Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
autor |
|
pois11
HV Guru
liitunud: 11.10.2003
|
26.07.2009 13:32:17
|
|
|
jonnipunn kirjutas: |
2.5.8 soft ei toiminud Sony (Starman kaabel) telekates, 2.5.1 & .2 toimisid aga nii nagu suurem seltskond samale kanalile end sättis nii hakkas "no access" nag-screene tulema. Nüüdseks on 2.5.9 targavaraga lugeja olnud kasutusel kuu jagu ja rohkem pole neid aknaid näinud. Ühe korra oli juhus, kui kõik kanalid kadusid (peale ETV), telekas kinni ja uuesti lahti ravis selle vea. Kui Conax'i lugeja on ostetud Sony Centre'st või Miterassa'st siis tasub pöörduda otse Miterassa poole, kes selle lugeja tasuta ringi vahetab uuema tarkvaraga isendi vastu. |
Imelik jah, igale telekale tuleb eraldi läheneda. Olen kuulnud, et mõnel töötab 2.5.1 ver. ka laitmatult hästi aga minul mitte. Omal ikka veel 2.5.8 peal ja pole ühtegi errorit veel näinud. Hetkel seda 2.5.9 ei hakka katsetama ka.
|
|
Kommentaarid: 112 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
109 |
|
tagasi üles |
|
 |
toreador
HV vaatleja
liitunud: 27.11.2005
|
27.07.2009 10:43:28
|
|
|
sai siis ka lõpuks ostetud uus telekas. täpsemalt see.
esmapilgul ütleks, et igati korralik telekas.
aga siit ka minu järgmine küsimus: kuidas kasutada nüüd kõige paremini ära selle teleka eeliseid, et saaks vaadata digi-tv-d? praegu on mul tavaline starmani KODU kolmikpakett. kui olen õigesti aru saanud, siis tegemist analoogkanalitega. aga kui tahaksin digi-tv vaadata? Mida teie soovitate? Starmanil olemas ka läbi kaabli tulev KODU Digi-tv. Ja samuti saaksin telekale panna sisse selle starmani kaardi. Aga selle jaoks on vaja ka antenni? Antenni mul igaljuhul ei ole ja ei soovi ka kuhugi panna.
Ehk siis-mis oleks kõige mõistlikum variant? Samuti lisaks telekale on vaja raudselt intrneti ning ka seda krdi tavatelefoni...
|
|
tagasi üles |
|
 |
vortex
HV veteran

liitunud: 02.02.2003
|
27.07.2009 11:04:45
|
|
|
See telekas võtab eduklalt vastu ka Starmani kaablist tulevat digi-tv´d. Lähed Starmani, ostad omale Conax CI mooduli, võtad kaardi, lähed koju, häälestad ära ja vaatad.
|
|
Kommentaarid: 42 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
37 |
|
tagasi üles |
|
 |
toreador
HV vaatleja
liitunud: 27.11.2005
|
27.07.2009 13:16:25
|
|
|
vortex kirjutas: |
See telekas võtab eduklalt vastu ka Starmani kaablist tulevat digi-tv´d. Lähed Starmani, ostad omale Conax CI mooduli, võtad kaardi, lähed koju, häälestad ära ja vaatad. |
ja selle eeliseks on siis see, et mul ei ole vaja digiboxi?
|
|
tagasi üles |
|
 |
vortex
HV veteran

liitunud: 02.02.2003
|
27.07.2009 13:27:49
|
|
|
Täpselt nii. Teoreetiliselt peaks saama ka parema pildi kui just ei ole HDMI väljundiga box.
|
|
Kommentaarid: 42 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
37 |
|
tagasi üles |
|
 |
C3PO
HV vaatleja
liitunud: 09.10.2008
|
02.08.2009 16:20:52
|
|
|
Kas järgnevate mudelitega saab vaadata starmani kaabel digi tv'd ilma välise digiboksita( nagu ma arusaan siis tuleb osta CI moodul ja sinna starmani kaart sisse panna):
Samsung LE37B530P7WXBT
LG 37LH3000
LG 37LH4000
Philips 37PFL5604H
Nagu ise olen leidnud siis Philipsiga ja samsungiga peaks saama(LE37B530P7WXBT-see B täht seal peaks tähendama et DVB-C on olemas), LG omades ise kahtlen-üksikutes kohtades kirjutab, et toetab DVB-C'd(kaardi pesa?). kellelgi ehk konkreetse seeria omad olemas ja saavad infot jagada.
Ja kas keegi on võrrelnud LG 3 ja 4 seeriat, erinevus neil vist eelkõige 50Hz vs 100Hz, kas see reaalselt mingit erinevust ka teeb või on see ainult müügitrikk?
Missugune neist üldse kõige mõistlikum muretseda oleks, eeldades et nad kõik toetavad dvb-c ja omavad CI kaardipesa(tahaks sellest tülikast kastist lahti saada-digiboksist siis)?
|
|
Kommentaarid: 7 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
7 |
|
tagasi üles |
|
 |
1dumbpcuser
HV Guru
liitunud: 05.03.2002
|
02.08.2009 18:41:10
|
|
|
tsitaat: |
LE37B530P7WXBT-see B täht seal peaks tähendama et DVB-C on olemas |
B -täht B530-s näitab, et on aasta 2009 mudel (A-mudelid on 2008), teine B on mingi muu...
_________________ O: Low-profile pci bracket |
|
Kommentaarid: 100 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
95 |
|
tagasi üles |
|
 |
ptass
HV vaatleja
liitunud: 17.10.2007
|
12.08.2009 02:37:33
|
|
|
mure järgmine: soovin osta 50 tollist plasmatelerit. käisin paaris poes, müüjad teavad soovitada veelgi vähem kui mina, üks keerutab nii, teine naa, asja sisu ega mudelite erinevusest jaga mõhkugi. targutavad ainult.
panasonic oli algul ahvatlev aga lõpuks tundus kallis (ei saanud mina aru pildi jms vahest, miks peaks niipalju rohkem maksma), seetõttu jäi pilk samsungi peale. tootevaliku nägemine (http://www.samsung.com/baltic) ajas mu hulluks. äkki keegi oskab soovitada. hindu vaatasin (http://www.aate.ee/televiisorid/Plasma#samsung). hind kõigub ca 13500 kuni 23500-ni. no ei saa aru, mida paganamat 13 kilosega kaotan ja mida 23-sega võidaksin.
mõni räägib et HD ready teler on tavakanalite vaatamiseks parem pildilt , samas häirib natuke pikslite (võimisiganes need on) nägemine. tänaseks olen sootuks segi ja persse see telekas.
kui keegi viitsib midagi tarka selgitada ja nõu anda, siis kriblagu siia või saatku tel number ( kasemetsa@gmail.com ). ma helistaksin ja kuulaks kedagi targemat suure huviga. tänud ette.
|
|
tagasi üles |
|
 |
1dumbpcuser
HV Guru
liitunud: 05.03.2002
|
12.08.2009 11:45:56
|
|
|
Pole küll midagi uut, aga:
Jaemüüjad näitavad telereid paremas valguses?
tsitaat: |
Kui kellelgi on kunagi tekkinud küsimus, miks teatud teleripoodides põleb nii ere valgustus, siis sellele on lihtne vastus - eredas valguses paistavad ekraani värvid kirkamana.
Mõnes poes on valgustus kuni 50 korda kodusest valgustusest tugvam, mis varjab HD-telerite kohati üsna viletsat musta värvi esitamise võimekust, vahendab HD Guru.
Paljudel juhtudel arvavad kliendid, et "oma silm on kuningas" ja otsus langetatakse poes ereduse taseme järgi.
Tõde on seegi, et kui pood üritab müüa kvaliteetsemaid telereid, siis keeratakse valgust maha eesmärgiga tuua esile parimad mustatasemed ja kontrastisuhted. Kui soovitakse müüa odavamat kraami, siis keeratakse valgust juurde.
Silma järgi ei tasu kalli LCD/plasma teleri ostuotsust langetada. Alati tasub uurida, mida on teleri kohta öelnud arvustajad ja millised on seadme tehnoloogilised omadused. Musta värvi taseme tegelikust olemustest annab pisut aimu ka ekraani ees kätega poevalguse varjamine ja selle alt pildi vaatamine.
Ajal kui teleritootjad esitavad kohati absurdseid kontrastisuhte numbreid (näiteks 7 000 000:1), ei näita see number suurt midagi, sest teleritööstuses ei ole vastavates ühistes standardites kokku lepitud. Mõttetute numbrite parimaks näiteks on "dünaamilise" ja "standard" kontrastsuse eristamine.
Dünaamilist kontrastsuse musta värvi mõõdetakse musta ekraani puhul, kus ei ole muud sisu ja valget üleni valge ekraaniga, mille tulemuseks on kasutu number. Keegi ei hooli ju sellest, kui must tühi must ekraan parasjagu on. Segadust lisab seegi, et vastavalt Siemens Technology poolt üllitatud uurimusele ei erista inimsilm suuremat kontrastussuhet kui 1:300.
Kontrastisuhe näitab mitu korda on eredaim valge signaal erinev tumedaimast mustast. Suhte 1000:1 puhul tähistab 1 musta ja 1000 valget. Kuigi see näitab vastandite omavahelist suhet, ei ütle see ometigi midagi selle kohta, kui ere on valge ja kui tume on must signaal.
|
_________________ O: Low-profile pci bracket |
|
Kommentaarid: 100 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
95 |
|
tagasi üles |
|
 |
bladerunner
HV Guru
liitunud: 17.01.2002
|
|
Kommentaarid: 168 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
157 |
|
tagasi üles |
|
 |
Anti112
HV Guru

liitunud: 14.02.2003
|
12.08.2009 14:09:59
|
|
|
Jutt vastab tõele LCD-telekate osas, plasmatelekatel aga just vastupidi, hämaras on pilt parem kui tugevas valguses...
|
|
Kommentaarid: 127 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
110 |
|
tagasi üles |
|
 |
ptass
HV vaatleja
liitunud: 17.10.2007
|
12.08.2009 14:20:52
|
|
|
. nüüd tuli panasonic ka pildile tagasi. koonerdamine pole eesmärgiks aga raha peale täna veel vihane pole, seetõttu tahaks endale selgeks kasvõi pinnapealselt teha: kas näiteks antud PF50G10 on pildilt niipalju parem, et seda eelistada odavamale P50X10 või vastupidi
teine küsimus. kas vastab tõele rahva seas leviv arvamus/müüt/kõlakas, et panasonic on pildilt oluliselt parem kui samsung
|
|
tagasi üles |
|
 |
bladerunner
HV Guru
liitunud: 17.01.2002
|
|
Kommentaarid: 168 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
157 |
|
tagasi üles |
|
 |
miga
HV Guru

liitunud: 07.09.2003
|
12.08.2009 14:43:34
|
|
|
ptass kirjutas: |
. nüüd tuli panasonic ka pildile tagasi. koonerdamine pole eesmärgiks aga raha peale täna veel vihane pole, seetõttu tahaks endale selgeks kasvõi pinnapealselt teha: kas näiteks antud PF50G10 on pildilt niipalju parem, et seda eelistada odavamale P50X10 või vastupidi
teine küsimus. kas vastab tõele rahva seas leviv arvamus/müüt/kõlakas, et panasonic on pildilt oluliselt parem kui samsung |
Mul endal 42" Panasonic plasma ja sõbral oli sama suur Samsungi plasma. Pildivahe oli selles, et kui panal on must musta värvi, siis Samsungi puhul panin tähele, et must on selline tumesinine - ei meeldinud. Kui ostad, siis võta Panasonic vaieldamatult...
|
|
Kommentaarid: 34 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
32 |
|
tagasi üles |
|
 |
ptass
HV vaatleja
liitunud: 17.10.2007
|
12.08.2009 15:14:30
|
|
|
et samsungil must on sinkja varjundiga lugesin ise ka kusagilt foorumist aga see oli ainult kuiv info,st väga hea kui keegi oma praktilise kogemuse välja ütleb. algul oligi eesmärgiks panasonic aga hind tundus võrreldes samsungiga suhteliselt karm. nüüd digi-shopi hindu vaadates on suund selgelt panasonicul.
meeldiv on see, et ka meil on tekkinud internetipoode kus valik suur ja mis kõige tähtsam: hinnad, hinnad hakkavad võrreldes muu maailmaga normaalseks minema. võrreldes näiteks kasvõi digishopi ja suvalise elektroonikapoe hindu on vahe mäekõrgune.
|
|
tagasi üles |
|
 |
Wzoo
HV vaatleja

liitunud: 01.04.2006
|
14.08.2009 11:41:49
|
|
|
Oleks soov osta umbes 32 tollist LCD telerit. Äkki annate soovitusi erinevates hinnaklassides, mida tasuks osta.
|
|
Kommentaarid: 3 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
3 |
|
tagasi üles |
|
 |
kraaks
HV kasutaja

liitunud: 04.02.2002
|
15.08.2009 11:51:17
|
|
|
tere. kas kellelgi on kogemusi LG42 LH 5000 telekast?
läheks peamiselt tava digi vaatamiseks ja PS3 mängud.
oskate äkki öelda kohta kus saaks telekat poes näha?
ise pole leidnud.
ette tänades.
_________________ lillekasvatus.ee |
|
Kommentaarid: 4 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
2 |
|
tagasi üles |
|
 |
taevasusi
HV vaatleja
liitunud: 15.08.2009
|
15.08.2009 13:13:23
|
|
|
Tervitus
Selline küsimus siis siinsele Tarkade Klubile
Omapoolsed piirangud oleks:
1. Hinnapiirang 10K venitusega 15K’ni
2. Diagonaal alates 42st
3. MPEG4
4. Kasutus valdavalt telekana, aegajalt lastele filme
???
Igatsugu soovitused sügavalt teretulnd
ps. enda suht ebapädev uurimine jäänud hetkel Philips’i 42PFL7404H lähedusse. Midagi samaväärset madalama hinnaga? Või paremat antud hinnavahemikus?
|
|
tagasi üles |
|
 |
bladerunner
HV Guru
liitunud: 17.01.2002
|
15.08.2009 13:41:20
|
|
|
Kui juba 15K oled nõus välja käima, siis lisa veel 10% ja osta pigem PHILIPS 42PFL8404H.
Uuem mudel, paremad filtrid.
_________________ Experience is what you get when you don't get what you want. |
|
Kommentaarid: 168 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
157 |
|
tagasi üles |
|
 |
oliver.
HV Guru
liitunud: 05.09.2003
|
15.08.2009 15:22:11
|
|
|
bladerunner kirjutas: |
Kui juba 15K oled nõus välja käima, siis lisa veel 10% ja osta pigem PHILIPS 42PFL8404H.
Uuem mudel, paremad filtrid. |
ee... 7404h on täpselt sama uus, samamoodi ei tea ma ühtegi filtrit, mis 8404h-l rohkem oleks.
Nii palju kui meenub, seisneb nende vahe vaid ambilightis ja dlna-ühenduses.
|
|
Kommentaarid: 280 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
239 |
|
tagasi üles |
|
 |
vortex
HV veteran

liitunud: 02.02.2003
|
15.08.2009 18:08:54
|
|
|
8404 näeb muidugi palju ilusam välja.
|
|
Kommentaarid: 42 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
37 |
|
tagasi üles |
|
 |
MaxPower
Kreisi kasutaja
liitunud: 01.12.2002
|
17.08.2009 13:58:40
|
|
|
vortex kirjutas: |
8404 näeb muidugi palju ilusam välja. |
näeb tõesti hea välja...ise olen ka vaadanud, et 8seeria on selline hea hinna ja kvaliteedi suhtega teler!
|
|
Kommentaarid: 11 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
11 |
|
tagasi üles |
|
 |
Milk
HV vaatleja
liitunud: 08.05.2008
|
|
tagasi üles |
|
 |
WerteX
HV Guru
liitunud: 31.03.2004
|
17.08.2009 14:23:39
|
|
|
Milk, umbes sama kvaliteetsed tooted. 32'' lihtsam vanem generatsioon aga kõrgem mudel.
|
|
Kommentaarid: 374 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
306 |
|
tagasi üles |
|
 |
Milk
HV vaatleja
liitunud: 08.05.2008
|
17.08.2009 14:31:10
|
|
|
Aga kas Philips on üldse hea valik või on ta lihtsalt kõvasti haipi saanud?
|
|
tagasi üles |
|
 |
|