|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
sama123
HV veteran
liitunud: 20.03.2009
|
31.08.2012 06:25:01
|
|
|
Kas tõesti T430-l on 34mm expresscard pesa? Vanematel T seeriatel on 54 pesad.Mida annab 34mm pesas kasutada??
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002
|
31.08.2012 09:33:29
|
|
|
1. Ühe T60 aku on täitsa läbi, kui saba on taga siis töötab ilusti. Seda arvutit ei kasutatagi muudmoodi kui 100% saba taga - kas ma peaksin üldse muretsema surnud aku pärast?
2. Kui mõttekas on X61s'ile mõni pisem (~100GB) SSD sisse panna? Hetkel on vaikimisi kaasatulnud (vist 80 GB, 4200 RPM) sees ning Win8 on vägagi kõbus. Aga on seline irratsionaalne huvi proovida ka SSD'd... või ei ole mõtet?
|
|
| tagasi üles |
|
 |
siLc
HV Guru
liitunud: 22.12.2003
|
31.08.2012 09:57:42
|
|
|
| Mark0 kirjutas: |
1. Ühe T60 aku on täitsa läbi, kui saba on taga siis töötab ilusti. Seda arvutit ei kasutatagi muudmoodi kui 100% saba taga - kas ma peaksin üldse muretsema surnud aku pärast?
2. Kui mõttekas on X61s'ile mõni pisem (~100GB) SSD sisse panna? Hetkel on vaikimisi kaasatulnud (vist 80 GB, 4200 RPM) sees ning Win8 on vägagi kõbus. Aga on seline irratsionaalne huvi proovida ka SSD'd... või ei ole mõtet? |
Vaevalt see surnud aku midagi teeb.
Mingit mõtet ikka omab aga pea silmas, et kuna X61s-l on kuuldavasti SATA kiirus kinni keeratud SATA1 tasemele, siis SSD kiirele lugemiskiirusele jääb ette räige pudelikael. Vaevalt X61s-l 4200rpm ketas on, pigem ikka 5400rpm. Sobib tavaline 2,5" mõõdus ketas.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
WAUZZZ
HV kasutaja

liitunud: 16.04.2010
|
31.08.2012 10:42:12
|
|
|
Vähemalt T61 puhul on kindlasti BIOS-i häkk olemas, millega abiga saab SATA piirangu maha võtta. Praegu mul eriti aega pole teemasse rohkem süveneda, aga see 2010. aasta postitus on päris lootustandev: link
_________________ Just my stupid and uneducated opinion. |
|
| tagasi üles |
|
 |
virks
HV Guru
liitunud: 19.03.2004
|
31.08.2012 10:45:06
|
|
|
| X61s on ka vastav BIOS olemas. Lisaks SATA piirangu eemaldamisele on seal veel muudki huvitavat.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002
|
31.08.2012 10:54:01
|
|
|
| siLc kirjutas: |
Mingit mõtet ikka omab aga pea silmas, et kuna X61s-l on kuuldavasti SATA kiirus kinni keeratud SATA1 tasemele, siis SSD kiirele lugemiskiirusele jääb ette räige pudelikael. Vaevalt X61s-l 4200rpm ketas on, pigem ikka 5400rpm. Sobib tavaline 2,5" mõõdus ketas. |
HITACHI HTS542580K9SA00 (80GB, SATA150, 2.5", 5400rpm, 7MB Cache) kui täpne olla. Aga selge siis, las parem olla.
Panin kogu SiSoftware Sandra väljundi ka ketta-teemal:
Spoiler 
SiSoftware Sandra
SCSI General Properties
Controller : 0
Bus : 0
Target ID : 0
Logical Unit No. : 0
General Capabilities
Model : HITACHI HTS542580K9SA00
Manufacturer : Hitachi
Height : 2.5"
Interface : SATA
Rotational Speed : 5400rpm
Revision : BBBZC3HP
Serial Number : 804082BBB220FWDH72C6
General Capabilities
Channel : Master
Type : ATA
Interface : SATA
Removable : No
Manufacturer : Hitachi
MAC Address : 00:0C:CA:D3:2F:56:94
Model : HITACHI HTS542580K9SA00
Revision : BBBZC3HP
Serial Number : 080428BB2B02WFHD276C
ATA/ATAPI Version : 8.66
Cache Size : 7MB
Drive Geometry
CHS Geometry : 16383 x 16 x 63
CHS Total Sectors : 16514064
LBA Total Sectors : 156301488
No. ECC Bytes : 4bytes
Capacity : 74.53GB
Properties
NCQ - Native Command Queuing : Yes
PEC - Physical Event Counters : Yes
LBA Support : Yes
TC - Trusted Computing Features : No
Features
S.M.A.R.T Support : Yes
Security Support : Yes
Power Management Support : Yes
ACPI Power Management : Yes
Power-up in Standby : No
Packet Command Interface : No
Removable Media : No
Look-Ahead Buffer : Yes
Write-Back Cache : Yes
Host Protect Area : Yes
Microcode Update : Yes
Acoustic Management : Yes
48-bit LBA : Yes
Device Config Overlay : Yes
Active Features
S.M.A.R.T Enabled : Yes
Security Enabled : No
Power Management Enabled : Yes
ACPI Power Management Enabled : Yes
Look-Ahead Buffer Enabled : Yes
Write-Back Cache Enabled : Yes
Host Protect Area Enabled : Yes
Acoustic Management Enabled : No
S.M.A.R.T Information
Version : 1.01
ATA Commands Support : Yes
ATAPI Commands Support : Yes
S.M.A.R.T Commands Support : Yes
S.M.A.R.T Data
Raw Read Error Rate (01) : 100 (62 - 100) [00000000]
Throughput Performance (02) : 100 (40 - 100) [00000000]
Spin-up Time (03) : 253 (33 - 253) [00000000]
Start/Stop Count (04) : 98 (0 - 98) [00000ED2]
Re-Allocated/Retired Sector Count (05) : 100 (5 - 100) [00000000]
Seek Error Rate (07) : 100 (67 - 100) [00000000]
Seek Time Performance (08) : 100 (40 - 100) [00000000]
Power-On Time (09) : 58 (0 - 58) [000048D6]
Spin Retry Count (0A) : 100 (60 - 100) [00000000]
Power Cycle Count (0C) : 98 (0 - 98) [00000DAE]
Mechanical Shock Count (BF) : 100 (0 - 100) [00000000]
Unsafe Power Off Count (C0) : 98 (0 - 98) [26E101E9]
Load/Unload Cycle Count (C1) : 98 (0 - 98) [00006776]
Drive Temperature (C2) : 141 (0 - 141) [000A0027]
Re-Allocated Data/Erase Failure Count (C4) : 100 (0 - 100) [00000000]
Pending Sector/Read Failure Count (C5) : 100 (0 - 100) [00000000]
Un-Correctable/Read Sector Count (C6) : 100 (0 - 100) [00000000]
CRC/Write Sector Count (C7) : 200 (0 - 200) [00000000]
Load/Unload Retry Count (DF) : 100 (0 - 100) [00000000]
Sensors
Power-On Time : 776 day(s), 22 hour(s)
Disk Enclosure Temperature : 39.00°C
Transfer Modes Support
I/O Queue Depth : 32
Block Size : 16
Maximum SATA Mode : G1 / SATA150
Transfer Modes Active
Current Block Transfer : 16
Current SATA Mode : G1 / SATA150
Translation Mode Disk Geometry
CHS Geometry : 10337 x 240 x 63
Bytes Per Sector : 512bytes
Capacity : 74.53GB
Cache Information
Read Cache : Yes
Write Cache : Yes
Prefetch Buffer : No
Partitions Information
Partition 1 : MBR Boot IFS-NTFS 350MB
Partition 2 : MBR IFS-NTFS 25.36GB
Partition 0 : MBR Ext 48.83GB
Partition 3 : MBR NTFS 46.87GB
Partition 0 : MBR Ext 2GB
Partition 4 : MBR NTFS 2GB
Logical Drives
Logical Drive : C:
Performance Enhancing Tips
Warning 3101 : Power management enabled. Consider disabling on desktops.
Tip 2 : Double-click tip or press Enter while a tip is selected for more information about the tip.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
WAV
HV veteran
liitunud: 02.03.2010
|
31.08.2012 12:21:50
|
|
|
| Mark0 kirjutas: |
| 1. Ühe T60 aku on täitsa läbi, kui saba on taga siis töötab ilusti. Seda arvutit ei kasutatagi muudmoodi kui 100% saba taga - kas ma peaksin üldse muretsema surnud aku pärast? |
Ei pea muretsema. Aga kui aku tõesti ikka täitsa nullis on, siis võta see parem juba üldse masina küljest välja. T60 (nii nagu ka enamus muid läpakaidki) töötab ka üldse ilma akuta edukalt, endalgi ühel tuttaval sedasi käima pandud (kah 100% saba seinas olev T60).
|
|
| tagasi üles |
|
 |
traks
HV Guru
liitunud: 07.03.2002
|
31.08.2012 12:30:10
|
|
|
| Mark0 kirjutas: |
| siLc kirjutas: |
Mingit mõtet ikka omab aga pea silmas, et kuna X61s-l on kuuldavasti SATA kiirus kinni keeratud SATA1 tasemele, siis SSD kiirele lugemiskiirusele jääb ette räige pudelikael. Vaevalt X61s-l 4200rpm ketas on, pigem ikka 5400rpm. Sobib tavaline 2,5" mõõdus ketas. |
HITACHI HTS542580K9SA00 (80GB, SATA150, 2.5", 5400rpm, 7MB Cache) kui täpne olla. Aga selge siis, las parem olla.
|
Parim võimalik upgrade, mis ma kunagi teinud on. Läheb nagu roket!
_________________ The greatest trick the devil ever pulled
was convincing the world glossy widescreen is the way to go. |
|
| tagasi üles |
|
 |
Betamax
HV Guru

liitunud: 29.05.2003
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Laurman
Kreisi kasutaja

liitunud: 08.06.2007
|
31.08.2012 13:49:21
|
|
|
Kas keegi on juba uue island tüüpi klaviatuuril nuppe eemaldanud? On see üldse tehtav? Küpsisepuru vms on nupu alla peitu pugenud ja nüüd on niru kasutada
|
|
| tagasi üles |
|
 |
wirx
HV Guru

liitunud: 03.08.2002
|
31.08.2012 15:11:23
|
|
|
Need vanemad kettad, mis X61 jms sees, need on väga aeglased, SSD annab kindlasti kiirust juurde, aga võid proovida ka lihtsalt uue pöörleva kettaga, kui raha säästa tahad, vahe on vägagi tuntav.
_________________ Laptopid.ee Suur sülearvutite salong, kohapeal 200+ sülearvutit, HV kasutajale 5-10% läpparilt alla! |
|
| tagasi üles |
|
 |
WAV
HV veteran
liitunud: 02.03.2010
|
01.09.2012 00:38:23
|
|
|
| wirx kirjutas: |
| Need vanemad kettad, mis X61 jms sees, need on väga aeglased, SSD annab kindlasti kiirust juurde, aga võid proovida ka lihtsalt uue pöörleva kettaga, kui raha säästa tahad, vahe on vägagi tuntav. |
Näiteks HGST Z7K500 500GB (0J26005) mudel on praegu üks särtsakamaid sülearvutikettaid (HDD osas). Samas ka üllatavalt voolusäästlik, moodsate 5400rpm ketaste tasemel, kuigi tegemist on hoopis 7200rpm kettaga. 60€ eest 500GB HDD mahtu. Muidugi on see viimase malli SATA3 ketas, kuid teoreetiliselt peaks ju ka SATA1 taga töötama. Reaalne maksimumkiirus ongi sel kuskil 150MB/s ligidal ehk siis SATA1 kasutab täielikult ära. Advanced Format (AF) ehk 4K sektoritega sobitamisega tuleb muidugi ka arvestada.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
pinTero
HV veteran

liitunud: 10.11.2001
|
01.09.2012 14:52:03
|
|
|
| WAV kirjutas: |
| Mark0 kirjutas: |
| 1. Ühe T60 aku on täitsa läbi, kui saba on taga siis töötab ilusti. Seda arvutit ei kasutatagi muudmoodi kui 100% saba taga - kas ma peaksin üldse muretsema surnud aku pärast? |
Ei pea muretsema. Aga kui aku tõesti ikka täitsa nullis on, siis võta see parem juba üldse masina küljest välja. T60 (nii nagu ka enamus muid läpakaidki) töötab ka üldse ilma akuta edukalt, endalgi ühel tuttaval sedasi käima pandud (kah 100% saba seinas olev T60). |
Vähemalt X61 ja R61 tõmbavad ilma akuta automaatselt CPU takti alla. 60 seeria omadega pole proovinud aga cpuz näitab selle ära. Seega võibolla on mõttekam surnud aku külge jätta...
Häkitud bios'i 61 seeria masinatele leiab siit: http://forum.notebookreview.com/lenovo-ibm/459591-t61-x61-sata-ii-1-5-gb-s-cap-willing-pay-solution-8.html#post6501443
|
|
| tagasi üles |
|
 |
siLc
HV Guru
liitunud: 22.12.2003
|
01.09.2012 18:02:20
|
|
|
Need, kes tahavad oma ThinkPadi sisse õhukest (7mm paksu) kõvaketast või SSD-d, peaksid arvestama, et kettaraami disain on tehtud arvestamaks tavaliste 9,5mm paksude ketastega. Raami tagumine ots on madalam ja kui seal sees ei ole 9,5mm paksu ketast, siis ei istu ketas raamiga tihkelt kõvaketta augus. Aitab kui kõvakettal on spacer viimaks ketta suuremasse "mõõtu". Ersats lahendusena on pädenud piisava paksusega kokkuvolditud paberileht.
Hitachi Z-ga algab seeria on üks selline 7mm ketas, sellel mu teada spacerit kaasas ei ole. Inteli õhukestel SSD-del on samas spacer täitsa kaasas.
Stiilinäide:
Antud probleemi ei ole õhukesi kettaid kasutavatel ThinkPad´del nagu näiteks X220 ja X230. Tuleb aga silmas pidada, et nendesse ei mahu mitte mingi väega tavalised 9,5mm paksud kõvakettad.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Meelis70
HV vaatleja
liitunud: 17.12.2011
|
02.09.2012 07:46:29
|
|
|
pinTero, aldios, Betamax! Aitäh!
Mu x200 käis garantiis. Ventilaator vahetati välja ja enam häirivat häält ei ole. Kõvaketas oli ka vigane ja vahetati välja. Peal Vista koos muu Lenovo programmidega. Tegin kaustast Maintenance ka kogu arvuti Back up-i DVD-le.
Kuna peamiselt kasutan linuxit, siis panin Minti peale. Vista asus SERVICE ja Lenovo partitsioonide vahel. Pidin Vista kokku lükkama ja linuxi panema Vista ja Lenovo partitsioonide vahele. Vistat saab käivitada linuxi boot valikust. Aga ThinkVantage nupp ei toimi enam Restore käivitajana. Kui eemaldaksin liunuxi, kas siis on võimalik ilma kogu Restore computer tegemata taastada Vista nii, et toimiks nii Vistalt bootimine kui ThinkVantage nupp? Selles protsessis suudaksin vaid linuxiga Vista partitsiooni suuruse taastada. Võimalusel teeksin korra läbi Vista taastamise.
Kas see kõvaketas HGST Z7K500 500GB (0J26005) on vaikne? Kas sellega peab midagi eelnevalt tegema et panna x200 peale?
|
|
| tagasi üles |
|
 |
siLc
HV Guru
liitunud: 22.12.2003
|
02.09.2012 10:36:00
|
|
|
| Meelis70 kirjutas: |
| Kas see kõvaketas HGST Z7K500 500GB (0J26005) on vaikne? Kas sellega peab midagi eelnevalt tegema et panna x200 peale? |
7200rpm ketta kohta on vaikne. Olenevalt mida sa mõtled eelneva tegevuse all...füüsilise paigalduse kohta ma kirjutasin just.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
wirx
HV Guru

liitunud: 03.08.2002
|
02.09.2012 11:33:35
|
|
|
| siLc kirjutas: |
| Meelis70 kirjutas: |
| Kas see kõvaketas HGST Z7K500 500GB (0J26005) on vaikne? Kas sellega peab midagi eelnevalt tegema et panna x200 peale? |
7200rpm ketta kohta on vaikne. Olenevalt mida sa mõtled eelneva tegevuse all...füüsilise paigalduse kohta ma kirjutasin just. |
Kas mõni test on ka olemas, kus reaalselt 150MB/s on lugemise kiirus või ainult tootja "väited"? HGST Z7K500
Aga arvatavasti on mul väga eriline vägi, sest mina olen pannud olude sunnil X220 jpt laptopidesse 9.5mm kõvaketaid, kuigi egas nad sinna lihtsalt just läinud pole, SSD-si siiski, mitte pöörlevaid.
_________________ Laptopid.ee Suur sülearvutite salong, kohapeal 200+ sülearvutit, HV kasutajale 5-10% läpparilt alla! |
|
| tagasi üles |
|
 |
WAV
HV veteran
liitunud: 02.03.2010
|
02.09.2012 12:09:28
|
|
|
| wirx kirjutas: |
Kas mõni test on ka olemas, kus reaalselt 150MB/s on lugemise kiirus või ainult tootja "väited"? HGST Z7K500
|
Päris 150ni ei ulatu. Testides ca 120...145, olenevalt testprogrammidest. Sellegipoolest, nii või naa on ta selle järjestikkiiruse numbri osas kõige kiirem 2,5" HDD praegu. Kui mitte arvestada 2,5" HDD'de hulka 10000rpm SCSI/SAS serverikettaid ja WD Raptorit.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
siLc
HV Guru
liitunud: 22.12.2003
|
02.09.2012 12:10:50
|
|
|
| wirx kirjutas: |
| siLc kirjutas: |
| Meelis70 kirjutas: |
| Kas see kõvaketas HGST Z7K500 500GB (0J26005) on vaikne? Kas sellega peab midagi eelnevalt tegema et panna x200 peale? |
7200rpm ketta kohta on vaikne. Olenevalt mida sa mõtled eelneva tegevuse all...füüsilise paigalduse kohta ma kirjutasin just. |
Kas mõni test on ka olemas, kus reaalselt 150MB/s on lugemise kiirus või ainult tootja "väited"? HGST Z7K500
Aga arvatavasti on mul väga eriline vägi, sest mina olen pannud olude sunnil X220 jpt laptopidesse 9.5mm kõvaketaid, kuigi egas nad sinna lihtsalt just läinud pole, SSD-si siiski, mitte pöörlevaid. |
Mina kiirusega seotud "väiteid" ei ole teinud
Küllap nad väevõimuga lähevad aga kummipamperid ega kettaraam ilmselt ümber ei mahu. 9,5mm paks SSD mahub sisse küll, kui korpus ümbert ära võtta aga isiklikult ei pooldaks sellist lahendust. Endal on tööarvutiks X220 ning seal sees tiksub kenasti 7mm paks SSD.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Betamax
HV Guru

liitunud: 29.05.2003
|
|
| tagasi üles |
|
 |
siLc
HV Guru
liitunud: 22.12.2003
|
02.09.2012 13:27:13
|
|
|
| Betamax kirjutas: |
| Meile toodi üks X220, millesse oli SSD pandud. Ilma raamide ja kummiribadeta läks täpselt sisse, aga välja enam ei saanud. Pidi haigelt kaua pusima, et kätte saada see elukas sealt seest, kuna kettapesa ääres olev raam oli kõrgem kui pesa ise. |
Klaveri mahavõtmine oleks seda protsessi oluliselt kiirendanud. Raamil on "keel", millest tõmmates oleks ketta nigu naksti kätte saanud.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Betamax
HV Guru

liitunud: 29.05.2003
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Meelis70
HV vaatleja
liitunud: 17.12.2011
|
02.09.2012 15:01:39
|
|
|
WAV kirjutas
Advanced Format (AF) ehk 4K sektoritega sobitamisega tuleb muidugi ka arvestada. - Ma mõtlesin seda. Kas x200 peale seda HGST Z7K500 500GB tuleb nimetatud asju teha ja kuidas seda teha?
Üks HGST Z7K500 ülevaade on siin http://www.storagereview.com/hitachi_travelstar_z7k500_review
|
|
| tagasi üles |
|
 |
pinTero
HV veteran

liitunud: 10.11.2001
|
02.09.2012 20:55:30
|
|
|
Vistast alates on Advanced Format support Windowsi sisse ehitatud, seega ei pea midagi ekstra tegema. Kui XP'd tahad kasutada nende uute ketastega, tuleb neid kettatootja utiliitidega enne "töödelda".
Mis puudutab ketaste ilma raamita kasutamises ja siis hiljem kruvikeerajaga välja urgitsemises - pange enne kettale üks pikk kleeplindi jupp külge ja ketta väljatõmbamine on käkitegu
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Betamax
HV Guru

liitunud: 29.05.2003
|
02.09.2012 21:00:35
|
|
|
| pinTero kirjutas: |
Mis puudutab ketaste ilma raamita kasutamises ja siis hiljem kruvikeerajaga välja urgitsemises - pange enne kettale üks pikk kleeplindi jupp külge ja ketta väljatõmbamine on käkitegu  |
Ütle seda idikatele, kes ketta sinna lihtsalt sisse pressisid ja kui pekki läks ning enam välja ei saanud, tõid minu kätte. Ma imestan, et ketas üldse garantiisse võeti, kuna kruvikeerajaga selle kallal jebides tuli sinna ikka päris palju kriipse-kraapse
_________________ M: Intel i5 4590 protsessorid
M: HP Elitedesk 800 G3 SFF
M: HP Elitedesk 800 G2 Mini 35W |
|
| tagasi üles |
|
 |
siLc
HV Guru
liitunud: 22.12.2003
|
02.09.2012 21:18:51
|
|
|
Edaspidi siis teadmiseks, et X-seeriatel tuleb klaver maha enamasti 4 kruviga ning klaveri all on kõvaketta sahtel lahtiselt (X220 ja uuematel osaliselt) nähtaval. Sealt veidi kaasa aidata ning ketas on suurema vaevata käes.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Betamax
HV Guru

liitunud: 29.05.2003
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Tbit
HV Guru
liitunud: 27.04.2004

|
05.09.2012 18:57:40
|
|
|
Juhtus siuke asi, et T43 ekraani puhastades tulid alla serva heledad laigud, ülejäänud ekraanist oluliselt heledam, üks on ülevalt vaadates must. Kas ja mis siis juhtuda võis ?
_________________ DVD is da 4483MB :-/)
|OSTAN|-> T43 pikk jahutus |
|
| tagasi üles |
|
 |
vahelduvool
HV kasutaja

liitunud: 26.07.2006
|
06.09.2012 08:02:24
|
|
|
| See tuleneb tavaliselt valest ekraani puhastus vahendi kasutusest. Läksin puhastama LG-d (mobiili) ühe alkohoolse vedelikuga ning mul tekkisid sinna heledad laigud.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Betamax
HV Guru

liitunud: 29.05.2003
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Tbit
HV Guru
liitunud: 27.04.2004

|
06.09.2012 09:30:15
|
|
|
Hmm, see oli vist jah alkoga vahend, kontrollib järgi. Igatahes tegin teise suure tavamolli ka sellega puhtaks ja ei olnud mingeid sümptomeid. Ehk võis siin oma viga olla, et arvuti töötas. Tuleb rohkem manuaali lugeda.
Igatahes praeguseks on üks cm x cm ala veel alles ehk läheb õnneks ja saab vaid hea õppetunni sellest.
_________________ DVD is da 4483MB :-/)
|OSTAN|-> T43 pikk jahutus |
|
| tagasi üles |
|
 |
VR53
HV Guru

liitunud: 19.11.2001
|
07.09.2012 00:17:24
|
|
|
Vedelik voolas ekraani sees olevate kilede vahele. Lahti võttes saab paremaks, aga see töö kerge pole ja tulemus võib jääda halvem kui praegu.
Edaspidi soovitan kasutada ekraani puhastamiseks spetsiaalset geeli. See ei jäta jälgi ja ei voola kuskile vahele. Väike pudel maksis miski 5eur.
_________________ Uued Lenovo sülearvutid: www.lenovoarvutid.ee
Sülearvuti ekraan katki? www.displayseek.com |
|
| tagasi üles |
|
 |
jakobolop
HV vaatleja
liitunud: 07.09.2012
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Betamax
HV Guru

liitunud: 29.05.2003
|
|
| tagasi üles |
|
 |
A.S.
HV Guru
liitunud: 27.10.2003
|
08.09.2012 14:21:24
|
|
|
| Minule küll ei paistnud, et boodiks, BIOS jäi justkui raua testimise juurde pidama. BIOS-i sisse saad?
|
|
| tagasi üles |
|
 |
siLc
HV Guru
liitunud: 22.12.2003
|
08.09.2012 14:25:58
|
|
|
| Enamasti kursori vilkumine on näidanud seda, et otsitakse seadet mille pealt buutida (aga ei leita). Arvestades, et potentsiaalselt tegu veel 20. sajandi sees toodetud läpakaga, võib sel kõvaketas väga eduliselt katki olla.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
jakobolop
HV vaatleja
liitunud: 07.09.2012
|
08.09.2012 18:10:35
|
|
|
| suur tänu
|
|
| tagasi üles |
|
 |
pinTero
HV veteran

liitunud: 10.11.2001
|
09.09.2012 23:59:49
|
|
|
Kes siin X201 masinaid omavad - kas välise monitoriga ühendamisel tuvastab OS probleemivabalt monitori margi ja oskab automaatselt resolutsiooni anda?
Sai hangitud üks vähelevinud WXGA+ ekraaniga X201s, millel paistab olevat tõsine probleem EDID info kättesaamisega läbi VGA augu.
Proovitud erinevate monitoridega, erinevate kaablitega, erinevate Windowsitega ja Linuxiga - kõigiga sama häda. Windowsid näitavad väliseks "Generic Non-PnP Monitor" ja õiget resolutsiooni muidugi anda ei oska.
Lisaks suudab mu Dell'i monitor käsitsi õige resolutsiooni puhul ikkagi mingit veidrat udust pornopilti näidata, mida ka Auto valik ei suuda õigeks ajada
Viimane Bios on ka peal.
Kuna masinal garantii kehtib, siis paistab küll, et tuleb Toompuiesteele käik ette võtta...
(sama häda oli kusjuures ka osadel Inteli 945 kiibiga lauakasti plaatidel - õnnestus näha vähemalt kolme-nelja sama partii plaati, millel EDID info läbi ei liikunud)
Xorg logi räägib ka enda eest:
x201s EDID:
Spoiler 
[ 353.189] (II) intel(0): EDID for output VGA1
[ 353.189] (II) intel(0): Printing probed modes for output VGA1
[ 353.189] (II) intel(0): Modeline "1024x768"x60.0 65.00 1024 1048 1184 1344 768 771 777 806 -hsync -vsync (48.4 kHz e)
[ 353.189] (II) intel(0): Modeline "800x600"x60.3 40.00 800 840 968 1056 600 601 605 628 +hsync +vsync (37.9 kHz e)
[ 353.189] (II) intel(0): Modeline "800x600"x56.2 36.00 800 824 896 1024 600 601 603 625 +hsync +vsync (35.2 kHz e)
[ 353.189] (II) intel(0): Modeline "848x480"x60.0 33.75 848 864 976 1088 480 486 494 517 +hsync +vsync (31.0 kHz e)
[ 353.189] (II) intel(0): Modeline "640x480"x59.9 25.18 640 656 752 800 480 489 492 525 -hsync -vsync (31.5 kHz e)
[ 353.212] (II) intel(0): EDID for output HDMI1
[ 353.250] (II) intel(0): EDID for output DP1
[ 353.250] (II) intel(0): Output LVDS1 connected
[ 353.250] (II) intel(0): Output VGA1 connected
X61s EDID:
Spoiler 
[ 120.121] (II) intel(0): EDID for output VGA1
[ 120.121] (II) intel(0): Manufacturer: DEL Model: f010 Serial#: 826494028
[ 120.121] (II) intel(0): Year: 2009 Week: 48
[ 120.122] (II) intel(0): EDID Version: 1.3
[ 120.122] (II) intel(0): Analog Display Input, Input Voltage Level: 0.700/0.700 V
[ 120.122] (II) intel(0): Sync: Separate
[ 120.122] (II) intel(0): Max Image Size [cm]: horiz.: 47 vert.: 30
[ 120.122] (II) intel(0): Gamma: 2.20
[ 120.122] (II) intel(0): DPMS capabilities: Off; RGB/Color Display
[ 120.122] (II) intel(0): Default color space is primary color space
[ 120.122] (II) intel(0): First detailed timing is preferred mode
[ 120.122] (II) intel(0): redX: 0.640 redY: 0.330 greenX: 0.300 greenY: 0.600
[ 120.122] (II) intel(0): blueX: 0.150 blueY: 0.060 whiteX: 0.313 whiteY: 0.329
[ 120.122] (II) intel(0): Supported established timings:
[ 120.122] (II) intel(0): 720x400@70Hz
[ 120.122] (II) intel(0): 640x480@60Hz
[ 120.122] (II) intel(0): 640x480@75Hz
[ 120.122] (II) intel(0): 800x600@60Hz
[ 120.122] (II) intel(0): 800x600@75Hz
[ 120.122] (II) intel(0): 1024x768@60Hz
[ 120.122] (II) intel(0): 1024x768@75Hz
[ 120.122] (II) intel(0): 1280x1024@75Hz
[ 120.122] (II) intel(0): Manufacturer's mask: 0
[ 120.122] (II) intel(0): Supported standard timings:
[ 120.122] (II) intel(0): #0: hsize: 1152 vsize 864 refresh: 75 vid: 20337
[ 120.122] (II) intel(0): #1: hsize: 1280 vsize 1024 refresh: 60 vid: 32897
[ 120.122] (II) intel(0): #2: hsize: 1680 vsize 1050 refresh: 60 vid: 179
[ 120.122] (II) intel(0): Supported detailed timing:
[ 120.122] (II) intel(0): clock: 146.2 MHz Image Size: 474 x 296 mm
[ 120.122] (II) intel(0): h_active: 1680 h_sync: 1784 h_sync_end 1960 h_blank_end 2240 h_border: 0
[ 120.122] (II) intel(0): v_active: 1050 v_sync: 1053 v_sync_end 1059 v_blanking: 1089 v_border: 0
[ 120.122] (II) intel(0): Serial No: H735H9BQ1CLL
[ 120.122] (II) intel(0): Monitor name: DELL 2209WA
[ 120.122] (II) intel(0): Ranges: V min: 56 V max: 75 Hz, H min: 30 H max: 83 kHz, PixClock max 165 MHz
[ 120.122] (II) intel(0): EDID (in hex):
[ 120.122] (II) intel(0): 00ffffffffffff0010ac10f04c4c4331
[ 120.122] (II) intel(0): 30130103682f1e782eee95a3544c9926
[ 120.122] (II) intel(0): 0f5054a54b00714f8180b30001010101
[ 120.122] (II) intel(0): 01010101010121399030621a274068b0
[ 120.122] (II) intel(0): 3600da281100001c000000ff00483733
[ 120.122] (II) intel(0): 354839425131434c4c0a000000fc0044
[ 120.122] (II) intel(0): 454c4c203232303957410a20000000fd
[ 120.122] (II) intel(0): 00384b1e5310000a20202020202000d5
[ 120.122] (II) intel(0): Printing probed modes for output VGA1
[ 120.122] (II) intel(0): Modeline "1680x1050"x60.0 146.25 1680 1784 1960 2240 1050 1053 1059 1089 -hsync +vsync (65.3 kHz eP)
[ 120.122] (II) intel(0): Modeline "1280x1024"x75.0 135.00 1280 1296 1440 1688 1024 1025 1028 1066 +hsync +vsync (80.0 kHz e)
[ 120.122] (II) intel(0): Modeline "1280x1024"x60.0 108.00 1280 1328 1440 1688 1024 1025 1028 1066 +hsync +vsync (64.0 kHz e)
[ 120.122] (II) intel(0): Modeline "1152x864"x75.0 108.00 1152 1216 1344 1600 864 865 868 900 +hsync +vsync (67.5 kHz e)
[ 120.122] (II) intel(0): Modeline "1024x768"x75.1 78.80 1024 1040 1136 1312 768 769 772 800 +hsync +vsync (60.1 kHz e)
[ 120.122] (II) intel(0): Modeline "1024x768"x60.0 65.00 1024 1048 1184 1344 768 771 777 806 -hsync -vsync (48.4 kHz e)
[ 120.122] (II) intel(0): Modeline "800x600"x75.0 49.50 800 816 896 1056 600 601 604 625 +hsync +vsync (46.9 kHz e)
[ 120.122] (II) intel(0): Modeline "800x600"x60.3 40.00 800 840 968 1056 600 601 605 628 +hsync +vsync (37.9 kHz e)
[ 120.122] (II) intel(0): Modeline "640x480"x75.0 31.50 640 656 720 840 480 481 484 500 -hsync -vsync (37.5 kHz e)
[ 120.122] (II) intel(0): Modeline "640x480"x60.0 25.20 640 656 752 800 480 490 492 525 -hsync -vsync (31.5 kHz e)
[ 120.122] (II) intel(0): Modeline "720x400"x70.1 28.32 720 738 846 900 400 412 414 449 -hsync +vsync (31.5 kHz e)
[ 120.122] (II) intel(0): Output LVDS1 connected
[ 120.122] (II) intel(0): Output VGA1 connected
|
|
| tagasi üles |
|
 |
artur-
HV Guru

liitunud: 06.07.2004
|
12.09.2012 12:15:22
Garantii |
|
|
Tere.
Kas Lenovo garantii toimib nii, et ostan eestist laptopi, lähen Austraaliasse ja kui seal sellega midagi garantiilist juhtub siis Austraalias asuv garantii teeb mul selle korda?
Kus müüakse eestikeelse layoutiga lenovoid?
|
|
| tagasi üles |
|
 |
pinTero
HV veteran

liitunud: 10.11.2001
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Betamax
HV Guru

liitunud: 29.05.2003
|
|
| tagasi üles |
|
 |
artur-
HV Guru

liitunud: 06.07.2004
|
12.09.2012 13:30:45
|
|
|
Mul on T420 EST klaveriga aga poodidesse see vist jõudnud pole?
Selge siis, et T seeria võib julgelt osta ja kehtib ülemailme garantii.
Kas mõni muu tootja ka sellist garantiid pakub, mis kehtiks austraalias ja millel oleks eesti keelne klaviatuur?
Tänud.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Betamax
HV Guru

liitunud: 29.05.2003
|
|
| tagasi üles |
|
 |
artur-
HV Guru

liitunud: 06.07.2004
|
12.09.2012 14:27:34
|
|
|
| Ei.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Betamax
HV Guru

liitunud: 29.05.2003
|
|
| tagasi üles |
|
 |
artur-
HV Guru

liitunud: 06.07.2004
|
12.09.2012 14:38:15
|
|
|
Spoiler 
Hmm, ma pole enne lähedalt uurinud aga tundub et peale Ö tähe oleks nagu kleebitud. Tehases kleebitud sel juhul.
Eritellimus
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Betamax
HV Guru

liitunud: 29.05.2003
|
|
| tagasi üles |
|
 |
WAUZZZ
HV kasutaja

liitunud: 16.04.2010
|
16.09.2012 13:30:14
|
|
|
Sain omale eBayst ühe viisaka X61-e, millel on puudu ekraanikorpuse parema hinge (väljaspoolt vaadates) kõrvalt kleebis. Oskab keegi ütelda, mis funktsioonalsus sel on ning kust leida asendust? Olen eBay-d hoolega tuuseldanud, aga pakutakse üksnes logo- ja kruviaugu kleebiseid. Mõõtmed on 25x8mm ning värvus tavaline must nagu TP kleepsudel ikka on. Mainin veel ära, et ei pea silmas seda clear plate'i, kus laadija ja sleep režiimi indikaatorid asetsevad.
_________________ Just my stupid and uneducated opinion. |
|
| tagasi üles |
|
 |
artur-
HV Guru

liitunud: 06.07.2004
|
16.09.2012 13:49:33
|
|
|
| Tee pilt mis peaks olema ja mis on kadunud. Mul on pea sada T420 ja X220 masinat käest läbi käind ja ei saa aru mis kleebisest jutt on.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
WAUZZZ
HV kasutaja

liitunud: 16.04.2010
|
|
| tagasi üles |
|
 |
|