|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
Etz
HV Guru

liitunud: 27.01.2005
|
04.04.2011 12:10:59
|
|
|
| Miki-Hiir kirjutas: |
| lolloom kirjutas: |
| Mui mälu ei peta, siis osad Extremed tahavad veel julgemalt, kui 2,0V pinget saada. |
Nii on, 1066+ tahavad saada 2,1-2,3V. |
Endal käib samuti 2.1V peal, alla 2.0V loobivad sinist ja põhjustavad ebastabiilsust.
Eriti 4 pulga korral...
|
|
| Kommentaarid: 236 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
196 |
|
| tagasi üles |
|
 |
AJ
HV Guru

liitunud: 03.02.2005
|
04.04.2011 20:56:09
|
|
|
Mul töötasid 2x1GB 2.0V peal, kui veel 2 pulka juurde panin, siis tahtis 2.1V, muidu oli kast ebastabiilne.
_________________ Küsige mida tahate, me vastame mida tahame. |
|
| Kommentaarid: 37 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
36 |
|
| tagasi üles |
|
 |
KillerXP
HV Guru

liitunud: 18.11.2002
|
04.04.2011 22:33:38
|
|
|
mul on 800+ ja nendega soovitatav vool oli 1,9-2,1v, läksin harju keskmist. Vaatan lähipäevil pisut näppida ja ühe 140mm panna eest õhku viima taha. Lükkan voldi 2,1 peale ka siis juba.
Chip angel, chipseti volt? Enda meelest midagi taolist pole BIOSis näinud.
|
|
| Kommentaarid: 98 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
93 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Etz
HV Guru

liitunud: 27.01.2005
|
04.04.2011 22:48:30
|
|
|
| KillerXP kirjutas: |
mul on 800+ ja nendega soovitatav vool oli 1,9-2,1v, läksin harju keskmist. Vaatan lähipäevil pisut näppida ja ühe 140mm panna eest õhku viima taha. Lükkan voldi 2,1 peale ka siis juba.
Chip angel, chipseti volt? Enda meelest midagi taolist pole BIOSis näinud. |
Sõltuvalt platest, heal lapsel mitu nime...
Vaatan homme õhta oma koduse kasti BIOS'ist täpset settingud järele, peast enam ei mäleta...igal juhul sai endalgi üht kui teist kiibistike pingetest 0,1-0,15V kunagi juurde käänatud...
Kast nii kaua stabiilselt käinud selle takti juures, et pole enam ammu näppinud ja siis enam ei mäleta kah muidugi, kui BIOS`i kohe silme ees pole...
|
|
| Kommentaarid: 236 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
196 |
|
| tagasi üles |
|
 |
DeTHiCa.
HV Guru

liitunud: 13.01.2006
|
09.04.2011 21:05:50
|
|
|
küsimus ei puuduta otseselt küll overclockimist, kuid clockide muutumist küll:
masin hangub sekundiks või lausa kaheks vahest desktopil olles. olen tähele pannud et CPU jahutuse ventikas tõstab pöördeid sel ajal/peale seda.
Mul HWmonitor ja CPU-Z taustal lahti ja näen kui prose takt muutub siis tekib mingi luksatus sisse masinale. kas tõesti on EIST süüdlane?
Masin pole overclockitud.
Kellelgi teisel kah sellist jama on? Mis vasturohuks pakutakse?
|
|
| Kommentaarid: 148 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
140 |
|
| tagasi üles |
|
 |
KillerXP
HV Guru

liitunud: 18.11.2002
|
09.04.2011 23:43:49
|
|
|
Taolist jama kohanud pole aga enda sisetunne süüdistaks emaplaati. Võib-olla prooviks BIOSi uuendada plaadil?
Tänud nendele, kes mälu volti tõsta soovitasid. Kuskil 3 päeva on töötanud 2,1v peal mälu ja pole kohanud ühtegi sinist ekraani. Pisut nagu mõni asi on tekitanud kahtlust, et miskit võib veel olla aga need on ilsmelt pigem kokkusattumused või tarkvara probleemid (nero home'i kokkujooks ja stardiribal üks toolbar mängude kaustale ei taha peale buuti esimese korraga kuvada)
|
|
| Kommentaarid: 98 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
93 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Vostro
HV kasutaja
liitunud: 08.02.2010
|
21.04.2011 12:21:44
|
|
|
Viskan ka siia ühe mure juurde, mul siin vedeleb mingi kompu ja proovin teda clockida
Lugu selline , et on soov proovida clockida e2140 prose? BIOSist selline pilt http://www.upload.ee/image/1287031/SPA56762.JPG seega teab keegi kas saab üldse proset üles kruttida
Või mis siit saaks clockida . või on vaja BIOSi uuendada, BIOSi VERSIOON ON V17.0B6 kuigi võik seda ka uuendada kui teaks õiget alla laadida ja näha mis juhtub kas enam lähebki käima
arvuti andmed sellised http://www.upload.ee/image/1287032/SiSu.JPG
ootan huviga õpetust
|
|
| Kommentaarid: 36 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
0 :: |
30 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Le Inc
HV Guru

liitunud: 06.09.2002
|
21.04.2011 13:39:04
|
|
|
.. need väljad mis BIOS on "näpitavad" on ka muudetavad. Üldjuhul on nii et mida suurem number, seda kiiremini astub.
Kui täpsemalt tahad teada siis otsing abiks. Saad nii siit teemast kui ka üüber googlist abi.
|
|
| Kommentaarid: 56 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
54 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Vostro
HV kasutaja
liitunud: 08.02.2010
|
21.04.2011 18:45:08
|
|
|
palju lubav juba. uuendasin BIOSi ja keerasin kõik voldid põja ka sain prosele 2,26.. GHz
Proovin nii palju and kui hakkab suitsema kui õnestub muidugi
|
|
| Kommentaarid: 36 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
0 :: |
30 |
|
| tagasi üles |
|
 |
lolloom
HV veteran

liitunud: 31.10.2005
|
21.04.2011 19:08:04
|
|
|
2,26GHz peaks kukkuma iga prosega pingeid puutumata.
350x8 ja mälud 1:1 proovi, nii peaks ka üles tulema kui just väga kehv isend pole. Anna pinget ka väikse varuga, 1,5V+ corele.
_________________ One does not simply overclock Sandy Bridge with SetFSB |
|
| Kommentaarid: 244 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
209 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Vostro
HV kasutaja
liitunud: 08.02.2010
|
21.04.2011 22:32:16
|
|
|
| lolloom kirjutas: |
2,26GHz peaks kukkuma iga prosega pingeid puutumata.
350x8 ja mälud 1:1 proovi, nii peaks ka üles tulema kui just väga kehv isend pole. Anna pinget ka väikse varuga, 1,5V+ corele. |
Ahhoii LollLoom kul ma tea sellest Clockimisest Si...i ma keerasin BIOSIs kõik põhja disabledest sai enabled! ja voldid põhja! kuigi ootaksin mingi 2,800 kuni 3000.-ehk natuke pealegi aga teate ju kõik ise, et lastakse nii palju kui hakkab suitsema iseasi kas annab tegelikult nii palu teda tuunida?!
Kas on nii et mälu võib olla clockimiseks mingi ebasobivad kivid?
ja peale pisi super clockimist ei hakanud geim tööle tuli selline asi ette !!! http://www.upload.ee/image/1288284/2qcjbs3.jpg siit siis järeldus , miks siis niiimodi error ?
|
|
| Kommentaarid: 36 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
0 :: |
30 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Etz
HV Guru

liitunud: 27.01.2005
|
21.04.2011 23:05:25
|
|
|
Oota... mis sa lükkasid kõik põhja...kõik pinged samuti või?
Ja seda õhkjahutusega...
Segi oled kamminud või? Või oligi eesmärk prosest, emaplaadist ja mäludest vabaneda?
|
|
| Kommentaarid: 236 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
196 |
|
| tagasi üles |
|
 |
metallika
HV Guru

liitunud: 05.06.2006
|
21.04.2011 23:08:28
|
|
|
mõnel vist hakkas ranna hooaeg seoses varakevadiselt mõnusa sooja päikesega
|
|
| Kommentaarid: 388 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
313 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Etz
HV Guru

liitunud: 27.01.2005
|
21.04.2011 23:38:46
|
|
|
| metallika kirjutas: |
mõnel vist hakkas ranna hooaeg seoses varakevadiselt mõnusa sooja päikesega  |
| ot: |
Pigem on kevadine päike, mõne tegelase kuplialuse kenasti kuumaks kütnud... |
|
|
| Kommentaarid: 236 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
196 |
|
| tagasi üles |
|
 |
metallika
HV Guru

liitunud: 05.06.2006
|
22.04.2011 00:01:07
|
|
|
Etz,
pmst seda sama ma mõtlesingi - sõnastus teine!
|
|
| Kommentaarid: 388 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
313 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Vostro
HV kasutaja
liitunud: 08.02.2010
|
22.04.2011 00:36:46
|
|
|
Päikest teile!
|
|
| Kommentaarid: 36 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
0 :: |
30 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Evil
Hull

liitunud: 23.12.2004
|
22.04.2011 10:07:47
|
|
|
| Vostro kirjutas: |
Päikest teile!  |
Surnud riistvara sulle.
|
|
| Kommentaarid: 242 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
202 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tizko
HV veteran

liitunud: 20.10.2003
|
22.04.2011 11:05:08
|
|
|
Vostro
Oman ise sama protsessorit ja see jookseb 2,8Ghz pea default voldi juures ning 3,2Ghz 1,47V-ga, kuigi viimane ei anna mingit erilist kiirust juurde ja lihtsalt tekitaks rohkem kuumust. Talutavad pinged e2140-l on speci järgi 0.8500V-1.5V - http://ark.intel.com/Product.aspx?id=29738
Mälu jäta tööle sagedusel mis tootja on ette määranud: 667, 800 või muu sagedus.
Ning vaadates su platet, siis see pole just suurem asi klokkimise toetaja...
|
|
| Kommentaarid: 266 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
246 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Vostro
HV kasutaja
liitunud: 08.02.2010
|
|
| Kommentaarid: 36 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
0 :: |
30 |
|
| tagasi üles |
|
 |
DeTHiCa.
HV Guru

liitunud: 13.01.2006
|
|
| Kommentaarid: 148 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
140 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tizko
HV veteran

liitunud: 20.10.2003
|
22.04.2011 12:21:54
|
|
|
DeTHiCa., teeksin pigem suurema FSB-ga ja madalama kordajaga ning volti hoiaksin sellel isendil madalamal. (soovitatavad piirid 0.8500V-1.3625V)
|
|
| Kommentaarid: 266 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
246 |
|
| tagasi üles |
|
 |
DeTHiCa.
HV Guru

liitunud: 13.01.2006
|
22.04.2011 12:30:46
|
|
|
tizko, mis mõttega? fsb on mul madal selleks, et ei peaks emaplaadile volti rohkem andma.
ja prose volt on selline just seepärast et asi stabiilne oleks. ma ei anna ju ilu pärast prosele volti a la maximuz. madalama voldiga ta ei ole stabiilne ja see suuresti oleneb emaplaadist. osadel mobodel on vdrop räigem kui teistel, seetõttu tuleb volti tõsta, et seda kompenseerida.
|
|
| Kommentaarid: 148 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
140 |
|
| tagasi üles |
|
 |
siinus
HV Guru

liitunud: 20.01.2007
|
22.04.2011 13:32:45
|
|
|
panen enda E0 hetkelise 24/7 kloki ka
http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=1781430
volt praegu auto peal, seega, ta eriti rohkem ei lähe.
mingiaeg tuleb õhtu, kui ma voldid paika panen ja siis peaks kuhugi sinna 4750MHz peale minema.
Jahutiks CNPS9500LED
_________________ suck less | no slop grenade
Ma arvasin, et see oli Priit, aga tegelikult oli Tõnu, |
|
| Kommentaarid: 70 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
63 |
|
| tagasi üles |
|
 |
erick
HV Guru

liitunud: 24.01.2003
|
25.04.2011 12:48:03
|
|
|
| Vostro kirjutas: |
| tnx tizko, siit siis moraal se clockimine ei aita siis suurt midagi |
Said valesti aru. Klokkimine aitab küll, lihtsalt ühel hetkel tuleb ette piir, kust alates on vaja tõsta rohkem volti (ja seega tekitada rohkem kuumust) kui kiiruselisa väärt on. tizkol tuli see ette 2,8GHz pealt edasi liikudes - kõik ju hindavad kiiret, ent ka jahedat ja vaikset arvutit.
E2140 on algseadetel ju vaid 1,6GHz. Isegi see 2,26GHz, mis sa saavutasid on ju hea tulemus ja korralik 860MHz (e. 50%) kiiruselisa.
Su emaplaat on ilmselt MSI 945GM3-F? See peaks out-of-the box selle FSB (Front-Side Bus) sul 266MHz peale ajama - 2128 MHz peaks tulema ilma üldse volti lisamata (8x 266MHz). Sealt edasi peab iis hakkama ettevaatlikult FSB-d tõstma, kui ei buudi, siis jälle veidi volti juurde ja veel proovida.
Stabiilsust saad testida Prime95 nimelise programmiga, mis võtab CPUst maksimumi ja tekitab ka maksimaalse soojuseralduse.
|
|
| Kommentaarid: 106 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
96 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Vostro
HV kasutaja
liitunud: 08.02.2010
|
26.04.2011 17:54:44
|
|
|
Täh. erick, masin pole veel orbiidile läinud aga 8x266 saabutab selle 2128 ikkagi siis kui ma keeran mälu voldi 2,30 PSie volt 1,70 mingi asi oli seal 100 saab krutida kuni 150 ma panin 130 ma ei tea mis iganes se on aga andis ülespoole kruttida enne proovisin lihtsalt 8x266 ja mälu 2,30 ja ei hakanud käima, nii kui keerasin ka midagi sealt juurde ise ma teades mis iganes se on või teeb. Ja ka veel se et ükski geim käima ei lähe! kui taastan algtasme 1.6 .... siis töötab.
|
|
| Kommentaarid: 36 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
0 :: |
30 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tizko
HV veteran

liitunud: 20.10.2003
|
|
| Kommentaarid: 266 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
246 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Vergil465
HV vaatleja
liitunud: 11.05.2011
|
12.05.2011 20:13:10
|
|
|
| Kui ma muudan prose volte, siis läheb pärast seda masin kuidagi imelikult tööle. Alguses hakkab nagu tööle, siis järsku lülitub välja ja alles (3-5sek) teise korraga läheb. Kas see on normaalne või on mingi võimalus seda bioses muuta?
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Vostro
HV kasutaja
liitunud: 08.02.2010
|
12.05.2011 20:31:42
|
|
|
Vergil465, Oh, tead, ma olen samamoodi K..ind sellega ja tolku ne maalo! minu vaatevinkel ütleb seda, et kui mõistust pole antud ega ta ka juurde tule ja juurde pane. Minu nägemus on see, et enamus sõltub emmeplaadist!
|
|
| Kommentaarid: 36 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
0 :: |
30 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jeesus188
kodustatud

liitunud: 14.04.2003

|
12.05.2011 20:49:38
|
|
|
| Vergil465 kirjutas: |
| Kui ma muudan prose volte, siis läheb pärast seda masin kuidagi imelikult tööle. Alguses hakkab nagu tööle, siis järsku lülitub välja ja alles (3-5sek) teise korraga läheb. Kas see on normaalne või on mingi võimalus seda bioses muuta? |
see normaalne kui sa näpid biosi settinguid
_________________ This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud" |
|
| Kommentaarid: 71 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
64 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Vostro
HV kasutaja
liitunud: 08.02.2010
|
12.05.2011 22:52:37
|
|
|
jeesus188, Targutad, et selleesemel ka õpetaks!
|
|
| Kommentaarid: 36 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
0 :: |
30 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jeesus188
kodustatud

liitunud: 14.04.2003

|
12.05.2011 23:05:01
|
|
|
| Vostro kirjutas: |
jeesus188, Targutad, et selleesemel ka õpetaks!  |
Mida ma targutasin, vastasin ju kysimusele otse
täpsustasin vastust
Spoiler 
his is completely normal behavior; when you change certain things (and, frankly, I'm not positive of exactly which things; one thing I've been able to verify is that if you change anything that forces a new 'auto' tREAD, or a different MCH 'strap') in your OC the board will boot once, re-boot, and if it finds your 'suggestions' palatable, go on from there; if it isn't happy, it will boot a third time - that's when you've got trouble - you've asked it to do something it can't (or won't - I think these things have a will of their own, closely related to the Murphy laws) accomodate, and the third boot forces a load of BIOS defaults...
_________________ This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud" |
|
| Kommentaarid: 71 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
64 |
|
| tagasi üles |
|
 |
marcor1
HV veteran

liitunud: 29.09.2003
|
16.05.2011 19:25:17
|
|
|
Proovisin oma "kontoriarvutit" kellata - P5QL ja E5200 (C0) -> 10x300.
Everest näitb - Core voltage 1.15V; Everesti benchmarkid jooksevad - ju siis on stabiilne.
10x333 enam ei tule enam üles. Peab prose volti tõstma?
edit:midagi leidsin
http://techgage.com/article/intel_pentium_dual-core_e5200/11
edit2:tundub, et ei aita volt(1.3), kordistaja tõstmine, ega kõrgem herts (333)
_________________ War. War never changes.
Malkavian: [to a stop sign] No, you stop! |
|
| Kommentaarid: 70 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
64 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Timoha
HV kasutaja

liitunud: 19.02.2006
|
17.05.2011 04:22:49
|
|
|
Tervist kõigile!
Klokkisin oma e8400 3,6GHz peale (9x400; emaplaadiks-Asus P5K Premium/WiFi-AP plaanis kasutada 24/7) ja tekkis küsimus: kas sellised funktsioonid BIOS-es nagu *C1E Support* ja *Inter(R) SpeedStep (tm) Tech.* (lugesin nendest kah nati) panna *enable* või *disable*?
|
|
| Kommentaarid: 42 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
40 |
|
| tagasi üles |
|
 |
1dumbpcuser
HV Guru
liitunud: 05.03.2002

|
17.05.2011 06:48:46
|
|
|
| Timoha kirjutas: |
Tervist kõigile!
Klokkisin oma e8400 3,6GHz peale (9x400; emaplaadiks-Asus P5K Premium/WiFi-AP plaanis kasutada 24/7) ja tekkis küsimus: kas sellised funktsioonid BIOS-es nagu *C1E Support* ja *Inter(R) SpeedStep (tm) Tech.* (lugesin nendest kah nati) panna *enable* või *disable*? |
Energiasäästurežiimid, sõltub, kas tahad, et kui protsessor midagi eriti ei tee, siis ta alandaks kordajat- seega tkatsagedust ning energiakulu ja soojuseraldust? Tõsisemad ülekiirendajad lülitavad tavaliselt need välja, aga sellise kergema -keskmise OC jaoks võiks need minu arvates sisse jätta
_________________ M: MSI B660M MORTAR
M: Dell RTX 2060
O: AM5 ITX emaplaat |
|
| Kommentaarid: 103 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
97 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Timoha
HV kasutaja

liitunud: 19.02.2006
|
17.05.2011 10:42:32
|
|
|
1dumbpcuser, OK, eks ma kuulun sinna teise kategooriasse Jätan need sisse.
|
|
| Kommentaarid: 42 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
40 |
|
| tagasi üles |
|
 |
erick
HV Guru

liitunud: 24.01.2003
|
17.05.2011 14:09:08
|
|
|
| marcor1 kirjutas: |
Proovisin oma "kontoriarvutit" kellata - P5QL ja E5200 (C0) -> 10x300.
Everest näitb - Core voltage 1.15V; Everesti benchmarkid jooksevad - ju siis on stabiilne.
10x333 enam ei tule enam üles. Peab prose volti tõstma?
edit:midagi leidsin
http://techgage.com/article/intel_pentium_dual-core_e5200/11
edit2:tundub, et ei aita volt(1.3), kordistaja tõstmine, ega kõrgem herts (333) |
Peaksid ka põhjasillla volti tõstma ehk. Samas E5400 2.7GHz (13,5x200) läks 4.15GHz peale (13,5x307) ainult siis kui vCore oli juba 1,5V.
|
|
| Kommentaarid: 106 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
96 |
|
| tagasi üles |
|
 |
traks
HV Guru
liitunud: 07.03.2002
|
|
| Kommentaarid: 337 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
304 |
|
| tagasi üles |
|
 |
smily
HV kasutaja
liitunud: 20.12.2010
|
22.05.2011 00:46:08
|
|
|
Aam mul tekkis mingi jama oma läpaka prosega.
Nimelt läpakaks on msi gx623 ning neil on selline nupp nagu turbo, mis peaks lükkama prose 2.0Ghz 2.3Ghz-ni.Ilma turbota on aga mu prose 1.5Ghz ning turboga 1.8Ghz.
Proseks siis C2D P7350 defaul kiirus peaks olema 2.0Ghz
Biosist on powersave värk välja lülitatud.
Keegi oskab aidata kuda korda saada
|
|
| Kommentaarid: 7 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
7 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Juan Pablo
HV veteran
liitunud: 20.11.2005
|
22.05.2011 11:16:29
|
|
|
| smily kirjutas: |
Aam mul tekkis mingi jama oma läpaka prosega.
Nimelt läpakaks on msi gx623 ning neil on selline nupp nagu turbo, mis peaks lükkama prose 2.0Ghz 2.3Ghz-ni.Ilma turbota on aga mu prose 1.5Ghz ning turboga 1.8Ghz.
Proseks siis C2D P7350 defaul kiirus peaks olema 2.0Ghz
Biosist on powersave värk välja lülitatud.
Keegi oskab aidata kuda korda saada  |
Proovi biosist panna default settings.... see peaks selle kala tegema korda
|
|
| Kommentaarid: 33 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
29 |
|
| tagasi üles |
|
 |
babylon
HV kasutaja

liitunud: 18.01.2004
|
20.07.2011 14:16:00
|
|
|
Kas keegi oskab öelda kumb prose on parem kas E8400 või Q6600
arvutit kasutan mängude(Crysis2;Drit3;NFS jne) ja filmide vaatamiseks(720p ja 1080p)
Netist niipalju kui lugend olen siis üks kiidab üht ja teine teist.
Ei suuda otsustada kumba valida......
|
|
| Kommentaarid: 55 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
53 |
|
| tagasi üles |
|
 |
WäntWõll
make.believe

liitunud: 18.01.2005
|
20.07.2011 16:24:03
|
|
|
Kuna enamus mänge armastab rohkem kõrget klokki siis mina valiksin E8400
Ennkõike oleneb asi hinnast, kuna enamus vanaraua müüjaid arvavad 3a+ hiljem, et müüvad ikka kulda
|
|
| Kommentaarid: 374 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
2 :: |
300 |
|
| tagasi üles |
|
 |
traks
HV Guru
liitunud: 07.03.2002
|
20.07.2011 21:33:13
|
|
|
| babylon kirjutas: |
Kas keegi oskab öelda kumb prose on parem kas E8400 või Q6600
arvutit kasutan mängude(Crysis2;Drit3;NFS jne) ja filmide vaatamiseks(720p ja 1080p)
Netist niipalju kui lugend olen siis üks kiidab üht ja teine teist.
Ei suuda otsustada kumba valida...... |
Dirt tahab rohkem tuumasid, kahest ei piisa. Ise läksin E8400-lt Q6600-le, vahe oli märgatav!
Järjest rohkem uusi mängusid kasutab rohkem tuumasid. Need E8400 kiidulaulud foorumites on aastaid-aastaid vanad ja nüüd kehtetud.
_________________ The greatest trick the devil ever pulled
was convincing the world glossy widescreen is the way to go. |
|
| Kommentaarid: 337 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
304 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Cancer
HV kasutaja
liitunud: 03.12.2002
|
|
| Kommentaarid: 13 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
13 |
|
| tagasi üles |
|
 |
XeStAiSy
Aeg Maha 2a
liitunud: 12.12.2001
|
26.07.2011 18:14:16
|
|
|
| Cancer kirjutas: |
| Mul siiamaani Q6600 stock kiirusega masinas ning väga ei kurdagi kiiruse üle. Masin sai ise kokku lapitud nii ammu, et ei mäletagi enam, mis aasta see võis olla. Siin teemas kuskil on kindlasti kirjas. Pigem vahepeal hoopis videokaarte kaks korda uuendanud. |
Sama siin E6600 vedeleb kappis saaks just seda 1,5v ja enam ajada 3600 peale ja pole isu masinat lappata 3300 käib kah. Võiks ju e6600 voldi põhja ajada nii või naa asi maha kantud ei teagi mis kasu sellest on.
_________________ Punktkeevitus patareidele/akudele. Akutrelli/laptopi/e-bike. PM |
|
| Kommentaarid: 12 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
11 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ossa
HV kasutaja

liitunud: 18.11.2004
|
27.07.2011 09:35:16
|
|
|
| Margus kirjutas: |
| Cancer kirjutas: |
| Mul siiamaani Q6600 stock kiirusega masinas ning väga ei kurdagi kiiruse üle. Masin sai ise kokku lapitud nii ammu, et ei mäletagi enam, mis aasta see võis olla. Siin teemas kuskil on kindlasti kirjas. Pigem vahepeal hoopis videokaarte kaks korda uuendanud. |
Sama siin E6600 vedeleb kappis saaks just seda 1,5v ja enam ajada 3600 peale ja pole isu masinat lappata 3300 käib kah. Võiks ju e6600 voldi põhja ajada nii või naa asi maha kantud ei teagi mis kasu sellest on. |
Palun proovi ikka ennast natuke selgemalt väljendada, selliseid kirjutisi on halb lugeda, mõttetu ajaraisk, kas tõesti on raske paar korda enda kirjutatud tekst läbi lugeda ja mõnedki parandused teha. Enamus ei käi siin foorumis ristsõnu lahendamas
|
|
| Kommentaarid: 20 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
20 |
|
| tagasi üles |
|
 |
DeTHiCa.
HV Guru

liitunud: 13.01.2006
|
27.07.2011 19:11:27
|
|
|
ise valiks kindlasti E8400 enne kui Q6600.
esiteks, teatud steppinguga Q6600 prosed ei taha väga palju üle 3GHz klokkidagi.
teiseks E8400 on juba default kiirusel väga kiire protsessor, kiirem kui Q6600.
kolmandaks, enamus mänge ja programme ei kasuta üle kahe tuuma (millest on tingitud teine punkt).
E8400 peaks olema ka jahedam ja voolusäästlikum, kuna ta on 45nm protsessil toodetud.
|
|
| Kommentaarid: 148 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
140 |
|
| tagasi üles |
|
 |
DonNiger
HV Guru

liitunud: 14.03.2005
|
27.07.2011 19:24:14
|
|
|
Miks siis s775 socketi baasil mitte Q9XXX proset valida? Tarbivad vähe ja kui veab (nagu minul) jookseb 4Ghz alla 1,3v, 4,5Ghz alla 1,35v.
_________________ Müüa EOS 50D |
|
| Kommentaarid: 142 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
2 :: |
116 |
|
| tagasi üles |
|
 |
traks
HV Guru
liitunud: 07.03.2002
|
27.07.2011 19:24:32
|
|
|
^^^ jutt otse aastast 2008.
need "enamus mänge ja programme, mis ei kasuta üle kahe tuuma" on üsna vanad ja nende puhul pole eriti vahet, kas see mäng jookseb sul 250 või 400 fps-iga. Uuemad mängud aga panna E8400 peale ja naudid 30 fps slaidishowd, Q6600 peal aga on juba mängitav 50-60 fps. See on ju märgatav vahe.
Q6600 ei ole parem valik pelgalt selles võrdluses, vaid see on parimaid protsessoreid, mis Intel on ÜLDSE kunagi teinud.
protsessorimaailma Radeon 9700. still kickin' it 4 aastat hiljem.
_________________ The greatest trick the devil ever pulled
was convincing the world glossy widescreen is the way to go. |
|
| Kommentaarid: 337 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
304 |
|
| tagasi üles |
|
 |
XeStAiSy
Aeg Maha 2a
liitunud: 12.12.2001
|
27.07.2011 20:06:58
|
|
|
| ossa kirjutas: |
| Margus kirjutas: |
| Cancer kirjutas: |
| Mul siiamaani Q6600 stock kiirusega masinas ning väga ei kurdagi kiiruse üle. Masin sai ise kokku lapitud nii ammu, et ei mäletagi enam, mis aasta see võis olla. Siin teemas kuskil on kindlasti kirjas. Pigem vahepeal hoopis videokaarte kaks korda uuendanud. |
Sama siin E6600 vedeleb kappis saaks just seda 1,5v ja enam ajada 3600 peale ja pole isu masinat lappata 3300 käib kah. Võiks ju e6600 voldi põhja ajada nii või naa asi maha kantud ei teagi mis kasu sellest on. |
Palun proovi ikka ennast natuke selgemalt väljendada, selliseid kirjutisi on halb lugeda, mõttetu ajaraisk, kas tõesti on raske paar korda enda kirjutatud tekst läbi lugeda ja mõnedki parandused teha. Enamus ei käi siin foorumis ristsõnu lahendamas  |
| ot: |
Ma tõesti ei viitsinud om posti muljuda ristsõna tekitamine on kerge ja üldse ei pea pingutama kui ise aru saan. Ilma ohtra õlleta ma ei kirjuta midagi siia foorumisse.
Foorumid on sellised kohad mida ei tasu uskuda ja mis seal kirjutatakse. |
_________________ Punktkeevitus patareidele/akudele. Akutrelli/laptopi/e-bike. PM |
|
| Kommentaarid: 12 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
11 |
|
| tagasi üles |
|
 |
babylon
HV kasutaja

liitunud: 18.01.2004
|
21.10.2011 23:34:50
|
|
|
kas keegi oskab öelda mis segab mu proset clockida???
Mobo: GIGABYTE GA-EP45-UD3LR
Prose: Intel® Core™2 Quad Processor Q6600
Jahutab: Asus Silent Square Pro
HDD: Western Digital Caviar Blue 500GB WD5000AAKX
Toide: 400w godecon
Video: Ati Radeon HD4670 512MB
Mälu: 2x2GB DDR2 A Data Extreme 1066mhz
ei lase kohe midagi tosta.......
Ette tänades
|
|
| Kommentaarid: 55 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
53 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|