Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Sülearvutid »  Lenovo [ThinkPad] märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 27, 28, 29 ... 80, 81, 82  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
sama123
HV veteran

liitunud: 20.03.2009




sõnum 31.08.2012 06:25:01 vasta tsitaadiga

Betamax kirjutas:
Google icon_idea.gif
http://en.wikipedia.org/wiki/ExpressCard


Kas tõesti T430-l on 34mm expresscard pesa? Vanematel T seeriatel on 54 pesad.Mida annab 34mm pesas kasutada??
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru
Dirty Harry

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.08.2012 09:33:29 vasta tsitaadiga

1. Ühe T60 aku on täitsa läbi, kui saba on taga siis töötab ilusti. Seda arvutit ei kasutatagi muudmoodi kui 100% saba taga - kas ma peaksin üldse muretsema surnud aku pärast?
2. Kui mõttekas on X61s'ile mõni pisem (~100GB) SSD sisse panna? Hetkel on vaikimisi kaasatulnud (vist 80 GB, 4200 RPM) sees ning Win8 on vägagi kõbus. Aga on seline irratsionaalne huvi proovida ka SSD'd... või ei ole mõtet?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
siLc
HV Guru

liitunud: 22.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.08.2012 09:57:42 vasta tsitaadiga

Mark0 kirjutas:
1. Ühe T60 aku on täitsa läbi, kui saba on taga siis töötab ilusti. Seda arvutit ei kasutatagi muudmoodi kui 100% saba taga - kas ma peaksin üldse muretsema surnud aku pärast?
2. Kui mõttekas on X61s'ile mõni pisem (~100GB) SSD sisse panna? Hetkel on vaikimisi kaasatulnud (vist 80 GB, 4200 RPM) sees ning Win8 on vägagi kõbus. Aga on seline irratsionaalne huvi proovida ka SSD'd... või ei ole mõtet?

Vaevalt see surnud aku midagi teeb.
Mingit mõtet ikka omab aga pea silmas, et kuna X61s-l on kuuldavasti SATA kiirus kinni keeratud SATA1 tasemele, siis SSD kiirele lugemiskiirusele jääb ette räige pudelikael. Vaevalt X61s-l 4200rpm ketas on, pigem ikka 5400rpm. Sobib tavaline 2,5" mõõdus ketas.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
WAUZZZ
HV kasutaja
WAUZZZ

liitunud: 16.04.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.08.2012 10:42:12 vasta tsitaadiga

Vähemalt T61 puhul on kindlasti BIOS-i häkk olemas, millega abiga saab SATA piirangu maha võtta. Praegu mul eriti aega pole teemasse rohkem süveneda, aga see 2010. aasta postitus on päris lootustandev: link
_________________
Just my stupid and uneducated opinion.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
virks
HV Guru

liitunud: 19.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.08.2012 10:45:06 vasta tsitaadiga

X61s on ka vastav BIOS olemas. Lisaks SATA piirangu eemaldamisele on seal veel muudki huvitavat.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru
Dirty Harry

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.08.2012 10:54:01 vasta tsitaadiga

siLc kirjutas:

Mingit mõtet ikka omab aga pea silmas, et kuna X61s-l on kuuldavasti SATA kiirus kinni keeratud SATA1 tasemele, siis SSD kiirele lugemiskiirusele jääb ette räige pudelikael. Vaevalt X61s-l 4200rpm ketas on, pigem ikka 5400rpm. Sobib tavaline 2,5" mõõdus ketas.
HITACHI HTS542580K9SA00 (80GB, SATA150, 2.5", 5400rpm, 7MB Cache) kui täpne olla. Aga selge siis, las parem olla.

Panin kogu SiSoftware Sandra väljundi ka ketta-teemal:

Spoiler Spoiler Spoiler
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
WAV
HV veteran

liitunud: 02.03.2010




sõnum 31.08.2012 12:21:50 vasta tsitaadiga

Mark0 kirjutas:
1. Ühe T60 aku on täitsa läbi, kui saba on taga siis töötab ilusti. Seda arvutit ei kasutatagi muudmoodi kui 100% saba taga - kas ma peaksin üldse muretsema surnud aku pärast?

Ei pea muretsema. Aga kui aku tõesti ikka täitsa nullis on, siis võta see parem juba üldse masina küljest välja. T60 (nii nagu ka enamus muid läpakaidki) töötab ka üldse ilma akuta edukalt, endalgi ühel tuttaval sedasi käima pandud (kah 100% saba seinas olev T60).
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
traks
HV Guru

liitunud: 07.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.08.2012 12:30:10 vasta tsitaadiga

Mark0 kirjutas:
siLc kirjutas:

Mingit mõtet ikka omab aga pea silmas, et kuna X61s-l on kuuldavasti SATA kiirus kinni keeratud SATA1 tasemele, siis SSD kiirele lugemiskiirusele jääb ette räige pudelikael. Vaevalt X61s-l 4200rpm ketas on, pigem ikka 5400rpm. Sobib tavaline 2,5" mõõdus ketas.
HITACHI HTS542580K9SA00 (80GB, SATA150, 2.5", 5400rpm, 7MB Cache) kui täpne olla. Aga selge siis, las parem olla.

Parim võimalik upgrade, mis ma kunagi teinud on. Läheb nagu roket!

_________________
The greatest trick the devil ever pulled
was convincing the world glossy widescreen is the way to go.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.08.2012 12:31:42 vasta tsitaadiga

sama123 kirjutas:
Betamax kirjutas:
Google icon_idea.gif
http://en.wikipedia.org/wiki/ExpressCard


Kas tõesti T430-l on 34mm expresscard pesa? Vanematel T seeriatel on 54 pesad.Mida annab 34mm pesas kasutada??

See tuli juba T410-ga minu mäletamist mööda. Kasutu liides tegelikult.

_________________
M: Intel i5 4590 protsessorid
M: HP Elitedesk 800 G3 SFF
M: HP Elitedesk 800 G2 Mini 35W
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Laurman
Kreisi kasutaja
Laurman

liitunud: 08.06.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.08.2012 13:49:21 vasta tsitaadiga

Kas keegi on juba uue island tüüpi klaviatuuril nuppe eemaldanud? On see üldse tehtav? Küpsisepuru vms on nupu alla peitu pugenud ja nüüd on niru kasutada icon_sad.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
wirx
HV Guru
wirx

liitunud: 03.08.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.08.2012 15:11:23 vasta tsitaadiga

Need vanemad kettad, mis X61 jms sees, need on väga aeglased, SSD annab kindlasti kiirust juurde, aga võid proovida ka lihtsalt uue pöörleva kettaga, kui raha säästa tahad, vahe on vägagi tuntav.
_________________
Laptopid.ee Suur sülearvutite salong, kohapeal 200+ sülearvutit, HV kasutajale 5-10% läpparilt alla!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
WAV
HV veteran

liitunud: 02.03.2010




sõnum 01.09.2012 00:38:23 vasta tsitaadiga

wirx kirjutas:
Need vanemad kettad, mis X61 jms sees, need on väga aeglased, SSD annab kindlasti kiirust juurde, aga võid proovida ka lihtsalt uue pöörleva kettaga, kui raha säästa tahad, vahe on vägagi tuntav.

Näiteks HGST Z7K500 500GB (0J26005) mudel on praegu üks särtsakamaid sülearvutikettaid (HDD osas). Samas ka üllatavalt voolusäästlik, moodsate 5400rpm ketaste tasemel, kuigi tegemist on hoopis 7200rpm kettaga. 60€ eest 500GB HDD mahtu. Muidugi on see viimase malli SATA3 ketas, kuid teoreetiliselt peaks ju ka SATA1 taga töötama. Reaalne maksimumkiirus ongi sel kuskil 150MB/s ligidal ehk siis SATA1 kasutab täielikult ära. Advanced Format (AF) ehk 4K sektoritega sobitamisega tuleb muidugi ka arvestada.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pinTero
HV veteran
pinTero

liitunud: 10.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.09.2012 14:52:03 vasta tsitaadiga

WAV kirjutas:
Mark0 kirjutas:
1. Ühe T60 aku on täitsa läbi, kui saba on taga siis töötab ilusti. Seda arvutit ei kasutatagi muudmoodi kui 100% saba taga - kas ma peaksin üldse muretsema surnud aku pärast?

Ei pea muretsema. Aga kui aku tõesti ikka täitsa nullis on, siis võta see parem juba üldse masina küljest välja. T60 (nii nagu ka enamus muid läpakaidki) töötab ka üldse ilma akuta edukalt, endalgi ühel tuttaval sedasi käima pandud (kah 100% saba seinas olev T60).


Vähemalt X61 ja R61 tõmbavad ilma akuta automaatselt CPU takti alla. 60 seeria omadega pole proovinud aga cpuz näitab selle ära. Seega võibolla on mõttekam surnud aku külge jätta...

Häkitud bios'i 61 seeria masinatele leiab siit: http://forum.notebookreview.com/lenovo-ibm/459591-t61-x61-sata-ii-1-5-gb-s-cap-willing-pay-solution-8.html#post6501443
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
siLc
HV Guru

liitunud: 22.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.09.2012 18:02:20 vasta tsitaadiga

Need, kes tahavad oma ThinkPadi sisse õhukest (7mm paksu) kõvaketast või SSD-d, peaksid arvestama, et kettaraami disain on tehtud arvestamaks tavaliste 9,5mm paksude ketastega. Raami tagumine ots on madalam ja kui seal sees ei ole 9,5mm paksu ketast, siis ei istu ketas raamiga tihkelt kõvaketta augus. Aitab kui kõvakettal on spacer viimaks ketta suuremasse "mõõtu". Ersats lahendusena on pädenud piisava paksusega kokkuvolditud paberileht.

Hitachi Z-ga algab seeria on üks selline 7mm ketas, sellel mu teada spacerit kaasas ei ole. Inteli õhukestel SSD-del on samas spacer täitsa kaasas.

Stiilinäide:


Antud probleemi ei ole õhukesi kettaid kasutavatel ThinkPad´del nagu näiteks X220 ja X230. Tuleb aga silmas pidada, et nendesse ei mahu mitte mingi väega tavalised 9,5mm paksud kõvakettad.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Meelis70
HV vaatleja

liitunud: 17.12.2011



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.09.2012 07:46:29 vasta tsitaadiga

pinTero, aldios, Betamax! Aitäh!
Mu x200 käis garantiis. Ventilaator vahetati välja ja enam häirivat häält ei ole. Kõvaketas oli ka vigane ja vahetati välja. Peal Vista koos muu Lenovo programmidega. Tegin kaustast Maintenance ka kogu arvuti Back up-i DVD-le.

Kuna peamiselt kasutan linuxit, siis panin Minti peale. Vista asus SERVICE ja Lenovo partitsioonide vahel. Pidin Vista kokku lükkama ja linuxi panema Vista ja Lenovo partitsioonide vahele. Vistat saab käivitada linuxi boot valikust. Aga ThinkVantage nupp ei toimi enam Restore käivitajana. Kui eemaldaksin liunuxi, kas siis on võimalik ilma kogu Restore computer tegemata taastada Vista nii, et toimiks nii Vistalt bootimine kui ThinkVantage nupp? Selles protsessis suudaksin vaid linuxiga Vista partitsiooni suuruse taastada. Võimalusel teeksin korra läbi Vista taastamise.

Kas see kõvaketas HGST Z7K500 500GB (0J26005) on vaikne? Kas sellega peab midagi eelnevalt tegema et panna x200 peale?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
siLc
HV Guru

liitunud: 22.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.09.2012 10:36:00 vasta tsitaadiga

Meelis70 kirjutas:
Kas see kõvaketas HGST Z7K500 500GB (0J26005) on vaikne? Kas sellega peab midagi eelnevalt tegema et panna x200 peale?

7200rpm ketta kohta on vaikne. Olenevalt mida sa mõtled eelneva tegevuse all...füüsilise paigalduse kohta ma kirjutasin just.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
wirx
HV Guru
wirx

liitunud: 03.08.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.09.2012 11:33:35 vasta tsitaadiga

siLc kirjutas:
Meelis70 kirjutas:
Kas see kõvaketas HGST Z7K500 500GB (0J26005) on vaikne? Kas sellega peab midagi eelnevalt tegema et panna x200 peale?

7200rpm ketta kohta on vaikne. Olenevalt mida sa mõtled eelneva tegevuse all...füüsilise paigalduse kohta ma kirjutasin just.

Kas mõni test on ka olemas, kus reaalselt 150MB/s on lugemise kiirus või ainult tootja "väited"? HGST Z7K500
Aga arvatavasti on mul väga eriline vägi, sest mina olen pannud olude sunnil X220 jpt laptopidesse 9.5mm kõvaketaid, kuigi egas nad sinna lihtsalt just läinud pole, SSD-si siiski, mitte pöörlevaid.

_________________
Laptopid.ee Suur sülearvutite salong, kohapeal 200+ sülearvutit, HV kasutajale 5-10% läpparilt alla!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
WAV
HV veteran

liitunud: 02.03.2010




sõnum 02.09.2012 12:09:28 vasta tsitaadiga

wirx kirjutas:
Kas mõni test on ka olemas, kus reaalselt 150MB/s on lugemise kiirus või ainult tootja "väited"? HGST Z7K500

Päris 150ni ei ulatu. Testides ca 120...145, olenevalt testprogrammidest. Sellegipoolest, nii või naa on ta selle järjestikkiiruse numbri osas kõige kiirem 2,5" HDD praegu. Kui mitte arvestada 2,5" HDD'de hulka 10000rpm SCSI/SAS serverikettaid ja WD Raptorit.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
siLc
HV Guru

liitunud: 22.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.09.2012 12:10:50 vasta tsitaadiga

wirx kirjutas:
siLc kirjutas:
Meelis70 kirjutas:
Kas see kõvaketas HGST Z7K500 500GB (0J26005) on vaikne? Kas sellega peab midagi eelnevalt tegema et panna x200 peale?

7200rpm ketta kohta on vaikne. Olenevalt mida sa mõtled eelneva tegevuse all...füüsilise paigalduse kohta ma kirjutasin just.

Kas mõni test on ka olemas, kus reaalselt 150MB/s on lugemise kiirus või ainult tootja "väited"? HGST Z7K500
Aga arvatavasti on mul väga eriline vägi, sest mina olen pannud olude sunnil X220 jpt laptopidesse 9.5mm kõvaketaid, kuigi egas nad sinna lihtsalt just läinud pole, SSD-si siiski, mitte pöörlevaid.

Mina kiirusega seotud "väiteid" ei ole teinud icon_biggrin.gif

Küllap nad väevõimuga lähevad aga kummipamperid ega kettaraam ilmselt ümber ei mahu. 9,5mm paks SSD mahub sisse küll, kui korpus ümbert ära võtta aga isiklikult ei pooldaks sellist lahendust. Endal on tööarvutiks X220 ning seal sees tiksub kenasti 7mm paks SSD.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.09.2012 13:14:51 vasta tsitaadiga

Meile toodi üks X220, millesse oli SSD pandud. Ilma raamide ja kummiribadeta läks täpselt sisse, aga välja enam ei saanud. Pidi haigelt kaua pusima, et kätte saada see elukas sealt seest, kuna kettapesa ääres olev raam oli kõrgem kui pesa ise.
_________________
M: Intel i5 4590 protsessorid
M: HP Elitedesk 800 G3 SFF
M: HP Elitedesk 800 G2 Mini 35W
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
siLc
HV Guru

liitunud: 22.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.09.2012 13:27:13 vasta tsitaadiga

Betamax kirjutas:
Meile toodi üks X220, millesse oli SSD pandud. Ilma raamide ja kummiribadeta läks täpselt sisse, aga välja enam ei saanud. Pidi haigelt kaua pusima, et kätte saada see elukas sealt seest, kuna kettapesa ääres olev raam oli kõrgem kui pesa ise.

Klaveri mahavõtmine oleks seda protsessi oluliselt kiirendanud. Raamil on "keel", millest tõmmates oleks ketta nigu naksti kätte saanud.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.09.2012 13:44:07 vasta tsitaadiga

Sa mõtled seda kilest riba? SSD läks sinna sisse ilma raami ja kummiribadeta, mistõttu seda riba polnud. Seega kruvikeerajaga korpust painutades oli ainus viis ketast välja saada.
_________________
M: Intel i5 4590 protsessorid
M: HP Elitedesk 800 G3 SFF
M: HP Elitedesk 800 G2 Mini 35W
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Meelis70
HV vaatleja

liitunud: 17.12.2011



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.09.2012 15:01:39 vasta tsitaadiga

WAV kirjutas
Advanced Format (AF) ehk 4K sektoritega sobitamisega tuleb muidugi ka arvestada. - Ma mõtlesin seda. Kas x200 peale seda HGST Z7K500 500GB tuleb nimetatud asju teha ja kuidas seda teha?
Üks HGST Z7K500 ülevaade on siin http://www.storagereview.com/hitachi_travelstar_z7k500_review
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pinTero
HV veteran
pinTero

liitunud: 10.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.09.2012 20:55:30 vasta tsitaadiga

Vistast alates on Advanced Format support Windowsi sisse ehitatud, seega ei pea midagi ekstra tegema. Kui XP'd tahad kasutada nende uute ketastega, tuleb neid kettatootja utiliitidega enne "töödelda".

Mis puudutab ketaste ilma raamita kasutamises ja siis hiljem kruvikeerajaga välja urgitsemises - pange enne kettale üks pikk kleeplindi jupp külge ja ketta väljatõmbamine on käkitegu thumbs_up.gif icon_lol.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.09.2012 21:00:35 vasta tsitaadiga

pinTero kirjutas:
Mis puudutab ketaste ilma raamita kasutamises ja siis hiljem kruvikeerajaga välja urgitsemises - pange enne kettale üks pikk kleeplindi jupp külge ja ketta väljatõmbamine on käkitegu thumbs_up.gif icon_lol.gif

Ütle seda idikatele, kes ketta sinna lihtsalt sisse pressisid ja kui pekki läks ning enam välja ei saanud, tõid minu kätte. Ma imestan, et ketas üldse garantiisse võeti, kuna kruvikeerajaga selle kallal jebides tuli sinna ikka päris palju kriipse-kraapse icon_confused.gif

_________________
M: Intel i5 4590 protsessorid
M: HP Elitedesk 800 G3 SFF
M: HP Elitedesk 800 G2 Mini 35W
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
siLc
HV Guru

liitunud: 22.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.09.2012 21:18:51 vasta tsitaadiga

Edaspidi siis teadmiseks, et X-seeriatel tuleb klaver maha enamasti 4 kruviga ning klaveri all on kõvaketta sahtel lahtiselt (X220 ja uuematel osaliselt) nähtaval. Sealt veidi kaasa aidata ning ketas on suurema vaevata käes.

tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.09.2012 12:08:26 vasta tsitaadiga

Mkey, hea teada.
_________________
M: Intel i5 4590 protsessorid
M: HP Elitedesk 800 G3 SFF
M: HP Elitedesk 800 G2 Mini 35W
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tbit
HV Guru

liitunud: 27.04.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 05.09.2012 18:57:40 vasta tsitaadiga

Juhtus siuke asi, et T43 ekraani puhastades tulid alla serva heledad laigud, ülejäänud ekraanist oluliselt heledam, üks on ülevalt vaadates must. Kas ja mis siis juhtuda võis ?
_________________
DVD is da 4483MB :-/)
|OSTAN|-> T43 pikk jahutus
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
vahelduvool
HV kasutaja
vahelduvool

liitunud: 26.07.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.09.2012 08:02:24 vasta tsitaadiga

See tuleneb tavaliselt valest ekraani puhastus vahendi kasutusest. Läksin puhastama LG-d (mobiili) ühe alkohoolse vedelikuga ning mul tekkisid sinna heledad laigud.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.09.2012 08:07:00 vasta tsitaadiga

Võta ekraan nii palju lahti kui võimalik ja lase mitu päeva soojas kuivada.
_________________
M: Intel i5 4590 protsessorid
M: HP Elitedesk 800 G3 SFF
M: HP Elitedesk 800 G2 Mini 35W
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tbit
HV Guru

liitunud: 27.04.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 06.09.2012 09:30:15 vasta tsitaadiga

Hmm, see oli vist jah alkoga vahend, kontrollib järgi. Igatahes tegin teise suure tavamolli ka sellega puhtaks ja ei olnud mingeid sümptomeid. Ehk võis siin oma viga olla, et arvuti töötas. Tuleb rohkem manuaali lugeda.
Igatahes praeguseks on üks cm x cm ala veel alles ehk läheb õnneks ja saab vaid hea õppetunni sellest.

_________________
DVD is da 4483MB :-/)
|OSTAN|-> T43 pikk jahutus
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
VR53
HV Guru
VR53

liitunud: 19.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.09.2012 00:17:24 vasta tsitaadiga

Vedelik voolas ekraani sees olevate kilede vahele. Lahti võttes saab paremaks, aga see töö kerge pole ja tulemus võib jääda halvem kui praegu.

Edaspidi soovitan kasutada ekraani puhastamiseks spetsiaalset geeli. See ei jäta jälgi ja ei voola kuskile vahele. Väike pudel maksis miski 5eur.

_________________
Uued Lenovo sülearvutid: www.lenovoarvutid.ee
Sülearvuti ekraan katki? www.displayseek.com
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
jakobolop
HV vaatleja

liitunud: 07.09.2012




sõnum 08.09.2012 14:13:52 IBM thinkpad katki? vasta tsitaadiga

IBM thinkpad läptop, teeb sellist lugu, et kui ta sisse lülitan siis nagu boodiks, aga siis jääb toppama, panin video ka, järsku keegi oskab aidata icon_lol.gif


http://www.youtube.com/watch?v=5eLpE0gBt44&feature=youtu.be
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.09.2012 14:16:55 vasta tsitaadiga

Võimalik, et ketta viga. Oled mõne teise kettaga proovinud?
_________________
M: Intel i5 4590 protsessorid
M: HP Elitedesk 800 G3 SFF
M: HP Elitedesk 800 G2 Mini 35W
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
A.S.
HV Guru

liitunud: 27.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.09.2012 14:21:24 vasta tsitaadiga

Minule küll ei paistnud, et boodiks, BIOS jäi justkui raua testimise juurde pidama. BIOS-i sisse saad?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
siLc
HV Guru

liitunud: 22.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.09.2012 14:25:58 vasta tsitaadiga

Enamasti kursori vilkumine on näidanud seda, et otsitakse seadet mille pealt buutida (aga ei leita). Arvestades, et potentsiaalselt tegu veel 20. sajandi sees toodetud läpakaga, võib sel kõvaketas väga eduliselt katki olla.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jakobolop
HV vaatleja

liitunud: 07.09.2012




sõnum 08.09.2012 18:10:35 vasta tsitaadiga

suur tänu
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pinTero
HV veteran
pinTero

liitunud: 10.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.09.2012 23:59:49 vasta tsitaadiga

Kes siin X201 masinaid omavad - kas välise monitoriga ühendamisel tuvastab OS probleemivabalt monitori margi ja oskab automaatselt resolutsiooni anda?

Sai hangitud üks vähelevinud WXGA+ ekraaniga X201s, millel paistab olevat tõsine probleem EDID info kättesaamisega läbi VGA augu.
Proovitud erinevate monitoridega, erinevate kaablitega, erinevate Windowsitega ja Linuxiga - kõigiga sama häda. Windowsid näitavad väliseks "Generic Non-PnP Monitor" ja õiget resolutsiooni muidugi anda ei oska.

Lisaks suudab mu Dell'i monitor käsitsi õige resolutsiooni puhul ikkagi mingit veidrat udust pornopilti näidata, mida ka Auto valik ei suuda õigeks ajada icon_mad.gif

Viimane Bios on ka peal.
Kuna masinal garantii kehtib, siis paistab küll, et tuleb Toompuiesteele käik ette võtta...
(sama häda oli kusjuures ka osadel Inteli 945 kiibiga lauakasti plaatidel - õnnestus näha vähemalt kolme-nelja sama partii plaati, millel EDID info läbi ei liikunud)

Xorg logi räägib ka enda eest:

x201s EDID:
Spoiler Spoiler Spoiler


X61s EDID:
Spoiler Spoiler Spoiler
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
artur-
HV Guru
artur-

liitunud: 06.07.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.09.2012 12:15:22 Garantii vasta tsitaadiga

Tere.

Kas Lenovo garantii toimib nii, et ostan eestist laptopi, lähen Austraaliasse ja kui seal sellega midagi garantiilist juhtub siis Austraalias asuv garantii teeb mul selle korda?
Kus müüakse eestikeelse layoutiga lenovoid?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pinTero
HV veteran
pinTero

liitunud: 10.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.09.2012 12:46:51 vasta tsitaadiga

Thinkpad seeriaga ei tohiks probleeme olla, kuid Ideapad ja G seeriaga on kahtlasem lugu. Tundub, et siis oleneb konkreetsest mudelist:
http://support.lenovo.com/en_US/product-service/iws.page

Eesti klaveriga Lenovot ei ole minu teada hetkel veel olemas icon_sad.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.09.2012 12:58:02 vasta tsitaadiga

Lähim meie emakeelele, mis tehakse, on SWE asetusega klaviatuurid.
T ja X seeria puhul võid kindel olla, et tehakse põhja all oleva kleepsu andmete alusel garantiiremont ära, kui vaja.

_________________
M: Intel i5 4590 protsessorid
M: HP Elitedesk 800 G3 SFF
M: HP Elitedesk 800 G2 Mini 35W
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
artur-
HV Guru
artur-

liitunud: 06.07.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.09.2012 13:30:45 vasta tsitaadiga

Mul on T420 EST klaveriga aga poodidesse see vist jõudnud pole?
Selge siis, et T seeria võib julgelt osta ja kehtib ülemailme garantii.
Kas mõni muu tootja ka sellist garantiid pakub, mis kehtiks austraalias ja millel oleks eesti keelne klaviatuur?

Tänud.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.09.2012 14:07:30 vasta tsitaadiga

Kas sellel klaviatuuril on täpitähed kleebitud?
_________________
M: Intel i5 4590 protsessorid
M: HP Elitedesk 800 G3 SFF
M: HP Elitedesk 800 G2 Mini 35W
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
artur-
HV Guru
artur-

liitunud: 06.07.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.09.2012 14:27:34 vasta tsitaadiga

Ei.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.09.2012 14:28:35 vasta tsitaadiga

Pilti saad teha? Tahaks oma silmaga sellist isendit näha, millel Õ täht olemas. Kust sa selle üldse said? icon_biggrin.gif
_________________
M: Intel i5 4590 protsessorid
M: HP Elitedesk 800 G3 SFF
M: HP Elitedesk 800 G2 Mini 35W
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
artur-
HV Guru
artur-

liitunud: 06.07.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.09.2012 14:38:15 vasta tsitaadiga

Spoiler Spoiler Spoiler


Hmm, ma pole enne lähedalt uurinud aga tundub et peale Ö tähe oleks nagu kleebitud. Tehases kleebitud sel juhul.
Eritellimus icon_cool.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.09.2012 15:13:32 vasta tsitaadiga

Siis on sul SWE/FIN klaviatuur ikkagi. Ü, Õ ja viimase all olevad sümbolid on lihtsalt peale kleebitud.
Seal all on tegelikult sellised tähed: http://www.ebay.com/itm/New-Lenovo-Thinkpad-X201-X201s-X201i-X201t-Finnish-Swedish-Keyboard-42T3678-/310363706685

_________________
M: Intel i5 4590 protsessorid
M: HP Elitedesk 800 G3 SFF
M: HP Elitedesk 800 G2 Mini 35W
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
WAUZZZ
HV kasutaja
WAUZZZ

liitunud: 16.04.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.09.2012 13:30:14 vasta tsitaadiga

Sain omale eBayst ühe viisaka X61-e, millel on puudu ekraanikorpuse parema hinge (väljaspoolt vaadates) kõrvalt kleebis. Oskab keegi ütelda, mis funktsioonalsus sel on ning kust leida asendust? Olen eBay-d hoolega tuuseldanud, aga pakutakse üksnes logo- ja kruviaugu kleebiseid. Mõõtmed on 25x8mm ning värvus tavaline must nagu TP kleepsudel ikka on. Mainin veel ära, et ei pea silmas seda clear plate'i, kus laadija ja sleep režiimi indikaatorid asetsevad.
_________________
Just my stupid and uneducated opinion.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
artur-
HV Guru
artur-

liitunud: 06.07.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.09.2012 13:49:33 vasta tsitaadiga

Tee pilt mis peaks olema ja mis on kadunud. Mul on pea sada T420 ja X220 masinat käest läbi käind ja ei saa aru mis kleebisest jutt on.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
WAUZZZ
HV kasutaja
WAUZZZ

liitunud: 16.04.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.09.2012 14:15:32 vasta tsitaadiga

artur-, http://www.upload.ee/image/2677256/DSCF1969.JPG vasakul ülemises nurgas hinge kõrval.
Foto kasutaja kabush oma.

_________________
Just my stupid and uneducated opinion.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Sülearvutid »  Lenovo [ThinkPad] mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 27, 28, 29 ... 80, 81, 82  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.