Avaleht
uus teema   vasta Vaidlused »  Võitlustanner »  Linux vs Windows märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 64, 65, 66 ... 93, 94, 95  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing

Kas kasutad Linuxit või Windowsi?
Linux
30%
 30%  [ 213 ]
Windows
62%
 62%  [ 435 ]
muu..
7%
 7%  [ 50 ]
hääli kokku : 698

autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
DigeBeni
HV Guru
DigeBeni

liitunud: 06.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.04.2010 16:00:29 vasta tsitaadiga

... see oli vaid puhtalt näitena suvalisest arvutist ja selle sisust, põgus vaatlus, mis toimis, mis mitte. SimCity pole sugugi "uh?" vaid see on üsna tavaline probleem, et paigaldades mängu admin õigustes, ei oska see enam tavakasutaja õigustes korralikult toimida ...
_________________
Kommentaarid: 198 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 5 :: 163
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sukelduja
HV Guru
sukelduja

liitunud: 14.06.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.04.2010 17:06:02 vasta tsitaadiga

DigeBeni kirjutas:
sukelduja, ilmselt pole sul siiski olnud proovimiseks piisavalt kirevat arvutiparki, praegu tegin katse ühel XP masinal, mille süsteemi paigaldamis daatum on aastast 2005, kuid siiski korralikult uuendatud ja toimiv masin. Tulemuseks oli ridamisi anomaaliaid, mitmed programmid ei saanud oma seadeid enam kasutada n. PS CS4 ei pääsenud enam skrätsile ligi, Nero 8 ei käivitunud üldse, SimCity4 ei käivitunud, windooza taustapilt oli kadunud, teemad ei toiminud jne. Samas pole selle arvutiga tehtud midagi muud ebaregulaarset, kui lihtsalt admin õigustes kasutatud. Ma muidugi olen teadlik, kuidas kõik need probleemid lahendada, kuid see pole siiski normaalne, et pelgalt standard kasutajaõiguste rakendamine sellise kaose tekitab ...

Simcity4 - Release date(s) PC January 14, 2003[1]!!!! Ehk siis 7 aasta vana asi. Ja neid muresid pole enam ammu, ammu.
Nero 7 näiteks elas üle. Võimalik, et admin on keeranud mingi temp kaustad kohta, kus on ainult admingrupil ligipääs. Default install peaks töötama.
PS4 puhul on jällegi tõenäolselt määratud käsitsi ära, et "skräts" asub kohas kus sellel kasutajal õiguseid ei ole. Default install peaks töötama
P.S kui linuxis samasuguseid asju teha, siis on tulemus ka sama. Ehk kui määrata jõuga kasutaja mingite asjade asukoht sinna kus tal õigusi ei ole, siis neid asju vajavad rakendused ikka ei tööta ka.
Kommentaarid: 25 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 25
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 14.04.2010 17:08:44 vasta tsitaadiga

sukelduja kirjutas:
P.S kui linuxis samasuguseid asju teha, siis on tulemus ka sama. Ehk kui määrata jõuga kasutaja mingite asjade asukoht sinna kus tal õigusi ei ole, siis neid asju vajavad rakendused ikka ei tööta ka.
Näita mulle enne üks programm mis üritab oma kama väljaspoole kasutaja kodukataloogi kirjutada ja siis räägime.
_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ollaz
HV veteran
Ollaz

liitunud: 04.01.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.04.2010 19:05:37 vasta tsitaadiga

Ho Ho, murmur, ehk server mumble jaoks. Kui mu õigused kadusid (siiani ei tea keegi, miks), siis ei lubatud mul enam serverit käivitada käsurealt (Debian oli distroks). Samas enne nagu töötas. Kui õigused taastati, sain uuesti jooksutada ilma sudo abita. Ta ei pääsenud mingitele config failidele ligi, mis tegelikult peaksid asuma /home/ kaustas.
Kommentaarid: 83 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 57
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 14.04.2010 19:21:20 vasta tsitaadiga

Olen suht-koht kindel et lihtsalt su kasutaja kodukataloogis muutusid antud programmi failide-kataloogide õigused mõne teise kasutaja omadeks. Loomulikult ei lasta neid siis kasutada ilma jõuga juurikana käima laskmata. See ei ole mingist otsast programmi viga vaid just näitab, kuidas üks kasutaja ei saa lambist teise asju segi pöörata.
_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ollaz
HV veteran
Ollaz

liitunud: 04.01.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.04.2010 19:38:21 vasta tsitaadiga

Ho Ho, see oli just vaste sulle, kuna sa soovisid programmi, mis (tsiteerin) "üritab oma kama väljaspoole kasutaja kodukataloogi kirjutada."
Aga pigem on tegu pseudoprobleemiga ja mitte midagi kriitilist.
Kommentaarid: 83 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 57
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 14.04.2010 20:50:06 vasta tsitaadiga

Su jutust sain aru, et su kodukataloogis olnud programmi kataloogi kasutaja õigused muutusid ning programm läks seepeale lolliks kuna ei suutnud sinna ligi pääseda. A'la su kasutajanimi on boo, programmi conf on kaustas /home/boo/murmur. Kui nüüd too kataloog antakse mingi jaan'i nimelise kasutaja jaoks ning boo üritab seda käivitada siis pole ju mingi ime et asi lolliks läheb.
Või sain valesti aru sellest, mis sul toimus seal?

_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ander
HV kasutaja
ander

liitunud: 01.03.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.04.2010 21:02:48 vasta tsitaadiga

Käivita murmurd siis juurena. Problem solved, saab igale poole kirjutada.
Kommentaarid: 27 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 21
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004




sõnum 14.04.2010 21:05:57 vasta tsitaadiga

ander kirjutas:
Käivita murmurd siis juurena. Problem solved, saab igale poole kirjutada.
Ja kokkuvõttes on seis täpselt selline mida siinsed linuxifännid maha teevad Windowsi juures.
Kommentaarid: 85 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 78
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ollaz
HV veteran
Ollaz

liitunud: 04.01.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.04.2010 21:13:21 vasta tsitaadiga

mikk36 kirjutas:
ander kirjutas:
Käivita murmurd siis juurena. Problem solved, saab igale poole kirjutada.
Ja kokkuvõttes on seis täpselt selline mida siinsed linuxifännid maha teevad Windowsi juures.

MOTT

Ho Ho, said siiski natuke valesti aru. Serverile endale sain ligi (ehk programmile), kuid serveril ei olnud luba config faile näppida, kuna õiguseid ei olnud. Config asus väljaspool /home/boo kausta.
Kommentaarid: 83 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 57
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 14.04.2010 22:55:31 vasta tsitaadiga

Aga mis puhul tuli säärast programmi tavakasutaja alt jooksutada sel juhul? Ausalt, esimest korda kuulen kui mingit asja serveeriv asi jookseb tavakasutajana. Saaks veel aru kui on tehtud eraldi spetsiaalne kasutaja a'la apatchel on.
_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
friik1
HV Guru
friik1

liitunud: 18.06.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.04.2010 23:07:58 vasta tsitaadiga

Ho Ho, no ma võin ühe rendiserveri tõmmata kohe käisest, kus Gentoos jooksevad pea kõik teenused eraldi kasutajate alt. Meil, web, sql jne.
Kommentaarid: 195 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 170
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 14.04.2010 23:33:43 vasta tsitaadiga

Niisiis. Et üritasid kusagil virtuaalserveris käima ajada seal mitte pakutavat serveri teenust oma kasutaja alt kuid ennäe imet, see poldud ette nähtud? See on suht loogish et süsteemse teenusena jooksma ette nähtud asjad vajavad rohkem õigusi, kui tavakasutaja rakendused. Muidugi raudkindlalt annab selle kima ajada ka tavakasutajana kui veidike confida viitsid.
_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sukelduja
HV Guru
sukelduja

liitunud: 14.06.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.04.2010 08:35:02 vasta tsitaadiga

Ho Ho kirjutas:
Niisiis. Et üritasid kusagil virtuaalserveris käima ajada seal mitte pakutavat serveri teenust oma kasutaja alt kuid ennäe imet, see poldud ette nähtud? See on suht loogish et süsteemse teenusena jooksma ette nähtud asjad vajavad rohkem õigusi, kui tavakasutaja rakendused. Muidugi raudkindlalt annab selle kima ajada ka tavakasutajana kui veidike confida viitsid.

Saab ka windowsi all samamoodi,uuematel versioonidel põhimõtteliselt isegi peab. Nii et sellised asjad ei ole argument enam tänapäeval.
Kommentaarid: 25 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 25
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 15.04.2010 09:58:55 vasta tsitaadiga

Et siis kokkuvõtteks oli probleem klaveri ja seljatoe vahel kes ei osanud asju confida?
_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004




sõnum 15.04.2010 10:42:05 vasta tsitaadiga

Ho Ho, ja kui inimene teeb Windowsis kõik installid Admini alla ja pärast asjad ei toimi User õigustes ei ole probleem klaveri ja seljatoe vahel?
Kommentaarid: 85 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 78
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 15.04.2010 10:46:25 vasta tsitaadiga

Pole seda kunagi väitnud et oleks. Lihtsalt on natuke naiivne oodata, et kui rakendus tõesti vajab admin õigusi oma toimetusteks siis ta hakkaks ilma lisaliigutusi tegemata tööle tavakasutaja all.
_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
friik1
HV Guru
friik1

liitunud: 18.06.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.04.2010 11:21:56 vasta tsitaadiga

Ho Ho, ei yritanud seal midagi k2ima ajada. K6ik default teenused k2isid eraldi kasutajate alt ja kasutajate homest. V6ttis korra kukalt kratsima aga mis siis ikka.
Kommentaarid: 195 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 170
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mangroove
HV vaatleja

liitunud: 09.05.2005




sõnum 17.04.2010 13:57:40 vasta tsitaadiga

Well boys,

ülimugavalt windooza seest installitud Ubuntu oli ülilahe...

selle hetkeni, mil ma avastasin, et flashi jõudlus jätkuvalt sajaga imeb icon_lol.gif

Kahju...
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
siinus
HV Guru
siinus

liitunud: 20.01.2007




sõnum 17.04.2010 15:14:44 vasta tsitaadiga

installisin läpparile backtracki. Displei heledus ikkagi sakib
_________________
suck less | no slop grenade
Ma arvasin, et see oli Priit, aga tegelikult oli Tõnu,
Kommentaarid: 70 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Mangroove
HV vaatleja

liitunud: 09.05.2005




sõnum 17.04.2010 15:25:48 vasta tsitaadiga

djpvx kirjutas:
installisin läpparile backtracki. Displei heledus ikkagi sakib


icon_lol.gif

Aga ei noh, eks oleneb kumba pidi vaadata... i guess
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
siinus
HV Guru
siinus

liitunud: 20.01.2007




sõnum 17.04.2010 15:29:52 vasta tsitaadiga

Mangroove, ???
_________________
suck less | no slop grenade
Ma arvasin, et see oli Priit, aga tegelikult oli Tõnu,
Kommentaarid: 70 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
1dumbpcuser
HV Guru

liitunud: 05.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 17.04.2010 15:34:26 vasta tsitaadiga

OS-ist ei sõltu displey heledus (üldiselt, võib-olla mõnedel kehvematel/vanematel tõepoolest)
_________________
M: MSI B660M MORTAR
M: Dell RTX 2060
O: AM5 ITX emaplaat
Kommentaarid: 103 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Mangroove
HV vaatleja

liitunud: 09.05.2005




sõnum 17.04.2010 15:36:39 vasta tsitaadiga

djpvx kirjutas:
Mangroove, ???


Asoo, ma mõtlesin, et siin käib kõva sarkasm... beer_yum.gif

...vabandan, vabandan...
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
siinus
HV Guru
siinus

liitunud: 20.01.2007




sõnum 17.04.2010 16:27:40 vasta tsitaadiga

1dumbpcuser, probleemiks see, et puudub heleduse muutmise tugi. Laadijaga normaalne, aku pealt on räigelt tume
_________________
suck less | no slop grenade
Ma arvasin, et see oli Priit, aga tegelikult oli Tõnu,
Kommentaarid: 70 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
C4ines
Kreisi kasutaja

liitunud: 20.08.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.04.2010 18:04:52 vasta tsitaadiga

Fn + Heleduse muutmise nupp ei toimi? icon_confused.gif
Mul BT 4 peal toimisid enamus Fn nupud thumbs_up.gif icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 16
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
siinus
HV Guru
siinus

liitunud: 20.01.2007




sõnum 17.04.2010 18:09:04 vasta tsitaadiga

C4ines, ei. see sumsang on lihtsalt nii lootusetu läppar
_________________
suck less | no slop grenade
Ma arvasin, et see oli Priit, aga tegelikult oli Tõnu,
Kommentaarid: 70 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
C4ines
Kreisi kasutaja

liitunud: 20.08.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.04.2010 18:13:03 vasta tsitaadiga

Mul mõlemal SumSangil töötas
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 16
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
siinus
HV Guru
siinus

liitunud: 20.01.2007




sõnum 17.04.2010 18:15:03 vasta tsitaadiga

aga vat R509'ga võib lutsu visata
_________________
suck less | no slop grenade
Ma arvasin, et see oli Priit, aga tegelikult oli Tõnu,
Kommentaarid: 70 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
C4ines
Kreisi kasutaja

liitunud: 20.08.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.04.2010 18:22:18 vasta tsitaadiga

Ühel sülearvutil aitas selle väikse nupukese vajutamisest, mis kaane kinnipanemisel ekraani välja lülitab... icon_lol.gif
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 16
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anti666
HV kasutaja

liitunud: 27.04.2006




sõnum 18.04.2010 01:19:53 vasta tsitaadiga

djpvx kirjutas:
1dumbpcuser, probleemiks see, et puudub heleduse muutmise tugi. Laadijaga normaalne, aku pealt on räigelt tume


Varsti tuleb mõni linuxi mees ja räägib sulle, et tegelikult on seda viga linuxis lihtne ja tore parandada... icon_lol.gif

_________________
Siin on siis signatuur, mis lisatakse soovikorral minu sõnumitele icon_razz.gif
Kommentaarid: 9 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
C4ines
Kreisi kasutaja

liitunud: 20.08.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.04.2010 01:28:33 vasta tsitaadiga

anti666 kirjutas:
djpvx kirjutas:
1dumbpcuser, probleemiks see, et puudub heleduse muutmise tugi. Laadijaga normaalne, aku pealt on räigelt tume


Varsti tuleb mõni linuxi mees ja räägib sulle, et tegelikult on seda viga linuxis lihtne ja tore parandada... icon_lol.gif

Ja see oleks siis paha? icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 16
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 18.04.2010 07:53:52 vasta tsitaadiga

Kusjuures tihtipeale annab Linuxis teha asju, mida winis mitte. Näiteks sain oma vana prescotti tööle panna 3.2->0.4GHz peal icon_smile.gif
_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ollaz
HV veteran
Ollaz

liitunud: 04.01.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.04.2010 10:20:05 vasta tsitaadiga

Ho Ho, sel juhul näitas linux sulle aiateibaid, sest kui BIOS-ist määrata antud sagedus, siis peale POSTi midagi ei juhtu. See ei ole enam OS rida.
Kommentaarid: 83 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 57
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 18.04.2010 10:27:01 vasta tsitaadiga

Seda numbrit kinnitasid ka väga paljud benchmarkid icon_rolleyes.gif
_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
JannoT
HV kasutaja
JannoT

liitunud: 23.12.2005




sõnum 18.04.2010 10:31:50 vasta tsitaadiga

Spoiler Spoiler Spoiler


Jube aeglane oli 317 MHz peal küll. icon_razz.gif

_________________
011010000110100101101110011011100110000101110110011000010110000101110100011011000111010101110011
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004




sõnum 18.04.2010 11:45:23 vasta tsitaadiga

Mis on sellel kiirusel FSB kiirus ja kordaja? Kas on kindel et pole rakendatud hoopis throttling?
Ho Ho nimetatud protsessoril on vaiketaktil FSB 200Mhz ja kordaja 16, JannoT omal 133Mhz ja 19.
Kommentaarid: 85 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 78
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anti666
HV kasutaja

liitunud: 27.04.2006




sõnum 18.04.2010 12:28:43 vasta tsitaadiga

C4ines kirjutas:
anti666 kirjutas:
djpvx kirjutas:
1dumbpcuser, probleemiks see, et puudub heleduse muutmise tugi. Laadijaga normaalne, aku pealt on räigelt tume


Varsti tuleb mõni linuxi mees ja räägib sulle, et tegelikult on seda viga linuxis lihtne ja tore parandada... icon_lol.gif

Ja see oleks siis paha? icon_rolleyes.gif


vahe on selles, et Windowsi all ma ei pea sellega tegelema icon_wink.gif
Ma pigem eelistan asju, mis töötavad ilma igasuguse lisa nikerdamistea. Linuxil on selles vallas veel palju arenguruumi.

edit: Asi mis mind üllatas on Ubuntu Wubi. Seda julgeksin isegi inimestele soovitada esmatutvumiseks linuxiga. Istallid nagu tavalise windowsi programmi. Peale installi on sul arvutis pmst dualboot kohe olemas.

_________________
Siin on siis signatuur, mis lisatakse soovikorral minu sõnumitele icon_razz.gif


viimati muutis anti666 18.04.2010 12:38:08, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 9 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
C4ines
Kreisi kasutaja

liitunud: 20.08.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.04.2010 12:31:49 vasta tsitaadiga

On ka palju asju mida Win all pead nikerdama aga Linuxis ei ole probleem. Goes both ways. icon_wink.gif
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 16
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anti666
HV kasutaja

liitunud: 27.04.2006




sõnum 18.04.2010 12:41:18 vasta tsitaadiga

C4ines kirjutas:
On ka palju asju mida Win all pead nikerdama aga Linuxis ei ole probleem. Goes both ways. icon_wink.gif


Täiesti võimalik. Ega Windows ka perfektne opsys pole.
Siiani on siiski seda nikerdamise vajadust olnud linuxi all kordades rohkem kui windowsis.

_________________
Siin on siis signatuur, mis lisatakse soovikorral minu sõnumitele icon_razz.gif
Kommentaarid: 9 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
friik1
HV Guru
friik1

liitunud: 18.06.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.04.2010 12:52:44 vasta tsitaadiga

Seda P4 klokimuutmist v6iks pikema jututa vist isegi h2kiks kutsuda. P4'd k2igu pealt sellist takti muutmist ametlikult ei toetanud. Win all saaks 3rd party vidinatega sama asja teha, kuid see ei ei tee sellest asja mida promoda...
Kommentaarid: 195 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 170
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
asjameez
Kreisi kasutaja
asjameez

liitunud: 10.12.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.04.2010 13:08:40 vasta tsitaadiga

Kes kusagil rohkem harjunud nikerdama. Üks tunneb ennast Windowsis koduselt, teine Linuxis...
Kommentaarid: 63 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 61
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
XYZ
HV Guru
XYZ

liitunud: 05.11.2001




sõnum 18.04.2010 14:52:05 vasta tsitaadiga

Ho Ho kirjutas:
Kusjuures tihtipeale annab Linuxis teha asju, mida winis mitte. Näiteks sain oma vana prescotti tööle panna 3.2->0.4GHz peal icon_smile.gif
mikk36 kirjutas:
Mis on sellel kiirusel FSB kiirus ja kordaja? Kas on kindel et pole rakendatud hoopis throttling?
Ho Ho nimetatud protsessoril on vaiketaktil FSB 200Mhz ja kordaja 16, JannoT omal 133Mhz ja 19.


ot:
Siin teemas käib viimasel ajal nii ajuvaba argumenteerimine, et kole...

Igaks juhuks mainin, et win/dos jaoks on programme, mille abil on ka paari protsentiline (allapoole 2% pole isiklikult proovinud) arvuti kiirus seadistatav, mis on parem tulemus kui Ho Ho kümne protsendine....
Töötvad nad, tõsi küll, täitsa kindlasti "throttling"-printsiibil.
Kommentaarid: 81 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 12 :: 56
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mangroove
HV vaatleja

liitunud: 09.05.2005




sõnum 18.04.2010 21:08:00 vasta tsitaadiga

C4ines kirjutas:
On ka palju asju mida Win all pead nikerdama aga Linuxis ei ole probleem. Goes both ways. icon_wink.gif


Rääkides veel oma Ubuntu kogemusest, siis sai proovitud Kubuntu ja Xubuntu ka ühe lauaarvuti peal, millel mitu füüsilist ketast sees.

Ma ei ole süüvinud nende erinevustesse(va muiduig ilmselge GUI erinevus), aga mingil põhjusel Xubuntu vajas veidi nikerdamist, et teised kettad tööle saada korralikult.

Kubuntu suutis nad küll ise töökorda seada thumbs_up.gif

Nii, et peaaegu, peaaegu...

aga mitte veel päris...
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Uhuu
HV kasutaja
Uhuu

liitunud: 08.04.2004




sõnum 19.04.2010 08:56:47 vasta tsitaadiga

anti666 kirjutas:
C4ines kirjutas:
anti666 kirjutas:
djpvx kirjutas:
1dumbpcuser, probleemiks see, et puudub heleduse muutmise tugi. Laadijaga normaalne, aku pealt on räigelt tume


Varsti tuleb mõni linuxi mees ja räägib sulle, et tegelikult on seda viga linuxis lihtne ja tore parandada... icon_lol.gif

Ja see oleks siis paha? icon_rolleyes.gif


vahe on selles, et Windowsi all ma ei pea sellega tegelema icon_wink.gif
Ma pigem eelistan asju, mis töötavad ilma igasuguse lisa nikerdamistea. Linuxil on selles vallas veel palju arenguruumi.


Kas siis ka ei pea mässama kui sul on tühi läpakas ja windowsi plaat ning draiveriplaat on kusagile jalutama läinud?

Eile üritasin gps seadet ubuntu all. Piisas ainult ühendamisest ja gps deemoni käima laskmisest kui kõik ära tunti. Vista all kulus mul 2h et sellele kusagilt draiver leida ja see siis kuidagi tööle panna.

_________________
Windows ei ole viirus, viirus teeb midagi...
Kommentaarid: 15 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
C4ines
Kreisi kasutaja

liitunud: 20.08.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.04.2010 09:02:34 vasta tsitaadiga

Uhuu kirjutas:
anti666 kirjutas:
C4ines kirjutas:
anti666 kirjutas:
djpvx kirjutas:
1dumbpcuser, probleemiks see, et puudub heleduse muutmise tugi. Laadijaga normaalne, aku pealt on räigelt tume


Varsti tuleb mõni linuxi mees ja räägib sulle, et tegelikult on seda viga linuxis lihtne ja tore parandada... icon_lol.gif

Ja see oleks siis paha? icon_rolleyes.gif


vahe on selles, et Windowsi all ma ei pea sellega tegelema icon_wink.gif
Ma pigem eelistan asju, mis töötavad ilma igasuguse lisa nikerdamistea. Linuxil on selles vallas veel palju arenguruumi.


Kas siis ka ei pea mässama kui sul on tühi läpakas ja windowsi plaat ning draiveriplaat on kusagile jalutama läinud?

Eile üritasin gps seadet ubuntu all. Piisas ainult ühendamisest ja gps deemoni käima laskmisest kui kõik ära tunti. Vista all kulus mul 2h et sellele kusagilt draiver leida ja see siis kuidagi tööle panna.


Sama näide ka minu poolt ühe SB helikaardiga: Linuxi all töötas perfektselt, Win XP all ei teinud plaadilt installitud driveritega piiksugi. icon_neutral.gif ka mitte kodulehelt tõmmatutega.
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 16
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004




sõnum 19.04.2010 09:30:46 vasta tsitaadiga

Uhuu kirjutas:
Eile üritasin gps seadet ubuntu all. Piisas ainult ühendamisest ja gps deemoni käima laskmisest kui kõik ära tunti. Vista all kulus mul 2h et sellele kusagilt draiver leida ja see siis kuidagi tööle panna.
Windows 7 all otsisin vaid BT GPS'i üles ja paaritasin ära, Regio programm tundis probleemivabalt ära, ei mingit eraldi draiverite paigaldamist.
Kommentaarid: 85 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 78
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anti666
HV kasutaja

liitunud: 27.04.2006




sõnum 19.04.2010 11:53:50 vasta tsitaadiga

Uhuu kirjutas:

Kas siis ka ei pea mässama kui sul on tühi läpakas ja windowsi plaat ning draiveriplaat on kusagile jalutama läinud?


Esiteks, ma tean piisavalt häst, kus kohas netis on mu läpparile kõik vajalikud draiverid icon_wink.gif
Teiseks, rääkides nuppudest (heledus jne), tunneb windows mul läpparil ära umbes sama plaju nuppe kui linux. Pole mingit erilist vahet ühe ega teise kasuks.
Kolmandaks, kui rääkida draiveritest üldisemalt, siis peale puhta Windowsi installimist ja uuenduste peale panekut pole mul tegelikuses vaja ühtegi draiverit rohkem installida.
(Vähemalt minu läpaka puhul)

Mille poolest nüüd siis linux nii palju parem on kui draiverite plaat on kaduma läinud?

_________________
Siin on siis signatuur, mis lisatakse soovikorral minu sõnumitele icon_razz.gif
Kommentaarid: 9 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Uhuu
HV kasutaja
Uhuu

liitunud: 08.04.2004




sõnum 19.04.2010 23:19:45 vasta tsitaadiga

Kas see kehtib ka inimese puhul, kes ei tea mis riistvara tal sülearvutis elutseb ja kus draverid asuvad?

Minupuhul tuntakse ära viimane kui üks arvutis asuv seade ja ka meedianupud töötavad kõik.

Samas konfiguratsioone on jällegi erinevaid, mõni töötab ühes, teine teises süsteemis.

_________________
Windows ei ole viirus, viirus teeb midagi...


viimati muutis Uhuu 19.04.2010 23:22:22, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 15 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
hans
Nii ränk on olla.

liitunud: 17.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.04.2010 23:21:37 vasta tsitaadiga

Pole ka viimasel ajal olnud uute distrodega draiverite probleeme.
Kõik läpaka kellad ja viled töötavad.

_________________
------
Kommentaarid: 104 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 81
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Vaidlused »  Võitlustanner »  Linux vs Windows mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 64, 65, 66 ... 93, 94, 95  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.