Avaleht
uus teema   vasta Uudised »  Pealtkuulamine ja tsensuur, NSA, ACTA, DMCA, GDPR... »  Eesti valitsus on ACTA salaja heaks kiitnud? (Euroopa Parlamendis peatselt lõpphääletus?) märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 13, 14, 15 ... 33, 34, 35  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
borru
HV veteran
borru

liitunud: 21.12.2003




sõnum 23.01.2012 14:02:16 vasta tsitaadiga

Risku kirjutas:
Mart Laari vastus Taneli järelepärimisele:
tsitaat:
Täidan lubaduse. Esiteks on sellele eelnõule vastu olnud nii IRL partnererakond Euroopas Euroopa Rahvapartei kui ka IRL esindaja Tunne Kelam. Teiseks pole sellel eelnõul Eestile mingit otsest mõju. Kui see peaks ka Euroopas vastu võetama, vajavad selle eelnõu Eesti seadusandlust karmistavad punktid igal juhul Eesti seadusandja kinnitust. Kui see peaks katte jõudma, siis olen veendunud, et Eesti parlament langetab õige otsuse,

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=221928394557834&id=281541778525993&notif_t=share_comment


Tõepoolest, on Kelam vastu hääletanud. Ülejäänud seltskond on kiitnud takka.
link
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Aeron
HV Guru
Aeron

liitunud: 11.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 23.01.2012 14:06:22 vasta tsitaadiga

Nutune. Saatsin petitsioonid oma sugukonnale laiali ning ilmselt peaks tööjuures ka asja üles võtma tõsisemalt...
_________________
Võib öelda, et ma olen liigselt enesekeskne, aga mind see ei häiri
Tulge kõik HV rahvaga jalkat mängima!
|
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Maldur
HV veteran

liitunud: 02.02.2007




sõnum 23.01.2012 14:09:44 vasta tsitaadiga

whippit kirjutas:
Maldur kirjutas:
whippit kirjutas:


ACTA ei ka reguleeri seda, kas ja kui palju keegi võib kohtus kellegi teise käest nõuda.


Ma küll nii ei arva, samuti mitte Karmen Turk.

Iraanlased juba teevad ACTA't - http://forte.delfi.ee/news/digi/programmeerija-teenis-iraanis-absurdse-asja-eest-surmaotsuse.d?id=63813242


Viita siis vastavale sättele ka.


Karmen Turk räägib sellest viidatud Vikerraadio saates umbes 24 minuti peal, mida ma ka osundasin siia eile õhtul. Vastavat sätet otsin pärast tänast saadet.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.01.2012 14:10:16 vasta tsitaadiga

iceincube kirjutas:
olavsu1 kirjutas:
iceincube, aga vaata nende meediakanalite omanikke. kas nemad pole mitmete firmade kaudu seotud Bilderbergi Grupiga? Kui seos on olemas siis ei avalda nad mitemidagi.

kahju on väikestest animaatoritest ACTA teeb MMD animatsioonist kriminaalkuriteo.


Vat, pole kunagi uurind kuidas hiearhi läheb.
Samas kuidas moodi see püramiid toimiks? Antakse ette teemad millest peatoimetaja lugusi läbi lasta ei tohi, isegi kui ajakirjanik tuleb ideega?
Sel juhul peaks peatoimetajat pommima. Juhul kui tema on see frontline kes ütleb mis läheb ja mis mitte.
See teglelikult ongi ulme, et saata omanikele vms kuna see polegi nende asi ja tööülessanne.

Vaata kasvoi seda Rupert Murdoch-i korporatsiooni skanaadali - tema kui omanik otseselt keelas osasi teemasi, millest ei kirjutataks ega raagitaks ja neid, millest peaks. Tema kask laks otse peatoimetajatele.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
blas
Kreisi kasutaja
blas

liitunud: 27.01.2002




sõnum 23.01.2012 14:12:45 vasta tsitaadiga

ottf kirjutas:
whippit kirjutas:
Olles uut ACTA teksti lugenud, ei näi seal küll midagi sellist olema, mille pärast peaks sedavõrd ähmi täis minema. Lepingu artiklis 27 sätestatu on juba ammuilma nii EL õiguses, kui ka Eesti õiguses ära reguleeritud ning see leping ainult kordab seda, mis on juba aastaid kehtinud. Internetiteenuse pakkujalt teabe nõudmine kasutaja kohta (art 27 lg 5) on aastast 2006 infoühiskonna teenuse seaduses sees, vt ka§ 11. Art 27 lõigete 6-7 sisu on juba täna reguleritud autoriõiguseseaduses ja direktiivis 2001/29. Ülejäänud osa on lihtsalt deklaratiivne.


kas juba praegu võib siis teenusepakkujat karistada kui keegi user midagi valesti teeb?
keegi paneb delfisse kommentaari copyrightiga pildi ning autor võib delfi kohtusse kaevata ja 10 mln. nõuda kahjutasu kuna pildi turuväärtus on 10 mln. ?????

või?


Muidugi saab, otsi Leedo vs Delfi Riigikohtu otsus üles:)
...ok, see pole küll autoriõiguste teema aga teenusepakkuja vastutuse koha pealt oli murranguline.

_________________
The truth is out there
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.01.2012 14:14:59 vasta tsitaadiga

ahtopahtel kirjutas:
Leidsin Redditist huvitava lingi - tuleb välja, et 2010 oli ACTA kohta hääletus ning seal löödi see napilt maha. Huvitav aga, et 5'st eesti saadikust 4 OLID HEAKSKIITVA HÄÄLE ANDNUD.

link

Minu austus Tunne Kelami vastu(keda tunnen isiklikult), et ta on säilitanud kaine mõistuse ning ratsionaalsuse.

Eesti mahamüüjad siis vastavalt:
Ivari Padar
Siiri Oviir
Vilja Savisaar-Toomast
Indrek Tarand

Mina saadan hiljemalt homme hommikul kõigile saadikutele kirja ning palun oma brüsseli kontaktidel ka nendega rääkida, see on täielik hullumeelsus millega nad on nõustunud.
Või on europarlamendis sama case mis US senatis - seadused loetakse läbi siis, kui wikipedia pannakse päevaks kinni.

Tanud lingi eest, tundub yldse yks huvitav sait olema.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Darth-Maul
HV kasutaja
Darth-Maul

liitunud: 24.10.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.01.2012 14:15:36 vasta tsitaadiga

Tänases Päevalehes oli ka sellel teemal päris pikalt kirjutatud... tervelt kaks rida anekdootide rubriigis:
tsitaat:
Kohtuotsus aastast 2020:
"kaks aastat ilma internetita"
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
whippit
HV vaatleja

liitunud: 23.01.2005




sõnum 23.01.2012 14:19:15 vasta tsitaadiga

blas kirjutas:
ottf kirjutas:
whippit kirjutas:
Olles uut ACTA teksti lugenud, ei näi seal küll midagi sellist olema, mille pärast peaks sedavõrd ähmi täis minema. Lepingu artiklis 27 sätestatu on juba ammuilma nii EL õiguses, kui ka Eesti õiguses ära reguleeritud ning see leping ainult kordab seda, mis on juba aastaid kehtinud. Internetiteenuse pakkujalt teabe nõudmine kasutaja kohta (art 27 lg 5) on aastast 2006 infoühiskonna teenuse seaduses sees, vt ka§ 11. Art 27 lõigete 6-7 sisu on juba täna reguleritud autoriõiguseseaduses ja direktiivis 2001/29. Ülejäänud osa on lihtsalt deklaratiivne.


kas juba praegu võib siis teenusepakkujat karistada kui keegi user midagi valesti teeb?
keegi paneb delfisse kommentaari copyrightiga pildi ning autor võib delfi kohtusse kaevata ja 10 mln. nõuda kahjutasu kuna pildi turuväärtus on 10 mln. ?????

või?


Muidugi saab, otsi Leedo vs Delfi Riigikohtu otsus üles:)
...ok, see pole küll autoriõiguste teema aga teenusepakkuja vastutuse koha pealt oli murranguline.


Delfi v Leedo puhul oligi küsimus selles, kas Delfi vastutuse piirangute aluseid täidab või mitte. Kui ei täida, siis saab loomulikult karistada. Kuigi, hilisemate EL kohtu lahendite valguses (Google v LVMH) on Riigikohtu lahend küllaltki vastuoluline. Teadaolevalt isegi nii, et riik on asunud inimõiguste kohtus Delfi v Leedo kaasuses Delfi seisukohti toetama.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
630
HV kasutaja

liitunud: 21.01.2004




sõnum 23.01.2012 14:22:16 vasta tsitaadiga

Praegu on pigem teema see, et Tanel kasutab paanikat HV reklaamimiseks, mitte ei räägi asjast. Ei ole selgeks tehtud, mis asi on kaubandusleping, kuidas see mõjutab Eesti Vabariigi seadusi(kui näiteks seadused omavahel vastuollu lähevad, kumb on ülem jne), kuidas ACTAga liitumine ikkagi käib. Ei ole mingit "salaja heaks kiitnud" asja. On ikkagi "leping" ja "lepingu tekst". Tehke vahe selgeks. Lepingu tekstiga nõustumine(st, ei taheta muudatusi teksti teha ja võetakse tekst aruteluks ka riigikokku-kas ühineda või mitte ...ei ole veel lepinguga liitumine). Siin juba halatakse, et mingi müstiline mees kirjutas mingile müstilisele lepingule alla ja keegi ei tea mis juhtus ja hing müüdi just kuradile vere eest või mida veel.
Lisaks tuuakse mingeid absurdseid näiteid. Ala enam ei tohi dushi all ümiseda laulujuppi vms. Ka praegu võib igasugu imeasju seadustest välja lugeda, see ei tähenda, et seda tehakse, isegi kui tohib.
Hea näide on seesamune, et politsei võib igaüht ilma põhjuseta 24h kinni hoida. No ja kas hoitakse siis massiliselt kinni?
Ikka väga palju mõttetut paanikat tekitatakse siin väga tõsise asja üle. Ja ei räägita enam isegi ACTAst vaid otsitakse , vabandage väljendust, mingeid debiilseid näiteid.
See läheb juba teemasse, USA mingis osariigis ei tohi pühapäeval kell 15 kassiga sugulises vahekorras olla vms.
Selge on, et ACTA on tõsine, aga teistpidi äärmuse loomine sellele arutelule küll mingit kasu ei too, pigem jätab mulje kui mingist mitteolulisest asjast, mille üle teoritiseerides nalja visatakse.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Aeron
HV Guru
Aeron

liitunud: 11.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 23.01.2012 14:25:13 vasta tsitaadiga

Elioni uuele juhile läks kiri, uurime mis on minu tööandja seisukoht.
Petitsioonile saaks 1500 allkirja icon_smile.gif

Ma väga ei usu, et Elion tahab politseid hakata mängima ja kõigi ineti monitoorima. Kuradi kallis lõbus ja keegi ei võida...

_________________
Võib öelda, et ma olen liigselt enesekeskne, aga mind see ei häiri
Tulge kõik HV rahvaga jalkat mängima!
|
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.01.2012 14:27:57 vasta tsitaadiga

Kontakt kirjutas:
Väike põnts kõikidele ACTA-vastastele. 2010 käis juba asi hääletusel ja kõik oli avalik. Ja alles nüüd ärkate? Ja teie enda valitud saadikud hääletasid poolt.

"Avalik" voibolla toesti selles mottes, et info oli koigile kattesaadav ainult neile, kes otseselt teadsid, et selline asi yldse eksisteerib. See tundub umbes sama nagu keegi sokutaks kedagi informeerimata kuskile avaliku raamatukoguriiulisse muu myra vahele mingi materjali - samas hea ju hiljem oelda, et nae, info oli koigile kattesaadav ja "avalik".


viimati muutis SKG 23.01.2012 14:30:08, muudetud 1 kord
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
teamgt
HV kasutaja

liitunud: 15.06.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.01.2012 14:29:36 vasta tsitaadiga

Delfis Rahva Hääl kajastab ka: Võltsimisvastasest lepingust: kas infosõja algus või lõpp?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
EagerFish
HV vaatleja
EagerFish

liitunud: 08.11.2011




sõnum 23.01.2012 14:44:57 vasta tsitaadiga

Mul jäi natuke arusamatuks mida Tarand mõtles sellega mis ta vastas oma poolt hääle õigustuseks.
Kas keegi oskab seletada lihtsamalt.

_________________
give.ee - klientidele, kes hindavad disaini
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Firefly
HV Guru
Firefly

liitunud: 26.02.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.01.2012 14:49:18 vasta tsitaadiga

borru kirjutas:
Tõepoolest, on Kelam vastu hääletanud. Ülejäänud seltskond on kiitnud takka.
link


Milline häbi! Me saatsime Europarlamenti inimesed, kes soovivad vabatahtlikult pidurdada Eesti infotehnoloogilist arengut ja innovatsiooni.
okse.gif okse.gif okse.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Maldur
HV veteran

liitunud: 02.02.2007




sõnum 23.01.2012 14:52:53 vasta tsitaadiga

630 kirjutas:
Praegu on pigem teema see, et Tanel kasutab paanikat HV reklaamimiseks, mitte ei räägi asjast. Ei ole selgeks tehtud, mis asi on kaubandusleping, kuidas see mõjutab Eesti Vabariigi seadusi(kui näiteks seadused omavahel vastuollu lähevad, kumb on ülem jne), kuidas ACTAga liitumine ikkagi käib. Ei ole mingit "salaja heaks kiitnud" asja.


Kas võib nii aru saada et enne ei tohi teemat teha või sellest rääkida kuni on vastu võetud ja seega kõigile selge mis see asi tähendab?

Ja kas äkki Tanel ei tohiks üldse midagi kirjutada, kuna mistahes postitusega ta ju reklaamib HV'd?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Morrandir
HV vaatleja

liitunud: 19.09.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.01.2012 14:56:42 vasta tsitaadiga

EagerFish kirjutas:
Mul jäi natuke arusamatuks mida Tarand mõtles sellega mis ta vastas oma poolt hääle õigustuseks.
Kas keegi oskab seletada lihtsamalt.


Hea küsimus, LHV foorumis arutati seda teemat niimoodi (http://lhv.delfi.ee/forum/free/122255):
tsitaat:

Sinu segadus on tingitud seaduste ja protseduurireeglite mittetundmisest. Kõik toimub vastavalt reeglitele.


Isiklikult sain sellest niimoodi aru, et poolt hääletamine tähendas seda, et oli ACTA'ga nõus, aga parandustega, aga vastu hääletamine seda, et ei ole nõus ning seega ei saa seda parandada ka. Üldiselt tundus, et Tarand siiski parandustega ACTA poolt, tuues õigustuseks Prantsusmaa veinitegijad. Poleemika tekib ju sellest, et keegi ei hakka elu sees ACTA't parandama - kui ta vastu võetakse, siis ilmselt täispaketina või hullemana, kui alguses oli - ja kui Wikileaksi poleks olnud, oleksime ACTA'st alles siis teada saanud, kui ta Euroopa Parlamendis hääletusel on.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.01.2012 15:04:27 vasta tsitaadiga

Jätan märgi maha, toetan igati kodanikualgatusi ACTA vastu.

Meediablackout on täielik.

Muideks, ma arvan, et 1000 inimest saab HVst suhteliselt kiirelt kokku thumbs_up.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Killer-Bea
HV kasutaja
Killer-Bea

liitunud: 20.09.2006




sõnum 23.01.2012 15:05:03 vasta tsitaadiga

630 kirjutas:
Praegu on pigem teema see, et Tanel kasutab paanikat HV reklaamimiseks, mitte ei räägi asjast. Ei ole selgeks tehtud, mis asi on kaubandusleping, kuidas see mõjutab Eesti Vabariigi seadusi(kui näiteks seadused omavahel vastuollu lähevad, kumb on ülem jne), kuidas ACTAga liitumine ikkagi käib. Ei ole mingit "salaja heaks kiitnud" asja. On ikkagi "leping" ja "lepingu tekst". Tehke vahe selgeks. Lepingu tekstiga nõustumine(st, ei taheta muudatusi teksti teha ja võetakse tekst aruteluks ka riigikokku-kas ühineda või mitte ...ei ole veel lepinguga liitumine). Siin juba halatakse, et mingi müstiline mees kirjutas mingile müstilisele lepingule alla ja keegi ei tea mis juhtus ja hing müüdi just kuradile vere eest või mida veel.
Lisaks tuuakse mingeid absurdseid näiteid. Ala enam ei tohi dushi all ümiseda laulujuppi vms. Ka praegu võib igasugu imeasju seadustest välja lugeda, see ei tähenda, et seda tehakse, isegi kui tohib.
Hea näide on seesamune, et politsei võib igaüht ilma põhjuseta 24h kinni hoida. No ja kas hoitakse siis massiliselt kinni?
Ikka väga palju mõttetut paanikat tekitatakse siin väga tõsise asja üle. Ja ei räägita enam isegi ACTAst vaid otsitakse , vabandage väljendust, mingeid debiilseid näiteid.
See läheb juba teemasse, USA mingis osariigis ei tohi pühapäeval kell 15 kassiga sugulises vahekorras olla vms.
Selge on, et ACTA on tõsine, aga teistpidi äärmuse loomine sellele arutelule küll mingit kasu ei too, pigem jätab mulje kui mingist mitteolulisest asjast, mille üle teoritiseerides nalja visatakse.



Hirm on inidividuaali suur motivaator. Mida koledama pildi sa maalid mis VÕIB juhtuda seda suurem on võimalus, et inimesed saavad reaalselt aru ka mis toimub. Ja hetkel olukord just selline ongi, tee iseseisvat uurimustööd, vahistamisi on juba tehtud ka on inimesi juba surma mõistetud. MIDA VEEL SA TAHAD? Plaksutame käsi võtame vastu?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
630
HV kasutaja

liitunud: 21.01.2004




sõnum 23.01.2012 15:05:11 vasta tsitaadiga

Maldur kirjutas:
630 kirjutas:
Praegu on pigem teema see, et Tanel kasutab paanikat HV reklaamimiseks, mitte ei räägi asjast. Ei ole selgeks tehtud, mis asi on kaubandusleping, kuidas see mõjutab Eesti Vabariigi seadusi(kui näiteks seadused omavahel vastuollu lähevad, kumb on ülem jne), kuidas ACTAga liitumine ikkagi käib. Ei ole mingit "salaja heaks kiitnud" asja.


Kas võib nii aru saada et enne ei tohi teemat teha või sellest rääkida kuni on vastu võetud ja seega kõigile selge mis see asi tähendab?

Ja kas äkki Tanel ei tohiks üldse midagi kirjutada, kuna mistahes postitusega ta ju reklaamib HV'd?


Aru võid saada kuidas soovid. Nii see mõeldud polnud. Pigem on Taneli jutt liiga ülepaisutatud, igal pool küsimuse esitamisel suured HV logod, viited HV foorumisse jne massiliselt.See ei näita nagu suurt huvi, vaid pigem reklaami tegemist.Vähemalt minu jaoks. Muidugi, saan ma aru temast, eks on temal huvi teema vastu kindlasti suurem kui tavalisel inimesel, aga no lihtsalt ütlen, et kõrvalt vaatlejale jääb selline paanika tekitamine ja "lähme tänavatele!!!" suhtumine natuke arusaamatuks. Eriti veel, kui aluseks võetakse valeandmed(ala, Eesti riik on juba allkirjastanud, kõik on läbi jnejne). Ma räägin, asja tuuma üle arutamine on igati loogiline ja positiivne- aga äärmused ja lollid näited, mis tegelikult asjasse ei puutu- ei too arutelule mingit kasu.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Leinö
HV veteran
Leinö

liitunud: 07.05.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.01.2012 15:16:01 vasta tsitaadiga

630, anna mulle link kuskile mujale arutelule.
Ainus arutelu mida ma näinud olen, või kes suhtleb inimestega, on Tanel ja HV. Sellepärast ka HV-link läheb kaasa.
Oleks see streetrace foorumis, läheks streetrace link kaasa.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
iceincube
HV veteran
iceincube

liitunud: 18.11.2005




sõnum 23.01.2012 15:19:57 vasta tsitaadiga

630, Mõnesmõttes saan aru murest.
Tegelikult on see link natuke halb tõesti. Mingi kokkuvõtlikum info peaks kuskil olema.
Keegi võõras ei viitsigi hakata teemat kammima ja otsima kasulikke kilde.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Maldur
HV veteran

liitunud: 02.02.2007




sõnum 23.01.2012 15:22:05 vasta tsitaadiga

Näiteks digi-tv foorumis on sellekohane arvamustevahetus - http://www.digi-tv.ee/viewtopic.php?f=41&t=14014 , kuid millised on selle aktiivsuse näitajad? Kolm postitust ja 166 vaatajat, kõva sõna kas pole?
HV teema on ilmselt tõesti ainuke koht kus kuidagi proovitakse puzzlet kokku sobitada.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Killer-Bea
HV kasutaja
Killer-Bea

liitunud: 20.09.2006




sõnum 23.01.2012 15:22:48 vasta tsitaadiga

Tehke siis mingisugune hinnavaatlus.ee/arutelu , pange info üless ja kasulikud lingid, ajakirjandusele, raadiosaadetele, foorumitele jms.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Speedee
HV kasutaja
Speedee

liitunud: 23.04.2003




sõnum 23.01.2012 15:36:20 vasta tsitaadiga

630, on sul okas pehmes kohas kinni või lihtsalt SP? Keegi ei tee siin paanikat või asjatud reklaami omale. Asi on tõsiselt võetav ja tuleb rohujuuretasandil tegutseda.
Ma saan aru, et eestlane on selline rahulik ja tuim olevus ja enne trummi lööma ei hakka, kui keegi otseselt tema kauka või elu kallale ei kipu. Aga, kui sa nimetad iseseisvat mõtlemist ja tegutsemist millegi vastu, mis võib meie elu pärssida, paanikaks, siis ma ei tea...
Keegi peab olema juht, asja edasi viia.
Isegi, kui praegune lärmi löömine osutub asjatuks, siis usun, et siit saab midagi õppida ka edaspidiseks, kui jälle tahetakse midagi peale suruda.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
LKits
HV Guru
LKits

liitunud: 06.09.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.01.2012 15:40:36 vasta tsitaadiga

Minu jaoks on küll täiesti ükskõik, kas Tanel teenib selle reklaamiga või mitte - peaasi, et kuradima ACTA ei tule!
_________________
itLahendused - Arvutite remont ja hooldus, veebilehtede loomine, soodne veebimajutus. Võta ühendust! Tel: +372 555 268 97 ja e-post info@itlahendused.ee
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
EagerFish
HV vaatleja
EagerFish

liitunud: 08.11.2011




sõnum 23.01.2012 15:48:19 vasta tsitaadiga

Killer-Bea kirjutas:
Tehke siis mingisugune hinnavaatlus.ee/arutelu , pange info üless ja kasulikud lingid, ajakirjandusele, raadiosaadetele, foorumitele jms.

Peaks töörühma kokku panema.
Ise näeks seda kuidagi nii, et oleks põhi leht kus teema kaupa ilusti jaotatud asi. Aga võimalikult lühikeselt.
Siis iga väite vms juurde on link kus saab täpsemalt lugeda. Täpsemate alt võiks ehk olla konkreetsete istungite, dokumendi lõikude ja inimesteni olla lingid.

Kinldasti on ühest sõnumit vaja. Selline tühja tulistamine ei intregeeri inimest kes ei tea midagi asjast.

lkits, icon_biggrin.gif word

_________________
give.ee - klientidele, kes hindavad disaini
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
LKits
HV Guru
LKits

liitunud: 06.09.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.01.2012 15:49:22 vasta tsitaadiga

Pole küll otseselt ACTAga seotud, kuid SOPA ja PIPA on mainitud küll.
Eilne õhtune Aktuaalne Kaamera (22.01.2012 21:00) http://uudised.err.ee/index.php?0534940&play&id=45502

Ajavahemik siis 27:30-29:35

_________________
itLahendused - Arvutite remont ja hooldus, veebilehtede loomine, soodne veebimajutus. Võta ühendust! Tel: +372 555 268 97 ja e-post info@itlahendused.ee
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Animefriik
HV vaatleja

liitunud: 27.10.2004




sõnum 23.01.2012 15:59:05 vasta tsitaadiga

http://vikerraadio.err.ee/helid?main_id=1703151

Alates 15 minuti piirist. Kellel saade otse kuulmata jäi.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.01.2012 16:16:34 vasta tsitaadiga

Täna helistati mulle Õhtulehest ja võeti väike intervjuu.
Pidin saatma lingid, aga ei jäänud meelde kahjuks, kellega täpselt rääkisin.
Seega saatsin kirjad mitmele adressaadile ja loodetavasti jõuab see kohale.

Lühikokkuvõte:

tsitaat:
ACTA kiideti Eesti valitsuse poolt Euroopa Nõukogu kalandusnõukogul
Allikas: http://uudised.err.ee/index.php?06243985

Valitsus kiitis 08.12.2011 heaks Eesti seisukohad sellel kalandusnõukogu kohtumisel, kuid seal pole ACTA kohta sõnagi.
Allikas: http://www.valitsus.ee/et/uudised/istungid/istungite-paevakorrad/49872/valitsuse-81211-istungi-kommenteeritud-paevakord

Eestit esindas sellel kalandusnõukogul Gert Antsu (Deputy Permanent Representative).
http://www.consilium.europa.eu/uedocs/cms_data/docs/pressdata/en/agricult/127031.pdf
Algselt vist pidi Eestit esindama põllumajandusminister Helir-Valdor Seeder, aga talle ei meeldivat lennata?

Tekivad küsimused, kui valitsus oma seisukohta eelnevalt pole arutanud, siis kus ja millal seda täpsemalt tehti?
Miks on pandud ametnik esindama Eesti seisukohta nii olulises küsimuses ja kes teda selleks nii kiireloomuliselt ilma valitsuse aruteluta volitas?

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
xps
HV vaatleja

liitunud: 29.07.2010




sõnum 23.01.2012 16:20:31 vasta tsitaadiga

Asi liigub:)
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
iceincube
HV veteran
iceincube

liitunud: 18.11.2005




sõnum 23.01.2012 16:22:28 vasta tsitaadiga

Postimehes on endiselt tähtsaim uudis, et 20 kraadi külma tuleb nädalavahetus icon_rolleyes.gif
Nagu seda poleks varem olnud icon_biggrin.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
gsz
HV vaatleja

liitunud: 07.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.01.2012 16:24:23 vasta tsitaadiga

Pole väga sage HV foorumi külastaja, aga logisin ka sisse, et toetust näidata sellele tublile ettevõtmisele.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Andrikas
HV vaatleja

liitunud: 30.10.2006




sõnum 23.01.2012 16:33:50 vasta tsitaadiga

Kas oleks võimalik, et keegi formuleeriks mingisuguse ametliku pöördumise, mida saaks netis levitada ning mida võib iga inimene vastavale valitsuses olevale isiklule saata?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Negaal
HV vaatleja
Negaal

liitunud: 03.10.2008




sõnum 23.01.2012 16:56:12 vasta tsitaadiga

gsz kirjutas:
Pole väga sage HV foorumi külastaja, aga logisin ka sisse, et toetust näidata sellele tublile ettevõtmisele.


+1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
HacaX
HV Guru
HacaX

liitunud: 22.01.2004




sõnum 23.01.2012 17:00:15 vasta tsitaadiga

whippit kirjutas:
Olles uut ACTA teksti lugenud, ei näi seal küll midagi sellist olema, mille pärast peaks sedavõrd ähmi täis minema. Lepingu artiklis 27 sätestatu on juba ammuilma nii EL õiguses, kui ka Eesti õiguses ära reguleeritud ning see leping ainult kordab seda, mis on juba aastaid kehtinud. Internetiteenuse pakkujalt teabe nõudmine kasutaja kohta (art 27 lg 5) on aastast 2006 infoühiskonna teenuse seaduses sees, vt ka§ 11. Art 27 lõigete 6-7 sisu on juba täna reguleritud autoriõiguseseaduses ja direktiivis 2001/29. Ülejäänud osa on lihtsalt deklaratiivne.


Aga ei ole ju sama. Infoühiskonna teenuse seadus:
tsitaat:
§ 11. Jälgimiskohustuse puudumine
[...]
(3) Teenuse osutaja on kohustatud viivitamata teatama järelevalvet teostavale pädevale ametiisikule [...]
(4) Teenuse osutaja peab esitama prokuratuurile [...]
(5) Teenuse osutaja peab esitama kohtule [...]

ACTA:
tsitaat:
27.4 Kooskõlas oma õigusaktidega võib lepinguosaline anda oma pädevale ametiasutusele õiguse nõuda internetiteenuste pakkujalt, et ta avaldaks õiguse omanikule kiiresti teabe, mis on vajalik tuvastamaks tellijat, kelle kontot rikkumise toimepanekuks väidetavalt kasutati [...]


Ühel juhul on riik see kes andmeid tahab ja töötleb, teisel juhul aga delegeeritakse andmetes tuhnimise õigus kommertsasutusele edasi.

Autoriõiguse seadus:
tsitaat:
26.1 Autori nõusolekuta on lubatud reprodutseerida audiovisuaalset teost või teose helisalvestist kasutaja enda isiklikeks vajadusteks[..]

80. Autorid ja autoriõigusega kaasnevate õiguste omajad võivad oma õiguste kaitseks teosele või kaasnevate õiguste objektile lisada tehnilisi kaitsemeetmeid.
[...]
objekti vaba kasutamise juhtudel peab õiguste omaja kohaldama oma teosele [...] selliseid meetmeid, mis võimaldavad teose vabaks kasutamiseks õigustatud isikul kasutada teost [...] ulatuses, mis on vajalik vabaks kasutamiseks seadusega ettenähtud juhtudel ja tingimusel, et vabaks kasutamiseks õigustatud isikutel oleks seaduslik juurdepääs kaitstud teosele või autoriõigusega kaasnevate õiguste objektile [...]

ACTA sellist lähenemist ei sisalda.

Ka ei leia ma meie hetkeseadustes sellist kohta mis lubab "saamata jäänud tulust" lähtuda kahjunõude esitamisel. Autoriõiguse seadus ütleb:
tsitaat:
§ 81 Autoriõiguste ja autoriõigustega kaasnevate õiguste tsiviilõiguslik kaitse

(1) Autor või autoriõigusega kaasnevate õiguste omaja võib teose või autoriõigusega kaasnevate õiguste objekti õigusvastase kasutamise korral muu hulgas nõuda:
1) teose või autoriõigusega kaasnevate õiguste objekti õigusvastase kasutamisega tekitatud varalise ja mittevaralise kahju hüvitamist vastavalt võlaõigusseaduse §-le 1043;
2) teose või autoriõigusega kaasnevate õiguste objekti õigusvastase kasutamise lõpetamist ja edasisest rikkumisest hoidumist vastavalt võlaõigusseaduse §-le 1055;
Võlaõigusseadus sätestab:
tsitaat:
§ 1043. Õigusvastaselt tekitatud kahju hüvitamine
Teisele isikule (kannatanu) õigusvastaselt kahju tekitanud isik (kahju tekitaja) peab kahju hüvitama, kui ta on kahju tekitamises süüdi või vastutab kahju tekitamise eest vastavalt seadusele.

§ 1055. Kahju tekitava tegevuse keelamine
(1) Kui kahju õigusvastane tekitamine on kestev või kui kahju õigusvastase tekitamisega ähvardatakse, võib kannatanu või isik, keda ähvardati, nõuda kahju tekitava käitumise lõpetamist või sellega ähvardamisest hoidumist [...]
[...]
(3) Kui kahju õigusvastane tekitamine seisneb autoriõiguse, autoriõigusega kaasneva õiguse või tööstusomandiõiguse rikkumises, võib isik, kelle õigusi rikuti, nõuda:
1) rikkumisest hoidumist tulevikus [...]
2) rikkumise kõrvaldamiseks tema õigusi rikkuvate kaupade ning põhiliselt kaupade tootmiseks või valmistamiseks vajalike materjalide ja seadmete suhtes mõistlike abinõude rakendamist, muu hulgas nende hävitamist või tagasivõtmist või lõplikku eemaldamist turustusvõrgust.


Jah, lepe pole see mis seadus, aga kui päevakorda tuleb seaduse täiendamine siis lähtutakse kindlasti ka sellest milliste rahvusvaheliste lepetega on ühinetud.

Üks asi mis ACTA juures oluline on on tema lai ulatus. Täna ei sõida MPAA Eesti piraatidele sisse (minu arusaamist mööda) kahel põhjusel:
- me oleme konnatiik ida-Euroopas kust tõenäoliselt pole suurt lootust mingit rahalist kompensatsiooni saada.
- keskmine USA asjapulk kohe kindlasti ei tea millised õigusnormid meil kehtivad. EÜ liikmed küll oleme, aga sugugi mitte väga pikalt.
Juba praegu harrastatakse väljaspool USAd DMCAga vehkimist, kui aga tuleb ACTA, millele on alla kirjutanud nii USA kui EÜ, siis on märksa parem dokument millele viidata saab.

_________________
IMO & GPLed
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
siinus
HV Guru
siinus

liitunud: 20.01.2007




sõnum 23.01.2012 17:09:42 vasta tsitaadiga

Lubati, et tõenäoliselt ülehomses R2 hommikuprogrammis "Silmad lahti" kuuleb mingit intervjuud ACTA kohta.
Vähemalt sellise vastuse ma neilt sain.

_________________
suck less | no slop grenade
Ma arvasin, et see oli Priit, aga tegelikult oli Tõnu,
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
whippit
HV vaatleja

liitunud: 23.01.2005




sõnum 23.01.2012 17:17:41 vasta tsitaadiga

HacaX kirjutas:
whippit kirjutas:
Olles uut ACTA teksti lugenud, ei näi seal küll midagi sellist olema, mille pärast peaks sedavõrd ähmi täis minema. Lepingu artiklis 27 sätestatu on juba ammuilma nii EL õiguses, kui ka Eesti õiguses ära reguleeritud ning see leping ainult kordab seda, mis on juba aastaid kehtinud. Internetiteenuse pakkujalt teabe nõudmine kasutaja kohta (art 27 lg 5) on aastast 2006 infoühiskonna teenuse seaduses sees, vt ka§ 11. Art 27 lõigete 6-7 sisu on juba täna reguleritud autoriõiguseseaduses ja direktiivis 2001/29. Ülejäänud osa on lihtsalt deklaratiivne.


Aga ei ole ju sama. Infoühiskonna teenuse seadus:
tsitaat:
§ 11. Jälgimiskohustuse puudumine
[...]
(3) Teenuse osutaja on kohustatud viivitamata teatama järelevalvet teostavale pädevale ametiisikule [...]
(4) Teenuse osutaja peab esitama prokuratuurile [...]
(5) Teenuse osutaja peab esitama kohtule [...]

ACTA:
tsitaat:
27.4 Kooskõlas oma õigusaktidega võib lepinguosaline anda oma pädevale ametiasutusele õiguse nõuda internetiteenuste pakkujalt, et ta avaldaks õiguse omanikule kiiresti teabe, mis on vajalik tuvastamaks tellijat, kelle kontot rikkumise toimepanekuks väidetavalt kasutati [...]


Ühel juhul on riik see kes andmeid tahab ja töötleb, teisel juhul aga delegeeritakse andmetes tuhnimise õigus kommertsasutusele edasi.


Ürita teinekord mõttega lugeda:

1. Kooskõlas oma õigusaktidega (st kooskõlas EL ja Eesti õigusaktidega)
2. VÕIB lepinguosaline anda
3. Oma pädevatele ametiasutustele (autorikaitse organisatsioon ei ole ametiasutus)
4. Kui kõnealune õiguste omanik on esitanud õiguslikult piisava teabe (rikkumise kohta)

Ei tule siit 27 lg-st 4 küll mitte mingisugust sellist mõtet välja, et andmetes tuhnimise õigus antakse kellelegi edasi. Tegelikult ei tulene sättest isegi kellelegi mingit kohustust (märksõna VÕIB). Mida võib lepingu selle punkti kohaselt teha on anda oma pädevatele ametiasutustele (kohus, prokuratuur, politsei) õigust ISP-de käest kasutajate kohta teavet küsida. Ei näe küll, et see on teistmoodi, kui täna InfoTS §-s 11 sätestatu.

Ja kui juba kippusid seadust lugema, siis InfoTS § 11 lg 5 räägib andmete nõudmisest tsiviilkohtumenetluses kohtu jaoks. See säte ongi täna sisuliselt mõeldud selleks, et isikud (autorid, laimuohvrid jms), kelle huve on kahjustatud, saaksid kohtu kaudu kellegi käest, kelle isikut nad veel ei tea, kahju välja nõuda.

Ja mis puudutab seaduste ja EL õigusaktide muutmist, siis ACTA-ga ei kaasne ühegi täna kehtiva direktiivi muutmist. Sellest saab järeldada, et EL digimajanduse õigusruumis ei muutu leppest midagi, kuna vaevalt saab EL liituda leppega, mis oleks EL õigusega vastuolus. Kuna ACTA-le mingeid direktiivide eelnõusid pole lisatud, siis saab teha ainult järelduse, et see leping ei muuda EL-is ja ka Eestis tegelikult suurt mitte midagi.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
iceincube
HV veteran
iceincube

liitunud: 18.11.2005




sõnum 23.01.2012 17:20:28 vasta tsitaadiga

Mis selle leppe mõte siis oleks kui see midagi ei muuda?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Andrikas
HV vaatleja

liitunud: 30.10.2006




sõnum 23.01.2012 17:22:10 vasta tsitaadiga

iceincube kirjutas:
Mis selle leppe mõte siis oleks kui see midagi ei muuda?


Aga ju muudab ja väga ulatuslikult. See on laiaulatuslikum kui SOPA.. http://www.youtube.com/watch?v=JhwuXNv8fJM
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.01.2012 17:22:58 vasta tsitaadiga

ACTAGA antakse lepinguosalistele väga laialivalguvad ja mitte just väga kitsalt piiritletud volitused internetiliikluse jälgimiseks (või selle kohustamiseks).
_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
iceincube
HV veteran
iceincube

liitunud: 18.11.2005




sõnum 23.01.2012 17:27:10 vasta tsitaadiga

Andrikas kirjutas:
iceincube kirjutas:
Mis selle leppe mõte siis oleks kui see midagi ei muuda?


Aga ju muudab ja väga ulatuslikult. See on laiaulatuslikum kui SOPA.. http://www.youtube.com/watch?v=JhwuXNv8fJM

Tean tean, see oli pigem iroonitsev kommentaar eelnevale kommentaarile.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
whippit
HV vaatleja

liitunud: 23.01.2005




sõnum 23.01.2012 17:27:28 vasta tsitaadiga

ACTA mõtteks on see, et selle lepinguosalisteks olevates muudes riikides (Mehhikod jms) kehtiksid sarnased reeglid, kui teistes (arenenud) riikides. Isiklikult ei näe ka, et Eestile sellest leppest sisuliselt mingit kasu või kahju oleks. Mingit internetiliikluse jälgimise nõudeid ei ole siit võimalik kuidagi välja lugeda. Ning kui need oleks, siis peaks muutma tervet posu EL õigusakte ka (e-kaubanduse direktiivi, e-privacy direktiivi, e-andmekaitse direktiivi, jne), kuskil sellekohast viidet ju ei ole.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Andrikas
HV vaatleja

liitunud: 30.10.2006




sõnum 23.01.2012 17:27:59 vasta tsitaadiga

Tanel kirjutas:
ACTAGA antakse lepinguosalistele väga laialivalguvad ja mitte just väga kitsalt piiritletud volitused internetiliikluse jälgimiseks (või selle kohustamiseks).


Kordan küsimust, kas ehk saaks mingisuguse ametliku pöördumise formuleerida, millega saaksid inimesed ummistada vastavate valitsusorganite mailibox'id? Kehtestame ennast veidikene, sunnime kuulda võtma.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mteachx
HV Guru
mteachx

liitunud: 23.03.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.01.2012 17:29:40 vasta tsitaadiga

Vaatasin elioni vastust seoses ACTA kohta. Kuidagi väga lahjaks jäi see esitus justkui selle pealt. Lisaks väga "võbelev", et väga nagu ei tahetaks justkui teemast välja liikuda ka vastustega..

icon_wink.gif

Aga väga hea oli lugeda nüüd siin, et õhtulehelt midagi tulema hakkab vähemalt.. Eks ootame, vaatame päevake nüüd..

_________________
Vahetan tabletite/telefonide ekraane.Küsi lisa!
https://www.facebook.com/NutiPartner
SisNok OÜ
- Sinu isiklik nutipartner
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.01.2012 17:37:06 vasta tsitaadiga

Artikkel pidi kas homme või ülehomme ilmuma.
_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Karmen Turk
HV vaatleja

liitunud: 23.01.2012




sõnum 23.01.2012 18:00:13 ACTAST ja selles, miks on ekslik uskuda, et ACTA ei muuda meie õiguskorda! vasta tsitaadiga

Vastuseks allolevale kommentaarile:

whippit kirjutas:
ACTA mõtteks on see, et selle lepinguosalisteks olevates muudes riikides (Mehhikod jms) kehtiksid sarnased reeglid, kui teistes (arenenud) riikides. Isiklikult ei näe ka, et Eestile sellest leppest sisuliselt mingit kasu või kahju oleks. Mingit internetiliikluse jälgimise nõudeid ei ole siit võimalik kuidagi välja lugeda. Ning kui need oleks, siis peaks muutma tervet posu EL õigusakte ka (e-kaubanduse direktiivi, e-privacy direktiivi, e-andmekaitse direktiivi, jne), kuskil sellekohast viidet ju ei ole.


Laskumata põhjalikumasse õiguslikku analüüsi ning üritades vältida näiteid, mida olen varasemates kirjutistes või raadio intervjuudes juba toonud (icon_smile.gif), tõden vaid, et eelkirjutaja on eksklikul seisukohal. Eelkirjutajaga samal seisukohal on ka Euroopa Komisjon ning tulevikus kindlasti mõned meie enda poliitikud. Enamik komisjoni väited on aga põhjalikult põrmustanud õigusteadlased Douwe Korff ning Ian Brown (link: http://www.greens-efa.eu/fileadmin/dam/Documents/Studies/ACTA_fundamental_rights_assessment.pdf)

Täiendavalt leian, ACTA sisaldab norme, mis sunnivad muutma nii Eesti seadusi kui Euroopa Liidu õigusakte. Ametnike seisukohtadeks on, et ACTA ei ole vastuolus EL aluslepingute-ga. Tõepoolest - enamik meid puudutavaid ning ka Whippit poolt viidatud määrusi ja direktiive ei olegi aluslepingud ning nendeda võib puht juriidiliselt ACTA vastuolus olla ning see ei ole takistuseks vastuvõtmisel. Kui vastuolu puudumise väide on siiski ka ise ekslik, sest aluslepingud kohustavad järgima põhiõigusi, s.h. väljendusvabadus, õigus eraelu kaitsele, õigus õiglasele kohtupidamisele jne. Neid õigusi ACTA siiski ei austa.

Näiteks tooksin ka siin juba tsiteerimist leidnud kahju regulatsiooni. Täna kehtiv õigus seab kahjuhüvitiseks selle, mille isik on kahjuna kannatanud - st kahjul on majanduslik mõõde.

ACTA artikkel 9 sätestab, et kahju hüvitise määramisel võtab kohus arvesse rikkumisega seotud kaupade või teenuste väärtuse turuhinnas või nende soovituslikus jaehinnas. Euroopa Komisjon on seisukohal, et mõlemad määratlused on õiglased ning ACTA kahju määratlusel puudub erisus kehtiva direktiivi määratlusega (viitena: direktii 2004/48/EÜ, art 13). Nendin, et tõepoolest iga maja kohta saab öelda "maja", kuid mõned majad on suured ning teised on väikesed ning seega ei ole iga maja sama teise majaga. Suuruse aspekt on erinev! Nii ka meie õigussüsteemis eksisteeriva kahjuhüvitise regulatsiooni ning ACTA regulatsiooniga - mõlemad on tõepoolest "kahjud", kuid nende suurus on erinev! Majanduslikku kahju ületav hüvitis on ebaproproportsionaalne ning muudab olemasolevat õiguskorda!!!

Sellisena on võimalik ACTA lepingu teiste normidegi osas hinnang anda - nii paralleelimpordi, vaba kasutuse (s.o. fair use) kui kriminaliseerimise valdkonnas...

Tervitades ning elava arutelu jätku soovides!!!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sektor1
Kreisi kasutaja

liitunud: 21.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.01.2012 18:03:54 vasta tsitaadiga

Põhimõtteliselt kui EU peks võtma vastu otsuse, et acta tegevus saab heaks kiiduks ning ta pannakse õigusaktidesse siis...

• Liikmesriigid on enda poolt loodud ühendusele suveräänsed õigused lõplikult üle andnud.
• Euroopa Liidu õiguskorda iseloomustab, on ühenduse õiguse ülimuslikkus siseriikliku õiguse suhtes.
• See tähendab, et liikmesriikide siseriiklik seadusandlus ei tohi olla vastuolus ühenduse õigussüsteemiga.

Ehk Eestil ei ole mingit õigust enam tagant järele kobiseda

_________________
AMD VS INTEL
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Kruvi
HV kasutaja

liitunud: 12.09.2003




sõnum 23.01.2012 18:23:40 vasta tsitaadiga

HV = Interneti pealtnägija ? thumbs_up.gif

Avaldan toetust igastahes.
Ei ole kõike lugenud seega ei tea kas viide on tehtud aga Postimehe teemakäsitlus peale karikatuuri on siin:
http://www.postimees.ee/711814/acta-vastased-rundasid-poola-valitsuse-veebilehti/
"ACTA vastased ründasid Poola valitsuse veebilehti" - mitte aga mis ACTA on ning mida kaasa toob

Et siis siiamaani ainuke reaalne teema käsitlus ongi ühes Interneti foorumis?
Natuke argpükslik valitsus on meil, kui kahju ei too siis miks sedasi hämatakse?

Kuldreegel on ju ikkagi see, et kui midagi selja taga peidad siis on järelikult midagi variata ja põhjust.
See et kõik pole veel aru saanud milles see põhjus on ei tähenda, et seda poleks või et midagi ei muutuks.

Ise kahe käega siinse teema algatuse ja eestvedamise poolt, jätkake samas vaimus! thumbs_up.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
whippit
HV vaatleja

liitunud: 23.01.2005




sõnum 23.01.2012 18:26:53 Re: ACTAST ja selles, miks on ekslik uskuda, et ACTA ei muuda meie õiguskorda! vasta tsitaadiga

Karmen Turk kirjutas:
Vastuseks allolevale kommentaarile:

whippit kirjutas:
ACTA mõtteks on see, et selle lepinguosalisteks olevates muudes riikides (Mehhikod jms) kehtiksid sarnased reeglid, kui teistes (arenenud) riikides. Isiklikult ei näe ka, et Eestile sellest leppest sisuliselt mingit kasu või kahju oleks. Mingit internetiliikluse jälgimise nõudeid ei ole siit võimalik kuidagi välja lugeda. Ning kui need oleks, siis peaks muutma tervet posu EL õigusakte ka (e-kaubanduse direktiivi, e-privacy direktiivi, e-andmekaitse direktiivi, jne), kuskil sellekohast viidet ju ei ole.


Laskumata põhjalikumasse õiguslikku analüüsi ning üritades vältida näiteid, mida olen varasemates kirjutistes või raadio intervjuudes juba toonud (icon_smile.gif), tõden vaid, et eelkirjutaja on eksklikul seisukohal. Eelkirjutajaga samal seisukohal on ka Euroopa Komisjon ning tulevikus kindlasti mõned meie enda poliitikud. Enamik komisjoni väited on aga põhjalikult põrmustanud õigusteadlased Douwe Korff ning Ian Brown (link: http://www.greens-efa.eu/fileadmin/dam/Documents/Studies/ACTA_fundamental_rights_assessment.pdf)

Täiendavalt leian, ACTA sisaldab norme, mis sunnivad muutma nii Eesti seadusi kui Euroopa Liidu õigusakte. Ametnike seisukohtadeks on, et ACTA ei ole vastuolus EL aluslepingute-ga. Tõepoolest - enamik meid puudutavaid ning ka Whippit poolt viidatud määrusi ja direktiive ei olegi aluslepingud ning nendeda võib puht juriidiliselt ACTA vastuolus olla ning see ei ole takistuseks vastuvõtmisel. Kui vastuolu puudumise väide on siiski ka ise ekslik, sest aluslepingud kohustavad järgima põhiõigusi, s.h. väljendusvabadus, õigus eraelu kaitsele, õigus õiglasele kohtupidamisele jne. Neid õigusi ACTA siiski ei austa.

Näiteks tooksin ka siin juba tsiteerimist leidnud kahju regulatsiooni. Täna kehtiv õigus seab kahjuhüvitiseks selle, mille isik on kahjuna kannatanud - st kahjul on majanduslik mõõde.

ACTA artikkel 9 sätestab, et kahju hüvitise määramisel võtab kohus arvesse rikkumisega seotud kaupade või teenuste väärtuse turuhinnas või nende soovituslikus jaehinnas. Euroopa Komisjon on seisukohal, et mõlemad määratlused on õiglased ning ACTA kahju määratlusel puudub erisus kehtiva direktiivi määratlusega (viitena: direktii 2004/48/EÜ, art 13). Nendin, et tõepoolest iga maja kohta saab öelda "maja", kuid mõned majad on suured ning teised on väikesed ning seega ei ole iga maja sama teise majaga. Suuruse aspekt on erinev! Nii ka meie õigussüsteemis eksisteeriva kahjuhüvitise regulatsiooni ning ACTA regulatsiooniga - mõlemad on tõepoolest "kahjud", kuid nende suurus on erinev! Majanduslikku kahju ületav hüvitis on ebaproproportsionaalne ning muudab olemasolevat õiguskorda!!!

Sellisena on võimalik ACTA lepingu teiste normidegi osas hinnang anda - nii paralleelimpordi, vaba kasutuse (s.o. fair use) kui kriminaliseerimise valdkonnas...

Tervitades ning elava arutelu jätku soovides!!!


Tere Karmen icon_smile.gif

Vaidleksin Sinuga selle osas, et praegust ACTA teksti lugedes ei saa kuidagi öelda, et ACTA ei austaks ka Sinu poolt välja toodud põhiõigusi. Otseseid viiteid nende põhiõiguste austamisele leiab lepingust päris mitmest kohast, sealhulgas ka digiõiguste osas art 27 (4) ja art 27 (2). Võib-olla loed mõnda lepingu varasemat teksti, kus tõepoolest võisid asjad teistmoodi olla. Aga as it stands, näivad põhiõigused oma tunnustuse saanud olema. Ning nagu ma eelnevalt ütlesin, kui ühenduse teisi õigusakte ei muudeta, siis ei kaasne ACTA-ga reguleeritud/harmoneeritud valdkondades mingeid sisulisi tagajärgi. Praegu pole kuskil välja käidud, et mõnda direktiivi või kasvõi siseriiklikku õigust hakatakse ACTA mõjul muutma. Kui seda ei tehta, siis on imho õigustatud küsida, et mille üle see trall siis ikkagi käib?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mTim
HV Guru
mTim

liitunud: 19.10.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.01.2012 18:27:18 vasta tsitaadiga

No Poola näed kuulutas oma toetust ACTAle ja kohe sai anonüümselt vastu internetihambaid. Eks see ole ka põhjus, miks seda nii vaikselt aetakse...
_________________
Lexuse summutist tuleb vaid lilleõisi ja ükssarvepeeru - HV foorum
M: E36 varuosad
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Uudised »  Pealtkuulamine ja tsensuur, NSA, ACTA, DMCA, GDPR... »  Eesti valitsus on ACTA salaja heaks kiitnud? (Euroopa Parlamendis peatselt lõpphääletus?) mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 13, 14, 15 ... 33, 34, 35  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.