et kui tihti vastava ruudukese sisu muutub. Väiksemate ruudumõõtude juures saab inimsilma paremini ära petta. Samas teistpidi võttes, mida väiksemad ruudukesed, seda rohkem kipub arvutusmahtu vist tulema.
Lisaks siis veel on loomulikult kasutusel tavalised kadudeta pakkimisalgoritmid.
Ja kogu algoritmi ma ei tea, pole vajadust olnud uurida.
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ThedEviL
HV Guru
ThedEviL

liitunud: 13.03.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.01.2013 19:09:24 vasta tsitaadiga

HDvurle kirjutas:
Mnator kirjutas:
HDvurle kirjutas:
MPEG2 on parem, kuna pildi infot on rohkem. Kodeerimine käib "pildiväljade" järgi. Võtad A4 lehe ja joonistad sinna lehele risti. Tulemuseks saad 4 välja (MPEG2). Kooder jälgib vastavalt algoritmile neid 4 pildivälja. Uuendatakse ainult neid pildivälju, kus toimub pildi muudatus. Välju kus pilt ei muutu ei uuendata. Selle arvelt saab pildi mahtu vähendada. MPEG4 korral on neid pildivälju 16. Tulenevalt väljade arvust saab pildi mahtu rohkem vähendada, samas väheneb kasuliku pildi info hulk rohkem kui MPEG2 korral. Loodan et said selle näite varal aimu pakkimise meetodist. Parim võrdlusmoment tekib mõlema pakkimismeetodi korral
jalgpalli vaadates.
Kui kirjeldatud algoritmi täht-tähelt rakendada ja infovoost midagi kaotsi ei lähe, siis oleks mõlemal juhul lõpptulemuseks tagasi dekodeerimisel täpselt üks ja sama kvaliteetne pilt icon_wink.gif icon_cool.gif icon_biggrin.gif

Unistamine ei tee tervisele halba. Igasugu pakkimine ON kadudega.

Kahjuks oled osaliselt eksiteel.

Võta kuskilt raw video fail.
Tee tast sama bitrate juures erinevad kodeeringud.

Ja siis tule ütlema, et sama bitrate juures on mpeg2 parem. (tuletame nüüd ilusti meelde, miks divx tuli)
Kui tahad öelda ikka, et mpeg2 on parem, võrdle VCD ja DIVX faile. Mõlemad on sama bitrate juures (1 film per cd)

Ja kui ikka ei saa asjast aru...
Võrdle video faile mis on kodeeritud:
1mbit/s mpeg4
1mbit/s mpeg2
ja siis veel igasugustes formaatides. Ja nüüd see, mis annab kõige parema pildi, on kõige efektiivsem kodek.

Mitte sa ei saa öelda, et mpeg2 on kõikse parem kuna kõikse väiksemate kadudega.
Johhaidii aimalle, kõige väiksemate kadudega on raw fail. Seega sellel on siis kõige parem pilt ka madala bitrate juures?
icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 108 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mnator
HV Guru

liitunud: 18.10.2007



Online
sõnum 27.01.2013 19:26:25 vasta tsitaadiga

ThedEviL, "Johhaidii aimalle, kõige väiksemate kadudega on raw fail. Seega sellel on siis kõige parem pilt ka madala bitrate juures? " --- millega võrreldes???
Kui võrreldes kadudega pakitult sellestsamast raw infovoost saaduga, siis tõesti ju parem...........
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
LKits
HV Guru
LKits

liitunud: 06.09.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.01.2013 19:29:39 vasta tsitaadiga

Kas videod on pigem CBR või VBR?
_________________
itLahendused - Arvutite remont ja hooldus, veebilehtede loomine, soodne veebimajutus. Võta ühendust! Tel: +372 555 268 97 ja e-post info@itlahendused.ee
Kommentaarid: 13 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
ThedEviL
HV Guru
ThedEviL

liitunud: 13.03.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.01.2013 19:38:15 vasta tsitaadiga

Mnator kirjutas:
ThedEviL, "Johhaidii aimalle, kõige väiksemate kadudega on raw fail. Seega sellel on siis kõige parem pilt ka madala bitrate juures? " --- millega võrreldes???
Kui võrreldes kadudega pakitult sellestsamast raw infovoost saaduga, siis tõesti ju parem...........

Võrreldes nt 10mbit/s bitivoo juures.
10mbit/s bitivoo juures on ikka üsna olematu raw.
Kommentaarid: 108 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
LKits
HV Guru
LKits

liitunud: 06.09.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.01.2013 19:40:29 vasta tsitaadiga

RAW on ju toores, kodeerimata, optimeerimata video. Alati saab ju matemaatiliselt (ehk lossless) ka mingil määral kokku pakkida.
_________________
itLahendused - Arvutite remont ja hooldus, veebilehtede loomine, soodne veebimajutus. Võta ühendust! Tel: +372 555 268 97 ja e-post info@itlahendused.ee
Kommentaarid: 13 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
salatoimik
HV Guru
salatoimik

liitunud: 08.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.01.2013 19:59:01 vasta tsitaadiga

LKits kirjutas:
Kas videod on pigem CBR või VBR?

VBR

_________________
LehesFoto - Täis suvaklõpse ja muud
Kommentaarid: 39 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tonuera
HV vaatleja

liitunud: 20.07.2010




sõnum 27.01.2013 20:50:55 vasta tsitaadiga

Lossless pakkijad pakivad ca 2x kokku ja mitte eriti rohkem.
Tavaliselt on video ikka pakitud, sest isegi SD pakkimata video on liiga suur et temaga ringi vehkida.

Aga MPEG2 versus MPEG4 pole jah mingit kahtluseraasugi MPEG4 paremuse osas.
Mis imelikest 4 ja kuueteistkümnest jagamisest siin küll jahutake ma aru ei saa.
Ilmselt pole kodanik kuulnudki MPEG4 adaptiivse blokisuurusega liikumise kompensatsionist ega 16 reference framist ega ringingu vähendamise meetoditest MPEG4-s.
Kvaliteetse ja liikumisega SD video 9.8Mbiti sisse surumine on väga suur peavalu, sest suur kontrast tekitab paratamatult ringingu.
Sama materjal HD ja 16Mbit MPEG4-s on aga nagu prillikivi.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
WAV
HV veteran

liitunud: 02.03.2010




sõnum 28.01.2013 09:11:15 vasta tsitaadiga

Aga miks me peame siin vaidlustes võrdlema sama bitrate'ga striime?
Algse uudise tekstis on ju mainitud ideena kirjas:
tsitaat:
Uue formaadiga loodetakse eelkõige vähendada 1080p striimi andmesidemahtu kuni poole võrra.

Samas aga pole kusagil (ka mitte refereeritud originaaluudises) täpsemalt selgitatud, et kas seejuures näiteks kiire liikumisega ja väga kirevate peente detailidega kaadrid ikkagi jätkuvalt samahästi seejuures välja joonistuvad? Selles nüansis just peitubki oht - nimelt kui striimi bitrate ülemine lagi on jäigalt ette antud, siis mida väiksem see on, siis vaatamata tõhusamatele algoritmidele on keerukama pildiga kohtades niiöelda küllastus-lõikamise tekke võimalus palju tõenäolisem. Ehk piltlikult kirjeldades on kitsamasse ribasse kokkupakitud striimi dünaamikataluvus oluliselt kehvem (samamoodi nagu see kehtib ka heli pakkimiste puhul).
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sakinaga
HV Guru

liitunud: 30.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.01.2013 10:15:34 vasta tsitaadiga

WAV, kogu sinu keerulise jutu kokkuvõtteks: Tänasel päeval on x hulgal inimestel kättesaadav y mbit/s internetiühendus. y ei muutu sellest ei suuremaks ega väiksemaks kuidas me pilti pakime, küll aga muutub pilt sama andmeedastusmahu juures oluliselt paremaks. Seda siis arvutusvõimsuse hinnaga.
_________________
Tsensuur HinnaVaatluse foorumis
Kommentaarid: 164 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 155
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tonuera
HV vaatleja

liitunud: 20.07.2010




sõnum 28.01.2013 10:16:02 vasta tsitaadiga

Mis pagan küll on küllastus-lõikamine? Clipping?
Väikese bitrate puhul kindlasti ei teki videos clippingut.

Jäävad ära detailid - muru muutub svammiks ja tekib moskiito kontrastsete äärte peale.
Veel hullemal juhul hakkavad makroblokid näha olema.

Kõige parem näide on Zoom tv, kus igasugune liikuv pilt on lihtsalt õudne - tantsupidu on sääskede ja kastikeste trall.
Ma ei kujutaks ette, mis see 2Mbitine pilt oleks veel MPEG2 pakituna...
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
WAV
HV veteran

liitunud: 02.03.2010




sõnum 28.01.2013 12:01:34 vasta tsitaadiga

"Küllastus-lõikamine" on lihtsalt kujundlik väljendus. Mõeldud just seda, et kui on järjest palju peent keerukat pildiinfot sisaldavaid kaadreid, kus toimub aktiivne liikumine kah veel, siis mingis ajavahemikus ei suuda pakkija enam kogu vajalikku infot ära pakkida ja ilmnevadki juba silmahakkavad vead-puudujäägid pildis. Nii, ja kui see ettemääratud infovoog on nüüd kitsam veel (just see näide, et tahetakse teha 1080p striimi standardvoog veel 2x väiksemaks), siis kuigi pakkija on võimekam, ei suuda tõenäoliselt see väiksem mänguruum neis rasketes lõikudes tulemust korralikult ära mahutada. Asi on selles just, et 2 korda võimekam pakkija ei tähenda mitte 2x paremat pakkimise suutlikkust lineaarselt võttes igas olukorras, pigem hoopis eksponentsiaalsemas mõttes, ehk siis kui pilt ja liikumine on juba väga detailirohke, siis lihtsalt pole võimalik enam samahästi pakkida nagu lahjema ja aeglasema pildivoo korral. Aga mida kitsam veel on voog, seda hullem nende kohtadega on, olenemata juba pakkija suutlikusest (sest näiteks piirjuhul kui iga kaader on täiesti erinev ja iga piksel ka erinev, siis on pakkimise suutlikkus juba 0%, ükskõik kui hea algoritm ka poleks). Ehk siis "info on küllastunud" pakkija jaoks ja tekibki "info äralõikamine".

Ehk siis, teisiti öeldes, mida laiem riba ja mida väiksem pakkimine, seda vähemvalusamalt tulevad esile nähtavad vead neis keeruka süžeega lõikudes. Pigem tehku just infovoog suuremaks (pole tänapäeva tehnika ja salvestusmahtude juures probleem) ning samal ajal pakkimisalgoritmid vähemjulmemaks.
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 28.01.2013 12:45:32 vasta tsitaadiga

WAV kirjutas:
"Küllastus-lõikamine" on lihtsalt kujundlik väljendus. Mõeldud just seda, et kui on järjest palju peent keerukat pildiinfot sisaldavaid kaadreid, kus toimub aktiivne liikumine kah veel, siis mingis ajavahemikus ei suuda pakkija enam kogu vajalikku infot ära pakkida ja ilmnevadki juba silmahakkavad vead-puudujäägid pildis. Nii, ja kui see ettemääratud infovoog on nüüd kitsam veel (just see näide, et tahetakse teha 1080p striimi standardvoog veel 2x väiksemaks), siis kuigi pakkija on võimekam, ei suuda tõenäoliselt see väiksem mänguruum neis rasketes lõikudes tulemust korralikult ära mahutada. Asi on selles just, et 2 korda võimekam pakkija ei tähenda mitte 2x paremat pakkimise suutlikkust lineaarselt võttes igas olukorras, pigem hoopis eksponentsiaalsemas mõttes, ehk siis kui pilt ja liikumine on juba väga detailirohke, siis lihtsalt pole võimalik enam samahästi pakkida nagu lahjema ja aeglasema pildivoo korral. Aga mida kitsam veel on voog, seda hullem nende kohtadega on, olenemata juba pakkija suutlikusest (sest näiteks piirjuhul kui iga kaader on täiesti erinev ja iga piksel ka erinev, siis on pakkimise suutlikkus juba 0%, ükskõik kui hea algoritm ka poleks). Ehk siis "info on küllastunud" pakkija jaoks ja tekibki "info äralõikamine".

Ehk siis, teisiti öeldes, mida laiem riba ja mida väiksem pakkimine, seda vähemvalusamalt tulevad esile nähtavad vead neis keeruka süžeega lõikudes. Pigem tehku just infovoog suuremaks (pole tänapäeva tehnika ja salvestusmahtude juures probleem) ning samal ajal pakkimisalgoritmid vähemjulmemaks.

Infovoo olulisemalt võimekamaks tegemine nõuab jällegi oluliselt kiiremate netivõrkude või ühenduskanalite olemasolu. Nii, et selles suhtes "surnud ring", kus üks arendus nõuab endaga koos ka veel mõnda teist arendust.
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
wtrix
HV vaatleja
wtrix

liitunud: 09.01.2004




sõnum 29.01.2013 12:28:37 Wikipedia vasta tsitaadiga

tsitaat:
The intent of the H.264/AVC project was to create a standard capable of providing good video quality at substantially lower bit rates than previous standards (i.e., half or less the bit rate of MPEG-2, H.263, or MPEG-4 Part 2), without increasing the complexity of design so much that it would be impractical or excessively expensive to implement.


Praktikuna kinnitan, et h.264 on igast asendist MPEG-2-st üle sama bitrate juures.

H.265 kohta:
tsitaat:
HEVC is said to improve video quality, double the data compression ratio compared to H.264/MPEG-4 AVC, and can support 8K UHD and resolutions up to 8192×4320
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
salatoimik
HV Guru
salatoimik

liitunud: 08.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.02.2013 16:32:36 vasta tsitaadiga

HDvurle, Tõesti, MPEG2 on parem icon_lol.gif

Mõlemad pakitud @ 1000kbps 720x576 (Algmaterjal 1080p)
http://historygaming.eu/vid/klipp-001.mkv
http://historygaming.eu/vid/klipp-001.mpg

_________________
LehesFoto - Täis suvaklõpse ja muud
Kommentaarid: 39 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ThedEviL
HV Guru
ThedEviL

liitunud: 13.03.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.02.2013 17:24:43 vasta tsitaadiga

salatoimik, tubli, sa tegid seda mida ma tahtsin vurlele teha, aga lihtsalt ei viitsinud.
Kommentaarid: 108 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Uudised »  Arvuti ja internet »  Videokodeeringu formaat H.265 kiideti heaks
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.