Avaleht
uus teema   See teema on lukus, sa ei saa siin muuta postitusi või vastata teemale! Tarkvara »  Linux & UNIX »  Küsimused/vastused seoses Ubuntu linuxiga märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 71, 72, 73, 74, 75, 76  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
Alari A.
HV Guru

liitunud: 19.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.11.2007 17:14:04 vasta tsitaadiga

7.10 ja GF 2 TIga häda.
peal nvidia legacy drivud.
kui xorgis nv on reso paigas 1024x768 ja fps madal nagu peab.
xorgi nvidia on glxgearsi fps 2-3k peal kuid resot mingi nipiga üle 800x600 ei saa
Kommentaarid: 675 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 549
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kaabakas
HV veteran
kaabakas

liitunud: 01.04.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 19.11.2007 17:15:51 vasta tsitaadiga

xorg.confi resod sisse kirjutatud?
_________________
Mida Ott ei õpi, seda Egon ei tea.
Kommentaarid: 106 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 96
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Alari A.
HV Guru

liitunud: 19.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.11.2007 17:22:16 vasta tsitaadiga

resoks on kirjutatud vaid 1024x768 icon_rolleyes.gif
edit:masin hetkel raua poolelt natuke vigane (toide peetis) õhtul üle kontrollima
Kommentaarid: 675 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 549
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
triippriit
HV kasutaja
triippriit

liitunud: 31.05.2005




sõnum 19.11.2007 19:53:57 vasta tsitaadiga

Uuendasin ka 7.10'le ära..
Aga tekib välimuse osas probleem. Ei saa sisse lülitada aknaefekte, siis kaob akendel see ülemine riba ära ("title bar"). Samuti ei saa ma kasutada enam Emeraldi teemasid, vaid ainult Gnome omi. Compizi setting manageri tirisin ka, see ei lahenda midagi.
Mul juhe koos, et mida peaks uuesti installima vms?
Beryli lehelt näen, et too üldse surnud ja ongi Compiziks muutunud. Emerald käis vanasti selle alla kuidagi..
Näen igast seoseid aga ei oska otsi kokku viia icon_biggrin.gif

_________________
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
lehm2
Kreisi kasutaja


liitunud: 19.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.11.2007 22:57:48 vasta tsitaadiga

Kas KDE all ongi see probleemiks, et FF-ga Flashi vaadates freezib või teeb mingit muud trikki. Kas parem oleks kasutada Konqueri ?
_________________
Piilu siia, progreja!
Vajad abi Node.JS-ga ?
Võta ühendust !
Kommentaarid: 15 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
asjameez
Kreisi kasutaja
asjameez

liitunud: 10.12.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 20.11.2007 00:25:50 vasta tsitaadiga

lehm2 kirjutas:
Kas KDE all ongi see probleemiks, et FF-ga Flashi vaadates freezib või teeb mingit muud trikki. Kas parem oleks kasutada Konqueri ?

Mul pole kunagi flashiga mingit jama olnud. Koguaeg FF ja KDE.
Kommentaarid: 63 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 61
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
lehm2
Kreisi kasutaja


liitunud: 19.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.11.2007 17:21:16 vasta tsitaadiga

asjameez kirjutas:
lehm2 kirjutas:
Kas KDE all ongi see probleemiks, et FF-ga Flashi vaadates freezib või teeb mingit muud trikki. Kas parem oleks kasutada Konqueri ?

Mul pole kunagi flashiga mingit jama olnud. Koguaeg FF ja KDE.

Hm mul youtube-s videot vaadates, mõnikord kas tekib üldine freeze või siis freezib FF ainult. Youtubes siis Adobe flash 9. Täiesti suvalisel ajal freezib, ei ole üht kindlat aega et paned video käima ja freezib.
Kommentaarid: 15 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Riivo
HV Guru
Riivo

liitunud: 23.02.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.11.2007 17:23:09 vasta tsitaadiga

triippriit kirjutas:
Uuendasin ka 7.10'le ära..
Aga tekib välimuse osas probleem. Ei saa sisse lülitada aknaefekte, siis kaob akendel see ülemine riba ära ("title bar"). Samuti ei saa ma kasutada enam Emeraldi teemasid, vaid ainult Gnome omi. Compizi setting manageri tirisin ka, see ei lahenda midagi.
Mul juhe koos, et mida peaks uuesti installima vms?
Beryli lehelt näen, et too üldse surnud ja ongi Compiziks muutunud. Emerald käis vanasti selle alla kuidagi..
Näen igast seoseid aga ei oska otsi kokku viia icon_biggrin.gif
installi emerald. see töötab compiziga ka
http://wiki.compiz-fusion.org/Decorators/Emerald
Kommentaarid: 233 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 221
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
triippriit
HV kasutaja
triippriit

liitunud: 31.05.2005




sõnum 20.11.2007 17:47:15 vasta tsitaadiga

riivo21 kirjutas:
triippriit kirjutas:
...
installi emerald. see töötab compiziga ka
http://wiki.compiz-fusion.org/Decorators/Emerald

Emerald on olemas, kuid kui käivitan Compizi ('compiz --replace'), siis kaovad aknaääred ära. Kuigi Emeraldi Theme Manageris on igasugu teemasidki vanast ajast olemas.
Lisaks ei tööta Compizi efektid ka.

_________________
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
asjameez
Kreisi kasutaja
asjameez

liitunud: 10.12.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 20.11.2007 19:19:25 vasta tsitaadiga

triippriit kirjutas:
riivo21 kirjutas:
triippriit kirjutas:
...
installi emerald. see töötab compiziga ka
http://wiki.compiz-fusion.org/Decorators/Emerald

Emerald on olemas, kuid kui käivitan Compizi ('compiz --replace'), siis kaovad aknaääred ära. Kuigi Emeraldi Theme Manageris on igasugu teemasidki vanast ajast olemas.
Lisaks ei tööta Compizi efektid ka.

Arvatavasti on xorg.conf failis midagi puudu. Mul on sama jama olnud. Käivitades 'compiz --replace -c emerald' peaks ta viskama erroreid. Google abil tulekski iga error eraldi lahata.
'compiz no window borders' annab ka asjalikke tulemusi.
Kommentaarid: 63 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 61
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
lehm2
Kreisi kasutaja


liitunud: 19.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.11.2007 21:26:26 vasta tsitaadiga

Mul sama probleem mis siingi https://bugs.launchpad.net/ubuntu/+source/sun-java6/+bug/122325, ei saa kuidagi javat peale ehk oskab abiks olla ?
_________________
Piilu siia, progreja!
Vajad abi Node.JS-ga ?
Võta ühendust !
Kommentaarid: 15 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
chesm6mmi
HV Guru
chesm6mmi

liitunud: 08.01.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.11.2007 21:36:26 vasta tsitaadiga

oskab keegi öelda et miks nii on et kui boodin siis sealt kus valin kas ubuntu vai win, ja valin ubuntu ja peale seda on ekraan must mingi pea 2 minti ja siis tuleb ubuntu see logon screen ette?
Kommentaarid: 109 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 104
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kaabakas
HV veteran
kaabakas

liitunud: 01.04.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 20.11.2007 23:12:39 vasta tsitaadiga

chesm6mmi, vajuta ubuntu valiku juures e ja kustuta kerneli rea juurest lõpust quiet ja splash maha. Äkki näed, millise teate juures lääg on.
_________________
Mida Ott ei õpi, seda Egon ei tea.
Kommentaarid: 106 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 96
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
chesm6mmi
HV Guru
chesm6mmi

liitunud: 08.01.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.11.2007 23:27:06 vasta tsitaadiga

quiet kustutasin lõpust kuid ikkagi pilt must sama kaua :/
Kommentaarid: 109 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 104
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mahfiaz
HV kasutaja

liitunud: 03.11.2005




sõnum 20.11.2007 23:30:59 vasta tsitaadiga

chesm6mmi, kustuta splash kah maha
Kommentaarid: 32 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
chesm6mmi
HV Guru
chesm6mmi

liitunud: 08.01.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.11.2007 23:42:12 vasta tsitaadiga

polnd seal sellist ju
Kommentaarid: 109 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 104
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mahfiaz
HV kasutaja

liitunud: 03.11.2005




sõnum 21.11.2007 02:22:06 vasta tsitaadiga

chesm6mmi, kas su install erineb defaultist? Kasutad nt reiserfs-i?
Bootimise ajal vajuta Alt+F1, siis näed teateid kah.

Aga mure leiad arvatavasti failist /etc/usplash.conf, sealt leiad pisut suurevõitu reso.
Kommentaarid: 32 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
triippriit
HV kasutaja
triippriit

liitunud: 31.05.2005




sõnum 24.11.2007 01:15:18 vasta tsitaadiga

asjameez kirjutas:
triippriit kirjutas:

Emerald on olemas, kuid kui käivitan Compizi ('compiz --replace'), siis kaovad aknaääred ära. Kuigi Emeraldi Theme Manageris on igasugu teemasidki vanast ajast olemas.
Lisaks ei tööta Compizi efektid ka.

Arvatavasti on xorg.conf failis midagi puudu. Mul on sama jama olnud. Käivitades 'compiz --replace -c emerald' peaks ta viskama erroreid. Google abil tulekski iga error eraldi lahata.
'compiz no window borders' annab ka asjalikke tulemusi.

Njah, ei osanud ise nii lihtsalt otsidagi icon_smile.gif Sain asja korda, xorg.conf'i tuli lisada paar rida.
Kellel sama jama, siis http://ubuntuforums.org/showpost.php?p=2121656&postcount=3

Tänan abistajaid!

_________________
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
lehm2
Kreisi kasutaja


liitunud: 19.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.11.2007 19:32:39 vasta tsitaadiga

Nii tahaksin natuke abi PPC-ga sooviks sellist isendit AIRIS T620 ühendada Kubuntu-ga, kas see on võimalik või peab kasutama PPC ühendamist windowsi all ?
Olen kuskilt lugenud, et ka PPC peale on pannaks linuxit ? Kui raske ja missugused riskid sellega tekivad ? Hetkel PPC peal WM5. icon_wink.gif

_________________
Piilu siia, progreja!
Vajad abi Node.JS-ga ?
Võta ühendust !
Kommentaarid: 15 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Death
HV Guru
Death

liitunud: 06.09.2003




sõnum 27.11.2007 00:00:40 vasta tsitaadiga

lehm2, misasi on PPC?
_________________
"To be or not to be?" is a question of when, not if.
Kommentaarid: 39 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 36
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
marqs
HV veteran
marqs

liitunud: 06.12.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.11.2007 00:48:31 vasta tsitaadiga

ilmselt p nagu pocket mitte p nagu power
_________________
0xDEAD
0xBEEF
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
lehm2
Kreisi kasutaja


liitunud: 19.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.11.2007 16:32:53 vasta tsitaadiga

marqs kirjutas:
ilmselt p nagu pocket mitte p nagu power

ja pocket pc
Kommentaarid: 15 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
indu
HV veteran
indu

liitunud: 03.02.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.11.2007 09:33:36 vasta tsitaadiga

7.10 on suht nunnu. Ei pidanud drivereid installima isegi. Kõik töötas nii nagu vaja va. ehvektid
_________________
http://www.lossirestoran.eu/
Kommentaarid: 63 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 58
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Death
HV Guru
Death

liitunud: 06.09.2003




sõnum 28.11.2007 09:54:57 vasta tsitaadiga

lehm2, Pocket PC peale linuxi panemine eeldab pmst asja juppideks võtmist ja riski asi peeti keerata. Pole vaeva väärt. Linuxi all ligi saada talle aga peaks võimalik olema küll. Otsi netist howtosid, tegin ise seda viimati veel gentoo kasutajana yle aasta tagasi. Pocket PC-d sai täitsa brausida, softi installida etc... Kontaktide syncimine thunderbirdiga ponud võimalik, kmailiga mingi plugina abil olevat aga toda käima aretada ei viitsinud.
_________________
"To be or not to be?" is a question of when, not if.
Kommentaarid: 39 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 36
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
raido357
HV veteran

liitunud: 26.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.11.2007 11:39:22 vasta tsitaadiga

indu kirjutas:
7.10 on suht nunnu. Ei pidanud drivereid installima isegi. Kõik töötas nii nagu vaja va. ehvektid


Efektid*
Kommentaarid: 78 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
lehm2
Kreisi kasutaja


liitunud: 19.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.11.2007 23:47:20 vasta tsitaadiga

Death kirjutas:
lehm2, Pocket PC peale linuxi panemine eeldab pmst asja juppideks võtmist ja riski asi peeti keerata. Pole vaeva väärt. Linuxi all ligi saada talle aga peaks võimalik olema küll. Otsi netist howtosid, tegin ise seda viimati veel gentoo kasutajana yle aasta tagasi. Pocket PC-d sai täitsa brausida, softi installida etc... Kontaktide syncimine thunderbirdiga ponud võimalik, kmailiga mingi plugina abil olevat aga toda käima aretada ei viitsinud.
Tänud info eest, peab vast selle teema põhjalikumalt kätte võtma ja ega sa mõnda head vabavaralist GPS programmi ei tea, ise olen leidnud tasulisi, millel Eesti kaart kaasas on.
Kommentaarid: 15 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Death
HV Guru
Death

liitunud: 06.09.2003




sõnum 30.11.2007 08:16:09 vasta tsitaadiga

GPS-iga kogemust pole:(
_________________
"To be or not to be?" is a question of when, not if.
Kommentaarid: 39 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 36
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Herr Kurm
Piiratud kasutaja
Herr Kurm

liitunud: 25.03.2004




sõnum 30.11.2007 14:14:47 vasta tsitaadiga

Regio neid atlasi peaks saama läbi wine jooksutada ja siis mingi koodijupiga su gps junnist winesse juhtida saama signaali
_________________
-logod, firmaidentiteet, küljendamine, flash-
-portfolio-
Kommentaarid: 25 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 1 :: 19
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Riivo
HV Guru
Riivo

liitunud: 23.02.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.11.2007 21:36:21 vasta tsitaadiga

lehm2 kirjutas:
Death kirjutas:
lehm2, Pocket PC peale linuxi panemine eeldab pmst asja juppideks võtmist ja riski asi peeti keerata. Pole vaeva väärt. Linuxi all ligi saada talle aga peaks võimalik olema küll. Otsi netist howtosid, tegin ise seda viimati veel gentoo kasutajana yle aasta tagasi. Pocket PC-d sai täitsa brausida, softi installida etc... Kontaktide syncimine thunderbirdiga ponud võimalik, kmailiga mingi plugina abil olevat aga toda käima aretada ei viitsinud.
Tänud info eest, peab vast selle teema põhjalikumalt kätte võtma ja ega sa mõnda head vabavaralist GPS programmi ei tea, ise olen leidnud tasulisi, millel Eesti kaart kaasas on.
Suht põhjalik kaart vist terve maailma kohta
http://www.gpsdrive.de/
Kommentaarid: 233 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 221
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ksl
HV kasutaja

liitunud: 01.12.2002




sõnum 01.12.2007 17:00:09 vasta tsitaadiga

GPS-iga peaks töötama ka see http://roadnav.sourceforge.net/
_________________
KES SOOVIB, SEE PROOVIB
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
lehm2
Kreisi kasutaja


liitunud: 19.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.12.2007 21:27:07 vasta tsitaadiga

Millegi pärast tekkis probleem PDF failiga ja just välja printimisega. Täpsemalt jutt Hansapanga väljavõtte PDF-ga, kus ta ei taha millegi pärast summa veerg lehele ära mahtuda. KPDF-i all näitab ilusti et kõik mahub ära A4-le.
Wini all Adobega mahtus kõik ära ilusti.

_________________
Piilu siia, progreja!
Vajad abi Node.JS-ga ?
Võta ühendust !
Kommentaarid: 15 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
indrek
HV kasutaja
indrek

liitunud: 21.06.2003




sõnum 05.12.2007 19:22:05 vasta tsitaadiga

lehm2, kõige kiirem viis vast adobe acrobat juurde installida sellisteks juhtudeks.
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Risku
HV vaatleja
Risku

liitunud: 18.11.2002




sõnum 06.12.2007 21:37:30 vasta tsitaadiga

Kas Ubuntu Live CD kasutamiseks peab kuskil registreeruma või litsentsi ostma?
_________________
Loopige mind vobladega, kroonide ja rubladega!
It acquires because of the cotton 100% and true goodness is understood.
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kaabakas
HV veteran
kaabakas

liitunud: 01.04.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 06.12.2007 21:45:19 vasta tsitaadiga

Linuxi ükskõik kus, kuidas ja milleks iganes kasutamiseks pole mitte mingit moodi mitte kellelegi aru anda. See on vaba tarkvara üks põhilisi pointe.
_________________
Mida Ott ei õpi, seda Egon ei tea.
Kommentaarid: 106 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 96
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Risku
HV vaatleja
Risku

liitunud: 18.11.2002




sõnum 06.12.2007 22:05:56 vasta tsitaadiga

kaabakas kirjutas:
Linuxi ükskõik kus, kuidas ja milleks iganes kasutamiseks pole mitte mingit moodi mitte kellelegi aru anda. See on vaba tarkvara üks põhilisi pointe.
Miks ta siis mult kasutajanime ja parooli küsib? icon_rolleyes.gif Mis kasutajanime ja parooli peab siis Live CD kasutamiseks panema?

viimati muutis Risku 06.12.2007 22:14:25, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Chaza!
HV veteran
Chaza!

liitunud: 18.07.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.12.2007 22:12:31 vasta tsitaadiga

Risku kirjutas:
kaabakas kirjutas:
Linuxi ükskõik kus, kuidas ja milleks iganes kasutamiseks pole mitte mingit moodi mitte kellelegi aru anda. See on vaba tarkvara üks põhilisi pointe.
Miks ta siis mult kasutajanime ja parooli küsib? icon_rolleyes.gif

Sisselogimisel küsib ta neid paroole mille sa installi ajal sisestasid.

_________________
Linux - Future
"Those Who Sacrifice Liberty For Security Deserve Neither." - Benjamin Franklin
1984 was not supposed to be instruction manual
Kommentaarid: 59 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 53
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Risku
HV vaatleja
Risku

liitunud: 18.11.2002




sõnum 06.12.2007 22:17:18 vasta tsitaadiga

Chaza! kirjutas:
Risku kirjutas:
kaabakas kirjutas:
Linuxi ükskõik kus, kuidas ja milleks iganes kasutamiseks pole mitte mingit moodi mitte kellelegi aru anda. See on vaba tarkvara üks põhilisi pointe.
Miks ta siis mult kasutajanime ja parooli küsib? icon_rolleyes.gif

Sisselogimisel küsib ta neid paroole mille sa installi ajal sisestasid.
installi ajal tulebki login screen ette, ja ükskõik mis panen, ütleb: vale parool või kasutajanimi
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Chaza!
HV veteran
Chaza!

liitunud: 18.07.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.12.2007 22:33:00 vasta tsitaadiga

Kui see on selline koht nagu antud pildil on, siis seal peab sisestama parooli mida tahad enda arvutile peale panna.

_________________
Linux - Future
"Those Who Sacrifice Liberty For Security Deserve Neither." - Benjamin Franklin
1984 was not supposed to be instruction manual
Kommentaarid: 59 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 53
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
gandalf
HV kasutaja
gandalf

liitunud: 01.09.2002




sõnum 07.12.2007 18:43:16 vasta tsitaadiga

mis versiooni sa installida üritad? mingitel vanematel vist tuli LiveCD töölauale ubuntu/ubuntu kombinatsiooniga sisse logida. uuematel aga imo ei taheta enam selleks parooli.
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Overkilla
HV veteran

liitunud: 11.04.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.12.2007 14:27:41 vasta tsitaadiga

Mul juhtus nii: arvutit käivitades töötas see ~10 sekundit, siis jooksis kokku. Ubuntu ütles: "kernel panic - hardware error". Lahendasin riistvara probleemi ära, tegin fsck, mis leidis katkiseid "inode" ning paar faili, mis pani lost+found kausta. Nüüd läheb Ubuntu küll töölauani, kuid seal hangub nii, et kõvaketas ragistab ja hiirt liigutades kursor liigub 5-15 sekundi pärast. Veidi aja pärast tuleb "terminali" teade, et "[506.000] Killed process.... Out of memory.", kõik protsessid mingi aja jooksul tapetakse - alustades nautilus, gnome-session'ga.
Milles asi? Kas need lost+found failid tekitasid sellise probleemi?
Kas Ubuntu DVD pealt "re-install" teha aitaks?
Kommentaarid: 97 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 6 :: 2 :: 80
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Death
HV Guru
Death

liitunud: 06.09.2003




sõnum 08.12.2007 14:42:57 vasta tsitaadiga

Overkilla, palju sul mälu on? Võibolla juhtus nii et sul kadus selle hardware errori peale näiteks swap ära. Ja muidugi lost and foundi sattunud failid pole ka hea nähtus. Võta live-cd buudi yles ja uudista natuke mis kuirja su hardware error tegi. Kui su home kataloog on omaette partitsioonil siis ilmselt kõige lollikindlam oleks jah reinstall... aga muidu, buudi oma ubuntu recovery moodis ja kontrolli et swap ikka olemas on.
_________________
"To be or not to be?" is a question of when, not if.
Kommentaarid: 39 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 36
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Overkilla
HV veteran

liitunud: 11.04.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.12.2007 14:49:12 vasta tsitaadiga

Ma pole kunagi "swap" kasutanud, füüsilisest mälust piisab. lost+found kaustas on failid, mis oma sisaldavad infot fontide kohta.
Näiteks /etc/init.d/bootclean ütleb süsteemi käivitamisel, et ei leia resolv.conf - on see oluline?
/home on sama partitsiooni peal. Kas ilma formaatimata ei saa "re-installida"?
Kommentaarid: 97 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 6 :: 2 :: 80
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Alari A.
HV Guru

liitunud: 19.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.12.2007 15:09:39 vasta tsitaadiga

eks see swap võtab koledalt ruumi ka ju icon_wink.gif
256-512mb icon_lol.gif
Kommentaarid: 675 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 549
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Death
HV Guru
Death

liitunud: 06.09.2003




sõnum 08.12.2007 15:48:28 vasta tsitaadiga

Overkilla, palju sul RAM-i on ja mis oli see hardware error? pmst juhtub see asi buudil et sul lsaab ram otsa. Lase end recovery modis yles ja uudista kahjusid. näiteks veendu et selle hardware errori tõttu pole su kasutatava mälu hulk drastiliselt vähenenud.
_________________
"To be or not to be?" is a question of when, not if.
Kommentaarid: 39 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 36
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kaabakas
HV veteran
kaabakas

liitunud: 01.04.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 08.12.2007 17:02:05 vasta tsitaadiga

Mul oli ka üksvahe sama jama. Voolukatkestusega sai miski proge katki. See lekkis mälu kiirelt täis ja siis muutus kõik imeaeglaseks ning protsesse hakati süsteemi elus hoidmiseks tapma. Lahendus on katkised asjad üle installida.
_________________
Mida Ott ei õpi, seda Egon ei tea.
Kommentaarid: 106 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 96
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Overkilla
HV veteran

liitunud: 11.04.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.12.2007 04:11:28 vasta tsitaadiga

kaabakas kirjutas:
Lahendus on katkised asjad üle installida.
Seda tahakski teha, aga ei tea täpselt mis pakid katki on, kõiki ei hakka ju üle laskma?

Järgnevate pakkide töötlemisel tekkisid vead:
gnome-app-install
update-manager-core
gnome-utils
gnome-panel-data
update-manager
gnome-panel

Mingi jama on ka apport'iga. Lõpuks sain vaadata, mis protsessid töötavad ja apport'e oli miljoneid - sekundis sõi ~500Mb mälu. Nimetasin apport'i ümber, et seda enam käivitada ei saaks ja sain isegi pildi ette. Nüüd aga oleks vaja khelper ja apport korda teha, koos ülalmainitud pakkidega, mida ei saa eemaldada, uuendada ega taasinstalleerida.
Kommentaarid: 97 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 6 :: 2 :: 80
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Death
HV Guru
Death

liitunud: 06.09.2003




sõnum 09.12.2007 13:55:59 vasta tsitaadiga

Overkilla, Mis vea annab kui apt-get install yourbrokenstuff teed?
_________________
"To be or not to be?" is a question of when, not if.
Kommentaarid: 39 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 36
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Overkilla
HV veteran

liitunud: 11.04.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.12.2007 17:42:26 vasta tsitaadiga

alamprotsess uus pre-removal skript tagastas lõpetamisel veakoodi 139
Segmentation fault
dpkg: viga puhastamisel:
alamprotsess post-installation script tagastas lõpetamisel veakoodi 139
Segmentation fault
dpkg: hoiatus - vana pre-removal skript lõpetas veakoodiga 139
dpkg - selle asemel proovitakse uue paki skripti ...
Segmentation fault

Pakk on väga halvas seisundis - enne eemaldamist peaksid
sa paki uuesti paigaldama.
Veakood 139 kordub iga paketiga.

Selle põhjus on hoopis segfault? Kogu logi on neid täis.
kernel: [   78.118254] apport[9500]: segfault at 0000000000000001 rip 00000000004bc040 rsp 00007fff73116da8 error 6

Tuleb välja, et python on katki, mis käivitab apport'i. Ühtegi pakki ei saa maha võtta ega muuta, seega ei saa viga parandada.
Kuna keegi mingit imeravimit ei soovita ja ise ma sellega hakkama ei saa, seega formaadin ära.
Väga huvitav, et 1 voolukatkemine või kinnijooksmine muudab Linux kasutuskõlbmatuks.
Kommentaarid: 97 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 6 :: 2 :: 80
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
AMD
HV veteran
AMD

liitunud: 29.07.2003




sõnum 10.12.2007 22:52:00 vasta tsitaadiga

No kui python on katki, siis installi python manuaalselt uuesti.


http://www.diveintopython.org/installing_python/source.html

_________________
From now on, the forum is owned by AMD.That means that you are NO LONGER allowed to talk about, or even mention *ntel.
Kommentaarid: 335 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 145 :: 3 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Death
HV Guru
Death

liitunud: 06.09.2003




sõnum 11.12.2007 14:37:11 vasta tsitaadiga

Overkilla, Ei muuda reeglina kusjuures. Mis asi see hardware failiure põhjustas sul? Siis saaks edasi spekuleerida miks failisysteem katki.
_________________
"To be or not to be?" is a question of when, not if.
Kommentaarid: 39 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 36
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   See teema on lukus, sa ei saa siin muuta postitusi või vastata teemale! Tarkvara »  Linux & UNIX »  Küsimused/vastused seoses Ubuntu linuxiga mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 71, 72, 73, 74, 75, 76  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.