Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Fotograafia »  juttu AA akudest ja laadijatest märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
djelton
HV kasutaja
djelton

liitunud: 10.07.2007




sõnum 21.10.2008 21:06:36 vasta tsitaadiga

Olen valiku sees, sõber kasutab neid:
http://www.photopoint.ee/toode/13720/panasonic-akulaadija-bq392e-4x2100mah-infinium.html
siiamaani head olnud, pildistada saab palju(taal sama kaamera mis ml), igal patareil oma tuluke jne.
Aga mõtlesin, et kui juba sellest räägitud on:
http://www.photopoint.ee/toode/10335/panasonic-akulaadija-bq395-4x2600-mah.html
et kas ta ka parem, et tal on mahutavust rohkem, kuid puudub iga patarei jaoks tuluke.
VÕi hoopis:
http://www.photopoint.ee/toode/17339/panasonic-akulaadija-bq392e-42600-mah.html
tal naq iga jaoks oma tuluke ja suurem on kah naq.

et milline siis, kas see mis sõbral ära tõestatud juba või sama ainult suurema mahutavusega ja katse eksitusmeetodil?

_________________
WROMD.ee
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
namstoop
HV Guru
namstoop

liitunud: 05.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.10.2008 21:32:23 vasta tsitaadiga

djelton, Infiniumid on sellepärast väikese mahutavusega, et neil pole isetühjenemist. Ehket saad akud pikemaks ajaks ka ette laadida ja muretult kasutada.
_________________
verba volant, scripta manent
Hoiatus! Olen sinu postituses olevate lolluste ja nõmeduste vastu allergiline. Lolluste ilmnemisel võib kaasneda raskekujuline sarkastiline reaktsioon.
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Spacefly
Kreisi kasutaja
Spacefly

liitunud: 08.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.10.2008 21:32:36 vasta tsitaadiga

Infinium ehk eellaetud ehk seistes mittetühjenevad ongi täna 2100mAH. Samas imho teevad tavalistele iga kell ära.
Ehk antud valikust pole küsimustki millised osta.

_________________
Parim tegevus, kui und ei tule, on lambaid ja nende postitusi lugeda.
Kommentaarid: 63 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
djelton
HV kasutaja
djelton

liitunud: 10.07.2007




sõnum 21.10.2008 22:02:20 vasta tsitaadiga

oot, saan õieti aru, et need 2100 on mitte tyhjenevad
ja 2600 on tavalised?
Et ostan siis need 2100???

_________________
WROMD.ee
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
beastbeats
HV Guru
beastbeats

liitunud: 26.12.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.10.2008 22:42:44 vasta tsitaadiga

djelton, soovitaks Eneloop'e thumbs_up.gif
http://www2.renovaar.ee/kataloog/source/catalog.php?c=srch&ctg=Eneloop

_________________
Päevad lõpevad siis, kui lased neil minna...
Kommentaarid: 368 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 284
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
djelton
HV kasutaja
djelton

liitunud: 10.07.2007




sõnum 21.10.2008 22:58:55 vasta tsitaadiga

sorry, panasonik kindel värk seekord, ei taha riskida, oma lyhikese eluaja jooksul(sain jsut 16)olen juba raisanud tuhandeid kroone oma lollusest ja ka vanemate arahakotist, enam ei riski, võtan selle mis juba tõestanud end, et töötavad:D
_________________
WROMD.ee
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Ramones
HV Guru
Ramones

liitunud: 09.07.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.10.2008 00:21:43 vasta tsitaadiga

Need 2100mAh Infiniumid on hea valik. Ka ise kasutan neid ja olen väga rahul thumbs_up.gif
Kommentaarid: 76 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 75
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
marqs
HV veteran
marqs

liitunud: 06.12.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.10.2008 09:56:30 vasta tsitaadiga

djelton kirjutas:
/../ enam ei riski, võtan selle mis juba tõestanud end, et töötavad:D

muig, ja mõni teine eellaetud (a'la eneloop ) ei ole?
Kuigi see Pana kit on 4 eraldi kanaliga laadija kohta tõesti üsna hea hinnaga. Näiteks Renovaar küsib 4xAA Eneloop + 2ch laadija eest mõned kroonid rohkemgi.

Eellaetud akudega on muidu paar "tõsist" probleemi ka. Kui harvem pilti teha, kipub suht kergelt ununema, mitu klõpsu tagasi neid laetud sai, seega peaks teine komplekt kotis varuks olema. Ja siit tuleb kohe järgmine jama - kui just suurem asi süsteemiinimene pole, kipub meelest minema, kas varukomplekt on tühi või täis. Pärast paari selle teemalist peamurdmist ei tundugi Tamraci kottide punase sildiga taskud enam väga tobedad.

Hetkel olen kindel vaid selles, et viimase poole aasta jooksul ei ole ma laadijat üle 4 korra seina lükanud, krt peab ikka kohe koti sisu üle kontrollima ..

_________________
0xDEAD
0xBEEF
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
djelton
HV kasutaja
djelton

liitunud: 10.07.2007




sõnum 25.10.2008 12:57:30 vasta tsitaadiga

marqs, selles mõttes tõestanud, et need samad kindlad patareid on minu enda kaameras töötanud juba.
Aga sai siis ostetud ja paeb ütlema, et head patareid on, kui poest tulid, sai 1300 klõpsu teha, et akut tühjaks saada, oli pikk õhtu ja sain hakkama. icon_biggrin.gif

_________________
WROMD.ee
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
jerome
HV vaatleja

liitunud: 14.03.2006




sõnum 29.10.2008 04:43:05 akudest vasta tsitaadiga

djelton kirjutas:
sorry, panasonik kindel värk seekord, ei taha riskida, oma lyhikese eluaja jooksul(sain jsut 16)olen juba raisanud tuhandeid kroone oma lollusest ja ka vanemate arahakotist, enam ei riski, võtan selle mis juba tõestanud end, et töötavad:D


Ma ise kasutan eneloope, töötavad nii mis mühiseb. Kui leiad mõne foorumi, kus AA mõõdus akud-patareid teemaks, siis oma kogemusest võin öelda, et eneloop on neis reeglina eelistus number üks, siis tuleb tükk tühja maad ja edasi ülejäänud LSD brändid. Aga ei sul ega mul pole põhjust kahelda, et Panasonicu LSD-akud töötavad. Kindlasti töötavad. Lihtsalt vahemärkusena ütleks seda, et Panasonic neid ise ei tooda, tegu on rebrandiga.

namstoop kirjutas:
djelton, Infiniumid on sellepärast väikese mahutavusega, et neil pole isetühjenemist.


namstoop, ka LSD akud tühjenevad täiesti iseseisvalt.

marqs kirjutas:
Eellaetud akudega on muidu paar "tõsist" probleemi ka. Kui harvem pilti teha, kipub suht kergelt ununema, mitu klõpsu tagasi neid laetud sai, seega peaks teine komplekt kotis varuks olema. Ja siit tuleb kohe järgmine jama - kui just suurem asi süsteemiinimene pole, kipub meelest minema, kas varukomplekt on tühi või täis. Pärast paari selle teemalist peamurdmist ei tundugi Tamraci kottide punase sildiga taskud enam väga tobedad.


Varukomplekt on igal juhul mõistlik. Sa võid klõpse lugeda, aga akud sööb ka välk näiteks, või tehtud piltide vaatamine. Probleemist saad üle väga lihtsalt - kui komplekt saab tühjaks, siis varu sisse ja kohe koju jõudes tühjad laadima. Kui laetud, viska kotti tagasi. Mina teen nii ja siiamaani on kõik hästi. Samas ostsin akude hoidjad eri värvi, selle mõttega, et pistan tühjad teist värvi hoidjasse. Paraku ei püsi mul kunagi meeles, kuhu ma parajasti mis seisus akud pistsin.
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
namstoop
HV Guru
namstoop

liitunud: 05.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.10.2008 10:39:06 Re: akudest vasta tsitaadiga

jerome kirjutas:


namstoop, ka LSD akud tühjenevad täiesti iseseisvalt.




nojah küllap' nad ikka lõpuks tühjenevad ka, aga tempo pole vast eriti võrreldav tavaliste akudega.

_________________
verba volant, scripta manent
Hoiatus! Olen sinu postituses olevate lolluste ja nõmeduste vastu allergiline. Lolluste ilmnemisel võib kaasneda raskekujuline sarkastiline reaktsioon.
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Elari
HV vaatleja

liitunud: 27.03.2008




sõnum 29.10.2008 11:07:44 vasta tsitaadiga

jerome kirjutas:

Lihtsalt vahemärkusena ütleks seda, et Panasonic neid ise ei tooda, tegu on rebrandiga.


Millel põhineb sinu väide?

namstoop kirjutas:
jerome kirjutas:

namstoop, ka LSD akud tühjenevad täiesti iseseisvalt.

nojah küllap' nad ikka lõpuks tühjenevad ka, aga tempo pole vast eriti võrreldav tavaliste akudega.


Tootja lubab energia kadu kuni 10% aastas. Katsetanud ei ole, kuna akud ikkagi kasutuses icon_smile.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jerome
HV vaatleja

liitunud: 14.03.2006




sõnum 29.10.2008 16:14:22 vasta tsitaadiga

Elari kirjutas:
jerome kirjutas:

Lihtsalt vahemärkusena ütleks seda, et Panasonic neid ise ei tooda, tegu on rebrandiga.


Millel põhineb sinu väide?


LSD akusid toodavad väga vähesed firmad. Panasonic ei ole üks neist. Tsekka kasvõi wikipedia artiklit.
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Overkilla
HV veteran

liitunud: 11.04.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.10.2008 16:22:09 vasta tsitaadiga

Oleks vaja 12V või 18V NiCd laadijat. On sellist üldse olemas? 12V pliiakude laadijaga ei tohi ju neid laadida.
Kommentaarid: 97 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 6 :: 2 :: 80
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
A.S.
HV Guru

liitunud: 27.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.10.2008 17:22:06 vasta tsitaadiga

Overkilla kirjutas:
Oleks vaja 12V või 18V NiCd laadijat. On sellist üldse olemas? 12V pliiakude laadijaga ei tohi ju neid laadida.

Eestis asuvate poodide mingi nimekiri: http://shop.pistik.com/
Netipoe pool neil praktiliselt ühelgi ei tööta, tuleb kas kirjutada, helistada või kohapeale minna, aga vajalikku asja peaksid nad küll kõik müüma.
Kaks alumist linki on foorumid, sealt saad soovi korral mõne kasutatud laadija osta.
Või osta Saksamaalt, näiteks http://shop.lindinger.at/index.php?cPath=1335_1358&sort=4a&language=en

 
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Duckhead
HV veteran
Duckhead

liitunud: 07.02.2003




sõnum 30.10.2008 00:42:54 vasta tsitaadiga

suvalise akutrelli laadija teed omale ümber icon_wink.gif
_________________
ÄRA KOORMA PENSIONIKASSAT, SURE ÕIGEAEGSELT!!!
Kommentaarid: 74 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 68
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
NoMilleks
HV kasutaja

liitunud: 04.04.2007




sõnum 30.10.2008 21:12:00 vasta tsitaadiga

Oman mingit Duracelli laadijat, mudeliks on märgitud CEF14KTNEU. Output on 5,6V DC 360mA (4 AA NiMH) ja 2,8V DC 160mA (2 AAA NiMH). Hinda ei mäleta, manuaal ammu kadunud. Mäletan, et juttu oli seal mingist trickle charging'ust, arvan, et see riistapuu kontrollib ka aku laetuse taset, mitte ei lõpeta laadimist ajaliselt. Oskab keegi veel selle aparaadi kohta midagi kosta. Kas see klots kõlbaks ka eneloop akude laadimiseks?
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
A.S.
HV Guru

liitunud: 27.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.10.2008 22:53:05 vasta tsitaadiga

http://www.professional.duracell.com/product_data/nmh_chargers/datasheets/RC_CEF14KTN_OS.pdf
Ega äkki see pole? Sellel küll paistab ka taimer lisaks olevat. Sellise laadimisvoolu korral laadimise lõpuaega lihtsalt raske määrata ja taimer päästab kõige hullemast. Mis aga eneloop'i puutub, siis pole vahet. Kui varem said oma akud laetud, siis saad ka nüüd (mitte eriti hästi, aga saad).

 
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
NoMilleks
HV kasutaja

liitunud: 04.04.2007




sõnum 31.10.2008 06:23:41 vasta tsitaadiga

See ta on jah. Siiani olengi seda kasutanud ainult mingisuguste GP 950 mAh AAA akude laadimiseks mp3 pleieri jaoks. Pool aastat või natuke enam kasutasin aktiivselt, peale seda pole enam viitsinud eriti kasutada. Igatajes akud pidasid kõik see aeg väga korralikult. Kuna need akud olid tükk aega riiulis kopitanud, siis ühe korra ma nad ikkagi panin laadima. Ja laadis oma pool päeva ja kauemgi vist neid, muidu on ikka 5 tunniga hakkama saanud. Paar korda pistetud akud laadima ka pooltühjalt (ei olnud aega neid tühjaks ruunata), siis laadis küll umbes kolme tunniga täis. Ju ta siis kuidagi ikka kontrollib aku laetuse taset.
PS. Kas neil uute põlvkonna NiMH akudel (eneloop, Infinium, ReCyko) seda mäluefekti ka esineb? Kui ikka avastad, et kaamera akud on poole jagu tühjad ning järgmised paar päeva on vaja kodunt eemal pildistada, siis pole ju aega hakata neid kõigest hingest tühjaks pumpama, vaid panen ikka laadima, et hommikul hea hooletu võtta oleks.
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
A.S.
HV Guru

liitunud: 27.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.10.2008 10:27:38 vasta tsitaadiga

Casanova kirjutas:
Ju ta siis kuidagi ikka kontrollib aku laetuse taset.
PS. Kas neil uute põlvkonna NiMH akudel (eneloop, Infinium, ReCyko) seda mäluefekti ka esineb?

Eks ta üritab kontrollida küll, kui hästi see aga suuremahuliste akude korral õnnestub, seda ei tea. Mis aga mäluefekti puudutab, siis tänapäeval kõik tootjad juba pikemat aega üksmeelselt väidavad, et nende NiMH akudel seda ei esine. Ise tead, kas usud seda juttu või mitte.

 
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jaank
HV veteran

liitunud: 14.01.2007




sõnum 31.10.2008 13:34:10 vasta tsitaadiga

Hehee, ma tõesti tahan näha NIMH akut millel MITTE MINGIT mälueffekti ei esine.
Kommentaarid: 63 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 57
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
NoMilleks
HV kasutaja

liitunud: 04.04.2007




sõnum 31.10.2008 15:46:35 vasta tsitaadiga

Selle mäluefekti seisukohalt olen ma päris segaduses, sest osa väidab, et see on probleemiks, teised jällegi väidavad, et seda pole. Seepärast ma ei teagi, mida uskuda. Sõber väitis küll korra, et tal pole ka alati aega oodata, kuni tal kaameras NiMH pulgad tühjaks saavad, seega on ta aeg-ajalt need pooltühjalt laadima pistnud, kusjuures pole enda sõnul täheldanud, et ühe laadimiskorraga vähem pilte saaks teha.
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
A.S.
HV Guru

liitunud: 27.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.10.2008 16:31:43 vasta tsitaadiga

Selle probleemi pärast pole vaja eriti pead vaevata. Kui ikka on vaja poole pealt laadida, siis laed. Ega see mäluefekt pole reegel, et jätad korra aku korralikult tühjendamata ja ongi õnnetus käes. Mäluefekt võib mõnikord mõnel akul tekkida, aga ei pruugi. Minumeelest keegi ei teagi seda täpselt, miks see mõnikord tekib ja mõnikord (enamikel juhtudel) ei teki.
Kui hirm tõesti suur, siis osta laadija, mis suudab akud korralikult täis laadida ja oskab akusid vajadusel ka tühjendada. Viletsa laadijaga akude ülelaadimine rikub akut palju suurema tõenäosusega.

 
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
NoMilleks
HV kasutaja

liitunud: 04.04.2007




sõnum 31.10.2008 18:01:48 vasta tsitaadiga

No ma ise kaldun ka uskuma, et teda võib esineda, kuid nõrgalt. Et siis pooltühjade akude laadima paneks otseselt halba ei tee, kuid aku tervise huvides on soovitatav aeg-ajalt korraldada paar täielikku laadimistsüklit. Niimoodi olen mina nüüdseks aru saanud.
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
raamat
HV Guru
raamat

liitunud: 28.11.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.11.2008 13:54:02 vasta tsitaadiga

marqs kirjutas:

Eellaetud akudega on muidu paar "tõsist" probleemi ka. Kui harvem pilti teha, kipub suht kergelt ununema, mitu klõpsu tagasi neid laetud sai, seega peaks teine komplekt kotis varuks olema. Ja siit tuleb kohe järgmine jama - kui just suurem asi süsteemiinimene pole, kipub meelest minema, kas varukomplekt on tühi või täis. Pärast paari selle teemalist peamurdmist ei tundugi Tamraci kottide punase sildiga taskud enam väga tobedad.


Mul on kombeks enne kasutamist akude laetus ampermeetriga üle kontrollida ning vajadusel on kaasas ka laetud varukomplekt. Sedasi saab tuvastada ka komplektist kehva aku olemasolu, mis on oluline, sest kui näiteks kolmest elemendist üks saba annab, ei ole ka teiste laetusest tolku ning kehvasid NiMH akusid on sattunud nii Ansmanni kui ka GP toodangust. Mis tühjenemisesse puutub, siis olen ise ka läinud üle uuemate peale, sest tavaliste NiMH isetühjenemine häirib eriti kui neid on palju.

_________________
M: APC Smart-UPS SC 1000VA 230V - 2U Rackmount/Tower, SC1000I. Musta värvi. Akudeta. 150EUR
Kommentaarid: 359 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 276
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
NoMilleks
HV kasutaja

liitunud: 04.04.2007




sõnum 15.12.2008 16:40:17 vasta tsitaadiga

Niisiis, sai ka tellitud TechnoLine BC 900 iCharger. Kaasas olnud akudele kütsin kohe 500 mA peale, kusjuures üks neist sai voolu ainult pool tundi, siis näitas laadija "full". NiMH akudel vist ongi see pinge laadimise ajal ebastabiilsem, kui NiCd akudel ning mingi juhuslik pingelangus eksitas laadijat ning pani ta arvama, et see aku on täis, arvan ma. Keerasin siis laadimisvoolu 700 mA peale, suurema laadimisvooluga olla ka pinge jälgimine hõlpsam. Samuti aitas see laadija ellu äratada ühed vanad AAA mõõdus GP akud, 1000 mAh. Test näitas neil mahutavuseks midagi 300-400 mAh vahel, peale refreshi sai mõlema mahutavuseks 800 mAh, mis on vist päris hea. thumbs_up.gif
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
vull
HV veteran

liitunud: 27.02.2004




sõnum 15.12.2008 17:49:23 vasta tsitaadiga

2 sotti
http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.4172

_________________
Kommentaarid: 46 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 43
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
raamat
HV Guru
raamat

liitunud: 28.11.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.12.2008 19:53:16 vasta tsitaadiga

EDIT:
Boo... siin olid tähelepanekud AA ja AAA akude laadimisel saadud mAh näitudest, mida laadija kasutusjuhend nimetab "accumulated capacity" ning mida mõõdetakse laadimise käigus kuni aku saab täis. Ei üritanudki samavääristada seda tühjendamisel mõõtmisega ning nende mõõtmiste erinevus on niigi ilmselge.

Sõna mahtuvus kasutamine antud näitude puhul tekitas poleemikat.

Kuna ma ei viitsi sel teemal enam jahuda, siis korjasin oma uitmõtted lihtsalt ära.

_________________
M: APC Smart-UPS SC 1000VA 230V - 2U Rackmount/Tower, SC1000I. Musta värvi. Akudeta. 150EUR


viimati muutis raamat 16.12.2008 23:18:55, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 359 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 276
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
A.S.
HV Guru

liitunud: 27.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.12.2008 21:13:51 vasta tsitaadiga

raamat kirjutas:
Ma arvan, et mahtuvust mõõdetakse selle järgi, kui palju sinna laadimise käigus vurtsu sisse pannakse

Valesti arvad, selle järgi saad vaid hinnata, palju energiast laadimisel kaduma läheb (soojuseks jms). Tegeliku mahutavuse saad teada ikkagi täielikult täislaetud aku tühjendamisel. Mida väiksema vooluga tühjendad, seda rohkem energiat kätte saad.

 
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
NoMilleks
HV kasutaja

liitunud: 04.04.2007




sõnum 15.12.2008 22:36:06 vasta tsitaadiga

raamat, üldjuhul ei mahuta akud kunagi rohkem, kui neile märgitud on. Siiski, mõni milliampertund võib ju rohkem olla, aga kindlasti ei saa 600 mAh akude mahutavus olla 900 mAh jne. Kui Sa enda arust mõõtsid akude mahutavust laadimisvoolu laadimisajaga korrutades, siis sellised arvud tulid sellest, et laadimisel muundub osa sisselastavast energiast lihtlabaseks soojuseks. Teisisõnu, näiteks 1000 mAh akude täislaadimiseks 1000 mA voolutugevuse juures pead kannatama umbes 1,5 tundi.
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
raamat
HV Guru
raamat

liitunud: 28.11.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.12.2008 01:25:02 vasta tsitaadiga

EDIT: Paistab, et keegi ei saanud nagunii aru, millest ma kirjutada tahtsin... vähemalt ise tean.
_________________
M: APC Smart-UPS SC 1000VA 230V - 2U Rackmount/Tower, SC1000I. Musta värvi. Akudeta. 150EUR


viimati muutis raamat 16.12.2008 23:21:00, muudetud 2 korda
Kommentaarid: 359 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 276
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
NoMilleks
HV kasutaja

liitunud: 04.04.2007




sõnum 16.12.2008 01:25:55 vasta tsitaadiga

raamat, kas sa lisaks ampermeetrile mingi koormuse ka juurde lisad või lasedki tühipalja ampermeetriga? See on sama hea, kui aku lühistamine, ning head see kindlasti ei tee.
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
A.S.
HV Guru

liitunud: 27.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.12.2008 09:19:02 vasta tsitaadiga

raamat kirjutas:
A.S. kirjutas:
raamat kirjutas:
Ma arvan, et mahtuvust mõõdetakse selle järgi, kui palju sinna laadimise käigus vurtsu sisse pannakse

Valesti arvad, selle järgi saad vaid hinnata, palju energiast laadimisel kaduma läheb (soojuseks jms). Tegeliku mahutavuse saad teada ikkagi täielikult täislaetud aku tühjendamisel. Mida väiksema vooluga tühjendad, seda rohkem energiat kätte saad.

Ma arvan, et ma ei arva valesti. Ma räägin konkreetse laadija mõõtmisprotsessist. Panen laadima ja number kasvab kuni aku saab "täis". Sinu viimase lause kohta ma ju vihjasin ka, et erinev mõõtmistulemus võib sõltuda tühjendamise/laadimise ampritest.

Sa tahad öelda, et see laadija tühjendamisel mahutavust ei möödagi? Suurem küll seda teeb. Laadimisel loomulikult number kasvab, see pole aga aku mahutavus, vaid energiahulk, mida laadija on üritanud akusse "suruda". Mahutavust mõõdetakse siiski vaid aku tühjendamisel, õigemini mõõta võid sa kuidas tahes, aku peale kirjutatakse ikkagi vaid tühjendamisel saadud suurus. Millise tühjendamisvooluga mõõtes see suurus on saadud, seda akutootjad üldjuhul ei varja, viitsi vaid lugeda.

 
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
NoMilleks
HV kasutaja

liitunud: 04.04.2007




sõnum 16.12.2008 13:10:37 vasta tsitaadiga

raamat kirjutas:
Ma arvan, et ma ei arva valesti. Ma räägin konkreetse laadija mõõtmisprotsessist. Panen laadima ja number kasvab kuni aku saab "täis".

See number kasvabki akul märgitust suuremaks sellepärast, et laadimisel tuleb akusse sööta tunduvalt suurem energiahulk, kui aku ise on võimeline välja andma, sest osa laadimisvoolust muutub ju soojuseks, ülejäänud siis keemiliseks energiaks. 1000mAh aku laadimisel võib laadija tõesti näidata, et seal on miski 1500mAh, tegelikkuses ei anna aku välja oluliselt rohkem, kui 1000mAh. Ma ei arvagi, et aku reaalne mahutavus ei saa olla suurem akul märgitust. Mõnevõrra võib see ju suurem olla, kuid kindlasti mitte kahekordselt.
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
raamat
HV Guru
raamat

liitunud: 28.11.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.12.2008 13:59:10 vasta tsitaadiga

EDIT: võib olla kunagi räägime ka sellest, mida mina silmas pidasin
_________________
M: APC Smart-UPS SC 1000VA 230V - 2U Rackmount/Tower, SC1000I. Musta värvi. Akudeta. 150EUR


viimati muutis raamat 16.12.2008 23:22:21, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 359 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 276
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
virks
HV Guru

liitunud: 19.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.12.2008 14:12:37 vasta tsitaadiga

See palju laadimisel eneriat kulutatakse ei ole kindlasti aku mahutavus. Laadija võib näidata mitu Ah ta laadimise käigus akusse pressis, aga seda ei saa kuidagi nimetada aku mahutavuseks.
Aku mahutavust saab mõõta AINULT akut tühjendades.
Kommentaarid: 526 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 420
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
A.S.
HV Guru

liitunud: 27.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.12.2008 14:33:03 vasta tsitaadiga

raamat kirjutas:
või refresh

Selle puhul mõõdetakse ikka tühjakslaadimisel saadud mahutavust ja see "refresh" toimub seni, kuni tühjendamisel mõõdetud mahutavus enam ei kasva (vähemalt BC900 korral). Siis laetakse aku uuesti täis ja seda laadimisel tekkinud mAh-d ei näidata, ees seisab viimase tühjendamise näit.

raamat kirjutas:
Idee poolest oleks huvitav võrrelda "accumulated capacity" ja "capacity determined in discharging" suhteid

Selle suhte suurenemise järgi saad teada kui akuga hakkab midagi "ebameeldivat" juhtuma, ei taha teine enam hästi voolu sisse võtta ja aeg oleks jälle üks "refresh" teha või uus aku osta.
Ja veel üks kord

virks kirjutas:
Aku mahutavust saab mõõta AINULT akut tühjendades.

Laadimisel mõõdetud suurus EI OLE aku mahutavus.

 
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
NoMilleks
HV kasutaja

liitunud: 04.04.2007




sõnum 16.12.2008 17:15:26 vasta tsitaadiga

raamat kirjutas:
OK, oleksin võinud esitada täpsustava küsimuse, et kas mõõtmised olid võrreldavad? Et kas mõlemad tulemused olid ikka TEST reshiimiga? Kui 400 mAh näitas TEST ja 800 mAh näitas refresh, siis olnuks mõõtmismetoodika erinev. Tegelikult võis ikka oletada, ju inimene ikka mõõtis ühtemoodi, aga millest siis ikkagi selline mahtuvuste erinevus.

Esimesel korral näitas testrežiim mõlema aku mahutavuseks midagi 300-400 mAh vahel. Peale refreshi ei viitsinud tõepoolest hakata testi tegema, uskusin seda 800 mAh numbrit, sest refreshi käigus jälgisin ka laadimise ja tühjakslaadimise aegu ning viimases tsüklis jäi tühjakslaadimise ajaks 250 mA voolutugevuse juures törts üle 3 tunni. Seega on see 800 mAh minu arust ka usutav tulemus.
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
A.S.
HV Guru

liitunud: 27.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.12.2008 17:32:36 vasta tsitaadiga

Casanova kirjutas:
uskusin seda 800 mAh numbrit

ja õigesti tegid

 
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SCREAMER
HV Guru
SCREAMER

liitunud: 08.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.02.2009 20:05:45 Re: Maha/Powerex MH-C9000 vasta tsitaadiga

sai endale samasugune soetatud,
keegi oskab soovitada,
laadimise ja mahalaadimise MAHid
äkki on on olemas mingi valem, kiirus ei ole olunine, oluline kvaliteet/vastupidavus
indrekinz kirjutas:
Selline laadija ka asjalik - Maha/Powerex MH-C9000 WizardOne Charger-Analyzer for 4 AA / AAA

_________________
[img:]https://foorum.hinnavaatlus.ee/images/200x40_HV.gif[/img:]
Kommentaarid: 441 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 2 :: 393
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
A.S.
HV Guru

liitunud: 27.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.02.2009 11:28:25 Re: Maha/Powerex MH-C9000 vasta tsitaadiga

Soovituslik (akutootjate soovitus) laadimisvool asub vahemikus 0.5...1.0C, sest siis laadimise lõpus pinge langeb. See konkreetne laadija peab laadimise lõpuks 5mV pingevähenemist. Väiksema voolu korral seda nn "negatiivset deltat" ei teki ja aku laadimine lülitatakse välja, kui aku pinge üritab minna üle 1.47V. Kas kasutad laadimisvoolu alumist või ülemist otsa, sõltub akude olukorrast. Vanemad akud on soovitav laadida väiksema vooluga (0.5C), kuna temperatuur võib liialt tõusta ja laadimine lõpetetakse enneaegselt (temperatuuri alanedes uuesti laadima ei hakata). Mitte üle 0.5C on soovituslik ka LSD akude korral.
Kui kiirus pole oluline, siis laed 0.1C või väiksema vooluga. Saab aku korralikult täis ja tänapäevast akut ei tohiks see kuidagi kahjustada. Näiteks GP väidab: "GP NiMH batteries can be continuously charged at 0.1C rate for one year without leakage or deformation."
Tühjendamisega on aga lood nii, et mida väiksema vooluga tühjendad, seda tühjemaks aku saad.
 
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
henry1992
HV kasutaja

liitunud: 01.09.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.03.2009 14:42:48 vasta tsitaadiga

milliseid akusi soovitate http://www.photopoint.ee/toode/16796/pentax-k200d-1855-ii.html sellisele kaamerale.
Kommentaarid: 32 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 31
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Spacefly
Kreisi kasutaja
Spacefly

liitunud: 08.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.03.2009 14:52:02 vasta tsitaadiga

Suvalisi eellaetud/ise mittetühjenevaid (2100mAH ja loomulikult veidi tühjeneb) AA akusid 2 komplekti.
_________________
Parim tegevus, kui und ei tule, on lambaid ja nende postitusi lugeda.
Kommentaarid: 63 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
beastbeats
HV Guru
beastbeats

liitunud: 26.12.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.03.2009 18:59:15 vasta tsitaadiga

Spacefly kirjutas:
Suvalisi eellaetud/ise mittetühjenevaid (2100mAH ja loomulikult veidi tühjeneb) AA akusid 2 komplekti.

Nt. Sanyo Eneloop, on küll 2000 mAh aga thumbs_up.gif

_________________
Päevad lõpevad siis, kui lased neil minna...
Kommentaarid: 368 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 284
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bigmarx
HV Guru
bigmarx

liitunud: 06.09.2002




sõnum 02.03.2009 00:07:53 vasta tsitaadiga

bigmarx kirjutas:
beastbeats kirjutas:
Panasonic'u välistaks, näiteks selle icon_question.gif
http://www.photopoint.ee/toode.php?id=10335


Mina kasutan seda komplekti juba üle aasta ja ei saa öelda, et vilets oleks.

Nüüd on mul selle komplektiga väike häda. Nimelt kaks akut on nagu "surnud": võtan laetud akud laadijast, panen käsigps seadmesse ja need akud peavad seal vastu umbes kümme minutit, siis on tühjad ja aparaat paneb pildi tasku. Kahe teise akuga on tööaeg umbes paarkümmend tundi. Mõlemad paarid on märgistatud, mõlemaid on laetud sama laadijaga, mõlemad on sama vanad (ca poolteist aastat) ja töötanud/laetud umbes samapalju.
Mõlemal paaril on peale laadimist sama volt sees, peale tühjaks saamist pole mõõtnud.
Varem pole sellist asja nagu täheldanud, tavaliselt hakkavad akud järk-järgult halvemini pidama.

_________________
"Kes naerab viimasena? Ma olen siis teie järel!"
Kommentaarid: 485 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 1 :: 385
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
A.S.
HV Guru

liitunud: 27.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.03.2009 17:30:24 vasta tsitaadiga

Kui akud ülearu tühjaks on saanud, siis hiljem laadija võib tõesti akude laadimise üsna ruttu ära lõpetada. Mul seinakella sees LSD akud (4tk, no ei viitsi patareisid osta) ja laen mingi 2x aastas, siis kui muusika vaiksemaks jääma hakkab. Kord aga jäin asjaga hiljaks ja kahel akul kukkus pinge alla 0.6V. -deltaV järgi laadides läks vaid mingi 10...15% voolu sisse, siis laadimine lõpetati. Tegin veidi trenni (mingi 4 tsüklit vist) ja sain kõik 2000mAh+ jälle ilusasti tagasi, sisetakistusel polnud ka häda midagi. Saab ka ilma trennita, peab vaid 0.1C vooluga 16h laadima ja ilma igasugu pingekontrollita, umbes sama teeb välja.
Mõnda normaalse laadijaga sõpra pole, teeb korraliku laadimise/tühjendamise ja mõõdab akude mahutavused ning sisetakistused ka ära. Kui veab, siis võib neist veel asjagi saada, kuigi uued akud ilmselt ei maksa nii palju, et paarist akust probleemi teha.
 
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pocketman
HV vaatleja
pocketman

liitunud: 19.01.2004




sõnum 04.03.2009 23:09:22 vasta tsitaadiga

Mida ütlete Varta Eveready 2100mah akude kohta? Need ju kah kuuluvad sinna mitteisetühjenevate akude klassi. Hind on ca 89.- 2 tüki eest. Ise olen nendest ehitanud raadiosaatjale uue "aku", kuna kasutust sellel on suht vähe, siis täit ettekujutust ei ole saanud. Arvata võib et Eneloopidele ja Infiniumitele jääb alla. Aga kas kellelgi on nende akude kasutamise kohta fotokas või välgus miskit kogemust?
Kommentaarid: 9 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 9
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
riinukas
HV vaatleja

liitunud: 01.04.2009




sõnum 01.04.2009 09:17:00 vasta tsitaadiga

Ostsin sellise ilusa asja http://www.photopoint.ee/toode/17155/panasonic-akulaadija-bq829-4x2100-mah-infinium.html

Proovisin akusid fotokasse, et mine sa tea äkki on laetud. Vilgutas aku märki, panin ikkagi laadima, võtsin siis välja ikka vilgutab.

Siis loen netist, et hoopis eellaetud akudega tegu, siis vahetasin akud ära, st selle mis oli paremal panin vasakule ja mis oli vasakul panin paremale. Nüüd justkui töötab.

Mida siis sellest nüüd arvata? ...
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
beastbeats
HV Guru
beastbeats

liitunud: 26.12.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.04.2009 11:03:48 vasta tsitaadiga

riinukas, icon_eek.gif
Aprillinali vä icon_rolleyes.gif

_________________
Päevad lõpevad siis, kui lased neil minna...
Kommentaarid: 368 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 284
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
virks
HV Guru

liitunud: 19.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.04.2009 11:24:16 vasta tsitaadiga

tsitaat:
Mida siis sellest nüüd arvata? ...
Ehk vajavad kontaktid puhastamist?
Kommentaarid: 526 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 420
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Fotograafia »  juttu AA akudest ja laadijatest mine lehele eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.