|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
nunnu
Kreisi kasutaja

liitunud: 25.11.2001
|
08.08.2008 17:51:23
|
|
|
| _marek kirjutas: |
| Tänu plasma madalale resole ei tohiks eriti vahet olla VGA ja HDMI ühenduse pildikvaliteedis kui just meetri kauguselt ei hakka ekraani puurima. |
Testisin just Pana 42PV80P mudeliga 3 kaablit. VGA on ilusam kui s-video aga DVI-d HDMI kaabli vastu ta kuidagi ei saa. Pilt ei ole mitte lihtsalt teravam meetri kauguselt vaid igast asendist. VGA reso, mis kuvas kõige kvaliteetsema pildi telerisse oli 1024 x768
HDMI otsa panin teleri külge ja DVI-d arvutisse. Videokaart ati 2600 seeriast. Teler sisse, arvuti käima ja automaatselt leiti 1680 x 1050 telerisse ja pilt silmnähtavalt parem. Proovisin jooksutada 720p materjali mis netist saada ning enam ei saa kahelda kumba juhet kahe masina vahel hoida tuleb. Pana plasma pilt on tõeliselt positiivselt üllatanud.
|
|
| Kommentaarid: 19 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
18 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Renq
HV veteran

liitunud: 21.12.2003
|
09.08.2008 01:47:54
|
|
|
| ma paar kuud tagasi otsin 42pfl7603 lcd, väga mõnus on, samas mõte on see, et paneks selle magamistuppa koos digiboxiga ja ostaks elutuppa uue ja suurema, sellise variandi, et ei oleks enam digiboxi vaja, vaid oleks mpeg4 toetav teler + siis see kaardimoodul, mida niiöelda tasuliste "väärtkanalite" jaoks vaja on, on see võimalik või ainult minu fantaasia?
|
|
| Kommentaarid: 5 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
5 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Lemmy
Kreisi kasutaja

liitunud: 17.09.2003
|
09.08.2008 01:52:11
|
|
|
| Renq kirjutas: |
| ma paar kuud tagasi otsin 42pfl7603 lcd, väga mõnus on, samas mõte on see, et paneks selle magamistuppa koos digiboxiga ja ostaks elutuppa uue ja suurema, sellise variandi, et ei oleks enam digiboxi vaja, vaid oleks mpeg4 toetav teler + siis see kaardimoodul, mida niiöelda tasuliste "väärtkanalite" jaoks vaja on, on see võimalik või ainult minu fantaasia? |
Täiesti võimalik.
_________________ Vähem möla, pikem samm! |
|
| Kommentaarid: 41 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
38 |
|
| tagasi üles |
|
 |
lighter
HV kasutaja
liitunud: 27.01.2002
|
09.08.2008 12:29:10
|
|
|
| Minu aasta vanal Samsung LE32S81-l on tekkinud 4:3 "ääred", paremal häiriv, vasakul vaevu märgatav. Tea mis tegema peaks, garantii alla need ei lähe?
|
|
| Kommentaarid: 8 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
8 |
|
| tagasi üles |
|
 |
time123
HV Guru

liitunud: 11.09.2005
|
09.08.2008 12:32:04
|
|
|
| Võibolla proovid mingit proget jooksutada 16:9 formaadis, mis vahetab kiirelt erinevat värvi piksleid näiteks 12 tundi järjest.. Ehk see aitab. Natuke imelik, et lcd ekraanil need tekkinud on.. Plasma pidi selle koha pealt nõrk olema.
|
|
| Kommentaarid: 204 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
179 |
|
| tagasi üles |
|
 |
lighter
HV kasutaja
liitunud: 27.01.2002
|
09.08.2008 20:08:37
|
|
|
| Huvitav mis selle efekti nimi on, pole tegu ju burn-ini ega image persistence-iga, vaid lihtsalt äärtes on toonierinevus. Aga tundub et ööseks läheb mingi kirju proge tööle igatahes, tänud.
|
|
| Kommentaarid: 8 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
8 |
|
| tagasi üles |
|
 |
likoor
HV kasutaja
liitunud: 17.06.2006
|
09.08.2008 22:56:42
|
|
|
| Winampil selline tore plugin nagu Milkdrop vms. Kasuta seda täisekraanil.
|
|
| Kommentaarid: 46 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
43 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rambler
Kreisi kasutaja
liitunud: 07.01.2005
|
|
| Kommentaarid: 46 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
1 :: |
39 |
|
| tagasi üles |
|
 |
MarekSäde
HV veteran
liitunud: 19.05.2004
|
|
| Kommentaarid: 68 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
66 |
|
| tagasi üles |
|
 |
a1
Kreisi kasutaja

liitunud: 26.07.2002
|
10.08.2008 15:49:53
|
|
|
H-mudelid on.
|
|
| Kommentaarid: 39 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
38 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Lemmy
Kreisi kasutaja

liitunud: 17.09.2003
|
|
| Kommentaarid: 41 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
38 |
|
| tagasi üles |
|
 |
XXL
HV kasutaja

liitunud: 20.06.2003
|
12.08.2008 10:39:07
|
|
|
On kellelgi kogemust antud aparaadiga, tundub päris tore pill olema aga kuidas suudab tavalist kaabel tv signaali edastada?
|
|
| Kommentaarid: 8 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
8 |
|
| tagasi üles |
|
 |
1dumbpcuser
HV Guru
liitunud: 05.03.2002
|
13.08.2008 15:26:36
|
|
|
Nii, kopeerin selle postituse ka siia teemasse:
| tsitaat: |
Norras [kus on kasutusel MPEG-4] aksepteeritud telerid:
Panasonic:
TH-42PZ800E, TH-50PZ800E, TH-58PZ800E, TH-65PZ800E
Sony:
Bravia W3000, X3000 og X3500,KDL32W4000K, KDL40W4000K, KDL46W4000K, KDL52W4000K, KDL40W4210AEP, KDL46W4210AEP, KDL40W4220AEP, KDL46W4220AEP, KDL40W4230AEP, KDL46W4230AEP, KDL26E4000AEP, KDL26E4020AEP, KDL32E4000AEP, KDL32E4020AEP, KDL40E4000AEP, KDL40E4020AEP, KDL26V4500K, KDL32V4500K, KDL37V4500K, KDL32V4710AEP, KDL32V4720AEP, KDL32V4730AEP
seega need vastuvõtuseadmed peaks ka meil toimima |
Loomulikult pole need ainsad MPEG-4 toega telerid, aeg väh. Norras on need (väidetavalt ) aksepteeritud, seega mingi kindlus peaks olema
Mõtlesin, et võiks koostada MPEG4 toega telerite listi, aga tootjad on ses suhtes info jagamisega suht kitsid, vähemalt veebilehtedel.
_________________ M: MSI B660M MORTAR
M: Dell RTX 2060
O: AM5 ITX emaplaat |
|
| Kommentaarid: 103 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
97 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Jann1
HV Guru

liitunud: 03.12.2005
|
13.08.2008 16:54:35
|
|
|
| Endal kaa plaan osta ikkagi mingi korralik lcd aga kas seda on mõtet teha enne laser tehnoloogja tulekut?
|
|
| Kommentaarid: 144 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
1 :: |
128 |
|
| tagasi üles |
|
 |
MarekSäde
HV veteran
liitunud: 19.05.2004
|
13.08.2008 18:53:32
|
|
|
| Jann1 kirjutas: |
| Endal kaa plaan osta ikkagi mingi korralik lcd aga kas seda on mõtet teha enne laser tehnoloogja tulekut? |
Telerit on alati põhjus osta vastavalt vajadusele, kui ikka vana töötab korralikult siis ei ole just pointi. Kui aga tahad suuremat siis on jälle point olemas. Aga see pole küll mingi põhjus ostmata jätta, kuna uuem tehnoloogia tuleb peale, sest tehnika areneb kogu aeg ning nii jäädki ootama paremat. Raha kokkuhoiu mõttes võiks osta mitte viimase põlvkonna tippmudeli, vaid pisut vanema, ega see pilt teab mis palju parem pole uuemal.
viimati muutis MarekSäde 13.08.2008 22:00:56, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 68 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
66 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Andykas
HV veteran

liitunud: 28.08.2004
|
13.08.2008 21:28:10
|
|
|
Oskab keegi umbes prognoosida mis hinnaga 50" plasma hd ready teleka võiks talvel kätte saada?
|
|
| Kommentaarid: 25 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
22 |
|
| tagasi üles |
|
 |
_marek
HV Guru

liitunud: 31.12.2002
|
13.08.2008 22:03:18
|
|
|
| Andykas kirjutas: |
Oskab keegi umbes prognoosida mis hinnaga 50" plasma hd ready teleka võiks talvel kätte saada?  |
Jõuluale 9999.- oleks ju ilus
Hetkel pakutakse neid 15999-ga, 9999 oleks vast liialt optimistlik, aga kuskil 13-14 kanti peaks küll hinnad liikuma.
|
|
| Kommentaarid: 130 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
118 |
|
| tagasi üles |
|
 |
olka
HV kasutaja

liitunud: 25.09.2002
|
14.08.2008 11:34:03
|
|
|
Kas keegi oskab kommentaari anda sellise Philips'i mudeli kohta nagu Philips 42" LCD TV 42PFL5603D. Kas selles on sees mpeg4 tüüner või mitte?
_________________ You, all gonna make me loose my mind, loose my mind |
|
| Kommentaarid: 18 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
16 |
|
| tagasi üles |
|
 |
1dumbpcuser
HV Guru
liitunud: 05.03.2002
|
|
| Kommentaarid: 103 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
97 |
|
| tagasi üles |
|
 |
olka
HV kasutaja

liitunud: 25.09.2002
|
14.08.2008 12:32:59
|
|
|
ai sorry
_________________ You, all gonna make me loose my mind, loose my mind |
|
| Kommentaarid: 18 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
16 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ettan
HV kasutaja

liitunud: 29.02.2004
|
14.08.2008 20:46:33
|
|
|
| Jõudis just 32PFL7603H philips koju, praegu üritan õhudigit panna, aga sound on, pilti pole. On see teema kuskilt läbi käinud või teab keeg mis tegema peaks?
|
|
| Kommentaarid: 10 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
8 |
|
| tagasi üles |
|
 |
bladerunner
HV Guru
liitunud: 17.01.2002
|
15.08.2008 11:18:28
|
|
|
Ju siis pole MPEG4 võimelist digituunerit seal sees!? Kuigi eespool olevate postituste järgi peaks H seeria mudelid seda omama...
_________________ Experience is what you get when you don't get what you want. |
|
| Kommentaarid: 169 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
158 |
|
| tagasi üles |
|
 |
freestyler
Kreisi kasutaja

liitunud: 30.03.2002
|
15.08.2008 11:21:38
|
|
|
| Kusagilt jäi silma, et telku maavaliku alt tuleb valida Prantsusmaa...
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
indrpo
HV Guru
liitunud: 14.11.2004
|
15.08.2008 11:57:28
|
|
|
| freestyler kirjutas: |
| Kusagilt jäi silma, et telku maavaliku alt tuleb valida Prantsusmaa... |
vanasti sai iga asja õigesti tööle saamiseks valida finland kuna asus kõige lähemal... nii igasugustes seadmetes kella õigeks saamiseks ning pal standardid jms sätted. nüüd tuleb mõelda kus tehniliselt sama lahendus töös on, tõepoolest prantslased kasutavad ju ka dvb-t mpeg4 peal.
PS. Kas eestisse pole sama seadust oodata kus müüjad peavad just MPEG4 digile sobilikke telereid müüma. Prantsusmaal keelati ilma õige digiboxita, ehk paneelisaasta müük ära. Mõnes mõttes oleks muidugi meil kasulik ka odavamaid ilma boxita telereid müüa kuna satipiraatlus on kohutavalt suur aga tehnikat mittetundvatel inimestel on silme eest kirju ja ei mõista mida osta. Vähemalt tehti nüüd "digilevi" kaubamärk.
|
|
| Kommentaarid: 262 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
228 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ettan
HV kasutaja

liitunud: 29.02.2004
|
15.08.2008 12:30:44
|
|
|
jep panin prantsusmaa peale ja toimib
|
|
| Kommentaarid: 10 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
8 |
|
| tagasi üles |
|
 |
_marek
HV Guru

liitunud: 31.12.2002
|
15.08.2008 13:43:31
|
|
|
| indrekp kirjutas: |
| PS. Kas eestisse pole sama seadust oodata kus müüjad peavad just MPEG4 digile sobilikke telereid müüma. Prantsusmaal keelati ilma õige digiboxita, ehk paneelisaasta müük ära. Mõnes mõttes oleks muidugi meil kasulik ka odavamaid ilma boxita telereid müüa kuna satipiraatlus on kohutavalt suur aga tehnikat mittetundvatel inimestel on silme eest kirju ja ei mõista mida osta. Vähemalt tehti nüüd "digilevi" kaubamärk. |
See oleks absurdne.
Mida teevad need sajad tuhanded inimesed, kes elavad paneelmajades (kaabel-tv) või eramajades (viasati pann) ning ei tunne mingit huvi sisseehitatud digiboksiga teleka pärast kallima hinna maksmise vastu kui oleks võimalik integreeritud digiboksi arvelt raha säästa?
Hakkavad Lätist telekat tooma?
|
|
| Kommentaarid: 130 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
118 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Kristo36
HV vaatleja
liitunud: 12.07.2007
|
15.08.2008 14:37:42
|
|
|
| Sooviks teada kas sellel telekal on mpeg 4 ? link
|
|
| Kommentaarid: 5 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
5 |
|
| tagasi üles |
|
 |
1dumbpcuser
HV Guru
liitunud: 05.03.2002
|
|
| Kommentaarid: 103 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
97 |
|
| tagasi üles |
|
 |
WerteX
HV Guru
liitunud: 31.03.2004
|
15.08.2008 15:53:30
|
|
|
| Kristo36, ei ole kindlasti, see on väga vana mudel.
|
|
| Kommentaarid: 374 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
306 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Kristo36
HV vaatleja
liitunud: 12.07.2007
|
|
| Kommentaarid: 5 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
5 |
|
| tagasi üles |
|
 |
a1
Kreisi kasutaja

liitunud: 26.07.2002
|
15.08.2008 17:22:38
|
|
|
| Kristo36 kirjutas: |
| Sooviks teada kas sellel telekal on mpeg 4 ? |
Kui eelistuseks on Samsung, siis tuleks hästivarustatud poodidest nõuda näiteks neid mudeleid:
LE**A676 (32, 37, 40, 46)
LE**A466 (26 ja up)
full HD LE**A568 (32 ja up)
ja plasma PS42A466
|
|
| Kommentaarid: 39 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
38 |
|
| tagasi üles |
|
 |
aps74
HV kasutaja
liitunud: 22.04.2006
|
16.08.2008 17:28:05
|
|
|
| a1 kirjutas: |
| Kristo36 kirjutas: |
| Sooviks teada kas sellel telekal on mpeg 4 ? |
Kui eelistuseks on Samsung, siis tuleks hästivarustatud poodidest nõuda näiteks neid mudeleid:
LE**A676 (32, 37, 40, 46)
LE**A466 (26 ja up)
full HD LE**A568 (32 ja up)
ja plasma PS42A466 |
Aga kui netist vaadata siis pole nagu eesti firmades 26 tollist LE**A466 saada?Kuskohast seda oleks võimalik soetada?Kas on ka 22 tolliseid SamsungI LCD-telereid millel digipox sees oleks?Sain nagu aru, et LE**A466-l on digipox sees?Või tehke selgeks mida see MPG-4 täpsemalt tähendab?
|
|
| Kommentaarid: 4 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
4 |
|
| tagasi üles |
|
 |
a1
Kreisi kasutaja

liitunud: 26.07.2002
|
16.08.2008 18:19:20
|
|
|
| aps74 kirjutas: |
| Aga kui netist vaadata siis pole nagu eesti firmades 26 tollist LE**A466 saada?Kuskohast seda oleks võimalik soetada?Kas on ka 22 tolliseid SamsungI LCD-telereid millel digipox sees oleks?Sain nagu aru, et LE**A466-l on digipox sees?Või tehke selgeks mida see MPG-4 täpsemalt tähendab? |
Alla 26´´ pole meie digilevile sobilikku kohanud veel.
Saab näiteks sealt 10keek.
Kui suuruse järgi otsid, siis uuri ka: Sony BRAVIA KDL-26V4500
|
|
| Kommentaarid: 39 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
38 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Blacky555
HV vaatleja
liitunud: 13.09.2006
|
20.08.2008 17:39:46
|
|
|
Kuna vana telekas andis just otsad, siis oleks vaja kiiremas korras uut televiisorit. Soovitatavalt 32'' ja full hd.
Lugesin siin natuke seda foorumit ja ei saanudki selgusele, et kui ma olen elioni digitv kilent, siis kas nüüd uut telekat valides pean ka arvestama selle mpeg4 tuuneriga?
Kuskilt pakkumistest jäi silma selline tv: http://www.hdtvorg.co.uk/reviews/lcd/LG_37LG6000.htm
Aga sellel on dvb-t tuuner, et on see siis jama?
Olen pehmelt öeldes võhik, vabandan ette, kui väge loll küsimus on
Ah jaa, televiisor on siis mõeldud lihsalt tv vaatamiseks ja dvd vaatamiseks ja vb tekib tulevikus vajadus teda ka arvutiga ühendada, et siis arvutist film nö ümbersuunata telekasse.
Kui keegi oskab mõnda paremat telekat soovitada, siis oleksin ka tänulik.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
_marek
HV Guru

liitunud: 31.12.2002
|
20.08.2008 20:03:05
|
|
|
Hinnaklassi sa ei märkinud, aga näiteks Sony KDL37V4500 oleks hea valik: 37'' FullHD, Mpeg4 tüüner sees, hind kuskil 18k ringis. (Sama teleka 32'' versioon 12-13k)
Iseenesest Elioni digitv puhul pole tüüneriga midagi teha, aga kui tulevikus tekib vajadus ilma teenusepakkujata telekat vaadata, siis on tüüner vältimatu.
|
|
| Kommentaarid: 130 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
118 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Blacky555
HV vaatleja
liitunud: 13.09.2006
|
20.08.2008 20:53:05
|
|
|
| hinnaklass jääks kuskil kuni 25k.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
_marek
HV Guru

liitunud: 31.12.2002
|
20.08.2008 21:24:51
|
|
|
Sony poolelt sellisel juhul KDL40W4000 (Mpeg4), aga kui tüüner oluline ei ole, siis näiteks Philipsi 37PFL9603D
Philipsi H-mudeleid (Mpeg4) kahjuks meie turul veel saada pole.
|
|
| Kommentaarid: 130 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
118 |
|
| tagasi üles |
|
 |
switch
HV veteran
liitunud: 14.01.2003
|
21.08.2008 08:54:37
|
|
|
| ega keegi ei ole huvitatud DVI - HDMI kaablist 10m? Mul on üks üle. Või äkki tahab keegi vahetada 5m vastu?
|
|
| Kommentaarid: 148 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
2 :: |
135 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Front
HV vaatleja
liitunud: 07.06.2006
|
21.08.2008 14:17:29
|
|
|
Kuna tekkis vajadus vana CRT telekas välja vahetada uuema pilli vastu, siis püüdsin ennast kurssi viia põhiliste teadmistega HDTV vallas. Enam-vähem nagu pilt selge, aga tahaks siiski targemate käest nõu küsida.
Lühidalt siis tingimustest ja soovidest:
Kuna elutuba üsna valguserikas, siis otsutasin LCD kasuks. Vaatamise kaugus telekast on umbes 2.5..3m, seega soovitav diagonaal oleks 40"..46". Reso võiks olla 1920x1080. Olen Starmani klient ja päris kindlasti ei hakka kunagi oma antenniga pilti püüdma, seega tüüner pole ehk vajalik (saan ma õigesti aru, et DVB-C tüüneriga telekaid ei tehta?). Vaadata tahaks siis enamus ajast TV, DVD, arvuti pilti, tulevikus ka Blue-Rayd. Hinnalagi oleks ehk 20k.
Endale jäi silma selline aparaat: SHARP LC-46X8E LCD. Mida sellest arvate? Oskate ehk midagi paremat soovitada?
|
|
| tagasi üles |
|
 |
olka
HV kasutaja

liitunud: 25.09.2002
|
21.08.2008 17:19:45
|
|
|
_marek ma just ostsin endale arvutikeskusest Philipsi H-mudeli ja digitüüner töötab nagu vana loom , prantsusmaa seadete alt
_________________ You, all gonna make me loose my mind, loose my mind |
|
| Kommentaarid: 18 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
16 |
|
| tagasi üles |
|
 |
somnambuul
HV veteran
liitunud: 22.03.2004
|
21.08.2008 17:21:08
|
|
|
| Front kirjutas: |
Kuna tekkis vajadus vana CRT telekas välja vahetada uuema pilli vastu, siis püüdsin ennast kurssi viia põhiliste teadmistega HDTV vallas. Enam-vähem nagu pilt selge, aga tahaks siiski targemate käest nõu küsida.
Lühidalt siis tingimustest ja soovidest:
Kuna elutuba üsna valguserikas, siis otsutasin LCD kasuks. Vaatamise kaugus telekast on umbes 2.5..3m, seega soovitav diagonaal oleks 40"..46". Reso võiks olla 1920x1080. Olen Starmani klient ja päris kindlasti ei hakka kunagi oma antenniga pilti püüdma, seega tüüner pole ehk vajalik (saan ma õigesti aru, et DVB-C tüüneriga telekaid ei tehta?). Vaadata tahaks siis enamus ajast TV, DVD, arvuti pilti, tulevikus ka Blue-Rayd. Hinnalagi oleks ehk 20k.
Endale jäi silma selline aparaat: SHARP LC-46X8E LCD. Mida sellest arvate? Oskate ehk midagi paremat soovitada? |
DVB-C tuunneriga telekaid on olemas küll, paljudel sonydel näiteks on see sees.
|
|
| Kommentaarid: 60 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
54 |
|
| tagasi üles |
|
 |
WerteX
HV Guru
liitunud: 31.03.2004
|
21.08.2008 18:27:18
|
|
|
| olka, marek mõtles arvatavasti avalikult suuremate poodide ladudes, onoff/euronics/plussmiinus/viva jne.
|
|
| Kommentaarid: 374 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
306 |
|
| tagasi üles |
|
 |
_marek
HV Guru

liitunud: 31.12.2002
|
21.08.2008 19:14:29
|
|
|
Ma mõtlen praegusel hetkel tegelikult kõiki Eesti poode ja Arvutikeskuse hinnakirjast ei leidnud ma mitte ühtegi H-mudelit.
Esimesed 32''-sed 9-seeria H-mudelid käisid alles Leviras testimises, turule peaksid jõudma teoreetiliselt septembris.
|
|
| Kommentaarid: 130 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
118 |
|
| tagasi üles |
|
 |
hobihall
Kreisi kasutaja
liitunud: 25.10.2004
|
21.08.2008 22:22:44
|
|
|
| _marek kirjutas: |
Ma mõtlen praegusel hetkel tegelikult kõiki Eesti poode ja Arvutikeskuse hinnakirjast ei leidnud ma mitte ühtegi H-mudelit.
Esimesed 32''-sed 9-seeria H-mudelid käisid alles Leviras testimises, turule peaksid jõudma teoreetiliselt septembris. |
Ma pole ka peale selle mudeli rohkem näinud
|
|
| Kommentaarid: 11 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
11 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Sandman
HV kasutaja

liitunud: 06.12.2004
|
24.08.2008 01:54:25
|
|
|
Kuna pole tõsiselt kursis hetke pakkumistega ja seisuga siis küsin teilt: mis on 8-10k ringis kõige õigem valik?
_________________ Fotolõuend - Fototapeet - Disaingraafika - Dekoratiivkleebised |
|
| Kommentaarid: 8 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
8 |
|
| tagasi üles |
|
 |
marli1
Kreisi kasutaja

liitunud: 16.01.2004
|
24.08.2008 10:56:36
|
|
|
| inah kirjutas: |
| idikas kirjutas: |
50" Plasma Panasonic TH-50PY800 ca 35K  |
TH-50PY80 ca 30000 eeki. ei ole mõtet vist 5000 1 lisa hdmi ,ifc(mis soovitatakse välja lülitada) ja täiustatud audio pärast maksta aga jah pana on praegu kindel liider hinna ja kvaliteedi suhtes endal kah TH-42PY80.Ainuke miinus on suur elektri tarbimine |
Oled nüüd seda Pana TH-42PY80 mõne aja kasutanud- kas on mingeid uuemaid muljeid-vigasid silma hakanud?
Tundub andmete järgi päris asjalik pill olevat- peab ootama millal G12 paneelid tulevad siis muutub ka hind natuke taskupärasemaks
Kuidas on pilt (N: Viasati) kaabli otas- vaevalt et ma kuskilt lähiajal HD signaali välja võluks (aga tulevikus HD signaali tulekul ei tahaks kohe telekat vahetama ka hakata)- pigem ikka tava TV vaatamiseks telerit vaja.
Alternatiiv oleks- TH42PV7P (kuigi erinevast "ooperist") aga hind on tõesti väga odav (9700.-)
Ehk täpsemalt sõnastades- kas Viasati/DVD ja võibolla vahel ka VHS-i vaatamiseks on TH-42PY80 raiskamine?
Kas selle signaalivaliku puhul suurt erinevust TH42PV7P ja TH-42PY80 vahel polegi...
Või on veel mõni alternatiiv peale Pana- isiklikult nagu teisi brände väga ei usalda- ja Pioneer käib selgelt üle jõu...
Just arvestades praeguseid signaaliallikaid- kas on suur vahe N: Pans, samsa ja Philipsi toodetud plasmadel?
|
|
| Kommentaarid: 40 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
40 |
|
| tagasi üles |
|
 |
_marek
HV Guru

liitunud: 31.12.2002
|
24.08.2008 11:31:16
|
|
|
| marli1 kirjutas: |
Oled nüüd seda Pana TH-42PY80 mõne aja kasutanud- kas on mingeid uuemaid muljeid-vigasid silma hakanud?
Tundub andmete järgi päris asjalik pill olevat- peab ootama millal G12 paneelid tulevad siis muutub ka hind natuke taskupärasemaks
Kuidas on pilt (N: Viasati) kaabli otas- vaevalt et ma kuskilt lähiajal HD signaali välja võluks (aga tulevikus HD signaali tulekul ei tahaks kohe telekat vahetama ka hakata)- pigem ikka tava TV vaatamiseks telerit vaja.
Alternatiiv oleks- TH42PV7P (kuigi erinevast "ooperist") aga hind on tõesti väga odav (9700.-)
Ehk täpsemalt sõnastades- kas Viasati/DVD ja võibolla vahel ka VHS-i vaatamiseks on TH-42PY80 raiskamine?
Kas selle signaalivaliku puhul suurt erinevust TH42PV7P ja TH-42PY80 vahel polegi...
Või on veel mõni alternatiiv peale Pana- isiklikult nagu teisi brände väga ei usalda- ja Pioneer käib selgelt üle jõu...
Just arvestades praeguseid signaaliallikaid- kas on suur vahe N: Pans, samsa ja Philipsi toodetud plasmadel? |
Tavatelevisiooni jaoks on PY80 praegusel ajal küll raiskamine.
Kõrvuti mängivad PV80 ja PY80 - SD signaaliga on PV80 isegi selgema pildiga, sest pikselite arv kattub signaali resoga paremini.
Kui usud sellesse, et lähitulevikus meil HD kanalid levima hakkavad, võid osta PY80, aga minu arvates on mõistlik osta see telekas, mis ennast just praegu kõige paremini õigustab, sest teades selle sektori hinnalangusi uute mudelite väljatulekuga - FullHD plasma võid paari aasta pärast juba võileivaraha eest soetada.
|
|
| Kommentaarid: 130 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
118 |
|
| tagasi üles |
|
 |
strohher
HV veteran

liitunud: 15.02.2004
|
25.08.2008 12:43:58
|
|
|
Ma ootan OLED telekad ära
_________________ Tunguusia tundraahv |
|
| Kommentaarid: 33 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
30 |
|
| tagasi üles |
|
 |
inah
HV kasutaja
liitunud: 24.12.2003
|
25.08.2008 22:07:24
|
|
|
| _marek kirjutas: |
| marli1 kirjutas: |
Oled nüüd seda Pana TH-42PY80 mõne aja kasutanud- kas on mingeid uuemaid muljeid-vigasid silma hakanud?
Tundub andmete järgi päris asjalik pill olevat- peab ootama millal G12 paneelid tulevad siis muutub ka hind natuke taskupärasemaks
Kuidas on pilt (N: Viasati) kaabli otas- vaevalt et ma kuskilt lähiajal HD signaali välja võluks (aga tulevikus HD signaali tulekul ei tahaks kohe telekat vahetama ka hakata)- pigem ikka tava TV vaatamiseks telerit vaja.
Alternatiiv oleks- TH42PV7P (kuigi erinevast "ooperist") aga hind on tõesti väga odav (9700.-)
Ehk täpsemalt sõnastades- kas Viasati/DVD ja võibolla vahel ka VHS-i vaatamiseks on TH-42PY80 raiskamine?
Kas selle signaalivaliku puhul suurt erinevust TH42PV7P ja TH-42PY80 vahel polegi...
Või on veel mõni alternatiiv peale Pana- isiklikult nagu teisi brände väga ei usalda- ja Pioneer käib selgelt üle jõu...
Just arvestades praeguseid signaaliallikaid- kas on suur vahe N: Pans, samsa ja Philipsi toodetud plasmadel? |
Tavatelevisiooni jaoks on PY80 praegusel ajal küll raiskamine.
Kõrvuti mängivad PV80 ja PY80 - SD signaaliga on PV80 isegi selgema pildiga, sest pikselite arv kattub signaali resoga paremini.
Kui usud sellesse, et lähitulevikus meil HD kanalid levima hakkavad, võid osta PY80, aga minu arvates on mõistlik osta see telekas, mis ennast just praegu kõige paremini õigustab, sest teades selle sektori hinnalangusi uute mudelite väljatulekuga - FullHD plasma võid paari aasta pärast juba võileivaraha eest soetada. |
mul endal on kodus elion digitv ja dreambox800 hd .Kõik oleneb mida vaadata jah sd signaal on päris jama siin oleneb muidugi veel tv kanali algallikast samas 3m. pealt on sd enamvähem ja veel kui pilt on 16:9 siis on pilt parem .sati pealt on võimalus mul vaadata viasat easti kah ainuke mis pildilt hea on tv1000 premium ja üldse 16:9 formaadis kanalid .HD on muidugi super ausalt öeldes kui hd vaatad ei taha enam sd vaadata.häirib teleka juures see et plasmal on ekraani ees klaas mis on natuke häiriv päeval kui päike paistab seevastu lcd-l on matt ekraan,elektrit võtab päris palju aga vähemalt ei ole talvel korteris külm Lõpuks arvan et jah tava sd vaatamiseks on ehk pv 80 parem kuna tal on 1366 x 768 pikslit näitab nii öelda vähem digi müra välja aga noh ise otsusta
PS . dvd -si ei vaata üldse nii et oska kommenteerida
|
|
| Kommentaarid: 6 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
6 |
|
| tagasi üles |
|
 |
marli1
Kreisi kasutaja

liitunud: 16.01.2004
|
26.08.2008 09:01:19
|
|
|
TH42PV7P- reso (1024×768 px) on ju sel juhul veelgi lähemal "tava" TV siganaalile- ehk oleks siis mõistlikum hoopis see?
Hetkel saaks seda ju hinnaga ca 9800.- ja kuna HD signaali hetkel pole (arvan et seda ei tule ka paari lähema aasta jooksul)
On ehk kellelgi võrdlusbaasi ka TH42PV7P kohta- kuidas on pilt SD signaaliga võrreldes mõne FullHD või näiteks TH42PV80-ga?
Või ehk isegi TH37PV7- pilt sellel ju veelgi "tihedam" kuna sama reso on mahutatud väiksemale paneelile- kuid hinnavahet hetkel 37" ja 42 G10 panelidel pole?
|
|
| Kommentaarid: 40 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
40 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|