|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
whale
HV vaatleja
liitunud: 20.08.2003
|
26.08.2009 23:15:14
Kaamera varustus. |
|
|
Tere,küsin väheke infot varustuse koha pealt.Canoni peegelkaamerale. Mida oleks täpsemalt vaja.
1.UV-filtrid- millist ??
2.välk-speelite 430 EX või kõlbab ka mõni odavam
3.akutald ja lisa aku -kas neid ikka on vaja?
4.mälukaart- Sandiski Extreme III 16GB või Extreme IV 8GB?
5.statiiv-manfrotto-esialgu vast ei ole selle järele ka vajadust
6.objektiiv ES 50mm f1,4 ja/või lisaks 28-200 f3,5 või 28-135 f3,5
Kas midagi on veel hädatarvilikku vaja,kui osta alguses ainult 1hea või kaks keskmist objektiivi,filtrid ja mälukaart?
Tänan soovituste ja vastuste eest. Väga "tarkadel " ja muidu seletajatel palun mitte sõna võtta,olen juba uurinud ja lugenud foorumites piisavalt.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
p2t3r1
HV kasutaja

liitunud: 17.07.2005
|
27.08.2009 00:47:00
|
|
|
Lihtsam on arvestada kui teada hinnaskaala. Kasutaja oskused, pildistamiseelistused ei tee ka paha.
1. UV vastavalt objektiivide filtrikeermele. Eri objektiividel eri suurused. Igale objektiivile eraldi, sest tegu ikkagi kaitseeesmärgiks mõeldud asjaga.
2. Eelistatud on sama tootja välklambid, kuid paljud kasutavad ka edukalt Metzi ja Sigma välke. Hinnaklass on peaaegu sama, ainult teiste tootjate välke võimalik saada sama hinnaga veidi võimsamaid. Ise valiks Canoni.
3. Lisaaku vajalikkus oleneb puhtalt kui palju on pildistamist ja kui pikalt on plaanis vooluvõrgust eemal olla. Olenevalt pildistamise intensiivsusest ja ekraani kasutamisest peaks ühe uuema DSLR akuga päeva küll täis akuga vastu pidama. Isiklikult endal alati teine aku varuks. Akutald ka personaalne valik. Mõnele meeldib, mõnele teeb kaamera liiga raskeks ja suureks.
4. CF või SD. Üldiselt peaks Extreme III kiirusest piisama igaks olukorraks. Sandisk vist liitis need kaks seeriat ka ühe nime Extreme nime alla. Hoopis kas 2x8GB või 1X16GB.
6. Kas täiskaader või poolkaader? Canoni 50mm f/1.4 on hea, kuid Sigma analoog on lahtise avaga pildistades tunduvalt parem, vaid suurem. Teisi nimetatud objektiive ei soovitaks. Poolkaadrile 18-55 IS ja 55-250 IS. Täiskaadrile 17-40L / 24-105 IS ja 70-200 f/4 (IS).
|
|
| Kommentaarid: 6 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
6 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jerome
HV vaatleja
liitunud: 14.03.2006
|
27.08.2009 11:25:19
Re: Kaamera varustus. |
|
|
1. UV-filtrid. On kaks vastanduvat koolkonda - ühed kasutavad, teised on veendunud, et iga objektiivi ette keeratud klaasitükk teeb pildi kvaliteedi kehvemaks ning et digikaamerate ees ei ole UV filtrit üldse vaja. Viska münti ja vali pool.
3. Päris algajal on IMHO akutald esilagu suht ennatlik investeering. Pigem lisaaku kaamerale igaks juhuks.
4. Pigem Extreme III, hinna ja kvaliteedi suhe on parem. Mõistlikum oleks võtta ühe suure asemel paar väiksemat.
Mida veel? Puhastuslapp. Kott kindlasti. Vali selline, kuhu mahuksid sisse kaamera, kaks objektiivi, välklamp, veits vidinaid (laadija, puhastuslapp, akud jne) pluss oleks ruumi veel vähemalt ühe objektiivi jagu. Kui ostad välklambi, siis lisaakud sellele. Soovitaksin madala isetühenduvusega (LSD, pre-charged) akusid a la Sanyo Eneloop.
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
MelesMeles
HV Guru
liitunud: 26.12.2002
|
27.08.2009 11:41:46
|
|
|
whale, ära tee nalja. Kogu kama ei ole mõtet kokku osta kohe algul, kui just rahaga midagi targemat teha pole. Parem tehnika ja rohkem vidinaid ei taga paremat fotot.
Eeldan, et kaamera koos kit toruga on Sul juba olemas. Kui ei, alusta neist. Digikere ja üks odavam universaalne objektiiv koos mälukaardiga. Kõik.
Pildista kuu aega nendega, siis oskad juba ise arvata, mis veel olemas võiks olla. Mõni tahab esimese asjana juurde osta välku, mõni statiivi, mõni mingit objet.
Meil on väga raske soovitada midagi, mis just Sinu vajadustele vastab. Võibolla Sulle 50mm f/1.4 obje vaateväli ei meeldi eriti, ja siis kirud meid, et selle soetasid.
Isegi mälukaardi kiirus ei ole oluline argument, kaamera buffer on piduriks nii või teisiti. Ja kas tegelikult on vaja paberil kaks korda kiiremat (ja kallimat) mälukaarti, et kõik fotod arvutisse kopeerida 20sek kiiremini?
Lisaakud ja üks ekstra mälukaart ning obje puhastuslapp on ainsad, mille kohta ütlen, et need peavad kohe olemas olema. Loomulikult - kui igal õhtul kaameraga koju jõuad ja saad pildid arvutisse tõmmata ning aku laadima panna, ei ole peale lapi midagi vaja.
_________________ Allkiri |
|
| Kommentaarid: 268 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
194 |
|
| tagasi üles |
|
 |
whale
HV vaatleja
liitunud: 20.08.2003
|
27.08.2009 13:12:21
|
|
|
| Selge pilt tänud vastuste eest,valikud tehtud,eks kunagi annan teada kuidas läheb
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Jüri Öö
HV kasutaja

liitunud: 31.07.2008
|
01.11.2009 17:45:12
|
|
|
| Sirvisin seda esimest väga vana postitust. Tekkis selline küsimus, et kas ka praegustele supesuumidega kompaktdigikatele on võimalik filtreid jm juurde kruvida?
|
|
| Kommentaarid: 80 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
68 |
|
| tagasi üles |
|
 |
namstoop
HV Guru

liitunud: 05.11.2001
|
01.11.2009 18:00:06
|
|
|
| Jüri Öö kirjutas: |
| Sirvisin seda esimest väga vana postitust. Tekkis selline küsimus, et kas ka praegustele supesuumidega kompaktdigikatele on võimalik filtreid jm juurde kruvida? |
eks see sõltub vast kaamerast. Mõnele on, mõnele mitte.
_________________ verba volant, scripta manent
Hoiatus! Olen sinu postituses olevate lolluste ja nõmeduste vastu allergiline. Lolluste ilmnemisel võib kaasneda raskekujuline sarkastiline reaktsioon. |
|
| Kommentaarid: 72 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
1 :: |
63 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Jüri Öö
HV kasutaja

liitunud: 31.07.2008
|
01.11.2009 21:35:45
|
|
|
| namstoop kirjutas: |
| Jüri Öö kirjutas: |
| Sirvisin seda esimest väga vana postitust. Tekkis selline küsimus, et kas ka praegustele supesuumidega kompaktdigikatele on võimalik filtreid jm juurde kruvida? |
eks see sõltub vast kaamerast. Mõnele on, mõnele mitte. |
Pean silmas just seda, et kui objektiiv suumides selle ümbritseva rõnga seest kusagil 8 cm ulatuses välja tuleb, siis sinna ette ju filtrit panna ei saa, või kuidas? Mina sellist kompakt- või bridge kaamerat ei leidnud, millele saaks otse objektiivi külge midagi kruvida. Või on selliseid olemas?
|
|
| Kommentaarid: 80 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
68 |
|
| tagasi üles |
|
 |
namstoop
HV Guru

liitunud: 05.11.2001
|
01.11.2009 21:51:18
|
|
|
Jüri Öö, ma ei viitsi intensiivset otsingut sel teemal alustada, aga vanasti mu meeles Panasonicul olid mõned sellised mudelid ja kas mitte ka OLympusel vahepeal.
Enamasti käib ikka spetsiaalse adapter'i abil jah. Ka tänapäeval.
_________________ verba volant, scripta manent
Hoiatus! Olen sinu postituses olevate lolluste ja nõmeduste vastu allergiline. Lolluste ilmnemisel võib kaasneda raskekujuline sarkastiline reaktsioon. |
|
| Kommentaarid: 72 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
1 :: |
63 |
|
| tagasi üles |
|
 |
beastbeats
HV Guru

liitunud: 26.12.2006
|
01.11.2009 21:54:25
|
|
|
| tsitaat: |
Pean silmas just seda, et kui objektiiv suumides selle ümbritseva rõnga seest kusagil 8 cm ulatuses välja tuleb, siis sinna ette ju filtrit panna ei saa, või kuidas? Mina sellist kompakt- või bridge kaamerat ei leidnud, millele saaks otse objektiivi külge midagi kruvida. Või on selliseid olemas?
|
Vastavad adapterid olemas:
http://www.cs.mtu.edu/~shene/DigiCam/User-Guide/FZ-10/Converters/Adapters/Adapters.html
_________________ Päevad lõpevad siis, kui lased neil minna... |
|
| Kommentaarid: 368 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
284 |
|
| tagasi üles |
|
 |
okasnotsu
HV vaatleja
liitunud: 31.12.2007
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Mario.
HV Guru
liitunud: 25.07.2004
|
23.12.2009 13:52:35
|
|
|
| Kõik oleneb klaaside joonistusvõimest jm nüanssidest.
|
|
| Kommentaarid: 274 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
6 :: |
2 :: |
217 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002
|
23.12.2009 14:02:25
|
|
|
| Pimedas pildistamiseks plaani viiekohaline summa objektiivile (ja mida kaugemale tahad näha seda kallimaks läheb, vaata näiteks 70-200/2,8 tüüpi objektiivi hinda või siis 300/4 ja 300/2,8 omasid). Kui sul seda pole siis pead kusagilt järgi andma.
|
|
| Kommentaarid: 186 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
147 |
|
| tagasi üles |
|
 |
MelesMeles
HV Guru
liitunud: 26.12.2002
|
23.12.2009 14:18:35
|
|
|
Korralikust valgest torust odavam osta statiiv ja/või välk. Tegelikult soovitan neid mõlemaid niikuinii. See 55-250 tundub enamvähem alustuseks, aga hämaras ära sellega käelt looda pildistada. Sellises hinnaklassis soovitan pigem osta (vähe)kasutatud objektiiv, tuleb odavam.
_________________ Allkiri |
|
| Kommentaarid: 268 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
194 |
|
| tagasi üles |
|
 |
okasnotsu
HV vaatleja
liitunud: 31.12.2007
|
23.12.2009 16:29:57
|
|
|
statiiv mul on olemas..välgu ostan hiljem veel..a enne vaatan objektiivi. Palju ma suht pimedas ei pildista küll a ikkagi.
Sõber ütles ka et see canoni omaga ei tee hämaras suurt midagi. Ilmselt jään tamroni peale siis ikkagi hetkel.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
tomb
HV kasutaja

liitunud: 01.04.2005
|
19.01.2010 12:32:50
Mälukaart fotokale |
|
|
Valin hetkel omale mälukaarti 500D-le, suuruseks peaks olema 8GB. Tekkis aga küsimus:
Kas Sandisk SD Extreme III (8GB) on mõistlik valik ning kas ja kui suur vahe on kaameras 20 mb/s ja 30 mb/s ?
Lisaks kas keegi oskab kogemuste põhjal soovitada LCD kilesid/kvaliteetseid kotte, mida Ebayst tellida. Neid seal päris hunnik.
_________________ -- |
|
| Kommentaarid: 32 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
32 |
|
| tagasi üles |
|
 |
HA
HV Guru

liitunud: 02.05.2005
|
19.01.2010 13:01:21
|
|
|
| ma kasutan a-data kaarte, väga hästi töötavad
|
|
| Kommentaarid: 143 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
2 :: |
121 |
|
| tagasi üles |
|
 |
namstoop
HV Guru

liitunud: 05.11.2001
|
19.01.2010 13:12:48
|
|
|
| okasnotsu kirjutas: |
statiiv mul on olemas..välgu ostan hiljem veel..a enne vaatan objektiivi. Palju ma suht pimedas ei pildista küll a ikkagi.
Sõber ütles ka et see canoni omaga ei tee hämaras suurt midagi. Ilmselt jään tamroni peale siis ikkagi hetkel. |
no ega see sinu poolt viidatud Tamron nüüd millegi poolest valgem küll ei ole. See f3.5 on mingi esimesed paarkümmend mm, 35 mm fookuskauguse juures on juba f/4.2 ja 50mm juurtes f/4.5. Ning lõpuots on ju ka hoopistükis pimedam kui Canoni torul. Nii et kui võrrelda alates 55 mm, siis on Tamron veel pimedam objektiiv kui Canon.
Lisaks on vahemikud ju erinevad, esmalt pead ikka otsustama kas sa tahad üht universaalset objektiivi (koos selle plusside ja miinustega) kasutada või mitte. Üldiselt kui nagunii kit-objet kasutad laiemaks otsaks, siis kvaliteedis ilmselt ei kaota.
Aga tegelikult see küsimus pole siin teemas arutamiseks
_________________ verba volant, scripta manent
Hoiatus! Olen sinu postituses olevate lolluste ja nõmeduste vastu allergiline. Lolluste ilmnemisel võib kaasneda raskekujuline sarkastiline reaktsioon. |
|
| Kommentaarid: 72 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
1 :: |
63 |
|
| tagasi üles |
|
 |
madboy
HV kasutaja

liitunud: 02.07.2004
|
23.01.2010 14:52:02
|
|
|
| Selline küsimus, et oleks Nikon D5000'le välu vaja. Millist soovitate? Hinnaklassid on päris erinevad. Fotograafia poole pealt olen ikka täielik algaja veel. Oleks aga vaja siseruumides ilusamaid pilte saada. SB-400 on küll odav aga kardan, et äkki on ka liiga jama see siis. Kas äkki SB-600?
|
|
| Kommentaarid: 49 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
44 |
|
| tagasi üles |
|
 |
erko
Kreisi kasutaja
liitunud: 11.07.2004
|
23.01.2010 15:24:07
|
|
|
| madboy kirjutas: |
| Selline küsimus, et oleks Nikon D5000'le välu vaja. Millist soovitate? Hinnaklassid on päris erinevad. Fotograafia poole pealt olen ikka täielik algaja veel. Oleks aga vaja siseruumides ilusamaid pilte saada. SB-400 on küll odav aga kardan, et äkki on ka liiga jama see siis. Kas äkki SB-600? |
SB-600 on hea valik.
|
|
| Kommentaarid: 26 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
26 |
|
| tagasi üles |
|
 |
MelesMeles
HV Guru
liitunud: 26.12.2002
|
23.01.2010 15:35:55
|
|
|
Siseruumides ilusamaid pilte on lai mõiste. Täpsusta.
Olen ise kasutanud SB-400t pikemat aega, ja eelistan seda suurematele välkudele. Valgustab korralikult ning pea on pööratav. Ainus miinus (või pluss) on täisautomaatsus. Aga kaamerast saab mõningaid välgureziime sättida, et kui midagi väga spetsiifilist vaja ei ole, on SB-400 parem valik.
http://www.kenrockwell.com/nikon/sb400.htm
_________________ Allkiri |
|
| Kommentaarid: 268 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
194 |
|
| tagasi üles |
|
 |
madboy
HV kasutaja

liitunud: 02.07.2004
|
23.01.2010 15:39:56
|
|
|
| Ma olen kuulnud, et odavamatel võib see jama olla, et kui mitu pilti järjest teed, siis ei jõua välk järele ja teeb iga mitmenda pildi järel alles välku. Nikoni kohta ma ei oska muidugi midagi öelda. Too inimene rääkis mulle Canonist.
|
|
| Kommentaarid: 49 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
44 |
|
| tagasi üles |
|
 |
MaitK
HV veteran

liitunud: 14.06.2005
|
23.01.2010 16:35:36
|
|
|
| madboy kirjutas: |
| Ma olen kuulnud, et odavamatel võib see jama olla, et kui mitu pilti järjest teed, siis ei jõua välk järele ja teeb iga mitmenda pildi järel alles välku. Nikoni kohta ma ei oska muidugi midagi öelda. Too inimene rääkis mulle Canonist. |
Kõik oleneb sellest, kui kui täis või tühjad on patareid, kui kaugelt pildistad, kas oled välgu "võimsust" sättinud menüüst tugevamaks või mitte jne.
Usun, et sarivõtte tegemine pikalt distantsilt pooltühjade akude/patareidega võtab hinge kinni ka mõnel uhkemal ja kallimal välgul sõltumata tootjast.
Eks täpsustage need, kes asja paremini teavad. Ise kasutan Canon Speedlite 430EX välku.
_________________ Võidab see, kellel on surres kõige rohkem asju!
Kust tuleb tolm ja kuhu kaob raha? |
|
| Kommentaarid: 68 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
64 |
|
| tagasi üles |
|
 |
MelesMeles
HV Guru
liitunud: 26.12.2002
|
23.01.2010 16:37:26
|
|
|
MaitK, nii ta on .
_________________ Allkiri |
|
| Kommentaarid: 268 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
194 |
|
| tagasi üles |
|
 |
AJ
HV Guru

liitunud: 03.02.2005
|
23.01.2010 16:49:18
|
|
|
Ken Rockwell kirjutab SB-600 artiklis
| tsitaat: |
I love mine. I see no need for the SB-800 or SB-900 unless you shoot with it all day long. I prefer the size of the SB-600.
New as of fall 2006, the SB-400 is smaller, and also now does what I need. I usually carry my SB-400 instead, unless I know I need a lot more power for shooting all day with flash. |
http://www.kenrockwell.com/nikon/sb600.htm
_________________ Küsige mida tahate, me vastame mida tahame. |
|
| Kommentaarid: 37 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
36 |
|
| tagasi üles |
|
 |
inspiron
HV vaatleja
liitunud: 14.05.2008
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Paaver
HV veteran
liitunud: 07.06.2005
|
04.02.2010 23:38:34
|
|
|
Teab ehk keegi kas eestis kuskil ka mõnda sarnast komplekti müüakse? Või on mõnda kohta kust eestisse kerge vaevaga tellida saab?
link
|
|
| Kommentaarid: 63 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
60 |
|
| tagasi üles |
|
 |
MelesMeles
HV Guru
liitunud: 26.12.2002
|
04.02.2010 23:59:24
|
|
|
Telli sealtsamast, küll saadavad. Või mõne muu müüja käest ebay'st.
_________________ Allkiri |
|
| Kommentaarid: 268 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
194 |
|
| tagasi üles |
|
 |
elukaz
HV Guru

liitunud: 06.09.2004
|
05.02.2010 00:04:53
|
|
|
baxxy pakub igast nodi, taoline asi oli vist ka nimekirjas.
_________________ Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale. |
|
| Kommentaarid: 196 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
0 :: |
158 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ristokru
Kreisi kasutaja
liitunud: 01.11.2008
|
16.03.2010 15:31:50
|
|
|
| AJ kirjutas: |
Ken Rockwell kirjutab SB-600 artiklis
| tsitaat: |
I love mine. I see no need for the SB-800 or SB-900 unless you shoot with it all day long. I prefer the size of the SB-600.
New as of fall 2006, the SB-400 is smaller, and also now does what I need. I usually carry my SB-400 instead, unless I know I need a lot more power for shooting all day with flash. |
http://www.kenrockwell.com/nikon/sb600.htm |
Mis plusiid ,miinused on võrreldes 600 ja 800? Kuna pole ka pro veel siis äkki algatuseks hea sb-600? Ja kas sellel on ka nõ,juhtmete ühinduvus D80 mudeliga ja automaat funk.välk pildistamisel,ei tea kuidas selle nimi võiv olla täpselt aga olen kuulnud ,et räägitakse sellest et automaatikaga ja osad manuaalsed ainult!
_________________ Müüa kõiksuguseid mööblitarvikuid.
FB: Autoinglid- Premium püsivahatamine/poleerimine/keraamika/mobiilne pesu. |
|
| Kommentaarid: 59 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
54 |
|
| tagasi üles |
|
 |
vallo
HV veteran

liitunud: 27.11.2001
|
16.03.2010 16:16:58
|
|
|
Sb800 oskab ise olla commander, sb600 ei oska, mõlemad oskavad olla slaved. S.t. d80 oskab sb600 juhtmevabalt juhtida. See juhtmevaba juhtimine tähendab seda, et commander (olgu selleks lisavälk või kaameera, mis seda oskab) saadab eelnevalt välgatuste seeriaga slavedele info kuidas käituda.
Mul endal on d80 ja sb800. Lõpuks ostsin ikka raadiopäästiku ja loobusin sellest välguga vilgutamisest
Kui pildistad staatilisi objekte, siis saab hakkama, aga muidu tekkis tuntav lag päästiku vajutuse ja pildi tegemise vahele, igatahes minul tekkis probleeme ajastamisega. raadiopäästikuga seda muret ei ole, samas kuna kasutan lihtsaid päästikuid (ei saada ttl infot edasi), siis tuleb nii välk või välgud kui ka kaamera käsitsi seadistada, mis minu jaoks iseenesest ei ole miinus.
800 on mälujärgi võimsam ka kui 600, aga mitte nii väga palju. 800 le saab lisada 5 da aa aku/patarei kiirema laadimise jaoks (kasutan pidevalt).
Aga alustuseks on 600 hea küll.
|
|
| Kommentaarid: 68 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
66 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kaspir
HV kasutaja

liitunud: 18.09.2005
|
16.03.2010 18:13:10
|
|
|
ristokru, ise ka hiljuti muretsesin D80'le juurde SB600 ja vägagi rahul. Ainuke asi, mille üle nurised on, on see, et välgu pea ei pööra paremale üle 90 kraadi. Mõnikord oleks nagu vaja, aga saab ka ilma. Vasakule keerab ilusti 180 Ja see commander mode, et välgu viskad kuhugi kapi otsa ja sealt laest peegeldab on ülimugav Ei ole vallo kirjeldatud lagi täheldanud veel.
_________________ |
|
| Kommentaarid: 15 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
13 |
|
| tagasi üles |
|
 |
vallo
HV veteran

liitunud: 27.11.2001
|
16.03.2010 18:36:35
|
|
|
Tavaolukorras ei panegi tähele, aga kui vaja näiteks hüppavat (hüppel olevat) inimest/last pildistada, siis tekib täpselt nii pisike lag, et jääb ajastamisega hiljaks Vähemalt mina jään.
|
|
| Kommentaarid: 68 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
66 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ristokru
Kreisi kasutaja
liitunud: 01.11.2008
|
19.03.2010 13:25:45
|
|
|
uurisin ka vähe nede välkude kohta ja enamuselt kiideti ikka rohkem SB-600-t kui 800,900-t. ainuke miinus oligi siis mis välja toodud see master ja slave vahe. Seega otsin hetkel omale sb 600 ja haakan proovima aga hiljem kindlalt vaja ka 800 või 900 juurde võtta,et mitut väku juhtida!
Või saab ka muud moodi? Osad lampid pannud põlema või ise aretanud midagi aga ma proovisin ja lambid jäävad pildil kollaseks! Äkki vaja muud lisavarustust juurde kui sooviks just rohkem portreesi ja akti pildistada? Või on kusagil ka õpetusi koos pildidega kuidas mida kasutatud on?
Risto
_________________ Müüa kõiksuguseid mööblitarvikuid.
FB: Autoinglid- Premium püsivahatamine/poleerimine/keraamika/mobiilne pesu. |
|
| Kommentaarid: 59 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
54 |
|
| tagasi üles |
|
 |
vallo
HV veteran

liitunud: 27.11.2001
|
19.03.2010 14:44:54
|
|
|
See kui lambid kollaseks jäävad on kaamerataguse tihendi probleem (hint hallkaart/värvikaart/valgebalanss jne...)
Akti puhul on lambid muidugi paremad - kütavad ruumi soojaks, modell ei külmu vähemalt siniseks
sõber google kindlasti aitab - portrait lightning märksõnadeks näiteks.
|
|
| Kommentaarid: 68 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
66 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ristokru
Kreisi kasutaja
liitunud: 01.11.2008
|
19.03.2010 17:00:55
|
|
|
| vallo kirjutas: |
See kui lambid kollaseks jäävad on kaamerataguse tihendi probleem (hint hallkaart/värvikaart/valgebalanss jne...)
Akti puhul on lambid muidugi paremad - kütavad ruumi soojaks, modell ei külmu vähemalt siniseks
sõber google kindlasti aitab - portrait lightning märksõnadeks näiteks. |
tänud! googldasin ja leidsin päris palju infot! Aga vaadates neid lampide asetsusi on neid vaja 2-4 vähemalt.Kas peavad olema mingid spets lambid või saab ka nõ.koduse varustusega teha midagi +sb-600?
Jäi silma üks pilt,sorry et ei leia seda enam aga seal oli naine pildil mustal taustal,õigemini kõik tundus pime aga lampidega või välkudedega kindlasti varustatud,et kas ma saaks ise ka kuidagi teha sellist pilti või oleks vaja ikka erinevad välke?Ja kas sellised pildid pimedas tehtud ja siis lambiga antud valgus?
Edit: http://www.slayerphoto.com/wp-content/uploads/2009/09/Portrait-lighting-setup-9.png midagi selle taolist;)
_________________ Müüa kõiksuguseid mööblitarvikuid.
FB: Autoinglid- Premium püsivahatamine/poleerimine/keraamika/mobiilne pesu. |
|
| Kommentaarid: 59 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
54 |
|
| tagasi üles |
|
 |
vallo
HV veteran

liitunud: 27.11.2001
|
21.03.2010 19:19:02
|
|
|
See tundub olevat ühe kahe lambiga(või välguga) tehtud, valgustatud vasakult tagant ja paremal peegeldi või siis mingi nõrgem valgusti. Musta tausta saab a) musta taustaga, b) tausta valgustamata jätmisega.
Veneajal polnud eriti kusagilt välke võtta, a pilti tehti ikka Asjale läheneti loominguliselt, valgusteid on tehtud näiteks suurtest povidlo purkidest, mis hõbedaseks värvitud ja keraamiline pesa põhja juhe taha ja tuld. Statiive neile ka kombineeriti käepärastest toigasest. Tänapäeval tahavad kõik kohe poodi ostma tormata
Ehk siis saab täiesti edukalt ka vanade lampide ja reflektoritega hakkama.
Esialgu - et mitte oma elu liiga keeruliseks teha, ära miksi välke ja hõõglampe. Ega säästukas ja välk muidugi ka paremat tulemust ei anna.
Välkudega alustades on palju raskem head tulemust saada - lambiga näed nö lives muutusi (muudad lambi asukohta ja vaatad kuidas mõjub), välguga alles peale plõksu.
|
|
| Kommentaarid: 68 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
66 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ristokru
Kreisi kasutaja
liitunud: 01.11.2008
|
22.03.2010 08:57:19
|
|
|
| vallo kirjutas: |
See tundub olevat ühe kahe lambiga(või välguga) tehtud, valgustatud vasakult tagant ja paremal peegeldi või siis mingi nõrgem valgusti. Musta tausta saab a) musta taustaga, b) tausta valgustamata jätmisega.
Veneajal polnud eriti kusagilt välke võtta, a pilti tehti ikka Asjale läheneti loominguliselt, valgusteid on tehtud näiteks suurtest povidlo purkidest, mis hõbedaseks värvitud ja keraamiline pesa põhja juhe taha ja tuld. Statiive neile ka kombineeriti käepärastest toigasest. Tänapäeval tahavad kõik kohe poodi ostma tormata
Ehk siis saab täiesti edukalt ka vanade lampide ja reflektoritega hakkama.
Esialgu - et mitte oma elu liiga keeruliseks teha, ära miksi välke ja hõõglampe. Ega säästukas ja välk muidugi ka paremat tulemust ei anna.
Välkudega alustades on palju raskem head tulemust saada - lambiga näed nö lives muutusi (muudad lambi asukohta ja vaatad kuidas mõjub), välguga alles peale plõksu. |
Nõus,et lambiga näeb kohe ja paremini aga samas kas see pärast jätta välk ostmata!? See built in flash ka nüüd asi pole,ma näiteks ei kasuta seda kunagi:) Ja tunnen puudust väga võimsamast välgust mis jätaks ka loomulikuma ilme piltidele.
_________________ Müüa kõiksuguseid mööblitarvikuid.
FB: Autoinglid- Premium püsivahatamine/poleerimine/keraamika/mobiilne pesu. |
|
| Kommentaarid: 59 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
54 |
|
| tagasi üles |
|
 |
vallo
HV veteran

liitunud: 27.11.2001
|
22.03.2010 12:34:48
|
|
|
builtini saab hädakorral täitevälguks kasutada, või kui on väga vaja mingit olukorda dokumenteerida, muidu tõesti pole sellega suurt midagi teha.
Kui inimene ikka väga tahab välku, siis ta läheb ja ostab selle
Ainult, et õige pea võib avastada, et vaja on veel 1 -te ja siis veel ühte jne... Kuidagi on nad vaja ka veel koos tööle panna jne...
Püüa mõnelt tuttavalt alustuseks korraks laenata üks välk, ja vaata kas see on see, mida Sa tahad.
|
|
| Kommentaarid: 68 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
66 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ristokru
Kreisi kasutaja
liitunud: 01.11.2008
|
29.03.2010 12:42:15
|
|
|
http://www.youtube.com/watch?v=anNtquQSNK0&feature=related
Siin on see mida otsisin:)Kui hoolikalt vaadata siis näeb kuidas tehakse neid pilte;) Aga ei tea kust sellised reflektoreid saab osta? Ja seal oli välkudega ju tegemist!?
Edit: Ma nüüd vähe uurinud ja puurinud ja pakutakse kahte välku.Sb-600 ja 800 ja hinna vaheks 1000.- -ni! Aga mis arvate kas tasub ka ära see 1000,et võtta SB-800? Kas ta välgu võimsus on siis parem väga palju? Lugesin et pidi olema poeaaegu sama mis 600 aga suurem,et ainuke pluss 600 ees on see commander mode.
_________________ Müüa kõiksuguseid mööblitarvikuid.
FB: Autoinglid- Premium püsivahatamine/poleerimine/keraamika/mobiilne pesu. |
|
| Kommentaarid: 59 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
54 |
|
| tagasi üles |
|
 |
olavip
HV kasutaja

liitunud: 05.10.2008
|
14.06.2010 10:51:23
|
|
|
eriti külmadeks ilmadeks on mul sõjaväest "triggerfinger" kindad , mis on pildistamiseks kordades mugavamad kui laskmiseks ja ühed vähem külmema ilma kindad kudus mulle naine. photopoint müüb üht B.I.G. i randmerihma ,mis nii enam vähem on ,kui lõpuks ära harjud , ise olen ilma hakkama saanud.
|
|
| Kommentaarid: 85 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
67 |
|
| tagasi üles |
|
 |
guccimucci
HV vaatleja
liitunud: 16.10.2010
|
16.10.2010 12:08:30
|
|
|
| Tahaks ka mingit suurema ulatusega objektiivi oma Nikon D60'le, aga tundub, et see toetab ainult nikoni originaalobjektiive. Vähemasti photopoint on tutvustusse nii kirjutanud. On see tõsi? Et pean tõesti omale palju kallima Nikoni objektiivi ette ostma odava Tamroni asemel?
|
|
| tagasi üles |
|
 |
olavip
HV kasutaja

liitunud: 05.10.2008
|
16.10.2010 12:21:16
|
|
|
| guccimucci, tamroni toru mis on nikoni bajonetiga istub kindlasti ka D60
|
|
| Kommentaarid: 85 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
67 |
|
| tagasi üles |
|
 |
r3nx
HV veteran
liitunud: 24.02.2004
|
17.10.2010 15:02:54
|
|
|
| Konks on selles, et ilma sisemise mootorita (nikoni puhul "AF-S" või "AF-I", Sigma puhul "HSM", Tamronil "Motor") pead kasutama objektiivi manuaalselt fokuseerides.
|
|
| Kommentaarid: 76 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
72 |
|
| tagasi üles |
|
 |
miga
HV Guru

liitunud: 07.09.2003
|
11.11.2010 12:25:33
|
|
|
Olime maal, jalutasime suure põllu äärde ja nägime põllu kohal ligulemas kullilist ?, kes lõunapäikese käes põllult endale sööki jahtis...imeltusväärne vaade oli, kuid paraku on inimsilm piiratud..nautisime seda etendust oma 10 minutit kuni silm ühel hetkel põllul mingit objekti eristas...ei saanudki aru, kas tegu kivi vms asjaga...liikusime lähmemale ja selgus, et kaks kitse olid samuti põllul lõunat nautimas...see tekitas minus nii kuradi hullumeelse tunde ja hakkasin pikast torust puudust tundma...üritasin umbes meie ja kitsede vahele jäävat kaugust silmaga mõõta ja pakun, et see võis olla ehk 400-500m ja sellest tulenevalt küsiks, et mis objektiivi oleks mõistlik kasutada, et nad lähemale saada. Kasutan Canon 550D ...saan aru, et L-objektiiv oleks see kõige-kõige, kuid kui nüüd vaadata alternatiive, siis mis need oleks. Kas näiteks see: Tamron 70-300mm F4,0-5,6 DI VC USD on piisav või tuleks veelgi pikemat vaadata ? Ärge näkku lööge!
|
|
| Kommentaarid: 34 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
32 |
|
| tagasi üles |
|
 |
MelesMeles
HV Guru
liitunud: 26.12.2002
|
11.11.2010 12:36:41
|
|
|
Eelarve?
_________________ Allkiri |
|
| Kommentaarid: 268 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
194 |
|
| tagasi üles |
|
 |
miga
HV Guru

liitunud: 07.09.2003
|
11.11.2010 12:37:43
|
|
|
| eelarvet kui sellist pole paika pannud, kuid kuni 15K
|
|
| Kommentaarid: 34 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
32 |
|
| tagasi üles |
|
 |
MelesMeles
HV Guru
liitunud: 26.12.2002
|
11.11.2010 12:39:08
|
|
|
kasutatud 100-400 L IS
_________________ Allkiri |
|
| Kommentaarid: 268 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
194 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002
|
11.11.2010 12:42:12
|
|
|
miga, pool kilomeetrit on ikka väga pikk maa. St kui ma ise hakkasin praegu mõtlema selle pildi näitel(kasutan seda kuna tegu on sisuliselt lõikamata pildiga ning EXIFis on kirjas, kui kaugel olin pildi tegemise ajal):
1. Kass/lind on nö. samas suurusjärgus.
2. Pildistasin 7.65m kauguselt.
3. Pildistasin täiskaadriga fotokaga ning 420mm objektiiviga (300mm + 1,4x telekonverter)
* Kui sa tahaksid sama pilti teha oma kaameraga siis piisaks sulle umbes 300mm objektiivist (kuna su fotokal on 1,6x pisem sensor) ehk siis kõnealuse Tamroniga saaksid pikas otsas sarnase ulatusega/suurendusega pildi. Ehk siis kui oled linnust ~10m kaugusel siis saad üsna detailse pildi, lähivõtte.
* Kui lähed umbes 60x kaugemale siis mis sul pildile jääb? Ilmselt olustik, üldvaade. Midagi sarnast.
***
100-400 on hea valik. Samalaadne teemaarendus teises foorumis.
|
|
| Kommentaarid: 186 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
147 |
|
| tagasi üles |
|
 |
miga
HV Guru

liitunud: 07.09.2003
|
11.11.2010 13:41:41
|
|
|
MelesMeles, tänud, uurin maad. Mark0, sinult alati põhjalik ja arusaadav vastus! Uurin sinu antud foorumi teemat.
|
|
| Kommentaarid: 34 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
32 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|