praegune kellaaeg 28.06.2026 13:37:31
|
 |
Uudised »
Pealtkuulamine ja tsensuur, NSA, ACTA, DMCA, GDPR... »
Eesti valitsus on ACTA salaja heaks kiitnud? (Euroopa Parlamendis peatselt lõpphääletus?)
|
märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine 1, 2, 3 ... 13, 14, 15 ... 33, 34, 35 järgmine
|
|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
borru
HV veteran

liitunud: 21.12.2003
|
23.01.2012 14:02:16
|
|
|
| Risku kirjutas: |
Mart Laari vastus Taneli järelepärimisele:
| tsitaat: |
| Täidan lubaduse. Esiteks on sellele eelnõule vastu olnud nii IRL partnererakond Euroopas Euroopa Rahvapartei kui ka IRL esindaja Tunne Kelam. Teiseks pole sellel eelnõul Eestile mingit otsest mõju. Kui see peaks ka Euroopas vastu võetama, vajavad selle eelnõu Eesti seadusandlust karmistavad punktid igal juhul Eesti seadusandja kinnitust. Kui see peaks katte jõudma, siis olen veendunud, et Eesti parlament langetab õige otsuse, |
https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=221928394557834&id=281541778525993¬if_t=share_comment |
Tõepoolest, on Kelam vastu hääletanud. Ülejäänud seltskond on kiitnud takka.
link
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Aeron
HV Guru

liitunud: 11.02.2002
|
23.01.2012 14:06:22
|
|
|
Nutune. Saatsin petitsioonid oma sugukonnale laiali ning ilmselt peaks tööjuures ka asja üles võtma tõsisemalt...
_________________ Võib öelda, et ma olen liigselt enesekeskne, aga mind see ei häiri
Tulge kõik HV rahvaga jalkat mängima!| |
|
| tagasi üles |
|
 |
Maldur
HV veteran
liitunud: 02.02.2007
|
23.01.2012 14:09:44
|
|
|
| whippit kirjutas: |
Viita siis vastavale sättele ka. |
Karmen Turk räägib sellest viidatud Vikerraadio saates umbes 24 minuti peal, mida ma ka osundasin siia eile õhtul. Vastavat sätet otsin pärast tänast saadet.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees

liitunud: 27.01.2003
|
23.01.2012 14:10:16
|
|
|
| iceincube kirjutas: |
| olavsu1 kirjutas: |
iceincube, aga vaata nende meediakanalite omanikke. kas nemad pole mitmete firmade kaudu seotud Bilderbergi Grupiga? Kui seos on olemas siis ei avalda nad mitemidagi.
kahju on väikestest animaatoritest ACTA teeb MMD animatsioonist kriminaalkuriteo. |
Vat, pole kunagi uurind kuidas hiearhi läheb.
Samas kuidas moodi see püramiid toimiks? Antakse ette teemad millest peatoimetaja lugusi läbi lasta ei tohi, isegi kui ajakirjanik tuleb ideega?
Sel juhul peaks peatoimetajat pommima. Juhul kui tema on see frontline kes ütleb mis läheb ja mis mitte.
See teglelikult ongi ulme, et saata omanikele vms kuna see polegi nende asi ja tööülessanne. |
Vaata kasvoi seda Rupert Murdoch-i korporatsiooni skanaadali - tema kui omanik otseselt keelas osasi teemasi, millest ei kirjutataks ega raagitaks ja neid, millest peaks. Tema kask laks otse peatoimetajatele.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
blas
Kreisi kasutaja

liitunud: 27.01.2002
|
23.01.2012 14:12:45
|
|
|
| ottf kirjutas: |
| whippit kirjutas: |
| Olles uut ACTA teksti lugenud, ei näi seal küll midagi sellist olema, mille pärast peaks sedavõrd ähmi täis minema. Lepingu artiklis 27 sätestatu on juba ammuilma nii EL õiguses, kui ka Eesti õiguses ära reguleeritud ning see leping ainult kordab seda, mis on juba aastaid kehtinud. Internetiteenuse pakkujalt teabe nõudmine kasutaja kohta (art 27 lg 5) on aastast 2006 infoühiskonna teenuse seaduses sees, vt ka§ 11. Art 27 lõigete 6-7 sisu on juba täna reguleritud autoriõiguseseaduses ja direktiivis 2001/29. Ülejäänud osa on lihtsalt deklaratiivne. |
kas juba praegu võib siis teenusepakkujat karistada kui keegi user midagi valesti teeb?
keegi paneb delfisse kommentaari copyrightiga pildi ning autor võib delfi kohtusse kaevata ja 10 mln. nõuda kahjutasu kuna pildi turuväärtus on 10 mln. ?????
või? |
Muidugi saab, otsi Leedo vs Delfi Riigikohtu otsus üles:)
...ok, see pole küll autoriõiguste teema aga teenusepakkuja vastutuse koha pealt oli murranguline.
_________________ The truth is out there |
|
| tagasi üles |
|
 |
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees

liitunud: 27.01.2003
|
23.01.2012 14:14:59
|
|
|
| ahtopahtel kirjutas: |
Leidsin Redditist huvitava lingi - tuleb välja, et 2010 oli ACTA kohta hääletus ning seal löödi see napilt maha. Huvitav aga, et 5'st eesti saadikust 4 OLID HEAKSKIITVA HÄÄLE ANDNUD.
link
Minu austus Tunne Kelami vastu(keda tunnen isiklikult), et ta on säilitanud kaine mõistuse ning ratsionaalsuse.
Eesti mahamüüjad siis vastavalt:
Ivari Padar
Siiri Oviir
Vilja Savisaar-Toomast
Indrek Tarand
Mina saadan hiljemalt homme hommikul kõigile saadikutele kirja ning palun oma brüsseli kontaktidel ka nendega rääkida, see on täielik hullumeelsus millega nad on nõustunud.
Või on europarlamendis sama case mis US senatis - seadused loetakse läbi siis, kui wikipedia pannakse päevaks kinni. |
Tanud lingi eest, tundub yldse yks huvitav sait olema.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Darth-Maul
HV kasutaja

liitunud: 24.10.2002
|
23.01.2012 14:15:36
|
|
|
Tänases Päevalehes oli ka sellel teemal päris pikalt kirjutatud... tervelt kaks rida anekdootide rubriigis:
| tsitaat: |
Kohtuotsus aastast 2020:
"kaks aastat ilma internetita" |
|
|
| tagasi üles |
|
 |
whippit
HV vaatleja
liitunud: 23.01.2005
|
23.01.2012 14:19:15
|
|
|
| blas kirjutas: |
| ottf kirjutas: |
| whippit kirjutas: |
| Olles uut ACTA teksti lugenud, ei näi seal küll midagi sellist olema, mille pärast peaks sedavõrd ähmi täis minema. Lepingu artiklis 27 sätestatu on juba ammuilma nii EL õiguses, kui ka Eesti õiguses ära reguleeritud ning see leping ainult kordab seda, mis on juba aastaid kehtinud. Internetiteenuse pakkujalt teabe nõudmine kasutaja kohta (art 27 lg 5) on aastast 2006 infoühiskonna teenuse seaduses sees, vt ka§ 11. Art 27 lõigete 6-7 sisu on juba täna reguleritud autoriõiguseseaduses ja direktiivis 2001/29. Ülejäänud osa on lihtsalt deklaratiivne. |
kas juba praegu võib siis teenusepakkujat karistada kui keegi user midagi valesti teeb?
keegi paneb delfisse kommentaari copyrightiga pildi ning autor võib delfi kohtusse kaevata ja 10 mln. nõuda kahjutasu kuna pildi turuväärtus on 10 mln. ?????
või? |
Muidugi saab, otsi Leedo vs Delfi Riigikohtu otsus üles:)
...ok, see pole küll autoriõiguste teema aga teenusepakkuja vastutuse koha pealt oli murranguline. |
Delfi v Leedo puhul oligi küsimus selles, kas Delfi vastutuse piirangute aluseid täidab või mitte. Kui ei täida, siis saab loomulikult karistada. Kuigi, hilisemate EL kohtu lahendite valguses (Google v LVMH) on Riigikohtu lahend küllaltki vastuoluline. Teadaolevalt isegi nii, et riik on asunud inimõiguste kohtus Delfi v Leedo kaasuses Delfi seisukohti toetama.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
630
HV kasutaja
liitunud: 21.01.2004
|
23.01.2012 14:22:16
|
|
|
Praegu on pigem teema see, et Tanel kasutab paanikat HV reklaamimiseks, mitte ei räägi asjast. Ei ole selgeks tehtud, mis asi on kaubandusleping, kuidas see mõjutab Eesti Vabariigi seadusi(kui näiteks seadused omavahel vastuollu lähevad, kumb on ülem jne), kuidas ACTAga liitumine ikkagi käib. Ei ole mingit "salaja heaks kiitnud" asja. On ikkagi "leping" ja "lepingu tekst". Tehke vahe selgeks. Lepingu tekstiga nõustumine(st, ei taheta muudatusi teksti teha ja võetakse tekst aruteluks ka riigikokku-kas ühineda või mitte ...ei ole veel lepinguga liitumine). Siin juba halatakse, et mingi müstiline mees kirjutas mingile müstilisele lepingule alla ja keegi ei tea mis juhtus ja hing müüdi just kuradile vere eest või mida veel.
Lisaks tuuakse mingeid absurdseid näiteid. Ala enam ei tohi dushi all ümiseda laulujuppi vms. Ka praegu võib igasugu imeasju seadustest välja lugeda, see ei tähenda, et seda tehakse, isegi kui tohib.
Hea näide on seesamune, et politsei võib igaüht ilma põhjuseta 24h kinni hoida. No ja kas hoitakse siis massiliselt kinni?
Ikka väga palju mõttetut paanikat tekitatakse siin väga tõsise asja üle. Ja ei räägita enam isegi ACTAst vaid otsitakse , vabandage väljendust, mingeid debiilseid näiteid.
See läheb juba teemasse, USA mingis osariigis ei tohi pühapäeval kell 15 kassiga sugulises vahekorras olla vms.
Selge on, et ACTA on tõsine, aga teistpidi äärmuse loomine sellele arutelule küll mingit kasu ei too, pigem jätab mulje kui mingist mitteolulisest asjast, mille üle teoritiseerides nalja visatakse.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Aeron
HV Guru

liitunud: 11.02.2002
|
23.01.2012 14:25:13
|
|
|
Elioni uuele juhile läks kiri, uurime mis on minu tööandja seisukoht.
Petitsioonile saaks 1500 allkirja
Ma väga ei usu, et Elion tahab politseid hakata mängima ja kõigi ineti monitoorima. Kuradi kallis lõbus ja keegi ei võida...
_________________ Võib öelda, et ma olen liigselt enesekeskne, aga mind see ei häiri
Tulge kõik HV rahvaga jalkat mängima!| |
|
| tagasi üles |
|
 |
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees

liitunud: 27.01.2003
|
23.01.2012 14:27:57
|
|
|
| Kontakt kirjutas: |
| Väike põnts kõikidele ACTA-vastastele. 2010 käis juba asi hääletusel ja kõik oli avalik. Ja alles nüüd ärkate? Ja teie enda valitud saadikud hääletasid poolt. |
"Avalik" voibolla toesti selles mottes, et info oli koigile kattesaadav ainult neile, kes otseselt teadsid, et selline asi yldse eksisteerib. See tundub umbes sama nagu keegi sokutaks kedagi informeerimata kuskile avaliku raamatukoguriiulisse muu myra vahele mingi materjali - samas hea ju hiljem oelda, et nae, info oli koigile kattesaadav ja "avalik".
viimati muutis SKG 23.01.2012 14:30:08, muudetud 1 kord |
|
| tagasi üles |
|
 |
teamgt
HV kasutaja
liitunud: 15.06.2004
|
|
| tagasi üles |
|
 |
EagerFish
HV vaatleja

liitunud: 08.11.2011
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Firefly
HV Guru

liitunud: 26.02.2004
|
23.01.2012 14:49:18
|
|
|
| borru kirjutas: |
Tõepoolest, on Kelam vastu hääletanud. Ülejäänud seltskond on kiitnud takka.
link |
Milline häbi! Me saatsime Europarlamenti inimesed, kes soovivad vabatahtlikult pidurdada Eesti infotehnoloogilist arengut ja innovatsiooni.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Maldur
HV veteran
liitunud: 02.02.2007
|
23.01.2012 14:52:53
|
|
|
| 630 kirjutas: |
| Praegu on pigem teema see, et Tanel kasutab paanikat HV reklaamimiseks, mitte ei räägi asjast. Ei ole selgeks tehtud, mis asi on kaubandusleping, kuidas see mõjutab Eesti Vabariigi seadusi(kui näiteks seadused omavahel vastuollu lähevad, kumb on ülem jne), kuidas ACTAga liitumine ikkagi käib. Ei ole mingit "salaja heaks kiitnud" asja. |
Kas võib nii aru saada et enne ei tohi teemat teha või sellest rääkida kuni on vastu võetud ja seega kõigile selge mis see asi tähendab?
Ja kas äkki Tanel ei tohiks üldse midagi kirjutada, kuna mistahes postitusega ta ju reklaamib HV'd?
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Morrandir
HV vaatleja
liitunud: 19.09.2003
|
23.01.2012 14:56:42
|
|
|
| EagerFish kirjutas: |
Mul jäi natuke arusamatuks mida Tarand mõtles sellega mis ta vastas oma poolt hääle õigustuseks.
Kas keegi oskab seletada lihtsamalt. |
Hea küsimus, LHV foorumis arutati seda teemat niimoodi (http://lhv.delfi.ee/forum/free/122255):
| tsitaat: |
Sinu segadus on tingitud seaduste ja protseduurireeglite mittetundmisest. Kõik toimub vastavalt reeglitele. |
Isiklikult sain sellest niimoodi aru, et poolt hääletamine tähendas seda, et oli ACTA'ga nõus, aga parandustega, aga vastu hääletamine seda, et ei ole nõus ning seega ei saa seda parandada ka. Üldiselt tundus, et Tarand siiski parandustega ACTA poolt, tuues õigustuseks Prantsusmaa veinitegijad. Poleemika tekib ju sellest, et keegi ei hakka elu sees ACTA't parandama - kui ta vastu võetakse, siis ilmselt täispaketina või hullemana, kui alguses oli - ja kui Wikileaksi poleks olnud, oleksime ACTA'st alles siis teada saanud, kui ta Euroopa Parlamendis hääletusel on.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
anubis
HV Guru

liitunud: 08.06.2002
|
23.01.2012 15:04:27
|
|
|
Jätan märgi maha, toetan igati kodanikualgatusi ACTA vastu.
Meediablackout on täielik.
Muideks, ma arvan, et 1000 inimest saab HVst suhteliselt kiirelt kokku
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Killer-Bea
HV kasutaja

liitunud: 20.09.2006
|
23.01.2012 15:05:03
|
|
|
| 630 kirjutas: |
Praegu on pigem teema see, et Tanel kasutab paanikat HV reklaamimiseks, mitte ei räägi asjast. Ei ole selgeks tehtud, mis asi on kaubandusleping, kuidas see mõjutab Eesti Vabariigi seadusi(kui näiteks seadused omavahel vastuollu lähevad, kumb on ülem jne), kuidas ACTAga liitumine ikkagi käib. Ei ole mingit "salaja heaks kiitnud" asja. On ikkagi "leping" ja "lepingu tekst". Tehke vahe selgeks. Lepingu tekstiga nõustumine(st, ei taheta muudatusi teksti teha ja võetakse tekst aruteluks ka riigikokku-kas ühineda või mitte ...ei ole veel lepinguga liitumine). Siin juba halatakse, et mingi müstiline mees kirjutas mingile müstilisele lepingule alla ja keegi ei tea mis juhtus ja hing müüdi just kuradile vere eest või mida veel.
Lisaks tuuakse mingeid absurdseid näiteid. Ala enam ei tohi dushi all ümiseda laulujuppi vms. Ka praegu võib igasugu imeasju seadustest välja lugeda, see ei tähenda, et seda tehakse, isegi kui tohib.
Hea näide on seesamune, et politsei võib igaüht ilma põhjuseta 24h kinni hoida. No ja kas hoitakse siis massiliselt kinni?
Ikka väga palju mõttetut paanikat tekitatakse siin väga tõsise asja üle. Ja ei räägita enam isegi ACTAst vaid otsitakse , vabandage väljendust, mingeid debiilseid näiteid.
See läheb juba teemasse, USA mingis osariigis ei tohi pühapäeval kell 15 kassiga sugulises vahekorras olla vms.
Selge on, et ACTA on tõsine, aga teistpidi äärmuse loomine sellele arutelule küll mingit kasu ei too, pigem jätab mulje kui mingist mitteolulisest asjast, mille üle teoritiseerides nalja visatakse. |
Hirm on inidividuaali suur motivaator. Mida koledama pildi sa maalid mis VÕIB juhtuda seda suurem on võimalus, et inimesed saavad reaalselt aru ka mis toimub. Ja hetkel olukord just selline ongi, tee iseseisvat uurimustööd, vahistamisi on juba tehtud ka on inimesi juba surma mõistetud. MIDA VEEL SA TAHAD? Plaksutame käsi võtame vastu?
|
|
| tagasi üles |
|
 |
630
HV kasutaja
liitunud: 21.01.2004
|
23.01.2012 15:05:11
|
|
|
| Maldur kirjutas: |
| 630 kirjutas: |
| Praegu on pigem teema see, et Tanel kasutab paanikat HV reklaamimiseks, mitte ei räägi asjast. Ei ole selgeks tehtud, mis asi on kaubandusleping, kuidas see mõjutab Eesti Vabariigi seadusi(kui näiteks seadused omavahel vastuollu lähevad, kumb on ülem jne), kuidas ACTAga liitumine ikkagi käib. Ei ole mingit "salaja heaks kiitnud" asja. |
Kas võib nii aru saada et enne ei tohi teemat teha või sellest rääkida kuni on vastu võetud ja seega kõigile selge mis see asi tähendab?
Ja kas äkki Tanel ei tohiks üldse midagi kirjutada, kuna mistahes postitusega ta ju reklaamib HV'd? |
Aru võid saada kuidas soovid. Nii see mõeldud polnud. Pigem on Taneli jutt liiga ülepaisutatud, igal pool küsimuse esitamisel suured HV logod, viited HV foorumisse jne massiliselt.See ei näita nagu suurt huvi, vaid pigem reklaami tegemist.Vähemalt minu jaoks. Muidugi, saan ma aru temast, eks on temal huvi teema vastu kindlasti suurem kui tavalisel inimesel, aga no lihtsalt ütlen, et kõrvalt vaatlejale jääb selline paanika tekitamine ja "lähme tänavatele!!!" suhtumine natuke arusaamatuks. Eriti veel, kui aluseks võetakse valeandmed(ala, Eesti riik on juba allkirjastanud, kõik on läbi jnejne). Ma räägin, asja tuuma üle arutamine on igati loogiline ja positiivne- aga äärmused ja lollid näited, mis tegelikult asjasse ei puutu- ei too arutelule mingit kasu.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Leinö
HV veteran

liitunud: 07.05.2008
|
23.01.2012 15:16:01
|
|
|
630, anna mulle link kuskile mujale arutelule.
Ainus arutelu mida ma näinud olen, või kes suhtleb inimestega, on Tanel ja HV. Sellepärast ka HV-link läheb kaasa.
Oleks see streetrace foorumis, läheks streetrace link kaasa.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
iceincube
HV veteran

liitunud: 18.11.2005
|
23.01.2012 15:19:57
|
|
|
630, Mõnesmõttes saan aru murest.
Tegelikult on see link natuke halb tõesti. Mingi kokkuvõtlikum info peaks kuskil olema.
Keegi võõras ei viitsigi hakata teemat kammima ja otsima kasulikke kilde.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Maldur
HV veteran
liitunud: 02.02.2007
|
23.01.2012 15:22:05
|
|
|
Näiteks digi-tv foorumis on sellekohane arvamustevahetus - http://www.digi-tv.ee/viewtopic.php?f=41&t=14014 , kuid millised on selle aktiivsuse näitajad? Kolm postitust ja 166 vaatajat, kõva sõna kas pole?
HV teema on ilmselt tõesti ainuke koht kus kuidagi proovitakse puzzlet kokku sobitada.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Killer-Bea
HV kasutaja

liitunud: 20.09.2006
|
23.01.2012 15:22:48
|
|
|
| Tehke siis mingisugune hinnavaatlus.ee/arutelu , pange info üless ja kasulikud lingid, ajakirjandusele, raadiosaadetele, foorumitele jms.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Speedee
HV kasutaja

liitunud: 23.04.2003
|
23.01.2012 15:36:20
|
|
|
630, on sul okas pehmes kohas kinni või lihtsalt SP? Keegi ei tee siin paanikat või asjatud reklaami omale. Asi on tõsiselt võetav ja tuleb rohujuuretasandil tegutseda.
Ma saan aru, et eestlane on selline rahulik ja tuim olevus ja enne trummi lööma ei hakka, kui keegi otseselt tema kauka või elu kallale ei kipu. Aga, kui sa nimetad iseseisvat mõtlemist ja tegutsemist millegi vastu, mis võib meie elu pärssida, paanikaks, siis ma ei tea...
Keegi peab olema juht, asja edasi viia.
Isegi, kui praegune lärmi löömine osutub asjatuks, siis usun, et siit saab midagi õppida ka edaspidiseks, kui jälle tahetakse midagi peale suruda.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
LKits
HV Guru

liitunud: 06.09.2007
|
|
| tagasi üles |
|
 |
EagerFish
HV vaatleja

liitunud: 08.11.2011
|
23.01.2012 15:48:19
|
|
|
| Killer-Bea kirjutas: |
| Tehke siis mingisugune hinnavaatlus.ee/arutelu , pange info üless ja kasulikud lingid, ajakirjandusele, raadiosaadetele, foorumitele jms. |
Peaks töörühma kokku panema.
Ise näeks seda kuidagi nii, et oleks põhi leht kus teema kaupa ilusti jaotatud asi. Aga võimalikult lühikeselt.
Siis iga väite vms juurde on link kus saab täpsemalt lugeda. Täpsemate alt võiks ehk olla konkreetsete istungite, dokumendi lõikude ja inimesteni olla lingid.
Kinldasti on ühest sõnumit vaja. Selline tühja tulistamine ei intregeeri inimest kes ei tea midagi asjast.
lkits, word
_________________ give.ee - klientidele, kes hindavad disaini |
|
| tagasi üles |
|
 |
LKits
HV Guru

liitunud: 06.09.2007
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Animefriik
HV vaatleja
liitunud: 27.10.2004
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
|
| tagasi üles |
|
 |
xps
HV vaatleja
liitunud: 29.07.2010
|
23.01.2012 16:20:31
|
|
|
| Asi liigub:)
|
|
| tagasi üles |
|
 |
iceincube
HV veteran

liitunud: 18.11.2005
|
23.01.2012 16:22:28
|
|
|
Postimehes on endiselt tähtsaim uudis, et 20 kraadi külma tuleb nädalavahetus
Nagu seda poleks varem olnud
|
|
| tagasi üles |
|
 |
gsz
HV vaatleja
liitunud: 07.02.2006
|
23.01.2012 16:24:23
|
|
|
| Pole väga sage HV foorumi külastaja, aga logisin ka sisse, et toetust näidata sellele tublile ettevõtmisele.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Andrikas
HV vaatleja
liitunud: 30.10.2006
|
23.01.2012 16:33:50
|
|
|
| Kas oleks võimalik, et keegi formuleeriks mingisuguse ametliku pöördumise, mida saaks netis levitada ning mida võib iga inimene vastavale valitsuses olevale isiklule saata?
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Negaal
HV vaatleja

liitunud: 03.10.2008
|
23.01.2012 16:56:12
|
|
|
| gsz kirjutas: |
| Pole väga sage HV foorumi külastaja, aga logisin ka sisse, et toetust näidata sellele tublile ettevõtmisele. |
+1
|
|
| tagasi üles |
|
 |
HacaX
HV Guru

liitunud: 22.01.2004
|
23.01.2012 17:00:15
|
|
|
| whippit kirjutas: |
| Olles uut ACTA teksti lugenud, ei näi seal küll midagi sellist olema, mille pärast peaks sedavõrd ähmi täis minema. Lepingu artiklis 27 sätestatu on juba ammuilma nii EL õiguses, kui ka Eesti õiguses ära reguleeritud ning see leping ainult kordab seda, mis on juba aastaid kehtinud. Internetiteenuse pakkujalt teabe nõudmine kasutaja kohta (art 27 lg 5) on aastast 2006 infoühiskonna teenuse seaduses sees, vt ka§ 11. Art 27 lõigete 6-7 sisu on juba täna reguleritud autoriõiguseseaduses ja direktiivis 2001/29. Ülejäänud osa on lihtsalt deklaratiivne. |
Aga ei ole ju sama. Infoühiskonna teenuse seadus:
| tsitaat: |
§ 11. Jälgimiskohustuse puudumine
[...]
(3) Teenuse osutaja on kohustatud viivitamata teatama järelevalvet teostavale pädevale ametiisikule [...]
(4) Teenuse osutaja peab esitama prokuratuurile [...]
(5) Teenuse osutaja peab esitama kohtule [...] |
ACTA:
| tsitaat: |
| 27.4 Kooskõlas oma õigusaktidega võib lepinguosaline anda oma pädevale ametiasutusele õiguse nõuda internetiteenuste pakkujalt, et ta avaldaks õiguse omanikule kiiresti teabe, mis on vajalik tuvastamaks tellijat, kelle kontot rikkumise toimepanekuks väidetavalt kasutati [...] |
Ühel juhul on riik see kes andmeid tahab ja töötleb, teisel juhul aga delegeeritakse andmetes tuhnimise õigus kommertsasutusele edasi.
Autoriõiguse seadus:
| tsitaat: |
26.1 Autori nõusolekuta on lubatud reprodutseerida audiovisuaalset teost või teose helisalvestist kasutaja enda isiklikeks vajadusteks[..]
80. Autorid ja autoriõigusega kaasnevate õiguste omajad võivad oma õiguste kaitseks teosele või kaasnevate õiguste objektile lisada tehnilisi kaitsemeetmeid.
[...]
objekti vaba kasutamise juhtudel peab õiguste omaja kohaldama oma teosele [...] selliseid meetmeid, mis võimaldavad teose vabaks kasutamiseks õigustatud isikul kasutada teost [...] ulatuses, mis on vajalik vabaks kasutamiseks seadusega ettenähtud juhtudel ja tingimusel, et vabaks kasutamiseks õigustatud isikutel oleks seaduslik juurdepääs kaitstud teosele või autoriõigusega kaasnevate õiguste objektile [...] |
ACTA sellist lähenemist ei sisalda.
Ka ei leia ma meie hetkeseadustes sellist kohta mis lubab "saamata jäänud tulust" lähtuda kahjunõude esitamisel. Autoriõiguse seadus ütleb:
| tsitaat: |
§ 81 Autoriõiguste ja autoriõigustega kaasnevate õiguste tsiviilõiguslik kaitse
(1) Autor või autoriõigusega kaasnevate õiguste omaja võib teose või autoriõigusega kaasnevate õiguste objekti õigusvastase kasutamise korral muu hulgas nõuda:
1) teose või autoriõigusega kaasnevate õiguste objekti õigusvastase kasutamisega tekitatud varalise ja mittevaralise kahju hüvitamist vastavalt võlaõigusseaduse §-le 1043;
2) teose või autoriõigusega kaasnevate õiguste objekti õigusvastase kasutamise lõpetamist ja edasisest rikkumisest hoidumist vastavalt võlaõigusseaduse §-le 1055;
|
Võlaõigusseadus sätestab:
| tsitaat: |
§ 1043. Õigusvastaselt tekitatud kahju hüvitamine
Teisele isikule (kannatanu) õigusvastaselt kahju tekitanud isik (kahju tekitaja) peab kahju hüvitama, kui ta on kahju tekitamises süüdi või vastutab kahju tekitamise eest vastavalt seadusele.
§ 1055. Kahju tekitava tegevuse keelamine
(1) Kui kahju õigusvastane tekitamine on kestev või kui kahju õigusvastase tekitamisega ähvardatakse, võib kannatanu või isik, keda ähvardati, nõuda kahju tekitava käitumise lõpetamist või sellega ähvardamisest hoidumist [...]
[...]
(3) Kui kahju õigusvastane tekitamine seisneb autoriõiguse, autoriõigusega kaasneva õiguse või tööstusomandiõiguse rikkumises, võib isik, kelle õigusi rikuti, nõuda:
1) rikkumisest hoidumist tulevikus [...]
2) rikkumise kõrvaldamiseks tema õigusi rikkuvate kaupade ning põhiliselt kaupade tootmiseks või valmistamiseks vajalike materjalide ja seadmete suhtes mõistlike abinõude rakendamist, muu hulgas nende hävitamist või tagasivõtmist või lõplikku eemaldamist turustusvõrgust. |
Jah, lepe pole see mis seadus, aga kui päevakorda tuleb seaduse täiendamine siis lähtutakse kindlasti ka sellest milliste rahvusvaheliste lepetega on ühinetud.
Üks asi mis ACTA juures oluline on on tema lai ulatus. Täna ei sõida MPAA Eesti piraatidele sisse (minu arusaamist mööda) kahel põhjusel:
- me oleme konnatiik ida-Euroopas kust tõenäoliselt pole suurt lootust mingit rahalist kompensatsiooni saada.
- keskmine USA asjapulk kohe kindlasti ei tea millised õigusnormid meil kehtivad. EÜ liikmed küll oleme, aga sugugi mitte väga pikalt.
Juba praegu harrastatakse väljaspool USAd DMCAga vehkimist, kui aga tuleb ACTA, millele on alla kirjutanud nii USA kui EÜ, siis on märksa parem dokument millele viidata saab.
_________________ IMO & GPLed |
|
| tagasi üles |
|
 |
siinus
HV Guru

liitunud: 20.01.2007
|
23.01.2012 17:09:42
|
|
|
Lubati, et tõenäoliselt ülehomses R2 hommikuprogrammis "Silmad lahti" kuuleb mingit intervjuud ACTA kohta.
Vähemalt sellise vastuse ma neilt sain.
_________________ suck less | no slop grenade
Ma arvasin, et see oli Priit, aga tegelikult oli Tõnu, |
|
| tagasi üles |
|
 |
whippit
HV vaatleja
liitunud: 23.01.2005
|
23.01.2012 17:17:41
|
|
|
| HacaX kirjutas: |
| whippit kirjutas: |
| Olles uut ACTA teksti lugenud, ei näi seal küll midagi sellist olema, mille pärast peaks sedavõrd ähmi täis minema. Lepingu artiklis 27 sätestatu on juba ammuilma nii EL õiguses, kui ka Eesti õiguses ära reguleeritud ning see leping ainult kordab seda, mis on juba aastaid kehtinud. Internetiteenuse pakkujalt teabe nõudmine kasutaja kohta (art 27 lg 5) on aastast 2006 infoühiskonna teenuse seaduses sees, vt ka§ 11. Art 27 lõigete 6-7 sisu on juba täna reguleritud autoriõiguseseaduses ja direktiivis 2001/29. Ülejäänud osa on lihtsalt deklaratiivne. |
Aga ei ole ju sama. Infoühiskonna teenuse seadus:
| tsitaat: |
§ 11. Jälgimiskohustuse puudumine
[...]
(3) Teenuse osutaja on kohustatud viivitamata teatama järelevalvet teostavale pädevale ametiisikule [...]
(4) Teenuse osutaja peab esitama prokuratuurile [...]
(5) Teenuse osutaja peab esitama kohtule [...] |
ACTA:
| tsitaat: |
| 27.4 Kooskõlas oma õigusaktidega võib lepinguosaline anda oma pädevale ametiasutusele õiguse nõuda internetiteenuste pakkujalt, et ta avaldaks õiguse omanikule kiiresti teabe, mis on vajalik tuvastamaks tellijat, kelle kontot rikkumise toimepanekuks väidetavalt kasutati [...] |
Ühel juhul on riik see kes andmeid tahab ja töötleb, teisel juhul aga delegeeritakse andmetes tuhnimise õigus kommertsasutusele edasi. |
Ürita teinekord mõttega lugeda:
1. Kooskõlas oma õigusaktidega (st kooskõlas EL ja Eesti õigusaktidega)
2. VÕIB lepinguosaline anda
3. Oma pädevatele ametiasutustele (autorikaitse organisatsioon ei ole ametiasutus)
4. Kui kõnealune õiguste omanik on esitanud õiguslikult piisava teabe (rikkumise kohta)
Ei tule siit 27 lg-st 4 küll mitte mingisugust sellist mõtet välja, et andmetes tuhnimise õigus antakse kellelegi edasi. Tegelikult ei tulene sättest isegi kellelegi mingit kohustust (märksõna VÕIB). Mida võib lepingu selle punkti kohaselt teha on anda oma pädevatele ametiasutustele (kohus, prokuratuur, politsei) õigust ISP-de käest kasutajate kohta teavet küsida. Ei näe küll, et see on teistmoodi, kui täna InfoTS §-s 11 sätestatu.
Ja kui juba kippusid seadust lugema, siis InfoTS § 11 lg 5 räägib andmete nõudmisest tsiviilkohtumenetluses kohtu jaoks. See säte ongi täna sisuliselt mõeldud selleks, et isikud (autorid, laimuohvrid jms), kelle huve on kahjustatud, saaksid kohtu kaudu kellegi käest, kelle isikut nad veel ei tea, kahju välja nõuda.
Ja mis puudutab seaduste ja EL õigusaktide muutmist, siis ACTA-ga ei kaasne ühegi täna kehtiva direktiivi muutmist. Sellest saab järeldada, et EL digimajanduse õigusruumis ei muutu leppest midagi, kuna vaevalt saab EL liituda leppega, mis oleks EL õigusega vastuolus. Kuna ACTA-le mingeid direktiivide eelnõusid pole lisatud, siis saab teha ainult järelduse, et see leping ei muuda EL-is ja ka Eestis tegelikult suurt mitte midagi.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
iceincube
HV veteran

liitunud: 18.11.2005
|
23.01.2012 17:20:28
|
|
|
| Mis selle leppe mõte siis oleks kui see midagi ei muuda?
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Andrikas
HV vaatleja
liitunud: 30.10.2006
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
|
| tagasi üles |
|
 |
iceincube
HV veteran

liitunud: 18.11.2005
|
23.01.2012 17:27:10
|
|
|
Tean tean, see oli pigem iroonitsev kommentaar eelnevale kommentaarile.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
whippit
HV vaatleja
liitunud: 23.01.2005
|
23.01.2012 17:27:28
|
|
|
| ACTA mõtteks on see, et selle lepinguosalisteks olevates muudes riikides (Mehhikod jms) kehtiksid sarnased reeglid, kui teistes (arenenud) riikides. Isiklikult ei näe ka, et Eestile sellest leppest sisuliselt mingit kasu või kahju oleks. Mingit internetiliikluse jälgimise nõudeid ei ole siit võimalik kuidagi välja lugeda. Ning kui need oleks, siis peaks muutma tervet posu EL õigusakte ka (e-kaubanduse direktiivi, e-privacy direktiivi, e-andmekaitse direktiivi, jne), kuskil sellekohast viidet ju ei ole.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Andrikas
HV vaatleja
liitunud: 30.10.2006
|
23.01.2012 17:27:59
|
|
|
| Tanel kirjutas: |
| ACTAGA antakse lepinguosalistele väga laialivalguvad ja mitte just väga kitsalt piiritletud volitused internetiliikluse jälgimiseks (või selle kohustamiseks). |
Kordan küsimust, kas ehk saaks mingisuguse ametliku pöördumise formuleerida, millega saaksid inimesed ummistada vastavate valitsusorganite mailibox'id? Kehtestame ennast veidikene, sunnime kuulda võtma.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
mteachx
HV Guru

liitunud: 23.03.2005
|
23.01.2012 17:29:40
|
|
|
Vaatasin elioni vastust seoses ACTA kohta. Kuidagi väga lahjaks jäi see esitus justkui selle pealt. Lisaks väga "võbelev", et väga nagu ei tahetaks justkui teemast välja liikuda ka vastustega..
Aga väga hea oli lugeda nüüd siin, et õhtulehelt midagi tulema hakkab vähemalt.. Eks ootame, vaatame päevake nüüd..
_________________ Vahetan tabletite/telefonide ekraane.Küsi lisa!
https://www.facebook.com/NutiPartner
SisNok OÜ - Sinu isiklik nutipartner |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Karmen Turk
HV vaatleja
liitunud: 23.01.2012
|
23.01.2012 18:00:13
ACTAST ja selles, miks on ekslik uskuda, et ACTA ei muuda meie õiguskorda! |
|
|
Vastuseks allolevale kommentaarile:
| whippit kirjutas: |
| ACTA mõtteks on see, et selle lepinguosalisteks olevates muudes riikides (Mehhikod jms) kehtiksid sarnased reeglid, kui teistes (arenenud) riikides. Isiklikult ei näe ka, et Eestile sellest leppest sisuliselt mingit kasu või kahju oleks. Mingit internetiliikluse jälgimise nõudeid ei ole siit võimalik kuidagi välja lugeda. Ning kui need oleks, siis peaks muutma tervet posu EL õigusakte ka (e-kaubanduse direktiivi, e-privacy direktiivi, e-andmekaitse direktiivi, jne), kuskil sellekohast viidet ju ei ole. |
Laskumata põhjalikumasse õiguslikku analüüsi ning üritades vältida näiteid, mida olen varasemates kirjutistes või raadio intervjuudes juba toonud ( ), tõden vaid, et eelkirjutaja on eksklikul seisukohal. Eelkirjutajaga samal seisukohal on ka Euroopa Komisjon ning tulevikus kindlasti mõned meie enda poliitikud. Enamik komisjoni väited on aga põhjalikult põrmustanud õigusteadlased Douwe Korff ning Ian Brown (link: http://www.greens-efa.eu/fileadmin/dam/Documents/Studies/ACTA_fundamental_rights_assessment.pdf)
Täiendavalt leian, ACTA sisaldab norme, mis sunnivad muutma nii Eesti seadusi kui Euroopa Liidu õigusakte. Ametnike seisukohtadeks on, et ACTA ei ole vastuolus EL aluslepingute-ga. Tõepoolest - enamik meid puudutavaid ning ka Whippit poolt viidatud määrusi ja direktiive ei olegi aluslepingud ning nendeda võib puht juriidiliselt ACTA vastuolus olla ning see ei ole takistuseks vastuvõtmisel. Kui vastuolu puudumise väide on siiski ka ise ekslik, sest aluslepingud kohustavad järgima põhiõigusi, s.h. väljendusvabadus, õigus eraelu kaitsele, õigus õiglasele kohtupidamisele jne. Neid õigusi ACTA siiski ei austa.
Näiteks tooksin ka siin juba tsiteerimist leidnud kahju regulatsiooni. Täna kehtiv õigus seab kahjuhüvitiseks selle, mille isik on kahjuna kannatanud - st kahjul on majanduslik mõõde.
ACTA artikkel 9 sätestab, et kahju hüvitise määramisel võtab kohus arvesse rikkumisega seotud kaupade või teenuste väärtuse turuhinnas või nende soovituslikus jaehinnas. Euroopa Komisjon on seisukohal, et mõlemad määratlused on õiglased ning ACTA kahju määratlusel puudub erisus kehtiva direktiivi määratlusega (viitena: direktii 2004/48/EÜ, art 13). Nendin, et tõepoolest iga maja kohta saab öelda "maja", kuid mõned majad on suured ning teised on väikesed ning seega ei ole iga maja sama teise majaga. Suuruse aspekt on erinev! Nii ka meie õigussüsteemis eksisteeriva kahjuhüvitise regulatsiooni ning ACTA regulatsiooniga - mõlemad on tõepoolest "kahjud", kuid nende suurus on erinev! Majanduslikku kahju ületav hüvitis on ebaproproportsionaalne ning muudab olemasolevat õiguskorda!!!
Sellisena on võimalik ACTA lepingu teiste normidegi osas hinnang anda - nii paralleelimpordi, vaba kasutuse (s.o. fair use) kui kriminaliseerimise valdkonnas...
Tervitades ning elava arutelu jätku soovides!!!
|
|
| tagasi üles |
|
 |
sektor1
Kreisi kasutaja
liitunud: 21.01.2003
|
23.01.2012 18:03:54
|
|
|
Põhimõtteliselt kui EU peks võtma vastu otsuse, et acta tegevus saab heaks kiiduks ning ta pannakse õigusaktidesse siis...
• Liikmesriigid on enda poolt loodud ühendusele suveräänsed õigused lõplikult üle andnud.
• Euroopa Liidu õiguskorda iseloomustab, on ühenduse õiguse ülimuslikkus siseriikliku õiguse suhtes.
• See tähendab, et liikmesriikide siseriiklik seadusandlus ei tohi olla vastuolus ühenduse õigussüsteemiga.
Ehk Eestil ei ole mingit õigust enam tagant järele kobiseda
_________________ AMD VS INTEL |
|
| tagasi üles |
|
 |
Kruvi
HV kasutaja
liitunud: 12.09.2003
|
23.01.2012 18:23:40
|
|
|
HV = Interneti pealtnägija ?
Avaldan toetust igastahes.
Ei ole kõike lugenud seega ei tea kas viide on tehtud aga Postimehe teemakäsitlus peale karikatuuri on siin:
http://www.postimees.ee/711814/acta-vastased-rundasid-poola-valitsuse-veebilehti/
"ACTA vastased ründasid Poola valitsuse veebilehti" - mitte aga mis ACTA on ning mida kaasa toob
Et siis siiamaani ainuke reaalne teema käsitlus ongi ühes Interneti foorumis?
Natuke argpükslik valitsus on meil, kui kahju ei too siis miks sedasi hämatakse?
Kuldreegel on ju ikkagi see, et kui midagi selja taga peidad siis on järelikult midagi variata ja põhjust.
See et kõik pole veel aru saanud milles see põhjus on ei tähenda, et seda poleks või et midagi ei muutuks.
Ise kahe käega siinse teema algatuse ja eestvedamise poolt, jätkake samas vaimus!
|
|
| tagasi üles |
|
 |
whippit
HV vaatleja
liitunud: 23.01.2005
|
23.01.2012 18:26:53
Re: ACTAST ja selles, miks on ekslik uskuda, et ACTA ei muuda meie õiguskorda! |
|
|
| Karmen Turk kirjutas: |
Vastuseks allolevale kommentaarile:
| whippit kirjutas: |
| ACTA mõtteks on see, et selle lepinguosalisteks olevates muudes riikides (Mehhikod jms) kehtiksid sarnased reeglid, kui teistes (arenenud) riikides. Isiklikult ei näe ka, et Eestile sellest leppest sisuliselt mingit kasu või kahju oleks. Mingit internetiliikluse jälgimise nõudeid ei ole siit võimalik kuidagi välja lugeda. Ning kui need oleks, siis peaks muutma tervet posu EL õigusakte ka (e-kaubanduse direktiivi, e-privacy direktiivi, e-andmekaitse direktiivi, jne), kuskil sellekohast viidet ju ei ole. |
Laskumata põhjalikumasse õiguslikku analüüsi ning üritades vältida näiteid, mida olen varasemates kirjutistes või raadio intervjuudes juba toonud ( ), tõden vaid, et eelkirjutaja on eksklikul seisukohal. Eelkirjutajaga samal seisukohal on ka Euroopa Komisjon ning tulevikus kindlasti mõned meie enda poliitikud. Enamik komisjoni väited on aga põhjalikult põrmustanud õigusteadlased Douwe Korff ning Ian Brown (link: http://www.greens-efa.eu/fileadmin/dam/Documents/Studies/ACTA_fundamental_rights_assessment.pdf)
Täiendavalt leian, ACTA sisaldab norme, mis sunnivad muutma nii Eesti seadusi kui Euroopa Liidu õigusakte. Ametnike seisukohtadeks on, et ACTA ei ole vastuolus EL aluslepingute-ga. Tõepoolest - enamik meid puudutavaid ning ka Whippit poolt viidatud määrusi ja direktiive ei olegi aluslepingud ning nendeda võib puht juriidiliselt ACTA vastuolus olla ning see ei ole takistuseks vastuvõtmisel. Kui vastuolu puudumise väide on siiski ka ise ekslik, sest aluslepingud kohustavad järgima põhiõigusi, s.h. väljendusvabadus, õigus eraelu kaitsele, õigus õiglasele kohtupidamisele jne. Neid õigusi ACTA siiski ei austa.
Näiteks tooksin ka siin juba tsiteerimist leidnud kahju regulatsiooni. Täna kehtiv õigus seab kahjuhüvitiseks selle, mille isik on kahjuna kannatanud - st kahjul on majanduslik mõõde.
ACTA artikkel 9 sätestab, et kahju hüvitise määramisel võtab kohus arvesse rikkumisega seotud kaupade või teenuste väärtuse turuhinnas või nende soovituslikus jaehinnas. Euroopa Komisjon on seisukohal, et mõlemad määratlused on õiglased ning ACTA kahju määratlusel puudub erisus kehtiva direktiivi määratlusega (viitena: direktii 2004/48/EÜ, art 13). Nendin, et tõepoolest iga maja kohta saab öelda "maja", kuid mõned majad on suured ning teised on väikesed ning seega ei ole iga maja sama teise majaga. Suuruse aspekt on erinev! Nii ka meie õigussüsteemis eksisteeriva kahjuhüvitise regulatsiooni ning ACTA regulatsiooniga - mõlemad on tõepoolest "kahjud", kuid nende suurus on erinev! Majanduslikku kahju ületav hüvitis on ebaproproportsionaalne ning muudab olemasolevat õiguskorda!!!
Sellisena on võimalik ACTA lepingu teiste normidegi osas hinnang anda - nii paralleelimpordi, vaba kasutuse (s.o. fair use) kui kriminaliseerimise valdkonnas...
Tervitades ning elava arutelu jätku soovides!!! |
Tere Karmen
Vaidleksin Sinuga selle osas, et praegust ACTA teksti lugedes ei saa kuidagi öelda, et ACTA ei austaks ka Sinu poolt välja toodud põhiõigusi. Otseseid viiteid nende põhiõiguste austamisele leiab lepingust päris mitmest kohast, sealhulgas ka digiõiguste osas art 27 (4) ja art 27 (2). Võib-olla loed mõnda lepingu varasemat teksti, kus tõepoolest võisid asjad teistmoodi olla. Aga as it stands, näivad põhiõigused oma tunnustuse saanud olema. Ning nagu ma eelnevalt ütlesin, kui ühenduse teisi õigusakte ei muudeta, siis ei kaasne ACTA-ga reguleeritud/harmoneeritud valdkondades mingeid sisulisi tagajärgi. Praegu pole kuskil välja käidud, et mõnda direktiivi või kasvõi siseriiklikku õigust hakatakse ACTA mõjul muutma. Kui seda ei tehta, siis on imho õigustatud küsida, et mille üle see trall siis ikkagi käib?
|
|
| tagasi üles |
|
 |
mTim
HV Guru

liitunud: 19.10.2004
|
23.01.2012 18:27:18
|
|
|
No Poola näed kuulutas oma toetust ACTAle ja kohe sai anonüümselt vastu internetihambaid. Eks see ole ka põhjus, miks seda nii vaikselt aetakse...
_________________ Lexuse summutist tuleb vaid lilleõisi ja ükssarvepeeru - HV foorum
M: E36 varuosad |
|
| tagasi üles |
|
 |
|
 |
Uudised »
Pealtkuulamine ja tsensuur, NSA, ACTA, DMCA, GDPR... »
Eesti valitsus on ACTA salaja heaks kiitnud? (Euroopa Parlamendis peatselt lõpphääletus?) |
mine lehele eelmine 1, 2, 3 ... 13, 14, 15 ... 33, 34, 35 järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
|
| lisa lemmikuks |
|
|
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse sa ei või vastata selle foorumi teemadele sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis sa ei saa lisada manuseid selles foorumis sa võid manuseid alla laadida selles foorumis
|
|
Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.
|