Avaleht
uus teema   vasta Raud »  Protsessorid »  Intel Core 2 Duo/Quad overclocking märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 291, 292, 293 ... 295, 296, 297  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.04.2011 12:10:59 vasta tsitaadiga

Miki-Hiir kirjutas:
lolloom kirjutas:
Mui mälu ei peta, siis osad Extremed tahavad veel julgemalt, kui 2,0V pinget saada.
Nii on, 1066+ tahavad saada 2,1-2,3V.


Endal käib samuti 2.1V peal, alla 2.0V loobivad sinist ja põhjustavad ebastabiilsust.
Eriti 4 pulga korral... icon_wink.gif
Kommentaarid: 236 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
AJ
HV Guru
AJ

liitunud: 03.02.2005




sõnum 04.04.2011 20:56:09 vasta tsitaadiga

Mul töötasid 2x1GB 2.0V peal, kui veel 2 pulka juurde panin, siis tahtis 2.1V, muidu oli kast ebastabiilne.
_________________
Küsige mida tahate, me vastame mida tahame.
Kommentaarid: 37 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 36
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillerXP
HV Guru
KillerXP

liitunud: 18.11.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.04.2011 22:33:38 vasta tsitaadiga

mul on 800+ ja nendega soovitatav vool oli 1,9-2,1v, läksin harju keskmist. Vaatan lähipäevil pisut näppida ja ühe 140mm panna eest õhku viima taha. Lükkan voldi 2,1 peale ka siis juba.

Chip angel, chipseti volt? Enda meelest midagi taolist pole BIOSis näinud.
Kommentaarid: 98 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 93
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.04.2011 22:48:30 vasta tsitaadiga

KillerXP kirjutas:
mul on 800+ ja nendega soovitatav vool oli 1,9-2,1v, läksin harju keskmist. Vaatan lähipäevil pisut näppida ja ühe 140mm panna eest õhku viima taha. Lükkan voldi 2,1 peale ka siis juba.

Chip angel, chipseti volt? Enda meelest midagi taolist pole BIOSis näinud.


Sõltuvalt platest, heal lapsel mitu nime... icon_wink.gif
Vaatan homme õhta oma koduse kasti BIOS'ist täpset settingud järele, peast enam ei mäleta...igal juhul sai endalgi üht kui teist kiibistike pingetest 0,1-0,15V kunagi juurde käänatud... icon_rolleyes.gif

Kast nii kaua stabiilselt käinud selle takti juures, et pole enam ammu näppinud ja siis enam ei mäleta kah muidugi, kui BIOS`i kohe silme ees pole... icon_lol.gif
Kommentaarid: 236 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DeTHiCa.
HV Guru
DeTHiCa.

liitunud: 13.01.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 09.04.2011 21:05:50 vasta tsitaadiga

küsimus ei puuduta otseselt küll overclockimist, kuid clockide muutumist küll:
masin hangub sekundiks või lausa kaheks vahest desktopil olles. olen tähele pannud et CPU jahutuse ventikas tõstab pöördeid sel ajal/peale seda.
Mul HWmonitor ja CPU-Z taustal lahti ja näen kui prose takt muutub siis tekib mingi luksatus sisse masinale. kas tõesti on EIST süüdlane?
Masin pole overclockitud.
Kellelgi teisel kah sellist jama on? Mis vasturohuks pakutakse?
Kommentaarid: 148 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 140
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillerXP
HV Guru
KillerXP

liitunud: 18.11.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.04.2011 23:43:49 vasta tsitaadiga

Taolist jama kohanud pole aga enda sisetunne süüdistaks emaplaati. Võib-olla prooviks BIOSi uuendada plaadil?

Tänud nendele, kes mälu volti tõsta soovitasid. Kuskil 3 päeva on töötanud 2,1v peal mälu ja pole kohanud ühtegi sinist ekraani. Pisut nagu mõni asi on tekitanud kahtlust, et miskit võib veel olla aga need on ilsmelt pigem kokkusattumused või tarkvara probleemid (nero home'i kokkujooks ja stardiribal üks toolbar mängude kaustale ei taha peale buuti esimese korraga kuvada)
Kommentaarid: 98 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 93
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Vostro
HV kasutaja

liitunud: 08.02.2010




sõnum 21.04.2011 12:21:44 vasta tsitaadiga

Viskan ka siia ühe mure juurde, mul siin vedeleb mingi kompu ja proovin teda clockida icon_smile.gif
Lugu selline , et on soov proovida clockida e2140 prose? BIOSist selline pilt http://www.upload.ee/image/1287031/SPA56762.JPG seega teab keegi kas saab üldse proset üles kruttida icon_razz.gif
Või mis siit saaks clockida . või on vaja BIOSi uuendada, BIOSi VERSIOON ON V17.0B6 kuigi võik seda ka uuendada kui teaks õiget alla laadida ja näha mis juhtub kas enam lähebki käima icon_biggrin.gif
arvuti andmed sellised http://www.upload.ee/image/1287032/SiSu.JPG
ootan huviga õpetust thumbs_up.gif
Kommentaarid: 36 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 30
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Le Inc
HV Guru
Le Inc

liitunud: 06.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.04.2011 13:39:04 vasta tsitaadiga

.. need väljad mis BIOS on "näpitavad" on ka muudetavad. Üldjuhul on nii et mida suurem number, seda kiiremini astub. thumbs_up.gif

Kui täpsemalt tahad teada siis otsing abiks. Saad nii siit teemast kui ka üüber googlist abi.
Kommentaarid: 56 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 54
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Vostro
HV kasutaja

liitunud: 08.02.2010




sõnum 21.04.2011 18:45:08 vasta tsitaadiga

palju lubav juba. uuendasin BIOSi ja keerasin kõik voldid põja ka sain prosele 2,26.. GHz
Proovin nii palju and kui hakkab suitsema icon_biggrin.gif kui õnestub muidugi icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 36 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 30
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
lolloom
HV veteran
lolloom

liitunud: 31.10.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.04.2011 19:08:04 vasta tsitaadiga

2,26GHz peaks kukkuma iga prosega pingeid puutumata.
350x8 ja mälud 1:1 proovi, nii peaks ka üles tulema kui just väga kehv isend pole. Anna pinget ka väikse varuga, 1,5V+ corele.

_________________
One does not simply overclock Sandy Bridge with SetFSB
Kommentaarid: 244 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 209
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Vostro
HV kasutaja

liitunud: 08.02.2010




sõnum 21.04.2011 22:32:16 vasta tsitaadiga

lolloom kirjutas:
2,26GHz peaks kukkuma iga prosega pingeid puutumata.
350x8 ja mälud 1:1 proovi, nii peaks ka üles tulema kui just väga kehv isend pole. Anna pinget ka väikse varuga, 1,5V+ corele.

Ahhoii LollLoom icon_biggrin.gif kul ma tea sellest Clockimisest Si...i icon_biggrin.gif ma keerasin BIOSIs kõik põhja icon_biggrin.gif disabledest sai enabled! icon_biggrin.gif ja voldid põhja! kuigi ootaksin mingi 2,800 kuni 3000.-ehk natuke pealegi aga teate ju kõik ise, et lastakse nii palju kui hakkab suitsema icon_biggrin.gif iseasi kas annab tegelikult nii palu teda tuunida?!
Kas on nii et mälu võib olla clockimiseks mingi ebasobivad kivid?
ja peale pisi super clockimist ei hakanud geim tööle tuli selline asi ette !!! http://www.upload.ee/image/1288284/2qcjbs3.jpg siit siis järeldus , miks siis niiimodi error ?
Kommentaarid: 36 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 30
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.04.2011 23:05:25 vasta tsitaadiga

Oota... mis sa lükkasid kõik põhja...kõik pinged samuti või? icon_eek.gif
Ja seda õhkjahutusega... icon_lol.gif

Segi oled kamminud või? Või oligi eesmärk prosest, emaplaadist ja mäludest vabaneda? icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 236 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
metallika
HV Guru
metallika

liitunud: 05.06.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.04.2011 23:08:28 vasta tsitaadiga

mõnel vist hakkas ranna hooaeg seoses varakevadiselt mõnusa sooja päikesega icon_razz.gif icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 388 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.04.2011 23:38:46 vasta tsitaadiga

metallika kirjutas:
mõnel vist hakkas ranna hooaeg seoses varakevadiselt mõnusa sooja päikesega icon_razz.gif icon_biggrin.gif


ot:
Pigem on kevadine päike, mõne tegelase kuplialuse kenasti kuumaks kütnud... icon_lol.gif
Kommentaarid: 236 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
metallika
HV Guru
metallika

liitunud: 05.06.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.04.2011 00:01:07 vasta tsitaadiga

Etz,

pmst seda sama ma mõtlesingi - sõnastus teine! icon_biggrin.gif thumbs_up.gif
Kommentaarid: 388 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Vostro
HV kasutaja

liitunud: 08.02.2010




sõnum 22.04.2011 00:36:46 vasta tsitaadiga

Päikest teile! thumbs_up.gif
Kommentaarid: 36 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 30
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Evil
Hull
Evil

liitunud: 23.12.2004




sõnum 22.04.2011 10:07:47 vasta tsitaadiga

Vostro kirjutas:
Päikest teile! thumbs_up.gif


Surnud riistvara sulle. thumbs_up.gif
Kommentaarid: 242 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 202
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
tizko
HV veteran
tizko

liitunud: 20.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.04.2011 11:05:08 vasta tsitaadiga

Vostro
Oman ise sama protsessorit ja see jookseb 2,8Ghz pea default voldi juures ning 3,2Ghz 1,47V-ga, kuigi viimane ei anna mingit erilist kiirust juurde ja lihtsalt tekitaks rohkem kuumust. Talutavad pinged e2140-l on speci järgi 0.8500V-1.5V - http://ark.intel.com/Product.aspx?id=29738
Mälu jäta tööle sagedusel mis tootja on ette määranud: 667, 800 või muu sagedus.
Ning vaadates su platet, siis see pole just suurem asi klokkimise toetaja...
Kommentaarid: 266 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 246
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Vostro
HV kasutaja

liitunud: 08.02.2010




sõnum 22.04.2011 11:25:04 vasta tsitaadiga

tnx tizko, siit siis moraal se clockimine ei aita siis suurt midagi , seega on mul veel üks masin mida võiks kruttida , juhul kui annab midagi teha masina selline emaplate selline EG41MF-US2H http://gigabyte.com/products/product-page.aspx?pid=3469&dl=1#ov sisu selline http://www.upload.ee/image/1289080/EG41MF-US2H.JPG kas siit annab midagi juurde keerat ni prosel, mälul või ka videol icon_razz.gif ? uudishimu ajab lõhki icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 36 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 30
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DeTHiCa.
HV Guru
DeTHiCa.

liitunud: 13.01.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 22.04.2011 11:55:13 vasta tsitaadiga

panen oma E5300 24/7 kloki siia.
3842.5 MHz ~1.3v peal.
http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=1781309
Kommentaarid: 148 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 140
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tizko
HV veteran
tizko

liitunud: 20.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.04.2011 12:21:54 vasta tsitaadiga

DeTHiCa., teeksin pigem suurema FSB-ga ja madalama kordajaga ning volti hoiaksin sellel isendil madalamal. thumbs_up.gif (soovitatavad piirid 0.8500V-1.3625V)
Kommentaarid: 266 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 246
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DeTHiCa.
HV Guru
DeTHiCa.

liitunud: 13.01.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 22.04.2011 12:30:46 vasta tsitaadiga

tizko, mis mõttega? fsb on mul madal selleks, et ei peaks emaplaadile volti rohkem andma.
ja prose volt on selline just seepärast et asi stabiilne oleks. ma ei anna ju ilu pärast prosele volti a la maximuz. madalama voldiga ta ei ole stabiilne ja see suuresti oleneb emaplaadist. osadel mobodel on vdrop räigem kui teistel, seetõttu tuleb volti tõsta, et seda kompenseerida.
Kommentaarid: 148 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 140
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
siinus
HV Guru
siinus

liitunud: 20.01.2007




sõnum 22.04.2011 13:32:45 vasta tsitaadiga

panen enda E0 hetkelise 24/7 kloki ka
http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=1781430
volt praegu auto peal, seega, ta eriti rohkem ei lähe.
mingiaeg tuleb õhtu, kui ma voldid paika panen ja siis peaks kuhugi sinna 4750MHz peale minema.
Jahutiks CNPS9500LED

_________________
suck less | no slop grenade
Ma arvasin, et see oli Priit, aga tegelikult oli Tõnu,
Kommentaarid: 70 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
erick
HV Guru
erick

liitunud: 24.01.2003




sõnum 25.04.2011 12:48:03 vasta tsitaadiga

Vostro kirjutas:
tnx tizko, siit siis moraal se clockimine ei aita siis suurt midagi


Said valesti aru. Klokkimine aitab küll, lihtsalt ühel hetkel tuleb ette piir, kust alates on vaja tõsta rohkem volti (ja seega tekitada rohkem kuumust) kui kiiruselisa väärt on. tizkol tuli see ette 2,8GHz pealt edasi liikudes - kõik ju hindavad kiiret, ent ka jahedat ja vaikset arvutit.

E2140 on algseadetel ju vaid 1,6GHz. Isegi see 2,26GHz, mis sa saavutasid on ju hea tulemus ja korralik 860MHz (e. 50%) kiiruselisa.

Su emaplaat on ilmselt MSI 945GM3-F? See peaks out-of-the box selle FSB (Front-Side Bus) sul 266MHz peale ajama - 2128 MHz peaks tulema ilma üldse volti lisamata (8x 266MHz). Sealt edasi peab iis hakkama ettevaatlikult FSB-d tõstma, kui ei buudi, siis jälle veidi volti juurde ja veel proovida.

Stabiilsust saad testida Prime95 nimelise programmiga, mis võtab CPUst maksimumi ja tekitab ka maksimaalse soojuseralduse.
Kommentaarid: 106 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 96
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Vostro
HV kasutaja

liitunud: 08.02.2010




sõnum 26.04.2011 17:54:44 vasta tsitaadiga

Täh. erick, masin pole veel orbiidile läinud aga 8x266 saabutab selle 2128 ikkagi siis kui ma keeran mälu voldi 2,30 PSie volt 1,70 mingi asi oli seal 100 saab krutida kuni 150 ma panin 130 ma ei tea mis iganes se on aga andis ülespoole kruttida icon_biggrin.gif enne proovisin lihtsalt 8x266 ja mälu 2,30 ja ei hakanud käima, nii kui keerasin ka midagi sealt juurde ise ma teades mis iganes se on või teeb. Ja ka veel se et ükski geim käima ei lähe! kui taastan algtasme 1.6 .... siis töötab.
Kommentaarid: 36 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 30
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tizko
HV veteran
tizko

liitunud: 20.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.04.2011 19:05:49 vasta tsitaadiga

Vostro, soovitan enne põhitõed selgeks teha, kui asja kallale asuda!

Paar linki Googlist algatuseks:
http://www.clunk.org.uk/forums/overclocking/1-c2d-overclocking-guide-beginners.html
http://forums.hexus.net/hexus-hardware/103676-c2d-overclocking-guide-beginners.html
http://hardforum.com/showthread.php?t=1198647
Kommentaarid: 266 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 246
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Vergil465
HV vaatleja

liitunud: 11.05.2011




sõnum 12.05.2011 20:13:10 vasta tsitaadiga

Kui ma muudan prose volte, siis läheb pärast seda masin kuidagi imelikult tööle. Alguses hakkab nagu tööle, siis järsku lülitub välja ja alles (3-5sek) teise korraga läheb. Kas see on normaalne või on mingi võimalus seda bioses muuta?
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Vostro
HV kasutaja

liitunud: 08.02.2010




sõnum 12.05.2011 20:31:42 vasta tsitaadiga

Vergil465, Oh, tead, ma olen samamoodi K..ind sellega ja tolku ne maalo! minu vaatevinkel ütleb seda, et kui mõistust pole antud ega ta ka juurde tule ja juurde pane. icon_wink.gif Minu nägemus on see, et enamus sõltub emmeplaadist!
Kommentaarid: 36 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 30
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jeesus188
kodustatud
jeesus188

liitunud: 14.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.05.2011 20:49:38 vasta tsitaadiga

Vergil465 kirjutas:
Kui ma muudan prose volte, siis läheb pärast seda masin kuidagi imelikult tööle. Alguses hakkab nagu tööle, siis järsku lülitub välja ja alles (3-5sek) teise korraga läheb. Kas see on normaalne või on mingi võimalus seda bioses muuta?


see normaalne kui sa näpid biosi settinguid

_________________
This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Vostro
HV kasutaja

liitunud: 08.02.2010




sõnum 12.05.2011 22:52:37 vasta tsitaadiga

jeesus188, Targutad, et selleesemel ka õpetaks! thumbs_up.gif
Kommentaarid: 36 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 30
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jeesus188
kodustatud
jeesus188

liitunud: 14.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.05.2011 23:05:01 vasta tsitaadiga

Vostro kirjutas:
jeesus188, Targutad, et selleesemel ka õpetaks! thumbs_up.gif

Mida ma targutasin, vastasin ju kysimusele otse icon_eek.gif

täpsustasin vastust
Spoiler Spoiler Spoiler

_________________
This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
marcor1
HV veteran
marcor1

liitunud: 29.09.2003




sõnum 16.05.2011 19:25:17 vasta tsitaadiga

Proovisin oma "kontoriarvutit" kellata - P5QL ja E5200 (C0) -> 10x300.
Everest näitb - Core voltage 1.15V; Everesti benchmarkid jooksevad - ju siis on stabiilne.
10x333 enam ei tule enam üles. Peab prose volti tõstma?

edit:midagi leidsin
http://techgage.com/article/intel_pentium_dual-core_e5200/11

edit2:tundub, et ei aita volt(1.3), kordistaja tõstmine, ega kõrgem herts (333)

_________________
War. War never changes.
Malkavian: [to a stop sign] No, you stop!
Kommentaarid: 70 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Timoha
HV kasutaja
Timoha

liitunud: 19.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.05.2011 04:22:49 vasta tsitaadiga

Tervist kõigile!
Klokkisin oma e8400 3,6GHz peale (9x400; emaplaadiks-Asus P5K Premium/WiFi-AP plaanis kasutada 24/7) ja tekkis küsimus: kas sellised funktsioonid BIOS-es nagu *C1E Support* ja *Inter(R) SpeedStep (tm) Tech.* (lugesin nendest kah nati) panna *enable* või *disable*?
Kommentaarid: 42 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 40
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
1dumbpcuser
HV Guru

liitunud: 05.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.05.2011 06:48:46 vasta tsitaadiga

Timoha kirjutas:
Tervist kõigile!
Klokkisin oma e8400 3,6GHz peale (9x400; emaplaadiks-Asus P5K Premium/WiFi-AP plaanis kasutada 24/7) ja tekkis küsimus: kas sellised funktsioonid BIOS-es nagu *C1E Support* ja *Inter(R) SpeedStep (tm) Tech.* (lugesin nendest kah nati) panna *enable* või *disable*?

Energiasäästurežiimid, sõltub, kas tahad, et kui protsessor midagi eriti ei tee, siis ta alandaks kordajat- seega tkatsagedust ning energiakulu ja soojuseraldust? Tõsisemad ülekiirendajad lülitavad tavaliselt need välja, aga sellise kergema -keskmise OC jaoks võiks need minu arvates sisse jätta icon_rolleyes.gif

_________________
M: MSI B660M MORTAR
M: Dell RTX 2060
O: AM5 ITX emaplaat
Kommentaarid: 103 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Timoha
HV kasutaja
Timoha

liitunud: 19.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.05.2011 10:42:32 vasta tsitaadiga

1dumbpcuser, OK, thumbs_up.gif eks ma kuulun sinna teise kategooriasse icon_smile.gif Jätan need sisse.
Kommentaarid: 42 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 40
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
erick
HV Guru
erick

liitunud: 24.01.2003




sõnum 17.05.2011 14:09:08 vasta tsitaadiga

marcor1 kirjutas:
Proovisin oma "kontoriarvutit" kellata - P5QL ja E5200 (C0) -> 10x300.
Everest näitb - Core voltage 1.15V; Everesti benchmarkid jooksevad - ju siis on stabiilne.
10x333 enam ei tule enam üles. Peab prose volti tõstma?

edit:midagi leidsin
http://techgage.com/article/intel_pentium_dual-core_e5200/11

edit2:tundub, et ei aita volt(1.3), kordistaja tõstmine, ega kõrgem herts (333)


Peaksid ka põhjasillla volti tõstma ehk. Samas E5400 2.7GHz (13,5x200) läks 4.15GHz peale (13,5x307) ainult siis kui vCore oli juba 1,5V.
Kommentaarid: 106 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 96
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
traks
HV Guru

liitunud: 07.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.05.2011 00:32:48 vasta tsitaadiga

Pentium DualCore-de max fsb ongi kuidagi madal, lagi seal kuskil 330-340 vahel, paljudel madalamgi.

Muidu veider asi, mis silma jäi kunagi ja mis imekombel ka on päris mitmel (gigabyte) plaadil aidanud kõrgemat FSB-d püüda, on PCI-E sageduse tõstmine 104MHz peale.

you can't explain that

_________________
The greatest trick the devil ever pulled
was convincing the world glossy widescreen is the way to go.
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 304
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
smily
HV kasutaja

liitunud: 20.12.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.05.2011 00:46:08 vasta tsitaadiga

Aam mul tekkis mingi jama oma läpaka prosega.
Nimelt läpakaks on msi gx623 ning neil on selline nupp nagu turbo, mis peaks lükkama prose 2.0Ghz 2.3Ghz-ni.Ilma turbota on aga mu prose 1.5Ghz ning turboga 1.8Ghz.
Proseks siis C2D P7350 defaul kiirus peaks olema 2.0Ghz
Biosist on powersave värk välja lülitatud.
Keegi oskab aidata kuda korda saada icon_sad.gif
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Juan Pablo
HV veteran

liitunud: 20.11.2005




sõnum 22.05.2011 11:16:29 vasta tsitaadiga

smily kirjutas:
Aam mul tekkis mingi jama oma läpaka prosega.
Nimelt läpakaks on msi gx623 ning neil on selline nupp nagu turbo, mis peaks lükkama prose 2.0Ghz 2.3Ghz-ni.Ilma turbota on aga mu prose 1.5Ghz ning turboga 1.8Ghz.
Proseks siis C2D P7350 defaul kiirus peaks olema 2.0Ghz
Biosist on powersave värk välja lülitatud.
Keegi oskab aidata kuda korda saada icon_sad.gif


Proovi biosist panna default settings.... see peaks selle kala tegema korda
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 29
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
babylon
HV kasutaja
babylon

liitunud: 18.01.2004




sõnum 20.07.2011 14:16:00 vasta tsitaadiga

Kas keegi oskab öelda kumb prose on parem kas E8400 või Q6600

arvutit kasutan mängude(Crysis2;Drit3;NFS jne) ja filmide vaatamiseks(720p ja 1080p)
Netist niipalju kui lugend olen siis üks kiidab üht ja teine teist.

Ei suuda otsustada kumba valida......
Kommentaarid: 55 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 53
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
WäntWõll
make.believe
WäntWõll

liitunud: 18.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.07.2011 16:24:03 vasta tsitaadiga

Kuna enamus mänge armastab rohkem kõrget klokki siis mina valiksin E8400 thumbs_up.gif
Ennkõike oleneb asi hinnast, kuna enamus vanaraua müüjaid arvavad 3a+ hiljem, et müüvad ikka kulda thumbs_down.gif
Kommentaarid: 374 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 2 :: 300
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
traks
HV Guru

liitunud: 07.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.07.2011 21:33:13 vasta tsitaadiga

babylon kirjutas:
Kas keegi oskab öelda kumb prose on parem kas E8400 või Q6600

arvutit kasutan mängude(Crysis2;Drit3;NFS jne) ja filmide vaatamiseks(720p ja 1080p)
Netist niipalju kui lugend olen siis üks kiidab üht ja teine teist.

Ei suuda otsustada kumba valida......

Dirt tahab rohkem tuumasid, kahest ei piisa. Ise läksin E8400-lt Q6600-le, vahe oli märgatav!
Järjest rohkem uusi mängusid kasutab rohkem tuumasid. Need E8400 kiidulaulud foorumites on aastaid-aastaid vanad ja nüüd kehtetud.

_________________
The greatest trick the devil ever pulled
was convincing the world glossy widescreen is the way to go.
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 304
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Cancer
HV kasutaja

liitunud: 03.12.2002




sõnum 20.07.2011 22:41:00 vasta tsitaadiga

Mul siiamaani Q6600 stock kiirusega masinas ning väga ei kurdagi kiiruse üle. Masin sai ise kokku lapitud nii ammu, et ei mäletagi enam, mis aasta see võis olla. Siin teemas kuskil on kindlasti kirjas. Pigem vahepeal hoopis videokaarte kaks korda uuendanud.
_________________
D I G I T A L L Y - I M P O R T E D ● Electronic Dance Music with Highly Addictive Elements
Kommentaarid: 13 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
XeStAiSy
Aeg Maha 2a

liitunud: 12.12.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.07.2011 18:14:16 vasta tsitaadiga

Cancer kirjutas:
Mul siiamaani Q6600 stock kiirusega masinas ning väga ei kurdagi kiiruse üle. Masin sai ise kokku lapitud nii ammu, et ei mäletagi enam, mis aasta see võis olla. Siin teemas kuskil on kindlasti kirjas. Pigem vahepeal hoopis videokaarte kaks korda uuendanud.

Sama siin E6600 vedeleb kappis saaks just seda 1,5v ja enam ajada 3600 peale ja pole isu masinat lappata 3300 käib kah. Võiks ju e6600 voldi põhja ajada nii või naa asi maha kantud ei teagi mis kasu sellest on.

_________________
Punktkeevitus patareidele/akudele. Akutrelli/laptopi/e-bike. PM
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ossa
HV kasutaja


liitunud: 18.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.07.2011 09:35:16 vasta tsitaadiga

Margus kirjutas:
Cancer kirjutas:
Mul siiamaani Q6600 stock kiirusega masinas ning väga ei kurdagi kiiruse üle. Masin sai ise kokku lapitud nii ammu, et ei mäletagi enam, mis aasta see võis olla. Siin teemas kuskil on kindlasti kirjas. Pigem vahepeal hoopis videokaarte kaks korda uuendanud.

Sama siin E6600 vedeleb kappis saaks just seda 1,5v ja enam ajada 3600 peale ja pole isu masinat lappata 3300 käib kah. Võiks ju e6600 voldi põhja ajada nii või naa asi maha kantud ei teagi mis kasu sellest on.
Palun proovi ikka ennast natuke selgemalt väljendada, selliseid kirjutisi on halb lugeda, mõttetu ajaraisk, kas tõesti on raske paar korda enda kirjutatud tekst läbi lugeda ja mõnedki parandused teha. Enamus ei käi siin foorumis ristsõnu lahendamas icon_wink.gif
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 20
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DeTHiCa.
HV Guru
DeTHiCa.

liitunud: 13.01.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 27.07.2011 19:11:27 vasta tsitaadiga

ise valiks kindlasti E8400 enne kui Q6600.
esiteks, teatud steppinguga Q6600 prosed ei taha väga palju üle 3GHz klokkidagi.
teiseks E8400 on juba default kiirusel väga kiire protsessor, kiirem kui Q6600.
kolmandaks, enamus mänge ja programme ei kasuta üle kahe tuuma (millest on tingitud teine punkt).
E8400 peaks olema ka jahedam ja voolusäästlikum, kuna ta on 45nm protsessil toodetud.
Kommentaarid: 148 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 140
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DonNiger
HV Guru
DonNiger

liitunud: 14.03.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.07.2011 19:24:14 vasta tsitaadiga

Miks siis s775 socketi baasil mitte Q9XXX proset valida? Tarbivad vähe ja kui veab (nagu minul) jookseb 4Ghz alla 1,3v, 4,5Ghz alla 1,35v.
_________________
Müüa EOS 50D
Kommentaarid: 142 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 2 :: 116
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
traks
HV Guru

liitunud: 07.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.07.2011 19:24:32 vasta tsitaadiga

^^^ jutt otse aastast 2008.

need "enamus mänge ja programme, mis ei kasuta üle kahe tuuma" on üsna vanad ja nende puhul pole eriti vahet, kas see mäng jookseb sul 250 või 400 fps-iga. Uuemad mängud aga panna E8400 peale ja naudid 30 fps slaidishowd, Q6600 peal aga on juba mängitav 50-60 fps. See on ju märgatav vahe.

Q6600 ei ole parem valik pelgalt selles võrdluses, vaid see on parimaid protsessoreid, mis Intel on ÜLDSE kunagi teinud.

protsessorimaailma Radeon 9700. still kickin' it 4 aastat hiljem.

_________________
The greatest trick the devil ever pulled
was convincing the world glossy widescreen is the way to go.
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 304
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
XeStAiSy
Aeg Maha 2a

liitunud: 12.12.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.07.2011 20:06:58 vasta tsitaadiga

ossa kirjutas:
Margus kirjutas:
Cancer kirjutas:
Mul siiamaani Q6600 stock kiirusega masinas ning väga ei kurdagi kiiruse üle. Masin sai ise kokku lapitud nii ammu, et ei mäletagi enam, mis aasta see võis olla. Siin teemas kuskil on kindlasti kirjas. Pigem vahepeal hoopis videokaarte kaks korda uuendanud.

Sama siin E6600 vedeleb kappis saaks just seda 1,5v ja enam ajada 3600 peale ja pole isu masinat lappata 3300 käib kah. Võiks ju e6600 voldi põhja ajada nii või naa asi maha kantud ei teagi mis kasu sellest on.
Palun proovi ikka ennast natuke selgemalt väljendada, selliseid kirjutisi on halb lugeda, mõttetu ajaraisk, kas tõesti on raske paar korda enda kirjutatud tekst läbi lugeda ja mõnedki parandused teha. Enamus ei käi siin foorumis ristsõnu lahendamas icon_wink.gif

ot:

Ma tõesti ei viitsinud om posti muljuda ristsõna tekitamine on kerge ja üldse ei pea pingutama kui ise aru saan. Ilma ohtra õlleta ma ei kirjuta midagi siia foorumisse.
Foorumid on sellised kohad mida ei tasu uskuda ja mis seal kirjutatakse.

_________________
Punktkeevitus patareidele/akudele. Akutrelli/laptopi/e-bike. PM
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
babylon
HV kasutaja
babylon

liitunud: 18.01.2004




sõnum 21.10.2011 23:34:50 vasta tsitaadiga

kas keegi oskab öelda mis segab mu proset clockida???

Mobo: GIGABYTE GA-EP45-UD3LR
Prose: Intel® Core™2 Quad Processor Q6600
Jahutab: Asus Silent Square Pro
HDD: Western Digital Caviar Blue 500GB WD5000AAKX
Toide: 400w godecon
Video: Ati Radeon HD4670 512MB
Mälu: 2x2GB DDR2 A Data Extreme 1066mhz

ei lase kohe midagi tosta.......

Ette tänades
Kommentaarid: 55 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 53
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Raud »  Protsessorid »  Intel Core 2 Duo/Quad overclocking mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 291, 292, 293 ... 295, 296, 297  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.