|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
Alari A.
HV Guru
liitunud: 19.12.2002

|
19.11.2007 17:14:04
|
|
|
7.10 ja GF 2 TIga häda.
peal nvidia legacy drivud.
kui xorgis nv on reso paigas 1024x768 ja fps madal nagu peab.
xorgi nvidia on glxgearsi fps 2-3k peal kuid resot mingi nipiga üle 800x600 ei saa
|
|
| Kommentaarid: 675 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
549 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kaabakas
HV veteran

liitunud: 01.04.2002
|
19.11.2007 17:15:51
|
|
|
xorg.confi resod sisse kirjutatud?
_________________ Mida Ott ei õpi, seda Egon ei tea. |
|
| Kommentaarid: 106 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
96 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Alari A.
HV Guru
liitunud: 19.12.2002

|
19.11.2007 17:22:16
|
|
|
resoks on kirjutatud vaid 1024x768
edit:masin hetkel raua poolelt natuke vigane (toide peetis) õhtul üle kontrollima
|
|
| Kommentaarid: 675 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
549 |
|
| tagasi üles |
|
 |
triippriit
HV kasutaja

liitunud: 31.05.2005
|
19.11.2007 19:53:57
|
|
|
Uuendasin ka 7.10'le ära..
Aga tekib välimuse osas probleem. Ei saa sisse lülitada aknaefekte, siis kaob akendel see ülemine riba ära ("title bar"). Samuti ei saa ma kasutada enam Emeraldi teemasid, vaid ainult Gnome omi. Compizi setting manageri tirisin ka, see ei lahenda midagi.
Mul juhe koos, et mida peaks uuesti installima vms?
Beryli lehelt näen, et too üldse surnud ja ongi Compiziks muutunud. Emerald käis vanasti selle alla kuidagi..
Näen igast seoseid aga ei oska otsi kokku viia
_________________  |
|
| Kommentaarid: 12 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
11 |
|
| tagasi üles |
|
 |
lehm2
Kreisi kasutaja

liitunud: 19.09.2004
|
19.11.2007 22:57:48
|
|
|
Kas KDE all ongi see probleemiks, et FF-ga Flashi vaadates freezib või teeb mingit muud trikki. Kas parem oleks kasutada Konqueri ?
_________________ Piilu siia, progreja!
Vajad abi Node.JS-ga ?
Võta ühendust ! |
|
| Kommentaarid: 15 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
13 |
|
| tagasi üles |
|
 |
asjameez
Kreisi kasutaja

liitunud: 10.12.2006
|
20.11.2007 00:25:50
|
|
|
| lehm2 kirjutas: |
| Kas KDE all ongi see probleemiks, et FF-ga Flashi vaadates freezib või teeb mingit muud trikki. Kas parem oleks kasutada Konqueri ? |
Mul pole kunagi flashiga mingit jama olnud. Koguaeg FF ja KDE.
|
|
| Kommentaarid: 63 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
61 |
|
| tagasi üles |
|
 |
lehm2
Kreisi kasutaja

liitunud: 19.09.2004
|
20.11.2007 17:21:16
|
|
|
| asjameez kirjutas: |
| lehm2 kirjutas: |
| Kas KDE all ongi see probleemiks, et FF-ga Flashi vaadates freezib või teeb mingit muud trikki. Kas parem oleks kasutada Konqueri ? |
Mul pole kunagi flashiga mingit jama olnud. Koguaeg FF ja KDE. |
Hm mul youtube-s videot vaadates, mõnikord kas tekib üldine freeze või siis freezib FF ainult. Youtubes siis Adobe flash 9. Täiesti suvalisel ajal freezib, ei ole üht kindlat aega et paned video käima ja freezib.
|
|
| Kommentaarid: 15 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
13 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Riivo
HV Guru

liitunud: 23.02.2004
|
20.11.2007 17:23:09
|
|
|
| triippriit kirjutas: |
Uuendasin ka 7.10'le ära..
Aga tekib välimuse osas probleem. Ei saa sisse lülitada aknaefekte, siis kaob akendel see ülemine riba ära ("title bar"). Samuti ei saa ma kasutada enam Emeraldi teemasid, vaid ainult Gnome omi. Compizi setting manageri tirisin ka, see ei lahenda midagi.
Mul juhe koos, et mida peaks uuesti installima vms?
Beryli lehelt näen, et too üldse surnud ja ongi Compiziks muutunud. Emerald käis vanasti selle alla kuidagi..
Näen igast seoseid aga ei oska otsi kokku viia  |
installi emerald. see töötab compiziga ka
http://wiki.compiz-fusion.org/Decorators/Emerald
|
|
| Kommentaarid: 233 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
221 |
|
| tagasi üles |
|
 |
triippriit
HV kasutaja

liitunud: 31.05.2005
|
20.11.2007 17:47:15
|
|
|
Emerald on olemas, kuid kui käivitan Compizi ('compiz --replace'), siis kaovad aknaääred ära. Kuigi Emeraldi Theme Manageris on igasugu teemasidki vanast ajast olemas.
Lisaks ei tööta Compizi efektid ka.
_________________  |
|
| Kommentaarid: 12 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
11 |
|
| tagasi üles |
|
 |
asjameez
Kreisi kasutaja

liitunud: 10.12.2006
|
20.11.2007 19:19:25
|
|
|
| triippriit kirjutas: |
Emerald on olemas, kuid kui käivitan Compizi ('compiz --replace'), siis kaovad aknaääred ära. Kuigi Emeraldi Theme Manageris on igasugu teemasidki vanast ajast olemas.
Lisaks ei tööta Compizi efektid ka. |
Arvatavasti on xorg.conf failis midagi puudu. Mul on sama jama olnud. Käivitades 'compiz --replace -c emerald' peaks ta viskama erroreid. Google abil tulekski iga error eraldi lahata.
'compiz no window borders' annab ka asjalikke tulemusi.
|
|
| Kommentaarid: 63 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
61 |
|
| tagasi üles |
|
 |
lehm2
Kreisi kasutaja

liitunud: 19.09.2004
|
|
| Kommentaarid: 15 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
13 |
|
| tagasi üles |
|
 |
chesm6mmi
HV Guru

liitunud: 08.01.2004
|
20.11.2007 21:36:26
|
|
|
| oskab keegi öelda et miks nii on et kui boodin siis sealt kus valin kas ubuntu vai win, ja valin ubuntu ja peale seda on ekraan must mingi pea 2 minti ja siis tuleb ubuntu see logon screen ette?
|
|
| Kommentaarid: 109 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
104 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kaabakas
HV veteran

liitunud: 01.04.2002
|
20.11.2007 23:12:39
|
|
|
chesm6mmi, vajuta ubuntu valiku juures e ja kustuta kerneli rea juurest lõpust quiet ja splash maha. Äkki näed, millise teate juures lääg on.
_________________ Mida Ott ei õpi, seda Egon ei tea. |
|
| Kommentaarid: 106 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
96 |
|
| tagasi üles |
|
 |
chesm6mmi
HV Guru

liitunud: 08.01.2004
|
20.11.2007 23:27:06
|
|
|
| quiet kustutasin lõpust kuid ikkagi pilt must sama kaua :/
|
|
| Kommentaarid: 109 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
104 |
|
| tagasi üles |
|
 |
mahfiaz
HV kasutaja
liitunud: 03.11.2005
|
20.11.2007 23:30:59
|
|
|
| chesm6mmi, kustuta splash kah maha
|
|
| Kommentaarid: 32 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
32 |
|
| tagasi üles |
|
 |
chesm6mmi
HV Guru

liitunud: 08.01.2004
|
20.11.2007 23:42:12
|
|
|
| polnd seal sellist ju
|
|
| Kommentaarid: 109 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
104 |
|
| tagasi üles |
|
 |
mahfiaz
HV kasutaja
liitunud: 03.11.2005
|
21.11.2007 02:22:06
|
|
|
chesm6mmi, kas su install erineb defaultist? Kasutad nt reiserfs-i?
Bootimise ajal vajuta Alt+F1, siis näed teateid kah.
Aga mure leiad arvatavasti failist /etc/usplash.conf, sealt leiad pisut suurevõitu reso.
|
|
| Kommentaarid: 32 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
32 |
|
| tagasi üles |
|
 |
triippriit
HV kasutaja

liitunud: 31.05.2005
|
24.11.2007 01:15:18
|
|
|
| asjameez kirjutas: |
| triippriit kirjutas: |
Emerald on olemas, kuid kui käivitan Compizi ('compiz --replace'), siis kaovad aknaääred ära. Kuigi Emeraldi Theme Manageris on igasugu teemasidki vanast ajast olemas.
Lisaks ei tööta Compizi efektid ka. |
Arvatavasti on xorg.conf failis midagi puudu. Mul on sama jama olnud. Käivitades 'compiz --replace -c emerald' peaks ta viskama erroreid. Google abil tulekski iga error eraldi lahata.
'compiz no window borders' annab ka asjalikke tulemusi. |
Njah, ei osanud ise nii lihtsalt otsidagi Sain asja korda, xorg.conf'i tuli lisada paar rida.
Kellel sama jama, siis http://ubuntuforums.org/showpost.php?p=2121656&postcount=3
Tänan abistajaid!
_________________  |
|
| Kommentaarid: 12 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
11 |
|
| tagasi üles |
|
 |
lehm2
Kreisi kasutaja

liitunud: 19.09.2004
|
26.11.2007 19:32:39
|
|
|
Nii tahaksin natuke abi PPC-ga sooviks sellist isendit AIRIS T620 ühendada Kubuntu-ga, kas see on võimalik või peab kasutama PPC ühendamist windowsi all ?
Olen kuskilt lugenud, et ka PPC peale on pannaks linuxit ? Kui raske ja missugused riskid sellega tekivad ? Hetkel PPC peal WM5.
_________________ Piilu siia, progreja!
Vajad abi Node.JS-ga ?
Võta ühendust ! |
|
| Kommentaarid: 15 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
13 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Death
HV Guru

liitunud: 06.09.2003
|
27.11.2007 00:00:40
|
|
|
lehm2, misasi on PPC?
_________________ "To be or not to be?" is a question of when, not if. |
|
| Kommentaarid: 39 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
36 |
|
| tagasi üles |
|
 |
marqs
HV veteran

liitunud: 06.12.2001
|
27.11.2007 00:48:31
|
|
|
ilmselt p nagu pocket mitte p nagu power
_________________ 0xDEAD
0xBEEF |
|
| Kommentaarid: 28 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
27 |
|
| tagasi üles |
|
 |
lehm2
Kreisi kasutaja

liitunud: 19.09.2004
|
27.11.2007 16:32:53
|
|
|
| marqs kirjutas: |
| ilmselt p nagu pocket mitte p nagu power |
ja pocket pc
|
|
| Kommentaarid: 15 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
13 |
|
| tagasi üles |
|
 |
indu
HV veteran

liitunud: 03.02.2005
|
28.11.2007 09:33:36
|
|
|
7.10 on suht nunnu. Ei pidanud drivereid installima isegi. Kõik töötas nii nagu vaja va. ehvektid
_________________ http://www.lossirestoran.eu/ |
|
| Kommentaarid: 63 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
58 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Death
HV Guru

liitunud: 06.09.2003
|
28.11.2007 09:54:57
|
|
|
lehm2, Pocket PC peale linuxi panemine eeldab pmst asja juppideks võtmist ja riski asi peeti keerata. Pole vaeva väärt. Linuxi all ligi saada talle aga peaks võimalik olema küll. Otsi netist howtosid, tegin ise seda viimati veel gentoo kasutajana yle aasta tagasi. Pocket PC-d sai täitsa brausida, softi installida etc... Kontaktide syncimine thunderbirdiga ponud võimalik, kmailiga mingi plugina abil olevat aga toda käima aretada ei viitsinud.
_________________ "To be or not to be?" is a question of when, not if. |
|
| Kommentaarid: 39 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
36 |
|
| tagasi üles |
|
 |
raido357
HV veteran
liitunud: 26.09.2002
|
28.11.2007 11:39:22
|
|
|
| indu kirjutas: |
| 7.10 on suht nunnu. Ei pidanud drivereid installima isegi. Kõik töötas nii nagu vaja va. ehvektid |
Efektid*
|
|
| Kommentaarid: 78 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
70 |
|
| tagasi üles |
|
 |
lehm2
Kreisi kasutaja

liitunud: 19.09.2004
|
29.11.2007 23:47:20
|
|
|
| Death kirjutas: |
| lehm2, Pocket PC peale linuxi panemine eeldab pmst asja juppideks võtmist ja riski asi peeti keerata. Pole vaeva väärt. Linuxi all ligi saada talle aga peaks võimalik olema küll. Otsi netist howtosid, tegin ise seda viimati veel gentoo kasutajana yle aasta tagasi. Pocket PC-d sai täitsa brausida, softi installida etc... Kontaktide syncimine thunderbirdiga ponud võimalik, kmailiga mingi plugina abil olevat aga toda käima aretada ei viitsinud. |
Tänud info eest, peab vast selle teema põhjalikumalt kätte võtma ja ega sa mõnda head vabavaralist GPS programmi ei tea, ise olen leidnud tasulisi, millel Eesti kaart kaasas on.
|
|
| Kommentaarid: 15 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
13 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Death
HV Guru

liitunud: 06.09.2003
|
30.11.2007 08:16:09
|
|
|
GPS-iga kogemust pole:(
_________________ "To be or not to be?" is a question of when, not if. |
|
| Kommentaarid: 39 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
36 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Herr Kurm
Piiratud kasutaja

liitunud: 25.03.2004
|
30.11.2007 14:14:47
|
|
|
Regio neid atlasi peaks saama läbi wine jooksutada ja siis mingi koodijupiga su gps junnist winesse juhtida saama signaali
_________________ -logod, firmaidentiteet, küljendamine, flash-
-portfolio- |
|
| Kommentaarid: 25 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
1 :: |
19 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Riivo
HV Guru

liitunud: 23.02.2004
|
30.11.2007 21:36:21
|
|
|
| lehm2 kirjutas: |
| Death kirjutas: |
| lehm2, Pocket PC peale linuxi panemine eeldab pmst asja juppideks võtmist ja riski asi peeti keerata. Pole vaeva väärt. Linuxi all ligi saada talle aga peaks võimalik olema küll. Otsi netist howtosid, tegin ise seda viimati veel gentoo kasutajana yle aasta tagasi. Pocket PC-d sai täitsa brausida, softi installida etc... Kontaktide syncimine thunderbirdiga ponud võimalik, kmailiga mingi plugina abil olevat aga toda käima aretada ei viitsinud. |
Tänud info eest, peab vast selle teema põhjalikumalt kätte võtma ja ega sa mõnda head vabavaralist GPS programmi ei tea, ise olen leidnud tasulisi, millel Eesti kaart kaasas on. |
Suht põhjalik kaart vist terve maailma kohta
http://www.gpsdrive.de/
|
|
| Kommentaarid: 233 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
221 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ksl
HV kasutaja
liitunud: 01.12.2002
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
lehm2
Kreisi kasutaja

liitunud: 19.09.2004
|
04.12.2007 21:27:07
|
|
|
Millegi pärast tekkis probleem PDF failiga ja just välja printimisega. Täpsemalt jutt Hansapanga väljavõtte PDF-ga, kus ta ei taha millegi pärast summa veerg lehele ära mahtuda. KPDF-i all näitab ilusti et kõik mahub ära A4-le.
Wini all Adobega mahtus kõik ära ilusti.
_________________ Piilu siia, progreja!
Vajad abi Node.JS-ga ?
Võta ühendust ! |
|
| Kommentaarid: 15 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
13 |
|
| tagasi üles |
|
 |
indrek
HV kasutaja

liitunud: 21.06.2003
|
05.12.2007 19:22:05
|
|
|
| lehm2, kõige kiirem viis vast adobe acrobat juurde installida sellisteks juhtudeks.
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Risku
HV vaatleja

liitunud: 18.11.2002
|
06.12.2007 21:37:30
|
|
|
Kas Ubuntu Live CD kasutamiseks peab kuskil registreeruma või litsentsi ostma?
_________________ Loopige mind vobladega, kroonide ja rubladega!
It acquires because of the cotton 100% and true goodness is understood. |
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kaabakas
HV veteran

liitunud: 01.04.2002
|
06.12.2007 21:45:19
|
|
|
Linuxi ükskõik kus, kuidas ja milleks iganes kasutamiseks pole mitte mingit moodi mitte kellelegi aru anda. See on vaba tarkvara üks põhilisi pointe.
_________________ Mida Ott ei õpi, seda Egon ei tea. |
|
| Kommentaarid: 106 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
96 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Risku
HV vaatleja

liitunud: 18.11.2002
|
06.12.2007 22:05:56
|
|
|
| kaabakas kirjutas: |
| Linuxi ükskõik kus, kuidas ja milleks iganes kasutamiseks pole mitte mingit moodi mitte kellelegi aru anda. See on vaba tarkvara üks põhilisi pointe. |
Miks ta siis mult kasutajanime ja parooli küsib? Mis kasutajanime ja parooli peab siis Live CD kasutamiseks panema?
viimati muutis Risku 06.12.2007 22:14:25, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Chaza!
HV veteran

liitunud: 18.07.2006
|
06.12.2007 22:12:31
|
|
|
| Risku kirjutas: |
| kaabakas kirjutas: |
| Linuxi ükskõik kus, kuidas ja milleks iganes kasutamiseks pole mitte mingit moodi mitte kellelegi aru anda. See on vaba tarkvara üks põhilisi pointe. |
Miks ta siis mult kasutajanime ja parooli küsib?  |
Sisselogimisel küsib ta neid paroole mille sa installi ajal sisestasid.
_________________ Linux - Future
"Those Who Sacrifice Liberty For Security Deserve Neither." - Benjamin Franklin
1984 was not supposed to be instruction manual |
|
| Kommentaarid: 59 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
53 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Risku
HV vaatleja

liitunud: 18.11.2002
|
06.12.2007 22:17:18
|
|
|
| Chaza! kirjutas: |
| Risku kirjutas: |
| kaabakas kirjutas: |
| Linuxi ükskõik kus, kuidas ja milleks iganes kasutamiseks pole mitte mingit moodi mitte kellelegi aru anda. See on vaba tarkvara üks põhilisi pointe. |
Miks ta siis mult kasutajanime ja parooli küsib?  |
Sisselogimisel küsib ta neid paroole mille sa installi ajal sisestasid. |
installi ajal tulebki login screen ette, ja ükskõik mis panen, ütleb: vale parool või kasutajanimi
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Chaza!
HV veteran

liitunud: 18.07.2006
|
06.12.2007 22:33:00
|
|
|
Kui see on selline koht nagu antud pildil on, siis seal peab sisestama parooli mida tahad enda arvutile peale panna.
_________________ Linux - Future
"Those Who Sacrifice Liberty For Security Deserve Neither." - Benjamin Franklin
1984 was not supposed to be instruction manual |
|
| Kommentaarid: 59 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
53 |
|
| tagasi üles |
|
 |
gandalf
HV kasutaja

liitunud: 01.09.2002
|
07.12.2007 18:43:16
|
|
|
| mis versiooni sa installida üritad? mingitel vanematel vist tuli LiveCD töölauale ubuntu/ubuntu kombinatsiooniga sisse logida. uuematel aga imo ei taheta enam selleks parooli.
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Overkilla
HV veteran
liitunud: 11.04.2004
|
08.12.2007 14:27:41
|
|
|
Mul juhtus nii: arvutit käivitades töötas see ~10 sekundit, siis jooksis kokku. Ubuntu ütles: "kernel panic - hardware error". Lahendasin riistvara probleemi ära, tegin fsck, mis leidis katkiseid "inode" ning paar faili, mis pani lost+found kausta. Nüüd läheb Ubuntu küll töölauani, kuid seal hangub nii, et kõvaketas ragistab ja hiirt liigutades kursor liigub 5-15 sekundi pärast. Veidi aja pärast tuleb "terminali" teade, et "[506.000] Killed process.... Out of memory.", kõik protsessid mingi aja jooksul tapetakse - alustades nautilus, gnome-session'ga.
Milles asi? Kas need lost+found failid tekitasid sellise probleemi?
Kas Ubuntu DVD pealt "re-install" teha aitaks?
|
|
| Kommentaarid: 97 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
6 :: |
2 :: |
80 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Death
HV Guru

liitunud: 06.09.2003
|
08.12.2007 14:42:57
|
|
|
Overkilla, palju sul mälu on? Võibolla juhtus nii et sul kadus selle hardware errori peale näiteks swap ära. Ja muidugi lost and foundi sattunud failid pole ka hea nähtus. Võta live-cd buudi yles ja uudista natuke mis kuirja su hardware error tegi. Kui su home kataloog on omaette partitsioonil siis ilmselt kõige lollikindlam oleks jah reinstall... aga muidu, buudi oma ubuntu recovery moodis ja kontrolli et swap ikka olemas on.
_________________ "To be or not to be?" is a question of when, not if. |
|
| Kommentaarid: 39 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
36 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Overkilla
HV veteran
liitunud: 11.04.2004
|
08.12.2007 14:49:12
|
|
|
Ma pole kunagi "swap" kasutanud, füüsilisest mälust piisab. lost+found kaustas on failid, mis oma sisaldavad infot fontide kohta.
Näiteks /etc/init.d/bootclean ütleb süsteemi käivitamisel, et ei leia resolv.conf - on see oluline?
/home on sama partitsiooni peal. Kas ilma formaatimata ei saa "re-installida"?
|
|
| Kommentaarid: 97 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
6 :: |
2 :: |
80 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Alari A.
HV Guru
liitunud: 19.12.2002

|
08.12.2007 15:09:39
|
|
|
eks see swap võtab koledalt ruumi ka ju
256-512mb
|
|
| Kommentaarid: 675 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
549 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Death
HV Guru

liitunud: 06.09.2003
|
08.12.2007 15:48:28
|
|
|
Overkilla, palju sul RAM-i on ja mis oli see hardware error? pmst juhtub see asi buudil et sul lsaab ram otsa. Lase end recovery modis yles ja uudista kahjusid. näiteks veendu et selle hardware errori tõttu pole su kasutatava mälu hulk drastiliselt vähenenud.
_________________ "To be or not to be?" is a question of when, not if. |
|
| Kommentaarid: 39 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
36 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kaabakas
HV veteran

liitunud: 01.04.2002
|
08.12.2007 17:02:05
|
|
|
Mul oli ka üksvahe sama jama. Voolukatkestusega sai miski proge katki. See lekkis mälu kiirelt täis ja siis muutus kõik imeaeglaseks ning protsesse hakati süsteemi elus hoidmiseks tapma. Lahendus on katkised asjad üle installida.
_________________ Mida Ott ei õpi, seda Egon ei tea. |
|
| Kommentaarid: 106 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
96 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Overkilla
HV veteran
liitunud: 11.04.2004
|
09.12.2007 04:11:28
|
|
|
| kaabakas kirjutas: |
| Lahendus on katkised asjad üle installida. |
Seda tahakski teha, aga ei tea täpselt mis pakid katki on, kõiki ei hakka ju üle laskma?
Järgnevate pakkide töötlemisel tekkisid vead:
gnome-app-install
update-manager-core
gnome-utils
gnome-panel-data
update-manager
gnome-panel
Mingi jama on ka apport'iga. Lõpuks sain vaadata, mis protsessid töötavad ja apport'e oli miljoneid - sekundis sõi ~500Mb mälu. Nimetasin apport'i ümber, et seda enam käivitada ei saaks ja sain isegi pildi ette. Nüüd aga oleks vaja khelper ja apport korda teha, koos ülalmainitud pakkidega, mida ei saa eemaldada, uuendada ega taasinstalleerida.
|
|
| Kommentaarid: 97 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
6 :: |
2 :: |
80 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Death
HV Guru

liitunud: 06.09.2003
|
09.12.2007 13:55:59
|
|
|
Overkilla, Mis vea annab kui apt-get install yourbrokenstuff teed?
_________________ "To be or not to be?" is a question of when, not if. |
|
| Kommentaarid: 39 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
36 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Overkilla
HV veteran
liitunud: 11.04.2004
|
09.12.2007 17:42:26
|
|
|
alamprotsess uus pre-removal skript tagastas lõpetamisel veakoodi 139
Segmentation fault
dpkg: viga puhastamisel:
alamprotsess post-installation script tagastas lõpetamisel veakoodi 139
Segmentation fault
dpkg: hoiatus - vana pre-removal skript lõpetas veakoodiga 139
dpkg - selle asemel proovitakse uue paki skripti ...
Segmentation fault
Pakk on väga halvas seisundis - enne eemaldamist peaksid
sa paki uuesti paigaldama. |
Veakood 139 kordub iga paketiga.
Selle põhjus on hoopis segfault? Kogu logi on neid täis.
| kernel: [ 78.118254] apport[9500]: segfault at 0000000000000001 rip 00000000004bc040 rsp 00007fff73116da8 error 6 |
Tuleb välja, et python on katki, mis käivitab apport'i. Ühtegi pakki ei saa maha võtta ega muuta, seega ei saa viga parandada.
Kuna keegi mingit imeravimit ei soovita ja ise ma sellega hakkama ei saa, seega formaadin ära.
Väga huvitav, et 1 voolukatkemine või kinnijooksmine muudab Linux kasutuskõlbmatuks.
|
|
| Kommentaarid: 97 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
6 :: |
2 :: |
80 |
|
| tagasi üles |
|
 |
AMD
HV veteran

liitunud: 29.07.2003
|
|
| Kommentaarid: 335 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
145 :: |
3 :: |
12 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Death
HV Guru

liitunud: 06.09.2003
|
11.12.2007 14:37:11
|
|
|
Overkilla, Ei muuda reeglina kusjuures. Mis asi see hardware failiure põhjustas sul? Siis saaks edasi spekuleerida miks failisysteem katki.
_________________ "To be or not to be?" is a question of when, not if. |
|
| Kommentaarid: 39 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
36 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|