Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Üldfoorum »  Drive C: märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing

Mis kettast alustatkse operatsiooni süsteemi laadimist "default"-is tulevikus?
Drive A:
8%
 8%  [ 8 ]
Drive C:
71%
 71%  [ 71 ]
Miski muu
20%
 20%  [ 20 ]
hääli kokku : 99

autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
jkddp
HV veteran
jkddp

liitunud: 22.12.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.02.2009 21:45:11 Drive C: vasta tsitaadiga

Kas alati kui jääb default kõvakettaks "disk C" kui floppisid ei esine arvutis? Tekkis selline küsimus peale seda kui alati peale installi oli operatsioon süsteemiks mõeldud C: ketas. Ei tea kas tulevikus jääbki se nii või alustataks A: st ?
_________________
Kui vaja joonistada/saagida/hööveldada midagi, võib alati küsida thumbs_up.gif


viimati muutis jkddp 23.02.2009 21:53:15, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 64 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 62
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Look Right
Anna vin
Look Right

liitunud: 05.02.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.02.2009 21:50:54 vasta tsitaadiga

Las olla edasi C:\\ Liiga ära harjunud ilmselt. Ning tulevikus võib ka tulla ju midagi idee poolest flopi-sarnast ning siis saaks need a ja b käiku lasta. Kuigi iseenesest ei ole vist suur muudatus defaultiks A-ketas muuta. Või äkki on, mine sa tea icon_biggrin.gif
_________________
Ehitusprojektid ja konstruktiivsed lahendused HV kasutajatele soodsamalt
M: Zafira A/Astra G põhjakaitse - 30€
Kommentaarid: 19 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 18
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
M00t
HV Guru
M00t

liitunud: 05.12.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.02.2009 22:02:16 vasta tsitaadiga

"A" oleks loogiline
Kommentaarid: 77 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 73
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ViskeRelv
HV Guru
ViskeRelv

liitunud: 24.02.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.02.2009 22:04:10 vasta tsitaadiga

Ma pooldan samuti süsteemiketta tähise muutumist A'ks.
Kommentaarid: 188 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 1 :: 168
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mihkel.
HV Guru
Mihkel.

liitunud: 16.06.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.02.2009 22:05:06 vasta tsitaadiga

Väljend "tee format c:" kaotaks tähenduse. icon_razz1.gif
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.02.2009 22:23:25 vasta tsitaadiga

Unix süsteemis pole kettatähiseid, ka Windowsis on need pigem veider jäänuk minevikust ja loodetavasti kaovad need lähimas tulevikus. Windows 7 vist sinna hulka kahjuks veel ei kuulu icon_neutral.gif
_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Look Right
Anna vin
Look Right

liitunud: 05.02.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.02.2009 22:28:27 vasta tsitaadiga

Dogbert kirjutas:
Windows 7 vist sinna hulka kahjuks veel ei kuulu icon_neutral.gif
Mitte vist vaid pigem kindlasti. Kui kõikides buildides siiamaani on need tähed ilusti alles olnud, siis vaevalt RC või RTM midagi muutub.
Kommentaarid: 19 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 18
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.04.2009 15:14:13 vasta tsitaadiga

Veider teema icon_lol.gif
_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
XYZ
HV Guru
XYZ

liitunud: 05.11.2001




sõnum 07.04.2009 16:34:30 vasta tsitaadiga

Dogbert kirjutas:
Unix süsteemis pole kettatähiseid, ka Windowsis on need pigem veider jäänuk minevikust ja loodetavasti kaovad need lähimas tulevikus. Windows 7 vist sinna hulka kahjuks veel ei kuulu icon_neutral.gif
Miks ära kaotada tahaksid? Suhteliselt mugav tähistus ju...
Kui ma veel mõtlen sellele, kuidas mõned biosid oskavad sata kettaid juhuslikult numereerida, siis on ju ikkagi lausa õnn kui kettale endale on selge tähis külge sokutatud - eeldab küll kahjuks, et seda tehakse käsitsi dev manageris. Kuigi, loodetavasti see bug ravitakse ikka biosdest välja.
Kommentaarid: 81 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 12 :: 56
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.04.2009 16:35:33 vasta tsitaadiga

C ketas võiks ikkagi primaarseks kettatähiseks jääda - see on isegi algajatele kasutajatele meelde sööbinud, et see on kõvaketas, kus on operatsioonisüsteem. Ülejäänud tähised (eriti partitsioonide omad) on neile väga tihti tundmatu maa icon_lol.gif
_________________
M: Intel i5 4590 protsessorid
M: HP Elitedesk 800 G3 SFF
M: HP Elitedesk 800 G2 Mini 35W
Kommentaarid: 750 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 563
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Vincenzo
HV vaatleja

liitunud: 05.02.2002




sõnum 07.04.2009 16:37:33 vasta tsitaadiga

/dev/sda1/ loomulikult
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
XYZ
HV Guru
XYZ

liitunud: 05.11.2001




sõnum 07.04.2009 16:39:22 vasta tsitaadiga

Vincenzo kirjutas:
/dev/sda1/ loomulikult
miks peab nii pikk küll olema icon_lol.gif
Kommentaarid: 81 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 12 :: 56
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.04.2009 18:30:15 vasta tsitaadiga

XYZ kirjutas:
Vincenzo kirjutas:
/dev/sda1/ loomulikult
miks peab nii pikk küll olema icon_lol.gif

Mul on veel paremad:
/Your/God/Lives/Here
/I/Love/Vista
/I/W4nn4/B3/H4ck3r
/Do/Not/Look/Here
/Nothing/Intresting/In/Here
/Fuuuuuu icon_lol.gif

_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 07.04.2009 18:53:24 vasta tsitaadiga

A ja B on reserveeritud mitte üksnes flopiseadmele, vaid üldse igasugutele väliseadmetele, mida bootimisel käsitletakse A või B kettana. Sellisel juhul on paratamatu, et süsteemiketas on minimaalselt C: ketas.

Ja on olukordi, kus see on hädavajalik olukord. Näiteks ebaõnnestunud BIOS-i Flashi korral, kui arvuti teeb "pimestarti" ja BIOS-i programm pöördub A või B väliseadme poole, et otsida vajalikku Fläsh-faili.
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
siinus
HV Guru
siinus

liitunud: 20.01.2007




sõnum 07.04.2009 19:16:56 vasta tsitaadiga

tahanteada kirjutas:
A ja B on reserveeritud mitte üksnes flopiseadmele, vaid üldse igasugutele väliseadmetele, mida bootimisel käsitletakse A või B kettana.

BS icon_evil.gif

_________________
suck less | no slop grenade
Ma arvasin, et see oli Priit, aga tegelikult oli Tõnu,
Kommentaarid: 70 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 08.04.2009 07:15:04 vasta tsitaadiga

djpvx: Just nii see on, siin pole midagi vaielda. Võta kasvõi eelpooltoodud näide, et Sul on kutu BIOS ja "Pime Flash" oskab ainult A (B) seadme poole pöörduda. 8) Ja kui üritad kas CD või USB kaudu sama teha, siis tötöab asi ainult tingimusel, et seade töötab selliselt, et arvuti loeb ka seda A (B) seadmena.
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
siinus
HV Guru
siinus

liitunud: 20.01.2007




sõnum 08.04.2009 08:08:12 vasta tsitaadiga

tahanteada,
Spoiler Spoiler Spoiler

_________________
suck less | no slop grenade
Ma arvasin, et see oli Priit, aga tegelikult oli Tõnu,
Kommentaarid: 70 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 08.04.2009 08:23:11 vasta tsitaadiga

Ja see, et A ja B on reseveeritud (eelpooltoodud näitena BIOS-ile) on pärit juba sellest ajast kui PC üleüldse välja mõeldi ja kus kogu info A ja B kestastelt mällu laeti ja siis arvutiga töötati. Ja igasugused muud tähed ja lugemisseadmed ilmusid juurde hoopis hiljem.
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillerXP
HV Guru
KillerXP

liitunud: 18.11.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.04.2009 08:31:46 vasta tsitaadiga

ausaltöeldes kui tekiks selline hetk mil süsteemiketas muutuks winnidel A:\ kettaks siis itimeestel läheks sellest hetkest telefon punaseks. Keegi enam ei jagaks lahti miks ta ei saa format C: -d teha... icon_biggrin.gif Pooldan ka praegust süsteemi... vähem jagelemist ja kõikidele juba teadatuntud süsteem mis töötab. << ehk miks muuta asja mis juba töötab perfektselt nii nagu ta peaks!
Kommentaarid: 98 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 93
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
XYZ
HV Guru
XYZ

liitunud: 05.11.2001




sõnum 08.04.2009 08:45:39 vasta tsitaadiga

djpvx kirjutas:
tahanteada,
Spoiler Spoiler Spoiler
icon_rolleyes.gif Mida sa öelda nüüd omaarust tahtsid icon_question.gif icon_rolleyes.gif
See sinu pilt ühtib 100% tahanteada jutuga, kui sa vähegi sõnale "Removable" tähelepanu oskad pöörata icon_exclaim.gif
Kommentaarid: 81 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 12 :: 56
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
obundra
Kreisi kasutaja
obundra

liitunud: 06.01.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.04.2009 10:32:49 vasta tsitaadiga

Sõna "Removable" käib seal pildil ju optilise seadme pihta.Aga eelistan ketastega õiendamise puhul unixi süsteemi.Kõik on üks selge ja loogiline kataloogipuu ilma segadust tekitavate tähtedeta.Kasutaja faile hoitakse tema kodukataloogis ja ketta tähistamiseks eraldi tähega pole mingit vajadust.Ja süsteemifailidele pole kasutajal üldjuhul niikuinii ligipääsu tarvis.
_________________
Hold the heathen hammer high!
Kommentaarid: 27 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 25
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
XYZ
HV Guru
XYZ

liitunud: 05.11.2001




sõnum 08.04.2009 11:24:30 vasta tsitaadiga

obundra kirjutas:
Sõna "Removable" käib seal pildil ju optilise seadme pihta.Aga eelistan ketastega õiendamise puhul unixi süsteemi.Kõik on üks selge ja loogiline kataloogipuu ilma segadust tekitavate tähtedeta.Kasutaja faile hoitakse tema kodukataloogis ja ketta tähistamiseks eraldi tähega pole mingit vajadust.Ja süsteemifailidele pole kasutajal üldjuhul niikuinii ligipääsu tarvis.
Mis optiline seade see 298G on icon_question.gif Nagu ei tea praegu sellist........
Ja linuxi kataloogipuu olgu linuxis nagu ta on, see pole tegelikult sugugi igaühe jaoks nii meelepärane icon_wink.gif ega naljaviluks inimesed füüsilisi kettaid veel omakorda loogilisteks osadeks jaota icon_wink.gif
Lõpp on sul kah absoluutselt ebaloogiline - mis see juurdepääs käesolevas temaatikas üldse asjasse puutub?
Kommentaarid: 81 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 12 :: 56
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
obundra
Kreisi kasutaja
obundra

liitunud: 06.01.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.04.2009 12:11:04 vasta tsitaadiga

No vaata nüüd uuesti mõttega seda pilti, ülalt alla on seal seadmete tüübid ju ka eraldi kirjeldatud: Hard Disk Drives(2) - A: ja C:, Devices with Removable media(1) - D:, Other(1) - Nero Scout.Ja ka unixites jaotatakse kettaid mitmeteks eraldi loogilisteks osadeks.Ilmselt ma ei väljendunud just kõige selgemini aga juurdepääsu jutt käis kasutaja failide jutu juurde, umbes sellise mõttega, et kasutaja seisukohalt pole ka süsteemiketta eraldi tähistamiseks suuremat vajadust kuna tema seda kettaosa ei kasuta.Aga mitte vaidlusse polnud mul plaanis laskuda, side lõpp.
_________________
Hold the heathen hammer high!
Kommentaarid: 27 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 25
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
XYZ
HV Guru
XYZ

liitunud: 05.11.2001




sõnum 08.04.2009 12:24:17 vasta tsitaadiga

obundra kirjutas:
No vaata nüüd uuesti mõttega seda pilti, ülalt alla on seal seadmete tüübid ju ka eraldi kirjeldatud: Hard Disk Drives(2) - A: ja C:, Devices with Removable media(1) - D:, Other(1) - Nero Scout.Ja ka unixites jaotatakse kettaid mitmeteks eraldi loogilisteks osadeks.Ilmselt ma ei väljendunud just kõige selgemini aga juurdepääsu jutt käis kasutaja failide jutu juurde, umbes sellise mõttega, et kasutaja seisukohalt pole ka süsteemiketta eraldi tähistamiseks suuremat vajadust kuna tema seda kettaosa ei kasuta.Aga mitte vaidlusse polnud mul plaanis laskuda, side lõpp.
Mõttest jääb ilmselt sul puudu - mispuhul see D-seade jällegi üldse asjasse puutub???? Olulised oli ja on A ja C. Loe eespoolt millest täpselt jutt käib, mitte ära kaldu põhiteemast ma ei tea kuhu kõrvale!
Ja juurdepääsu suhtes on win ja linuxi süsteemikontseptsioonid liiga erinevad, et neid siin sedasi ühes puntras asjasse mässida.
Kommentaarid: 81 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 12 :: 56
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 08.04.2009 12:33:30 vasta tsitaadiga

Minul isiklikult on üskkõik, mismoodi neid kettaid täistatakse. Aga niikaua, kuni eksisteerib BIOS-is kettatähis A ja emaplaadil eksiteerib flopiseadme ühenduspesa, niikaua võib ka päris kindel olla, et liigub informatsioon, mida saab arvutile flopi kaudu "ette sööta".
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
siinus
HV Guru
siinus

liitunud: 20.01.2007




sõnum 08.04.2009 15:25:25 vasta tsitaadiga

a mis vahet sel on, mida bios tahab A'sse või B'sse saada? Kui windowsis määran ketta tähiseks [A], siis biosil pole midagi vastu möliseda.
Floppy't on võimalik ka teistele tähtedele siduda.

_________________
suck less | no slop grenade
Ma arvasin, et see oli Priit, aga tegelikult oli Tõnu,
Kommentaarid: 70 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
XYZ
HV Guru
XYZ

liitunud: 05.11.2001




sõnum 08.04.2009 16:38:05 vasta tsitaadiga

bios tahab lihtasalt meediat, millelt ennast korda seada (viimase võimalusena tarkvaralisel meetodil)
win lubab tõesti küllalt vabalt kettatähistega manipuleerida aga kas sel on mõtet, seda tasub enne iseendale korralikult selgeks teha
Kommentaarid: 81 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 12 :: 56
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.04.2009 16:47:29 vasta tsitaadiga

Vana World Order töötab minu meelest piisavalt hästi ega tekita probleeme. Milleks hakata töötavat asja torkima ja endale võimalikke lisaprobleeme tekitama? icon_rolleyes.gif
_________________
M: Intel i5 4590 protsessorid
M: HP Elitedesk 800 G3 SFF
M: HP Elitedesk 800 G2 Mini 35W
Kommentaarid: 750 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 563
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jkddp
HV veteran
jkddp

liitunud: 22.12.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.04.2009 18:46:09 vasta tsitaadiga

minumeelest tuleb point välla selles, et kui võtad suvalise aparaadi ette. ja tahad ta tööle panna. siis bioses valid tähe alt ta tööle tahad panna. täiest lollikindel variant ju? Ilma, et sa mingeid teadmisi peaks omama arvuti üles bootimisel?
_________________
Kui vaja joonistada/saagida/hööveldada midagi, võib alati küsida thumbs_up.gif
Kommentaarid: 64 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 62
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Andykas
HV veteran
Andykas

liitunud: 28.08.2004




sõnum 08.04.2009 18:52:07 vasta tsitaadiga

hda või sda.
Kommentaarid: 25 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 22
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
XYZ
HV Guru
XYZ

liitunud: 05.11.2001




sõnum 08.04.2009 19:28:42 vasta tsitaadiga

jkddp kirjutas:
minumeelest tuleb point välla selles, et kui võtad suvalise aparaadi ette. ja tahad ta tööle panna. siis bioses valid tähe alt ta tööle tahad panna. täiest lollikindel variant ju? Ilma, et sa mingeid teadmisi peaks omama arvuti üles bootimisel?
Kui sellest segasest tekstist õigesti aru sain, siis vist veidi kentsakas - nimelt ei pruugi päris igal kettal siiski üldse süsteemi ollagi. Sa pead ikkagi teadma, et mis kettal on süsteem, mida sa parajasti tööle panna tahad. Ja kuna süsteemis olev (rakendus)tarkvara võib ka omakorda olla suva ketastel, siis peab kuskil olema täpne info selle kohta, kus mis asub. Kui see on rikutud, siis sul normaalselt töötada ei ole võimalik.
Kommentaarid: 81 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 12 :: 56
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
siinus
HV Guru
siinus

liitunud: 20.01.2007




sõnum 08.04.2009 20:45:07 vasta tsitaadiga

Öelge mulle keegi, milline bios teeb nendel tähtedel vahet?
Ainus asi, mis mul silma on jäänd, on A ja B (ehk floppyseadmete) sisse/välja lülitamine.

Isegi winxp bootloader ajab asju stiilis: Disk(0)Partition(1) jne.

_________________
suck less | no slop grenade
Ma arvasin, et see oli Priit, aga tegelikult oli Tõnu,
Kommentaarid: 70 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 08.04.2009 21:46:54 vasta tsitaadiga

djpvx: BIOS-is on füüsiliselt määratud, millise konkreetse aadressi peal A ja B asuvad. Seetõttu ongi nii, et "vaikimisi" pöördumise korral pöördub BIOS A või B seadme poole.

Ja kui Sul masinas cd-seadet ja USB-seadmeid pole, siis on Sul ainus võimalus Windowsi masinasse installida Flopy-installi kaudu. 8) Ja kui flopiseadet ja flopisid pole, siis pole ka mingit Windowsi.
------------------------------------------------------------------
Täna tegelesin just BIOS-i fläshimisega. Õnneks oli masinas Windows olemas ja ma sain kasutada Windowsis töötavat Fläshi. Vastasel juhul oleks ma pidanud kasutama vana head - flopilt toimivat varianti thumbs_up.gif
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Renka
HV Guru
Renka

liitunud: 01.04.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.04.2009 21:59:10 vasta tsitaadiga

Harige ennast: http://en.wikipedia.org/wiki/Drive_letter
_________________
There is no place like 127.0.0.1
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 1 :: 61
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
XYZ
HV Guru
XYZ

liitunud: 05.11.2001




sõnum 09.04.2009 08:17:08 vasta tsitaadiga

djpvx kirjutas:
Öelge mulle keegi, milline bios teeb nendel tähtedel vahet?
Ainus asi, mis mul silma on jäänd, on A ja B (ehk floppyseadmete) sisse/välja lülitamine.

Isegi winxp bootloader ajab asju stiilis: Disk(0)Partition(1) jne.
bios ise ei tea neist tähtedest ega diskidest kuigi palju. Need on ikka tähised inimeste jaoks. bios tegutseb tegelikult ise katkestuste ja rauale reserveeritud aadresside kaudu. Kui Assemblerit juhtud kunagi õppima ja seda DOS tasemel, siis saad nendest asjadest korralikumat pilti silme ette icon_wink.gif
Kommentaarid: 81 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 12 :: 56
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Absona
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 17.09.2008




sõnum 09.04.2009 09:05:00 vasta tsitaadiga

Mina olen C: poolt, las ajalugu säilib, pole vaja ära solkima hakata.

Spoiler Spoiler Spoiler


Lühidalt öeldes kui hakati personaalarvuteid tootma, siis loodi kõigepealt A: ketas flopiketta jaoks, siis jäi A: kettast väheks, loodi teine ketas ehk B: flopy jaoks. Selleks jäi ka väheks, loodi C: ketas mille all hakkas istuma esimene füüsiline ketas ehk HDD. D:, E: jne on juba uuem ajastu, mille all istuvad erinevad optilised seadmed ja igasugused lisavidinad.

_________________
Veebilehed, veebiprogrammeerimine, veebilahendused
Erinevad rakendused ja skriptid.


viimati muutis Absona 09.04.2009 09:07:32, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 11 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 09.04.2009 09:07:16 vasta tsitaadiga

Väike tähelepanek. Vahetasin paar iaasta vanusel Asuse emaplaadil patarei ära. Ja pärast patarei vahetust esmane Bootimise "algasend":
- Flopi
- kõvaketas
- cd-rom
Ja ülejäänud, nagu USB jms. olid üldse määramata.
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Renka
HV Guru
Renka

liitunud: 01.04.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.04.2009 09:17:51 vasta tsitaadiga

tahanteada, ja see puutub asjasse kuidas? icon_rolleyes.gif
_________________
There is no place like 127.0.0.1
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 1 :: 61
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
HacaX
HV Guru
HacaX

liitunud: 22.01.2004




sõnum 12.04.2009 17:30:47 vasta tsitaadiga

Minu jaoks räägib A:'st alustamise poolt see, et siis on 2 tähte rohkem partide jaoks. Ehkki jah, minusuguste kasutajate kontingent kes masinas rohkem kui viit-kuut parti omab ka parajalt väike ja ülejäänutele see argument tõenäoliselt ei loe (endal on koguaeg kasutuse kõik tähed C:'st O:'ni ning V: ja X:, kui aeg-ajalt ka P: ja W: käiku lähevad siis ongi suhteliselt kitsas käes icon_razz.gif )
Aga iseenesest võiks A: ja B: siiski jääda - hea teada et vahetatav ketas on kindla koha peal. Kui masinal flopiseadmeid pole siis võiks vabalt CD/DVD seade nende tähtede all maanduda

_________________
IMO & GPLed
Kommentaarid: 24 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 22
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 12.04.2009 18:22:26 vasta tsitaadiga

Renka: Täiesti otseselt puutub teemasse. Kuna näitab seda, et firma on ette arvestanud olukorraga, et on vaja "pimedast peast" mingi kindla, konkreetse väliseadme poole pöörduda. N-ö "Blind Flash" olukord. Tavakasutajal on lihtne, mugav, kui fläshimiseks on ekraanil pilt - aga, kui fläsh on "metsas" ja ekraanil "must pilt", mis siis saab. 8)

Samas "Blind Flash" - BIOS-i seadetele algasend, flopiseade (A) arvutile külge ja arvuti tööle. Tehakse jõuga fläsh A-kettalt, siis Restart ja ongi arvutil taas pilt ees olemas thumbs_up.gif
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
siinus
HV Guru
siinus

liitunud: 20.01.2007




sõnum 12.04.2009 18:28:49 vasta tsitaadiga

tahanteada, nimeta mulle mõni seade, mis seda nn "blind flash"'i toetab.
_________________
suck less | no slop grenade
Ma arvasin, et see oli Priit, aga tegelikult oli Tõnu,
Kommentaarid: 70 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
XYZ
HV Guru
XYZ

liitunud: 05.11.2001




sõnum 12.04.2009 18:31:37 vasta tsitaadiga

HacaX, mul tuleb meelde, et opsüssil on vähemalt flopyde puhul mõnikord hea ja mõnikord segav komme --- kui A-st ei leita loetavat flopyt, siis tahab opsüss ise B-seadet kasutada ja vastupidi.... See omadus võimaldab head trikki, et saab kopeerida ühes ja samas seadmes A-lt B-le andmeid.
Kommentaarid: 81 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 12 :: 56
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Renka
HV Guru
Renka

liitunud: 01.04.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.04.2009 18:31:45 vasta tsitaadiga

tahanteada, kuidas kurat see teemasse puutub?
_________________
There is no place like 127.0.0.1
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 1 :: 61
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
XYZ
HV Guru
XYZ

liitunud: 05.11.2001




sõnum 12.04.2009 18:34:07 vasta tsitaadiga

Renka kirjutas:
tahanteada, kuidas kurat see teemasse puutub?
...ehk sedaviisi, et mis häirib kõvaketaste/partide loendamist alustada A-st nagu kõige esimeses postituses seda küsiti.........
Kommentaarid: 81 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 12 :: 56
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Renka
HV Guru
Renka

liitunud: 01.04.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.04.2009 18:37:09 vasta tsitaadiga

See ei oe BIOSiga kuidagi seotud ju. Opsysteemis pannakse paika see kuidas ketast tähistatakse.
_________________
There is no place like 127.0.0.1
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 1 :: 61
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
XYZ
HV Guru
XYZ

liitunud: 05.11.2001




sõnum 12.04.2009 18:44:53 vasta tsitaadiga

See võimaldab sul jah käsitsi ümber mängida, kui sa seda niiväga tahad.
Kommentaarid: 81 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 12 :: 56
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Renka
HV Guru
Renka

liitunud: 01.04.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.04.2009 18:55:39 vasta tsitaadiga

XYZ, Ketaste tähistamine ei ole BIOSiga seotud ju. Asi on OSis kinni. Ma ei saa aru miks te üritate seda teemat siin BIOSi tasandile viia kui see ei ole sellega seotud.

Panin enne ühe lingi ka. Lugege: http://en.wikipedia.org/wiki/Drive_letter

_________________
There is no place like 127.0.0.1
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 1 :: 61
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
XYZ
HV Guru
XYZ

liitunud: 05.11.2001




sõnum 12.04.2009 19:07:54 vasta tsitaadiga

BIOS tasand lihtsalt teeb kaks esimest kettatähist veidi erinevaks teistest. Hea tahtmise juures oleks see võimalik ümber teha. Aga seda tahtmist tegijatel pole, tõenäoliselt parema ühtesobivuse nimel vanaga, "IBM PC compatible" järjepidevuse nimel.
Kommentaarid: 81 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 12 :: 56
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Üldfoorum »  Drive C:
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.