|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
Chidori
HV Guru

liitunud: 19.09.2007
|
29.11.2008 20:50:39
|
|
|
| ivar43 kirjutas: |
| vaja oleks toitekat sellesse antec P182 kasti |
ma homme vaatan kas mahub, ma ise olen paaril kastil selle vendi ülesse ette tõstnud. - modulaarsed ( ka tavalised plastik pistikuga ) ei taha sinna kasti eriti mahtuda.
|
|
| Kommentaarid: 115 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
99 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ivar43
HV kasutaja
liitunud: 21.10.2006
|
30.11.2008 09:44:59
|
|
|
| KillerXP kirjutas: |
| kui modulaarsuse pärast ostad siis too 750W ei ole modular... see on OX.ee väike viga hinnakirjas |
Tänud KillerXP ... et asja selgitasid ..
noh jah modular voiks olla jah ... aga oot ... kas Corsair'il kuskil nii .. 700W -> 800W vahel mindit modulari polegi?
krt, siis ma ilmselt lugesin eile mingit jura .. kus oli ilmselt jutt 750W aga pildid 620W plokist ...
| Chidori kirjutas: |
ivar43 kirjutas:
vaja oleks toitekat sellesse antec P182 kasti
ma homme vaatan kas mahub, ma ise olen paaril kastil selle vendi ülesse ette tõstnud. - modulaarsed ( ka tavalised plastik pistikuga ) ei taha sinna kasti eriti mahtuda. |
Tänud Chidori ootan .. loodame et sobib ilmselt läheb kaubaks siis
oled ise muidu testind ka seda Tagan'ni - kuidas näiteks OCCT testis CPU volt graph on ?
---------------------------------------
ok lihtsalt môned näited mis hetkel leidsin, mul oli vahepeal yks Chieftec 650W Modular .. mis ei olnud "eriti tegija''
Chieftec 650W vs 1KW (BQ! Dpp 1KW ).. pole küll aus vôrdlus - erinev kaalu kategooria lihtsalt niisama .. AGA siiski
sama plaat sama gfx 9600GT erinevad prosed kaa .. kuid siiski on selle ''cifu'' graph küll väga ''karvane''
1 Chieftec 650W --- e8400 / asus RE /
http://img116.imageshack.us/my.php?image=2008083014h19vcoreea6.png
-------------------------------------
2 Chieftec 650W --- QX9650 @ 3.3Ghz / asus RE /
http://img377.imageshack.us/my.php?image=2008092118h02vcoreiu2.png
3 BQ!1kw --- QX9650 @ 3.3Ghz / asus RE / SAMA setup (samad kellad )
http://img75.imageshack.us/my.php?image=2008102213h52vcorezq8.png
|
|
| Kommentaarid: 14 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
13 |
|
| tagasi üles |
|
 |
KillerXP
HV Guru

liitunud: 18.11.2002
|
30.11.2008 11:00:28
|
|
|
| ivar43, Corsairi modular plokid on hx 520W, hx 620W ja hx 1000W, vahepealset pole. vahepealseid vaata kas nt taganilt või be quietilt.
|
|
| Kommentaarid: 98 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
93 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Chidori
HV Guru

liitunud: 19.09.2007
|
30.11.2008 13:45:43
|
|
|
| ivar43 kirjutas: |
| kuidas näiteks OCCT testis CPU volt graph on ? |
Kas see mitte enamus plaatide peal mingit jama ei näita?
Ma enivei täna nehalemi piinama, võin vaadata mis ta 4Ghz nehalemiga teeb.
NB: P182 puhul asi mida tasub uurida on, et kas 8pin ulatub - muu on teisejärguline.
Kahjuks ei mahu, tõenäoliselt ei mahu ükski modulaar koos keskmise fanniga ja pikemad toited ei mahu üldse. 8 pin on 700BZ'l see-eest rohkem kui piisavalt pikk, et peaks iga emaplaadiga ulatuma.
NB2!!! Tagan Kodulehel on valeinfo, tootega on 1x PCIE 6pin ja 1x PCIE 8pin, võimalus kuni 4 lisada, ma uurin tootjalt kaablite saadavuse kohta.
Õige info saamiseks tuleks vaadata Maxpoint kodulehte. Samas seal on vähe segamini pildid
|
|
| Kommentaarid: 115 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
99 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Jaan
HV veteran
liitunud: 20.11.2001
|
30.11.2008 17:30:35
|
|
|
| Chidori kirjutas: |
NB: P182 puhul asi mida tasub uurida on, et kas 8pin ulatub - muu on teisejärguline.
Kahjuks ei mahu, tõenäoliselt ei mahu ükski modulaar koos keskmise fanniga ja pikemad toited ei mahu üldse. 8 pin on 700BZ'l see-eest rohkem kui piisavalt pikk, et peaks iga emaplaadiga ulatuma... |
Paar päeva tagasi panin kokku ühe P182 kasti, mille sisse läks Corsair HX520 Modular ja Asus P5Q-DLX.
See 8-pin CPU pistik on seal vastikult kaugel, aga kinni ta sain. Kõik juhtmed viisin mobo tagant kusjuures.
|
|
| Kommentaarid: 143 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
123 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ivar43
HV kasutaja
liitunud: 21.10.2006
|
30.11.2008 17:36:37
|
|
|
| Chidori kirjutas: |
| ivar43 kirjutas: |
| kuidas näiteks OCCT testis CPU volt graph on ? |
NB: P182 puhul asi mida tasub uurida on, et kas 8pin ulatub - muu on teisejärguline.
Kahjuks ei mahu, tõenäoliselt ei mahu ükski modulaar koos keskmise fanniga ja pikemad toited ei mahu üldse. 8 pin on 700BZ'l see-eest rohkem
kui piisavalt pikk, et peaks iga emaplaadiga ulatuma.
NB2!!! Tagan Kodulehel on valeinfo, tootega on 1x PCIE 6pin ja 1x PCIE 8pin, võimalus kuni 4 lisada, ma uurin tootjalt kaablite saadavuse
kohta.
Õige info saamiseks tuleks vaadata Maxpoint kodulehte. Samas seal on vähe segamini pildid  |
@ Chidori
vaatasin nüüd seda (maxpoint) http://www.maxpoint.de/de/gfx/products/power/Tagan/Tagan_BZ_700/TG_700_BZ_EN.pdf
1)PCI-E 1x6pin + 1x6+8pin sobib !
2) tg700BX plokk ise 160mm pikk - sama mis BQ -
3) sitem lugu
ATX12V (8P or 4P+4P) and EPS12V (4P+4P) 1 On board 12V2 500~550 mm - !
BQ!plokil - on see ATX 12V 4pin ja/vôi 12vP8 600mm - ja see on tegelt päris ''nibin-nabin'' môôt ?
antec P182 kui korpusel / emaplaadi / tagant see kaabel viia ( cable management)
krt see 500~550mm vôib isegi lyhikeseks jääda? - (bq /p182 mis mul esimeses postis pilt) grhhhh
--
Chidori kui viitsid môôda ära selle Tagan700BZ modul. pistiku pikkus ?
|
|
| Kommentaarid: 14 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
13 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Chidori
HV Guru

liitunud: 19.09.2007
|
30.11.2008 17:51:34
|
|
|
550 ulatub ka neile MB'dele kus ei ole täitsa üleval servas, alla 500 jääb lühikeseks.
Umbkaudselt 2cm ja 2cm jäika kaabliotsa - mul pole hetkel millegagi mõõta
|
|
| Kommentaarid: 115 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
99 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ivar43
HV kasutaja
liitunud: 21.10.2006
|
01.12.2008 01:14:29
|
|
|
vabandan, et seda teemat siin kasvatan, aga jah ... krdi keeruline on nii moodi juppe hankida
.. hmm, nu kas vôi nagu siin enne juba Chidori mainis ..näide Tagan enda lehel olevat infi /.. mis ei vasta päris tegelikkusele .. jne , aaa ok see selleks ..
tegelt peaks vist selle antec'i kasti jaoks yle yldse hakkama otsima plokki millel on kaablid 60 ja ++ cm ?
Tänud Jaan info eest ..
natsa vaatasin neid komponente millest sinu kast koosneb ja vôrdlesin enda omadega, siis ..
esiteks (kui nüüd jälle see revjüü sait ämbrisse ei pand), siis HX520'nel peaks 4+4Pin kaabel olema 19''tolli ehk 49CM (~500mm)
samas on sel HX520'nel see ''onboard'' juhtmete kimp teisel pool vôrreldes TG ja BQ plokkidega -
- seega, kui panna plokk anteci kasti (alla), ôiget pidi? (vent allapoole) siis antec P182 kasti puhul
on ploki enda laiuse vôrra kaabili pikkuses juba eelis! (ma môtlen et kui see kaabel viia emaplaadi kinnitus pleki - ja tagumise kyljepaneeli vahelt)
teiseks: P5Q dlx 'il on pistik päris plaadi servas - vôrreldes Asus ME plaadiga, ME 'eel on see 1.5Cm (15mm) plaadi servast .. ehk kui kui siin pildil näha ..
see alumine pilt on asus ME / antec p182 kasis ja see BQdpp1kw ploki (onboard) P4+ kaabel (600mm)
ulatub nii öelda enam-vahem .. samas sellel on (12v8pin) modular kaabel ja sellega pole probleem . kuna see on 600mm
|
|
| Kommentaarid: 14 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
13 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Chidori
HV Guru

liitunud: 19.09.2007
|
01.12.2008 02:52:21
|
|
|
Ma toon siis näite kah:
OCZ StealthXstream on üks vähene odavatest toiteplokkidest mille kaabel ulatub p5Q dlx tüüpi emaplaatidele - kaabli pikkuseks märgitud 17'' ehk 432mm - nüüd mõtle kas 11cm pikem kaabel ulatub ME plaadile.
Ma just tööl tõmbasin korra kaabli lahti ja vaatasin pikkust, ulatub ilusasti: kõik 500+ kaablid ulatuvad seal kenasti. Kui sa just mitte kuidagi rahu ei saa, siis ma võin homme korra ta kasti sisse kah panna.
Kasti enda kõrgus on 55cm, 8 cm ülevalt ja 8 cm alt on tühi - seega kaabel peab läbima ca 39cm - paneme siis 2 + 2 cm misiganes väänamisteks ja saame et toite alumisest servast võiks emaplaadi servani olla läbitav tee 43cm.
| ivar43 kirjutas: |
| (600mm) ulatub nii öelda enam-vahem |
Ma arvan, et ülejäänud kaabel on meelega taha looklema jäetud.
DPP 1KW on pikem toiteplokk kah, kaableid ei ole nii lihtne panna kui eelnevalt arutatud toiteplokkidel.
|
|
| Kommentaarid: 115 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
99 |
|
| tagasi üles |
|
 |
denis28
Aeg Maha 2n

liitunud: 24.06.2005
|
|
| Kommentaarid: 67 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
64 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
KillerXP
HV Guru

liitunud: 18.11.2002
|
01.12.2008 10:41:53
|
|
|
just kui eile endale enermaxi ära tellisin krt aga nuh ega too toide vist nii või naa lähikuudel eesti turule jõua, selle ajaga viskaks mul vana sussid taevapoole
|
|
| Kommentaarid: 98 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
93 |
|
| tagasi üles |
|
 |
inca
HV Guru

liitunud: 02.06.2003
|
01.12.2008 18:18:46
|
|
|
Ja kroone küsitakse ka lähes 4k ma pakun.
_________________ KASS |
|
| Kommentaarid: 170 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
159 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Chidori
HV Guru

liitunud: 19.09.2007
|
02.12.2008 01:19:32
|
|
|
Modulaarsetele Tagan toidetele on võimalik lisakaableid tellida - 75 KR tükk
|
|
| Kommentaarid: 115 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
99 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Le Inc
HV Guru

liitunud: 06.09.2002
|
04.12.2008 16:52:19
|
|
|
650W CFT-650-14C (chieftec) käes eks näis kuidas möllab.
Ehk targemad oskavad öelda, kas voltmeetri vahelduvpinge mõõtetulemused mingil määral näitavad pinge nö. "tõmblemist" (ripple)? Proovisin vana toiteplokiga ning idles ~8..10 mV ning koormuse all ~30 mV tundus enam-vähem reaalne number ...
|
|
| Kommentaarid: 56 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
54 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
04.12.2008 18:01:01
|
|
|
Le Inc: Kõik tootjad lubavad selle vaheldduvvoolu olemasolu. Ja kümned millivoldid on üsna hea tulemus, võrrelduna ühe tootja (kahjuks momnedil nimi ei meenu), kes lubas maksimaalkoormustel a 100mV.
Ja ega küsimus polegi selles, kas see vahelduvkomponent on või ei ole. Küsimus on selles, et see nii suur poleks, et kondekaid "keema ajaks ja lekkima / tapma" hakkaks.
|
|
| Kommentaarid: 284 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
11 :: |
211 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Jaan
HV veteran
liitunud: 20.11.2001
|
05.12.2008 14:13:41
|
|
|
| tahanteada kirjutas: |
| [..Küsimus on selles, et see nii suur poleks, et kondekaid "keema ajaks ja lekkima / tapma" hakkaks. |
Mina arvasin, et konded ongi selleks, et vahelduvvoolu komponent välja filtreerida..
| tahanteada kirjutas: |
| Ja kümned millivoldid on üsna hea tulemus, võrrelduna ühe tootja (kahjuks momnedil nimi ei meenu), kes lubas maksimaalkoormustel a 100mV. |
| tsitaat: |
| The ATX12V Power Supply Design Guide standard demands that the output voltage ripple at full load be not higher than 50 millivolts for the +5V and +3.3V rails and not higher than 120 millivolts for the +12V rail. |
Ehk 12V ahelale on 100mV täitsa OK.
Le Inc- tavatester ei pruugi sul õieti näidata seda vahelduvvoolu osa- kuna toite transide lülitussagedus on kümnetes/sadades kilohertsides- müra on samuti kõrgsageduslik ja odavad testrid seda ei mõõda.
Mõõteriist peaks olema võimeline mõõtma ikka MHz-ni välja + omama TrueRMS kirja, ehk osakama natuke matemaatikat kah
Kõige õigem on muidugi seda ossiga vaadata-mõõta.
|
|
| Kommentaarid: 143 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
123 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
05.12.2008 17:49:33
|
|
|
Jaan: Alalisvoolu kondensaatorile on ette antud väärtus, milleni võib vahelduvvoolu komponent küündida. Sellest suurem väärtus ajab kondekas oleva vedeliku (pulbri) kuumaks (keema) ja selle tulemusena saad kas mahtuvuse kaotanud, lekkiva või füüsiliselt lõhkise lüüdi.
Lisaks sellele antakse kondeka korral ette ka veel see, et milline vahelduvvoolu sagedus on kondekale üleüldse lubatud.
Ja see liialt suur P-to-P Ripple ongi väga tihti selle põhjustaja, miks toiteploki kondekas on oma mahtuvusest a 50% kaotanud.
Natuke on sellest, liialt suurest Ripplest juttu ka X-Labi kodukal:
http://www.xbitlabs.com/articles/coolers/display/atx-psu10_3.html
|
|
| Kommentaarid: 284 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
11 :: |
211 |
|
| tagasi üles |
|
 |
vambola
HV veteran
liitunud: 12.01.2002
|
05.12.2008 17:51:37
|
|
|
| tahanteada kirjutas: |
Ja see liialt suur P-to-P Ripple ongi väga tihti selle põhjustaja, miks toiteploki kondekas on oma mahtuvusest a 50% kaotanud.
|
On valitud lihtsalt liiga sitt kondekas selle töö jaoks.
|
|
| Kommentaarid: 128 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
120 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Jaan
HV veteran
liitunud: 20.11.2001
|
05.12.2008 19:53:43
|
|
|
| vambola kirjutas: |
| tahanteada kirjutas: |
Ja see liialt suur P-to-P Ripple ongi väga tihti selle põhjustaja, miks toiteploki kondekas on oma mahtuvusest a 50% kaotanud.
|
On valitud lihtsalt liiga sitt kondekas selle töö jaoks. |
Just. Kokkuhoid nö, kas siis kvaliteedi või kvantiteedi poolelt. Kondekad ongi selleks, et siluda maha need pulsatsioonid, müra jms.
Kui väljundis on see pulsatsioon liiga suur, siis ongi probleem filtreerimises.
Kõige parema tulemuse saab kasutades korraga erinevaid kondekaid- el. lüüt+tantaal+keraamika- igaüks neist teeb oma tööd filtreemises.
Sellepärast kasutatkse nendest "komplekte" täppistoiteahelates- kaasaegse CPU/GPU toide on hea näide.
Või on tahanteada-l oma verisoon sellest kuidas saab impulstoite väljundit filtreerida?
Seal tema antud lingis üritati pulsatsioonid alla saada lisa silumiskondega, see peaaegu õnnestus
|
|
| Kommentaarid: 143 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
123 |
|
| tagasi üles |
|
 |
G80
HV Guru

liitunud: 27.03.2006
|
|
| Kommentaarid: 256 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
210 |
|
| tagasi üles |
|
 |
AJ
HV Guru

liitunud: 03.02.2005
|
|
| Kommentaarid: 37 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
36 |
|
| tagasi üles |
|
 |
KillerXP
HV Guru

liitunud: 18.11.2002
|
23.12.2008 18:54:41
|
|
|
Noniih..... miskine eelmine teisip sai arvutisse topitud enermax Modu82+ 625W... võiks öelda, et sigahea toide oli... kahju, et 24h töö pärast otsad andis =( Nüüd sain vahetuskaubana täna kätte ja ka sisse Corsair HX620W kuna uue enermaxi oleks praegusest alles kuu aja pärast saanud... ja ausaltöeldes olen ma corsairis pisut pettunud võivähemalt nende kaablivalikus.. küll ei taha nad rääkida palju pöördeid vendil on... siis 3 kaabli asemel pidin tooma toitest välja 4 kaablit... 6+8pinniseid oli eelmisel ühe juhtme otsas 2tk... sellel on ainult 1 jne... emaplaadi 24pinnise pidin üldsegi sisse vägistama kuna ei tahtnud väga hästi mahtuda... ja nuh muidugist enermax andis ühe raili pealt 25a... see annab 18a...
Ühesõnaga hea toide kui pole pisut paremat proovinud... kuidagi viimane lihv perfektsuseni on puudu...
|
|
| Kommentaarid: 98 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
93 |
|
| tagasi üles |
|
 |
angel
HV Guru

liitunud: 06.12.2003
|
23.12.2008 19:52:33
|
|
|
siis küll jura kui nõnda kiiresti otsad andis.
HX620 Corsairist käib jutt? Mul küll 24 pinni vastu midagi ei ole. Täitsa hästi mahtus igatpidi. Juhtme valiku üle kah ei nurise. Vendi pöörded on suht madalad kuna ei ole eriti kuulda vendi müra (vaid siis kui toide nn "tühjalt" töötab ja kõrv vastu). Pealegi Corsair HX620 peaks üldse single rail toide olema... mingi 50A vast annab 12v rada.
_________________ |--{o,o}-----(\__/)-----------------|
|--|)__)-----(='.'=) ----O RLY ?---|
|---"-"- -----(")_(")-----------------| |
|
| Kommentaarid: 175 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
157 |
|
| tagasi üles |
|
 |
KillerXP
HV Guru

liitunud: 18.11.2002
|
23.12.2008 21:13:09
|
|
|
HX620W omab kolme 12v rada mis on kõik 18A... vendi pöörded madalad nagunii aga statistika poolest hea ikka vaadata sensori pealt - nagunii PWNi ei saa rakendada sellele.
nüüd järgmise sammuna vaja siiski vahetada vendid välja arvutis... oskab ehk keegi soovitada selliseid "inaudible" vente? eelkõige tahaks vahetada korpusevente mis TT kastiga kaasas olid ära - üks 120mm, teine 140mm.... ei oska nagu väga millegi poole vaadata. Pisut olen mõelnud kas arctic coolingu, nexuse real silent seeria või NOCTUA NF-S12 seeria poole... Samas pole ühelgi neist 140mm venti olemas... 140mm nägin akasa tooteseeria hulgas aga eestis pole ühtegi korralikku maaletoojat akasale...
|
|
| Kommentaarid: 98 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
93 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
denis28
Aeg Maha 2n

liitunud: 24.06.2005
|
23.12.2008 21:17:24
|
|
|
kuskilt foorumist lugesin,et corsairi töötaja rääkis,et hx620 on tegelt üksrada,aga märgitud peale et 3 eraldi millegipärast,ennem selle toite ostu veetsin väääga paljusi tunde guuglis
|
|
| Kommentaarid: 67 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
64 |
|
| tagasi üles |
|
 |
angel
HV Guru

liitunud: 06.12.2003
|
23.12.2008 21:19:58
|
|
|
mina küsisin isiklikult Corsairi foorumist selle raja värgi kohta ning vastuseks sain -> tegelt on 12v rada tal üks. Lihtsalt siis olevat tehtud karbi ja toite märgistus kui see "mitu rada" värk müüs. Aga kui avastati hiljem et lood on teisiti siis jääti karp etc muutmata. Ehk siis reaalselt pidi ikka 1 olema. Vastasel juhul oleks mul see toide arvatavasti ammu umbes. VGA on suht nõudlik ja 3GHz Quad koos 3 sata kettaga kah kerge ole.. kõik asjad suht "ühe juhtme taga" kah sageli.
https://www.hinnavaatlus.ee/products/Arvutiriistvara/Jahutid/87486/ <--- soovitan seda venti. Endal prose jahutusega sain kaasa ja imo üks väga asjalik vent. Scythe flex vms on kah asjalik aga lärmakam. Samas liigutab ka rohkem õhku.
_________________ |--{o,o}-----(\__/)-----------------|
|--|)__)-----(='.'=) ----O RLY ?---|
|---"-"- -----(")_(")-----------------| |
|
| Kommentaarid: 175 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
157 |
|
| tagasi üles |
|
 |
AJ
HV Guru

liitunud: 03.02.2005
|
|
| Kommentaarid: 37 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
36 |
|
| tagasi üles |
|
 |
omgwtf
HV Guru

liitunud: 23.10.2006
|
23.12.2008 22:45:44
|
|
|
Selle 12v raja kohta
| tsitaat: |
As you can see the label says this power supply has three +12V rails. These rails are virtual as all of them are connected together to the single +12 V real rail coming from the +12 V rectifiers thru a series of jumpers (a.k.a. shunts).
Each virtual rail, at least in theory, has its own over current protection (OCP) and that is why they are listed as individual rails even though they are all connected to the same place inside the power supply. From what the label says the over current protection is configured to shut down the power supply if you pull more than 18 A in any of the three rails (usually the over current protection circuit is set with a value a little bit higher than what is written on the label). At least in theory, as during our tests we pulled a lot more than 18 A on +12V1 rail and the power supply didnt shut down. |
|
|
| Kommentaarid: 155 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
137 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
23.12.2008 22:56:22
|
|
|
omgwtf: See jutt on muide täiesti õige, et 12V ahelas olev koormuskaitse ei lülita midagi välja. Olen ise piisavalt vahetanud 12V ahelate alaldusdioode, mis on liigse vooluga lühisesse põlenud ja mitte mingi voolukaitse pole rakendunud Kusjuures tegu on olnud täiesti tuntud - korralike kaubamärkidega.
Ja on olemas ka selline seik ajaloost, et toodi remonti korraga 2 ühesugust Nexuse toiteplokki ning neil mõlemil olid 12V alaldusdioodid liigse koormusega lühisesse põletatud...
|
|
| Kommentaarid: 284 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
11 :: |
211 |
|
| tagasi üles |
|
 |
HDTanel
Overclocker

liitunud: 15.12.2002
|
24.12.2008 15:12:18
|
|
|
| Chidori kirjutas: |
| ivar43 kirjutas: |
| vaja oleks toitekat sellesse antec P182 kasti |
ma homme vaatan kas mahub, ma ise olen paaril kastil selle vendi ülesse ette tõstnud. - modulaarsed ( ka tavalised plastik pistikuga ) ei taha sinna kasti eriti mahtuda. |
Panin omale sinna Seasonic 700W M12 Modulari. Mingid päevad tagasi ütles toiteka 120mm vent üles, hakkas kärisevat häält tegema nagu oleks õlitamata. Mida tegin mure lahendamiseks?
VÕtsin toiteploki lahti, kruvisin ära 120mm ventilaatori ja selle pisikese 60mm vms ning jätsin kaks suurt auku! Panin kasti tagasi toite ning toidet jahutab korpuse keskel olev 120mm ventilaator, mis imeb kõvaketaste eest õhu ja puhub toiteploki poole, toitekas aga saab sellest piisavalt jahutust GTA IV mitu päeva rahulikult pelanud ja ei mingit mure, toitekas ei lähe väga kuumakski. Vaiksem on ka nüüd kast 8)
Siukest asja poleks elusees uskunud, et passiivis toitekas rahuga toidab ära 4GHz ja X2 4870 Õhuvool korpuses peab lihtsalt hea olema 8)
|
|
| Kommentaarid: 635 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
3 :: |
496 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Chidori
HV Guru

liitunud: 19.09.2007
|
25.12.2008 04:00:21
|
|
|
| AJ kirjutas: |
| Modikomp-is müügil Scythe uued vendid "SLIP STREAM", mida ka ülevaates kiideti. |
Tegemist siis Jahutite naq Mugen, Ninja, Andy jne. originaalfannidega ja asjad reaalselt maksavad poole vähem kui S-Flex. Vaiksed on muidu küll.
|
|
| Kommentaarid: 115 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
99 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
25.12.2008 11:03:36
|
|
|
PlatoonSgtElias: Mõõda parem alaldusdioodide temperatuur ära. Kui see on kõrge, siis lähevad dioodid termosurma. Samuti hakkavad kondekad rõõmsalt oma mahtuvust kaotama, kuna nad saavad kuumadelt dioodidelt kukile ka päris korraliku vahelduvpinge komponendi, kuna kuumad dioodid lekivad kuidas suudavad. Seda vahelduvpinge leket näed kõige paremini ostsilloskoobiga
Paari päevaga tõesti ehk veel mingit jama pole, kuid iseasi on mis juhtub mõne nädala või kuu möödumisel.
|
|
| Kommentaarid: 284 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
11 :: |
211 |
|
| tagasi üles |
|
 |
heikis
HV Guru
liitunud: 17.03.2003
|
25.12.2008 15:37:35
|
|
|
| PlatoonSgtElias kirjutas: |
| Chidori kirjutas: |
| ivar43 kirjutas: |
| vaja oleks toitekat sellesse antec P182 kasti |
ma homme vaatan kas mahub, ma ise olen paaril kastil selle vendi ülesse ette tõstnud. - modulaarsed ( ka tavalised plastik pistikuga ) ei taha sinna kasti eriti mahtuda. |
Panin omale sinna Seasonic 700W M12 Modulari. Mingid päevad tagasi ütles toiteka 120mm vent üles, hakkas kärisevat häält tegema nagu oleks õlitamata. Mida tegin mure lahendamiseks?
VÕtsin toiteploki lahti, kruvisin ära 120mm ventilaatori ja selle pisikese 60mm vms ning jätsin kaks suurt auku! Panin kasti tagasi toite ning toidet jahutab korpuse keskel olev 120mm ventilaator, mis imeb kõvaketaste eest õhu ja puhub toiteploki poole, toitekas aga saab sellest piisavalt jahutust GTA IV mitu päeva rahulikult pelanud ja ei mingit mure, toitekas ei lähe väga kuumakski. Vaiksem on ka nüüd kast 8)
Siukest asja poleks elusees uskunud, et passiivis toitekas rahuga toidab ära 4GHz ja X2 4870 Õhuvool korpuses peab lihtsalt hea olema 8) |
MOM, LOOK, NO HANDS!
->
Spoiler 
|
|
| Kommentaarid: 338 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
4 :: |
290 |
|
| tagasi üles |
|
 |
omgwtf
HV Guru

liitunud: 23.10.2006
|
|
| Kommentaarid: 155 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
137 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
25.12.2008 17:03:42
|
|
|
Ilma ventilaatorita variandi ehitamise peale võib mõelda ju alati, aga siis tuleks teha ka mõned, vägagi olulised muudatused, nagu:
1. Jahutusradiaatorite asendamine tunduvalt suurematega. Arvutuslikult peaks pind olema nii 2-4x suurem.
2. Alaldusdioodid tuleb asendada samuti mitu korda võimsamatega.
3. Samuti tuleks elektrolüütkondensaatorid asendada tunduvalt teistsuguste parameetritega kondekatega.
Põhjus on lihtne - olemasolev kooslus dioodid + jahutusradiaatorid + kondekad on arvestatud tööks ventileeritavas lahenduses. Ja ventilatsioon peab olema ka vastava tugevusega
|
|
| Kommentaarid: 284 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
11 :: |
211 |
|
| tagasi üles |
|
 |
G80
HV Guru

liitunud: 27.03.2006
|
25.12.2008 17:42:13
|
|
|
| heikis kirjutas: |
| PlatoonSgtElias kirjutas: |
| Chidori kirjutas: |
| ivar43 kirjutas: |
| vaja oleks toitekat sellesse antec P182 kasti |
ma homme vaatan kas mahub, ma ise olen paaril kastil selle vendi ülesse ette tõstnud. - modulaarsed ( ka tavalised plastik pistikuga ) ei taha sinna kasti eriti mahtuda. |
Panin omale sinna Seasonic 700W M12 Modulari. Mingid päevad tagasi ütles toiteka 120mm vent üles, hakkas kärisevat häält tegema nagu oleks õlitamata. Mida tegin mure lahendamiseks?
VÕtsin toiteploki lahti, kruvisin ära 120mm ventilaatori ja selle pisikese 60mm vms ning jätsin kaks suurt auku! Panin kasti tagasi toite ning toidet jahutab korpuse keskel olev 120mm ventilaator, mis imeb kõvaketaste eest õhu ja puhub toiteploki poole, toitekas aga saab sellest piisavalt jahutust GTA IV mitu päeva rahulikult pelanud ja ei mingit mure, toitekas ei lähe väga kuumakski. Vaiksem on ka nüüd kast 8)
Siukest asja poleks elusees uskunud, et passiivis toitekas rahuga toidab ära 4GHz ja X2 4870 Õhuvool korpuses peab lihtsalt hea olema 8) |
MOM, LOOK, NO HANDS!
->
Spoiler 
|
Nii ilusad hamabad.
_________________ Ära siia kliki |
|
| Kommentaarid: 256 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
210 |
|
| tagasi üles |
|
 |
HDTanel
Overclocker

liitunud: 15.12.2002
|
25.12.2008 17:51:24
|
|
|
| tahanteada kirjutas: |
PlatoonSgtElias: Mõõda parem alaldusdioodide temperatuur ära. Kui see on kõrge, siis lähevad dioodid termosurma. Samuti hakkavad kondekad rõõmsalt oma mahtuvust kaotama, kuna nad saavad kuumadelt dioodidelt kukile ka päris korraliku vahelduvpinge komponendi, kuna kuumad dioodid lekivad kuidas suudavad. Seda vahelduvpinge leket näed kõige paremini ostsilloskoobiga
Paari päevaga tõesti ehk veel mingit jama pole, kuid iseasi on mis juhtub mõne nädala või kuu möödumisel. |
Irw, varem oli mul 120mm vent 5v peal seal ning teine vent oli pistikust välja võetud. Nii 2a. Nüüd aga eemaldasin koguni ventilaatorid ja saab veel rohkem õhku põhimõtteliselt, Anteci kast on hästi ehitatud, toite pärast ma muretsema küll ei pea. Toide ise on ka piisavalt kvaliteetne.
|
|
| Kommentaarid: 635 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
3 :: |
496 |
|
| tagasi üles |
|
 |
omgwtf
HV Guru

liitunud: 23.10.2006
|
25.12.2008 17:59:43
|
|
|
Ennem oli 5V peal kehvem kui praegu ilma üldse? See 5v peal ventikas takistas siis ennem?
|
|
| Kommentaarid: 155 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
137 |
|
| tagasi üles |
|
 |
HDTanel
Overclocker

liitunud: 15.12.2002
|
25.12.2008 18:04:12
|
|
|
omgwtf, ma ju räägin, et antecil on korpuse keskel üks 120mm vent, mis puhub piisavalt, et kuum õhk välja viia korpusest.
_________________ Krüpto
Minu Youtube - HDTanel
Minu Instagram - HDTanel |
|
| Kommentaarid: 635 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
3 :: |
496 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Jaan
HV veteran
liitunud: 20.11.2001
|
26.12.2008 12:35:32
|
|
|
| PlatoonSgtElias kirjutas: |
| omgwtf, ma ju räägin, et antecil on korpuse keskel üks 120mm vent, mis puhub piisavalt, et kuum õhk välja viia korpusest. |
Vaikimisi keskel pole P182 kastil venti, all on üks 120mm, + kaks üleval- alumine tõmbab eest läbi alumise HD box-i õhku ja puhub selle toitest läbi alt välja.
Ehk alumine osa on üsna omaette tuuletunnel.
Ise pakun et see toide elab nii selles kastis selle passivse oleku üle, omaasi kas see nüüd õige on
Sest tähtis on ju õhuliikumine, mitte ventuka lähedus, eriti selliste radikate puhul, nagu Seasonic-l on.
Minuni on saabunud info, et ASBIS hakkab Silverstone tooteid müüma.
Kvaliteettoiteplokkide valik suureneb järjest, see on hea.
|
|
| Kommentaarid: 143 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
123 |
|
| tagasi üles |
|
 |
AJ
HV Guru

liitunud: 03.02.2005
|
|
| Kommentaarid: 37 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
36 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Draco
HV veteran

liitunud: 15.09.2005
|
05.01.2009 13:56:27
|
|
|
Soovitage toitekat järgmisele arvutile
Phenom QC 9950 BE
HD4780X2
4GB DDR2 800mhz
Kas ThermalTake Thoughpower 700W W0105RU oleks sobiv?
_________________ Purgatory Judgement |
|
| Kommentaarid: 12 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
12 |
|
| tagasi üles |
|
 |
WäntWõll
make.believe

liitunud: 18.01.2005
|
|
| Kommentaarid: 374 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
2 :: |
300 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Craaaazy
HV vaatleja

liitunud: 11.12.2008
|
05.01.2009 20:12:52
|
|
|
| Soovitage parimat toitekat mis sobib casemodimiseks millel on kohe nimodi et saab lihtsalt juhtmed ära peita.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
omgwtf
HV Guru

liitunud: 23.10.2006
|
|
| Kommentaarid: 155 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
137 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Chidori
HV Guru

liitunud: 19.09.2007
|
05.01.2009 20:28:53
|
|
|
| Kusjuures modulaarsega on raskem kaableid peita kui tavalisega - pigem on see korpuse mitte toite rida.
|
|
| Kommentaarid: 115 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
99 |
|
| tagasi üles |
|
 |
KillerXP
HV Guru

liitunud: 18.11.2002
|
05.01.2009 20:32:09
|
|
|
Kui inimene juba soovib korralikku casemodi teha siis arvatavasti on juba eelnevalt mõeldud high-end PC peale... keegi ei hakka eriti oma odavaid juppe demonstreerima
Võimalikud mõttekohad on nt Corsairi HX620W, HX1000W... siis enermax modu82+ 625W... nüüd tulemas mingi hetk enermax revolutions seeria toited mis on 1kW ligidale, peast ei mäleta täpselt. Edasi meenuvad ka tagan piperrockid
| Chidori kirjutas: |
| Kusjuures modulaarsega on raskem kaableid peita kui tavalisega - pigem on see korpuse mitte toite rida. |
miks sa seda arvad... ok jah peita on raskem sellepärast ehk, et pole miskit peita damn i miss my enermax sellel sain ligi 2x vähem ühendada kaableid toite taha sobivuse tõttu kui corsairiga mis mul praegu on..
|
|
| Kommentaarid: 98 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
93 |
|
| tagasi üles |
|
 |
elukaz
HV Guru

liitunud: 06.09.2004
|
05.01.2009 20:52:27
|
|
|
Tavalisel on just lihtsam peita, kõik juhtmed tulevad ühe kimbuna välja ja selle keerad kohe kõige täiega emaplaadi taha. Modulaarsel teeb see pistikuvärk palju suurema puntra olgugi et kaableid vähem.
_________________ Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale. |
|
| Kommentaarid: 196 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
0 :: |
158 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|