Avaleht
uus teema   vasta Raud »  Jahutus »  Arutlus CPU e. protsessori jahutite osas märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 109, 110, 111 ... 134, 135, 136  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
1dumbpcuser
HV Guru

liitunud: 05.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.09.2012 19:32:31 vasta tsitaadiga

Corsairil on nt SP ja AF seeria jahutid (SP- static pressure, AF- airflow)
_________________
M: MSI B660M MORTAR
M: Dell RTX 2060
O: AM5 ITX emaplaat
Kommentaarid: 103 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
caramis
HV Guru
caramis

liitunud: 19.09.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.09.2012 10:49:26 vasta tsitaadiga

1dumbpcuser kirjutas:
Corsairil on nt SP ja AF seeria jahutid (SP- static pressure, AF- airflow)

küsimus oli selles, et kumba tüüpi ventilaatoreid p/p süsteemis kasutada, mitte et kes neid toodab icon_lol.gif
Kommentaarid: 173 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 150
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
1dumbpcuser
HV Guru

liitunud: 05.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.09.2012 13:09:25 vasta tsitaadiga

Paremad on loomulikult suuremat staatilist rõhku tootvad vendid, õhuvoolu jaoks disainitud vendid sobivad rohkem korpuseventideks
_________________
M: MSI B660M MORTAR
M: Dell RTX 2060
O: AM5 ITX emaplaat
Kommentaarid: 103 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
siinus
HV Guru
siinus

liitunud: 20.01.2007




sõnum 05.09.2012 15:45:40 vasta tsitaadiga

Thermalright Silver Arrow SB-E pole ikka kuhugi müüki jõudnud?
jäängi vist ootama seda.

_________________
suck less | no slop grenade
Ma arvasin, et see oli Priit, aga tegelikult oli Tõnu,
Kommentaarid: 70 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
AJ
HV Guru
AJ

liitunud: 03.02.2005




sõnum 11.09.2012 20:10:28 vasta tsitaadiga

Cooler Master-il paistab olevat uus jahutus.

Cooler Master X6 Elite CPU Cooler Review -- X-bit labs

_________________
Küsige mida tahate, me vastame mida tahame.
Kommentaarid: 37 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 36
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
moij
HV vaatleja

liitunud: 15.02.2006




sõnum 12.09.2012 20:48:42 vasta tsitaadiga

caramis kirjutas:
1dumbpcuser kirjutas:
Corsairil on nt SP ja AF seeria jahutid (SP- static pressure, AF- airflow)

küsimus oli selles, et kumba tüüpi ventilaatoreid p/p süsteemis kasutada, mitte et kes neid toodab icon_lol.gif


Sõltub sellest kumba variandiga sa vajaliku õhu hulga kätte saad. Ehk kui suur on vasturõhk/takistus õhu voolamisele sulle vajaliku õhu hulga puhul.
Üldiselt on just vastupidi 1dumbpcuseri pakutule. Radikal pole praktiliselt üldse vasturõhku/takistust ja sobib AF. Korpusest välja puhumisel on vasturõhk suurem ja sobib SP. Nende ventide erinevus on labade kaldenurgas ja suuruses.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
1dumbpcuser
HV Guru

liitunud: 05.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.09.2012 17:33:13 vasta tsitaadiga

moij kirjutas:

Üldiselt on just vastupidi 1dumbpcuseri pakutule. Radikal pole praktiliselt üldse vasturõhku/takistust ja sobib AF. Korpusest välja puhumisel on vasturõhk suurem ja sobib SP.

On väite kinnituseks kah midagi tuua?

_________________
M: MSI B660M MORTAR
M: Dell RTX 2060
O: AM5 ITX emaplaat
Kommentaarid: 103 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Chidori
HV Guru
Chidori

liitunud: 19.09.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.09.2012 18:39:02 vasta tsitaadiga

moij, jahutil on just metsik takistus ju... paljudel jahutitel on nii suur takistus, et pea pool õhust tuleb ventika ja jahuti vahelt välja...
Kommentaarid: 115 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 99
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
K3ndu
HV Guru
K3ndu

liitunud: 25.10.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.09.2012 16:16:29 vasta tsitaadiga


Link
Kommentaarid: 130 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 120
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Chidori
HV Guru
Chidori

liitunud: 19.09.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.09.2012 20:24:04 vasta tsitaadiga

bonkers ja ridiculous on see tõesti.
Kommentaarid: 115 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 99
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pots4t4j4
HV Guru

liitunud: 14.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.09.2012 20:43:52 vasta tsitaadiga

oskab keegi soovitada kõige odavamat s1155 jahutit kuhu saaks oma 120x120 fanni peale riputada?
Oleks tarvis G620 peale, kuid kardan, et inbox jahutit on kuulda icon_question.gif
Kommentaarid: 493 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 3 :: 401
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
AJ
HV Guru
AJ

liitunud: 03.02.2005




sõnum 20.09.2012 21:36:07 vasta tsitaadiga

pots4t4j4 kirjutas:
oskab keegi soovitada kõige odavamat s1155 jahutit kuhu saaks oma 120x120 fanni peale riputada?
Oleks tarvis G620 peale, kuid kardan, et inbox jahutit on kuulda icon_question.gif

See vist hetkel odavaim
https://www.hinnavaatlus.ee/products/Arvutiriistvara/Jahutid/132525/

_________________
Küsige mida tahate, me vastame mida tahame.
Kommentaarid: 37 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 36
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Chidori
HV Guru
Chidori

liitunud: 19.09.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.09.2012 00:15:48 vasta tsitaadiga

paar rubla juurde ja saad vähe korralikuma nikeldatud jahuti.
http://www.arvutikeskus.ee////127842
Kommentaarid: 115 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 99
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
AJ
HV Guru
AJ

liitunud: 03.02.2005




sõnum 21.09.2012 00:50:50 vasta tsitaadiga

Triglav on tõesti asjalikum. thumbs_up.gif
_________________
Küsige mida tahate, me vastame mida tahame.
Kommentaarid: 37 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 36
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
caramis
HV Guru
caramis

liitunud: 19.09.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.09.2012 15:31:40 vasta tsitaadiga

K3ndu kirjutas:

Link

dafaq? icon_eek.gif
Kommentaarid: 173 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 150
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
UrmoZ
HV Guru
UrmoZ

liitunud: 06.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.09.2012 22:40:14 vasta tsitaadiga

caramis, je right. icon_biggrin.gif
Tögamiseks tehtud video.

Ilmselt lükati kuvatavad näidud lihtsalt nihkesse.

Äärmisel juhul kasutati TEC/Peltier + vesijahutus meetodit. Kuid selliste temperatuuridega oleks vajalik ka protsessori ümbruse insuleerimine.
Kommentaarid: 226 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 206
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
heff
HV veteran

liitunud: 18.11.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.09.2012 01:44:31 vasta tsitaadiga

Või siis oli metsas anduritega isend sattunud ning kasutati võimalust asi naljakas pöörata.
Kommentaarid: 105 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 96
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
caramis
HV Guru
caramis

liitunud: 19.09.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.09.2012 02:56:26 vasta tsitaadiga

sellest elemendist rääkides.. on keegi siit foorumist seda ka 24/7 süsteemis kastanud? tundub vinge meetodina temperatuuride allaviimiseks, kui jahutil potentsiaali on
Kommentaarid: 173 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 150
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Chidori
HV Guru
Chidori

liitunud: 19.09.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.09.2012 14:06:02 vasta tsitaadiga

näitude nihkesse lükkamine peaks olema paari sätte muutmine vaid - ei usu, et mingit metsas isendit või überjahutit nüüd selle video jaoks kasutati.
caramis, kunagi mõtlesin, aga ei viitsinud jamada sellega... Huvi pärast panin praegu 2tk hiinast tellimusse... icon_biggrin.gif
12V 60W ja 12V 130W


viimati muutis Chidori 23.09.2012 14:09:08, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 115 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 99
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
caramis
HV Guru
caramis

liitunud: 19.09.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.09.2012 14:09:02 vasta tsitaadiga

Chidori kirjutas:
caramis, kunagi mõtlesin, aga ei viitsinud jamada sellega... Huvi pärast panin praegu 2tk hiinast tellimusse... icon_biggrin.gif 12V 60W

jään huviga tulemusi ootama icon_razz.gif
E: mis platvormil ja mis kuuleriga asja testida kavatsed?
Kommentaarid: 173 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 150
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Chidori
HV Guru
Chidori

liitunud: 19.09.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.09.2012 14:10:34 vasta tsitaadiga

ma arvan, et jahutiks on mul vesi... mul on 480mm radikas ja vajadusel on ka 360mm radikas lisaks olemas.
eks alguses proovib niisama ja siis võib proovida X58 i7 980X peal...
Kommentaarid: 115 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 99
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
UrmoZ
HV Guru
UrmoZ

liitunud: 06.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.09.2012 19:20:53 vasta tsitaadiga

Kunagi katsetati TECidega rohkem, kuid seda enamasti ainult OC rekordite tegemiseks. 24/7 kasutamiseks see ennast ei õigusta kuidagi - energiatarve on meeletu.
~2009 aasta paiku oli Cooler Masteril müügiks 70W TECiga V10 jahuti. 70W TEC oli selgelt liialt lahja - 70W TECiga oli temperatuur vaid 3C madalam.

Kuna võimsamad TECid on üsna kallid, oli populaarne neid sandwich konfiguratsioonis kasutada.

i7-980X peale paigutades 70W + 130W TECi peab jahuti suutma ära transportida roughly 330W soojust. icon_rolleyes.gif
Täpselt küll ei mäleta, aga nö "võileiba" ehitades pidi I element olema vist vähemalt CPU TDP-ga võrdne. Lahjem element ei suuda suurt midagi teha ning hakkab II elemendile lihtsalt soojust lisama.
Kui kasutada ainult 130W elementi, jääb minimaalseks temperatuuriks koormuse all ümbritseva õhu temp.

Igasuguste dT-de, pingete ja koormuste meeldetuletamiseks peab end uuesti asja tehnilise poolega kurssi viima.
Igajuhul ei ole asi nii lihtne, et CPU + TEC + jahuti ning asi töötab. icon_cool.gif
Kommentaarid: 226 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 206
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Chidori
HV Guru
Chidori

liitunud: 19.09.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.09.2012 23:53:28 vasta tsitaadiga

UrmoZ, maksavad nad 4 USD tükk.
Kui nüüd kirjutatu peab paika siis 60W peaks olema õhutemperatuurist -20 külmem külg ja +20 soojem külg.
130W mudel võiks siis olla midagi 40C...

youtubes on videod kus meestel jooksevad 60W tecid lihtsalt õhkjahuti küljes ja külma pool on ümbes -20C...

300W vesijahutiga ei ole mingi probleem. Jääveega jooksis mul i7 980X ülekiirendatuna 5C peal icon_wink.gif

Eks esialgu teen proovi lihtsalt jahutiga ja vaatan mis külma poole temperatuuriks saan - sinnani on muidugi 2-3 nädalat kuni nad hiinast kohale jõuavad icon_wink.gif
Kommentaarid: 115 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 99
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
UrmoZ
HV Guru
UrmoZ

liitunud: 06.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.09.2012 01:32:11 vasta tsitaadiga

Väiksema võimsusega TEC olid odavad.
Ega tellimiseks kasutatavas kohas juhuslikult 200W või 300W+ TEC-e listis ei ole?

60W elementi ei julgeks üldse i7-980X protssoriga katsetada. Parimal juhul lülitab protsessor end ise välja kõrge temperatuuri tõttu; halvimal juhul saab protsessor kahjustada.
130W elemendiga ei ole samuti midagi suurt oodata. Temperatuur peaks koormuse all üle ambient-i jääma.

Tublisti alla ambient temperatuuri peaks saama elemendiga, mille võimsus on ligi 2 x CPU TDP.

Isiklikult prooviks 130W elementi mõne 65W protsessoriga.
----------------------------

Kunagi vesijahutust omades oli samuti plaan asi ära proovida AMD s939 "San Diego" protsessoriga, kuid meie turult ei leidnud sobiva võimsusega elementi ja energiatarve ei meeldinud mitte.
----------------------------

Kes viitsib lugeda: http://www.heatsink-guide.com/peltier.htm

_________________
Amazon - will not buy!
12VHPWR or 12V2x6 GPU power connector - will not touch.
Müügiteemale PS pakkumisi ei aktsepteeri!
Kommentaarid: 226 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 206
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Drizzle
Kreisi kasutaja
Drizzle

liitunud: 02.10.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.09.2012 04:08:26 vasta tsitaadiga

variant on teha veel kaksvesijahutuse loopi , tuleb teha eraldi kaks plokki hunniku tec-ide jaoks üks vesijahutuse loop jahutab kuuma poolt tecidel ja teises loopis käib ringi vedelik mis ei jäätu ja jahutab komponente

XS-i foorumis mingi vend jändas sellise asjaga , otsin teema üles ja panen editiga siia icon_wink.gif

Edit : http://www.xtremesystems.org/forums/showthread.php?271414-Ultrasonic2-s-TEC-liquid-chilled-pc&p=4902033&viewfull=1#post4902033

_________________
Sven Suigussaar Photography
Kommentaarid: 93 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Chidori
HV Guru
Chidori

liitunud: 19.09.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.09.2012 20:18:52 vasta tsitaadiga

UrmoZ, 28 USD 400W, aga see on juba 50mm
http://www.ebay.com/itm/New-1-PCS-50mm-TEC1-12726-TEC-Thermoelectric-Cooler-Peltier-15V-26A-400-Watt-/160881960680?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item25754fe6e8
Kommentaarid: 115 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 99
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
moij
HV vaatleja

liitunud: 15.02.2006




sõnum 26.09.2012 19:17:02 vasta tsitaadiga

1dumbpcuser kirjutas:
moij kirjutas:

Üldiselt on just vastupidi 1dumbpcuseri pakutule. Radikal pole praktiliselt üldse vasturõhku/takistust ja sobib AF. Korpusest välja puhumisel on vasturõhk suurem ja sobib SP.

On väite kinnituseks kah midagi tuua?


Loogika ja ventilaatoritega igapäevane kokku puutumine.
Jahutuse ventikas puhub õhku lihtsalt radika peale ja võtab õhu samast ruumist kuhu puhub - õhu liikumise takistus selle vahel kuhu puhub ja kust õhku võtab sisuliselt puudub.
Korpuse ventikas puhub läbi ava välja ja peab õhu teistest avadest sisse tõmbama, kui on veel mingid filtrid ees avadel, on takistus õhule eriti suur.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
1dumbpcuser
HV Guru

liitunud: 05.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.09.2012 20:48:19 vasta tsitaadiga

moij kirjutas:
1dumbpcuser kirjutas:
moij kirjutas:

Üldiselt on just vastupidi 1dumbpcuseri pakutule. Radikal pole praktiliselt üldse vasturõhku/takistust ja sobib AF. Korpusest välja puhumisel on vasturõhk suurem ja sobib SP.

On väite kinnituseks kah midagi tuua?


Loogika ja ventilaatoritega igapäevane kokku puutumine.
Jahutuse ventikas puhub õhku lihtsalt radika peale ja võtab õhu samast ruumist kuhu puhub - õhu liikumise takistus selle vahel kuhu puhub ja kust õhku võtab sisuliselt puudub.
Korpuse ventikas puhub läbi ava välja ja peab õhu teistest avadest sisse tõmbama, kui on veel mingid filtrid ees avadel, on takistus õhule eriti suur.

Minu loogika on teie loogikale vastupidine icon_smile.gif

_________________
M: MSI B660M MORTAR
M: Dell RTX 2060
O: AM5 ITX emaplaat
Kommentaarid: 103 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Chidori
HV Guru
Chidori

liitunud: 19.09.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.09.2012 21:59:04 vasta tsitaadiga

moij, selle peale ütlen ma nii - Kui kastil on 2 ühesugust ventikat... üks sisse ja teine välja puhumas... siis on su loogika täitsa FLAWED icon_wink.gif
Me ei räägi siiski hetkel rõhkudest vaid takistusest ja radika takistus on tunduvalt suurem tavaliselt kui seda on sellel võrel, mis on ventika ava ees.
ava ja filter on tavaliselt isegi väiksema takistusega, kui radiaator... See on muidugi subjektiivne väide, sest radikaid on ka küllaltki hõreda ribistikuga ja filtreid on ka küllaltki tihkeid.
Kommentaarid: 115 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 99
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.09.2012 22:11:59 vasta tsitaadiga

moij, üldiselt võiksid sa teisel pool ventikat mõelda... icon_biggrin.gif
_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
caramis
HV Guru
caramis

liitunud: 19.09.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.09.2012 11:57:28 vasta tsitaadiga

ideaalis tunduvad SP ventikad nii või naa paremad, sest lets face it - suurem airflow tähendab suuremat sahinat, sest rohkemat õhku on vaja avadest läbi suruda ja mingi protsent lekib ventilaatrist ka mööda, erinevalt madalamast õhuhulgast aga see vähenegi surutakse läbi takistuse (olgu ta siis radikas, filter, suvaline väikeste aukudega korpuseplönn vms) icon_biggrin.gif see on juba nagu vääne vs hobujõud, st vääne on staatiline surve ja suur õhuvool on hobujõud icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 173 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 150
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
AJ
HV Guru
AJ

liitunud: 03.02.2005




sõnum 29.09.2012 20:28:34 vasta tsitaadiga

AMD and Intel CPU Cooler Roundup -- OverClocked Inside
_________________
Küsige mida tahate, me vastame mida tahame.
Kommentaarid: 37 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 36
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
caramis
HV Guru
caramis

liitunud: 19.09.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.09.2012 21:15:13 vasta tsitaadiga

AJ kirjutas:
AMD and Intel CPU Cooler Roundup -- OverClocked Inside

ohoo, Aegir. lootsin push-pull testi ka näha.. icon_sad.gif tahan teada, kas on mõtet panna teine ventikas juurde niigi suurele jurakale
Kommentaarid: 173 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 150
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.11.2012 22:07:50 vasta tsitaadiga

selline, võibolla loll küsimus, et kas protsessori termopasta vanaks ka läheb? mul on natukene termopastat alles, zerotherm zt-100, mis peaks olema hea pasta, ent kas ta ka kõlbab? vanust asjal ~3 aastat äkki?icon_biggrin.gif piisama seda peaks, süstlal natukene alla 1 pastat. (2500k+freezer 13 pro)

Lisaks siis ka, et kui panemiseks läheb... kuidas kõige uuemad jutud on panemise kohta? kuskilt jäi silma, et pane v või x'i kujuliselt või üldse täpina ja las jahuti ise spreadib laiali, muidu õhumullid ? icon_biggrin.gif

_________________
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
lolloom
HV veteran
lolloom

liitunud: 31.10.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.11.2012 22:18:55 vasta tsitaadiga

3a peale oleks viisakas juba ära vahetada küll, aga kui tempid on korras, ei ole see hädavajalik.

Ise "tupsutan" pastat umbes sellele alale kus asub tuum ja veidi ümber selle. Lahendusi mitmeid, see on lihtsalt üks võimalus. icon_smile.gif

_________________
One does not simply overclock Sandy Bridge with SetFSB
Kommentaarid: 244 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 209
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
caramis
HV Guru
caramis

liitunud: 19.09.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.11.2012 09:21:16 vasta tsitaadiga

HDTga teen triibud jahuti tallal asuvatele torudele, plaadiga väänan ühe herne suuruse läraka, muidugi kui on vedelam pasta. paksemaga panen natuke prose peale ja siis silun selle seal ühtlaselt terve prose pinna peale laiali
Kommentaarid: 173 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 150
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.11.2012 22:49:06 vasta tsitaadiga

Mõtlesin nüüd järele ja ostan vist mx-4 tuubi omale ja panen "hernetera" viisil peale seda. Peaks sobima küll freezer 13 pro'ga.

Nüüd, aga, tekkis teine küsimus... Korpuseks on Nexus Thrio 310 ja kui jahuti peale panna, siis need ülemised vaskotsad on vastu küljepaneeli summutusmatti. Kas ma peaks selle pärast muretsema või see on suva?

Tänud!

_________________
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Chidori
HV Guru
Chidori

liitunud: 19.09.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.11.2012 23:57:31 vasta tsitaadiga

See ei tee midagi
Kommentaarid: 115 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 99
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
caramis
HV Guru
caramis

liitunud: 19.09.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.11.2012 02:25:38 vasta tsitaadiga

matt on pehme
Kommentaarid: 173 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 150
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.11.2012 18:15:08 vasta tsitaadiga

tänud.

pehme küll, mõtlesin temperatuuri mõttes, ent samas see on vist ülemõtlemine.

_________________
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Diesel157
HV Guru

liitunud: 03.08.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 21.11.2012 01:06:37 vasta tsitaadiga

Oke, on tekkinud vajadus Phenom II 965 uus jahutus peale panna. Vana on suutnud ennast kuidagi kõveraks painutada emaplaadil olles icon_neutral.gif . Hinda võiks sinna max ~€30 kanti jääda. Kas osta väiksem Freezer 7 Pro Rev.2 näiteks? Või midagi suuremat? Arctic Freezer Xtreme Rev.2 puhub jällegi paremale-vasakule, mis hetkel kasutuses olevas korpuses oleks suur pluss.
Emaplaadil väga kitsas, seega ei teagi mis targem osta oleks.
Kommentaarid: 162 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 146
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
UrmoZ
HV Guru
UrmoZ

liitunud: 06.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.11.2012 01:12:05 vasta tsitaadiga

Hyper 212 EVO?
_________________
Amazon - will not buy!
12VHPWR or 12V2x6 GPU power connector - will not touch.
Müügiteemale PS pakkumisi ei aktsepteeri!
Kommentaarid: 226 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 206
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Go Kane!
HV Guru
Go Kane!

liitunud: 07.11.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.11.2012 01:18:55 vasta tsitaadiga

Kas on üldse võimalik saada omale nö hääletu H80? icon_biggrin.gif Mina ei saanud igaljuhul.

Muu arvuti sai täna vaikseks tehtud (600T vendid) ja nüüd plaan CPU jahutuse kallale asuda.

Või oskab keegi soovitada head, efektiivset, kena väljanägemisega jahutit 2600K.-le millele kõrged ramid poleks ületamatu probleem.

_________________
Vajad midagi Würthist , küsi julgelt 😉 https://eshop.wuerth.ee/et/EE/EUR/
taavi.jahu@wuerth.ee +37258309618
Kommentaarid: 1842 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1345
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Diesel157
HV Guru

liitunud: 03.08.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 21.11.2012 01:28:27 vasta tsitaadiga

UrmoZ kirjutas:
Hyper 212 EVO?

Tänud! Tundub täitsa asjalik ja suht kitsas kah teine. Eks ma uurin veel asja.
Kommentaarid: 162 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 146
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Drizzle
Kreisi kasutaja
Drizzle

liitunud: 02.10.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.11.2012 01:29:30 vasta tsitaadiga

UrmoZ kirjutas:
Hyper 212 EVO?


Vägagi asjalik jahuti oma hinna kohta icon_smile.gif

_________________
Sven Suigussaar Photography
Kommentaarid: 93 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.11.2012 01:54:22 vasta tsitaadiga

mis programm on parim arvuti temp, jne jälgimiseks, aida64?
_________________
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Diesel157
HV Guru

liitunud: 03.08.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 21.11.2012 02:10:22 vasta tsitaadiga

Ise kasutan CPUID HWMonitor ja aida64, vahet näitudel pole veel täheldanud.
Kommentaarid: 162 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 146
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
AJ
HV Guru
AJ

liitunud: 03.02.2005




sõnum 21.11.2012 09:54:44 vasta tsitaadiga

Diesel157 kirjutas:
Ise kasutan CPUID HWMonitor ja aida64

thumbs_up.gif

_________________
Küsige mida tahate, me vastame mida tahame.
Kommentaarid: 37 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 36
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Go Kane!
HV Guru
Go Kane!

liitunud: 07.11.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.11.2012 20:31:12 vasta tsitaadiga

-cocain- kirjutas:
Kas on üldse võimalik saada omale nö hääletu H80? icon_biggrin.gif Mina ei saanud igaljuhul.

Muu arvuti sai täna vaikseks tehtud (600T vendid) ja nüüd plaan CPU jahutuse kallale asuda.

Või oskab keegi soovitada head, efektiivset, kena väljanägemisega jahutit 2600K.-le millele kõrged ramid poleks ületamatu probleem.

icon_question.gif

_________________
Vajad midagi Würthist , küsi julgelt 😉 https://eshop.wuerth.ee/et/EE/EUR/
taavi.jahu@wuerth.ee +37258309618
Kommentaarid: 1842 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1345
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
caramis
HV Guru
caramis

liitunud: 19.09.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.11.2012 21:52:46 vasta tsitaadiga

-cocain- kirjutas:
-cocain- kirjutas:
Kas on üldse võimalik saada omale nö hääletu H80? icon_biggrin.gif Mina ei saanud igaljuhul.
Muu arvuti sai täna vaikseks tehtud (600T vendid) ja nüüd plaan CPU jahutuse kallale asuda.
Või oskab keegi soovitada head, efektiivset, kena väljanägemisega jahutit 2600K.-le millele kõrged ramid poleks ületamatu probleem.

icon_question.gif


H80i peaks tulema varsti icon_razz.gif
Kommentaarid: 173 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 150
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Raud »  Jahutus »  Arutlus CPU e. protsessori jahutite osas mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 109, 110, 111 ... 134, 135, 136  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.