Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Fotograafia »  Kaamera olemas, mis saab edasi: lisavarustusest märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 8, 9, 10 ... 22, 23, 24  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
whale
HV vaatleja

liitunud: 20.08.2003




sõnum 26.08.2009 23:15:14 Kaamera varustus. vasta tsitaadiga

Tere,küsin väheke infot varustuse koha pealt.Canoni peegelkaamerale. Mida oleks täpsemalt vaja.

1.UV-filtrid- millist ??
2.välk-speelite 430 EX või kõlbab ka mõni odavam
3.akutald ja lisa aku -kas neid ikka on vaja?
4.mälukaart- Sandiski Extreme III 16GB või Extreme IV 8GB?
5.statiiv-manfrotto-esialgu vast ei ole selle järele ka vajadust
6.objektiiv ES 50mm f1,4 ja/või lisaks 28-200 f3,5 või 28-135 f3,5

Kas midagi on veel hädatarvilikku vaja,kui osta alguses ainult 1hea või kaks keskmist objektiivi,filtrid ja mälukaart?

Tänan soovituste ja vastuste eest. Väga "tarkadel " ja muidu seletajatel palun mitte sõna võtta,olen juba uurinud ja lugenud foorumites piisavalt.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
p2t3r1
HV kasutaja
p2t3r1

liitunud: 17.07.2005




sõnum 27.08.2009 00:47:00 vasta tsitaadiga

Lihtsam on arvestada kui teada hinnaskaala. Kasutaja oskused, pildistamiseelistused ei tee ka paha.

1. UV vastavalt objektiivide filtrikeermele. Eri objektiividel eri suurused. Igale objektiivile eraldi, sest tegu ikkagi kaitseeesmärgiks mõeldud asjaga.
2. Eelistatud on sama tootja välklambid, kuid paljud kasutavad ka edukalt Metzi ja Sigma välke. Hinnaklass on peaaegu sama, ainult teiste tootjate välke võimalik saada sama hinnaga veidi võimsamaid. Ise valiks Canoni.
3. Lisaaku vajalikkus oleneb puhtalt kui palju on pildistamist ja kui pikalt on plaanis vooluvõrgust eemal olla. Olenevalt pildistamise intensiivsusest ja ekraani kasutamisest peaks ühe uuema DSLR akuga päeva küll täis akuga vastu pidama. Isiklikult endal alati teine aku varuks. Akutald ka personaalne valik. Mõnele meeldib, mõnele teeb kaamera liiga raskeks ja suureks.
4. CF või SD. Üldiselt peaks Extreme III kiirusest piisama igaks olukorraks. Sandisk vist liitis need kaks seeriat ka ühe nime Extreme nime alla. Hoopis kas 2x8GB või 1X16GB.
6. Kas täiskaader või poolkaader? Canoni 50mm f/1.4 on hea, kuid Sigma analoog on lahtise avaga pildistades tunduvalt parem, vaid suurem. Teisi nimetatud objektiive ei soovitaks. Poolkaadrile 18-55 IS ja 55-250 IS. Täiskaadrile 17-40L / 24-105 IS ja 70-200 f/4 (IS).
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jerome
HV vaatleja

liitunud: 14.03.2006




sõnum 27.08.2009 11:25:19 Re: Kaamera varustus. vasta tsitaadiga

1. UV-filtrid. On kaks vastanduvat koolkonda - ühed kasutavad, teised on veendunud, et iga objektiivi ette keeratud klaasitükk teeb pildi kvaliteedi kehvemaks ning et digikaamerate ees ei ole UV filtrit üldse vaja. Viska münti ja vali pool.

3. Päris algajal on IMHO akutald esilagu suht ennatlik investeering. Pigem lisaaku kaamerale igaks juhuks.

4. Pigem Extreme III, hinna ja kvaliteedi suhe on parem. Mõistlikum oleks võtta ühe suure asemel paar väiksemat.

Mida veel? Puhastuslapp. Kott kindlasti. Vali selline, kuhu mahuksid sisse kaamera, kaks objektiivi, välklamp, veits vidinaid (laadija, puhastuslapp, akud jne) pluss oleks ruumi veel vähemalt ühe objektiivi jagu. Kui ostad välklambi, siis lisaakud sellele. Soovitaksin madala isetühenduvusega (LSD, pre-charged) akusid a la Sanyo Eneloop.
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
MelesMeles
HV Guru

liitunud: 26.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.08.2009 11:41:46 vasta tsitaadiga

whale, ära tee nalja. Kogu kama ei ole mõtet kokku osta kohe algul, kui just rahaga midagi targemat teha pole. Parem tehnika ja rohkem vidinaid ei taga paremat fotot.

Eeldan, et kaamera koos kit toruga on Sul juba olemas. Kui ei, alusta neist. Digikere ja üks odavam universaalne objektiiv koos mälukaardiga. Kõik.
Pildista kuu aega nendega, siis oskad juba ise arvata, mis veel olemas võiks olla. Mõni tahab esimese asjana juurde osta välku, mõni statiivi, mõni mingit objet.

Meil on väga raske soovitada midagi, mis just Sinu vajadustele vastab. Võibolla Sulle 50mm f/1.4 obje vaateväli ei meeldi eriti, ja siis kirud meid, et selle soetasid.
Isegi mälukaardi kiirus ei ole oluline argument, kaamera buffer on piduriks nii või teisiti. Ja kas tegelikult on vaja paberil kaks korda kiiremat (ja kallimat) mälukaarti, et kõik fotod arvutisse kopeerida 20sek kiiremini?
Lisaakud ja üks ekstra mälukaart ning obje puhastuslapp on ainsad, mille kohta ütlen, et need peavad kohe olemas olema. Loomulikult - kui igal õhtul kaameraga koju jõuad ja saad pildid arvutisse tõmmata ning aku laadima panna, ei ole peale lapi midagi vaja.

_________________
Allkiri
Kommentaarid: 268 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 194
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
whale
HV vaatleja

liitunud: 20.08.2003




sõnum 27.08.2009 13:12:21 vasta tsitaadiga

Selge pilt tänud vastuste eest,valikud tehtud,eks kunagi annan teada kuidas läheb
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Jüri Öö
HV kasutaja
 Jüri Öö

liitunud: 31.07.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.11.2009 17:45:12 vasta tsitaadiga

Sirvisin seda esimest väga vana postitust. Tekkis selline küsimus, et kas ka praegustele supesuumidega kompaktdigikatele on võimalik filtreid jm juurde kruvida?
Kommentaarid: 80 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 68
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
namstoop
HV Guru
namstoop

liitunud: 05.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.11.2009 18:00:06 vasta tsitaadiga

Jüri Öö kirjutas:
Sirvisin seda esimest väga vana postitust. Tekkis selline küsimus, et kas ka praegustele supesuumidega kompaktdigikatele on võimalik filtreid jm juurde kruvida?


eks see sõltub vast kaamerast. Mõnele on, mõnele mitte.

_________________
verba volant, scripta manent
Hoiatus! Olen sinu postituses olevate lolluste ja nõmeduste vastu allergiline. Lolluste ilmnemisel võib kaasneda raskekujuline sarkastiline reaktsioon.
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Jüri Öö
HV kasutaja
 Jüri Öö

liitunud: 31.07.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.11.2009 21:35:45 vasta tsitaadiga

namstoop kirjutas:
Jüri Öö kirjutas:
Sirvisin seda esimest väga vana postitust. Tekkis selline küsimus, et kas ka praegustele supesuumidega kompaktdigikatele on võimalik filtreid jm juurde kruvida?


eks see sõltub vast kaamerast. Mõnele on, mõnele mitte.

Pean silmas just seda, et kui objektiiv suumides selle ümbritseva rõnga seest kusagil 8 cm ulatuses välja tuleb, siis sinna ette ju filtrit panna ei saa, või kuidas? Mina sellist kompakt- või bridge kaamerat ei leidnud, millele saaks otse objektiivi külge midagi kruvida. Või on selliseid olemas?
Kommentaarid: 80 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 68
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
namstoop
HV Guru
namstoop

liitunud: 05.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.11.2009 21:51:18 vasta tsitaadiga

Jüri Öö, ma ei viitsi intensiivset otsingut sel teemal alustada, aga vanasti mu meeles Panasonicul olid mõned sellised mudelid ja kas mitte ka OLympusel vahepeal.

Enamasti käib ikka spetsiaalse adapter'i abil jah. Ka tänapäeval.

_________________
verba volant, scripta manent
Hoiatus! Olen sinu postituses olevate lolluste ja nõmeduste vastu allergiline. Lolluste ilmnemisel võib kaasneda raskekujuline sarkastiline reaktsioon.
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
beastbeats
HV Guru
beastbeats

liitunud: 26.12.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.11.2009 21:54:25 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Pean silmas just seda, et kui objektiiv suumides selle ümbritseva rõnga seest kusagil 8 cm ulatuses välja tuleb, siis sinna ette ju filtrit panna ei saa, või kuidas? Mina sellist kompakt- või bridge kaamerat ei leidnud, millele saaks otse objektiivi külge midagi kruvida. Või on selliseid olemas?

Vastavad adapterid olemas:
http://www.cs.mtu.edu/~shene/DigiCam/User-Guide/FZ-10/Converters/Adapters/Adapters.html

_________________
Päevad lõpevad siis, kui lased neil minna...
Kommentaarid: 368 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 284
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
okasnotsu
HV vaatleja

liitunud: 31.12.2007




sõnum 23.12.2009 13:05:26 vasta tsitaadiga

oleks objektiivi nüüd vaja hakata vaatama...a ei oska midagi valida. Midagi millega saaks kaugemalt võtteid teha kui 18-55 mm objega ning mis pimedas tsipa paremini pildistaks.


Leidsin mingi sellise ja võrdluseks http://www.gigantti.fi/product/kamerat/objektiivit-ja-tarvikkeet/EFS55250MMIS/canon-ef-s-55-250mm-is-objektiivi
link


mis selle hinnavahe mõnesaja euroseks teeb seal ?
kaameraks eos 1000d
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mario.
HV Guru

liitunud: 25.07.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.12.2009 13:52:35 vasta tsitaadiga

Kõik oleneb klaaside joonistusvõimest jm nüanssidest.
Kommentaarid: 274 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 6 :: 2 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru
Dirty Harry

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.12.2009 14:02:25 vasta tsitaadiga

Pimedas pildistamiseks plaani viiekohaline summa objektiivile (ja mida kaugemale tahad näha seda kallimaks läheb, vaata näiteks 70-200/2,8 tüüpi objektiivi hinda või siis 300/4 ja 300/2,8 omasid). Kui sul seda pole siis pead kusagilt järgi andma.
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
MelesMeles
HV Guru

liitunud: 26.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.12.2009 14:18:35 vasta tsitaadiga

Korralikust valgest torust odavam osta statiiv ja/või välk. Tegelikult soovitan neid mõlemaid niikuinii. See 55-250 tundub enamvähem alustuseks, aga hämaras ära sellega käelt looda pildistada. Sellises hinnaklassis soovitan pigem osta (vähe)kasutatud objektiiv, tuleb odavam.
_________________
Allkiri
Kommentaarid: 268 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 194
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
okasnotsu
HV vaatleja

liitunud: 31.12.2007




sõnum 23.12.2009 16:29:57 vasta tsitaadiga

statiiv mul on olemas..välgu ostan hiljem veel..a enne vaatan objektiivi. Palju ma suht pimedas ei pildista küll a ikkagi.
Sõber ütles ka et see canoni omaga ei tee hämaras suurt midagi. Ilmselt jään tamroni peale siis ikkagi hetkel.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tomb
HV kasutaja
tomb

liitunud: 01.04.2005




sõnum 19.01.2010 12:32:50 Mälukaart fotokale vasta tsitaadiga

Valin hetkel omale mälukaarti 500D-le, suuruseks peaks olema 8GB. Tekkis aga küsimus:
Kas Sandisk SD Extreme III (8GB) on mõistlik valik ning kas ja kui suur vahe on kaameras 20 mb/s ja 30 mb/s ?

Lisaks kas keegi oskab kogemuste põhjal soovitada LCD kilesid/kvaliteetseid kotte, mida Ebayst tellida. Neid seal päris hunnik.

_________________
--
Kommentaarid: 32 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
HA
HV Guru
HA

liitunud: 02.05.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.01.2010 13:01:21 vasta tsitaadiga

ma kasutan a-data kaarte, väga hästi töötavad
Kommentaarid: 143 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 2 :: 121
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
namstoop
HV Guru
namstoop

liitunud: 05.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.01.2010 13:12:48 vasta tsitaadiga

okasnotsu kirjutas:
statiiv mul on olemas..välgu ostan hiljem veel..a enne vaatan objektiivi. Palju ma suht pimedas ei pildista küll a ikkagi.
Sõber ütles ka et see canoni omaga ei tee hämaras suurt midagi. Ilmselt jään tamroni peale siis ikkagi hetkel.


no ega see sinu poolt viidatud Tamron nüüd millegi poolest valgem küll ei ole. See f3.5 on mingi esimesed paarkümmend mm, 35 mm fookuskauguse juures on juba f/4.2 ja 50mm juurtes f/4.5. Ning lõpuots on ju ka hoopistükis pimedam kui Canoni torul. Nii et kui võrrelda alates 55 mm, siis on Tamron veel pimedam objektiiv kui Canon.

Lisaks on vahemikud ju erinevad, esmalt pead ikka otsustama kas sa tahad üht universaalset objektiivi (koos selle plusside ja miinustega) kasutada või mitte. Üldiselt kui nagunii kit-objet kasutad laiemaks otsaks, siis kvaliteedis ilmselt ei kaota.


Aga tegelikult see küsimus pole siin teemas arutamiseks icon_exclaim.gif

_________________
verba volant, scripta manent
Hoiatus! Olen sinu postituses olevate lolluste ja nõmeduste vastu allergiline. Lolluste ilmnemisel võib kaasneda raskekujuline sarkastiline reaktsioon.
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
madboy
HV kasutaja
madboy

liitunud: 02.07.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.01.2010 14:52:02 vasta tsitaadiga

Selline küsimus, et oleks Nikon D5000'le välu vaja. Millist soovitate? Hinnaklassid on päris erinevad. Fotograafia poole pealt olen ikka täielik algaja veel. Oleks aga vaja siseruumides ilusamaid pilte saada. SB-400 on küll odav aga kardan, et äkki on ka liiga jama see siis. Kas äkki SB-600?
Kommentaarid: 49 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 44
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
erko
Kreisi kasutaja

liitunud: 11.07.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.01.2010 15:24:07 vasta tsitaadiga

madboy kirjutas:
Selline küsimus, et oleks Nikon D5000'le välu vaja. Millist soovitate? Hinnaklassid on päris erinevad. Fotograafia poole pealt olen ikka täielik algaja veel. Oleks aga vaja siseruumides ilusamaid pilte saada. SB-400 on küll odav aga kardan, et äkki on ka liiga jama see siis. Kas äkki SB-600?

SB-600 on hea valik.
Kommentaarid: 26 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 26
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
MelesMeles
HV Guru

liitunud: 26.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.01.2010 15:35:55 vasta tsitaadiga

Siseruumides ilusamaid pilte on lai mõiste. Täpsusta.

Olen ise kasutanud SB-400t pikemat aega, ja eelistan seda suurematele välkudele. Valgustab korralikult ning pea on pööratav. Ainus miinus (või pluss) on täisautomaatsus. Aga kaamerast saab mõningaid välgureziime sättida, et kui midagi väga spetsiifilist vaja ei ole, on SB-400 parem valik. thumbs_up.gif

http://www.kenrockwell.com/nikon/sb400.htm

_________________
Allkiri
Kommentaarid: 268 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 194
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
madboy
HV kasutaja
madboy

liitunud: 02.07.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.01.2010 15:39:56 vasta tsitaadiga

Ma olen kuulnud, et odavamatel võib see jama olla, et kui mitu pilti järjest teed, siis ei jõua välk järele ja teeb iga mitmenda pildi järel alles välku. Nikoni kohta ma ei oska muidugi midagi öelda. Too inimene rääkis mulle Canonist.
Kommentaarid: 49 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 44
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
MaitK
HV veteran
MaitK

liitunud: 14.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.01.2010 16:35:36 vasta tsitaadiga

madboy kirjutas:
Ma olen kuulnud, et odavamatel võib see jama olla, et kui mitu pilti järjest teed, siis ei jõua välk järele ja teeb iga mitmenda pildi järel alles välku. Nikoni kohta ma ei oska muidugi midagi öelda. Too inimene rääkis mulle Canonist.


Kõik oleneb sellest, kui kui täis või tühjad on patareid, kui kaugelt pildistad, kas oled välgu "võimsust" sättinud menüüst tugevamaks või mitte jne.

Usun, et sarivõtte tegemine pikalt distantsilt pooltühjade akude/patareidega võtab hinge kinni ka mõnel uhkemal ja kallimal välgul sõltumata tootjast.

Eks täpsustage need, kes asja paremini teavad. Ise kasutan Canon Speedlite 430EX välku.

_________________
Võidab see, kellel on surres kõige rohkem asju!
Kust tuleb tolm ja kuhu kaob raha?
Kommentaarid: 68 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
MelesMeles
HV Guru

liitunud: 26.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.01.2010 16:37:26 vasta tsitaadiga

MaitK, nii ta on thumbs_up.gif .
_________________
Allkiri
Kommentaarid: 268 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 194
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
AJ
HV Guru
AJ

liitunud: 03.02.2005




sõnum 23.01.2010 16:49:18 vasta tsitaadiga

Ken Rockwell kirjutab SB-600 artiklis

tsitaat:
I love mine. I see no need for the SB-800 or SB-900 unless you shoot with it all day long. I prefer the size of the SB-600.

New as of fall 2006, the SB-400 is smaller, and also now does what I need. I usually carry my SB-400 instead, unless I know I need a lot more power for shooting all day with flash.

http://www.kenrockwell.com/nikon/sb600.htm

_________________
Küsige mida tahate, me vastame mida tahame.
Kommentaarid: 37 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 36
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
inspiron
HV vaatleja

liitunud: 14.05.2008




sõnum 25.01.2010 18:37:27 vasta tsitaadiga

Opteka E-TTL Off-Camera Flash Sync Cord for Pentax

Kust eestis oleks võimalik seda osta, Opteka E-TTL Off-Camera Flash Sync Cord for Pentax : http://www.amazon.com/gp/product/images/B0032ETM0K/sr=8-1/qid=1264431921/ref=dp_image_0?ie=UTF8&n=172282&s=electronics&qid=1264431921&sr=8-1

Googles leidsin ainult usast või UK-st
Manus

Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Paaver
HV veteran

liitunud: 07.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.02.2010 23:38:34 vasta tsitaadiga

Teab ehk keegi kas eestis kuskil ka mõnda sarnast komplekti müüakse? Või on mõnda kohta kust eestisse kerge vaevaga tellida saab?

link
Kommentaarid: 63 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
MelesMeles
HV Guru

liitunud: 26.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.02.2010 23:59:24 vasta tsitaadiga

Telli sealtsamast, küll saadavad. Või mõne muu müüja käest ebay'st.
_________________
Allkiri
Kommentaarid: 268 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 194
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
elukaz
HV Guru
elukaz

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.02.2010 00:04:53 vasta tsitaadiga

baxxy pakub igast nodi, taoline asi oli vist ka nimekirjas.
_________________
Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ristokru
Kreisi kasutaja

liitunud: 01.11.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.03.2010 15:31:50 vasta tsitaadiga

AJ kirjutas:
Ken Rockwell kirjutab SB-600 artiklis

tsitaat:
I love mine. I see no need for the SB-800 or SB-900 unless you shoot with it all day long. I prefer the size of the SB-600.

New as of fall 2006, the SB-400 is smaller, and also now does what I need. I usually carry my SB-400 instead, unless I know I need a lot more power for shooting all day with flash.

http://www.kenrockwell.com/nikon/sb600.htm

Mis plusiid ,miinused on võrreldes 600 ja 800? Kuna pole ka pro veel siis äkki algatuseks hea sb-600? Ja kas sellel on ka nõ,juhtmete ühinduvus D80 mudeliga ja automaat funk.välk pildistamisel,ei tea kuidas selle nimi võiv olla täpselt aga olen kuulnud ,et räägitakse sellest et automaatikaga ja osad manuaalsed ainult!

_________________
Müüa kõiksuguseid mööblitarvikuid.
FB: Autoinglid- Premium püsivahatamine/poleerimine/keraamika/mobiilne pesu.
Kommentaarid: 59 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 54
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
vallo
HV veteran
vallo

liitunud: 27.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.03.2010 16:16:58 vasta tsitaadiga

Sb800 oskab ise olla commander, sb600 ei oska, mõlemad oskavad olla slaved. S.t. d80 oskab sb600 juhtmevabalt juhtida. See juhtmevaba juhtimine tähendab seda, et commander (olgu selleks lisavälk või kaameera, mis seda oskab) saadab eelnevalt välgatuste seeriaga slavedele info kuidas käituda.
Mul endal on d80 ja sb800. Lõpuks ostsin ikka raadiopäästiku ja loobusin sellest välguga vilgutamisest icon_wink.gif
Kui pildistad staatilisi objekte, siis saab hakkama, aga muidu tekkis tuntav lag päästiku vajutuse ja pildi tegemise vahele, igatahes minul tekkis probleeme ajastamisega. raadiopäästikuga seda muret ei ole, samas kuna kasutan lihtsaid päästikuid (ei saada ttl infot edasi), siis tuleb nii välk või välgud kui ka kaamera käsitsi seadistada, mis minu jaoks iseenesest ei ole miinus.
800 on mälujärgi võimsam ka kui 600, aga mitte nii väga palju. 800 le saab lisada 5 da aa aku/patarei kiirema laadimise jaoks (kasutan pidevalt).
Aga alustuseks on 600 hea küll.
Kommentaarid: 68 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 66
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kaspir
HV kasutaja
kaspir

liitunud: 18.09.2005




sõnum 16.03.2010 18:13:10 vasta tsitaadiga

ristokru, ise ka hiljuti muretsesin D80'le juurde SB600 ja vägagi rahul. Ainuke asi, mille üle nurised on, on see, et välgu pea ei pööra paremale üle 90 kraadi. Mõnikord oleks nagu vaja, aga saab ka ilma. Vasakule keerab ilusti 180 icon_smile.gif Ja see commander mode, et välgu viskad kuhugi kapi otsa ja sealt laest peegeldab on ülimugav thumbs_up.gif Ei ole vallo kirjeldatud lagi täheldanud veel.
_________________
š
Kommentaarid: 15 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
vallo
HV veteran
vallo

liitunud: 27.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.03.2010 18:36:35 vasta tsitaadiga

Tavaolukorras ei panegi tähele, aga kui vaja näiteks hüppavat (hüppel olevat) inimest/last pildistada, siis tekib täpselt nii pisike lag, et jääb ajastamisega hiljaks icon_razz.gif Vähemalt mina jään.
Kommentaarid: 68 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 66
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ristokru
Kreisi kasutaja

liitunud: 01.11.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.03.2010 13:25:45 vasta tsitaadiga

uurisin ka vähe nede välkude kohta ja enamuselt kiideti ikka rohkem SB-600-t kui 800,900-t. ainuke miinus oligi siis mis välja toodud see master ja slave vahe. Seega otsin hetkel omale sb 600 ja haakan proovima aga hiljem kindlalt vaja ka 800 või 900 juurde võtta,et mitut väku juhtida!
Või saab ka muud moodi? Osad lampid pannud põlema või ise aretanud midagi aga ma proovisin ja lambid jäävad pildil kollaseks! Äkki vaja muud lisavarustust juurde kui sooviks just rohkem portreesi ja akti pildistada? Või on kusagil ka õpetusi koos pildidega kuidas mida kasutatud on?
Risto

_________________
Müüa kõiksuguseid mööblitarvikuid.
FB: Autoinglid- Premium püsivahatamine/poleerimine/keraamika/mobiilne pesu.
Kommentaarid: 59 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 54
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
vallo
HV veteran
vallo

liitunud: 27.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.03.2010 14:44:54 vasta tsitaadiga

See kui lambid kollaseks jäävad on kaamerataguse tihendi probleem icon_wink.gif (hint hallkaart/värvikaart/valgebalanss jne...)
Akti puhul on lambid muidugi paremad - kütavad ruumi soojaks, modell ei külmu vähemalt siniseks icon_razz.gif

sõber google kindlasti aitab - portrait lightning märksõnadeks näiteks.
Kommentaarid: 68 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 66
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ristokru
Kreisi kasutaja

liitunud: 01.11.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.03.2010 17:00:55 vasta tsitaadiga

vallo kirjutas:
See kui lambid kollaseks jäävad on kaamerataguse tihendi probleem icon_wink.gif (hint hallkaart/värvikaart/valgebalanss jne...)
Akti puhul on lambid muidugi paremad - kütavad ruumi soojaks, modell ei külmu vähemalt siniseks icon_razz.gif

sõber google kindlasti aitab - portrait lightning märksõnadeks näiteks.


tänud! googldasin ja leidsin päris palju infot! Aga vaadates neid lampide asetsusi on neid vaja 2-4 vähemalt.Kas peavad olema mingid spets lambid või saab ka nõ.koduse varustusega teha midagi +sb-600?
Jäi silma üks pilt,sorry et ei leia seda enam aga seal oli naine pildil mustal taustal,õigemini kõik tundus pime aga lampidega või välkudedega kindlasti varustatud,et kas ma saaks ise ka kuidagi teha sellist pilti või oleks vaja ikka erinevad välke?Ja kas sellised pildid pimedas tehtud ja siis lambiga antud valgus?
Edit: http://www.slayerphoto.com/wp-content/uploads/2009/09/Portrait-lighting-setup-9.png midagi selle taolist;)

_________________
Müüa kõiksuguseid mööblitarvikuid.
FB: Autoinglid- Premium püsivahatamine/poleerimine/keraamika/mobiilne pesu.
Kommentaarid: 59 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 54
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
vallo
HV veteran
vallo

liitunud: 27.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.03.2010 19:19:02 vasta tsitaadiga

See tundub olevat ühe kahe lambiga(või välguga) tehtud, valgustatud vasakult tagant ja paremal peegeldi või siis mingi nõrgem valgusti. Musta tausta saab a) musta taustaga, b) tausta valgustamata jätmisega.
Veneajal polnud eriti kusagilt välke võtta, a pilti tehti ikka icon_wink.gif Asjale läheneti loominguliselt, valgusteid on tehtud näiteks suurtest povidlo purkidest, mis hõbedaseks värvitud ja keraamiline pesa põhja juhe taha ja tuld. Statiive neile ka kombineeriti käepärastest toigasest. Tänapäeval tahavad kõik kohe poodi ostma tormata icon_wink.gif
Ehk siis saab täiesti edukalt ka vanade lampide ja reflektoritega hakkama.
Esialgu - et mitte oma elu liiga keeruliseks teha, ära miksi välke ja hõõglampe. Ega säästukas ja välk muidugi ka paremat tulemust ei anna.
Välkudega alustades on palju raskem head tulemust saada - lambiga näed nö lives muutusi (muudad lambi asukohta ja vaatad kuidas mõjub), välguga alles peale plõksu.
Kommentaarid: 68 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 66
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ristokru
Kreisi kasutaja

liitunud: 01.11.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.03.2010 08:57:19 vasta tsitaadiga

vallo kirjutas:
See tundub olevat ühe kahe lambiga(või välguga) tehtud, valgustatud vasakult tagant ja paremal peegeldi või siis mingi nõrgem valgusti. Musta tausta saab a) musta taustaga, b) tausta valgustamata jätmisega.
Veneajal polnud eriti kusagilt välke võtta, a pilti tehti ikka icon_wink.gif Asjale läheneti loominguliselt, valgusteid on tehtud näiteks suurtest povidlo purkidest, mis hõbedaseks värvitud ja keraamiline pesa põhja juhe taha ja tuld. Statiive neile ka kombineeriti käepärastest toigasest. Tänapäeval tahavad kõik kohe poodi ostma tormata icon_wink.gif
Ehk siis saab täiesti edukalt ka vanade lampide ja reflektoritega hakkama.
Esialgu - et mitte oma elu liiga keeruliseks teha, ära miksi välke ja hõõglampe. Ega säästukas ja välk muidugi ka paremat tulemust ei anna.
Välkudega alustades on palju raskem head tulemust saada - lambiga näed nö lives muutusi (muudad lambi asukohta ja vaatad kuidas mõjub), välguga alles peale plõksu.


Nõus,et lambiga näeb kohe ja paremini aga samas kas see pärast jätta välk ostmata!? See built in flash ka nüüd asi pole,ma näiteks ei kasuta seda kunagi:) Ja tunnen puudust väga võimsamast välgust mis jätaks ka loomulikuma ilme piltidele.

_________________
Müüa kõiksuguseid mööblitarvikuid.
FB: Autoinglid- Premium püsivahatamine/poleerimine/keraamika/mobiilne pesu.
Kommentaarid: 59 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 54
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
vallo
HV veteran
vallo

liitunud: 27.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.03.2010 12:34:48 vasta tsitaadiga

builtini saab hädakorral täitevälguks kasutada, või kui on väga vaja mingit olukorda dokumenteerida, muidu tõesti pole sellega suurt midagi teha.
Kui inimene ikka väga tahab välku, siis ta läheb ja ostab selle icon_wink.gif
Ainult, et õige pea võib avastada, et vaja on veel 1 -te ja siis veel ühte jne... Kuidagi on nad vaja ka veel koos tööle panna jne...
Püüa mõnelt tuttavalt alustuseks korraks laenata üks välk, ja vaata kas see on see, mida Sa tahad.
Kommentaarid: 68 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 66
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ristokru
Kreisi kasutaja

liitunud: 01.11.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.03.2010 12:42:15 vasta tsitaadiga

http://www.youtube.com/watch?v=anNtquQSNK0&feature=related

Siin on see mida otsisin:)Kui hoolikalt vaadata siis näeb kuidas tehakse neid pilte;) Aga ei tea kust sellised reflektoreid saab osta? Ja seal oli välkudega ju tegemist!?

Edit: Ma nüüd vähe uurinud ja puurinud ja pakutakse kahte välku.Sb-600 ja 800 ja hinna vaheks 1000.- -ni! Aga mis arvate kas tasub ka ära see 1000,et võtta SB-800? Kas ta välgu võimsus on siis parem väga palju? Lugesin et pidi olema poeaaegu sama mis 600 aga suurem,et ainuke pluss 600 ees on see commander mode.

_________________
Müüa kõiksuguseid mööblitarvikuid.
FB: Autoinglid- Premium püsivahatamine/poleerimine/keraamika/mobiilne pesu.
Kommentaarid: 59 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 54
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
olavip
HV kasutaja
olavip

liitunud: 05.10.2008




sõnum 14.06.2010 10:51:23 vasta tsitaadiga

eriti külmadeks ilmadeks on mul sõjaväest "triggerfinger" kindad , mis on pildistamiseks kordades mugavamad kui laskmiseks icon_smile.gif ja ühed vähem külmema ilma kindad kudus mulle naine. photopoint müüb üht B.I.G. i randmerihma ,mis nii enam vähem on ,kui lõpuks ära harjud , ise olen ilma hakkama saanud.
Kommentaarid: 85 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
guccimucci
HV vaatleja

liitunud: 16.10.2010




sõnum 16.10.2010 12:08:30 vasta tsitaadiga

Tahaks ka mingit suurema ulatusega objektiivi oma Nikon D60'le, aga tundub, et see toetab ainult nikoni originaalobjektiive. Vähemasti photopoint on tutvustusse nii kirjutanud. On see tõsi? Et pean tõesti omale palju kallima Nikoni objektiivi ette ostma odava Tamroni asemel?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
olavip
HV kasutaja
olavip

liitunud: 05.10.2008




sõnum 16.10.2010 12:21:16 vasta tsitaadiga

guccimucci, tamroni toru mis on nikoni bajonetiga istub kindlasti ka D60
Kommentaarid: 85 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
r3nx
HV veteran

liitunud: 24.02.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.10.2010 15:02:54 vasta tsitaadiga

Konks on selles, et ilma sisemise mootorita (nikoni puhul "AF-S" või "AF-I", Sigma puhul "HSM", Tamronil "Motor") pead kasutama objektiivi manuaalselt fokuseerides.
Kommentaarid: 76 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 72
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
miga
HV Guru
miga

liitunud: 07.09.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.11.2010 12:25:33 vasta tsitaadiga

Olime maal, jalutasime suure põllu äärde ja nägime põllu kohal ligulemas kullilist ?, kes lõunapäikese käes põllult endale sööki jahtis...imeltusväärne vaade oli, kuid paraku on inimsilm piiratud..nautisime seda etendust oma 10 minutit kuni silm ühel hetkel põllul mingit objekti eristas...ei saanudki aru, kas tegu kivi vms asjaga...liikusime lähmemale ja selgus, et kaks kitse olid samuti põllul lõunat nautimas...see tekitas minus nii kuradi hullumeelse tunde ja hakkasin pikast torust puudust tundma...üritasin umbes meie ja kitsede vahele jäävat kaugust silmaga mõõta ja pakun, et see võis olla ehk 400-500m ja sellest tulenevalt küsiks, et mis objektiivi oleks mõistlik kasutada, et nad lähemale saada. Kasutan Canon 550D ...saan aru, et L-objektiiv oleks see kõige-kõige, kuid kui nüüd vaadata alternatiive, siis mis need oleks. Kas näiteks see: Tamron 70-300mm F4,0-5,6 DI VC USD on piisav või tuleks veelgi pikemat vaadata ? Ärge näkku lööge! icon_wink.gif
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
MelesMeles
HV Guru

liitunud: 26.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.11.2010 12:36:41 vasta tsitaadiga

Eelarve?
_________________
Allkiri
Kommentaarid: 268 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 194
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
miga
HV Guru
miga

liitunud: 07.09.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.11.2010 12:37:43 vasta tsitaadiga

eelarvet kui sellist pole paika pannud, kuid kuni 15K
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
MelesMeles
HV Guru

liitunud: 26.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.11.2010 12:39:08 vasta tsitaadiga

kasutatud 100-400 L IS
_________________
Allkiri
Kommentaarid: 268 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 194
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru
Dirty Harry

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.11.2010 12:42:12 vasta tsitaadiga

miga, pool kilomeetrit on ikka väga pikk maa. St kui ma ise hakkasin praegu mõtlema selle pildi näitel(kasutan seda kuna tegu on sisuliselt lõikamata pildiga ning EXIFis on kirjas, kui kaugel olin pildi tegemise ajal):

1. Kass/lind on nö. samas suurusjärgus.
2. Pildistasin 7.65m kauguselt.
3. Pildistasin täiskaadriga fotokaga ning 420mm objektiiviga (300mm + 1,4x telekonverter)

* Kui sa tahaksid sama pilti teha oma kaameraga siis piisaks sulle umbes 300mm objektiivist (kuna su fotokal on 1,6x pisem sensor) ehk siis kõnealuse Tamroniga saaksid pikas otsas sarnase ulatusega/suurendusega pildi. Ehk siis kui oled linnust ~10m kaugusel siis saad üsna detailse pildi, lähivõtte.
* Kui lähed umbes 60x kaugemale siis mis sul pildile jääb? Ilmselt olustik, üldvaade. Midagi sarnast.

***

100-400 on hea valik. Samalaadne teemaarendus teises foorumis.
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
miga
HV Guru
miga

liitunud: 07.09.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.11.2010 13:41:41 vasta tsitaadiga

MelesMeles, tänud, uurin maad. Mark0, sinult alati põhjalik ja arusaadav vastus! thumbs_up.gif Uurin sinu antud foorumi teemat.
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Fotograafia »  Kaamera olemas, mis saab edasi: lisavarustusest mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 8, 9, 10 ... 22, 23, 24  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.