Avaleht
uus teema   vasta Raud »  Videokaardid / Monitorid / TV »  kõigil tavakasutajatel on 50 või 60 hertz pilt monitoril märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele 1, 2  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
DivXXviD
HV kasutaja

liitunud: 09.01.2004




sõnum 21.01.2004 17:35:58 kõigil tavakasutajatel on 50 või 60 hertz pilt monitoril vasta tsitaadiga

See madal hertz rikub silmi tavakasutaja ei tea, et saab silmi säästa kui panna monitorile suurem hertz. Poes ka LCD monitoride kõrval on tavalised kineskoop monitorid ja ned ajavad oma virvendusega nii närvi et tahaks kangesti need kõik kinni lülitada. Tunnen nendele inimestele kaasa kellel 50 või 60 hertz-i silamde ees virvendab. Ma ise ei suuda küll paar minutitki sellise monitori taga istuda mul läheb süda pahaks aga suuremate hertz-idega ei aja südand pahaks. Siin kohal väike nõuanne neile kes tahavad oma silmi säästa pange oma monitoridel maximum hertz mis võtta saab. Või kui soovite ja rahakott lubab ostke endale LCD monitorid.

viimati muutis DivXXviD 26.01.2004 17:13:49, muudetud 3 korda
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Max Powers
 

liitunud: 21.03.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.01.2004 17:40:57 vasta tsitaadiga

Mine ja hakka siis inimestele väljas seda seletama icon_wink.gif
Kommentaarid: 215 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 2 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DivXXviD
HV kasutaja

liitunud: 09.01.2004




sõnum 21.01.2004 17:53:53 vasta tsitaadiga

ei mina ei seleta kellelegi. igaüks ikka muretseb enda eest
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
traks
HV Guru

liitunud: 07.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.01.2004 17:55:14 vasta tsitaadiga

DivXXviD kirjutas:
ei mina ei seleta kellelegi. igaüks ikka muretseb enda eest

selle teemaga just näitad muret teiste inimeste pärast thumbs_up.gif
mingi aasta ma tegin ka mingis uudistegrupis väikest kampaaniat sellel teemal muidu icon_lol.gif

_________________
The greatest trick the devil ever pulled
was convincing the world glossy widescreen is the way to go.
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 304
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sahib
HV veteran


liitunud: 25.08.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.01.2004 17:56:38 vasta tsitaadiga

DivXXviD kirjutas:
ei mina ei seleta kellelegi. igaüks ikka muretseb enda eest

Aaga ... mida sa siis just praegu tegid icon_question.gif icon_rolleyes.gif

_________________
Mõtet harutades võib jõuda mõttetuseni ...
Kommentaarid: 60 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 55
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
connor
HV kasutaja

liitunud: 19.02.2003




sõnum 21.01.2004 17:58:28 vasta tsitaadiga

heh ju ta siis default on pandud... ega mina kah näppudega asjadele kallale lähe mille kohta midagi ei tea,
miks peaks siis mingi tavakasutaja midagi sellist tegema icon_neutral.gif
aga jah, sa pane kusagile suur reklaam ülesse, koos õpetusega küll siis tulemust ka tuleb icon_smile.gif
Kommentaarid: 31 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 28
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Max Powers
 

liitunud: 21.03.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.01.2004 18:04:12 vasta tsitaadiga

tsitaat:

aga jah, sa pane kusagile suur reklaam ülesse


Tahad silmaarstid ilma palgata jätta? icon_lol.gif
Kommentaarid: 215 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 2 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
MorRAW
Ei ole Guru
MorRAW

liitunud: 30.05.2002




sõnum 21.01.2004 18:07:43 vasta tsitaadiga

Tavauser ei näpi lihtsalt oma masinat.
Teeb oma töö ära ja asi jonksus.

Selleks siis mõni tuttav arvutihuviline, kellel
silmad valutama hakkavad ja kes selle muutuse
sisse viib. Endal õnneks pole hertzidega muret...
mina seda vahet ei taju. Ja usu mind, mul jumala
savi, kas 60 või 100 hertzi.

_________________
https://www.instagram.com/morrowshoots/
http://www.morrowshoots.com
Kommentaarid: 376 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 2 :: 317
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
connor
HV kasutaja

liitunud: 19.02.2003




sõnum 21.01.2004 18:16:02 vasta tsitaadiga

Aga jah, üldjuhul kui inimene ikka kaua arvuti taga on (points himself), siis pannakse ikka tähele kah et silmadele hakkab ja..... ostetakse LCD monitor, selle asemel et natukene sagedust sättida icon_wink.gif

OT:
MorroW kirjutas:
<....>Endal õnneks pole hertzidega muret...
mina seda vahet ei taju. Ja usu mind, mul jumala
savi, kas 60 või 100 hertzi.

Nojah, sul juba avataril kah sellised prillid et... icon_lol.gif
Kommentaarid: 31 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 28
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Max Powers
 

liitunud: 21.03.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.01.2004 18:18:14 vasta tsitaadiga

Njah...
Mul on kodus 17" Hansoli monitor ja tööl on 15" Compaqi LCD ja ma ei ütleks et see
vahe oleks väga kõvasti märgatav icon_neutral.gif
Kommentaarid: 215 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 2 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ivan Orav
HV vaatleja


liitunud: 03.07.2002




sõnum 21.01.2004 18:20:02 vasta tsitaadiga

Tavakasutajal on ka tavalised silmad mis nagunii vahet ei tee, hea kui üldse midagi silm seletab.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
arm2004
HV Guru
arm2004

liitunud: 20.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.01.2004 18:23:33 vasta tsitaadiga

eks see ole ka psühholoogiline veidike.
tavakasutaja, kes ei tea mingite hertside olemasolust muffigi, ei oskagi arvata, et asi võib parem olla.
samas aga me, HV kasutajad, teame mis on hea icon_smile.gif
niiet kui sa oled teadlikult olnud koguaeg 100Hz taga ja siis lähed teadlikult 60Hz taha, siis annab ikka päris kõvasti tunda.
kui aga ei tea, siis vbl ei häirigi nii väga icon_razz.gif

_________________
nooope!
Kommentaarid: 110 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
2III7
HV veteran
2III7

liitunud: 20.09.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 21.01.2004 18:24:54 vasta tsitaadiga

tavaksutaja teeb küll vahet!!!!! nii et kui silmad SITTAX valutama akkavad. aga näiteks Knoppix(mai tia kuda teiste Linuxitega on) paneb ise paika max hertzid nii et ise midagi vaja teha ple, windows on täiesti HALE, et ta ise kohe ei pane hertze paika thumbs_down.gif icon_mad.gif
Kommentaarid: 170 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 152
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ivan Orav
HV vaatleja


liitunud: 03.07.2002




sõnum 21.01.2004 18:37:04 vasta tsitaadiga

arm2004 kirjutas:
eks see ole ka psühholoogiline veidike.


Täpselt, tavakasutajal on primitiivne ja lihtne psüühika, üldiselt tuimade refleksidega ja umbes nagu pidevalt "auru all".
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
v2hja
HV Guru
v2hja

liitunud: 14.03.2003




sõnum 21.01.2004 18:44:53 vasta tsitaadiga

mul ka praegast molu garantiis
anti asendus molu mis max ~1200 * ~1000 @ 60 hz
valus on tglt silmadel
ja mina isiklikult saan küll aru kui on mingi madal
sagedus .
ja tõesti tava user ei lähe sinna display propertitesse
ja advanced et seda sagedust muuta ... sest ta ei
tia mis see on ... olen sõbral seda sageduse jama
juba parandanud ja on öeldud mulle ka
et silmad ei hakka enam nii kergesti valutama

(ise olen harjunud 1600*1200 @ 85 hz )
nt misjama on 17" molu 800*600 või 1024*800
ideaalne oleks sellisele molule 1200 * 1600 ja kaherealine taskbar

_________________
www.ninjatune.net
RIP Monkey Radio
Kommentaarid: 74 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Max Powers
 

liitunud: 21.03.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.01.2004 19:04:45 vasta tsitaadiga

Proovi mõttes panin hetkeks hertzid 85 pealt 60nele icon_eek.gif
Soovitan proovida.
Võtan sõnad tagasi selle koha pealt et vahet pole
Kommentaarid: 215 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 2 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sergay
HV kasutaja

liitunud: 14.12.2003




sõnum 21.01.2004 19:10:32 vasta tsitaadiga

Sellest ei saa tõesti aru, miks on need hertzid sinna karu ***** ära peidetud icon_confused.gif
85 ja 100 hertzil erilist vahet ei pannud tähele, kuid näit. 60 hertzi ja 85 icon_eek.gif icon_eek.gif.
Ikka surm on küll, kui päevad otsa mingi 60 hertzi taga istud. icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 15 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DivXXviD
HV kasutaja

liitunud: 09.01.2004




sõnum 21.01.2004 20:36:56 vasta tsitaadiga

muidu mu silmad on väga tundlikud ja silma nurgast tajun 85 hertz-i juures virvendust. 100 hertz-i juures ei ole tähele pannud
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 21.01.2004 21:52:34 vasta tsitaadiga

ise tajun vabalt 85 ja 100 vahet 120 tundub veel parem icon_biggrin.gif aga edasi enam ei erista icon_razz.gif
aga jah jube vaadata kui kellelgi on 60 või 75Hz...esimene asi nende arvutis olles 85; 100 peale ja siis võib edasi vaadata icon_wink.gif
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
AMD
HV veteran
AMD

liitunud: 29.07.2003




sõnum 21.01.2004 22:02:29 vasta tsitaadiga

aga kas see molu p**se ei keera kui panna 85 hertzi
tegelt paberite järgi on max 60 hertzi



edit: panin max hertzide peale mis võimalik ja silmad lausa puhkavad icon_smile.gif

_________________
From now on, the forum is owned by AMD.That means that you are NO LONGER allowed to talk about, or even mention *ntel.


viimati muutis AMD 21.01.2004 22:18:44, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 335 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 145 :: 3 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
dynamic
HV kasutaja
dynamic

liitunud: 02.12.2001




sõnum 21.01.2004 22:17:20 vasta tsitaadiga

Päris tundlike silmadega mehed siin. Ma küll ei usu, et keegi 85 Hz ja 100 Hz vahet teeks, kui mingit psühholoogilist faktorit mängus poleks (s.t sa TEAD, et hertsid on ära muudetud, aga kui vanaema tuleb ja paneb salaja 100 Hz -> 85 Hz, siis vahet ei tee). 60 Hz on küll valus, jah.
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
LordVader
Lõuapoolik
Lõuapoolik
LordVader

liitunud: 19.07.2002




sõnum 21.01.2004 22:17:33 vasta tsitaadiga

AMD kirjutas:
aga kas see molu p**se ei keera kui panna 85 hertzi
tegelt paberite järgi on max 60 hertzi


Tegelt liiga pikk molu vaatamine keerab ka kineskoobi peessse. Asi on selles et inimese
"terav pilk" neelab valgust ning kineskoop peab rohkem kytma et vajalikku heledust
saavutada. Soovitus oleks aeg-ajalt kuhugi korvale vaadata et lasta monitoril puhata.
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 6 :: 6 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sergay
HV kasutaja

liitunud: 14.12.2003




sõnum 21.01.2004 22:21:35 vasta tsitaadiga

[/quote="AMD"]aga kas see molu p**se ei keera kui panna 85 hertzi
tegelt paberite järgi on max 60 hertzi[/quote]

Max 60 hertzi icon_eek.gif See monitor peaks siis küll mingit EyeKiller`i nime kandma icon_rolleyes.gif


viimati muutis sergay 22.01.2004 00:30:18, muudetud 3 korda
Kommentaarid: 15 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bitboy
HV vaatleja
bitboy

liitunud: 09.12.2003




sõnum 21.01.2004 22:31:50 vasta tsitaadiga

mul on vertical refresh ~55Hz.
ekraani filtriga pole silmadel s****gi häda.
istu või päevotsa arvutitaga icon_lol.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
arm2004
HV Guru
arm2004

liitunud: 20.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.01.2004 22:56:38 vasta tsitaadiga

mul 1152x864@75Hz ja ei kurda icon_smile.gif
eks see olene ka molust veel.
mõni molu suudab näiteks 85Hz peal kuvada teisest molust paremat pilti.
ja olen proovinud ja võrrelnud, et minu 75Hz on parem kui mingi AOC vmt 85Hz 8)

_________________
nooope!
Kommentaarid: 110 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sant
HV veteran


liitunud: 04.08.2003




sõnum 21.01.2004 23:15:42 vasta tsitaadiga

Mul 800*600;100 hz@20' monitor.Enivei win 9x seeria default refresh rate on optimal,ja optimal on tegelt maksimum-mis panna saab(mul 120 hz kui optimal);windows default refresh rate,on aga miinimum refresh rate(60 hz);ma ei ole tõesti aru saand miks tavajuuserite refresf rate on default menüüs;ise ta ju default-iks ei lähe,või läheb?Kui ta oleks optimal,siis probleeme poleks.
_________________
So, at the end of the day, after I have butchered all the nvidiots all around me, standing alone in a pool of blood surrounded by the corpses of my victims, a horrible truth reveals itself to me: I am an amd\ati fänboy...and I must do my dark masters bidding, for I am damned for all eternity...
Kommentaarid: 67 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Oobik
Kreisi kasutaja

liitunud: 15.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.01.2004 23:25:49 vasta tsitaadiga

bitboy kirjutas:
mul on vertical refresh ~55Hz.
ekraani filtriga pole silmadel s****gi häda.
istu või päevotsa arvutitaga icon_lol.gif



vaene mees, minu kaastunne, icon_biggrin.gif

mis sa arvad, et ekraanifilter kuidagi tõstab sagedust või... ojah icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 77 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 73
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Simpelman
HV veteran
Simpelman

liitunud: 25.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.01.2004 00:23:03 vasta tsitaadiga

sant kirjutas:
Mul 800*600;100 hz@20' monitor.Enivei win 9x seeria default refresh rate on optimal,ja optimal on tegelt maksimum-mis panna saab(mul 120 hz kui optimal);windows default refresh rate,on aga miinimum refresh rate(60 hz);ma ei ole tõesti aru saand miks tavajuuserite refresf rate on default menüüs;ise ta ju default-iks ei lähe,või läheb?Kui ta oleks optimal,siis probleeme poleks.


point selles et kõiki molusid ei tunne win kohe ära ja siis jääb default monitor ja default refresh rate icon_smile.gif
Kommentaarid: 97 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 83
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DigeBeni
HV Guru
DigeBeni

liitunud: 06.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.01.2004 12:06:06 vasta tsitaadiga

dynamic kirjutas:
Päris tundlike silmadega mehed siin. Ma küll ei usu, et keegi 85 Hz ja 100 Hz vahet teeks, kui mingit psühholoogilist faktorit mängus poleks (s.t sa TEAD, et hertsid on ära muudetud, aga kui vanaema tuleb ja paneb salaja 100 Hz -> 85 Hz, siis vahet ei tee). 60 Hz on küll valus, jah.

... eks igaühe jaoks ole asi personaalne, minu taluvuspiir on ~90Hz. Oluliselt alla selle, tervet päeva ei tahaks molli ees istuda n. 85Hz on juba vähe ...

_________________
Kommentaarid: 198 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 5 :: 163
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
UUS
HV kasutaja

liitunud: 30.05.2003




sõnum 23.01.2004 14:30:09 vasta tsitaadiga

Hea et keegi ka muret tunneb! icon_wink.gif icon_wink.gif
97 a Hyndail on lagi 110 MHz aga hoian 100MHz peal! Kunagi targad rääkisid et kõrgem herz rikub ruttu monitori aga molu saab sügisel 7 aastaseks. Järeldused.....?
LCD mida ma nüüd põhiliselt vahin on ka erinevus näha kas 60 või 75MHz
Kommentaarid: 11 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
v2hja
HV Guru
v2hja

liitunud: 14.03.2003




sõnum 23.01.2004 17:05:53 vasta tsitaadiga

tsitaat:

LCD mida ma nüüd põhiliselt vahin on ka erinevus näha kas 60 või 75MHz

analog -> digital converter piab lihtsalt 75hz rohkem tööd tegema

_________________
www.ninjatune.net
RIP Monkey Radio
Kommentaarid: 74 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
raidos
HV kasutaja

liitunud: 18.11.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.01.2004 17:17:38 vasta tsitaadiga

Ükskord panin tähele, et kui ekraanil on mingi heledam kujutis, siis hästi kaugelt vaadatuna on ka 85Hz juures "pildi hüppamine" näha. Ja muidugi silmanurgast ka. Hästi saab asja uurida kaameraga, kui kaamerapildil on kuvari pilt ilma võngeteta, siis on sagedus normis icon_smile.gif
Kommentaarid: 44 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 43
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Juss71
HV kasutaja


liitunud: 10.08.2002




sõnum 23.01.2004 17:27:05 vasta tsitaadiga

Jah, need madalad hz on ohtlikud asjad....Isegi rikkusin oma silmad just tänu 60 hz-le mingi 93. aastast ibm-i molu pärast ära.Silmad valutasid mis jube, ega üle 1 tunni ei saanud arvutis olla.Siis sai aga uus molu laua peale ostetud ja vahe oli silmmärgatav.Just esimese asjana see,et silmad ei väsi kui sa monitori vaatad.Endal 1152*864@100 hz ja ei kurda.Muidu maksimum selle molu juures on 1024*768@121 hz aga mis mõtet on monitori niimoodi piinata ja ega mina enam üle 100 hz vahet erilist ei tee.Aga näiteks 85 vs 100hz või 60 vs 85hz teen vahet ikka küll...Igatahes jah, monitor pole koht kust tasuks kokku hoida.Samuti ka uue arvuti puhul.Osta endale kasvõi vähem mälu vms ja parem monitor,sest ega monitori ikka ei vaheta nii tihti....
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
epohh
HV vaatleja

liitunud: 01.01.2004




sõnum 23.01.2004 18:04:07 vasta tsitaadiga

mingi LG LCD käkil mida sai vahepeal siin näpitud oli selline kamm, et 75 Hz peal läks pilt õudsalt uduseks, lõpuks sai vist 70 peale jäetud
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Max Powers
 

liitunud: 21.03.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.01.2004 20:26:48 vasta tsitaadiga

http://www.myhardware.it/product_info.php/products_id/10378

Selline on mu töö arvuti kuvar.
Seda ei saagi ju üle 70 Hz panna
Kommentaarid: 215 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 2 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Fredu
HV veteran
Fredu

liitunud: 06.04.2003




sõnum 23.01.2004 22:34:29 vasta tsitaadiga

[21:34:06] [@Fredu]: (GFX Card) NVIDIA GeForce4 Ti 4400, (Display) 1152x864/32bit/60Hz Just nüüd IRCust võetud....60hz dvi peal ja 75hz analogis.
Kommentaarid: 27 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 23
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tim
HV kasutaja
tim

liitunud: 06.10.2002




sõnum 24.01.2004 20:51:09 vasta tsitaadiga

påris maksimumi alati panna ikka ei saa, kuna odavamad kuvarid låhevad seepeale udusemaks, mis hakkab omakorda silmadele. ja loomulikult on kuvarile m6nusam (loe tervislikum) 60 Hz peal joosta aga silmad on kindlasti kallimad kui mingi % molu eluiga juurde icon_wink.gif

endal silmad våga tundlikud ja alla 100Hz hakkavad kiiresti valutama icon_cry.gif
Seepårast ajab ka vihale, et standardi jårgi loetakse normiks sageduseks 85 Hz ja nüüd molutootjad aina m4rgivad t88sageduseks 85 ja kui yle selle pannes uduseks låeb, siis juhtum garantii alla ei kåi icon_mad.gif (kuigi m6ne teise sama mudeliga saab vabalt ja selge pildiga 100Hz peal jooksutada)
uh... tuli segane jutt...

_________________
---
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
DivXXviD
HV kasutaja

liitunud: 09.01.2004




sõnum 24.01.2004 21:01:35 vasta tsitaadiga

mina aravn et võiks üldse kõik alla 100 hertz i tooted ära kaotada ja ainult 100 hertzi toota mis on mõtet toota eye killereid sellel pole mõtet. Kui kõik ostaksid ainult 100 hertz i monitore küll nad lõpetavad nende alla 100 hertzi monitoride tootmise. kõik algab sellest et ei tooda sisse ja jäävad firma lattu sest sisse pole mõtet tuua kuna keegi ei osta ja laod on täis neid eye killereid
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bitboy
HV vaatleja
bitboy

liitunud: 09.12.2003




sõnum 24.01.2004 21:25:45 vasta tsitaadiga

pole neil alla 100Hz moludel midagi viga. mul kodus vana hea ibm monitor millel refresh rate ~55Hz ning päevotsa molu taga vahtides pole silmadel s****gi viga. koolis on uued uhked MONITORID milledega hakkavad silmad juba peale kahte tundi valutama.
asi pole mitte hertsides vaid molus endas icon_eek.gif .
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
golem
HV vaatleja

liitunud: 16.12.2003




sõnum 25.01.2004 10:17:41 vasta tsitaadiga

Aga keegi teab kah, millest see vahe tuleb silmadele kui hertsid lakke lykata? Kunagi keegi "sõber" seletas, et kui hertsid kõrged ei saa silm virvendusest aru ja nagu "puhkab". Enda kogemus on siis selline: ~>50Hz=väga valus, 60Hz=enam vähem(2päiva vabalt taga, pärast visioon hägune), 70Hz=hetkel(silmad pole veel pilli lööma hakanud). Selline asi kah, et molu juures peaks ka normaalne valgustus olema!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
dynamic
HV kasutaja
dynamic

liitunud: 02.12.2001




sõnum 25.01.2004 15:30:00 vasta tsitaadiga

jep, valgustus peab olema. kindlasti paljud on selle lihtsa tõsiasja ära unustanud, vahivad öö läbi pimedas toas helendavat ekraani - muidugi pärast silmad valutavad, olgu refresh kasvõi 200 Hz.
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
arm2004
HV Guru
arm2004

liitunud: 20.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.01.2004 15:47:45 vasta tsitaadiga

DivXXviD kirjutas:
mina aravn et võiks üldse kõik alla 100 hertz i tooted ära kaotada ja ainult 100 hertzi toota mis on mõtet toota eye killereid sellel pole mõtet. Kui kõik ostaksid ainult 100 hertz i monitore küll nad lõpetavad nende alla 100 hertzi monitoride tootmise. kõik algab sellest et ei tooda sisse ja jäävad firma lattu sest sisse pole mõtet tuua kuna keegi ei osta ja laod on täis neid eye killereid

damn, sellist lollust pole mina enne kuulnud/näinud icon_lol.gif
ja sa kindlasti arvad, et kõigil on raha nagu raba käes, et saab endale netis käimiseks mingi profimolu osta icon_rolleyes.gif

_________________
nooope!
Kommentaarid: 110 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ilwe2
HV vaatleja
ilwe2

liitunud: 07.09.2003




sõnum 25.01.2004 15:53:35 vasta tsitaadiga

no tere, ma siin lugesin ja hakkasin kohe kartma, kuigi mul pole veel silmad valutama hakanud kui ma just päevläbi arvuti taga ei istu, aga mul resolutsioon 1280x1024 ja 60 hertzi ning ta ei lase rohkem hertze panna, sest seal on linnuke peal sellisel asjal nagu "hide modes that this monitor cant display" ja kui selle linnukese eemaldan siis ta laseb panna, aga kas tasub äkki pärast kuvar perses...............kuvar ise LG Flatron F700B.
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
dynamic
HV kasutaja
dynamic

liitunud: 02.12.2001




sõnum 25.01.2004 16:02:04 vasta tsitaadiga

On sul tingimata sellist resot vaja siis? Mul on 1024*768 / 100 Hz ja kõik on hästi. Muidu graafikakaardist oleneb ikka ka, mis reso / sageduse kombinatsioone kasutada saab. Äkki seal viga?
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ilwe2
HV vaatleja
ilwe2

liitunud: 07.09.2003




sõnum 25.01.2004 16:03:27 vasta tsitaadiga

dynamic kirjutas:
On sul tingimata sellist resot vaja siis? Mul on 1024*768 / 100 Hz ja kõik on hästi. Muidu graafikakaardist oleneb ikka ka, mis reso / sageduse kombinatsioone kasutada saab. Äkki seal viga?


kaart on GeForce4 MX 420 ja iseenesest ei pea olema reso nii suur, aga kui saab teist moodi siis oleks ka hea
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
plugger
Kreisi kasutaja


liitunud: 06.06.2002




sõnum 25.01.2004 16:05:52 vasta tsitaadiga

arm2004 kirjutas:
mul 1152x864@75Hz ja ei kurda icon_smile.gif
eks see olene ka molust veel.
mõni molu suudab näiteks 85Hz peal kuvada teisest molust paremat pilti.
ja olen proovinud ja võrrelnud, et minu 75Hz on parem kui mingi AOC vmt 85Hz 8)


75 hz ei ole kohe kidlasti parem kui 85...ei saagi loogiliselt võttes olla icon_lol.gif

_________________
------------
IMHO
Kommentaarid: 11 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
nunnu
Kreisi kasutaja
nunnu

liitunud: 25.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.01.2004 16:06:40 vasta tsitaadiga

ilwe2 kirjutas:
mul resolutsioon 1280x1024 ja 60 hertzi ning ta ei lase rohkem hertze panna, sest seal on linnuke peal sellisel asjal nagu "hide modes that this monitor cant display" ja kui selle linnukese eemaldan siis ta laseb panna, aga kas tasub äkki pärast kuvar <b>piixus</b>...............kuvar ise LG Flatron F700B.


Võta kohe reso maha ja linnuke tagasi ja siis pane max Hz paika mis ta laseb.

_________________
Pooldan igareedeseid kondoomivastaseid ühiskogunemisi vabaduse väljakul.
Kommentaarid: 19 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 18
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Max Powers
 

liitunud: 21.03.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.01.2004 16:14:20 vasta tsitaadiga

Mul üle 85Hz ei lase panna.
Tahtsin panna 1152x864@85Hz siis hakkas kuvar vilisema
Kommentaarid: 215 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 2 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DivXXviD
HV kasutaja

liitunud: 09.01.2004




sõnum 25.01.2004 16:24:02 vasta tsitaadiga

vähemalt mul on kaitse peal mul sai 200 hertzi panna aga siis tuli out of range ja maximum mis laseb panna on 120 kas se ei riku ära siis enam ei tulnud out of range või soovitate saja peale panna
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ilwe2
HV vaatleja
ilwe2

liitunud: 07.09.2003




sõnum 25.01.2004 16:25:15 vasta tsitaadiga

kui ma panen reso alla ja 75hertzi siis minu arust on pilt udune ja häirib silmi.
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Raud »  Videokaardid / Monitorid / TV »  kõigil tavakasutajatel on 50 või 60 hertz pilt monitoril mine lehele 1, 2  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.