Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Fotograafia »  Erinevad fotograafia teemalised küsimused märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 49, 50, 51 ... 83, 84, 85  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
Mario.
HV Guru

liitunud: 25.07.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.12.2009 12:59:20 vasta tsitaadiga

Miks ometi ei saa kanda faile peale läbi usb kaameras olevasse CF kaardile? Tahaksin firmware uuendust teha, kuid ilma CF lugejata ei saa.
Kommentaarid: 274 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 6 :: 2 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Cert85
HV kasutaja
Cert85

liitunud: 16.02.2006




sõnum 29.12.2009 14:54:04 vasta tsitaadiga

MarioA. kirjutas:
Miks ometi ei saa kanda faile peale läbi usb kaameras olevasse CF kaardile? Tahaksin firmware uuendust teha, kuid ilma CF lugejata ei saa.


Mis kaameraga tegu?
Kui oli valitud mul kaamera menüüst "Mass Storage" (Nikon) ja pole mingeid probleem läbi USB sinna kaardile miskit panna.

_________________
Cert85 @ flickr.com
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mario.
HV Guru

liitunud: 25.07.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.12.2009 15:25:36 vasta tsitaadiga

30D - menüüst midagi tarka ei leidnud. Ma ikka lootsin, et saan kergelt faile peale kanda, aga vot ei lase - isegi mtite pilte.q
Kommentaarid: 274 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 6 :: 2 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Cert85
HV kasutaja
Cert85

liitunud: 16.02.2006




sõnum 29.12.2009 16:37:52 vasta tsitaadiga

Kui kaamera ühendad USB abil arvutiga, mis siis tekib My Computeri alla? Mis OP süsteem?
_________________
Cert85 @ flickr.com
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
erko
Kreisi kasutaja

liitunud: 11.07.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.12.2009 17:09:29 vasta tsitaadiga

MarioA. kirjutas:
Miks ometi ei saa kanda faile peale läbi usb kaameras olevasse CF kaardile? Tahaksin firmware uuendust teha, kuid ilma CF lugejata ei saa.
Kui Setup menüüs valida Communication --> Print/PC, siis kas seejärel kaamera arvuti külge ühendades ei tule lisaketas nähtavale?
Muide, loe siit alates punktist 4-1, kuidas ilma kaardilugejata teha 30D-le firmware update'i. Äkki on sul senini asi ebaõnnestunud juhendite mittejärgmise tõttu?
Kommentaarid: 26 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 26
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Mario.
HV Guru

liitunud: 25.07.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.01.2010 23:30:58 vasta tsitaadiga

Erko, suur aitäh. Omast arust lugesin täpselt sealt aga ju siis jäi vahele tõesti icon_redface.gif . Sain tehtud.
Nüüd teine küsimus, kui soovin, et kaamera teeks JPEG + RAW, tulevad mõlemad pildid JPEG-d icon_rolleyes.gif Teine koopia tuleb sulgudega peale sama järjenumbrit ja loeb oma numbreid (1, 2, 3...). Puhtalt RAW-i pildistades tuleb ilusti Canoni .CR2.
Kommentaarid: 274 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 6 :: 2 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
_marek
HV Guru
_marek

liitunud: 31.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.01.2010 23:38:32 vasta tsitaadiga

Kas kellelgi on kogemust Nikkori 18-200mm VR objektiivi tüüpilise autofookuse kalaga, et aegajalt ei taha enam ära fokuseerida. Vahel aitab korra sisse-välja zoomimisest, et toimima saada, aga vahel mõnel fookuskaugusel ei fokuseerigi ära üldse. Mis sellise vea likvideerimine maksta võiks ja kas on ka mõttekas tegevus üldse?
Kommentaarid: 130 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 118
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
erko
Kreisi kasutaja

liitunud: 11.07.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.01.2010 00:23:46 vasta tsitaadiga

MarioA. kirjutas:
Nüüd teine küsimus, kui soovin, et kaamera teeks JPEG + RAW, tulevad mõlemad pildid JPEG-d icon_rolleyes.gif Teine koopia tuleb sulgudega peale sama järjenumbrit ja loeb oma numbreid (1, 2, 3...). Puhtalt RAW-i pildistades tuleb ilusti Canoni .CR2.

Kusagilt jäi silma, et see juhtub kui tõmmata pildid kaamerast Win XP-ga arvutisse üle USB kaabli. Korraliku kaardilugejaga saad õiged failid kaardilt kätte. See kiiks peaks olema seotud pigem op.süsteemiga kui kaameraga/kaardiga.
Kommentaarid: 26 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 26
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Mario.
HV Guru

liitunud: 25.07.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.01.2010 00:30:47 vasta tsitaadiga

Kuidas suudab OP-süsteem teha kaamera poolt Seadistuste järgi loodud RAW-id kopeerimisel JPEG-ks ümber? Pigem on kaamera kiiks - failinimes on küll editeerimisel Faststone`iga "cr", kuid fail ise JPEG. icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 274 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 6 :: 2 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mario.
HV Guru

liitunud: 25.07.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.01.2010 03:00:42 vasta tsitaadiga

Miks on fotoretke/koolituste kuulutustes nõudmine oma tehtud fotodele? Liiga koledad on, öeldakse EI? Vaevalt keegi personaalselt sind seal hindama ja tegelema hakkab, märkimaks, soovitamaks ja lihvimaks sinu vigu.
Kommentaarid: 274 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 6 :: 2 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Rajareits
HV Guru
Rajareits

liitunud: 09.11.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.01.2010 11:48:20 vasta tsitaadiga

MarioA., nad üldiselt ideaalis tegelevad Sinuga personaalselt jah. Keegi ei ütle EI.
Tegelevad muidugi kõigi ees, arutatakse koos läbi.
Kommentaarid: 74 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 69
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Saiapäts
HV kasutaja
Saiapäts

liitunud: 02.10.2008




sõnum 10.01.2010 02:53:31 vasta tsitaadiga

Küsimus, kuidas, millise programmiga oleks võimalik vahetada resolutsiooni massil piltidel? Et ei peaks ükshaaval, kas selline võimalus on üldse olemas?
Kommentaarid: 25 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 25
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mario.
HV Guru

liitunud: 25.07.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.01.2010 03:12:15 vasta tsitaadiga

Microsofti enda lisa on nii lihtsaks tööks okei..
http://download.microsoft.com/download/whistler/Install/2/WXP/EN-US/ImageResizerPowertoySetup.exe
Peale installi leiab vastava valiku rippmenüüst icon_smile.gif
Kommentaarid: 274 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 6 :: 2 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Saiapäts
HV kasutaja
Saiapäts

liitunud: 02.10.2008




sõnum 10.01.2010 03:23:48 vasta tsitaadiga

See on ainult windows XP :S
Kommentaarid: 25 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 25
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Rajareits
HV Guru
Rajareits

liitunud: 09.11.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.01.2010 12:07:04 vasta tsitaadiga

Ise kasutan Faststone Photo Resizerit..
Kommentaarid: 74 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 69
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
namstoop
HV Guru
namstoop

liitunud: 05.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.01.2010 12:41:02 vasta tsitaadiga

MarioA. kirjutas:
Microsofti enda lisa on nii lihtsaks tööks okei..
http://download.microsoft.com/download/whistler/Install/2/WXP/EN-US/ImageResizerPowertoySetup.exe
Peale installi leiab vastava valiku rippmenüüst icon_smile.gif



ma ükskord testisin erinevaid lihtsamaid vahendeid enda lõbuks. Seda vidinat üldiselt väga ei soovitaks, kuigi parem kui paint muidugi icon_lol.gif
http://digistoop.trsm.pri.ee/jutustoop/digipimik/vahendamisvahendid/

Irfanview üldiselt on üsna kindlapeale minek. Aga "resample" tuleb kindlasti valida.

_________________
verba volant, scripta manent
Hoiatus! Olen sinu postituses olevate lolluste ja nõmeduste vastu allergiline. Lolluste ilmnemisel võib kaasneda raskekujuline sarkastiline reaktsioon.
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Ethoz
HV vaatleja

liitunud: 20.02.2009




sõnum 10.01.2010 12:56:57 vasta tsitaadiga

Endal oli kunagi Resize My Photos ning oli täiesti pädev asi thumbs_up.gif
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Saiapäts
HV kasutaja
Saiapäts

liitunud: 02.10.2008




sõnum 10.01.2010 18:08:11 vasta tsitaadiga

Proovin teie väljapakutud asjad ära, suured tänud.
Kommentaarid: 25 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 25
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
vull
HV veteran

liitunud: 27.02.2004




sõnum 12.01.2010 17:50:32 vasta tsitaadiga

votoshopis web photo gallery tegemisel saab ka posu pilte
_________________
Kommentaarid: 46 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 43
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mario.
HV Guru

liitunud: 25.07.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.01.2010 18:03:18 vasta tsitaadiga

namstoop kirjutas:
MarioA. kirjutas:
Microsofti enda lisa on nii lihtsaks tööks okei..
http://download.microsoft.com/download/whistler/Install/2/WXP/EN-US/ImageResizerPowertoySetup.exe
Peale installi leiab vastava valiku rippmenüüst icon_smile.gif



ma ükskord testisin erinevaid lihtsamaid vahendeid enda lõbuks. Seda vidinat üldiselt väga ei soovitaks, kuigi parem kui paint muidugi icon_lol.gif
http://digistoop.trsm.pri.ee/jutustoop/digipimik/vahendamisvahendid/

Irfanview üldiselt on üsna kindlapeale minek. Aga "resample" tuleb kindlasti valida.

Mis sellel viga on? Töötab edukalt.
Tähtsaid pilte ma selle kätte ei usalda, ega massiliselt üldse suurust neil ei muuda, see kõik käib ikka käsitsi.
Kommentaarid: 274 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 6 :: 2 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
zorten22
HV veteran
zorten22

liitunud: 17.12.2004




sõnum 12.01.2010 18:25:03 vasta tsitaadiga

Kvaliteet imeb sajaga...
Kommentaarid: 91 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mihkel.
HV Guru
Mihkel.

liitunud: 16.06.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.01.2010 20:01:15 vasta tsitaadiga

Photoshopis action luua ja see siis File > Automate > Batch tööle panna, saab ka täpselt oma tahte järgi vähendada piltide suurust.
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
erko
Kreisi kasutaja

liitunud: 11.07.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.01.2010 21:06:18 vasta tsitaadiga

Mihkel. kirjutas:
Photoshopis action luua ja see siis File > Automate > Batch tööle panna, saab ka täpselt oma tahte järgi vähendada piltide suurust.

Kui Photoshop on olemas, siis jah, kuid osta 12500 krooni maksev tarkvara kataloogitäie piltide mõõtude muutmiseks on pisut... laristav? Kurat selle summa eest ma läheks ise kohale ja teeks teenusena ära, isegi poole selle summa eest teeks ära icon_smile.gif
Kommentaarid: 26 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 26
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
zsz
HV kasutaja

liitunud: 25.09.2004




sõnum 12.01.2010 22:21:56 vasta tsitaadiga

erko kirjutas:
Mihkel. kirjutas:
Photoshopis action luua ja see siis File > Automate > Batch tööle panna, saab ka täpselt oma tahte järgi vähendada piltide suurust.

Kui Photoshop on olemas, siis jah, kuid osta 12500 krooni maksev tarkvara kataloogitäie piltide mõõtude muutmiseks on pisut... laristav? Kurat selle summa eest ma läheks ise kohale ja teeks teenusena ära, isegi poole selle summa eest teeks ära icon_smile.gif


Imagemagick ei päde?

cmd aknas
convert -resize 1024x768 *.jpg


1024x768 asemele pane siis misiganes mõõtmed

_________________
Seven dolphins were harmed in the process of making this post.
Kommentaarid: 9 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 9
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
namstoop
HV Guru
namstoop

liitunud: 05.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.01.2010 11:32:06 vasta tsitaadiga

MarioA. kirjutas:
namstoop kirjutas:
MarioA. kirjutas:
Microsofti enda lisa on nii lihtsaks tööks okei..
http://download.microsoft.com/download/whistler/Install/2/WXP/EN-US/ImageResizerPowertoySetup.exe
Peale installi leiab vastava valiku rippmenüüst icon_smile.gif



ma ükskord testisin erinevaid lihtsamaid vahendeid enda lõbuks. Seda vidinat üldiselt väga ei soovitaks, kuigi parem kui paint muidugi icon_lol.gif
http://digistoop.trsm.pri.ee/jutustoop/digipimik/vahendamisvahendid/

Irfanview üldiselt on üsna kindlapeale minek. Aga "resample" tuleb kindlasti valida.

Mis sellel viga on? Töötab edukalt.
Tähtsaid pilte ma selle kätte ei usalda, ega massiliselt üldse suurust neil ei muuda, see kõik käib ikka käsitsi.


no seal viidatud jutus on pildid ju ka. Võrdle ise. Töötab küll jah lihtsalt, aga tulemus saaks kenam olla icon_wink.gif

_________________
verba volant, scripta manent
Hoiatus! Olen sinu postituses olevate lolluste ja nõmeduste vastu allergiline. Lolluste ilmnemisel võib kaasneda raskekujuline sarkastiline reaktsioon.
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
HighEnd
HV veteran
HighEnd

liitunud: 24.03.2007




sõnum 13.01.2010 16:54:03 vasta tsitaadiga

Kas keegi oskab öelda kuidas kasutada Canon 350D kerega 540ez välku orivälguna. On selline asi üldse võimalik, või saab ainult juhtmega välgu kaamerast eemale viia?
Kommentaarid: 11 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
rocket
Kreisi kasutaja

liitunud: 19.04.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.01.2010 17:02:05 vasta tsitaadiga

Juhtmega. Kuigi peaks olema ka süsteeme, millega juhtmevabalt eemale viia välku. Näiteks: http://www.photopoint.ee/et/toode/13247/canon-st-e2#long
Võimalus on muidugi veel, et leiad näiteks 580EX välgu, see suudab teisi välke juhtida juhtmevabalt. Iseasi kas 540EZ suudab nn. ori olla.

_________________
www.allarifoto.eu
Kommentaarid: 19 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 17
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
HighEnd
HV veteran
HighEnd

liitunud: 24.03.2007




sõnum 13.01.2010 17:06:44 vasta tsitaadiga

rocket, tänud kiire vastuse eest thumbs_up.gif
Kommentaarid: 11 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Fabulous
HV kasutaja
Fabulous

liitunud: 21.07.2007




sõnum 13.01.2010 19:18:30 vasta tsitaadiga

Palun selgitakse kuidas sellist asja teha?

Spoiler Spoiler Spoiler
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
MelesMeles
HV Guru

liitunud: 26.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.01.2010 19:20:04 vasta tsitaadiga

Fabulous, http://tinyurl.com/yezybg9 thumbs_up.gif
_________________
Allkiri
Kommentaarid: 268 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 194
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ASSAA! elektroonika
Kreisi kasutaja

liitunud: 18.08.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.01.2010 23:56:50 vasta tsitaadiga

Tekkis tahtmine natuke tõsisemalt panoraampiltidega tegeleda, aga seal tekkis küsimus. On kuskilt meelde jäänud, et eri piltide kokkukleepimisel on kõige parem, kui piltide tegemisel obje fookuspunkt oleks statiivipeal võimalikult keskel. Kui ma näiteks pildistan 50mm objega, kust ma seda fookuspunkti arvestan? Sensorist?
Kommentaarid: 116 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 106
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
vallo
HV veteran
vallo

liitunud: 27.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.01.2010 01:10:36 vasta tsitaadiga

http://archive.bigben.id.au/tutorials/360/photo/nodal.html ja sealt edasi.
ehk siis see on igal objel isemoodi ja zoomil võib olla igals fookuskauguses erineval kohal.
Kommentaarid: 68 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 66
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mario.
HV Guru

liitunud: 25.07.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.01.2010 03:56:04 vasta tsitaadiga

Mis trikki FSViewer toimetab kui vaadata RAW-d täisresolutsioonil vajutades klaviatuuril "A"? Pilt muudub heldeaks ja tuhmiks.. Seadetest ega mujalt nagu ei leia, mis nali on ka.
DNG Preview on imeväike, kuigi ma saan aru, et kaasama peaks ühe jpeg koopia? Milles probleem.. photoshopist on valitud, et juurde pantaks suurim..

Kusjuures sellega seoses on mul veel mõned arusaamatused. Photoshop laseb ilusti korrigeerida raw faile eraldi aknas, kuid kas see on minu tehniline teadmatus mis paneb küsima, millest tuleneb see, miks ei saa ma seda nö päris aknas editeeritult salvestada tagasi DNG formaati? Ma tahaksin lisada näiteks mined kiiremad teravustamised või muud nipet näpet, kuid tegeleda pildiga hiljem edasi..
Ma tean, et ma teen asja veidi valesti ehk, aga mind huvitab raw baasil editeerimine kuni mingi hetkeni kust soovin teha väljavõtte kadudega formaati ükskõik mis muuks eesmärgiks. Esialgu aga vajan suuremaid näppimisvõimalusi kui photoshopi eraldi raw editor pakub kogu fotopoe tööriistade piirides ning salvestamisvõimalust dng-na. icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 274 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 6 :: 2 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
_marek
HV Guru
_marek

liitunud: 31.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.01.2010 00:48:25 vasta tsitaadiga

Millist filtrit ma vajan, et tagada ilusad värvid päikeselises ilmas? Minek reisile ja tahaks sinist taevast ja rohelist muru...

EDIT:
Leidsin sellise: http://www.photopoint.ee/et/toode/7010/hoya-blue-intensifier-72mm
Või peaks ostma lihtsalt ringpola (kuna seda mul ka pole)
Kommentaarid: 130 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 118
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
HighEnd
HV veteran
HighEnd

liitunud: 24.03.2007




sõnum 21.01.2010 00:53:27 vasta tsitaadiga

_marek, keera kaamera seadetest saturationit ja kontrasti juurde icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 11 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
_marek
HV Guru
_marek

liitunud: 31.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.01.2010 00:58:27 vasta tsitaadiga

Jaah, teine küsimus ongi, et kas filtriefekti suudab asendada hilisem järeltöötlus Photoshopis? Mis oleks sellisel juhul üldse filtrite mõte...
Kommentaarid: 130 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 118
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ASSAA! elektroonika
Kreisi kasutaja

liitunud: 18.08.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.01.2010 01:39:56 vasta tsitaadiga

Photoshops võid igasuguste värvidega imesid teha, aga see on puhtalt viitsimise asi. Ma ise olen investeerinud filtritesse ning need on mind päästnud suurest hulgast Photoshopi tööst.
Kommentaarid: 116 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 106
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Cert85
HV kasutaja
Cert85

liitunud: 16.02.2006




sõnum 21.01.2010 04:39:50 vasta tsitaadiga

Sa pead arvestama, et filtrid üldjuhul pikendavad säri. Aga arvan, et sellises kohas kuhu lähed on valgust vast küllaga. Ringpola oleks selline asi, mille küll ette keeraksin. Kui miski põleb ära või kusagilt koledad põlenud peegeldused jäävad siis photoshop ikka suht abitu seal.
Ei teki nii lihtsalt põlenud pilvi jne. Eeldan, et tead, milleks ringpola filter on. Igasugused kiilfiltrid ja asjad ka muidu ei tee halba, kui neid õieti kasutada ja viitsimist on.

_________________
Cert85 @ flickr.com
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ASSAA! elektroonika
Kreisi kasutaja

liitunud: 18.08.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.01.2010 10:29:41 vasta tsitaadiga

Säri pikendamine pole ainus vahend, millega valguskadu kompenseerida - selleks saad veel ISO suurendada või ava suurendada (F väärtust vähendada). Reeglina filtreid läheb tarvis just päikesepaistelistel ilmadel või intensiivse kunstvalguse mittesoovitavate effektide eemaldamiseks, siseruumides ja pilvise ilmaga filtritel suurt märgatavat effekti pole (kui just kunsti ei taha teha ilma Photoshopita). Päikesega see valguskadu on vägagi marginaalne (pola korral 2-3 stopi vahel).
Kommentaarid: 116 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 106
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Cert85
HV kasutaja
Cert85

liitunud: 16.02.2006




sõnum 21.01.2010 12:40:41 vasta tsitaadiga

Oleneb ikka väga palju kaamerast, paljuks seda ISO`gi keerata annab. Ja see ava jutt on ka nagu on- oleneb siiski ikka pildist. Eelkõige ava ikka teravusügavuse reguleerimiseks või siis tõesti välgu puhul kasutamiskes, kui ei anna välgu võimsust reguleerida. Kui pildistad objekti 100m kauguselt, siis muidugi see ava on nagu on.
Toa valgustuse puhul oleks RP vast natukese nö killer valguse söömises.

_________________
Cert85 @ flickr.com
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
High-Q
HV Guru
High-Q

liitunud: 11.11.2001




sõnum 21.01.2010 14:22:07 vasta tsitaadiga

ringpola filtri efekti sa photoshopis siiski naljalt ei tee. veelt peegelduste (läbipaistvaks tegemiseks näiteks) sa ära ei võta.
mägedes ja üldse suurtel maastikel väga abiks, võtab väga hästi sudu ära (kui muidugi element õigesti keeratud)

mitte-ringpola: http://picasaweb.google.com/andreszim/UsaReis20092?authkey=Gv1sRgCKDZgsSu6IG-DA#5394641384790131362
vs
ringpola: http://picasaweb.google.com/andreszim/UsaReis20092?authkey=Gv1sRgCKDZgsSu6IG-DA#5394641385717585810

väga suur värvivahe, pole küll päris 100% sama kaader, aga värvigamma ja selgus hoopis teised.
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Oliverk
HV veteran

liitunud: 31.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.01.2010 19:24:33 vasta tsitaadiga

Tervist

Pean hetkel mobiili teel lahendama probleemi kus mure Sd mälukaardi formaatimsiega. Tuttuue kaardi panin Nikon D3000-sse. Tehti pilte ja sisi tõsteti kaart läpaka kaardilugejasse. Arvuti suudeti kokku jooksutada/ise jooksis. Nüüd arvuti kaarti ei tunnista. Fotokas ka vist mitte. Fotokas formaatimsie valik hall. Arvutis ka ei lase nende jutu järgi formaatida. Saatsin meili peale neile mõned sd kaardi formaatimsie proged. Aga mis muidu aitaks? Telefoni krdi keeruline katsetada kui ise ei näe mis toimub.
Kommentaarid: 27 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 26
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ufo56
HV Guru
ufo56

liitunud: 18.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.02.2010 10:43:46 vasta tsitaadiga

Oliverk kirjutas:
Tervist

Pean hetkel mobiili teel lahendama probleemi kus mure Sd mälukaardi formaatimsiega. Tuttuue kaardi panin Nikon D3000-sse. Tehti pilte ja sisi tõsteti kaart läpaka kaardilugejasse. Arvuti suudeti kokku jooksutada/ise jooksis. Nüüd arvuti kaarti ei tunnista. Fotokas ka vist mitte. Fotokas formaatimsie valik hall. Arvutis ka ei lase nende jutu järgi formaatida. Saatsin meili peale neile mõned sd kaardi formaatimsie proged. Aga mis muidu aitaks? Telefoni krdi keeruline katsetada kui ise ei näe mis toimub.

Täpsel sama asi juhtus sama kaameraga. Ei saanudki kuidagi abi enam. Mitusada pilti läks kaduma

_________________
 Lae pildid -> pilt.io
Kommentaarid: 79 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Enduro
HV vaatleja

liitunud: 23.03.2009




sõnum 25.02.2010 18:23:17 vasta tsitaadiga

http://images.orkut.com/orkut/photos/OgAAAPCHS3UCiBetiEvNqZa39bNqB6aL3DdGV5nKX6bGO6I1qbY3qijHrj-Hry3HyT_-QKPbjNen9WdclbxKBRGOSRoAm1T1UJHHyUvhW7M_tFGK0fPyoErZBLWJ.jpg
Kas siukse pildi tegemiseks on mingi teistmoodi objet kasutatud( ehk mina oma tavalise kit objega siukest pilti teha ei saa)?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
zorten22
HV veteran
zorten22

liitunud: 17.12.2004




sõnum 25.02.2010 18:30:21 vasta tsitaadiga

Kasutatud on ilmselt mingit fisheye adapterit antud juhul. Muidu aga taoliste piltide tegemiseks ideaalne variant kalasilmobjektiiv.
Kommentaarid: 91 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kents
HV vaatleja

liitunud: 03.08.2009




sõnum 25.02.2010 18:53:40 vasta tsitaadiga

Kui sul selliste mustade äärte vastu midagi pole siis saab ka Photoshopiga.
Googlesse pannes "Fisheye effect" või midagi taolist siis leiab ka õpetusi icon_wink.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Raunci
HV Guru

liitunud: 02.12.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.03.2010 22:02:18 vasta tsitaadiga

Keegi oskab häid näpunäited anda pimedas ekraani (teleka) pildistamiseks, kaameraks Olympus E-420
Kommentaarid: 469 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 404
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
HighEnd
HV veteran
HighEnd

liitunud: 24.03.2007




sõnum 10.03.2010 22:06:42 vasta tsitaadiga

Raunci, pane telekale valge pilt ette ja selle järgi wb paika. Kui crt teler on siis tuleb vist säri panna aeglasem kui teleka reflesh rate.
Kommentaarid: 11 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Raunci
HV Guru

liitunud: 02.12.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.03.2010 22:27:28 vasta tsitaadiga

HighEnd, Tänud, oli kasu thumbs_up.gif
Kommentaarid: 469 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 404
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Saiapäts
HV kasutaja
Saiapäts

liitunud: 02.10.2008




sõnum 24.03.2010 17:15:15 vasta tsitaadiga

Millest on tingitud see, et öösel pilti tehes tulevad alati nii oranšid pildid, ma saan aru kui tänavalambid on ainult oranšid aga terve pilt peaaegu :S
Kommentaarid: 25 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 25
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Fotograafia »  Erinevad fotograafia teemalised küsimused mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 49, 50, 51 ... 83, 84, 85  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.