|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
8
HV Guru
liitunud: 27.04.2005
|
16.11.2006 20:40:17
|
|
|
| d3t kirjutas: |
Western Digital My Book Essential Edition 80GB 7200rpm 8MB USB 2.0
mõtlen seda versiooni hankida...
küsimus, kuidas se värk põrutusi kannatab? Koolikotisees liikuda kannatab? Ja kui suur se toiteadapteron, ning kui raske? |
1 gigabaidi hinna kohta on 80GB mudel muidugi suhteliselt kallis...
Kui koolikotti loopima või poksikotina kasutama ei hakka, siis ei tohiks midagi juhtuda. Peale istuda võib-olla poleks ka mõtet.
Toiteadapter peaks selline olema (kui nad vahepeal midagi uut pole välja mõelnud):
NB! Pildil on kujutatud USA toitepistikuga versioon
Selle 220V juhe on 2-meetrine, toiteka ja ketta vahelise alalisvoolujuhtme pikkust ei tea.
|
|
| Kommentaarid: 37 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
37 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Draax
HV veteran

liitunud: 21.03.2005
|
10.02.2007 01:15:17
|
|
|
Sain siis ise kah täna selle ketta kätte. Täpsemalt siis MyBook Premium 250GB versioon.
Lisaks varemöeldule siis nii palju, et nii ketas kui adapter ei lähe kumbki eriti kuumaks. Mul töötas ja kopeeris järjest paar-kolm tundi (USB 2.0 ühendus, mis teha) ja kettakarp läks ainult kergelt soojaks.
Meeldis veel see, et ettenägelikud WD tüübid on kaasa pannud eraldi kaablid nii Euroopa kui USA pistikupesade tarvis.
WD enda backuppimissoft on päris asjalik, suht lihtne ja kohe alguses arusaadav, võimaldab ka tehtavat backupi parooliga kaitsta.
|
|
| Kommentaarid: 29 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
29 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Alan B'Stard
Kreisi kasutaja

liitunud: 03.09.2003
|
10.02.2007 03:57:37
|
|
|
| Draax kirjutas: |
| WD enda backuppimissoft on päris asjalik, suht lihtne ja kohe alguses arusaadav, võimaldab ka tehtavat backupi parooliga kaitsta. |
Kas ta teeb varukoopiaid ainult failidest või ka süsteemist ?
Kui ka süsteemist, kas ta salvestab nii lühikesed kui pikad nimed ?
WD ketastega kaasasolev kettakopeerimissoft vähemasti kopeerib ainult pikad, ja kui sellega süsteemi või programmikatalooge kopeerida, siis koopia enam korralikult ei tööta. Ja ma tükk aega ei saanud aru, miks.
http://www.pcguide.com/art/xcopyCare-c.html
|
|
| Kommentaarid: 27 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
24 |
|
| tagasi üles |
|
 |
8
HV Guru
liitunud: 27.04.2005
|
10.02.2007 05:57:59
|
|
|
| Draax kirjutas: |
Lisaks varemöeldule siis nii palju, et nii ketas kui adapter ei lähe kumbki eriti kuumaks. Mul töötas ja kopeeris järjest paar-kolm tundi (USB 2.0 ühendus, mis teha) ja kettakarp läks ainult kergelt soojaks.
Meeldis veel see, et ettenägelikud WD tüübid on kaasa pannud eraldi kaablid nii Euroopa kui USA pistikupesade tarvis. |
Tegelikult, plastmassist karp ei lähegi kunagi nii kuumaks kui metallkarp, sest ta juhib halvasti soojust. Seetõttu on umbsesse plastkarpi suletud ketta jaoks olukord palju ohtlikum (ketas ise võib seal sees väga tuliseks minna). Kuid selle WD MyBook jaoks seda ohtu siiski pole, kuna loomuliku jahutuse jaoks on tal hästi palju õhuauke servades ning teiseks WD on suhteliselt kõige jahedamate ketaste tootja tänapäeval.
Mõlemate toitekaablite kaasasolemine on mullegi üllatus. Sest vähemalt esialgse tootespec'i andmetel pidi kaasasolev kaabel sõltuma mudeli versioonist, s.t. olenevalt kas tüübitähise lõpus on "N" (North America) või "E" (Europe). Aga on olemas ka kolmas variant "U" mille tähendust ma ei tea, võib-olla see ongi "Universal" (näide: WDG1C2500U).
|
|
| Kommentaarid: 37 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
37 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jägaja
HV Guru

liitunud: 06.08.2004
|
15.02.2007 22:39:42
|
|
|
Nii, mudel WD5000D032 pole küll mitte vaikne ketas. Mul siin männipuust laua peal vibreerib nii, mis kole.Laud võimendab seda kuminat, nagu tuul uluks. Aknalauale pannes aga on ainult vaikset vuhinat aimata, mis öövaikuses ilmselt segama ei hakkaks.
Aga see eest ragiseb kopeerimise ajal. Korralikult.
Ja kaasatulnud backup tarkvara kopeeris 45,7 Gb üle firewire mingi kaksteist ja pool tundi.
praegult kopeerisin 4,6 Gb arvuti kella järgi umbes 4 minutit. Noo ümmarguselt tunniga saaks vast kopeeritud 46,7 Gb_se andmehulga.
Samamoodi vibreeris ka Buffalo drivestation, kuigi mitte nii hirmsasti WD võrreldes. Ja muidugi ei ragisenud.
Ega enne isendi lahtipakkimist ei saagi teada, kas sulle sattus vaikne isend, või mingisugune turbiin.
Jah, et formaatimine FAT->NTFS algas nii 12:30 ja 19:00 oli nii kolmveerand valmis . Kui uuesti arvutit nägin, kell 21:20, siis oli ka format valmis.
Üle USB 2.0 läheb ikka natuke aega.Järgmine kord, kui vajadus peaks sellise asja jaoks tekkima, tuleks vist kaaluda karbi avamist
|
|
| Kommentaarid: 145 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
130 |
|
| tagasi üles |
|
 |
8
HV Guru
liitunud: 27.04.2005
|
16.02.2007 05:26:02
|
|
|
| jägaja kirjutas: |
Nii, mudel WD5000D032 pole küll mitte vaikne ketas. Mul siin männipuust laua peal vibreerib nii, mis kole.Laud võimendab seda kuminat, nagu tuul uluks. Aknalauale pannes aga on ainult vaikset vuhinat aimata, mis öövaikuses ilmselt segama ei hakkaks.
Aga see eest ragiseb kopeerimise ajal. Korralikult.
Ja kaasatulnud backup tarkvara kopeeris 45,7 Gb üle firewire mingi kaksteist ja pool tundi.
praegult kopeerisin 4,6 Gb arvuti kella järgi umbes 4 minutit. Noo ümmarguselt tunniga saaks vast kopeeritud 46,7 Gb_se andmehulga.
Samamoodi vibreeris ka Buffalo drivestation, kuigi mitte nii hirmsasti WD võrreldes. Ja muidugi ei ragisenud.
Ega enne isendi lahtipakkimist ei saagi teada, kas sulle sattus vaikne isend, või mingisugune turbiin.
|
See, et vibreerib, on normaalne. Kõikide tootjate suuremad kettad võivad tuntavalt vibreerida (Samsung siiski kõige rohkem), kuid eelkõige sõltub see sulle juhtunud eksemplarist (oleneb kui hästi on platterid mootori teljele monteerides balanssi sattunud). Samas vibreerimist ei loeta müraparameetriks, kuna see ei ole otseselt kuuldav juhul kui miski muu väline tegur kaasa võnkuma ei hakka (nii nagu sinugi juhul). Põhimõtteliselt peaks rohkem vibreerivad isendid minema garantiikorras ümbervahetuse alla. Samas on kodusel teel võimatu kindlaks teha, kas vibratsioon on üle passiandmetes defineeritud normi või mitte. Selleks on vaja spetsmõõteriistu ja stendi.
Et aga WD5000 kopeerimise ajal kuuldavalt ragistab, see pole küll normaalne. Seni on kõik testijad seda just esiletoodult väga vaikseks nimetanud. Asjatundjate ja vaikusefriikide SilentPCreview sait tunnistas selle ketta koguni üheks kõige vaiksemaks, mille müratase eriti ei ületa ka 1-platteriga parimate etalonmudelite mürataset. Nii et ei oskagi seda nüüd kommenteerida. Küll aga on teada, et WD5000xx ja WD4000xx tootmise stabiilsus ja kvaliteet pole olnud enam kõige parem (teine tehas, teine liin?), mistõttu soovitataksegi valikuvõimaluse korral eelistada WD3200 seeriat, kus näitajad ja töökindlus tunduvalt stabiilsemad (kuigi ka seal on üksikuid ebaõnnestunud eksemplare leitud). Lisaks on millegipärast WD5000/WD4000 hulgas ka palju kuumemaid (lausa 10 kraadi võrra) isendeid kui olla tohiks.
Kopeerimiskiirus peaks USB2.0 puhul enamusel kettakarpidel reaalselt olema 10...30 MiB/s vahemikus, see on siis 36...108 GiB/tunnis. Näiteks 320GB(298GiB) USB kettad olen tavaliselt suutunud stabiilselt ära täita umbes 4...4,5 tunniga (ca. 30MiB suurused failid). Kiirus oleneb muidugi ka arvuti poolsetest oludest ja loomulikult failide suurusest.
Ahjaa, Tom's Hardware on ju testinud WD MyBook Pro versiooni (USB+FW400+FW800):
USB2.0 = 29,5 MB/s (read) 23,5 MB/s (write)
FW400 = 38,5 MB/s (read) 30,5 MB/s (write)
FW800 = 72,5 MB/s (read) 57,5 MB/s (write) : ketta alguses
FW800 = 62,0 MB/s (read) 57,5 MB/s (write) : ketta keskel
FW800 = 37,5 MB/s (read) 37,5 MB/s (write) : ketta lõpus
|
|
| Kommentaarid: 37 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
37 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jägaja
HV Guru

liitunud: 06.08.2004
|
18.02.2007 05:44:02
|
|
|
eip, see pole küll tänapäeval normaalne, et ketas sellist lärmi teeb.
Ons ketas suvalise kapi peal, või põrandal, ikka undab kogu elamine. Garantiise saatmine ja rääkimine, et ketas lõugab, no õigmini vibreerib nii, et nagu väike suruõhuhaamer töötaks toas, kas keegi on garantii poole pöördunud sellise teemaga.
Selline Ketas on siis karbis sees.
|
|
| Kommentaarid: 145 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
130 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rasto
HV kasutaja

liitunud: 22.02.2006
|
18.02.2007 18:12:56
|
|
|
jap. aitäh, sain lahti. sees ilutses EIDE kõvaketas WD2500JB
|
|
| Kommentaarid: 18 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
15 |
|
| tagasi üles |
|
 |
8
HV Guru
liitunud: 27.04.2005
|
19.02.2007 12:07:18
|
|
|
| rasto kirjutas: |
jap. aitäh, sain lahti. sees ilutses EIDE kõvaketas WD2500JB  |
Ahaa, nüüd juhtus siis olema PATA kettaga eksemplar... Ma just netist uurisin ka kasutajate kogemusi ja selguski, et samatüübilisest My Book mudelist võib vabalt leida nii SATA kui PATA kettaid, kusjuures SATA kettaid nii 8MB kui 16MB puhvriga versioonides. Ilmselt paneb WD tehas välise karbitoote sisse selle, mida parajasti laos rohkem varuks on (et paljaste ketaste tellimusi mitte takistada). Õnneks selline suvalisus ei tohiks kasutajat häirida, kuna reaalses jõudluses ja muudes omadustes neil erineva suffiksiga (kuid sama mahuga) WD kettamudelitel vahet praktiliselt pole. Küll aga tähendab see seda, et WD valmistab My Book toote jaoks nii SATA kui PATA konverterplaate (kui need mõlemad liidesetüübid äkki sama plaadi peal korraga pole - ma pole neid elektroonikaplaate nii lähedalt uurinud).
Lisaks:
Tundub, et Seagate teeb ka omamoodi tempe enda väliste kõvaketaste komplekteerimisel - Nimelt pakub ta muuhulgas 650GB väliseid mudeleid, mille sees on ST3650640 tüüpi ketas, mida muidu aga eraldi üldse ei toodeta (ka sellist mahusuurust ei toodetagi maailmas). Ilmselt siis kasutatakse ära 750GB kettaid, mille 8st peast üks ei läinud tööle... Jah, kõik kombineerivad, ka rikkad suurfirmad. Nii et kunagi tegelikult ei tea, mida sa ikkagi tegelikult ostsid...
|
|
| Kommentaarid: 37 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
37 |
|
| tagasi üles |
|
 |
daddo
HV kasutaja

liitunud: 30.11.2002
|
23.03.2007 01:09:57
|
|
|
| Mikk00 kirjutas: |
| Ja väheamlt kaks korda kysitud kysimusele pole adekvaatset vastust antud, siis kysiks uuesti: KAs selle karbi sisu annaks mõne softi vms parooliga kaitsta. Tüütu oleks koguaeg seda lahti yhendada, kui arvuti tagant ära tulla(ei ole arvuti ainukasutaja:P). |
Piisavalt ju tasemel krüpteerimis softe saadaval. Näiteks vaba www.truecrypt.org , millega saad failibaasil konteinereid luua... Või mingi konkreetse partitsiooni või ketta tervikuna krüptida. Ja väga mugav kasutada.
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 4 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
3 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
v6sa
HV Guru

liitunud: 29.01.2004
|
23.03.2007 07:57:55
|
|
|
| Draax kirjutas: |
| USB 2.0 ühendus, mis teha |
USB 2.0 on 480MBit/s ehk 60MByte/s nii et kiirus jääb ketta taha mitte USB ühenduse. Testides olen saanud ise 25MByte/s kiiruseks (WD MyBook 250G) nii et kui ta sul aeglaselt kopeeris on probleem hoopis selles et a) sul on hoopis USB1.0/USB1,1 liides või b) sa pole USB 2.0 draivereid installind oma emaplaadile. Nimetet juhtudel on side kiirus ikkagi 11MBit/s ehk ~1MByte/s nii nagu USB1.0/USB1.1 seda ette näeb.
| 8 kirjutas: |
| Teoreetiliselt peaks need välised komplektid olema elektrikõikumiste suhtes vastupidavamad võrreldes näiteks sama kettaga standardse arvuti sees. Kõik oleneb toiteplokist. Üldiselt nende väliste karpide väike toiteplokk ei tohiks tekitada nii võimsaid halbu impulsse sekundaarahelas nagu mõnikord juhtub suurte arvutite toiteplokkidega (eriti veel kui need kõikvõimalike asjadega koormatud ka on). Samas teisalt aga pole nendes väikestes impulsstoiteplokkides niivõrd head juht/kontrollskeemi kui suurtes. Nii et oleneb... Praktilisi kogemusi mul nende konkreetsete ketaste toitega pole ja pole ka muudest allikatest märganud juttu võimalikest probleemidest nendega. Nii et väga karta pole ka vist vaja. Muidugi, kui ikka 220V väga sageli hüppab, siis nii arvuti kui ka see väline ketas võiksid ikka UPS'i taga olla. |
Minul juhtus hoopiski nii et see toiteplokk et ole õieti maandatud (tegelikult pole üldsegi maandatud!) mistõttu suri maha ka üks emaplaat.
_________________ Otsid kohta nokitsemiseks? Pole vajalikke tööriistu varnast võtta? Kodus lapsed ei lase rahus tööd teha? Tule kiika meie hackerspace'i k-space.ee |
|
| Kommentaarid: 109 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
0 :: |
91 |
|
| tagasi üles |
|
 |
8
HV Guru
liitunud: 27.04.2005
|
23.03.2007 09:11:27
|
|
|
| v6sa kirjutas: |
| USB 2.0 on 480MBit/s ehk 60MByte/s nii et kiirus jääb ketta taha mitte USB ühenduse |
Ikka USB taha jääb kiirus kinni. Sest paraku on nii, et üle 34...37MB/s pole USB2.0 kaudu edastada võimalik, mingid põhimõttelised piirangud tulevad vastu, kuigi teoreetiline maksimum oleks 480Mbit/s ehk 48MB/s (NB! 1 bait on siinkohal 10 bitti!). Samas aga FireWire400, mis on 400Mbit/s suudab ka tõesti praktikas edastada 39...40MB/s. Seepärast reklaamitaksegi FireWire400 kiiremana kui USB2.0.
Võrdluseks siis, et tänapäeva 3,5" ATA/SATA ketaste keskmine kiirus on juba 63...73MB/s ja maksimumkiirus 80...88MB/s.
|
|
| Kommentaarid: 37 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
37 |
|
| tagasi üles |
|
 |
v6sa
HV Guru

liitunud: 29.01.2004
|
23.03.2007 19:25:30
|
|
|
| 8 kirjutas: |
| kuigi teoreetiline maksimum oleks 480Mbit/s ehk 48MB/s (NB! 1 bait on siinkohal 10 bitti!). |
Mida sa sogad?
http://macspeedzone.com/archive/5.0/usbcomparison.html kirjutab nõnda:
USB 2.0 (Intel) 480 Mbps 60MBps
selge see et vabalt 20% sellest ribalaiusest läheb CRC checkideks ning vigade paranduseks
_________________ Otsid kohta nokitsemiseks? Pole vajalikke tööriistu varnast võtta? Kodus lapsed ei lase rahus tööd teha? Tule kiika meie hackerspace'i k-space.ee |
|
| Kommentaarid: 109 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
0 :: |
91 |
|
| tagasi üles |
|
 |
8
HV Guru
liitunud: 27.04.2005
|
24.03.2007 07:44:12
|
|
|
| v6sa kirjutas: |
| selge see et vabalt 20% sellest ribalaiusest läheb CRC checkideks ning vigade paranduseks |
Aga sellepärast ongi järjestikedastuse protokollis 1 bait = 10 bitti.
Näiteks SATA 3Gbit/s = 300MB/s (seda seost ju keegi ei vaidlusta)
Selle sinu viidatud artikli tabelis on lihtsalt see infoliiasuse osa maha lahutamata jäänud. On ka teistsuguseid tabeleid. Põhimõtteliselt oleneb, kas räägime kasuliku info edastuse kiirusest või kogu bittide summa edastuse kiirusest. Üldjuhul ongi levinud esiltlusformaat, et bittidest rääkides arvestatakse mõlematega, baitidest rääkides aga ainult kasuliku infoga.
|
|
| Kommentaarid: 37 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
37 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tuhkur
HV veteran

liitunud: 16.07.2002
|
09.04.2007 17:02:53
|
|
|
Selline mure ,et sai ostetud see My Book
Ühe arvuti taga toimib ilusti...
teise taga...mis alles ostetud...selle taga töötab ta ka...aga kui hakata faile kopeerima siis jookseb windows kokku vms see sinine kiri tuleb ette...
Windowsiks on mõlemas arvutis XP
Ja teinekod kui mitukorda proovinud olen olen oma suuremad andmed ka ära kopeeritud saanud... aga samas vahest jookseb kohe kokku...
Et mida siis teha nüüd?
_________________ ____________________ |
|
| Kommentaarid: 10 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
8 |
|
| tagasi üles |
|
 |
daddo
HV kasutaja

liitunud: 30.11.2002
|
10.04.2007 11:24:41
|
|
|
8, kas oskad kommenteerida ka, mis (omadustega) ketas on 250 gigasel 16 megase puhvriga Premium versioonil sees? Et siis need samad vaiksus vs. vastupidavus huvitavad...
Ja üks rumal küsimus veel: siiamaani pole enda valduses ühtki välist ketast olnud... Saab ikka mitu parti ka neile peale panna või on tegemist ühe suure partitsiooniga? Et kontroller mingeid takistusi ei sea?
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 4 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
3 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
8
HV Guru
liitunud: 27.04.2005
|
10.04.2007 13:02:47
|
|
|
| daddo kirjutas: |
8, kas oskad kommenteerida ka, mis (omadustega) ketas on 250 gigasel 16 megase puhvriga Premium versioonil sees? Et siis need samad vaiksus vs. vastupidavus huvitavad...
|
Tõenäoliselt on WD2500KS või WD2500AAKS, võib täiesti oleneda partiist. Samuti ei pidanud nad seal tehases eriti järgima seda 16MB puhvri nimetust, seega on leitud neist karpidest ka 8MB puhvriga WD2500JS ja isegi WD2500JB (ATA) mudeleid. Vaiksed peaksid need kõik olema, vastupidavus oleneb mõnest tegurist (näiteks 2500AAKS ei ole baasmudel, vaid nuditud mudel, lisaks ka uhiuus), kuid pigem on nad kõik ikka üle keskmise töökindlad.
| tsitaat: |
| Ja üks rumal küsimus veel: siiamaani pole enda valduses ühtki välist ketast olnud... Saab ikka mitu parti ka neile peale panna või on tegemist ühe suure partitsiooniga? Et kontroller mingeid takistusi ei sea? |
Miks ei peaks saama? Kuigi ma nende WD MyBook'idega seda ise pole proovinud praktikas teha.
|
|
| Kommentaarid: 37 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
37 |
|
| tagasi üles |
|
 |
daddo
HV kasutaja

liitunud: 30.11.2002
|
10.04.2007 17:37:47
|
|
|
Selge... Siis vist selle 1500 raha eest kärab küll...
Huvitav, mida see täituvuse LED tegema hakkab, kui ma selle ketta eri partitsioonideks formaadin, sealhulgas ka linuxi omadeks...
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 4 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
3 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
v6sa
HV Guru

liitunud: 29.01.2004
|
10.04.2007 19:57:16
|
|
|
Paneks kirja et mul põles see kogu värk maha... parajalt ohtlik värk eraldi toitega usb kraam kui nadisti konstrueeritud. Järgmine kord ainult läpaka ketas väliseks kettaks (ainult USB 5V toide)
_________________ Otsid kohta nokitsemiseks? Pole vajalikke tööriistu varnast võtta? Kodus lapsed ei lase rahus tööd teha? Tule kiika meie hackerspace'i k-space.ee |
|
| Kommentaarid: 109 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
0 :: |
91 |
|
| tagasi üles |
|
 |
daddo
HV kasutaja

liitunud: 30.11.2002
|
10.04.2007 21:17:38
|
|
|
| v6sa kirjutas: |
| Paneks kirja et mul põles see kogu värk maha... parajalt ohtlik värk eraldi toitega usb kraam kui nadisti konstrueeritud. Järgmine kord ainult läpaka ketas väliseks kettaks (ainult USB 5V toide) |
Just konkreetne WD? Huvitav, kas koduses tingimuses neid turvalisemalt ei anna ühendada...
Mingi välise Chronose kõvakettakarbi sees (kus kontroller vist isegi polnud 4-nurkne detail, vaid trükiplaadil eposse valatud mull nagu odaval mudelautol) on kõvaketta elektroonika põlenud selliseks:
Kui mu loogika ei peta, siis sellise mahapõlemise eeldus on, et vool tuleb eri kontaktidest (seega võimalik, et eri faasidelt...). Kui aga sama juhtme taga, siis ei tohiks küll midagi sellist juhtuda...
Samas, kuna ma olen näinud, et arvuti sees sulas poole sekundiga speakeri juhtme isolatsioon tuvastamatul põhjusel, siis ei üllata miskit... Tagajärgi ei järgnenunud... seepärast ei teagi, millest see...
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 4 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
3 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jägaja
HV Guru

liitunud: 06.08.2004
|
10.04.2007 22:52:23
|
|
|
| tsitaat: |
| Samas, kuna ma olen näinud, et arvuti sees sulas poole sekundiga speakeri juhtme isolatsioon tuvastamatul põhjusel, siis ei üllata miskit... Tagajärgi ei järgnenunud... seepärast ei teagi, millest see... |
Sama asi juhtus paar kuud tagasi enda arvutiga... Arvuti oli ilusastu põrandal vaiba peal ja...kõlar arvuti põhjale kinnitatud... hea, et ise samas toas olin.
Põhjustajaks
|
|
| Kommentaarid: 145 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
130 |
|
| tagasi üles |
|
 |
8
HV Guru
liitunud: 27.04.2005
|
11.04.2007 03:20:42
|
|
|
| v6sa kirjutas: |
| Paneks kirja et mul põles see kogu värk maha... parajalt ohtlik värk eraldi toitega usb kraam kui nadisti konstrueeritud. Järgmine kord ainult läpaka ketas väliseks kettaks (ainult USB 5V toide) |
Aga samahästi võid siis ju ka +12V toite välisele suurele kettale võtta arvutist. Eraldi juhtmega küll jah...
Juhul, kui arvad, et probleem oli justnimelt eraldi toiteplokiga seotud? Võib ka olla, kuid otseselt ma ei oska seda põhjendada. Võib-olla lihtsalt see eraldi toiteplokk läks läbi ja küttis suure pinge välja. Muide, mul on ka kaks välise kettakarbi miniatuurset impulss-toiteadapterit ära surnud, kuid just vastupidi, jäid nii nõrgaks et ketast ei suutnud enam käima tõmmata...
220V erinevate faaside küsimust kommenteerida ei oska. Pole ka kogemusi - mul näiteks polegi pistikupesades nulli, on lihtsalt kahe faasi vahelt 220V.
|
|
| Kommentaarid: 37 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
37 |
|
| tagasi üles |
|
 |
v6sa
HV Guru

liitunud: 29.01.2004
|
11.04.2007 06:27:25
|
|
|
| 8 kirjutas: |
| 220V erinevate faaside küsimust kommenteerida ei oska. Pole ka kogemusi - mul näiteks polegi pistikupesades nulli, on lihtsalt kahe faasi vahelt 220V. |
Tore füüsik
Iga faasi ja nulli vahel on alati 220V. Kahe faasi vahel on alati 380V (faaside 220V siinused on omavahel 120 kraadises nihkes). Eeldades et kõik on korrektselt ühendatud. Tuppa peaks tulema alati faas, nulljuhe ja maandus. Mul on toas kõik ühe pikendusjuhtme otsas nii et faaside küsimus langeb ära. Ja mis välistesse made-in-china impulsstoiteplokkidesse puutub siis need kõik on p*sad. Ei mingisuguseid kaitselülitusi ega midagi. Kui nende väliste ketastega jännata siis oleks mõttekas osta tevalost mõni killer toide sellele, oma andmete ja tehnika sälimise nimel.
Märgiks veel et kui võimendi oli läpaka küljes siis kõik oli okei kuni see ketas ühendada - kogu läbu tuli kuskilt läbi nii et võimendist oli kuulda võrgumüra + USB andmete liigutamise signaal.
_________________ Otsid kohta nokitsemiseks? Pole vajalikke tööriistu varnast võtta? Kodus lapsed ei lase rahus tööd teha? Tule kiika meie hackerspace'i k-space.ee |
|
| Kommentaarid: 109 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
0 :: |
91 |
|
| tagasi üles |
|
 |
8
HV Guru
liitunud: 27.04.2005
|
11.04.2007 06:56:54
|
|
|
| v6sa kirjutas: |
| 8 kirjutas: |
| 220V erinevate faaside küsimust kommenteerida ei oska. Pole ka kogemusi - mul näiteks polegi pistikupesades nulli, on lihtsalt kahe faasi vahelt 220V. |
Tore füüsik
Iga faasi ja nulli vahel on alati 220V. Kahe faasi vahel on alati 380V (faaside 220V siinused on omavahel 120 kraadises nihkes). Eeldades et kõik on korrektselt ühendatud. Tuppa peaks tulema alati faas, nulljuhe ja maandus.
|
| ot: |
Alt läksid nüüd hoopis sina oma füüsikateadmistega Tule Tallinna kesklinna ja tutvu 1.vabariigi aegse Siemensi voolusüsteemiga 220/127V, mis veel üpris laialdaselt kasutuses (veel mitusada alajaama peaksid olema sellised). Posti otsas on ainult 3 juhet, nulljuhet pole olemas (kuigi faasi ja maanduse vahelt saab kätte 127V, mis küll koormust ei talu). Kõik tarbijad võetakse kolmes variandis kahe faasi vahelt (nn. kolmnurksüsteem). Süsteemil on omapäraseid käitumiseripärasid, juhul kui kusagil liinil üks juhe katkeb (siis saab põnevaid efekte näha). Muide, ega seda süsteemi tõesti ei tunta enam eriti, sest hiljuti tuli ka üks elektrik siia ja mõõtis et mida paganat, tema faasiindikaator näitab mõlemas pistiku augus faasi! |
|
|
| Kommentaarid: 37 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
37 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jägaja
HV Guru

liitunud: 06.08.2004
|
11.04.2007 13:33:28
|
|
|
| ot: |
| Sellised elektrivõrgud esinevad veel Koplis,vana ja kesklinnas. Oli sellise süsteemi nimi vist TT. Elektrivarastele igavesti hea lahendus. |
|
|
| Kommentaarid: 145 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
130 |
|
| tagasi üles |
|
 |
mctimps
HV vaatleja
liitunud: 17.04.2007
|
17.04.2007 22:42:30
|
|
|
Probleem selline et ei lase üldse asju kopeerida väliselt sisemisele kõvakettale. nagu midagi kopeerima panna nii hakkab arvuti kokku jooksma!
kui laul mängima panna siis mängib 10sek siis teeb pausi jne.
Kuid välisele kõvakettale kopeerib korralikult.
Tegemist WD my book essential edition 250GB.
formattisin ka fat32-ntfs'ks
wd diagnostika programm annab järgneva veateate:
"Multi Zone Error Rate
This attribute indicates a rate at which write retries are requested. "
|
|
| Kommentaarid: 2 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
2 |
|
| tagasi üles |
|
 |
8
HV Guru
liitunud: 27.04.2005
|
18.04.2007 09:14:25
|
|
|
| mctimps kirjutas: |
Probleem selline et ei lase üldse asju kopeerida väliselt sisemisele kõvakettale. nagu midagi kopeerima panna nii hakkab arvuti kokku jooksma!
formattisin ka fat32-ntfs'ks
|
Kas enne siis kui oli FAT32, ka sellist viga esines? Või ei jõudnud sellega testida?
|
|
| Kommentaarid: 37 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
37 |
|
| tagasi üles |
|
 |
mctimps
HV vaatleja
liitunud: 17.04.2007
|
18.04.2007 12:54:53
|
|
|
Ei olnud sellist viga enne kui fat32 oli, formattisin ntfs ka siis toimis asi. Laupäeval otsin proovisin fat32, siis soovitati ntfs'ks teha, ja esmaspäevani toimis. Marru ajab see et seade oli 3 päeva vana , aga õnneks on ka garantii olemas.
Mõtlesin ka uuesti formattida ntfs'ks aga mle öeldi et sellest ei ole ka kasu.
|
|
| Kommentaarid: 2 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
2 |
|
| tagasi üles |
|
 |
daddo
HV kasutaja

liitunud: 30.11.2002
|
18.04.2007 22:31:49
|
|
|
Kas WD enda mingi utiliit polnud kaasas, millega low-level formatit teha? Minumeelest oli seal mingi "fill zeros" valik... Ja veel: millega partitsiooni tegid?
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 4 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
3 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
mctimps
HV vaatleja
liitunud: 17.04.2007
|
23.04.2007 13:43:45
|
|
|
Sai proovitud teises arvutis, tulemus oli sama. Läbi häda kopeeris ära ikka.
Aga tegin siiski formati, nüüd toimib taas kuid WD diganostika softiga annab ikka errori, kuigi praegu asjad mis peal on, saab ilusti kopeerida! Praegu 2GB enne oli 20GB
Nüüd 40GB kasutuses ja kõik toimib korralikult
Aga siiski mitte, aga nüüd viin asja garantiise, aitab!
|
|
| Kommentaarid: 2 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
2 |
|
| tagasi üles |
|
 |
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees

liitunud: 27.01.2003
|
02.07.2007 11:40:56
|
|
|
need välised WD kettad, millel on USB + FW liides, kas neid saab ka samaaegselt kasutada
|
|
| Kommentaarid: 373 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
3 :: |
313 |
|
| tagasi üles |
|
 |
8
HV Guru
liitunud: 27.04.2005
|
02.07.2007 12:35:05
|
|
|
| Skeptik kirjutas: |
| need välised WD kettad, millel on USB + FW liides, kas neid saab ka samaaegselt kasutada :?: |
Suure tõenäosusega ei saa.
|
|
| Kommentaarid: 37 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
37 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jägaja
HV Guru

liitunud: 06.08.2004
|
|
| Kommentaarid: 145 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
130 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dijital
HV Guru

liitunud: 09.06.2003
|
|
| Kommentaarid: 41 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
32 |
|
| tagasi üles |
|
 |
8
HV Guru
liitunud: 27.04.2005
|
03.07.2007 00:53:32
|
|
|
Kas User Manual midagi nende kasutamise kohta ei räägi?
|
|
| Kommentaarid: 37 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
37 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jägaja
HV Guru

liitunud: 06.08.2004
|
03.07.2007 01:48:37
|
|
|
no kaasa miskit asjalikku paberit ei antud ja lisatud pdf manuaal on ka nagu ta on. 800 ta pole mingil juhul, kuna WD rõhutab selle olemasolu natuke kallimate toodete puhul eriti.
Ja 800 ei ühildu 400_ga, omatava toote puhul aga võin emba-kumba auku kasutada.
| Dijital kirjutas: |
| kas mitte üks pole fw400 ja teine fw800? |
lisatud lingil ju pole seda 800 nagu mainitud, sa ikka lugesid seda manuaali :Link spetsiaalselt sulle
|
|
| Kommentaarid: 145 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
130 |
|
| tagasi üles |
|
 |
8
HV Guru
liitunud: 27.04.2005
|
03.07.2007 01:57:18
|
|
|
| jägaja kirjutas: |
| no kaasa miskit asjalikku paberit ei antud ja lisatud pdf manuaal on ka nagu ta on. [...] omatava toote puhul aga võin emba-kumba auku kasutada. |
Nüüd turgatas mul midagi pähe - kas mitte pole tegemist FireWire Hub'iga? Et saab sealt edasi nagu ahelana veel ühe FireWire asja siis taha panna (ilmselt selle mõttega, et kuna arvutitel sageli vaid üks FireWire pesa, siis et ketas selle muuks otstarbeks kasutamist kinni ei paneks)...
|
|
| Kommentaarid: 37 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
37 |
|
| tagasi üles |
|
 |
iFlop
Kreisi kasutaja

liitunud: 03.05.2003
|
15.07.2007 22:00:32
|
|
|
Paar küsimust WD My Book Essential 500GB (WDG1U5000E) kohta:
1. Kas võin kindel olla, et seal sees on sata ketas (loodetavasti siis WD5000AAKS)?
2. Kas karp on avatav ja ketas vahetatav ning kas grantii jääb selle juures kehtima?
3. Ega seal karbis eraldi fan'i pole?
EDIT: Tegelt oleks samad küsimused ka WD ELEMENTS 500GB kohta
|
|
| Kommentaarid: 67 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
66 |
|
| tagasi üles |
|
 |
SCREAMER
HV Guru

liitunud: 08.11.2001
|
15.07.2007 22:14:32
|
|
|
mind kah huvitab, kas 500GB WD kettad sata või ata
_________________ [img:]https://foorum.hinnavaatlus.ee/images/200x40_HV.gif[/img:] |
|
| Kommentaarid: 441 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
2 :: |
393 |
|
| tagasi üles |
|
 |
vull
HV veteran
liitunud: 27.02.2004
|
16.07.2007 09:07:08
|
|
|
mul tekkis vajadus üks teine ketas sinna sisse panna ja siis kakkusin asja lahti:
mingi 10 minti pusimist:
http://vull.planet.ee/hv/wd1.jpg
ja õhtusöögiks oli grillkana! :
http://vull.planet.ee/hv/wd2.jpg
pikka aega näppu peal ei saanud hoida, oleks ära kõrvetanud nüüd kakkusin selle fooliumi ümbert ära ja uurib kas jahtub vähe paremini maha või mitte.
|
|
| Kommentaarid: 46 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
43 |
|
| tagasi üles |
|
 |
SCREAMER
HV Guru

liitunud: 08.11.2001
|
16.07.2007 09:47:20
|
|
|
250 või 500 sul?
mis ketta mudel sees?
| vull kirjutas: |
mul tekkis vajadus üks teine ketas sinna sisse panna ja siis kakkusin asja lahti:
mingi 10 minti pusimist:
http://vull.planet.ee/hv/wd1.jpg
ja õhtusöögiks oli grillkana! :
http://vull.planet.ee/hv/wd2.jpg
pikka aega näppu peal ei saanud hoida, oleks ära kõrvetanud nüüd kakkusin selle fooliumi ümbert ära ja uurib kas jahtub vähe paremini maha või mitte. |
_________________ [img:]https://foorum.hinnavaatlus.ee/images/200x40_HV.gif[/img:] |
|
| Kommentaarid: 441 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
2 :: |
393 |
|
| tagasi üles |
|
 |
vull
HV veteran
liitunud: 27.02.2004
|
16.07.2007 10:53:14
|
|
|
| SCREAMER kirjutas: |
250 või 500 sul?
mis ketta mudel sees?
|
loe pealkirja ja esimest posti
|
|
| Kommentaarid: 46 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
43 |
|
| tagasi üles |
|
 |
mmsme
HV vaatleja

liitunud: 17.10.2006
|
15.08.2007 23:15:31
|
|
|
Tervist!
Kas keegi oskaks kommenteerida, millest on tingitud My Book Premium Edition (320GB, $179.99) ja My Book Premium ES Edition (320GB, $129.99) hinnavahe? Ega ometi eSATA liides FireWire'i ees nii palju hinda alla löö? Ülejäänus on ju kettad identsed.
Huvi teema vastu sellest, et endalgi plaan üks neist kahest kettast soetada ja ma kahtlustan mingisugust "kala" asja juures. Muidu vaataks ka Essentiali tooteliini, aga pigem panustan 16Mb cache'iga ketastele.
Loodan, et keegi ei pahanda uue teema loomata jätmise üle =).
|
|
| Kommentaarid: 4 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
3 |
|
| tagasi üles |
|
 |
mikk36
HV Guru

liitunud: 21.02.2004
|
15.08.2007 23:54:20
|
|
|
| kas sees olevate ketaste tootekoodid on samuti identsed ?
|
|
| Kommentaarid: 85 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
78 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jägaja
HV Guru

liitunud: 06.08.2004
|
16.08.2007 00:03:41
|
|
|
eSata liidesega ketas on nagu tavalise sata liidesega ketas arvutikastis sees. Usb ja 1394 läbilaskevõimed on ju madalad võrreldes sata (no kasvõi IDE võrdluseks) liidesega.
Loomulikult eSata liidesega ketas on hetkel parim ost.
http://en.wikipedia.org/wiki/Serial_ATA
|
|
| Kommentaarid: 145 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
130 |
|
| tagasi üles |
|
 |
mmsme
HV vaatleja

liitunud: 17.10.2006
|
16.08.2007 13:45:39
|
|
|
| mikk36 kirjutas: |
| kas sees olevate ketaste tootekoodid on samuti identsed ? |
Vist küll, ma usun. Kuigi väga kindel nüüd ka ei ole...
| jägaja kirjutas: |
Loomulikult eSata liidesega ketas on hetkel parim ost. |
Selge. Ent see on minu arust üsna eriskummaline olukord, kui kehvem toode maksab paremast ja jätkusuutlikumast $50 rohkem.
|
|
| Kommentaarid: 4 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
3 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jägaja
HV Guru

liitunud: 06.08.2004
|
16.08.2007 13:59:33
|
|
|
| jägaja kirjutas: |
Loomulikult eSata liidesega ketas on hetkel parim ost. |
| tsitaat: |
| Selge. Ent see on minu arust üsna eriskummaline olukord, kui kehvem toode maksab paremast ja jätkusuutlikumast $50 rohkem |
Pole selline olukord sugugu mitte esimene, kus miski vanem toode on suurema hinnaga, kui uuenduslikum mudel. Paljuski võib olla tegu uuema tehnoloogiaga tootmiseks tehtavate kulutuste väiksem osakaal
|
|
| Kommentaarid: 145 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
130 |
|
| tagasi üles |
|
 |
mmsme
HV vaatleja

liitunud: 17.10.2006
|
16.08.2007 14:40:24
|
|
|
Okei. Pigem kipub just uus tehnoloogia tavaliselt kallis olema, ent samas pole eSata enam päris sipupükstes.
Ja läks tellimisele see ES versioon. Nüüd hakkasin vaid kahtlema, kas poleks mitte pidanud võtma 500GB mudeli...
|
|
| Kommentaarid: 4 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
3 |
|
| tagasi üles |
|
 |
mikk36
HV Guru

liitunud: 21.02.2004
|
16.08.2007 16:43:15
|
|
|
ES mudel seagate puhul vähemasti tähendab enterprise class seadet ehk siis natuke kallimat ja pikema garantiiajaga
uurin kohe ka WD kohta
WD puhul siis: WD Caviar vs WD Caviar SE on Value vs Mainstream
WD Caviar
With performance geared to mainstream desktop personal computers, WD Caviar drives are built to the highest standards of quality and reliability.
WD Caviar SE
Cool-running, quiet operation, superior performance and industry-leading reliability make these drives the perfect hard drives for desktop and business storage.
|
|
| Kommentaarid: 85 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
78 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tomm
HV vaatleja
liitunud: 23.05.2003
|
29.08.2007 20:55:12
|
|
|
Soetasin endale WD MyBook World Edition 1TB ja RJ-45. Kood on siis WDG2NC10000E.
Muidu pole väga vigagi, ainult mühiseb väga hoolega. Pole veel jõudnud julgeks saada ning asi lahti kiskuda. Venti pidi saama täitsa kenasti vahetada.
Os -ks on Linux(Linux MyBookWorld 2.6.17.14 #1 PREEMPT Mon Mar 26 12:36:33 BST 2007 armv5tejl GNU/Linux). Natuke netis otsimist ja ssh töötab . Kiirus on minul vähemalt kehv, kuid see kipub pigem minu viga olema. Järgmine nädal peaks gigase switch kätte saama, Ju siis näeb mis saama hakkab.
Ahjaa ... voolukatkestuste peale läheb pooltelliseks väga kergesti, kõik nagu töötaks aga võrk ei anna piuksugi. Karp seisma, juhe tagant ära, loed 10ni, juhe taha ning töötab jälle.
_________________ Tomm |
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|