Avaleht
uus teema   vasta Raud »  TSI (TeeSeeIse) »  [Projekt] DIY: Multimeediakeskuse ehitamine märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 45, 46, 47 ... 54, 55, 56  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
anim
HV kasutaja
anim

liitunud: 19.05.2005




sõnum 30.06.2012 16:17:04 vasta tsitaadiga

Ilma saad tööle, kui vastava addon'i alla laed. Ei viitsi ümber jutustada miks nii, loe parem ise: http://wiki.xbmc.org/index.php?title=Weather
PS
ise pole aastatega XBMC'st paremat asja leidnud beer_yum.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003




sõnum 30.06.2012 16:22:55 vasta tsitaadiga

xbmc-l on arenguruumi kuhjaga. standby/sleep tapab selle üsna regulaarselt maha ja nähtavasti ka dekoodrite ikaldusi/crashe ei osata normaalselt handleda. xbmc ise ei ole ka just stabiilsuse musternäide.
samas, ka mina pole paremat seni leidnud. windows media center oleks vast veidi parem kui nad vaid oma lõputu asjade kinnikeeramise ära lõpetaks...

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
karuke
Kreisi kasutaja
karuke

liitunud: 14.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 01.07.2012 00:24:23 vasta tsitaadiga

Need add-on id on installitud - location on Tallinn. Kusjuures avastasin et selline kummaline käitumine tuleneb skinist. Keegi Radio Add-on oskab sedasi confida, et sinna lisada raadiojaamu, mida listis pole näiteks Kuku.

anim kirjutas:
Ilma saad tööle, kui vastava addon'i alla laed. Ei viitsi ümber jutustada miks nii, loe parem ise: http://wiki.xbmc.org/index.php?title=Weather
PS
ise pole aastatega XBMC'st paremat asja leidnud beer_yum.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anim
HV kasutaja
anim

liitunud: 19.05.2005




sõnum 01.07.2012 09:16:07 vasta tsitaadiga

Kas kasutada seda: http://wiki.xbmc.org/index.php?title=Add-on:Radio ?
Kui jah, siis mina loen välja, et see addon lihtsalt suhtleb nende saitidega - rad.io, radio.de and radio.fr, kui seal kukut pole, siis on pahasti...

Parandus,
kui vaatasin seda rad.io saiti, siis Kuku on täitsa olemas. (http://www.rad.io/#%2Fbroadcast_search.jsf%3Fq%3Dkuku%26u%3Dall)
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
karuke
Kreisi kasutaja
karuke

liitunud: 14.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 02.07.2012 23:51:15 vasta tsitaadiga

Nii sain asja teistmoodi toimima, tekitasin failid siis, mida need raadiojaamad pakuvad, et kuskil playlistis mängida ja panin Lemmikute alla ja toimib kenasti. Küsimus selles, et näiteks Power laeb sekundiga end mängima samas ei kuva see lugude nimesid, see ilmselt nende kiiks. Aga näiteks Uuno ja Kuku nimi ilmub üheks sekundiks ja siis kaob samal ajal Energy ja Sky nimi ja loo nimed kuvab kenasti, kuigi nende kahe laadimine võib võtta kuni 5 sekki. Oskab keegi aimata või seletada, millest see tulla võiks. Ma ise arvan, et power pole kunagi lugude nimesid näidanud see on arusaadav aga teised, pean just Kukut ja Uunot silmas, et miks nimi ilmub üheks sekundiks ja siis kaob, kas see on selle faili miski kiiks või on see streami kiiks mida saadetakse?

Ok avastasin, et jaamanimi.ogg.m3u vorming laeb kiiremini kui jaamanimi.mp3.m3u end tööle. Samas miski ei saa Poweri laadimis kiiruse vastu, ilmselt on serveri stream niivõrd palju parem. Või siis võtab selle jaama ja loo nime laadmine serverist mõned sekundid teistel aega.


Ok tänud, katsun otsida siis. Olin ilmselt eile ilmselt juba liiga unine icon_smile.gif

anim kirjutas:
Kas kasutada seda: http://wiki.xbmc.org/index.php?title=Add-on:Radio ?
Kui jah, siis mina loen välja, et see addon lihtsalt suhtleb nende saitidega - rad.io, radio.de and radio.fr, kui seal kukut pole, siis on pahasti...

Parandus,
kui vaatasin seda rad.io saiti, siis Kuku on täitsa olemas. (http://www.rad.io/#%2Fbroadcast_search.jsf%3Fq%3Dkuku%26u%3Dall)
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
JanQ
HV kasutaja

liitunud: 04.07.2002




sõnum 09.08.2012 19:52:54 vasta tsitaadiga

Kuna enamik siinkäijatest kasutab xbmc-d, siis oleks kiire küsimus.
Kas muusika puhul Scan item to database.... tohib kataloogides olla mingeid muid faile... ala zip j.n.e. Probleem on selles, et kipub selle ajal kinni jooksma,
leidsin kuskilt foorumist, et väga teisi formaate ei tunnistata, võib kinni joosta. Kuidas kellegi kogemused on?
Viimaseid eriti veel pole, sest freevo on sattunud varjusurma, edasi enam ei liigu, asi seisab juba pikemat aega ja nii lähengi vähehaaval xbmc-le üle.
Kasutan Openbricki, kuhu lisasin nfs ja samba serveri. Viimane hg kompileerus üsna hästi kokku... andmekandjaks CF kaart, ramdisk+squashfs ja 1500Gb ketas andmeteks.

JanQ

_________________
Pistikupesas on ikka pinge, mitte vool.
Ja asi, mis muudab voolu, ei ole teps mitte toiteplokk (n. voolutrafo, voolumuundur.. )!!!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anim
HV kasutaja
anim

liitunud: 19.05.2005




sõnum 09.08.2012 20:27:08 vasta tsitaadiga

Vähemasti jpg, nfo, m3u failide (+ üksikud musa videod) vastu pole minu xbmc'l midagi. OS on gentoo ja meediat jagab nas üle samba ja library'd on tsentraalses andmebaasis, kuna kasutusel rohkem kui üks xbmc.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
JanQ
HV kasutaja

liitunud: 04.07.2002




sõnum 16.08.2012 22:28:23 vasta tsitaadiga

Leidsin vea üles: uks mp3 fail oli seest vigane, ( mp3 tag vist ) ja selle juures jooksis xbmc kokku....
_________________
Pistikupesas on ikka pinge, mitte vool.
Ja asi, mis muudab voolu, ei ole teps mitte toiteplokk (n. voolutrafo, voolumuundur.. )!!!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anim
HV kasutaja
anim

liitunud: 19.05.2005




sõnum 28.08.2012 21:03:55 vasta tsitaadiga

Olen viimasel ajal katsetanud Raspberry Pi kui multimeedia keskusega ja peab ütlema, et päris sobiv asi selleks. Pärast mitut katsetust jäin OpenELEC'i peale - kõige kiirem XBMC jooksutamine tundub olevat pluss see, et vajadusel saab ise asju oma käe järgi seada. Ise lisasin vaikimis konfile i2c kerneli mooduli, et saaksin LCD külge panna ja lisaks veel lirc_rpi mooduli, mis laseb IR vastuvõtja otse prose külge panna. Hetkel on enda telekas suht lahja CEC toega ja teleka puldiga XBMC'd juhtida ei saa - aga see on puhtalt minu teleka viga.
Nädalavahetusel tuli Raspberry meeskond välja uudisega, et kel vaja saab nüüd ka MPEG2 (st. DVD) mahamängimise oma Pi peal tööle - just see kild veel puudus minu vajadustest icon_cool.gif

Vaja veel asi korraliku kesta saada ja minu jaoks üks korralik meedia masin olemas beer_yum.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
lkraav
Kreisi kasutaja
lkraav

liitunud: 23.08.2002




sõnum 30.08.2012 09:49:45 vasta tsitaadiga

Väga huvitav. thumbs_up.gif Kuidas Pi DVB-T USB pulga jooksutamisega jõudluse poolest hakkama saab (tvheadend + XBMC)?
_________________
TELEFON PROFIILIS :: HV-NewFavFilter - GreaseMonkey HV lemmikute filter! Kui meeldib, pane positiivne märksõnaga "HV-NewFavFilter".
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anim
HV kasutaja
anim

liitunud: 19.05.2005




sõnum 30.08.2012 11:09:00 vasta tsitaadiga

lkraav kirjutas:
Väga huvitav. thumbs_up.gif Kuidas Pi DVB-T USB pulga jooksutamisega jõudluse poolest hakkama saab (tvheadend + XBMC)?

Seda osa pole ma ise testinud (omal ainult Starmani digi kaabel kodus), aga foorumid räägivad, et midagi saab:
tsitaat:
I'm running tvheadend on my raspberry pi under debian, with a USB Hauppauge Nova-T Stick 2. I can use it to stream video on the network or for recording. CPU load during streaming is less than 10%, tested with standard DVB-T resolution, not HD video.

Unfortunately I had to recompile the kernel to add support for I2C, DVB and the dib0700 driver module.
I also compiled tvheadend from git repository.

I had also to buy an externally powered USB HUB to power the Hauppauge USB Stick. But the total power consumption (raspberry + USB DVB-T Stick) is less than 6W.

So I don't think this is really an issue for tvheadend developers: tvheadend is ok (almost ok, there are other kind of issues icon_smile.gif). But the lack of a raspberry pi distribution supporting dvb-t recording drivers and tvheadend in binaries is the real problem.

If you need the binaries or help, just write me at giodev@panozzo.it.

Väga palju sõltub ilmselt ikkagi valitud distrost, sest sellise tillukse asja peal, nagu seda on RPi, on igasugune optimeerimne "kulla hinnaga". OpenELEC's on XBMC+tvheadend+oscam sisse ehitatud aga kas kõik kolm korraga töötavad ka on ise küsimus.
Arvestades RPi hinda, pole väga hull variant ka kahe Pi korraga jooksutamine - back- ja frontendina siis....
Mis puutub DVB-T pulkadesse, siis Pi'l jooksutab tavalist linuxi kernelit, kui mujal töötab, siis töötab ka Pi peal.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
lkraav
Kreisi kasutaja
lkraav

liitunud: 23.08.2002




sõnum 30.08.2012 15:33:50 vasta tsitaadiga

Yep. No minu jaoks tuleks loomulikult Gentoo sinna peale. ARMi cross-compile toolchain on sys-devel/crossdev abil oma peaserveris täiesti nohu püsti panna ja siis saab Pi-le kõik vajaliku binaryd quad-corega veel ikkagi enne oma maise aja lõppu ka valmis ehitatud.

Praeguse seisuga on midagi 3.4 kerneli USB stackis (ehci_hcd) või võib-olla konkreetsete USB pulkade driverites ikkagi mingid kalad sees, mis teatud stsenaariumites päädib sellega et ehci_hcd teatab "fatal error: HC died" ja sellega kogu USB portide funktsioneerimine lõpeb icon_smile.gif Tõenäoliselt pean selle meedia osa serverist ära eraldama, sest meedia tõttu (et mitte öelda igasugune) rebootimine on väga annoying. Pi on nüüd esimene jupp riistvara mis elutuppa lisandumiseks sobib samal ajal piisavat hulka funktsionaalsust omades

_________________
TELEFON PROFIILIS :: HV-NewFavFilter - GreaseMonkey HV lemmikute filter! Kui meeldib, pane positiivne märksõnaga "HV-NewFavFilter".
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anim
HV kasutaja
anim

liitunud: 19.05.2005




sõnum 30.08.2012 19:44:18 vasta tsitaadiga

lkraav kirjutas:
Yep. No minu jaoks tuleks loomulikult Gentoo sinna peale.

No seda lootsin mina ka icon_smile.gif
Kõik läks kenasti (3 masinat distcc'd+crossdev) ja gentoo baasüsteem sai kenasti püsti, aga xbmc'ga nii lihtsalt ei läinud icon_redface.gif viaga suuresti minu oskamatuses, kuna RPi ei suuda native X'i jooksutada (vähemalt mitte normaalselt) ja xbmc peaks olema Braodcom'i framebuffris...
Siit edasi läksingi OpenELEC'i peale - õnneks olen tänesks pihta saanud kuidas seda süsteemi oma käe järgi konfida (oma kerneli konf, oma moodulite list, jne). OpenELEC on nagu gentoog'i sourcel põhinev...
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
lkraav
Kreisi kasutaja
lkraav

liitunud: 23.08.2002




sõnum 31.08.2012 09:17:28 vasta tsitaadiga

anim kirjutas:
lkraav kirjutas:
Yep. No minu jaoks tuleks loomulikult Gentoo sinna peale.

No seda lootsin mina ka icon_smile.gif
Kõik läks kenasti (3 masinat distcc'd+crossdev) ja gentoo baasüsteem sai kenasti püsti, aga xbmc'ga nii lihtsalt ei läinud icon_redface.gif viaga suuresti


hot damn, seda nüüd ei oodanud, elasin teadmises et Xorg on lahendatud probleem icon_smile.gif. kui ma sinnakanti jõuan, loodetavasti võin siin detailiküsimustega pommitada.

_________________
TELEFON PROFIILIS :: HV-NewFavFilter - GreaseMonkey HV lemmikute filter! Kui meeldib, pane positiivne märksõnaga "HV-NewFavFilter".
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
brixxx
Lõuapoolik
Lõuapoolik
brixxx

liitunud: 04.01.2012




sõnum 03.09.2012 11:42:42 vasta tsitaadiga

Kas mõne odavama otsa nVidia graafikakaardiga on parem video kvaliteet, kui Inteli 2000, 2500, 3000 või 4000 graafikakaardiga?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tnevs
HV vaatleja
tnevs

liitunud: 10.10.2002




sõnum 03.09.2012 14:25:14 xbox > pc mediacenter vasta tsitaadiga

Leidsin panipaika koristades sinna aastate eest pandud kasti, mis sisaldas esimese versiooni xboxi, ilmselt mingi veapärast (toiteplokk või midagi hullemat) jäi seisma. Eile tegin korpuse kraamist puhtaks ja nüüd ongi mõte sinna kaasaegsem sisu istudada. Esialgu mõtlesin, et laotan oma vana laptopi sisu sinna sisse, aga sellest ilmselt ei piisa võimalusterohke keskuse ehitamiseks. Kasuliku pinda on korpuse sees 210x295mm

Vana xboxi puldi saab ka kenasti usb otsiku külge jootmisega kasutusse võtta.

Kuna ma ei ole aastaid riistvaraga enam tegelenud, siis mida sobivat soovitatate sisse panna? Ehk keegi oskab juhatada mõne konkreetse emaplaadi juurde, mis sinna sisse mahuks ja on ka mõnusalt laiendatav. Päris uusi asju ka ei otsi.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003




sõnum 03.09.2012 14:54:57 vasta tsitaadiga

tnevs, 295x210 sisse peaks ka matx ära mahtuma, see annab valikuid omajagu. pigem tekib küsimus kõrguses ja sellega seonduvalt jahutusvõimalustes. muu osas, kõik oleneb sellest, mida sa lõpptulemusena saada tahad.
_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
brixxx
Lõuapoolik
Lõuapoolik
brixxx

liitunud: 04.01.2012




sõnum 04.09.2012 16:28:03 vasta tsitaadiga

Mis korpust te kasutasite meediakeskuse ehitamisel, kas ITX või mATX korpust? Minu meelest on kõige keerulisem meediakeskuse ehitamisel leida õige korpus.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
iFlop
Kreisi kasutaja
iFlop

liitunud: 03.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 04.09.2012 16:46:57 vasta tsitaadiga

brixxx, kõik oleneb ju vajadustest... Mitu 3.5" ketast on vaja korpusesse panna? Kas int video on piisav? Kas CPU jõudluse osas on sul erinõudmisi? Kui masin käib 24/7, kas see peaks võimalikult vaikne/hääletu olema? Kas ruum või olemasolev mööbel seab mingisuguseid piiranguid?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
brixxx
Lõuapoolik
Lõuapoolik
brixxx

liitunud: 04.01.2012




sõnum 05.09.2012 10:36:40 vasta tsitaadiga

iFlop kirjutas:
brixxx, kõik oleneb ju vajadustest... Mitu 3.5" ketast on vaja korpusesse panna? Kas int video on piisav? Kas CPU jõudluse osas on sul erinõudmisi? Kui masin käib 24/7, kas see peaks võimalikult vaikne/hääletu olema? Kas ruum või olemasolev mööbel seab mingisuguseid piiranguid?

Kindlasti tuleb 1TB kõvaketas, seda ei oska öelda, kas 3.5'' või 2.5'', Blu-Ray kirjutaja, intg video piisav, seda ei oska päris öelda kas meediakeskus saab olema 24/7 lahti kuna viimase paari aastaga eriti ei tegele torrentide laadimisega kuigi tunnen, et see hakkab tasapisi tagasi tulema, vaikne küll võib olla, aga see ei ole prioriteet, aga siiski arvan need väiksed meediakeskused püsivad suht vaiksed võrreldes suure lauaarvutiga.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
raitl
HV veteran


liitunud: 20.01.2002




sõnum 05.09.2012 11:02:42 vasta tsitaadiga

brixxx kirjutas:
... aga siiski arvan need väiksed meediakeskused püsivad suht vaiksed võrreldes suure lauaarvutiga.


Ära ole nii kindel midagi. Endal üks mITX korpus seisab niisama, kuna pisikene vurr, mis toiteplokis sees on, võtab nii kõrged pöörded üles et häirib filmi vaatamisel.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anim
HV kasutaja
anim

liitunud: 19.05.2005




sõnum 05.09.2012 11:31:08 vasta tsitaadiga

raitl siin on abiks nn PicoPSU, kui tegu on tavalise meedia masinaga (1..2 HDD + DVD + lowend video) siis toidab ära kindlasti. thumbs_up.gif

viimati muutis anim 05.09.2012 11:33:58, muudetud 1 kord
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003




sõnum 05.09.2012 11:40:24 vasta tsitaadiga

iga vent, mis on <80mm (või pigem <120mm) ei ole vaikne kui vähegi mõistlikult sellega õhku ka liigutada tahad. väikse kasti puhul limiteerib see valikuid tunduvalt.
need 40mm vendiga toited mis pisikestes kastides on... sobivad kõigeks muuks kui htpc-sse.

passiivse toitmise variandid on täitsa olemas, ise olen ära proovinud:
- 80w picopsu (ebayst usast tuleb 25-30€) + väline brick (oomipoest 25€) ja g620 masina toitis see kooslus ära vägagi mugavalt. mingis compucase väikses madalas korpuses, tolle korpuse enda 120w toide oli talumatu isegi idles.
- seasonicu x pc-q08b kastis. toite vent g620 + h60 + 4 ketta puhul liigutada ei suvatsenud, seega sisuliselt passiiv. hind on muidugi jube. (kastist ja sisust lähemalt siin)
- praegu on anteci isk110, sellel on 90w (tegelikult on vaid brick 90w, sisemine power plaadikene on 80w), kah meeldivalt passiiv, hind koos korpusega on ka mõistlik. (näeb hetkel välja selline)

eraldi video teeb asja nii voolutarbe, suuruse, hinna kui müra osas keerulisemaks. ma võin silmavärdjas olla, aga mina ei tee filmide puhul silmaga pildikvaliteedil lihtsalt vahet ja otseselt screenshotte kõrvuti võrreldes ei arva ma eelpoolnimetet põhjustel, et asi ära tasuks. pealegi, inteli sandy/ivy int video on juba üsna okei ka.

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004




sõnum 05.09.2012 12:02:39 vasta tsitaadiga

anim, PicoPSU vajab endiselt ju välist toiteplokki?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anim
HV kasutaja
anim

liitunud: 19.05.2005




sõnum 05.09.2012 12:40:07 vasta tsitaadiga

Jah vajab ikka, aga see on tavaline toiteplokk (tavaliselt 12V ja mingi ports ampreid vastavalt vajadusele) ja see ei tee mingit lärmi, lisaks jääb osa soojusest kenasti kastist väljapoole ja jahutusel vähem tööd.
Näiteks selline: http://www.ebay.co.uk/itm/Power-Adapter-12-Volt-5-Amp-Supply-LCD-Adaptor-12V-5A-PSU-MAINS-/251132988562?pt=UK_Computing_LaptopAccessories_PowerSupplies&hash=item3a78b14c92
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Raud »  TSI (TeeSeeIse) »  [Projekt] DIY: Multimeediakeskuse ehitamine mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 45, 46, 47 ... 54, 55, 56  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.