|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
marcor1
HV veteran

liitunud: 29.09.2003
|
21.08.2012 14:29:24
|
|
|
kas neil siis volume positsiooni mälu pole?. Eeldame, et tegemist on ikkagi PC setupiga.
_________________ War. War never changes.
Malkavian: [to a stop sign] No, you stop! |
|
| Kommentaarid: 70 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
64 |
|
| tagasi üles |
|
 |
olavsu1
külaline
|
21.08.2012 15:00:45
|
|
|
| kas on mõnda mälu mis ühel hetkel ei unusta talle salvestatud asju? eriti just sellise laiatarbe tehnika sees. mitu korda on endalgi, ühel seadmel mille heli on surunupphäälestusega, juhtunud seda et peab häält nullist üles vajutama sest see on seletamatul kombel nulli kukkunud.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Ardo89
HV vaatleja

liitunud: 30.01.2012
|
21.08.2012 18:49:16
|
|
|
Selle koha pealt oleks päris jama jah ,kui peaks iga kord mitut pulti näppima.Põhimõtteliselt ma peaks siis igakord kõlarid põhja keerama ja siis arvutist volume muutma hakkama?Aga kas kahte komplekti solo 7c-t saaks ühe puldiga juhtida? või siis wooferile ja solodele mingit universaal pulti järgi panna poleks võimalik?
Edit:
Mida rohkem praegu internetis kõlareid uurin,seda raskem on üldse midagi valida.Hetkel vaatasin juba üldse Radiotehnika s400m-e . Need saaks 400-ga kätte ja poleks arvatavasti wooferit vaja juurde ,kuigi siis peaks võimu ostma. Kas neid kannatab võrrelda solodega? kindlasti neil rohkem bassi ja valjemad on ka ,aga kõrgheli kvaliteedi poolest?
Solodega olen praegu rahul küll,aga süües kasvab isu.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
SSD
HV Guru

liitunud: 18.01.2006
|
21.08.2012 22:04:06
|
|
|
| Ardo89 kirjutas: |
Selle koha pealt oleks päris jama jah ,kui peaks iga kord mitut pulti näppima.Põhimõtteliselt ma peaks siis igakord kõlarid põhja keerama ja siis arvutist volume muutma hakkama?Aga kas kahte komplekti solo 7c-t saaks ühe puldiga juhtida? või siis wooferile ja solodele mingit universaal pulti järgi panna poleks võimalik?
Edit:
Mida rohkem praegu internetis kõlareid uurin,seda raskem on üldse midagi valida.Hetkel vaatasin juba üldse Radiotehnika s400m-e . Need saaks 400-ga kätte ja poleks arvatavasti wooferit vaja juurde ,kuigi siis peaks võimu ostma. Kas neid kannatab võrrelda solodega? kindlasti neil rohkem bassi ja valjemad on ka ,aga kõrgheli kvaliteedi poolest?
Solodega olen praegu rahul küll,aga süües kasvab isu. |
ütlen ainult paar asja.
s400 on saast kuubis! heli on nii sogane ja mudane, et mu meelest ei kõlba nad isegi läbu kõlariteks.
pultide kohapealt niipalju, et kui on kaks paari solo 7c-d siis üks pult mõjub mõlemale paarile seega paras jama on üht paari seadistada kui teine paar samas toas.
üldiselt oluline on välja mõelda milline peaks saama tulemus. kui see on teada siis on parem soovitada.
üldiselt kui vaja ikka korralikku tümmi, siis pane rõhk supakale! ja mida kallim ja kvaliteetsem, seda parem. ja surri jaoks oleks juba solo6c-d ka head. või üldse passiivid. ostad mingi enam-vähem ressi ja passiiv kõlarid. tulemus tuleks kindlasti parem kui nende solodega maeitea mida kompunnides.
|
|
| Kommentaarid: 314 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
267 |
|
| tagasi üles |
|
 |
WAV
HV veteran
liitunud: 02.03.2010
|
22.08.2012 05:22:27
|
|
|
| SSD kirjutas: |
pultide kohapealt niipalju, et kui on kaks paari solo 7c-d siis üks pult mõjub mõlemale paarile seega paras jama on üht paari seadistada kui teine paar samas toas. |
Mõjub jah ja samas tegelikult niiväga ei mõju kah. Oleneb infrapuna peegelduste efektiivsusest ruumis. Üldiselt kui üks kõlaripaar on ees suunas ja teine seljataga, siis mitte väga peegelduvas toas pult vastassuunda ikka ei mõika.
Kuid kahe puldi asemel üheainsa puldiga saab toimetada muidugi, seda nii ja naa suunates (ja võib lisaks teha ka näiteks mingi laepeegli, kuhu suunates mõjub korraga mõlemale kõlaripaarile siis - väga edev lahendus!)
|
|
| Kommentaarid: 7 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
7 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Miki-Hiir
HV veteran
liitunud: 04.03.2004
|
22.08.2012 08:26:06
|
|
|
| Mu meelest ei saa sellise lahendusega garanteerida, et puldi signaal alati võrdselt mõlemale komplektile mõjuks, tulemus on see, et kord mängib üks vaiksemalt, kord teine, häält vaiksemaks/valjemaks keerates pole kunagi selge, mis tegelikult juhtuma hakkab.
|
|
| Kommentaarid: 46 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
43 |
|
| tagasi üles |
|
 |
olavsu1
külaline
|
22.08.2012 10:44:54
|
|
|
Miki-Hiir, ühel komplektil krutid helivaljust, teisel muutub samal ajal tämber
|
|
| tagasi üles |
|
 |
ThomThom
HV kasutaja
liitunud: 10.04.2012
|
23.08.2012 16:30:18
|
|
|
| Seletage ära, kuidas te solo7-ed koos aktiivwoofriga tööle panete näiteks läpaka taga? Või näiteks koos Focusrite Scarlett 2i2 välisehelikaardiga?
|
|
| Kommentaarid: 21 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
21 |
|
| tagasi üles |
|
 |
olavsu1
külaline
|
23.08.2012 17:12:47
|
|
|
ThomThom,
üks võimalis on kui läppar toetab mikrofonipesa väljundiks lülitamist. Suunad mikseris supakale minevad signaalid sinna.
teine võimalus on väline helikaart.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
ThomThom
HV kasutaja
liitunud: 10.04.2012
|
23.08.2012 17:43:02
|
|
|
| olavsu1 kirjutas: |
ThomThom,
üks võimalis on kui läppar toetab mikrofonipesa väljundiks lülitamist. Suunad mikseris supakale minevad signaalid sinna.
teine võimalus on väline helikaart. |
Kui kasutaks välist helikaarti, näiteks olen vaadanud FOCUSRITE SCARLETT 2I2, millel on rca väljund küll olemas, aga sinna tunduks loogiline panna rca-d otse solo7-st. Mis hetkel woofer mängu peaks tulema?
|
|
| Kommentaarid: 21 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
21 |
|
| tagasi üles |
|
 |
olavsu1
külaline
|
23.08.2012 17:50:47
|
|
|
otsi ikka selline väline kaart mis 5.1 väljundit omab. FOCUSRITE SCARLETT 2I2 omab pesi vaid ainult monitoride jaoks millel balansseeritud ühendused/kaablid. RCA- väljundpesi tal kirjelduse järgi ei olegi.
midagi Trust USB Sound card 510E sarnast soovitaks. HinnaVaatluses ainult see ongi.
stuudio kaartidest ei julge rääkida, balansseeritud väljundid nendel ja kardan, et tavalisi aktiiv kõlareid sinna ei ühenda.
viimati muutis olavsu1 23.08.2012 19:09:02, muudetud 1 kord |
|
| tagasi üles |
|
 |
ThomThom
HV kasutaja
liitunud: 10.04.2012
|
23.08.2012 19:03:01
|
|
|
| Oskad midagi asjaliku ja samas hinnaklassis soovitada?
|
|
| Kommentaarid: 21 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
21 |
|
| tagasi üles |
|
 |
olavsu1
külaline
|
|
| tagasi üles |
|
 |
mtx125
HV kasutaja
liitunud: 07.01.2010
|
23.08.2012 22:38:59
|
|
|
| Selliseid odavaid hiina vahejuppe väga ei soovitaks, neelavad hirmus palju signaali ära. Vähe mõistlikum oleks osta kusagilt (auto)helitehnika poest korralikumad RCA jagaja kaablid. Teine variant oleks kasutada high-level inputi (juhul, kui wooferil on selline võimalus).
|
|
| Kommentaarid: 30 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
29 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kembadesig
HV veteran

liitunud: 18.10.2010
|
23.08.2012 22:58:01
|
|
|
Kui helikaardil endal pole piisavalt väljundeid, samuti ei ole aktiivvõimuga wooferil või stereopaaril PRE-OUT´i, siis ei ole eriti vahet kas jagad seda korraliku Y kaabli või eelnevalt näidatud splitteriga. Pigem soovitaksin siiski valida sellise helikaardi millel on piisavalt väljundeid, et kõik võimud-kõlarid piisava signaali saaksid.
Üks võimalikest lahendustest viimati puudutatud teema juures, kui soovitakse koos mängima panna mitu paari SOLO´sid ja ka aktiivwoofer, oleks Creative Soundblaster X-Fi 5.1 USB helikaart millel on olemas nii pult kui ka helinivoo nupp kaardi enda küljes.
Ühendad kõlarid kõik kaardi külge, sätid kõikvõimalikud nivood jms kõlarite-võimude peal paika ning edasi üldist nivood sätid helikaardi nupult edasi.
_________________ Sounds?... |
|
| Kommentaarid: 73 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
65 |
|
| tagasi üles |
|
 |
olavsu1
külaline
|
|
| tagasi üles |
|
 |
ThomThom
HV kasutaja
liitunud: 10.04.2012
|
24.08.2012 08:23:54
|
|
|
Tundub, et lihtsalt lahendust siis ei olegi? Olemas on paar solo7-ed ja Yamaha aktiivwoofer. Kuidas need näiteks iMaci või mõne läpaka, millel on ainult "kõrvaklapi" audio line out, taga mängima saada?
|
|
| Kommentaarid: 21 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
21 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Petz
HV Guru
liitunud: 05.11.2001
|
|
| Kommentaarid: 81 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
75 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kembadesig
HV veteran

liitunud: 18.10.2010
|
25.08.2012 17:46:25
|
|
|
Pulte ei pea ju kasutama, sätid nivood kõlaritel kasvõi erinevates ruumides paika ning edaspidi saad ju helikaardist helinivood kruttida.
_________________ Sounds?... |
|
| Kommentaarid: 73 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
65 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ronn
HV kasutaja
liitunud: 01.03.2005
|
29.08.2012 14:22:20
|
|
|
| Nuputan millega oleks mõistlik telekast heli kätte saada. Kui suure ruumi toitmiseks sobivad Logitech z623 kõlarid, kas nad üldse sobivad teleka taha filmide vaatamiseks või on rohkem mõeldud arvuti taha laua peale. On olemas ka üks vana resiiver või oleks mõtted selle raha eest mingid suuremad kõlarid osta.
|
|
| Kommentaarid: 6 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
6 |
|
| tagasi üles |
|
 |
olavsu1
külaline
|
29.08.2012 16:59:44
|
|
|
| kembadesig, arvuti mikserit kui ühte jubedaimat asja ei tahaks üldse näppida.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
kembadesig
HV veteran

liitunud: 18.10.2010
|
29.08.2012 20:40:26
|
|
|
olavsu1, kõik on arusaadav, aga see on üks võimalikest lahendustest.
ronn, teleka kõrvaklapiväljundit saab kasutada, sõltuvalt mudelist võib ka muid võimalusi olla. Ressiiver pluss korralikumad kõlarid on tunduvalt parem lahendus, aga jällegi oleneb see asi veidi telekast endast ka mis signaali sealt kätte saab. Kui filme läbi arvuti vaatad, siis saab heli arvutist ning pilti vaatad telekast.
_________________ Sounds?... |
|
| Kommentaarid: 73 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
65 |
|
| tagasi üles |
|
 |
exciter
HV kasutaja
liitunud: 18.12.2008
|
13.09.2012 09:47:12
|
|
|
Küsimus nende palju kiidetud Solo 6C kõlarite kohta: Kas neid on mõtet toppida lihtsalt teleka taha ( kõrvaklapi auku)? Või peaks ostma ikka korraliku võimu/ressiiveri vahele? Hetkel on tavaline LCD kodus, ning teleka kõlaritest tuleb vaid puss
NB! Plaan osta Solo 6C'd siis .
|
|
| tagasi üles |
|
 |
WAV
HV veteran
liitunud: 02.03.2010
|
13.09.2012 09:58:54
|
|
|
| exciter kirjutas: |
Küsimus nende palju kiidetud Solo 6C kõlarite kohta: Kas neid on mõtet toppida lihtsalt teleka taha ( kõrvaklapi auku)? Või peaks ostma ikka korraliku võimu/ressiiveri vahele? Hetkel on tavaline LCD kodus, ning teleka kõlaritest tuleb vaid puss
NB! Plaan osta Solo 6C'd siis . |
Üldiselt on mõtet küll, paremaks saab igal juhul.
Samas pead anda ei saa, et kui palju just, kuna helikvaliteet oleneb ka teleka enda sees oleva eelvõimendi müra/moonutuste kvaliteedist ja sinna lisatud fikseeritud sageduskorrektorist (nn. fikseeritud tämbriasend kuularite jaoks). Enamasti peaks see küll igati rahuldav olema, kuid ega neid kõikvõimalikke erinevaid telekate mudeleid tea...
|
|
| Kommentaarid: 7 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
7 |
|
| tagasi üles |
|
 |
vallo
HV veteran

liitunud: 27.11.2001
|
13.09.2012 10:00:10
|
|
|
| Kõrvaklapi asemel võta heli parem liiniväljundist, kui seda pole, siis scardi august.
|
|
| Kommentaarid: 68 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
66 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ThomThom
HV kasutaja
liitunud: 10.04.2012
|
18.09.2012 00:16:38
|
|
|
| exciter kirjutas: |
Küsimus nende palju kiidetud Solo 6C kõlarite kohta: Kas neid on mõtet toppida lihtsalt teleka taha ( kõrvaklapi auku)? Või peaks ostma ikka korraliku võimu/ressiiveri vahele? Hetkel on tavaline LCD kodus, ning teleka kõlaritest tuleb vaid puss
NB! Plaan osta Solo 6C'd siis . |
Ise panin mitte küll Solo 6C vaid lihtsamad B-73 mudelid vana plasma taha, kus kõlarid juba õhtal olid ja nüüd mängib kordades paremini kui varem.
Signaali võtsin muidugi 2*rca-ga, mitte "kõrvaklapiaugust".
|
|
| Kommentaarid: 21 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
21 |
|
| tagasi üles |
|
 |
p2rn4
HV kasutaja
liitunud: 09.10.2004
|
27.09.2012 14:17:46
|
|
|
Praegusel otsin 2.0 kõlareid, millel on mõistlik bass ja mida paigutada laua peale (et alumisi naabreid mitte häirida) ning silma on jäänud SOLO 6C. Infot kogudes olen jõudnud järeldustele (lükake ümber, kui ma kusagil valesti olen asjadest aru saanud):
* SOLO 6C ja 7C erinevad üksteisest ainult helitugevuse poolest (7C pakub siis kõvemat heli).
* SOLO 6C-l pole midagi nii vapustavat bassi, kuid väga külmaks 2.0 juures ka ei jäta.
* SOLO 6C on üks puhtama heliga kõlarikomplekt, mis selles hinnaklassis on.
* Microlabi puldid on õrnad ja neid tuleks väga suure hoolega käsitleda.
Jääb üle vaid küsida:
* Kui kaua nad üldiselt vastu ka peavad?
* Kavas ühendada kõlarid 3.5 mm integreeritud helikaardi külge ning olen kuulnud, et 3.5 mm üleminek on halb mõte. Äkki keegi oskab seda täpsustada?
* Kas tasub üldse odavamaid variante vaadata? Kui jah, siis milliseid?
_________________ Good, better, best. Never let it rest. Until your good is better and your better is best. - Tim Duncan |
|
| Kommentaarid: 46 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
46 |
|
| tagasi üles |
|
 |
SSD
HV Guru

liitunud: 18.01.2006
|
27.09.2012 14:24:09
|
|
|
mu solo 6c-del on vist pult tuksi läinud. kindluse mõttes küsiks targematelt üle, et kas solode puldid kindlalt kõik ühel sagedusel?
et võtan suvalise solo komplekti ja teisest solo komplektist puldi siis kõik töötab ikkagi?
äkki kellelgi tartus on kodus solod. tuleksin oma puldiga läbi ja saaksin teada kas mul on puldi viga. patarei on multimeetriga kontrollitud ja nagu uus.
samas sobiks ka see kui keegi oma solode puldi tasku paneks ja minu juurest läbi astuks, siis teaks, et kõlarite poolel kindlalt viga pole.
|
|
| Kommentaarid: 314 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
267 |
|
| tagasi üles |
|
 |
raku16
HV kasutaja
liitunud: 08.06.2009
|
27.09.2012 14:37:38
|
|
|
Minul läks ka esimene pult nahka. Tellisin netist (AKst) uue.
Ei usu, et erinevad sagedused, muidu neid pulte ju väga müüja ei saaks, sest äkki mõnel ei tööta ?
Seega usun, et ikka kõik ühe mõõdupuu järgi
Endal int. 3.5 otsas solo 7c ja ei ütleks, et halb heli oleks
Kuigi mina võibolla pole ka kõige parem helimees
|
|
| Kommentaarid: 18 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
18 |
|
| tagasi üles |
|
 |
[Valts]
HV kasutaja
![[Valts] [Valts]](https://foorum.hinnavaatlus.ee/images/avatars/upload/b1dfd1433884b83458be647c5ecf20c2.jpg)
liitunud: 09.08.2003
|
14.10.2012 22:40:25
|
|
|
| No see pult on ikka täielik õnnetusehunnik, algusest peale sellega ilge keberniit olnud. Kas Elioni digitv pulti või midagi analoogset ei saa kõlareid kontrollima panna?
|
|
| Kommentaarid: 33 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
32 |
|
| tagasi üles |
|
 |
von Wu
HV Guru

liitunud: 12.10.2007
|
14.10.2012 22:42:15
|
|
|
Saab panna suvalise õppimisvõimelise universaalpuldi. See eeldab muidugi seadistamiseks töökorras originaalpulti.
_________________ Müüa igasugu asju |
|
| Kommentaarid: 901 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
675 |
|
| tagasi üles |
|
 |
[Valts]
HV kasutaja
![[Valts] [Valts]](https://foorum.hinnavaatlus.ee/images/avatars/upload/b1dfd1433884b83458be647c5ecf20c2.jpg)
liitunud: 09.08.2003
|
14.10.2012 22:44:40
|
|
|
| von Wu kirjutas: |
| Saab panna suvalise õppimisvõimelise universaalpuldi. See eeldab muidugi seadistamiseks töökorras originaalpulti. |
Olen googeldanud selle kohta, aga midagi pole leidnud, ehk oskad kusagile juhatada?
|
|
| Kommentaarid: 33 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
32 |
|
| tagasi üles |
|
 |
von Wu
HV Guru

liitunud: 12.10.2007
|
|
| Kommentaarid: 901 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
675 |
|
| tagasi üles |
|
 |
nmk
Kreisi kasutaja
liitunud: 23.09.2003
|
17.10.2012 00:02:10
|
|
|
sai fc330 ostetud ja selle raha eest võib rahule küll jääda. sattide juhtmed olid liiga lühikesed aga läks tavaline rca pikendus vahele ja korras.
|
|
| Kommentaarid: 72 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
71 |
|
| tagasi üles |
|
 |
exciter
HV kasutaja
liitunud: 18.12.2008
|
02.11.2012 18:31:00
|
|
|
Küsimus Solo 6c'de kohta: Kas nendega saab ka nn. vaikselt muusikat kuulata, ilma, et mingit sahinat sees oleks? Odavama otsa kõlaritel on alati mingi sahin/kahin sees, kui a la Volume on 2 või 3 peal. Kuidas nendega on?
Tänud!
|
|
| tagasi üles |
|
 |
haldz
HV veteran

liitunud: 29.12.2003
|
02.11.2012 18:46:01
|
|
|
| kellelgi on ideid mis element panna asemele kui üks kõrged läks läbi. Vahetan muidugi mõlemad ära ehk siis 2tk. Solo 7c tegemist.
|
|
| Kommentaarid: 153 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
138 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kembadesig
HV veteran

liitunud: 18.10.2010
|
02.11.2012 22:02:42
|
|
|
Visaton oleks üks võimalik ja suht asjalik variant. Kõiks sõltub kui palju Sul raha on, isilikult olen mitmetes "riiuli" tüüpi kõlarites kuulanud selle tootja mudelit G 20 SC. Tegemist päris korraliku tweeteriga, hind ja selle kvaliteet on muidugi SOLO 6C/7Ć´ga võrreldes veidi teisest klassist. Samal tootjal on jällegi teisigi tweetereid mida sinna asemele saad panna.
_________________ Sounds?... |
|
| Kommentaarid: 73 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
65 |
|
| tagasi üles |
|
 |
WAV
HV veteran
liitunud: 02.03.2010
|
03.11.2012 00:27:45
|
|
|
| exciter kirjutas: |
Küsimus Solo 6c'de kohta: Kas nendega saab ka nn. vaikselt muusikat kuulata, ilma, et mingit sahinat sees oleks? Odavama otsa kõlaritel on alati mingi sahin/kahin sees, kui a la Volume on 2 või 3 peal. Kuidas nendega on?
Tänud! |
Subjektiivne... Oleneb su kuulamisruumi üldisest müratasemest, su enda kuulmistundlikkusest, kuulamiskaugusest. Üldiselt väike sahin ja surin on neilgi sees küll, kuid niipalju kui mäletan, sai ka nende madalamate nivooastmete peal muusikast aru küll ja eriti ei häirinud nagu. Pigem minu ükskord tehtud katsel kippus muusika päris esimestel nivooastmetel hoopiski ruumimüra fooni sisse ära kaduma.
|
|
| Kommentaarid: 7 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
7 |
|
| tagasi üles |
|
 |
exciter
HV kasutaja
liitunud: 18.12.2008
|
03.11.2012 01:10:48
|
|
|
| WAV kirjutas: |
| exciter kirjutas: |
Küsimus Solo 6c'de kohta: Kas nendega saab ka nn. vaikselt muusikat kuulata, ilma, et mingit sahinat sees oleks? Odavama otsa kõlaritel on alati mingi sahin/kahin sees, kui a la Volume on 2 või 3 peal. Kuidas nendega on?
Tänud! |
Subjektiivne... Oleneb su kuulamisruumi üldisest müratasemest, su enda kuulmistundlikkusest, kuulamiskaugusest. Üldiselt väike sahin ja surin on neilgi sees küll, kuid niipalju kui mäletan, sai ka nende madalamate nivooastmete peal muusikast aru küll ja eriti ei häirinud nagu. Pigem minu ükskord tehtud katsel kippus muusika päris esimestel nivooastmetel hoopiski ruumimüra fooni sisse ära kaduma. |
Ma küsin siis otse: Kas enne magama minekut saaks nendega kõlaritega vaikselt vivaldit kuulata ( laps toas magamas ) ja nii, et mingit sahinat sisse ei kostuks
|
|
| tagasi üles |
|
 |
iFlop
Kreisi kasutaja

liitunud: 03.05.2003
|
03.11.2012 01:22:35
|
|
|
| exciter, enda Solo 6C eksemplaari kohta oskan öelda seda, et muusikat kuulates sahinat ei kuule. Kerge sahin on kuuldav aga täielikus vaikuses, ehk muusika mängida ei tohi ning arvuti ka kõrval müriseda ei tohi. Kui juba mingigi heli kõlaritest läbi lasta, siis summutab see selle sahina: eelnev postitus
|
|
| Kommentaarid: 67 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
66 |
|
| tagasi üles |
|
 |
exciter
HV kasutaja
liitunud: 18.12.2008
|
03.11.2012 10:12:00
|
|
|
| iFlop kirjutas: |
| exciter, enda Solo 6C eksemplaari kohta oskan öelda seda, et muusikat kuulates sahinat ei kuule. Kerge sahin on kuuldav aga täielikus vaikuses, ehk muusika mängida ei tohi ning arvuti ka kõrval müriseda ei tohi. Kui juba mingigi heli kõlaritest läbi lasta, siis summutab see selle sahina: eelnev postitus |
Ok, tänud siis!
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Gizmoz
Kreisi kasutaja

liitunud: 24.09.2005
|
03.11.2012 10:31:22
|
|
|
Ehk kellelgi mingit aimu mis moodi teise pulti sinna külge haakida saaks , hetkel näha et vana pult lõpetas üldse töötamise . Arvan et pult nahkas , vahetasin patarei ära ja enam pult ei toimi.
universaalpult lahenduseks ? Aga kuidas teda häälestataks?
|
|
| Kommentaarid: 15 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
14 |
|
| tagasi üles |
|
 |
haldz
HV veteran

liitunud: 29.12.2003
|
07.11.2012 17:14:12
|
|
|
| kembadesig kirjutas: |
Visaton oleks üks võimalik ja suht asjalik variant. Kõiks sõltub kui palju Sul raha on, isilikult olen mitmetes "riiuli" tüüpi kõlarites kuulanud selle tootja mudelit G 20 SC. Tegemist päris korraliku tweeteriga, hind ja selle kvaliteet on muidugi SOLO 6C/7Ć´ga võrreldes veidi teisest klassist. Samal tootjal on jällegi teisigi tweetereid mida sinna asemele saad panna.
 |
Kas see halb ?
http://www.noortehnik.ee/grupid/action/show_product/product_id/853/
|
|
| Kommentaarid: 153 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
138 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ThomThom
HV kasutaja
liitunud: 10.04.2012
|
08.11.2012 01:09:23
|
|
|
| Aga kui üldse rääkida Microlabide, kas siis solo6/solo7 näppimisest, siis milliste elementide vastu võiks originaalid üldse väljavahetada? Kas paremate 6.5 paigaldamine võiks madalamat otsa võimsamaks teha? Palju originaal võim üldse välja annab?
|
|
| Kommentaarid: 21 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
21 |
|
| tagasi üles |
|
 |
WAV
HV veteran
liitunud: 02.03.2010
|
08.11.2012 01:30:05
|
|
|
| ThomThom kirjutas: |
| Aga kui üldse rääkida Microlabide, kas siis solo6/solo7 näppimisest, siis milliste elementide vastu võiks originaalid üldse väljavahetada? Kas paremate 6.5 paigaldamine võiks madalamat otsa võimsamaks teha? Palju originaal võim üldse välja annab? |
Ma ei usu, et kuuldavalt palju paremaks teha annab. Need SOLO6/7 küljes olevad valjukad on isegi juba head ja oma hinna suhtes ikka väga head, kui mitte parimad üldse. Pigem tuleks edasiarendades kasti akustikat täiustada (alustades näiteks sisepindade läbimõeldult paigaldatud summutitega). Sellesse kasti mingeid hirmkalleid tipp-hifi valjukaid paigaldada oleks juba natuke mõttetu disbalanss.
SOLO'de võimendi on üldiselt rahuldav, normaalne diskreet-transistorvõimendi. Muidugi saab paremaid, kuid ma ei näe probleemi mitte võimsuse osas, vaid hoopis mürade ja muude kvaliteedinäitajate täiendava lihvimise võimalustes. Sellise ruumalaga kast ei peagi kõvemini karjuma, sel juhul ta ei saaks enam kvaliteeditaset hoida siis.
|
|
| Kommentaarid: 7 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
7 |
|
| tagasi üles |
|
 |
SSD
HV Guru

liitunud: 18.01.2006
|
08.11.2012 09:51:17
|
|
|
kasti siseseinad võib vatiga üle kleepida (kuminat võtab vähemaks) ja pmtl. kõik. edasine tuuning oleks suht pointless.
st. kui heli ikka ei meeldi, siis mõistlikum juba teised kõllid osta.
|
|
| Kommentaarid: 314 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
267 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Spooky
HV kasutaja

liitunud: 25.02.2005
|
08.11.2012 13:54:25
|
|
|
Vanemate kodus olevatel Solo 1 mk3-del viskasin kumiseva võimu seest välja (kasutatud vähemaksev eraldiseisev ressiiver või võim teeb juba helipildi paremaks), seinad kleepisin munarestiporoloniga üle, juhtmed asendasin 1.5mm kõlarikaablitega ja filtri elemendid asendasin Mundorfi odava-otsa juppidega. Parendamise tulemusena kõlarid hakkasid valjemini mängima; normaalsel helitugevusel kuminat kas pole või on seda mittehäirivalt ülivähe; kadus üleüldine puder, kõrged on teravamad ja täpsemad, bassi on rohkem ning see on konkreetsem. Ise jäin tulemusega rahule.
Arvestades, et kõlarid ja ressiiver olid juba olemas, ümberehituse maksumuseks kujunes 50 raha. Eks selle raha eest saaks Estonia 35AC-21 paari, mis kõlab paremini, kuid, ruumipuudusest tingituna, Estoniate laua peal hoidmine oleks hull overkill.
|
|
| Kommentaarid: 69 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
65 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kembadesig
HV veteran

liitunud: 18.10.2010
|
08.11.2012 23:59:25
|
|
|
SOLO 1 MK3 + 50 raha asemel mõtleks ehk SOLO 6 peale. Muidugi on ressiiveri taga passiivina kasutades suureks eeliseks näiteks optilise kasutamise valmidus (sõltuvalt ressist muidug).
_________________ Sounds?... |
|
| Kommentaarid: 73 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
65 |
|
| tagasi üles |
|
 |
von Wu
HV Guru

liitunud: 12.10.2007
|
09.11.2012 01:19:24
|
|
|
Või siis Pro 1. Ongi juba passiivsed kõlarid + võimendi.
_________________ Müüa igasugu asju |
|
| Kommentaarid: 901 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
675 |
|
| tagasi üles |
|
 |
WAV
HV veteran
liitunud: 02.03.2010
|
09.11.2012 09:25:40
|
|
|
Microlab SOLO1 vs SOLO6/7 seesolevate võimendite skeemilahendus ja helikvaliteet erineb nagu öö ja päev. St. SOLO1 võimendi väljavahetamisel on täesti mõte olemas, kuid SOLO6/7 puhul mitte niiväga kriitiline.
Microlab PRO1/2/3 seeria kõigil kõlaritel on esiteks kehva kvaliteediga valjukad (Hiina väljamõeldised) ja selle seeria eraldiasetsev võimendi on ka alla arvestust (lihtsal autoraadio kiibil võimendusskeem!).
|
|
| Kommentaarid: 7 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
7 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|