|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
indrpo
HV Guru
liitunud: 14.11.2004
|
15.03.2012 10:00:24
|
|
|
Pigem oli mõeldud vastusega seda, et ruuter mida Elion kliendile tasuta jagab, on võimeline kliendile teenuseid vahendama mõistlikuse piirides, kuni 8 digiboksi läbi switchi ning kuni 100Mbit/s, kuni 2 voip telefoninumbrit. Selge see, et kiirus langeb iga lisateenuse kasutamisel, 1 töötav digiboks võtab ära ca 3-6Mbit/s, üks töötab voip võtab kõne ajal ära ca 100Kbit/s
Kui teha otse korterisse siseneva võrgukaabli otsas või läbi optilise konverteri speedtest.net kiirusetest on tulemus 99% juhtudel ca 98Mbit/s alla ning 19,98Mbit/s üles. Kiirusetest lihtsalt ei suuda rohkem 100M pordi otsas näidata. Kui TG784 ruuter vahele ühendada langeb testikiirus heal juhul 1Mbit/s kuna ruuter ei suuda vastavaid pakette nii kiiresti vahendada.
Kui testida kiirust näiteks hea kiirusega FTP'st allalaadimisega siis saab nii otse kui ka läbi ruuteri puhtalt 100Mbit/s kätte, tegemist on puhta LAN ühendusega otse optikast, mingeid kadusid vahel pole nagu Elioni adsli või Starmani coax puhul müramarginaalid, sumbuvused jms.
Teine asi on nüüd sellise kliendiga kellel kodus arvuti serverit teeb, ftp, torrent üles/alla jms. siis hakkab ühendust piirama ruuteri võimsus ja Thomson just serverit üleval pidada ei suuda. Piirajaks ühenduste arv, protsessimisjõudlus jms. Mõnda aega koormust saanud, väsib seade ära ja langetab teenuste kvaliteedi hoidmiseks kiirust, iptv üldjuhul ruudutama ei hakka kuid netikiirus võib kukkuda ligi 20Mbit/s peale. Nii räägivad ka kasutajad foorumist.
Tavakasutaja saab aga Thomsoniga üldjuhul hakkama, see ei langeta kiirust, ei jookse kokku kui tõmbad netist mahukaid faile, vaatad erinevat videostriimingut jne. kõik jookseb 100M alla.
Seega kui tahad piiramatult koormata oma 100M ühendust tuleb hankida piiramatu võimsusega ruuter või ühendada arvuti otse Elioni võrgukaabliga. Ja mida ei tasu kindlasti teha, otsida speedtest.net lehelt kiirusetesti mis näitab täpselt 100M alla ning 20M üles. Kiirusetestid ei näita kunagi täpselt vaid ligikaudset tulemust. Stabiilne ja hea kiirusega FTP on alati kõige täpsem testimisvahend kus näeb jooksvalt kuidas suurem fail üles või alla liigub.
|
|
| Kommentaarid: 262 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
228 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Wtf
HV kasutaja

liitunud: 22.12.2008
|
15.03.2012 10:03:06
|
|
|
Digibox + telefon mis on ruuteri taha ühendatud võtavad ka mingi kiiruse ära. Elioni kontoris on 789 ruuteri taga 2 digiboxi, + arvuti ja kiirus näitab 104 DL ja 11 UL. Kas siis parem ruuter või elioni majas parem ühendus:D
Spoiler 
_________________ wat? |
|
| Kommentaarid: 21 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
20 |
|
| tagasi üles |
|
 |
indrpo
HV Guru
liitunud: 14.11.2004
|
15.03.2012 10:18:38
|
|
|
| Wtf kirjutas: |
Digibox + telefon mis on ruuteri taha ühendatud võtavad ka mingi kiiruse ära. Elioni kontoris on 789 ruuteri taga 2 digiboxi, + arvuti ja kiirus näitab 104 DL ja 11 UL. Kas siis parem ruuter või elioni majas parem ühendus:D
Spoiler 
|
Lihtne põhjus, ärimajades ja ka mõningates korrusmajades on Gbit KMI switch, samuti on optilisel võrgul konverter Gbit LAN pesaga, kui kasutad TG789 ruuterit millel on Gbit WAN pesa, siis on ruuteri ühendus Elioni võrguga 1Gbit/s mis annab võimaluse ära tarbida 100M internetti ning lisaks hunniku digibokse, ilma internetikiiruse kaota.
|
|
| Kommentaarid: 262 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
228 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ho Ho
HV Guru

liitunud: 16.02.2002
|
15.03.2012 10:27:55
|
|
|
| Fukiku kirjutas: |
No see jutt, et overhead on nii väike, et pole võimalik mõõta, on ikka natuke jama.  |
Kogu võrguliikluse overheadi jah võid vabalt mõõta aga jutt ei käinud sellest. Jutt käis, et kui suur lisa overhead tekib kui sul näiteks varasema PC->modem koosluse vahele tekib juurde switch. Sealt tekkivat lisa overheadi aga juba niisama naljalt ei mõõda
_________________ Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity" |
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
87 |
|
| tagasi üles |
|
 |
iir
HV Guru

liitunud: 20.06.2006
|
18.03.2012 18:44:33
|
|
|
ahah, Elion on lautelefoni jälle avalikuks teinud? Helistavad igasugused ja ma raiun, et see ei ole avalik nr jne. Nüüd vaatan ongi jälle nähtaval kataloogides. Et nagu WTF?
E: Eriti kihvt, tädi vastab, et ei näe, et me oleksime selle teenuse kunagi tellind. Ise veel helistasin neile ja tellisin selle. Peale seda polnud nr kuskil üleval, nüüd tahavad teenustasu saada jälle selle eest. oi krdi Elion, televisiooni keeravad aafrikasse, nüüd telefoni ka veel. Vahest tuleb mitu korda nädalas mingi müügikõne...
_________________ sometimes i hug myself for no reason.
you dont need a reason to call me. me not answer anyway |
|
| Kommentaarid: 90 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
indrpo
HV Guru
liitunud: 14.11.2004
|
18.03.2012 19:13:54
|
|
|
Müügikõnest ei pääse ka salastatud numbrite omanikud, mul mitu numbrit mis pole kunagi väljas olnud ja tuleb ikka kõnesid...nädalas 1 maksimaalselt. Tundub, et huupi või mingis kindlas järjekorras valitakse.
Numbri salastus peaks olema näha ka iseteeninduses ning eKodu menüüs teleriekraanilt. Samas võib seda edasi lahata, kas mõne toote vahetusega maha ei jäetud.
|
|
| Kommentaarid: 262 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
228 |
|
| tagasi üles |
|
 |
eShelobik
HV Guru

liitunud: 01.04.2003
|
18.03.2012 19:54:46
|
|
|
| huvitav, kas süsteem katki, mul ekodu valikute alla tekkinud 100/20 mb ühendus, aga tellida ei lase, süsteemi viga. Kui 165 helistasin, siis öeldi, et mul siiski 12/1 võimalik saada ainult.
|
|
| Kommentaarid: 295 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
262 |
|
| tagasi üles |
|
 |
sigakoer
Kreisi kasutaja
liitunud: 23.01.2004
|
19.03.2012 14:31:30
|
|
|
| indrekp kirjutas: |
| Müügikõnest ei pääse ka salastatud numbrite omanikud, mul mitu numbrit mis pole kunagi väljas olnud ja tuleb ikka kõnesid...nädalas 1 maksimaalselt. Tundub, et huupi või mingis kindlas järjekorras valitakse. |
Üpris sageli tuleb ju ette, et helistab mingi salajane või välismaine number ning laseb vaid korra siristada. Pakuks et robotid käivad numberid järjest läbi helistamas, nagu vanakooli scannerid kohe. Ainult et modemite asemel otsivad kutsuvat tooni.
|
|
| Kommentaarid: 40 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
39 |
|
| tagasi üles |
|
 |
trebla
Kreisi kasutaja

liitunud: 07.12.2002
|
19.03.2012 19:14:45
|
|
|
Väga OT juba, aga need välismaised numbrid ootavad su tasulist tahasihelistamist.
_________________ Having a smoking section in a restaurant is like having a peeing section in a swimming pool.
velo.clubbers.ee |
|
| Kommentaarid: 68 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
60 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jeesus188
kodustatud

liitunud: 14.04.2003
|
23.03.2012 10:13:00
|
|
|
Mingu see ettevõte piiksu, rsk teleka pilt kaob ära, netti pole ja sis mingi fucking automaatvastaja ytleb, et yhendus on häiritud. No mida piixu rsk
Haha teadet ka jätta ei saa, vajutage nr 2 ja siis piip piip jne
Täna tuleb yks tõsine vestlus nendega, tähepoiste kaabel ka olemas koridoris
_________________ This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud" |
|
| Kommentaarid: 71 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
64 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Fukiku
Kreisi kasutaja

liitunud: 06.11.2003
|
23.03.2012 10:33:50
|
|
|
| jeesus188 kirjutas: |
Mingu see ettevõte piiksu, rsk teleka pilt kaob ära, netti pole ja sis mingi fucking automaatvastaja ytleb, et yhendus on häiritud. No mida <b>piixu</b> rsk
Haha teadet ka jätta ei saa, vajutage nr 2 ja siis piip piip jne
Täna tuleb yks tõsine vestlus nendega, tähepoiste kaabel ka olemas koridoris  |
No aga kui teenusepakkujal on juba teada, et ühendus on häiritud (mida, olgem ausad, juhtub ka parimate ISP-de puhul), siis mida sa sellega saavutad, et sa mingi helldeski neegri peale lärmata saad veel? Kui neil juba info olemas on, ju nad siis ka tegutsevad..
_________________ Foxic is just a simple fox
Enne kui sa küsid oma küsimuse - küsi seda vannipardilt! Rangelt soovitatav enne programmeerimise alafoorumisse uue teema tegemist. |
|
| Kommentaarid: 2 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
2 |
|
| tagasi üles |
|
 |
indrpo
HV Guru
liitunud: 14.11.2004
|
23.03.2012 12:21:19
|
|
|
| jeesus188 kirjutas: |
Mingu see ettevõte piiksu, rsk teleka pilt kaob ära, netti pole ja sis mingi fucking automaatvastaja ytleb, et yhendus on häiritud. No mida <b>piixu</b> rsk
Haha teadet ka jätta ei saa, vajutage nr 2 ja siis piip piip jne
Täna tuleb yks tõsine vestlus nendega, tähepoiste kaabel ka olemas koridoris  |
Pidev probleem (loe tähemehe teemat) lahendab siis ajutise probleemi?
Kui tegemist on üldise teenuse häirega siis ei tohiks lahendamine kaua aega võtta, kui tegemist on vaid sinu teenuse rikkega siis tuleb telefoni põmmida.
|
|
| Kommentaarid: 262 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
228 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jeesus188
kodustatud

liitunud: 14.04.2003
|
23.03.2012 12:52:17
|
|
|
| indrekp kirjutas: |
| jeesus188 kirjutas: |
Mingu see ettevõte piiksu, rsk teleka pilt kaob ära, netti pole ja sis mingi fucking automaatvastaja ytleb, et yhendus on häiritud. No mida <b>piixu</b> rsk
Haha teadet ka jätta ei saa, vajutage nr 2 ja siis piip piip jne
Täna tuleb yks tõsine vestlus nendega, tähepoiste kaabel ka olemas koridoris  |
Pidev probleem (loe tähemehe teemat) lahendab siis ajutise probleemi?
Kui tegemist on üldise teenuse häirega siis ei tohiks lahendamine kaua aega võtta, kui tegemist on vaid sinu teenuse rikkega siis tuleb telefoni põmmida. |
Tähemehe probleemidega ka kursis, aga yhe korraliku moraali tahaks küll edasi neile anda. Alates eilsest jamast, lõpetades switchidega, et saaks normaalselt netis käia jne
_________________ This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud" |
|
| Kommentaarid: 71 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
64 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Pailaps
HV Guru
liitunud: 13.05.2004
|
23.03.2012 14:49:01
|
|
|
| jeesus188 kirjutas: |
| indrekp kirjutas: |
| jeesus188 kirjutas: |
Mingu see ettevõte piiksu, rsk teleka pilt kaob ära, netti pole ja sis mingi fucking automaatvastaja ytleb, et yhendus on häiritud. No mida <b>piixu</b> rsk
Haha teadet ka jätta ei saa, vajutage nr 2 ja siis piip piip jne
Täna tuleb yks tõsine vestlus nendega, tähepoiste kaabel ka olemas koridoris  |
Pidev probleem (loe tähemehe teemat) lahendab siis ajutise probleemi?
Kui tegemist on üldise teenuse häirega siis ei tohiks lahendamine kaua aega võtta, kui tegemist on vaid sinu teenuse rikkega siis tuleb telefoni põmmida. |
Tähemehe probleemidega ka kursis, aga yhe korraliku moraali tahaks küll edasi neile anda. Alates eilsest jamast, lõpetades switchidega, et saaks normaalselt netis käia jne |
Selgituseks niipalju, sinu piirkonna rikke põhjustas ülepinge, sest vastavad seadmed olid mõlemad maha põlenud ja tuli asendada.
Sellist situatsiooni ette näha pole aga võimalik. Vabandan tekkinud ebamugavuse eest.
_________________ Ma trollin 50% oma postitustest. |
|
| Kommentaarid: 56 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
52 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rmc
Aeg Maha 2n

liitunud: 28.06.2005
|
26.03.2012 13:29:42
|
|
|
selline küsimus elioni kasutajatele, et, kas keegi on vedanud kahe erineva toa jaoks ühenduse nii laiali, et 2 telekat + 2 arvutit (või enam) ja kui telekat vaatad, siis ei võta interneti kiirust alla?
sain aru, et splitteriga peaks see võimalik olema?
asi siis selles, et tahaks ühendust vahetama hakata ja hetkel kaldub starmani poole, sest powerboost kaotati ära ja teleka töötamine ei häiri internetiliiklust... vastupidisel võimalusel koliks vb. elioni..
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 196 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
182 |
|
| tagasi üles |
|
 |
olafsand
HV Guru

liitunud: 07.09.2007
|
26.03.2012 13:55:52
|
|
|
| rmc, elion annab sulle portsu netti kätte ja selle kiirus jaguneb tarbivate seadmete vahel. Telekaga koos on nett aeglasem kui ilma jne.
|
|
| Kommentaarid: 63 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
60 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jeesus188
kodustatud

liitunud: 14.04.2003
|
26.03.2012 14:44:31
|
|
|
| olafsand kirjutas: |
| rmc, elion annab sulle portsu netti kätte ja selle kiirus jaguneb tarbivate seadmete vahel. Telekaga koos on nett aeglasem kui ilma jne. |
vaidleks vastu.
Tirides täis laksuga ja 2 telekat korraga mängivad, pole mingi probleem. Aga seda alles siis kui switch vahele sai pandud, see ruuteri junn ei kannata yldse yhendusi ja kiirusi. Kannatas ehk uuena, aga mul viskas kopa ette, kui 100M netist ylepäeva vaid 20M heal juhul alles jäi ja upload kiirus nullis oli stabiilselt. Restardi nupp oli esimene asi mida vajutasin, kui koju jõudsin
_________________ This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud" |
|
| Kommentaarid: 71 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
64 |
|
| tagasi üles |
|
 |
salatoimik
HV Guru

liitunud: 08.08.2006
|
26.03.2012 15:20:04
|
|
|
| jeesus188 kirjutas: |
| olafsand kirjutas: |
| rmc, elion annab sulle portsu netti kätte ja selle kiirus jaguneb tarbivate seadmete vahel. Telekaga koos on nett aeglasem kui ilma jne. |
vaidleks vastu.
Tirides täis laksuga ja 2 telekat korraga mängivad, pole mingi probleem. Aga seda alles siis kui switch vahele sai pandud, see ruuteri junn ei kannata yldse yhendusi ja kiirusi. Kannatas ehk uuena, aga mul viskas kopa ette, kui 100M netist ylepäeva vaid 20M heal juhul alles jäi ja upload kiirus nullis oli stabiilselt. Restardi nupp oli esimene asi mida vajutasin, kui koju jõudsin  |
no see on optika otsas, aga kui vase otsas, siis kaotad kiirust nii või naa.
Vaid siis ei kaota, kui igale arvutile ja telerile oma ühenduse tellid. Ehk siis antud juhul 4xekodu (hind kh muidugi tõuseb 4x)
_________________ LehesFoto - Täis suvaklõpse ja muud |
|
| Kommentaarid: 39 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
35 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rmc
Aeg Maha 2n

liitunud: 28.06.2005
|
26.03.2012 15:31:18
|
|
|
jeesus188, sinu juhtum ongi mu juhtumile vastav... kuidas sa üles ehitasid, kuhu vahele switch jne? endal praegu olemas ka e4200 ruuter, mis jagaks kõike väga rahulikult...
ongi valik praegu kas starman XL või elioni 100/20
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 196 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
182 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ramm
Kreisi kasutaja

liitunud: 04.10.2004
|
26.03.2012 15:54:48
|
|
|
| olafsand kirjutas: |
| rmc, elion annab sulle portsu netti kätte ja selle kiirus jaguneb tarbivate seadmete vahel. Telekaga koos on nett aeglasem kui ilma jne. |
Niipalju võin öelda et 100MB mida elion pakub ,nende Thomsoni ruuter ei võimalda sellist kiirust.Seega see on suht pointless.
|
|
| Kommentaarid: 19 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
19 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002
|
|
| Kommentaarid: 186 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
147 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rmc
Aeg Maha 2n

liitunud: 28.06.2005
|
26.03.2012 15:59:36
|
|
|
kas mitte elion ei peaks pakkuma vastavat varustust, et saaksin selliseid kiirusi kätte ?
mis mõte seda muidu pakkuda on ?
jeesus188 vastus huvitaks endiselt väga
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 196 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
182 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ramm
Kreisi kasutaja

liitunud: 04.10.2004
|
26.03.2012 16:03:41
|
|
|
| rmc kirjutas: |
kas mitte elion ei peaks pakkuma vastavat varustust, et saaksin selliseid kiirusi kätte ?
mis mõte seda muidu pakkuda on ?
jeesus188 vastus huvitaks endiselt väga |
Elion vastustab kuni sinu korterini selle kiiruse, see mis sul seal korteris/majas toimub, selle eest nad ei vastuta ega huvita.
|
|
| Kommentaarid: 19 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
19 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002
|
|
| Kommentaarid: 186 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
147 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ramm
Kreisi kasutaja

liitunud: 04.10.2004
|
26.03.2012 16:06:49
|
|
|
Võtad 2 aastase kohustusega paketi kus 100MB sees ja seal antakse sulle TG784 vastu ning koheselt olen sunnitud ostma TG789,et saada soovitud kiirust kätte, loogika vastane Elioni poolt.
|
|
| Kommentaarid: 19 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
19 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002
|
26.03.2012 16:12:35
|
|
|
2 aastase siduvuslepingu võtmine on võimalus, mitte kohustus. Keegi ei käsi TG784 võtta - võid panna oma ruuteri või osta TG789. Samuti ei ole kohustust võtta siduvuslepinguga ONTi või digiboksi.
Enamusele kasutajatele on TG784'jast enam kui küllalt, samuti pole kvaliteediprobleeme kui torrent lühema keti otsa panna.
|
|
| Kommentaarid: 186 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
147 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rmc
Aeg Maha 2n

liitunud: 28.06.2005
|
26.03.2012 16:24:06
|
|
|
idiootne küll, et pakuvad ühendusega lepingut tehes mingit ruuterit, mis ei võimalda täisvõimsusel seda ühendust ära kasutada...
ühesõnaga kui mul on e4200 olemas endal, siis sellega ei peaks probleeme olema... ent kuidas sellisel juhul telekad ühendataks ? nii, et ei häiriks internetiliiklust nagu enne mainitud
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 196 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
182 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jeesus188
kodustatud

liitunud: 14.04.2003
|
26.03.2012 17:04:40
|
|
|
| rmc kirjutas: |
jeesus188, sinu juhtum ongi mu juhtumile vastav... kuidas sa üles ehitasid, kuhu vahele switch jne? endal praegu olemas ka e4200 ruuter, mis jagaks kõike väga rahulikult...
ongi valik praegu kas starman XL või elioni 100/20 |
kaabel seinast ->switch->arvuti
Kaabel seinast (sama kaabel) ->switch->ruuter->üks juhe motorola boksi (tv1), teine juhe läbi seinakontaktis oleva adapteri, mille vastand on teise toas ja sealt teise digiboksi (tv2)
pm peale nii yhendamist pole kiirusega probleeme olnud kordagi, ega tv pildiga.
va kui elionil jälle mingi lokaalset tõrge just pole
samas nad võiks krt selle switchi tasuta kaasa anda, kui teavad, et kaasa antav ruuter on juust ja ei kannata midagi.
ma pean lisa investeeringu tegema, et nende teenust normaalselt tarbida
_________________ This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud" |
|
| Kommentaarid: 71 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
64 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rmc
Aeg Maha 2n

liitunud: 28.06.2005
|
26.03.2012 17:08:31
|
|
|
ehk kaabel seinast switchi ja otse sealt arvutisse, ruuterist läbi telekatesse..
ei tea, kas selline süsteem töötaks, et kaabel seinast->ruuter->portidest laiali telekatesse ja arvutitesse.. ?
seesama e4200 siis.
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 196 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
182 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jeesus188
kodustatud

liitunud: 14.04.2003
|
26.03.2012 17:18:10
|
|
|
| rmc kirjutas: |
ehk kaabel seinast switchi ja otse sealt arvutisse, ruuterist läbi telekatesse..
ei tea, kas selline süsteem töötaks, et kaabel seinast->ruuter->portidest laiali telekatesse ja arvutitesse.. ?
seesama e4200 siis. |
Ise pead seadistama hakkama seda ruuterit, et pilti näitaks. See on mulle suht tuumateadus
Teleka taga see 784 käib normaalselt. Kui plaan jääda elioni, siis saab ju seadmed tasuta, kui juba switchi vahele paned ja neti sellest mööda lased va wifi, siis miks sa seda 4200 yritad vahele toppida, see teleka näitamine on 784-le kui piknikul olemine
_________________ This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud" |
|
| Kommentaarid: 71 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
64 |
|
| tagasi üles |
|
 |
olafsand
HV Guru

liitunud: 07.09.2007
|
26.03.2012 22:48:18
|
|
|
| jeesus188 kirjutas: |
| olafsand kirjutas: |
| rmc, elion annab sulle portsu netti kätte ja selle kiirus jaguneb tarbivate seadmete vahel. Telekaga koos on nett aeglasem kui ilma jne. |
vaidleks vastu.
Tirides täis laksuga ja 2 telekat korraga mängivad, pole mingi probleem. Aga seda alles siis kui switch vahele sai pandud, see ruuteri junn ei kannata yldse yhendusi ja kiirusi. Kannatas ehk uuena, aga mul viskas kopa ette, kui 100M netist ylepäeva vaid 20M heal juhul alles jäi ja upload kiirus nullis oli stabiilselt. Restardi nupp oli esimene asi mida vajutasin, kui koju jõudsin  |
Kuna küsimuses polnud juttugi 100 megasest ja kuna mul 100 megast ei võimaldata, siis vastasin vasepaari kasutajana.
|
|
| Kommentaarid: 63 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
60 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rmc
Aeg Maha 2n

liitunud: 28.06.2005
|
27.03.2012 00:04:43
|
|
|
olafsand, arusaadav..
lõppkokkuvõttes otsustasin starmani kasuks ikkagi, lihtsam on lihtsalt... toovad ruuteri, AASTASE lepinguga (vs. elioni 2), ruuter võimaldab maks kiirust ilmselt, lisaks wifi jms., ruuterist saab ilusti arvutid kaabliga ühendada ja teleka jaoks saab digiboksi, mis võtab eraldi kaablist oma kiiruse, teine telekas kaabliga analoog tv, seega kiiruse drope ei tule televiisori pärast... saab e4200 üldse maha müüa
natuke kahju, aga, pole midagi teha sellega enam lihtsalt
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 196 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
182 |
|
| tagasi üles |
|
 |
revo1
HV kasutaja

liitunud: 22.06.2009
|
04.04.2012 20:19:58
|
|
|
Oi persse küll!
Algul nussitakse mingi naarbi nett, siis saab pika helistamise peale uuesti oma kiire ühenduse päevaks tagasi ja siis järgmine päev on vapsee mingi 1 megane...
SAAST! Pealnägija jääb vaatamata:(
|
|
| Kommentaarid: 12 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
10 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jeesus188
kodustatud

liitunud: 14.04.2003
|
|
| Kommentaarid: 71 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
64 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Pailaps
HV Guru
liitunud: 13.05.2004
|
12.04.2012 20:08:59
|
|
|
Nüüd peaks täies mahus toimima. 19.40 sai ühenduse tagasi. VOIP telefoni omanikud antud rikkest mõjutatud ei olnud. Viga puudutas digitaaljaama telefone.
_________________ Ma trollin 50% oma postitustest. |
|
| Kommentaarid: 56 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
52 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jeesus188
kodustatud

liitunud: 14.04.2003
|
12.04.2012 20:45:59
|
|
|
| Pailaps kirjutas: |
Nüüd peaks täies mahus toimima. 19.40 sai ühenduse tagasi. VOIP telefoni omanikud antud rikkest mõjutatud ei olnud. Viga puudutas digitaaljaama telefone. |
mul polegi voipi, aga nüüd töötab
_________________ This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud" |
|
| Kommentaarid: 71 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
64 |
|
| tagasi üles |
|
 |
salatoimik
HV Guru

liitunud: 08.08.2006
|
12.04.2012 21:04:30
|
|
|
| Pailaps kirjutas: |
Nüüd peaks täies mahus toimima. 19.40 sai ühenduse tagasi. VOIP telefoni omanikud antud rikkest mõjutatud ei olnud. Viga puudutas digitaaljaama telefone. |
Nuvot, ja elioni foorum on kisa täis, kui psk see v0ip ikka on
_________________ LehesFoto - Täis suvaklõpse ja muud |
|
| Kommentaarid: 39 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
35 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jeesus188
kodustatud

liitunud: 14.04.2003
|
12.04.2012 21:10:40
|
|
|
| salatoimik kirjutas: |
| Pailaps kirjutas: |
Nüüd peaks täies mahus toimima. 19.40 sai ühenduse tagasi. VOIP telefoni omanikud antud rikkest mõjutatud ei olnud. Viga puudutas digitaaljaama telefone. |
Nuvot, ja elioni foorum on kisa täis, kui psk see v0ip ikka on  |
nu aga kui nett maas, siis ei saa isegi telefoniga rääkida kui voip olemas. nüüd telefon maas, aga tv ja nett töötavad. 2 otsaga asi
_________________ This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud" |
|
| Kommentaarid: 71 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
64 |
|
| tagasi üles |
|
 |
salatoimik
HV Guru

liitunud: 08.08.2006
|
12.04.2012 21:13:13
|
|
|
| jeesus188 kirjutas: |
nu aga kui nett maas, siis ei saa isegi telefoniga rääkida kui voip olemas. |
Mobiilne nett kh olemas ju
_________________ LehesFoto - Täis suvaklõpse ja muud |
|
| Kommentaarid: 39 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
35 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jeesus188
kodustatud

liitunud: 14.04.2003
|
12.04.2012 21:20:02
|
|
|
| salatoimik kirjutas: |
| jeesus188 kirjutas: |
nu aga kui nett maas, siis ei saa isegi telefoniga rääkida kui voip olemas. |
Mobiilne nett kh olemas ju  |
mobiiliga saab ka rääkida
ok, eks ma proovin selle voipi millalgi ära.
kas ma pean mingeid juhtmeid ka liigutama?
_________________ This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud" |
|
| Kommentaarid: 71 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
64 |
|
| tagasi üles |
|
 |
salatoimik
HV Guru

liitunud: 08.08.2006
|
12.04.2012 21:22:25
|
|
|
| jeesus188 kirjutas: |
| salatoimik kirjutas: |
| jeesus188 kirjutas: |
nu aga kui nett maas, siis ei saa isegi telefoniga rääkida kui voip olemas. |
Mobiilne nett kh olemas ju  |
mobiiliga saab ka rääkida
|
Sa pead v0ip-i tellima, ning kui seda juba teinud, siis enam vana traati tagasi ei saa
| jeesus188 kirjutas: |
| salatoimik kirjutas: |
| jeesus188 kirjutas: |
nu aga kui nett maas, siis ei saa isegi telefoniga rääkida kui voip olemas. |
Mobiilne nett kh olemas ju  |
mobiiliga saab ka rääkida
|
Pidasin selle all silmas, et elioni Voipi saad kasutada ükskama kus nett olemas on (ning kaasaegne föön, kompuuter jne). Helista kasvõi USAs elioni numbriga.
_________________ LehesFoto - Täis suvaklõpse ja muud |
|
| Kommentaarid: 39 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
35 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jeesus188
kodustatud

liitunud: 14.04.2003
|
13.04.2012 00:02:50
|
|
|
mis on voipi ja tavatelefoni +/- teineteise suhtes ?
_________________ This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud" |
|
| Kommentaarid: 71 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
64 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Renq
HV veteran

liitunud: 21.12.2003
|
13.04.2012 00:13:55
|
|
|
| elion sõles üldse ei tööta? digitv ma mõtlen, net on aga telekas on täiesti must
|
|
| Kommentaarid: 5 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
5 |
|
| tagasi üles |
|
 |
SSD
HV Guru

liitunud: 18.01.2006
|
13.04.2012 00:17:51
|
|
|
| jeesus188 kirjutas: |
kaabel seinast ->switch->arvuti
Kaabel seinast (sama kaabel) ->switch->ruuter->üks juhe motorola boksi (tv1), teine juhe läbi seinakontaktis oleva adapteri, mille vastand on teise toas ja sealt teise digiboksi (tv2)
pm peale nii yhendamist pole kiirusega probleeme olnud kordagi, ega tv pildiga.
va kui elionil jälle mingi lokaalset tõrge just pole
samas nad võiks krt selle switchi tasuta kaasa anda, kui teavad, et kaasa antav ruuter on juust ja ei kannata midagi.
ma pean lisa investeeringu tegema, et nende teenust normaalselt tarbida |
et kui mul on elioni optiline korteris ja tahan, et arvutil oleks net max kiirusel siis panen enne ruuterit switchi vahele ja võtan arvutile sealt neti?
huvitav kes siis ip-sid jagama hakkab? kas fiibri modem? või elioni server hakkab mulle ruuteriks?
|
|
| Kommentaarid: 314 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
267 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jeesus188
kodustatud

liitunud: 14.04.2003
|
13.04.2012 00:33:22
|
|
|
| SSD kirjutas: |
| jeesus188 kirjutas: |
kaabel seinast ->switch->arvuti
Kaabel seinast (sama kaabel) ->switch->ruuter->üks juhe motorola boksi (tv1), teine juhe läbi seinakontaktis oleva adapteri, mille vastand on teise toas ja sealt teise digiboksi (tv2)
pm peale nii yhendamist pole kiirusega probleeme olnud kordagi, ega tv pildiga.
va kui elionil jälle mingi lokaalset tõrge just pole
samas nad võiks krt selle switchi tasuta kaasa anda, kui teavad, et kaasa antav ruuter on juust ja ei kannata midagi.
ma pean lisa investeeringu tegema, et nende teenust normaalselt tarbida |
et kui mul on elioni optiline korteris ja tahan, et arvutil oleks net max kiirusel siis panen enne ruuterit switchi vahele ja võtan arvutile sealt neti?
huvitav kes siis ip-sid jagama hakkab? kas fiibri modem? või elioni server hakkab mulle ruuteriks? |
saad teise ip juurde, ylejäänud on sisemised. täpselt matsu ei jaga, aga mul see töötab
siin vist natuke täpsem seletus
https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=7010720#7010720
_________________ This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud" |
|
| Kommentaarid: 71 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
64 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jeanman
Kreisi kasutaja

liitunud: 30.06.2004
|
13.04.2012 10:10:11
|
|
|
| Elion ei soovi vist et inimesed neile helistaks klienditoele.Ma ei saa vähemalt sinna helistatud.Miskine 165 lühinumber ja siis veel eraldi väljatoodud ärikliendile miski number.Helistan siis sinna erakliendi numbrile ja hakkab miskine onu rääkima et kui eraklient siis vajuta 1 ja kui äriklient siis vajuta 2.Jääb arusaamatuks et miks siis eraldi numbrid välja toodud kui pean ükskõik mis numbril helistades ikka valima mis klient ma olen.Probleem on tegelt selles et mul androidi nutikas telefon ja kui ta ütleb et vajuta 1 vai 2 siis mina ei oska oma telefonile numbadi ette kuvada.Jääbki valik tegemata.1182-te helistades ja küsides , et andke miskine normaalne number antakse kohe tasuline teh. toe number mis on pea 10 euri per kõne.Seega ma ei saagi uurida kas see 50/10 nett minuni jõuaks vai mitte.Aga 10 euri ma ka ei hakka maksma, käigu kanni, kui linna lähen siis lähen esindusest läbi ja lasen vähe auru välja seal.
|
|
| Kommentaarid: 39 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
36 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Betamax
HV Guru

liitunud: 29.05.2003
|
|
| Kommentaarid: 751 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
564 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Mnator
HV Guru
liitunud: 18.10.2007
|
13.04.2012 10:38:46
|
|
|
| Lihtsam on saata oma soovidega e-mail, küll nad siis ise helistavad tagasi.
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Väikemees
HV kasutaja

liitunud: 05.01.2010
|
13.04.2012 10:44:55
|
|
|
Mnator, Aga vastus jõuab palju hiljem kohale ka siis
|
|
| Kommentaarid: 8 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
8 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Mnator
HV Guru
liitunud: 18.10.2007
|
13.04.2012 10:58:43
|
|
|
| 9 korda mõõda ja üks kord lõika, ehk teisisõnu - väike mõtlemisaeg tuleb ikka kasuks
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|