|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| Kas kasutad Linuxit või Windowsi? |
| Linux |
|
30% |
[ 213 ] |
| Windows |
|
62% |
[ 435 ] |
| muu.. |
|
7% |
[ 50 ] |
|
| hääli kokku : 698 |
|
| autor |
|
DigeBeni
HV Guru

liitunud: 06.11.2001
|
14.04.2010 16:00:29
|
|
|
... see oli vaid puhtalt näitena suvalisest arvutist ja selle sisust, põgus vaatlus, mis toimis, mis mitte. SimCity pole sugugi "uh?" vaid see on üsna tavaline probleem, et paigaldades mängu admin õigustes, ei oska see enam tavakasutaja õigustes korralikult toimida ...
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 198 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
5 :: |
163 |
|
| tagasi üles |
|
 |
sukelduja
HV Guru

liitunud: 14.06.2007
|
14.04.2010 17:06:02
|
|
|
| DigeBeni kirjutas: |
| sukelduja, ilmselt pole sul siiski olnud proovimiseks piisavalt kirevat arvutiparki, praegu tegin katse ühel XP masinal, mille süsteemi paigaldamis daatum on aastast 2005, kuid siiski korralikult uuendatud ja toimiv masin. Tulemuseks oli ridamisi anomaaliaid, mitmed programmid ei saanud oma seadeid enam kasutada n. PS CS4 ei pääsenud enam skrätsile ligi, Nero 8 ei käivitunud üldse, SimCity4 ei käivitunud, windooza taustapilt oli kadunud, teemad ei toiminud jne. Samas pole selle arvutiga tehtud midagi muud ebaregulaarset, kui lihtsalt admin õigustes kasutatud. Ma muidugi olen teadlik, kuidas kõik need probleemid lahendada, kuid see pole siiski normaalne, et pelgalt standard kasutajaõiguste rakendamine sellise kaose tekitab ... |
Simcity4 - Release date(s) PC January 14, 2003[1]!!!! Ehk siis 7 aasta vana asi. Ja neid muresid pole enam ammu, ammu.
Nero 7 näiteks elas üle. Võimalik, et admin on keeranud mingi temp kaustad kohta, kus on ainult admingrupil ligipääs. Default install peaks töötama.
PS4 puhul on jällegi tõenäolselt määratud käsitsi ära, et "skräts" asub kohas kus sellel kasutajal õiguseid ei ole. Default install peaks töötama
P.S kui linuxis samasuguseid asju teha, siis on tulemus ka sama. Ehk kui määrata jõuga kasutaja mingite asjade asukoht sinna kus tal õigusi ei ole, siis neid asju vajavad rakendused ikka ei tööta ka.
|
|
| Kommentaarid: 25 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
25 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ho Ho
HV Guru

liitunud: 16.02.2002
|
14.04.2010 17:08:44
|
|
|
| sukelduja kirjutas: |
| P.S kui linuxis samasuguseid asju teha, siis on tulemus ka sama. Ehk kui määrata jõuga kasutaja mingite asjade asukoht sinna kus tal õigusi ei ole, siis neid asju vajavad rakendused ikka ei tööta ka. |
Näita mulle enne üks programm mis üritab oma kama väljaspoole kasutaja kodukataloogi kirjutada ja siis räägime.
_________________ Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity" |
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
87 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ollaz
HV veteran

liitunud: 04.01.2008
|
14.04.2010 19:05:37
|
|
|
| Ho Ho, murmur, ehk server mumble jaoks. Kui mu õigused kadusid (siiani ei tea keegi, miks), siis ei lubatud mul enam serverit käivitada käsurealt (Debian oli distroks). Samas enne nagu töötas. Kui õigused taastati, sain uuesti jooksutada ilma sudo abita. Ta ei pääsenud mingitele config failidele ligi, mis tegelikult peaksid asuma /home/ kaustas.
|
|
| Kommentaarid: 83 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
57 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ho Ho
HV Guru

liitunud: 16.02.2002
|
14.04.2010 19:21:20
|
|
|
Olen suht-koht kindel et lihtsalt su kasutaja kodukataloogis muutusid antud programmi failide-kataloogide õigused mõne teise kasutaja omadeks. Loomulikult ei lasta neid siis kasutada ilma jõuga juurikana käima laskmata. See ei ole mingist otsast programmi viga vaid just näitab, kuidas üks kasutaja ei saa lambist teise asju segi pöörata.
_________________ Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity" |
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
87 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ollaz
HV veteran

liitunud: 04.01.2008
|
14.04.2010 19:38:21
|
|
|
Ho Ho, see oli just vaste sulle, kuna sa soovisid programmi, mis (tsiteerin) "üritab oma kama väljaspoole kasutaja kodukataloogi kirjutada."
Aga pigem on tegu pseudoprobleemiga ja mitte midagi kriitilist.
|
|
| Kommentaarid: 83 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
57 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ho Ho
HV Guru

liitunud: 16.02.2002
|
14.04.2010 20:50:06
|
|
|
Su jutust sain aru, et su kodukataloogis olnud programmi kataloogi kasutaja õigused muutusid ning programm läks seepeale lolliks kuna ei suutnud sinna ligi pääseda. A'la su kasutajanimi on boo, programmi conf on kaustas /home/boo/murmur. Kui nüüd too kataloog antakse mingi jaan'i nimelise kasutaja jaoks ning boo üritab seda käivitada siis pole ju mingi ime et asi lolliks läheb.
Või sain valesti aru sellest, mis sul toimus seal?
_________________ Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity" |
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
87 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ander
HV kasutaja

liitunud: 01.03.2007
|
14.04.2010 21:02:48
|
|
|
| Käivita murmurd siis juurena. Problem solved, saab igale poole kirjutada.
|
|
| Kommentaarid: 27 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
0 :: |
21 |
|
| tagasi üles |
|
 |
mikk36
HV Guru

liitunud: 21.02.2004
|
14.04.2010 21:05:57
|
|
|
| ander kirjutas: |
| Käivita murmurd siis juurena. Problem solved, saab igale poole kirjutada. |
Ja kokkuvõttes on seis täpselt selline mida siinsed linuxifännid maha teevad Windowsi juures.
|
|
| Kommentaarid: 85 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
78 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ollaz
HV veteran

liitunud: 04.01.2008
|
14.04.2010 21:13:21
|
|
|
| mikk36 kirjutas: |
| ander kirjutas: |
| Käivita murmurd siis juurena. Problem solved, saab igale poole kirjutada. |
Ja kokkuvõttes on seis täpselt selline mida siinsed linuxifännid maha teevad Windowsi juures. |
MOTT
Ho Ho, said siiski natuke valesti aru. Serverile endale sain ligi (ehk programmile), kuid serveril ei olnud luba config faile näppida, kuna õiguseid ei olnud. Config asus väljaspool /home/boo kausta.
|
|
| Kommentaarid: 83 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
57 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ho Ho
HV Guru

liitunud: 16.02.2002
|
14.04.2010 22:55:31
|
|
|
Aga mis puhul tuli säärast programmi tavakasutaja alt jooksutada sel juhul? Ausalt, esimest korda kuulen kui mingit asja serveeriv asi jookseb tavakasutajana. Saaks veel aru kui on tehtud eraldi spetsiaalne kasutaja a'la apatchel on.
_________________ Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity" |
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
87 |
|
| tagasi üles |
|
 |
friik1
HV Guru

liitunud: 18.06.2004
|
14.04.2010 23:07:58
|
|
|
| Ho Ho, no ma võin ühe rendiserveri tõmmata kohe käisest, kus Gentoos jooksevad pea kõik teenused eraldi kasutajate alt. Meil, web, sql jne.
|
|
| Kommentaarid: 195 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
170 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ho Ho
HV Guru

liitunud: 16.02.2002
|
14.04.2010 23:33:43
|
|
|
Niisiis. Et üritasid kusagil virtuaalserveris käima ajada seal mitte pakutavat serveri teenust oma kasutaja alt kuid ennäe imet, see poldud ette nähtud? See on suht loogish et süsteemse teenusena jooksma ette nähtud asjad vajavad rohkem õigusi, kui tavakasutaja rakendused. Muidugi raudkindlalt annab selle kima ajada ka tavakasutajana kui veidike confida viitsid.
_________________ Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity" |
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
87 |
|
| tagasi üles |
|
 |
sukelduja
HV Guru

liitunud: 14.06.2007
|
15.04.2010 08:35:02
|
|
|
| Ho Ho kirjutas: |
| Niisiis. Et üritasid kusagil virtuaalserveris käima ajada seal mitte pakutavat serveri teenust oma kasutaja alt kuid ennäe imet, see poldud ette nähtud? See on suht loogish et süsteemse teenusena jooksma ette nähtud asjad vajavad rohkem õigusi, kui tavakasutaja rakendused. Muidugi raudkindlalt annab selle kima ajada ka tavakasutajana kui veidike confida viitsid. |
Saab ka windowsi all samamoodi,uuematel versioonidel põhimõtteliselt isegi peab. Nii et sellised asjad ei ole argument enam tänapäeval.
|
|
| Kommentaarid: 25 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
25 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ho Ho
HV Guru

liitunud: 16.02.2002
|
15.04.2010 09:58:55
|
|
|
Et siis kokkuvõtteks oli probleem klaveri ja seljatoe vahel kes ei osanud asju confida?
_________________ Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity" |
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
87 |
|
| tagasi üles |
|
 |
mikk36
HV Guru

liitunud: 21.02.2004
|
15.04.2010 10:42:05
|
|
|
| Ho Ho, ja kui inimene teeb Windowsis kõik installid Admini alla ja pärast asjad ei toimi User õigustes ei ole probleem klaveri ja seljatoe vahel?
|
|
| Kommentaarid: 85 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
78 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ho Ho
HV Guru

liitunud: 16.02.2002
|
15.04.2010 10:46:25
|
|
|
Pole seda kunagi väitnud et oleks. Lihtsalt on natuke naiivne oodata, et kui rakendus tõesti vajab admin õigusi oma toimetusteks siis ta hakkaks ilma lisaliigutusi tegemata tööle tavakasutaja all.
_________________ Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity" |
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
87 |
|
| tagasi üles |
|
 |
friik1
HV Guru

liitunud: 18.06.2004
|
15.04.2010 11:21:56
|
|
|
| Ho Ho, ei yritanud seal midagi k2ima ajada. K6ik default teenused k2isid eraldi kasutajate alt ja kasutajate homest. V6ttis korra kukalt kratsima aga mis siis ikka.
|
|
| Kommentaarid: 195 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
170 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Mangroove
HV vaatleja
liitunud: 09.05.2005
|
17.04.2010 13:57:40
|
|
|
Well boys,
ülimugavalt windooza seest installitud Ubuntu oli ülilahe...
selle hetkeni, mil ma avastasin, et flashi jõudlus jätkuvalt sajaga imeb
Kahju...
|
|
| Kommentaarid: 6 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
6 |
|
| tagasi üles |
|
 |
siinus
HV Guru

liitunud: 20.01.2007
|
17.04.2010 15:14:44
|
|
|
installisin läpparile backtracki. Displei heledus ikkagi sakib
_________________ suck less | no slop grenade
Ma arvasin, et see oli Priit, aga tegelikult oli Tõnu, |
|
| Kommentaarid: 70 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
63 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Mangroove
HV vaatleja
liitunud: 09.05.2005
|
17.04.2010 15:25:48
|
|
|
| djpvx kirjutas: |
| installisin läpparile backtracki. Displei heledus ikkagi sakib |
Aga ei noh, eks oleneb kumba pidi vaadata... i guess
|
|
| Kommentaarid: 6 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
6 |
|
| tagasi üles |
|
 |
siinus
HV Guru

liitunud: 20.01.2007
|
|
| Kommentaarid: 70 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
63 |
|
| tagasi üles |
|
 |
1dumbpcuser
HV Guru
liitunud: 05.03.2002
|
|
| Kommentaarid: 103 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
97 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Mangroove
HV vaatleja
liitunud: 09.05.2005
|
17.04.2010 15:36:39
|
|
|
Asoo, ma mõtlesin, et siin käib kõva sarkasm...
...vabandan, vabandan...
|
|
| Kommentaarid: 6 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
6 |
|
| tagasi üles |
|
 |
siinus
HV Guru

liitunud: 20.01.2007
|
17.04.2010 16:27:40
|
|
|
1dumbpcuser, probleemiks see, et puudub heleduse muutmise tugi. Laadijaga normaalne, aku pealt on räigelt tume
_________________ suck less | no slop grenade
Ma arvasin, et see oli Priit, aga tegelikult oli Tõnu, |
|
| Kommentaarid: 70 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
63 |
|
| tagasi üles |
|
 |
C4ines
Kreisi kasutaja
liitunud: 20.08.2004
|
17.04.2010 18:04:52
|
|
|
Fn + Heleduse muutmise nupp ei toimi?
Mul BT 4 peal toimisid enamus Fn nupud
|
|
| Kommentaarid: 16 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
16 |
|
| tagasi üles |
|
 |
siinus
HV Guru

liitunud: 20.01.2007
|
17.04.2010 18:09:04
|
|
|
C4ines, ei. see sumsang on lihtsalt nii lootusetu läppar
_________________ suck less | no slop grenade
Ma arvasin, et see oli Priit, aga tegelikult oli Tõnu, |
|
| Kommentaarid: 70 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
63 |
|
| tagasi üles |
|
 |
C4ines
Kreisi kasutaja
liitunud: 20.08.2004
|
17.04.2010 18:13:03
|
|
|
| Mul mõlemal SumSangil töötas
|
|
| Kommentaarid: 16 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
16 |
|
| tagasi üles |
|
 |
siinus
HV Guru

liitunud: 20.01.2007
|
17.04.2010 18:15:03
|
|
|
aga vat R509'ga võib lutsu visata
_________________ suck less | no slop grenade
Ma arvasin, et see oli Priit, aga tegelikult oli Tõnu, |
|
| Kommentaarid: 70 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
63 |
|
| tagasi üles |
|
 |
C4ines
Kreisi kasutaja
liitunud: 20.08.2004
|
17.04.2010 18:22:18
|
|
|
Ühel sülearvutil aitas selle väikse nupukese vajutamisest, mis kaane kinnipanemisel ekraani välja lülitab...
|
|
| Kommentaarid: 16 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
16 |
|
| tagasi üles |
|
 |
anti666
HV kasutaja
liitunud: 27.04.2006
|
18.04.2010 01:19:53
|
|
|
| djpvx kirjutas: |
| 1dumbpcuser, probleemiks see, et puudub heleduse muutmise tugi. Laadijaga normaalne, aku pealt on räigelt tume |
Varsti tuleb mõni linuxi mees ja räägib sulle, et tegelikult on seda viga linuxis lihtne ja tore parandada...
_________________ Siin on siis signatuur, mis lisatakse soovikorral minu sõnumitele  |
|
| Kommentaarid: 9 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
8 |
|
| tagasi üles |
|
 |
C4ines
Kreisi kasutaja
liitunud: 20.08.2004
|
18.04.2010 01:28:33
|
|
|
| anti666 kirjutas: |
| djpvx kirjutas: |
| 1dumbpcuser, probleemiks see, et puudub heleduse muutmise tugi. Laadijaga normaalne, aku pealt on räigelt tume |
Varsti tuleb mõni linuxi mees ja räägib sulle, et tegelikult on seda viga linuxis lihtne ja tore parandada...  |
Ja see oleks siis paha?
|
|
| Kommentaarid: 16 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
16 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ho Ho
HV Guru

liitunud: 16.02.2002
|
18.04.2010 07:53:52
|
|
|
Kusjuures tihtipeale annab Linuxis teha asju, mida winis mitte. Näiteks sain oma vana prescotti tööle panna 3.2->0.4GHz peal
_________________ Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity" |
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
87 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ollaz
HV veteran

liitunud: 04.01.2008
|
18.04.2010 10:20:05
|
|
|
| Ho Ho, sel juhul näitas linux sulle aiateibaid, sest kui BIOS-ist määrata antud sagedus, siis peale POSTi midagi ei juhtu. See ei ole enam OS rida.
|
|
| Kommentaarid: 83 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
57 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ho Ho
HV Guru

liitunud: 16.02.2002
|
18.04.2010 10:27:01
|
|
|
Seda numbrit kinnitasid ka väga paljud benchmarkid
_________________ Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity" |
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
87 |
|
| tagasi üles |
|
 |
JannoT
HV kasutaja

liitunud: 23.12.2005
|
18.04.2010 10:31:50
|
|
|
Spoiler 
| tsitaat: |
[janno@Janno-Arch ~]$ cpufreq-info
cpufrequtils 007: cpufreq-info (C) Dominik Brodowski 2004-2009
Report errors and bugs to cpufreq@vger.kernel.org, please.
analyzing CPU 0:
driver: p4-clockmod
CPUs which run at the same hardware frequency: 0
CPUs which need to have their frequency coordinated by software: 0
maximum transition latency: 10.00 ms.
hardware limits: 317 MHz - 2.53 GHz
available frequency steps: 317 MHz, 633 MHz, 950 MHz, 1.27 GHz, 1.58 GHz, 1.90 GHz, 2.22 GHz, 2.53 GHz
available cpufreq governors: performance
current policy: frequency should be within 317 MHz and 2.53 GHz.
The governor "performance" may decide which speed to use
within this range.
current CPU frequency is 2.53 GHz.
[janno@Janno-Arch ~]$ sudo cpufreq-set -g userspace
[janno@Janno-Arch ~]$ sudo cpufreq-set -f 317MHz
[janno@Janno-Arch ~]$ cpufreq-info
cpufrequtils 007: cpufreq-info (C) Dominik Brodowski 2004-2009
Report errors and bugs to cpufreq@vger.kernel.org, please.
analyzing CPU 0:
driver: p4-clockmod
CPUs which run at the same hardware frequency: 0
CPUs which need to have their frequency coordinated by software: 0
maximum transition latency: 10.00 ms.
hardware limits: 317 MHz - 2.53 GHz
available frequency steps: 317 MHz, 633 MHz, 950 MHz, 1.27 GHz, 1.58 GHz, 1.90 GHz, 2.22 GHz, 2.53 GHz
available cpufreq governors: userspace, performance
current policy: frequency should be within 317 MHz and 2.53 GHz.
The governor "userspace" may decide which speed to use
within this range.
current CPU frequency is 317 MHz.
|
Jube aeglane oli 317 MHz peal küll.
_________________ 011010000110100101101110011011100110000101110110011000010110000101110100011011000111010101110011 |
|
| Kommentaarid: 5 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
5 |
|
| tagasi üles |
|
 |
mikk36
HV Guru

liitunud: 21.02.2004
|
18.04.2010 11:45:23
|
|
|
Mis on sellel kiirusel FSB kiirus ja kordaja? Kas on kindel et pole rakendatud hoopis throttling?
Ho Ho nimetatud protsessoril on vaiketaktil FSB 200Mhz ja kordaja 16, JannoT omal 133Mhz ja 19.
|
|
| Kommentaarid: 85 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
78 |
|
| tagasi üles |
|
 |
anti666
HV kasutaja
liitunud: 27.04.2006
|
18.04.2010 12:28:43
|
|
|
| C4ines kirjutas: |
| anti666 kirjutas: |
| djpvx kirjutas: |
| 1dumbpcuser, probleemiks see, et puudub heleduse muutmise tugi. Laadijaga normaalne, aku pealt on räigelt tume |
Varsti tuleb mõni linuxi mees ja räägib sulle, et tegelikult on seda viga linuxis lihtne ja tore parandada...  |
Ja see oleks siis paha?  |
vahe on selles, et Windowsi all ma ei pea sellega tegelema
Ma pigem eelistan asju, mis töötavad ilma igasuguse lisa nikerdamistea. Linuxil on selles vallas veel palju arenguruumi.
edit: Asi mis mind üllatas on Ubuntu Wubi. Seda julgeksin isegi inimestele soovitada esmatutvumiseks linuxiga. Istallid nagu tavalise windowsi programmi. Peale installi on sul arvutis pmst dualboot kohe olemas.
_________________ Siin on siis signatuur, mis lisatakse soovikorral minu sõnumitele 
viimati muutis anti666 18.04.2010 12:38:08, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 9 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
8 |
|
| tagasi üles |
|
 |
C4ines
Kreisi kasutaja
liitunud: 20.08.2004
|
18.04.2010 12:31:49
|
|
|
On ka palju asju mida Win all pead nikerdama aga Linuxis ei ole probleem. Goes both ways.
|
|
| Kommentaarid: 16 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
16 |
|
| tagasi üles |
|
 |
anti666
HV kasutaja
liitunud: 27.04.2006
|
18.04.2010 12:41:18
|
|
|
| C4ines kirjutas: |
On ka palju asju mida Win all pead nikerdama aga Linuxis ei ole probleem. Goes both ways.  |
Täiesti võimalik. Ega Windows ka perfektne opsys pole.
Siiani on siiski seda nikerdamise vajadust olnud linuxi all kordades rohkem kui windowsis.
_________________ Siin on siis signatuur, mis lisatakse soovikorral minu sõnumitele  |
|
| Kommentaarid: 9 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
8 |
|
| tagasi üles |
|
 |
friik1
HV Guru

liitunud: 18.06.2004
|
18.04.2010 12:52:44
|
|
|
| Seda P4 klokimuutmist v6iks pikema jututa vist isegi h2kiks kutsuda. P4'd k2igu pealt sellist takti muutmist ametlikult ei toetanud. Win all saaks 3rd party vidinatega sama asja teha, kuid see ei ei tee sellest asja mida promoda...
|
|
| Kommentaarid: 195 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
170 |
|
| tagasi üles |
|
 |
asjameez
Kreisi kasutaja

liitunud: 10.12.2006
|
18.04.2010 13:08:40
|
|
|
| Kes kusagil rohkem harjunud nikerdama. Üks tunneb ennast Windowsis koduselt, teine Linuxis...
|
|
| Kommentaarid: 63 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
61 |
|
| tagasi üles |
|
 |
XYZ
HV Guru

liitunud: 05.11.2001
|
18.04.2010 14:52:05
|
|
|
| Ho Ho kirjutas: |
Kusjuures tihtipeale annab Linuxis teha asju, mida winis mitte. Näiteks sain oma vana prescotti tööle panna 3.2->0.4GHz peal  |
| mikk36 kirjutas: |
Mis on sellel kiirusel FSB kiirus ja kordaja? Kas on kindel et pole rakendatud hoopis throttling?
Ho Ho nimetatud protsessoril on vaiketaktil FSB 200Mhz ja kordaja 16, JannoT omal 133Mhz ja 19. |
| ot: |
| Siin teemas käib viimasel ajal nii ajuvaba argumenteerimine, et kole... |
Igaks juhuks mainin, et win/dos jaoks on programme, mille abil on ka paari protsentiline (allapoole 2% pole isiklikult proovinud) arvuti kiirus seadistatav, mis on parem tulemus kui Ho Ho kümne protsendine....
Töötvad nad, tõsi küll, täitsa kindlasti "throttling"-printsiibil.
|
|
| Kommentaarid: 81 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
12 :: |
56 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Mangroove
HV vaatleja
liitunud: 09.05.2005
|
18.04.2010 21:08:00
|
|
|
| C4ines kirjutas: |
On ka palju asju mida Win all pead nikerdama aga Linuxis ei ole probleem. Goes both ways.  |
Rääkides veel oma Ubuntu kogemusest, siis sai proovitud Kubuntu ja Xubuntu ka ühe lauaarvuti peal, millel mitu füüsilist ketast sees.
Ma ei ole süüvinud nende erinevustesse(va muiduig ilmselge GUI erinevus), aga mingil põhjusel Xubuntu vajas veidi nikerdamist, et teised kettad tööle saada korralikult.
Kubuntu suutis nad küll ise töökorda seada
Nii, et peaaegu, peaaegu...
aga mitte veel päris...
|
|
| Kommentaarid: 6 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
6 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Uhuu
HV kasutaja

liitunud: 08.04.2004
|
19.04.2010 08:56:47
|
|
|
| anti666 kirjutas: |
| C4ines kirjutas: |
| anti666 kirjutas: |
| djpvx kirjutas: |
| 1dumbpcuser, probleemiks see, et puudub heleduse muutmise tugi. Laadijaga normaalne, aku pealt on räigelt tume |
Varsti tuleb mõni linuxi mees ja räägib sulle, et tegelikult on seda viga linuxis lihtne ja tore parandada...  |
Ja see oleks siis paha?  |
vahe on selles, et Windowsi all ma ei pea sellega tegelema
Ma pigem eelistan asju, mis töötavad ilma igasuguse lisa nikerdamistea. Linuxil on selles vallas veel palju arenguruumi.
|
Kas siis ka ei pea mässama kui sul on tühi läpakas ja windowsi plaat ning draiveriplaat on kusagile jalutama läinud?
Eile üritasin gps seadet ubuntu all. Piisas ainult ühendamisest ja gps deemoni käima laskmisest kui kõik ära tunti. Vista all kulus mul 2h et sellele kusagilt draiver leida ja see siis kuidagi tööle panna.
_________________ Windows ei ole viirus, viirus teeb midagi... |
|
| Kommentaarid: 15 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
15 |
|
| tagasi üles |
|
 |
C4ines
Kreisi kasutaja
liitunud: 20.08.2004
|
19.04.2010 09:02:34
|
|
|
| Uhuu kirjutas: |
| anti666 kirjutas: |
| C4ines kirjutas: |
| anti666 kirjutas: |
| djpvx kirjutas: |
| 1dumbpcuser, probleemiks see, et puudub heleduse muutmise tugi. Laadijaga normaalne, aku pealt on räigelt tume |
Varsti tuleb mõni linuxi mees ja räägib sulle, et tegelikult on seda viga linuxis lihtne ja tore parandada...  |
Ja see oleks siis paha?  |
vahe on selles, et Windowsi all ma ei pea sellega tegelema
Ma pigem eelistan asju, mis töötavad ilma igasuguse lisa nikerdamistea. Linuxil on selles vallas veel palju arenguruumi.
|
Kas siis ka ei pea mässama kui sul on tühi läpakas ja windowsi plaat ning draiveriplaat on kusagile jalutama läinud?
Eile üritasin gps seadet ubuntu all. Piisas ainult ühendamisest ja gps deemoni käima laskmisest kui kõik ära tunti. Vista all kulus mul 2h et sellele kusagilt draiver leida ja see siis kuidagi tööle panna. |
Sama näide ka minu poolt ühe SB helikaardiga: Linuxi all töötas perfektselt, Win XP all ei teinud plaadilt installitud driveritega piiksugi. ka mitte kodulehelt tõmmatutega.
|
|
| Kommentaarid: 16 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
16 |
|
| tagasi üles |
|
 |
mikk36
HV Guru

liitunud: 21.02.2004
|
19.04.2010 09:30:46
|
|
|
| Uhuu kirjutas: |
| Eile üritasin gps seadet ubuntu all. Piisas ainult ühendamisest ja gps deemoni käima laskmisest kui kõik ära tunti. Vista all kulus mul 2h et sellele kusagilt draiver leida ja see siis kuidagi tööle panna. |
Windows 7 all otsisin vaid BT GPS'i üles ja paaritasin ära, Regio programm tundis probleemivabalt ära, ei mingit eraldi draiverite paigaldamist.
|
|
| Kommentaarid: 85 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
78 |
|
| tagasi üles |
|
 |
anti666
HV kasutaja
liitunud: 27.04.2006
|
19.04.2010 11:53:50
|
|
|
| Uhuu kirjutas: |
Kas siis ka ei pea mässama kui sul on tühi läpakas ja windowsi plaat ning draiveriplaat on kusagile jalutama läinud?
|
Esiteks, ma tean piisavalt häst, kus kohas netis on mu läpparile kõik vajalikud draiverid
Teiseks, rääkides nuppudest (heledus jne), tunneb windows mul läpparil ära umbes sama plaju nuppe kui linux. Pole mingit erilist vahet ühe ega teise kasuks.
Kolmandaks, kui rääkida draiveritest üldisemalt, siis peale puhta Windowsi installimist ja uuenduste peale panekut pole mul tegelikuses vaja ühtegi draiverit rohkem installida.
(Vähemalt minu läpaka puhul)
Mille poolest nüüd siis linux nii palju parem on kui draiverite plaat on kaduma läinud?
_________________ Siin on siis signatuur, mis lisatakse soovikorral minu sõnumitele  |
|
| Kommentaarid: 9 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
8 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Uhuu
HV kasutaja

liitunud: 08.04.2004
|
19.04.2010 23:19:45
|
|
|
Kas see kehtib ka inimese puhul, kes ei tea mis riistvara tal sülearvutis elutseb ja kus draverid asuvad?
Minupuhul tuntakse ära viimane kui üks arvutis asuv seade ja ka meedianupud töötavad kõik.
Samas konfiguratsioone on jällegi erinevaid, mõni töötab ühes, teine teises süsteemis.
_________________ Windows ei ole viirus, viirus teeb midagi...
viimati muutis Uhuu 19.04.2010 23:22:22, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 15 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
15 |
|
| tagasi üles |
|
 |
hans
Nii ränk on olla.
liitunud: 17.09.2004
|
19.04.2010 23:21:37
|
|
|
Pole ka viimasel ajal olnud uute distrodega draiverite probleeme.
Kõik läpaka kellad ja viled töötavad.
_________________ ------ |
|
| Kommentaarid: 104 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
0 :: |
81 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|