Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Multimeedia- ja helifoorum »  Microlab kõlarid märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 18, 19, 20  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
marcor1
HV veteran
marcor1

liitunud: 29.09.2003




sõnum 21.08.2012 14:29:24 vasta tsitaadiga

kas neil siis volume positsiooni mälu pole?. Eeldame, et tegemist on ikkagi PC setupiga.
_________________
War. War never changes.
Malkavian: [to a stop sign] No, you stop!
Kommentaarid: 70 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
olavsu1
külaline






sõnum 21.08.2012 15:00:45 vasta tsitaadiga

kas on mõnda mälu mis ühel hetkel ei unusta talle salvestatud asju? eriti just sellise laiatarbe tehnika sees. mitu korda on endalgi, ühel seadmel mille heli on surunupphäälestusega, juhtunud seda et peab häält nullist üles vajutama sest see on seletamatul kombel nulli kukkunud.
tagasi üles
Ardo89
HV vaatleja
Ardo89

liitunud: 30.01.2012




sõnum 21.08.2012 18:49:16 vasta tsitaadiga

Selle koha pealt oleks päris jama jah ,kui peaks iga kord mitut pulti näppima.Põhimõtteliselt ma peaks siis igakord kõlarid põhja keerama ja siis arvutist volume muutma hakkama?Aga kas kahte komplekti solo 7c-t saaks ühe puldiga juhtida? või siis wooferile ja solodele mingit universaal pulti järgi panna poleks võimalik?

Edit:
Mida rohkem praegu internetis kõlareid uurin,seda raskem on üldse midagi valida.Hetkel vaatasin juba üldse Radiotehnika s400m-e . Need saaks 400-ga kätte ja poleks arvatavasti wooferit vaja juurde ,kuigi siis peaks võimu ostma. Kas neid kannatab võrrelda solodega? kindlasti neil rohkem bassi ja valjemad on ka ,aga kõrgheli kvaliteedi poolest?
Solodega olen praegu rahul küll,aga süües kasvab isu.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SSD
HV Guru
SSD

liitunud: 18.01.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.08.2012 22:04:06 vasta tsitaadiga

Ardo89 kirjutas:
Selle koha pealt oleks päris jama jah ,kui peaks iga kord mitut pulti näppima.Põhimõtteliselt ma peaks siis igakord kõlarid põhja keerama ja siis arvutist volume muutma hakkama?Aga kas kahte komplekti solo 7c-t saaks ühe puldiga juhtida? või siis wooferile ja solodele mingit universaal pulti järgi panna poleks võimalik?

Edit:
Mida rohkem praegu internetis kõlareid uurin,seda raskem on üldse midagi valida.Hetkel vaatasin juba üldse Radiotehnika s400m-e . Need saaks 400-ga kätte ja poleks arvatavasti wooferit vaja juurde ,kuigi siis peaks võimu ostma. Kas neid kannatab võrrelda solodega? kindlasti neil rohkem bassi ja valjemad on ka ,aga kõrgheli kvaliteedi poolest?
Solodega olen praegu rahul küll,aga süües kasvab isu.

ütlen ainult paar asja.
s400 on saast kuubis! heli on nii sogane ja mudane, et mu meelest ei kõlba nad isegi läbu kõlariteks.
pultide kohapealt niipalju, et kui on kaks paari solo 7c-d siis üks pult mõjub mõlemale paarile icon_confused.gif seega paras jama on üht paari seadistada kui teine paar samas toas.
üldiselt oluline on välja mõelda milline peaks saama tulemus. kui see on teada siis on parem soovitada.
üldiselt kui vaja ikka korralikku tümmi, siis pane rõhk supakale! ja mida kallim ja kvaliteetsem, seda parem. ja surri jaoks oleks juba solo6c-d ka head. või üldse passiivid. ostad mingi enam-vähem ressi ja passiiv kõlarid. tulemus tuleks kindlasti parem kui nende solodega maeitea mida kompunnides.
Kommentaarid: 314 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 267
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
WAV
HV veteran

liitunud: 02.03.2010




sõnum 22.08.2012 05:22:27 vasta tsitaadiga

SSD kirjutas:
pultide kohapealt niipalju, et kui on kaks paari solo 7c-d siis üks pult mõjub mõlemale paarile icon_confused.gif seega paras jama on üht paari seadistada kui teine paar samas toas.

Mõjub jah ja samas tegelikult niiväga ei mõju kah. Oleneb infrapuna peegelduste efektiivsusest ruumis. Üldiselt kui üks kõlaripaar on ees suunas ja teine seljataga, siis mitte väga peegelduvas toas pult vastassuunda ikka ei mõika.
Kuid kahe puldi asemel üheainsa puldiga saab toimetada muidugi, seda nii ja naa suunates (ja võib lisaks teha ka näiteks mingi laepeegli, kuhu suunates mõjub korraga mõlemale kõlaripaarile siis - väga edev lahendus!)
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Miki-Hiir
HV veteran

liitunud: 04.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.08.2012 08:26:06 vasta tsitaadiga

Mu meelest ei saa sellise lahendusega garanteerida, et puldi signaal alati võrdselt mõlemale komplektile mõjuks, tulemus on see, et kord mängib üks vaiksemalt, kord teine, häält vaiksemaks/valjemaks keerates pole kunagi selge, mis tegelikult juhtuma hakkab.
Kommentaarid: 46 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 43
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
olavsu1
külaline






sõnum 22.08.2012 10:44:54 vasta tsitaadiga

Miki-Hiir, ühel komplektil krutid helivaljust, teisel muutub samal ajal tämber icon_razz.gif
tagasi üles
ThomThom
HV kasutaja

liitunud: 10.04.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.08.2012 16:30:18 vasta tsitaadiga

Seletage ära, kuidas te solo7-ed koos aktiivwoofriga tööle panete näiteks läpaka taga? Või näiteks koos Focusrite Scarlett 2i2 välisehelikaardiga?
Kommentaarid: 21 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 21
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
olavsu1
külaline






sõnum 23.08.2012 17:12:47 vasta tsitaadiga

ThomThom,

üks võimalis on kui läppar toetab mikrofonipesa väljundiks lülitamist. Suunad mikseris supakale minevad signaalid sinna.

teine võimalus on väline helikaart.
tagasi üles
ThomThom
HV kasutaja

liitunud: 10.04.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.08.2012 17:43:02 vasta tsitaadiga

olavsu1 kirjutas:
ThomThom,

üks võimalis on kui läppar toetab mikrofonipesa väljundiks lülitamist. Suunad mikseris supakale minevad signaalid sinna.

teine võimalus on väline helikaart.


Kui kasutaks välist helikaarti, näiteks olen vaadanud FOCUSRITE SCARLETT 2I2, millel on rca väljund küll olemas, aga sinna tunduks loogiline panna rca-d otse solo7-st. Mis hetkel woofer mängu peaks tulema?
Kommentaarid: 21 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 21
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
olavsu1
külaline






sõnum 23.08.2012 17:50:47 vasta tsitaadiga

otsi ikka selline väline kaart mis 5.1 väljundit omab. FOCUSRITE SCARLETT 2I2 omab pesi vaid ainult monitoride jaoks millel balansseeritud ühendused/kaablid. RCA- väljundpesi tal kirjelduse järgi ei olegi.

midagi Trust USB Sound card 510E sarnast soovitaks. HinnaVaatluses ainult see ongi.

stuudio kaartidest ei julge rääkida, balansseeritud väljundid nendel ja kardan, et tavalisi aktiiv kõlareid sinna ei ühenda.


viimati muutis olavsu1 23.08.2012 19:09:02, muudetud 1 kord
tagasi üles
ThomThom
HV kasutaja

liitunud: 10.04.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.08.2012 19:03:01 vasta tsitaadiga

Oskad midagi asjaliku ja samas hinnaklassis soovitada?
Kommentaarid: 21 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 21
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
olavsu1
külaline






sõnum 23.08.2012 19:21:21 vasta tsitaadiga

vaata siia: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=7226899#7226899

http://us.focusrite.com/firewire-audio-interfaces/saffire-pro-24-dsp

6 balansseeritud mono väljundit. Annab 5.1 süsteemi teha 7.1 tahaks kaheksat väljundit.

//edit: paremad aktiivwoofird peaksid omama endal aktiivfilttit sees peaks piisama sellisest üks kahele RCA jullast

Spoiler Spoiler Spoiler


annad sellega ühelt kanalilt signaali supakale ja peaks toimima.
tagasi üles
mtx125
HV kasutaja

liitunud: 07.01.2010




sõnum 23.08.2012 22:38:59 vasta tsitaadiga

Selliseid odavaid hiina vahejuppe väga ei soovitaks, neelavad hirmus palju signaali ära. Vähe mõistlikum oleks osta kusagilt (auto)helitehnika poest korralikumad RCA jagaja kaablid. Teine variant oleks kasutada high-level inputi (juhul, kui wooferil on selline võimalus).
Kommentaarid: 30 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 29
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kembadesig
HV veteran
kembadesig

liitunud: 18.10.2010




sõnum 23.08.2012 22:58:01 vasta tsitaadiga

Kui helikaardil endal pole piisavalt väljundeid, samuti ei ole aktiivvõimuga wooferil või stereopaaril PRE-OUT´i, siis ei ole eriti vahet kas jagad seda korraliku Y kaabli või eelnevalt näidatud splitteriga. Pigem soovitaksin siiski valida sellise helikaardi millel on piisavalt väljundeid, et kõik võimud-kõlarid piisava signaali saaksid.

Üks võimalikest lahendustest viimati puudutatud teema juures, kui soovitakse koos mängima panna mitu paari SOLO´sid ja ka aktiivwoofer, oleks Creative Soundblaster X-Fi 5.1 USB helikaart millel on olemas nii pult kui ka helinivoo nupp kaardi enda küljes.



Ühendad kõlarid kõik kaardi külge, sätid kõikvõimalikud nivood jms kõlarite-võimude peal paika ning edasi üldist nivood sätid helikaardi nupult edasi.

_________________
Sounds?...
Kommentaarid: 73 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 65
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
olavsu1
külaline






sõnum 24.08.2012 00:17:47 vasta tsitaadiga

kembadesig, see kõik oleks tore. Kui kõllid on kõik vanakooli võimenditega, ehk sellised mida sead potekaga, mitte distantspultidelt, mis pidid teineteist segama, kui mõlemad komplektid on samas toas. Nagu eespool kurdeti.

oleks jama kui juhtuks sedasi: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=7224048#7224048
tagasi üles
ThomThom
HV kasutaja

liitunud: 10.04.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.08.2012 08:23:54 vasta tsitaadiga

olavsu1 kirjutas:
kembadesig, see kõik oleks tore. Kui kõllid on kõik vanakooli võimenditega, ehk sellised mida sead potekaga, mitte distantspultidelt, mis pidid teineteist segama, kui mõlemad komplektid on samas toas. Nagu eespool kurdeti.

oleks jama kui juhtuks sedasi: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=7224048#7224048


Tundub, et lihtsalt lahendust siis ei olegi? Olemas on paar solo7-ed ja Yamaha aktiivwoofer. Kuidas need näiteks iMaci või mõne läpaka, millel on ainult "kõrvaklapi" audio line out, taga mängima saada?
Kommentaarid: 21 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 21
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Petz
HV Guru

liitunud: 05.11.2001




sõnum 24.08.2012 09:36:31 vasta tsitaadiga

Midagi taolist tuleb siis osta/tellida või ise valmis tinutada.
Spoiler Spoiler Spoiler

Kolmeharulise otsas võiksid tõenäoliselt emased RCA-d olla - oleneb, mis kaableid ühendamiseks kasutad.

Edit: parem oleks siiski kaks stereopaari (4x RCA) teise otsa saada, et ei peaks woofrile ainult ühest kanalist signaali võtma, aga toimib nii kah!

Üks lihtne variant veel:
1 tk http://www.oomipood.ee/product/cable-415/3-5mm-st-pist-2-3-5st-pesa-0-2m&f=t
2 tk http://www.oomipood.ee/product/cable-458/3-5mm-st-pist-2-rca-pist-1-5m&f=t
kui sisendid kõlaritel RCA. Pikkused vastavalt vajadusele.
Kommentaarid: 81 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 75
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kembadesig
HV veteran
kembadesig

liitunud: 18.10.2010




sõnum 25.08.2012 17:46:25 vasta tsitaadiga

olavsu1 kirjutas:
kembadesig, see kõik oleks tore. Kui kõllid on kõik vanakooli võimenditega, ehk sellised mida sead potekaga, mitte distantspultidelt, mis pidid teineteist segama, kui mõlemad komplektid on samas toas. Nagu eespool kurdeti.

oleks jama kui juhtuks sedasi: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=7224048#7224048


Pulte ei pea ju kasutama, sätid nivood kõlaritel kasvõi erinevates ruumides paika ning edaspidi saad ju helikaardist helinivood kruttida.

_________________
Sounds?...
Kommentaarid: 73 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 65
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ronn
HV kasutaja

liitunud: 01.03.2005




sõnum 29.08.2012 14:22:20 vasta tsitaadiga

Nuputan millega oleks mõistlik telekast heli kätte saada. Kui suure ruumi toitmiseks sobivad Logitech z623 kõlarid, kas nad üldse sobivad teleka taha filmide vaatamiseks või on rohkem mõeldud arvuti taha laua peale. On olemas ka üks vana resiiver või oleks mõtted selle raha eest mingid suuremad kõlarid osta.
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
olavsu1
külaline






sõnum 29.08.2012 16:59:44 vasta tsitaadiga

kembadesig, arvuti mikserit kui ühte jubedaimat asja ei tahaks üldse näppida.
tagasi üles
kembadesig
HV veteran
kembadesig

liitunud: 18.10.2010




sõnum 29.08.2012 20:40:26 vasta tsitaadiga

olavsu1, kõik on arusaadav, aga see on üks võimalikest lahendustest.

ronn, teleka kõrvaklapiväljundit saab kasutada, sõltuvalt mudelist võib ka muid võimalusi olla. Ressiiver pluss korralikumad kõlarid on tunduvalt parem lahendus, aga jällegi oleneb see asi veidi telekast endast ka mis signaali sealt kätte saab. Kui filme läbi arvuti vaatad, siis saab heli arvutist ning pilti vaatad telekast.

_________________
Sounds?...
Kommentaarid: 73 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 65
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
exciter
HV kasutaja

liitunud: 18.12.2008




sõnum 13.09.2012 09:47:12 vasta tsitaadiga

Küsimus nende palju kiidetud Solo 6C kõlarite kohta: Kas neid on mõtet toppida lihtsalt teleka taha ( kõrvaklapi auku)? Või peaks ostma ikka korraliku võimu/ressiiveri vahele? Hetkel on tavaline LCD kodus, ning teleka kõlaritest tuleb vaid puss icon_cry.gif

NB! Plaan osta Solo 6C'd siis .
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
WAV
HV veteran

liitunud: 02.03.2010




sõnum 13.09.2012 09:58:54 vasta tsitaadiga

exciter kirjutas:
Küsimus nende palju kiidetud Solo 6C kõlarite kohta: Kas neid on mõtet toppida lihtsalt teleka taha ( kõrvaklapi auku)? Või peaks ostma ikka korraliku võimu/ressiiveri vahele? Hetkel on tavaline LCD kodus, ning teleka kõlaritest tuleb vaid puss icon_cry.gif
NB! Plaan osta Solo 6C'd siis .

Üldiselt on mõtet küll, paremaks saab igal juhul.

Samas pead anda ei saa, et kui palju just, kuna helikvaliteet oleneb ka teleka enda sees oleva eelvõimendi müra/moonutuste kvaliteedist ja sinna lisatud fikseeritud sageduskorrektorist (nn. fikseeritud tämbriasend kuularite jaoks). Enamasti peaks see küll igati rahuldav olema, kuid ega neid kõikvõimalikke erinevaid telekate mudeleid tea...
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
vallo
HV veteran
vallo

liitunud: 27.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.09.2012 10:00:10 vasta tsitaadiga

Kõrvaklapi asemel võta heli parem liiniväljundist, kui seda pole, siis scardi august.
Kommentaarid: 68 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 66
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ThomThom
HV kasutaja

liitunud: 10.04.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.09.2012 00:16:38 vasta tsitaadiga

exciter kirjutas:
Küsimus nende palju kiidetud Solo 6C kõlarite kohta: Kas neid on mõtet toppida lihtsalt teleka taha ( kõrvaklapi auku)? Või peaks ostma ikka korraliku võimu/ressiiveri vahele? Hetkel on tavaline LCD kodus, ning teleka kõlaritest tuleb vaid puss icon_cry.gif

NB! Plaan osta Solo 6C'd siis .


Ise panin mitte küll Solo 6C vaid lihtsamad B-73 mudelid vana plasma taha, kus kõlarid juba õhtal olid ja nüüd mängib kordades paremini kui varem.

Signaali võtsin muidugi 2*rca-ga, mitte "kõrvaklapiaugust".
Kommentaarid: 21 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 21
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
p2rn4
HV kasutaja

liitunud: 09.10.2004




sõnum 27.09.2012 14:17:46 vasta tsitaadiga

Praegusel otsin 2.0 kõlareid, millel on mõistlik bass ja mida paigutada laua peale (et alumisi naabreid mitte häirida) ning silma on jäänud SOLO 6C. Infot kogudes olen jõudnud järeldustele (lükake ümber, kui ma kusagil valesti olen asjadest aru saanud):
* SOLO 6C ja 7C erinevad üksteisest ainult helitugevuse poolest (7C pakub siis kõvemat heli).
* SOLO 6C-l pole midagi nii vapustavat bassi, kuid väga külmaks 2.0 juures ka ei jäta.
* SOLO 6C on üks puhtama heliga kõlarikomplekt, mis selles hinnaklassis on.
* Microlabi puldid on õrnad ja neid tuleks väga suure hoolega käsitleda.

Jääb üle vaid küsida:
* Kui kaua nad üldiselt vastu ka peavad?
* Kavas ühendada kõlarid 3.5 mm integreeritud helikaardi külge ning olen kuulnud, et 3.5 mm üleminek on halb mõte. Äkki keegi oskab seda täpsustada?
* Kas tasub üldse odavamaid variante vaadata? Kui jah, siis milliseid?

_________________
Good, better, best. Never let it rest. Until your good is better and your better is best. - Tim Duncan
Kommentaarid: 46 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 46
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SSD
HV Guru
SSD

liitunud: 18.01.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.09.2012 14:24:09 vasta tsitaadiga

mu solo 6c-del on vist pult tuksi läinud. kindluse mõttes küsiks targematelt üle, et kas solode puldid kindlalt kõik ühel sagedusel?
et võtan suvalise solo komplekti ja teisest solo komplektist puldi siis kõik töötab ikkagi?
äkki kellelgi tartus on kodus solod. tuleksin oma puldiga läbi ja saaksin teada kas mul on puldi viga. patarei on multimeetriga kontrollitud ja nagu uus.
samas sobiks ka see kui keegi oma solode puldi tasku paneks ja minu juurest läbi astuks, siis teaks, et kõlarite poolel kindlalt viga pole. icon_cool.gif
Kommentaarid: 314 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 267
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
raku16
HV kasutaja

liitunud: 08.06.2009




sõnum 27.09.2012 14:37:38 vasta tsitaadiga

Minul läks ka esimene pult nahka. Tellisin netist (AKst) uue.
Ei usu, et erinevad sagedused, muidu neid pulte ju väga müüja ei saaks, sest äkki mõnel ei tööta ?
Seega usun, et ikka kõik ühe mõõdupuu järgi icon_smile.gif

Endal int. 3.5 otsas solo 7c ja ei ütleks, et halb heli oleks icon_smile.gif
Kuigi mina võibolla pole ka kõige parem helimees icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 18 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 18
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
[Valts]
HV kasutaja
[Valts]

liitunud: 09.08.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.10.2012 22:40:25 vasta tsitaadiga

No see pult on ikka täielik õnnetusehunnik, algusest peale sellega ilge keberniit olnud. Kas Elioni digitv pulti või midagi analoogset ei saa kõlareid kontrollima panna?
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
von Wu
HV Guru
von Wu

liitunud: 12.10.2007




sõnum 14.10.2012 22:42:15 vasta tsitaadiga

Saab panna suvalise õppimisvõimelise universaalpuldi. See eeldab muidugi seadistamiseks töökorras originaalpulti.
_________________
Müüa igasugu asju
Kommentaarid: 901 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 675
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
[Valts]
HV kasutaja
[Valts]

liitunud: 09.08.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.10.2012 22:44:40 vasta tsitaadiga

von Wu kirjutas:
Saab panna suvalise õppimisvõimelise universaalpuldi. See eeldab muidugi seadistamiseks töökorras originaalpulti.



Olen googeldanud selle kohta, aga midagi pole leidnud, ehk oskad kusagile juhatada?
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
von Wu
HV Guru
von Wu

liitunud: 12.10.2007




sõnum 14.10.2012 22:46:11 vasta tsitaadiga

Valik pulte nt. siin: http://www.oomipood.ee/category/pultuniv/universaalpult/
_________________
Müüa igasugu asju
Kommentaarid: 901 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 675
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
nmk
Kreisi kasutaja

liitunud: 23.09.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.10.2012 00:02:10 vasta tsitaadiga

sai fc330 ostetud ja selle raha eest võib rahule küll jääda. sattide juhtmed olid liiga lühikesed aga läks tavaline rca pikendus vahele ja korras. thumbs_up.gif
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 71
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
exciter
HV kasutaja

liitunud: 18.12.2008




sõnum 02.11.2012 18:31:00 vasta tsitaadiga

Küsimus Solo 6c'de kohta: Kas nendega saab ka nn. vaikselt muusikat kuulata, ilma, et mingit sahinat sees oleks? Odavama otsa kõlaritel on alati mingi sahin/kahin sees, kui a la Volume on 2 või 3 peal. Kuidas nendega on?
Tänud!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
haldz
HV veteran
haldz

liitunud: 29.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.11.2012 18:46:01 vasta tsitaadiga

kellelgi on ideid mis element panna asemele kui üks kõrged läks läbi. Vahetan muidugi mõlemad ära ehk siis 2tk. Solo 7c tegemist.
Kommentaarid: 153 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 138
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kembadesig
HV veteran
kembadesig

liitunud: 18.10.2010




sõnum 02.11.2012 22:02:42 vasta tsitaadiga

Visaton oleks üks võimalik ja suht asjalik variant. Kõiks sõltub kui palju Sul raha on, isilikult olen mitmetes "riiuli" tüüpi kõlarites kuulanud selle tootja mudelit G 20 SC. Tegemist päris korraliku tweeteriga, hind ja selle kvaliteet on muidugi SOLO 6C/7Ć´ga võrreldes veidi teisest klassist. Samal tootjal on jällegi teisigi tweetereid mida sinna asemele saad panna.

icon_rolleyes.gif

_________________
Sounds?...
Kommentaarid: 73 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 65
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
WAV
HV veteran

liitunud: 02.03.2010




sõnum 03.11.2012 00:27:45 vasta tsitaadiga

exciter kirjutas:
Küsimus Solo 6c'de kohta: Kas nendega saab ka nn. vaikselt muusikat kuulata, ilma, et mingit sahinat sees oleks? Odavama otsa kõlaritel on alati mingi sahin/kahin sees, kui a la Volume on 2 või 3 peal. Kuidas nendega on?
Tänud!

Subjektiivne... Oleneb su kuulamisruumi üldisest müratasemest, su enda kuulmistundlikkusest, kuulamiskaugusest. Üldiselt väike sahin ja surin on neilgi sees küll, kuid niipalju kui mäletan, sai ka nende madalamate nivooastmete peal muusikast aru küll ja eriti ei häirinud nagu. Pigem minu ükskord tehtud katsel kippus muusika päris esimestel nivooastmetel hoopiski ruumimüra fooni sisse ära kaduma.
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
exciter
HV kasutaja

liitunud: 18.12.2008




sõnum 03.11.2012 01:10:48 vasta tsitaadiga

WAV kirjutas:
exciter kirjutas:
Küsimus Solo 6c'de kohta: Kas nendega saab ka nn. vaikselt muusikat kuulata, ilma, et mingit sahinat sees oleks? Odavama otsa kõlaritel on alati mingi sahin/kahin sees, kui a la Volume on 2 või 3 peal. Kuidas nendega on?
Tänud!

Subjektiivne... Oleneb su kuulamisruumi üldisest müratasemest, su enda kuulmistundlikkusest, kuulamiskaugusest. Üldiselt väike sahin ja surin on neilgi sees küll, kuid niipalju kui mäletan, sai ka nende madalamate nivooastmete peal muusikast aru küll ja eriti ei häirinud nagu. Pigem minu ükskord tehtud katsel kippus muusika päris esimestel nivooastmetel hoopiski ruumimüra fooni sisse ära kaduma.


Ma küsin siis otse: Kas enne magama minekut saaks nendega kõlaritega vaikselt vivaldit kuulata ( laps toas magamas ) icon_lol.gif ja nii, et mingit sahinat sisse ei kostuks icon_razz1.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
iFlop
Kreisi kasutaja
iFlop

liitunud: 03.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.11.2012 01:22:35 vasta tsitaadiga

exciter, enda Solo 6C eksemplaari kohta oskan öelda seda, et muusikat kuulates sahinat ei kuule. Kerge sahin on kuuldav aga täielikus vaikuses, ehk muusika mängida ei tohi ning arvuti ka kõrval müriseda ei tohi. Kui juba mingigi heli kõlaritest läbi lasta, siis summutab see selle sahina: eelnev postitus
Kommentaarid: 67 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 66
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
exciter
HV kasutaja

liitunud: 18.12.2008




sõnum 03.11.2012 10:12:00 vasta tsitaadiga

iFlop kirjutas:
exciter, enda Solo 6C eksemplaari kohta oskan öelda seda, et muusikat kuulates sahinat ei kuule. Kerge sahin on kuuldav aga täielikus vaikuses, ehk muusika mängida ei tohi ning arvuti ka kõrval müriseda ei tohi. Kui juba mingigi heli kõlaritest läbi lasta, siis summutab see selle sahina: eelnev postitus


Ok, tänud siis!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Gizmoz
Kreisi kasutaja
Gizmoz

liitunud: 24.09.2005




sõnum 03.11.2012 10:31:22 vasta tsitaadiga

von Wu kirjutas:
Valik pulte nt. siin: http://www.oomipood.ee/category/pultuniv/universaalpult/


Ehk kellelgi mingit aimu mis moodi teise pulti sinna külge haakida saaks , hetkel näha et vana pult lõpetas üldse töötamise . Arvan et pult nahkas , vahetasin patarei ära ja enam pult ei toimi.
universaalpult lahenduseks ? Aga kuidas teda häälestataks?
Kommentaarid: 15 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 14
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
haldz
HV veteran
haldz

liitunud: 29.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.11.2012 17:14:12 vasta tsitaadiga

kembadesig kirjutas:
Visaton oleks üks võimalik ja suht asjalik variant. Kõiks sõltub kui palju Sul raha on, isilikult olen mitmetes "riiuli" tüüpi kõlarites kuulanud selle tootja mudelit G 20 SC. Tegemist päris korraliku tweeteriga, hind ja selle kvaliteet on muidugi SOLO 6C/7Ć´ga võrreldes veidi teisest klassist. Samal tootjal on jällegi teisigi tweetereid mida sinna asemele saad panna.

icon_rolleyes.gif


Kas see halb ?

http://www.noortehnik.ee/grupid/action/show_product/product_id/853/
Kommentaarid: 153 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 138
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ThomThom
HV kasutaja

liitunud: 10.04.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.11.2012 01:09:23 vasta tsitaadiga

Aga kui üldse rääkida Microlabide, kas siis solo6/solo7 näppimisest, siis milliste elementide vastu võiks originaalid üldse väljavahetada? Kas paremate 6.5 paigaldamine võiks madalamat otsa võimsamaks teha? Palju originaal võim üldse välja annab?
Kommentaarid: 21 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 21
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
WAV
HV veteran

liitunud: 02.03.2010




sõnum 08.11.2012 01:30:05 vasta tsitaadiga

ThomThom kirjutas:
Aga kui üldse rääkida Microlabide, kas siis solo6/solo7 näppimisest, siis milliste elementide vastu võiks originaalid üldse väljavahetada? Kas paremate 6.5 paigaldamine võiks madalamat otsa võimsamaks teha? Palju originaal võim üldse välja annab?

Ma ei usu, et kuuldavalt palju paremaks teha annab. Need SOLO6/7 küljes olevad valjukad on isegi juba head ja oma hinna suhtes ikka väga head, kui mitte parimad üldse. Pigem tuleks edasiarendades kasti akustikat täiustada (alustades näiteks sisepindade läbimõeldult paigaldatud summutitega). Sellesse kasti mingeid hirmkalleid tipp-hifi valjukaid paigaldada oleks juba natuke mõttetu disbalanss.

SOLO'de võimendi on üldiselt rahuldav, normaalne diskreet-transistorvõimendi. Muidugi saab paremaid, kuid ma ei näe probleemi mitte võimsuse osas, vaid hoopis mürade ja muude kvaliteedinäitajate täiendava lihvimise võimalustes. Sellise ruumalaga kast ei peagi kõvemini karjuma, sel juhul ta ei saaks enam kvaliteeditaset hoida siis.
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SSD
HV Guru
SSD

liitunud: 18.01.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.11.2012 09:51:17 vasta tsitaadiga

kasti siseseinad võib vatiga üle kleepida (kuminat võtab vähemaks) ja pmtl. kõik. edasine tuuning oleks suht pointless.
st. kui heli ikka ei meeldi, siis mõistlikum juba teised kõllid osta. icon_cool.gif
Kommentaarid: 314 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 267
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Spooky
HV kasutaja
Spooky

liitunud: 25.02.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.11.2012 13:54:25 vasta tsitaadiga

Vanemate kodus olevatel Solo 1 mk3-del viskasin kumiseva võimu seest välja (kasutatud vähemaksev eraldiseisev ressiiver või võim teeb juba helipildi paremaks), seinad kleepisin munarestiporoloniga üle, juhtmed asendasin 1.5mm kõlarikaablitega ja filtri elemendid asendasin Mundorfi odava-otsa juppidega. Parendamise tulemusena kõlarid hakkasid valjemini mängima; normaalsel helitugevusel kuminat kas pole või on seda mittehäirivalt ülivähe; kadus üleüldine puder, kõrged on teravamad ja täpsemad, bassi on rohkem ning see on konkreetsem. Ise jäin tulemusega rahule.

Arvestades, et kõlarid ja ressiiver olid juba olemas, ümberehituse maksumuseks kujunes 50 raha. Eks selle raha eest saaks Estonia 35AC-21 paari, mis kõlab paremini, kuid, ruumipuudusest tingituna, Estoniate laua peal hoidmine oleks hull overkill.
Kommentaarid: 69 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 65
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kembadesig
HV veteran
kembadesig

liitunud: 18.10.2010




sõnum 08.11.2012 23:59:25 vasta tsitaadiga

SOLO 1 MK3 + 50 raha asemel mõtleks ehk SOLO 6 peale. Muidugi on ressiiveri taga passiivina kasutades suureks eeliseks näiteks optilise kasutamise valmidus (sõltuvalt ressist muidug).
_________________
Sounds?...
Kommentaarid: 73 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 65
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
von Wu
HV Guru
von Wu

liitunud: 12.10.2007




sõnum 09.11.2012 01:19:24 vasta tsitaadiga

Või siis Pro 1. Ongi juba passiivsed kõlarid + võimendi.
_________________
Müüa igasugu asju
Kommentaarid: 901 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 675
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
WAV
HV veteran

liitunud: 02.03.2010




sõnum 09.11.2012 09:25:40 vasta tsitaadiga

Microlab SOLO1 vs SOLO6/7 seesolevate võimendite skeemilahendus ja helikvaliteet erineb nagu öö ja päev. St. SOLO1 võimendi väljavahetamisel on täesti mõte olemas, kuid SOLO6/7 puhul mitte niiväga kriitiline.

Microlab PRO1/2/3 seeria kõigil kõlaritel on esiteks kehva kvaliteediga valjukad (Hiina väljamõeldised) ja selle seeria eraldiasetsev võimendi on ka alla arvestust (lihtsal autoraadio kiibil võimendusskeem!).
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Multimeedia- ja helifoorum »  Microlab kõlarid mine lehele eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 18, 19, 20  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.