|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
djelton
HV kasutaja

liitunud: 10.07.2007
|
|
| Kommentaarid: 10 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
10 |
|
| tagasi üles |
|
 |
namstoop
HV Guru

liitunud: 05.11.2001
|
21.10.2008 21:32:23
|
|
|
djelton, Infiniumid on sellepärast väikese mahutavusega, et neil pole isetühjenemist. Ehket saad akud pikemaks ajaks ka ette laadida ja muretult kasutada.
_________________ verba volant, scripta manent
Hoiatus! Olen sinu postituses olevate lolluste ja nõmeduste vastu allergiline. Lolluste ilmnemisel võib kaasneda raskekujuline sarkastiline reaktsioon. |
|
| Kommentaarid: 72 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
1 :: |
63 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Spacefly
Kreisi kasutaja

liitunud: 08.11.2001
|
21.10.2008 21:32:36
|
|
|
Infinium ehk eellaetud ehk seistes mittetühjenevad ongi täna 2100mAH. Samas imho teevad tavalistele iga kell ära.
Ehk antud valikust pole küsimustki millised osta.
_________________ Parim tegevus, kui und ei tule, on lambaid ja nende postitusi lugeda. |
|
| Kommentaarid: 63 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
60 |
|
| tagasi üles |
|
 |
djelton
HV kasutaja

liitunud: 10.07.2007
|
21.10.2008 22:02:20
|
|
|
oot, saan õieti aru, et need 2100 on mitte tyhjenevad
ja 2600 on tavalised?
Et ostan siis need 2100???
_________________ WROMD.ee |
|
| Kommentaarid: 10 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
10 |
|
| tagasi üles |
|
 |
beastbeats
HV Guru

liitunud: 26.12.2006
|
|
| Kommentaarid: 368 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
284 |
|
| tagasi üles |
|
 |
djelton
HV kasutaja

liitunud: 10.07.2007
|
21.10.2008 22:58:55
|
|
|
sorry, panasonik kindel värk seekord, ei taha riskida, oma lyhikese eluaja jooksul(sain jsut 16)olen juba raisanud tuhandeid kroone oma lollusest ja ka vanemate arahakotist, enam ei riski, võtan selle mis juba tõestanud end, et töötavad:D
_________________ WROMD.ee |
|
| Kommentaarid: 10 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
10 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ramones
HV Guru

liitunud: 09.07.2004
|
22.10.2008 00:21:43
|
|
|
Need 2100mAh Infiniumid on hea valik. Ka ise kasutan neid ja olen väga rahul
|
|
| Kommentaarid: 76 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
75 |
|
| tagasi üles |
|
 |
marqs
HV veteran

liitunud: 06.12.2001
|
25.10.2008 09:56:30
|
|
|
| djelton kirjutas: |
| /../ enam ei riski, võtan selle mis juba tõestanud end, et töötavad:D |
muig, ja mõni teine eellaetud (a'la eneloop ) ei ole?
Kuigi see Pana kit on 4 eraldi kanaliga laadija kohta tõesti üsna hea hinnaga. Näiteks Renovaar küsib 4xAA Eneloop + 2ch laadija eest mõned kroonid rohkemgi.
Eellaetud akudega on muidu paar "tõsist" probleemi ka. Kui harvem pilti teha, kipub suht kergelt ununema, mitu klõpsu tagasi neid laetud sai, seega peaks teine komplekt kotis varuks olema. Ja siit tuleb kohe järgmine jama - kui just suurem asi süsteemiinimene pole, kipub meelest minema, kas varukomplekt on tühi või täis. Pärast paari selle teemalist peamurdmist ei tundugi Tamraci kottide punase sildiga taskud enam väga tobedad.
Hetkel olen kindel vaid selles, et viimase poole aasta jooksul ei ole ma laadijat üle 4 korra seina lükanud, krt peab ikka kohe koti sisu üle kontrollima ..
_________________ 0xDEAD
0xBEEF |
|
| Kommentaarid: 28 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
27 |
|
| tagasi üles |
|
 |
djelton
HV kasutaja

liitunud: 10.07.2007
|
25.10.2008 12:57:30
|
|
|
marqs, selles mõttes tõestanud, et need samad kindlad patareid on minu enda kaameras töötanud juba.
Aga sai siis ostetud ja paeb ütlema, et head patareid on, kui poest tulid, sai 1300 klõpsu teha, et akut tühjaks saada, oli pikk õhtu ja sain hakkama.
_________________ WROMD.ee |
|
| Kommentaarid: 10 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
10 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jerome
HV vaatleja
liitunud: 14.03.2006
|
29.10.2008 04:43:05
akudest |
|
|
| djelton kirjutas: |
| sorry, panasonik kindel värk seekord, ei taha riskida, oma lyhikese eluaja jooksul(sain jsut 16)olen juba raisanud tuhandeid kroone oma lollusest ja ka vanemate arahakotist, enam ei riski, võtan selle mis juba tõestanud end, et töötavad:D |
Ma ise kasutan eneloope, töötavad nii mis mühiseb. Kui leiad mõne foorumi, kus AA mõõdus akud-patareid teemaks, siis oma kogemusest võin öelda, et eneloop on neis reeglina eelistus number üks, siis tuleb tükk tühja maad ja edasi ülejäänud LSD brändid. Aga ei sul ega mul pole põhjust kahelda, et Panasonicu LSD-akud töötavad. Kindlasti töötavad. Lihtsalt vahemärkusena ütleks seda, et Panasonic neid ise ei tooda, tegu on rebrandiga.
| namstoop kirjutas: |
| djelton, Infiniumid on sellepärast väikese mahutavusega, et neil pole isetühjenemist. |
namstoop, ka LSD akud tühjenevad täiesti iseseisvalt.
| marqs kirjutas: |
| Eellaetud akudega on muidu paar "tõsist" probleemi ka. Kui harvem pilti teha, kipub suht kergelt ununema, mitu klõpsu tagasi neid laetud sai, seega peaks teine komplekt kotis varuks olema. Ja siit tuleb kohe järgmine jama - kui just suurem asi süsteemiinimene pole, kipub meelest minema, kas varukomplekt on tühi või täis. Pärast paari selle teemalist peamurdmist ei tundugi Tamraci kottide punase sildiga taskud enam väga tobedad. |
Varukomplekt on igal juhul mõistlik. Sa võid klõpse lugeda, aga akud sööb ka välk näiteks, või tehtud piltide vaatamine. Probleemist saad üle väga lihtsalt - kui komplekt saab tühjaks, siis varu sisse ja kohe koju jõudes tühjad laadima. Kui laetud, viska kotti tagasi. Mina teen nii ja siiamaani on kõik hästi. Samas ostsin akude hoidjad eri värvi, selle mõttega, et pistan tühjad teist värvi hoidjasse. Paraku ei püsi mul kunagi meeles, kuhu ma parajasti mis seisus akud pistsin.
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
namstoop
HV Guru

liitunud: 05.11.2001
|
29.10.2008 10:39:06
Re: akudest |
|
|
| jerome kirjutas: |
namstoop, ka LSD akud tühjenevad täiesti iseseisvalt.
|
nojah küllap' nad ikka lõpuks tühjenevad ka, aga tempo pole vast eriti võrreldav tavaliste akudega.
_________________ verba volant, scripta manent
Hoiatus! Olen sinu postituses olevate lolluste ja nõmeduste vastu allergiline. Lolluste ilmnemisel võib kaasneda raskekujuline sarkastiline reaktsioon. |
|
| Kommentaarid: 72 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
1 :: |
63 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Elari
HV vaatleja
liitunud: 27.03.2008
|
29.10.2008 11:07:44
|
|
|
| jerome kirjutas: |
Lihtsalt vahemärkusena ütleks seda, et Panasonic neid ise ei tooda, tegu on rebrandiga. |
Millel põhineb sinu väide?
| namstoop kirjutas: |
| jerome kirjutas: |
namstoop, ka LSD akud tühjenevad täiesti iseseisvalt.
|
nojah küllap' nad ikka lõpuks tühjenevad ka, aga tempo pole vast eriti võrreldav tavaliste akudega. |
Tootja lubab energia kadu kuni 10% aastas. Katsetanud ei ole, kuna akud ikkagi kasutuses
|
|
| tagasi üles |
|
 |
jerome
HV vaatleja
liitunud: 14.03.2006
|
29.10.2008 16:14:22
|
|
|
| Elari kirjutas: |
| jerome kirjutas: |
Lihtsalt vahemärkusena ütleks seda, et Panasonic neid ise ei tooda, tegu on rebrandiga. |
Millel põhineb sinu väide?
|
LSD akusid toodavad väga vähesed firmad. Panasonic ei ole üks neist. Tsekka kasvõi wikipedia artiklit.
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Overkilla
HV veteran
liitunud: 11.04.2004
|
29.10.2008 16:22:09
|
|
|
| Oleks vaja 12V või 18V NiCd laadijat. On sellist üldse olemas? 12V pliiakude laadijaga ei tohi ju neid laadida.
|
|
| Kommentaarid: 97 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
6 :: |
2 :: |
80 |
|
| tagasi üles |
|
 |
A.S.
HV Guru
liitunud: 27.10.2003
|
29.10.2008 17:22:06
|
|
|
| Overkilla kirjutas: |
| Oleks vaja 12V või 18V NiCd laadijat. On sellist üldse olemas? 12V pliiakude laadijaga ei tohi ju neid laadida. |
Eestis asuvate poodide mingi nimekiri: http://shop.pistik.com/
Netipoe pool neil praktiliselt ühelgi ei tööta, tuleb kas kirjutada, helistada või kohapeale minna, aga vajalikku asja peaksid nad küll kõik müüma.
Kaks alumist linki on foorumid, sealt saad soovi korral mõne kasutatud laadija osta.
Või osta Saksamaalt, näiteks http://shop.lindinger.at/index.php?cPath=1335_1358&sort=4a&language=en
|
|
| Kommentaarid: 34 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
34 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Duckhead
HV veteran

liitunud: 07.02.2003
|
30.10.2008 00:42:54
|
|
|
suvalise akutrelli laadija teed omale ümber
_________________ ÄRA KOORMA PENSIONIKASSAT, SURE ÕIGEAEGSELT!!! |
|
| Kommentaarid: 74 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
0 :: |
68 |
|
| tagasi üles |
|
 |
NoMilleks
HV kasutaja
liitunud: 04.04.2007
|
30.10.2008 21:12:00
|
|
|
| Oman mingit Duracelli laadijat, mudeliks on märgitud CEF14KTNEU. Output on 5,6V DC 360mA (4 AA NiMH) ja 2,8V DC 160mA (2 AAA NiMH). Hinda ei mäleta, manuaal ammu kadunud. Mäletan, et juttu oli seal mingist trickle charging'ust, arvan, et see riistapuu kontrollib ka aku laetuse taset, mitte ei lõpeta laadimist ajaliselt. Oskab keegi veel selle aparaadi kohta midagi kosta. Kas see klots kõlbaks ka eneloop akude laadimiseks?
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
A.S.
HV Guru
liitunud: 27.10.2003
|
|
| Kommentaarid: 34 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
34 |
|
| tagasi üles |
|
 |
NoMilleks
HV kasutaja
liitunud: 04.04.2007
|
31.10.2008 06:23:41
|
|
|
See ta on jah. Siiani olengi seda kasutanud ainult mingisuguste GP 950 mAh AAA akude laadimiseks mp3 pleieri jaoks. Pool aastat või natuke enam kasutasin aktiivselt, peale seda pole enam viitsinud eriti kasutada. Igatajes akud pidasid kõik see aeg väga korralikult. Kuna need akud olid tükk aega riiulis kopitanud, siis ühe korra ma nad ikkagi panin laadima. Ja laadis oma pool päeva ja kauemgi vist neid, muidu on ikka 5 tunniga hakkama saanud. Paar korda pistetud akud laadima ka pooltühjalt (ei olnud aega neid tühjaks ruunata), siis laadis küll umbes kolme tunniga täis. Ju ta siis kuidagi ikka kontrollib aku laetuse taset.
PS. Kas neil uute põlvkonna NiMH akudel (eneloop, Infinium, ReCyko) seda mäluefekti ka esineb? Kui ikka avastad, et kaamera akud on poole jagu tühjad ning järgmised paar päeva on vaja kodunt eemal pildistada, siis pole ju aega hakata neid kõigest hingest tühjaks pumpama, vaid panen ikka laadima, et hommikul hea hooletu võtta oleks.
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
A.S.
HV Guru
liitunud: 27.10.2003
|
31.10.2008 10:27:38
|
|
|
| Casanova kirjutas: |
Ju ta siis kuidagi ikka kontrollib aku laetuse taset.
PS. Kas neil uute põlvkonna NiMH akudel (eneloop, Infinium, ReCyko) seda mäluefekti ka esineb? |
Eks ta üritab kontrollida küll, kui hästi see aga suuremahuliste akude korral õnnestub, seda ei tea. Mis aga mäluefekti puudutab, siis tänapäeval kõik tootjad juba pikemat aega üksmeelselt väidavad, et nende NiMH akudel seda ei esine. Ise tead, kas usud seda juttu või mitte.
|
|
| Kommentaarid: 34 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
34 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jaank
HV veteran
liitunud: 14.01.2007
|
31.10.2008 13:34:10
|
|
|
| Hehee, ma tõesti tahan näha NIMH akut millel MITTE MINGIT mälueffekti ei esine.
|
|
| Kommentaarid: 63 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
57 |
|
| tagasi üles |
|
 |
NoMilleks
HV kasutaja
liitunud: 04.04.2007
|
31.10.2008 15:46:35
|
|
|
| Selle mäluefekti seisukohalt olen ma päris segaduses, sest osa väidab, et see on probleemiks, teised jällegi väidavad, et seda pole. Seepärast ma ei teagi, mida uskuda. Sõber väitis küll korra, et tal pole ka alati aega oodata, kuni tal kaameras NiMH pulgad tühjaks saavad, seega on ta aeg-ajalt need pooltühjalt laadima pistnud, kusjuures pole enda sõnul täheldanud, et ühe laadimiskorraga vähem pilte saaks teha.
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
A.S.
HV Guru
liitunud: 27.10.2003
|
31.10.2008 16:31:43
|
|
|
Selle probleemi pärast pole vaja eriti pead vaevata. Kui ikka on vaja poole pealt laadida, siis laed. Ega see mäluefekt pole reegel, et jätad korra aku korralikult tühjendamata ja ongi õnnetus käes. Mäluefekt võib mõnikord mõnel akul tekkida, aga ei pruugi. Minumeelest keegi ei teagi seda täpselt, miks see mõnikord tekib ja mõnikord (enamikel juhtudel) ei teki.
Kui hirm tõesti suur, siis osta laadija, mis suudab akud korralikult täis laadida ja oskab akusid vajadusel ka tühjendada. Viletsa laadijaga akude ülelaadimine rikub akut palju suurema tõenäosusega.
|
|
| Kommentaarid: 34 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
34 |
|
| tagasi üles |
|
 |
NoMilleks
HV kasutaja
liitunud: 04.04.2007
|
31.10.2008 18:01:48
|
|
|
| No ma ise kaldun ka uskuma, et teda võib esineda, kuid nõrgalt. Et siis pooltühjade akude laadima paneks otseselt halba ei tee, kuid aku tervise huvides on soovitatav aeg-ajalt korraldada paar täielikku laadimistsüklit. Niimoodi olen mina nüüdseks aru saanud.
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
raamat
HV Guru

liitunud: 28.11.2002
|
25.11.2008 13:54:02
|
|
|
| marqs kirjutas: |
Eellaetud akudega on muidu paar "tõsist" probleemi ka. Kui harvem pilti teha, kipub suht kergelt ununema, mitu klõpsu tagasi neid laetud sai, seega peaks teine komplekt kotis varuks olema. Ja siit tuleb kohe järgmine jama - kui just suurem asi süsteemiinimene pole, kipub meelest minema, kas varukomplekt on tühi või täis. Pärast paari selle teemalist peamurdmist ei tundugi Tamraci kottide punase sildiga taskud enam väga tobedad.
|
Mul on kombeks enne kasutamist akude laetus ampermeetriga üle kontrollida ning vajadusel on kaasas ka laetud varukomplekt. Sedasi saab tuvastada ka komplektist kehva aku olemasolu, mis on oluline, sest kui näiteks kolmest elemendist üks saba annab, ei ole ka teiste laetusest tolku ning kehvasid NiMH akusid on sattunud nii Ansmanni kui ka GP toodangust. Mis tühjenemisesse puutub, siis olen ise ka läinud üle uuemate peale, sest tavaliste NiMH isetühjenemine häirib eriti kui neid on palju.
_________________ M: APC Smart-UPS SC 1000VA 230V - 2U Rackmount/Tower, SC1000I. Musta värvi. Akudeta. 150EUR |
|
| Kommentaarid: 359 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
3 :: |
276 |
|
| tagasi üles |
|
 |
NoMilleks
HV kasutaja
liitunud: 04.04.2007
|
15.12.2008 16:40:17
|
|
|
Niisiis, sai ka tellitud TechnoLine BC 900 iCharger. Kaasas olnud akudele kütsin kohe 500 mA peale, kusjuures üks neist sai voolu ainult pool tundi, siis näitas laadija "full". NiMH akudel vist ongi see pinge laadimise ajal ebastabiilsem, kui NiCd akudel ning mingi juhuslik pingelangus eksitas laadijat ning pani ta arvama, et see aku on täis, arvan ma. Keerasin siis laadimisvoolu 700 mA peale, suurema laadimisvooluga olla ka pinge jälgimine hõlpsam. Samuti aitas see laadija ellu äratada ühed vanad AAA mõõdus GP akud, 1000 mAh. Test näitas neil mahutavuseks midagi 300-400 mAh vahel, peale refreshi sai mõlema mahutavuseks 800 mAh, mis on vist päris hea.
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
vull
HV veteran
liitunud: 27.02.2004
|
|
| Kommentaarid: 46 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
43 |
|
| tagasi üles |
|
 |
raamat
HV Guru

liitunud: 28.11.2002
|
15.12.2008 19:53:16
|
|
|
EDIT:
Boo... siin olid tähelepanekud AA ja AAA akude laadimisel saadud mAh näitudest, mida laadija kasutusjuhend nimetab "accumulated capacity" ning mida mõõdetakse laadimise käigus kuni aku saab täis. Ei üritanudki samavääristada seda tühjendamisel mõõtmisega ning nende mõõtmiste erinevus on niigi ilmselge.
Sõna mahtuvus kasutamine antud näitude puhul tekitas poleemikat.
Kuna ma ei viitsi sel teemal enam jahuda, siis korjasin oma uitmõtted lihtsalt ära.
_________________ M: APC Smart-UPS SC 1000VA 230V - 2U Rackmount/Tower, SC1000I. Musta värvi. Akudeta. 150EUR
viimati muutis raamat 16.12.2008 23:18:55, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 359 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
3 :: |
276 |
|
| tagasi üles |
|
 |
A.S.
HV Guru
liitunud: 27.10.2003
|
15.12.2008 21:13:51
|
|
|
| raamat kirjutas: |
| Ma arvan, et mahtuvust mõõdetakse selle järgi, kui palju sinna laadimise käigus vurtsu sisse pannakse |
Valesti arvad, selle järgi saad vaid hinnata, palju energiast laadimisel kaduma läheb (soojuseks jms). Tegeliku mahutavuse saad teada ikkagi täielikult täislaetud aku tühjendamisel. Mida väiksema vooluga tühjendad, seda rohkem energiat kätte saad.
|
|
| Kommentaarid: 34 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
34 |
|
| tagasi üles |
|
 |
NoMilleks
HV kasutaja
liitunud: 04.04.2007
|
15.12.2008 22:36:06
|
|
|
| raamat, üldjuhul ei mahuta akud kunagi rohkem, kui neile märgitud on. Siiski, mõni milliampertund võib ju rohkem olla, aga kindlasti ei saa 600 mAh akude mahutavus olla 900 mAh jne. Kui Sa enda arust mõõtsid akude mahutavust laadimisvoolu laadimisajaga korrutades, siis sellised arvud tulid sellest, et laadimisel muundub osa sisselastavast energiast lihtlabaseks soojuseks. Teisisõnu, näiteks 1000 mAh akude täislaadimiseks 1000 mA voolutugevuse juures pead kannatama umbes 1,5 tundi.
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
raamat
HV Guru

liitunud: 28.11.2002
|
16.12.2008 01:25:02
|
|
|
EDIT: Paistab, et keegi ei saanud nagunii aru, millest ma kirjutada tahtsin... vähemalt ise tean.
_________________ M: APC Smart-UPS SC 1000VA 230V - 2U Rackmount/Tower, SC1000I. Musta värvi. Akudeta. 150EUR
viimati muutis raamat 16.12.2008 23:21:00, muudetud 2 korda |
|
| Kommentaarid: 359 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
3 :: |
276 |
|
| tagasi üles |
|
 |
NoMilleks
HV kasutaja
liitunud: 04.04.2007
|
16.12.2008 01:25:55
|
|
|
| raamat, kas sa lisaks ampermeetrile mingi koormuse ka juurde lisad või lasedki tühipalja ampermeetriga? See on sama hea, kui aku lühistamine, ning head see kindlasti ei tee.
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
A.S.
HV Guru
liitunud: 27.10.2003
|
16.12.2008 09:19:02
|
|
|
| raamat kirjutas: |
| A.S. kirjutas: |
| raamat kirjutas: |
| Ma arvan, et mahtuvust mõõdetakse selle järgi, kui palju sinna laadimise käigus vurtsu sisse pannakse |
Valesti arvad, selle järgi saad vaid hinnata, palju energiast laadimisel kaduma läheb (soojuseks jms). Tegeliku mahutavuse saad teada ikkagi täielikult täislaetud aku tühjendamisel. Mida väiksema vooluga tühjendad, seda rohkem energiat kätte saad.
|
Ma arvan, et ma ei arva valesti. Ma räägin konkreetse laadija mõõtmisprotsessist. Panen laadima ja number kasvab kuni aku saab "täis". Sinu viimase lause kohta ma ju vihjasin ka, et erinev mõõtmistulemus võib sõltuda tühjendamise/laadimise ampritest. |
Sa tahad öelda, et see laadija tühjendamisel mahutavust ei möödagi? Suurem küll seda teeb. Laadimisel loomulikult number kasvab, see pole aga aku mahutavus, vaid energiahulk, mida laadija on üritanud akusse "suruda". Mahutavust mõõdetakse siiski vaid aku tühjendamisel, õigemini mõõta võid sa kuidas tahes, aku peale kirjutatakse ikkagi vaid tühjendamisel saadud suurus. Millise tühjendamisvooluga mõõtes see suurus on saadud, seda akutootjad üldjuhul ei varja, viitsi vaid lugeda.
|
|
| Kommentaarid: 34 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
34 |
|
| tagasi üles |
|
 |
NoMilleks
HV kasutaja
liitunud: 04.04.2007
|
16.12.2008 13:10:37
|
|
|
| raamat kirjutas: |
| Ma arvan, et ma ei arva valesti. Ma räägin konkreetse laadija mõõtmisprotsessist. Panen laadima ja number kasvab kuni aku saab "täis". |
See number kasvabki akul märgitust suuremaks sellepärast, et laadimisel tuleb akusse sööta tunduvalt suurem energiahulk, kui aku ise on võimeline välja andma, sest osa laadimisvoolust muutub ju soojuseks, ülejäänud siis keemiliseks energiaks. 1000mAh aku laadimisel võib laadija tõesti näidata, et seal on miski 1500mAh, tegelikkuses ei anna aku välja oluliselt rohkem, kui 1000mAh. Ma ei arvagi, et aku reaalne mahutavus ei saa olla suurem akul märgitust. Mõnevõrra võib see ju suurem olla, kuid kindlasti mitte kahekordselt.
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
raamat
HV Guru

liitunud: 28.11.2002
|
16.12.2008 13:59:10
|
|
|
EDIT: võib olla kunagi räägime ka sellest, mida mina silmas pidasin
_________________ M: APC Smart-UPS SC 1000VA 230V - 2U Rackmount/Tower, SC1000I. Musta värvi. Akudeta. 150EUR
viimati muutis raamat 16.12.2008 23:22:21, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 359 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
3 :: |
276 |
|
| tagasi üles |
|
 |
virks
HV Guru
liitunud: 19.03.2004
|
16.12.2008 14:12:37
|
|
|
See palju laadimisel eneriat kulutatakse ei ole kindlasti aku mahutavus. Laadija võib näidata mitu Ah ta laadimise käigus akusse pressis, aga seda ei saa kuidagi nimetada aku mahutavuseks.
Aku mahutavust saab mõõta AINULT akut tühjendades.
|
|
| Kommentaarid: 526 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
420 |
|
| tagasi üles |
|
 |
A.S.
HV Guru
liitunud: 27.10.2003
|
16.12.2008 14:33:03
|
|
|
| raamat kirjutas: |
| või refresh |
Selle puhul mõõdetakse ikka tühjakslaadimisel saadud mahutavust ja see "refresh" toimub seni, kuni tühjendamisel mõõdetud mahutavus enam ei kasva (vähemalt BC900 korral). Siis laetakse aku uuesti täis ja seda laadimisel tekkinud mAh-d ei näidata, ees seisab viimase tühjendamise näit.
| raamat kirjutas: |
| Idee poolest oleks huvitav võrrelda "accumulated capacity" ja "capacity determined in discharging" suhteid |
Selle suhte suurenemise järgi saad teada kui akuga hakkab midagi "ebameeldivat" juhtuma, ei taha teine enam hästi voolu sisse võtta ja aeg oleks jälle üks "refresh" teha või uus aku osta.
Ja veel üks kord
| virks kirjutas: |
| Aku mahutavust saab mõõta AINULT akut tühjendades. |
Laadimisel mõõdetud suurus EI OLE aku mahutavus.
|
|
| Kommentaarid: 34 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
34 |
|
| tagasi üles |
|
 |
NoMilleks
HV kasutaja
liitunud: 04.04.2007
|
16.12.2008 17:15:26
|
|
|
| raamat kirjutas: |
| OK, oleksin võinud esitada täpsustava küsimuse, et kas mõõtmised olid võrreldavad? Et kas mõlemad tulemused olid ikka TEST reshiimiga? Kui 400 mAh näitas TEST ja 800 mAh näitas refresh, siis olnuks mõõtmismetoodika erinev. Tegelikult võis ikka oletada, ju inimene ikka mõõtis ühtemoodi, aga millest siis ikkagi selline mahtuvuste erinevus. |
Esimesel korral näitas testreiim mõlema aku mahutavuseks midagi 300-400 mAh vahel. Peale refreshi ei viitsinud tõepoolest hakata testi tegema, uskusin seda 800 mAh numbrit, sest refreshi käigus jälgisin ka laadimise ja tühjakslaadimise aegu ning viimases tsüklis jäi tühjakslaadimise ajaks 250 mA voolutugevuse juures törts üle 3 tunni. Seega on see 800 mAh minu arust ka usutav tulemus.
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
A.S.
HV Guru
liitunud: 27.10.2003
|
16.12.2008 17:32:36
|
|
|
| Casanova kirjutas: |
| uskusin seda 800 mAh numbrit |
ja õigesti tegid
|
|
| Kommentaarid: 34 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
34 |
|
| tagasi üles |
|
 |
SCREAMER
HV Guru

liitunud: 08.11.2001
|
20.02.2009 20:05:45
Re: Maha/Powerex MH-C9000 |
|
|
sai endale samasugune soetatud,
keegi oskab soovitada,
laadimise ja mahalaadimise MAHid
äkki on on olemas mingi valem, kiirus ei ole olunine, oluline kvaliteet/vastupidavus
| indrekinz kirjutas: |
Selline laadija ka asjalik - Maha/Powerex MH-C9000 WizardOne Charger-Analyzer for 4 AA / AAA
|
_________________ [img:]https://foorum.hinnavaatlus.ee/images/200x40_HV.gif[/img:] |
|
| Kommentaarid: 441 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
2 :: |
393 |
|
| tagasi üles |
|
 |
A.S.
HV Guru
liitunud: 27.10.2003
|
21.02.2009 11:28:25
Re: Maha/Powerex MH-C9000 |
|
|
Soovituslik (akutootjate soovitus) laadimisvool asub vahemikus 0.5...1.0C, sest siis laadimise lõpus pinge langeb. See konkreetne laadija peab laadimise lõpuks 5mV pingevähenemist. Väiksema voolu korral seda nn "negatiivset deltat" ei teki ja aku laadimine lülitatakse välja, kui aku pinge üritab minna üle 1.47V. Kas kasutad laadimisvoolu alumist või ülemist otsa, sõltub akude olukorrast. Vanemad akud on soovitav laadida väiksema vooluga (0.5C), kuna temperatuur võib liialt tõusta ja laadimine lõpetetakse enneaegselt (temperatuuri alanedes uuesti laadima ei hakata). Mitte üle 0.5C on soovituslik ka LSD akude korral.
Kui kiirus pole oluline, siis laed 0.1C või väiksema vooluga. Saab aku korralikult täis ja tänapäevast akut ei tohiks see kuidagi kahjustada. Näiteks GP väidab: "GP NiMH batteries can be continuously charged at 0.1C rate for one year without leakage or deformation."
Tühjendamisega on aga lood nii, et mida väiksema vooluga tühjendad, seda tühjemaks aku saad.
|
|
| Kommentaarid: 34 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
34 |
|
| tagasi üles |
|
 |
henry1992
HV kasutaja
liitunud: 01.09.2006
|
|
| Kommentaarid: 32 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
31 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Spacefly
Kreisi kasutaja

liitunud: 08.11.2001
|
01.03.2009 14:52:02
|
|
|
Suvalisi eellaetud/ise mittetühjenevaid (2100mAH ja loomulikult veidi tühjeneb) AA akusid 2 komplekti.
_________________ Parim tegevus, kui und ei tule, on lambaid ja nende postitusi lugeda. |
|
| Kommentaarid: 63 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
60 |
|
| tagasi üles |
|
 |
beastbeats
HV Guru

liitunud: 26.12.2006
|
01.03.2009 18:59:15
|
|
|
| Spacefly kirjutas: |
| Suvalisi eellaetud/ise mittetühjenevaid (2100mAH ja loomulikult veidi tühjeneb) AA akusid 2 komplekti. |
Nt. Sanyo Eneloop, on küll 2000 mAh aga
_________________ Päevad lõpevad siis, kui lased neil minna... |
|
| Kommentaarid: 368 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
284 |
|
| tagasi üles |
|
 |
bigmarx
HV Guru

liitunud: 06.09.2002
|
02.03.2009 00:07:53
|
|
|
| bigmarx kirjutas: |
Mina kasutan seda komplekti juba üle aasta ja ei saa öelda, et vilets oleks. |
Nüüd on mul selle komplektiga väike häda. Nimelt kaks akut on nagu "surnud": võtan laetud akud laadijast, panen käsigps seadmesse ja need akud peavad seal vastu umbes kümme minutit, siis on tühjad ja aparaat paneb pildi tasku. Kahe teise akuga on tööaeg umbes paarkümmend tundi. Mõlemad paarid on märgistatud, mõlemaid on laetud sama laadijaga, mõlemad on sama vanad (ca poolteist aastat) ja töötanud/laetud umbes samapalju.
Mõlemal paaril on peale laadimist sama volt sees, peale tühjaks saamist pole mõõtnud.
Varem pole sellist asja nagu täheldanud, tavaliselt hakkavad akud järk-järgult halvemini pidama.
_________________ "Kes naerab viimasena? Ma olen siis teie järel!" |
|
| Kommentaarid: 485 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
1 :: |
385 |
|
| tagasi üles |
|
 |
A.S.
HV Guru
liitunud: 27.10.2003
|
02.03.2009 17:30:24
|
|
|
Kui akud ülearu tühjaks on saanud, siis hiljem laadija võib tõesti akude laadimise üsna ruttu ära lõpetada. Mul seinakella sees LSD akud (4tk, no ei viitsi patareisid osta) ja laen mingi 2x aastas, siis kui muusika vaiksemaks jääma hakkab. Kord aga jäin asjaga hiljaks ja kahel akul kukkus pinge alla 0.6V. -deltaV järgi laadides läks vaid mingi 10...15% voolu sisse, siis laadimine lõpetati. Tegin veidi trenni (mingi 4 tsüklit vist) ja sain kõik 2000mAh+ jälle ilusasti tagasi, sisetakistusel polnud ka häda midagi. Saab ka ilma trennita, peab vaid 0.1C vooluga 16h laadima ja ilma igasugu pingekontrollita, umbes sama teeb välja.
Mõnda normaalse laadijaga sõpra pole, teeb korraliku laadimise/tühjendamise ja mõõdab akude mahutavused ning sisetakistused ka ära. Kui veab, siis võib neist veel asjagi saada, kuigi uued akud ilmselt ei maksa nii palju, et paarist akust probleemi teha.
|
|
| Kommentaarid: 34 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
34 |
|
| tagasi üles |
|
 |
pocketman
HV vaatleja

liitunud: 19.01.2004
|
04.03.2009 23:09:22
|
|
|
| Mida ütlete Varta Eveready 2100mah akude kohta? Need ju kah kuuluvad sinna mitteisetühjenevate akude klassi. Hind on ca 89.- 2 tüki eest. Ise olen nendest ehitanud raadiosaatjale uue "aku", kuna kasutust sellel on suht vähe, siis täit ettekujutust ei ole saanud. Arvata võib et Eneloopidele ja Infiniumitele jääb alla. Aga kas kellelgi on nende akude kasutamise kohta fotokas või välgus miskit kogemust?
|
|
| Kommentaarid: 9 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
9 |
|
| tagasi üles |
|
 |
riinukas
HV vaatleja
liitunud: 01.04.2009
|
01.04.2009 09:17:00
|
|
|
Ostsin sellise ilusa asja http://www.photopoint.ee/toode/17155/panasonic-akulaadija-bq829-4x2100-mah-infinium.html
Proovisin akusid fotokasse, et mine sa tea äkki on laetud. Vilgutas aku märki, panin ikkagi laadima, võtsin siis välja ikka vilgutab.
Siis loen netist, et hoopis eellaetud akudega tegu, siis vahetasin akud ära, st selle mis oli paremal panin vasakule ja mis oli vasakul panin paremale. Nüüd justkui töötab.
Mida siis sellest nüüd arvata? ...
|
|
| tagasi üles |
|
 |
beastbeats
HV Guru

liitunud: 26.12.2006
|
01.04.2009 11:03:48
|
|
|
riinukas,
Aprillinali vä
_________________ Päevad lõpevad siis, kui lased neil minna... |
|
| Kommentaarid: 368 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
284 |
|
| tagasi üles |
|
 |
virks
HV Guru
liitunud: 19.03.2004
|
01.04.2009 11:24:16
|
|
|
| tsitaat: |
| Mida siis sellest nüüd arvata? ... |
Ehk vajavad kontaktid puhastamist?
|
|
| Kommentaarid: 526 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
420 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|