Avaleht
uus teema   vasta Uudised »  Ülevaated, kasutajate hinnangud »  Ülevaade: Naturalpoint TrackIR 4Pro märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
wtrix
HV vaatleja
wtrix

liitunud: 09.01.2004




sõnum 23.04.2007 11:02:56 Ülevaade: Naturalpoint TrackIR 4Pro vasta tsitaadiga


Piloodina lendan tihti ka lennusimulaatoriga ja nii sai endale hangitud realistlikuma simulaatorikogemuse saamiseks TrackIR 4 Pro http://www.naturalpoint.com/trackir/. Tegemist on seadmega, mis suudab jälgida mängija pea liigutusi ning muuta pilti monitori ekraanil vastavalt sellele.

Jublakat Eestis ei müüda (vähemalt minu teada mitte) ning hankimiseks kasutasin eBay-d. Letihind firma enda veebipoes $179 aga eBay kaudu hankides õnnestus vähemaga hakkama saada. Sedalaadi pisikese junni kohta (juurdepandud pilt on umbes elusuurune või suti suurem) on hind üsna krõbe. Aga saadav kogemus on ka seda väärt. Eriti lennusimulaatorites, kus tuleb tihti jälgida kõrvalolevaid mäerinnatisi, teisi piloote jms.
Asi toimib nii, et TrackIR junn pannakse monitorile (LCD-le kinnitamise jaoks on seal kummijalad, mis haaravad teine teiseltpoolt ekraani), kust see ajab IR kiirgust välja. Peas on siis peegeldid, millised võivad olla kas nokatsi külge kinnitatud kolmik:


või kõrvaklappide külge pandav peegeldi:

Peegelduva IR signaali liikumist siis jälgitakse ja selle põhjal tehakse kindlaks kasutaja peakolu liikumine.
Põhimõtteliselt on asjandust võimalik kasutada ka hiire asemel aga see kogemus oli, ütleme ausalt, väga veider.

Kogu asja võti on idee, mida Naturalpointi turundus kutsub edeva nimega "Motion Scaling", kuid mis praktikas tähendab seda, et inimese pea liigutusi võimendatakse vastavalt seatud profiilile. Ehk siis pöörad pead 15 kraadi, pööratakse mängus näiteks 3x15 kraadi=45kraadi.

Praktikas toimib väga hästi ning tõepoolest on kogemus uskumatult elutruu. Draiverites saab muuta ja salvestada oma profiile, mida soovitan soojalt teha, sest vaikimisi profiilid tundusid vähemalt minu jaoks liiga närvilised. Ise eelistan defineerida keskossa väikese n.ö. "surnud tsooni", et otsevaates oleks kaader rahulik ja äärte pool siis vastavalt rohkem liikumist võimendada. Praktikas tuleb ilmselt defineerida profiil selliselt, et oleks mugavam vaadata ca. 180 kraadise vaatevälja ulatuses. Selja taha vahtimine (mida ühes allolevas videos osavalt demostreeritakse) pole praktikas eriti vajalik.

Lõppeks olgu lisatud paar linki juutuubi viidikatega, et asjast paremat ettekujutust saada.

http://www.youtube.com/watch?v=_AO0F5sLdVM
http://www.youtube.com/watch?v=rPv35iRLq0k&mode=related&search=
http://media.naturalpoint.com/video/gamedemo/TOCArd2-400x300.wmv

Plussid
- Muudab täielikult simulaatori kasutamise kogemust.
- Sobib kasutamiseks erinevates simulaatorites aga ka 3D suutekates (endal puudub kogemus)
- Ei nõua eriti palju arvutiressurssi
- Ei nõua tingimata spetsiaalselt kohendatud mängu, kuna võimaldab defineerida jublaka hiirt juhtima ja siis saab panna mängu hiirt jälgima
- Pikk nimekiri kohendatud simulaatoreid ja mänge: http://www.naturalpoint.com/trackir/03-enhanced-games/enhanced-games-all.html

Miinused
- Hind on ikka jõle kirves
- Mõnele võib kõõritamine probleeme tekitada
- Erksamate profiilidega on pilt liiga närviline

Esimene ülevaade - ehk ajab asja ära.
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sessa
HV veteran


liitunud: 27.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.04.2007 11:57:52 vasta tsitaadiga

päris kobe vidin pasitab olevat icon_biggrin.gif videod olid küll vahvad et kuidas hea jägida kõike
Kommentaarid: 75 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
HDTanel
Overclocker
HDTanel

liitunud: 15.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.04.2007 12:14:56 vasta tsitaadiga

Päris norm jah icon_eek.gif
Kas saad uurida GTR mängu või GT Legendsit selle headsetiga? Kui töötab siis endal täitsa suur huvi kohe

_________________
Krüpto
Minu Youtube - HDTanel
Minu Instagram - HDTanel
Kommentaarid: 635 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 3 :: 496
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Teiv
HV kasutaja
Teiv

liitunud: 13.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.04.2007 12:20:56 Re: Naturalpoint TrackIR 4Pro vasta tsitaadiga

wtrix kirjutas:
Praktikas tuleb ilmselt defineerida profiil selliselt, et oleks mugavam vaadata ca. 180 kraadise vaatevälja ulatuses. Selja taha vahtimine (mida ühes allolevas videos osavalt demostreeritakse) pole praktikas eriti vajalik.


Väga hea ülevaade, tänud! Olen ise ka lennusimude fännina kaua aega TrackIRi ihaldanud...
Selja taha vaatamine on, muide, sõjalennusimudes äärmiselt vajalik, nimelt kiiresti kontrollimaks, kas "saba" on puhas. icon_wink.gif

_________________
Black Edition
Kommentaarid: 68 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
HDTanel
Overclocker
HDTanel

liitunud: 15.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.04.2007 12:27:49 Re: Naturalpoint TrackIR 4Pro vasta tsitaadiga

Teiv kirjutas:
wtrix kirjutas:
Praktikas tuleb ilmselt defineerida profiil selliselt, et oleks mugavam vaadata ca. 180 kraadise vaatevälja ulatuses. Selja taha vahtimine (mida ühes allolevas videos osavalt demostreeritakse) pole praktikas eriti vajalik.


Väga hea ülevaade, tänud! Olen ise ka lennusimude fännina kaua aega TrackIRi ihaldanud...
Selja taha vaatamine on, muide, sõjalennusimudes äärmiselt vajalik, nimelt kiiresti kontrollimaks, kas "saba" on puhas. icon_wink.gif


Siis oleks Dual molusi vaja icon_razz1.gif Sest pead keerad ju eemale kuvarist ja kudagi väga kehva nii vaadata silmanurgast seda taga vaadet... kui oleks kaks molu siis lihtsalt keerad pea teise molu peale icon_razz.gif

_________________
Krüpto
Minu Youtube - HDTanel
Minu Instagram - HDTanel
Kommentaarid: 635 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 3 :: 496
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Anti
 

liitunud: 11.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.04.2007 12:28:51 vasta tsitaadiga

PlatoonSgtElias, kõike saab ju seadistada. Ega sa ei pea pead täiesti tagurpidi otsas pöörama.
Kommentaarid: 314 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 4 :: 240
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
wtrix
HV vaatleja
wtrix

liitunud: 09.01.2004




sõnum 23.04.2007 12:35:01 vasta tsitaadiga

PlatoonSgtElias kirjutas:
Päris norm jah icon_eek.gif
Kas saad uurida GTR mängu või GT Legendsit selle headsetiga? Kui töötab siis endal täitsa suur huvi kohe


GT Legends: http://www.naturalpoint.com/trackir/03-enhanced-games/game-gt-legends.html
GTR: http://www.naturalpoint.com/trackir/03-enhanced-games/game-gtr.html
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
HDTanel
Overclocker
HDTanel

liitunud: 15.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.04.2007 12:52:57 vasta tsitaadiga

velsa kirjutas:
PlatoonSgtElias, kõike saab ju seadistada. Ega sa ei pea pead täiesti tagurpidi otsas pöörama.


Dummy, mis sa seadistad siis nii, et kui paar cm oma pead pöörad teeb mängus 180 kraadise pöörde juba... nats aju oleks.


wtrix kirjutas:
PlatoonSgtElias kirjutas:
Päris norm jah icon_eek.gif
Kas saad uurida GTR mängu või GT Legendsit selle headsetiga? Kui töötab siis endal täitsa suur huvi kohe


GT Legends: http://www.naturalpoint.com/trackir/03-enhanced-games/game-gt-legends.html
GTR: http://www.naturalpoint.com/trackir/03-enhanced-games/game-gtr.html


Ei tea, kahtlane icon_neutral.gif pöörates nagu imelik ikka

_________________
Krüpto
Minu Youtube - HDTanel
Minu Instagram - HDTanel
Kommentaarid: 635 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 3 :: 496
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
wtrix
HV vaatleja
wtrix

liitunud: 09.01.2004




sõnum 23.04.2007 13:09:11 vasta tsitaadiga

PlatoonSgtElias kirjutas:
velsa kirjutas:
PlatoonSgtElias, kõike saab ju seadistada. Ega sa ei pea pead täiesti tagurpidi otsas pöörama.


Dummy, mis sa seadistad siis nii, et kui paar cm oma pead pöörad teeb mängus 180 kraadise pöörde juba... nats aju oleks.

Ei tea, kahtlane icon_neutral.gif pöörates nagu imelik ikka


Konfad nii, et kui pöörad vähem, liigub ka pilt vähem aga kui pöörad pead rohkem, on võimendus nii suur, et laksab pildi selja taha. Tundlikkust saab lihtsa graafikute nügimisega timmida täpselt endale sobivaks. Muide, avastasin neid mänguvideosid vaadates, et näiteks CMR2004-s renderdatakse vaid armatuurlaud. Kui paremale vaatad, vahid uksest välja icon_smile.gif
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Syncmahv
HV Guru
Syncmahv

liitunud: 01.01.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.04.2007 16:02:28 vasta tsitaadiga

Üli kõva seade ikka icon_biggrin.gif Eriti kui rooliga mängida mingit rallikat, see toob ikka päris kõvasti reaalsust juurde icon_smile.gif
Kommentaarid: 108 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 102
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
.:MDK:.
HV veteran
.:MDK:.

liitunud: 24.12.2002




sõnum 23.04.2007 18:10:33 vasta tsitaadiga

sellist asja oleks normaalne kasutada AINULT laiekraaniga ja mida laiem seda parem, sest muidu saab olema ikka räige kõõritamine, et pead keerad, aga silmad peavad vaatama ikka samasse punkti. loomulikult saab teha ka nii, et isegi väikese liigutuse peale teeb pilt kasvõi 180 kraadi, aga selline pea pidev sundhoiak teeks minu arvates kaela kangeks. ma ei ole küll antud toodet kasutanud, seega tegemist on ainult spekulatsiooniga, niiet kõik on imho.
_________________
Experience is gained immediately after it is needed.
Kommentaarid: 105 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 96
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
libe
kvaliteetne mees
libe

liitunud: 04.11.2001




sõnum 23.04.2007 21:14:21 vasta tsitaadiga

selle riista puhul kehtib, mida pikem nokk mütsil, seda sujuvam käik ja lihtsam kõõritada 8)
_________________
☠
Kommentaarid: 82 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
inc
HV veteran
inc

liitunud: 18.04.2004




sõnum 23.04.2007 21:23:08 vasta tsitaadiga

Widescreen monitoriga võib tõesti päris huvitav olla thumbs_up.gif
Kommentaarid: 65 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 62
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
olc
HV Guru
olc

liitunud: 28.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.04.2007 21:23:24 vasta tsitaadiga

Vaatasin just sama asja et mis see point nagu on, et pöörad pead aga silmad peavad ikka ettepoole kõõritama. paras oleks mingi 3 wide monitori enda ymber
.:MDK:. kirjutas:
sellist asja oleks normaalne kasutada AINULT laiekraaniga ja mida laiem seda parem, sest muidu saab olema ikka räige kõõritamine, et pead keerad, aga silmad peavad vaatama ikka samasse punkti. loomulikult saab teha ka nii, et isegi väikese liigutuse peale teeb pilt kasvõi 180 kraadi, aga selline pea pidev sundhoiak teeks minu arvates kaela kangeks. ma ei ole küll antud toodet kasutanud, seega tegemist on ainult spekulatsiooniga, niiet kõik on imho.
Kommentaarid: 142 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 130
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
JediMihkel
HV veteran
JediMihkel

liitunud: 28.10.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.04.2007 22:45:37 vasta tsitaadiga

kui oled 3 Wide molu taga siis nigunii paistab kõik sulle kätte ära ju.....siis poleks eriti mõtet ju, rollida ja üles alla saad jah vaadata...... icon_confused.gif
Kommentaarid: 42 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 38
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Teiv
HV kasutaja
Teiv

liitunud: 13.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.04.2007 23:23:59 vasta tsitaadiga

.:MDK:. kirjutas:
sellist asja oleks normaalne kasutada AINULT laiekraaniga ja mida laiem seda parem, sest muidu saab olema ikka räige kõõritamine, et pead keerad, aga silmad peavad vaatama ikka samasse punkti. loomulikult saab teha ka nii, et isegi väikese liigutuse peale teeb pilt kasvõi 180 kraadi, aga selline pea pidev sundhoiak teeks minu arvates kaela kangeks. ma ei ole küll antud toodet kasutanud, seega tegemist on ainult spekulatsiooniga, niiet kõik on imho.

Härrased, õigust räägite, tõepoolest on widescreeniga seda mugavam kasutada, aga vaatevälja vaatevinklist siiski. icon_biggrin.gif Mõelge ise - ekraan laius pole tegelikult kõikemäärav, sest ekraani keskele vaatamiseks on ikkagi tarvis silmi samapalju kõõritada kui kitsama ekraani puhul. Pea pööramise kohta, nagu ülevaate autor ja mõned teised juba rääkinud on - seadistamine. Võtmesõnaks on "dead zone", mis tähendab seda, et mõnedes piirkondades on sensor vähem tundlik ja teistes rohkem. Piltlikult öeldes tähendab see, et pea võib keskel (otse vaadates) palju rohkem liikuda (kuid pilt liigub vähe) ja äärtes palju vähem (kuid pilt liigub rohkem, kõik vastavalt seadetele), et saavutada sama suur pöördenurk. Kõik see samasugune asi on ju ka joystickute ja roolide ja gamepadide puhul samamoodi seadistatav olnud juba aastakümneid - keskel rooli liigutamine eriti liikumist ei mõjuta (seal on dead zone) ja rohkem äärte poole liikudes tundlikkus kasvab. Kõik tegelikult üsna lihtne ja mõnetise proovimise-katsetamise tagajärjel mitte eriti aeganõudev.
Vaadake videot "TrackIR Explained", kui ikka segaseks jäi:
http://www.youtube.com/watch?v=_AO0F5sLdVM

_________________
Black Edition
Kommentaarid: 68 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Noname
HV Guru
Noname

liitunud: 26.10.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.04.2007 23:34:24 Re: Naturalpoint TrackIR 4Pro vasta tsitaadiga

Teiv kirjutas:
wtrix kirjutas:
Praktikas tuleb ilmselt defineerida profiil selliselt, et oleks mugavam vaadata ca. 180 kraadise vaatevälja ulatuses. Selja taha vahtimine (mida ühes allolevas videos osavalt demostreeritakse) pole praktikas eriti vajalik.


Väga hea ülevaade, tänud! Olen ise ka lennusimude fännina kaua aega TrackIRi ihaldanud...
Selja taha vaatamine on, muide, sõjalennusimudes äärmiselt vajalik, nimelt kiiresti kontrollimaks, kas "saba" on puhas. icon_wink.gif


kas lennukitel radarit ei ole peal millega seda näeb? uuematel hävitajatel ma mõtlen

_________________
"Olukord on sitt, aga see on meie tuleviku väetis." - Lennart Meri
"Edu on kehv õpetaja. See ahvatleb tarku inimesi mõtlema, et nad ei saagi kaotada" - B. Gates
Kommentaarid: 372 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 321
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Eeroz
HV Guru
Eeroz

liitunud: 03.11.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.04.2007 23:38:09 vasta tsitaadiga

Küsiks teema algatajalt, et kas enne sai turuuuringut ka tehtud ja kas sellele vigurile odavamaid alternatiive kah saada on? Ja kas Eestis pole üldse neid saada või konkreetset mudelit pole? icon_rolleyes.gif

Üle 2K on ikka päris palju kui väga suurt kasutust asi ei leia...


Noname kirjutas:
Teiv kirjutas:
wtrix kirjutas:
Praktikas tuleb ilmselt defineerida profiil selliselt, et oleks mugavam vaadata ca. 180 kraadise vaatevälja ulatuses. Selja taha vahtimine (mida ühes allolevas videos osavalt demostreeritakse) pole praktikas eriti vajalik.


Väga hea ülevaade, tänud! Olen ise ka lennusimude fännina kaua aega TrackIRi ihaldanud...
Selja taha vaatamine on, muide, sõjalennusimudes äärmiselt vajalik, nimelt kiiresti kontrollimaks, kas "saba" on puhas. icon_wink.gif


kas lennukitel radarit ei ole peal millega seda näeb? uuematel hävitajatel ma mõtlen


No uuemate hävitajate puhul ei näegi sa kunagi vaenlast palja silmaga, teise maailmasõja aegsetes sõjasimudes oleks palju kasu sellest icon_rolleyes.gif

_________________
O:/SS: Iidseid sülearvuteid (386 ja vanemad)
Kommentaarid: 282 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 3 :: 243
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Teiv
HV kasutaja
Teiv

liitunud: 13.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.04.2007 23:45:36 vasta tsitaadiga

Eeroz kirjutas:
Küsiks teema algatajalt, et kas enne sai turuuuringut ka tehtud ja kas sellele vigurile odavamaid alternatiive kah saada on? Ja kas Eestis pole üldse neid saada või konkreetset mudelit pole? icon_rolleyes.gif

Üle 2K on ikka päris palju kui väga suurt kasutust asi ei leia...


Noname kirjutas:
Teiv kirjutas:
wtrix kirjutas:
Praktikas tuleb ilmselt defineerida profiil selliselt, et oleks mugavam vaadata ca. 180 kraadise vaatevälja ulatuses. Selja taha vahtimine (mida ühes allolevas videos osavalt demostreeritakse) pole praktikas eriti vajalik.


Väga hea ülevaade, tänud! Olen ise ka lennusimude fännina kaua aega TrackIRi ihaldanud...
Selja taha vaatamine on, muide, sõjalennusimudes äärmiselt vajalik, nimelt kiiresti kontrollimaks, kas "saba" on puhas. icon_wink.gif


kas lennukitel radarit ei ole peal millega seda näeb? uuematel hävitajatel ma mõtlen


No uuemate hävitajate puhul ei näegi sa kunagi vaenlast palja silmaga, teise maailmasõja aegsetes sõjasimudes oleks palju kasu sellest icon_rolleyes.gif

Võtsid sõnad suust. Teise maailmasõja aegsed simud on minu lemmikud ja seal see hädavajalik ongi.

_________________
Black Edition
Kommentaarid: 68 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
JediMihkel
HV veteran
JediMihkel

liitunud: 28.10.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.04.2007 00:06:53 vasta tsitaadiga

On üldse selliseid, ma mõtlen et kus ikka actionit ka saab, päris sellised 100 % simud ei meeldi, seal ei oska midagi peale hakata icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 42 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 38
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
CoiL
HV Guru
CoiL

liitunud: 07.06.2006




sõnum 24.04.2007 00:19:47 vasta tsitaadiga

Krt vägev asi... tahaks ka icon_razz.gif
Kommentaarid: 95 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 83
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Teiv
HV kasutaja
Teiv

liitunud: 13.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.04.2007 00:30:14 vasta tsitaadiga

JediMihkel kirjutas:
On üldse selliseid, ma mõtlen et kus ikka actionit ka saab, päris sellised 100 % simud ei meeldi, seal ei oska midagi peale hakata icon_biggrin.gif

Difficulty level-it saab ju ka kõikides sättida selliseks, et lennukid põrkavad kokkupõrkel nagu pallid ja värk. Ehk siis... Kõik kõlbaksid. Mina soovitan IL-2 Sturmovik Forgotten Battles ja teisi mänge samadelt tegijatelt. Väga lõbus mu meelest. Omad miinused muidugi on, päris kohe kokpitti ja vastaseid kõmmutama ei pääse nagu mõnes arkaadis... Seda siis, kui natukene ikka simukaid kannatad:
http://www.pacific-fighters.com/en/home.php
Sinu soovile paistab täpselt vastavat aga see:
http://www.heroesofthepacific.com/
Mängisin seda kunagi Xbox 360 peal, väga lõbus asi ja actionit jalaga segada.

_________________
Black Edition
Kommentaarid: 68 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004




sõnum 24.04.2007 00:44:54 vasta tsitaadiga

Eeroz kirjutas:
No uuemate hävitajate puhul ei näegi sa kunagi vaenlast palja silmaga, teise maailmasõja aegsetes sõjasimudes oleks palju kasu sellest icon_rolleyes.gif
meh ? et siis tänapäeva lennukitega enam dog-fight'i ei toimugi ? muig
ega sa radari pealt ei näe ju täpselt et kuskohas sul vastane sabas on
lisaks on enamus lennukid kaheinimese omad, seega sina lendad ning teine piloot jälgib saba ja juhendab
lisaks on ka ise hea jälgida igas suunas, endal joysticku peal on POV nupp küll usinasti kasutuses (Point-of-View, 8 suunaline nupuke)
Kommentaarid: 85 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 78
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dolph
HV kasutaja

liitunud: 19.01.2003




sõnum 24.04.2007 09:44:43 vasta tsitaadiga

mikk36 kirjutas:
Eeroz kirjutas:
No uuemate hävitajate puhul ei näegi sa kunagi vaenlast palja silmaga, teise maailmasõja aegsetes sõjasimudes oleks palju kasu sellest icon_rolleyes.gif
meh ? et siis tänapäeva lennukitega enam dog-fight'i ei toimugi ? muig


mis krdi muig!? tänapäeval lasevad lennukid üskteist kilomeetrite kauguselt rakettidega.
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 14
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Eeroz
HV Guru
Eeroz

liitunud: 03.11.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.04.2007 10:00:06 vasta tsitaadiga

Dolph kirjutas:
mikk36 kirjutas:
Eeroz kirjutas:
No uuemate hävitajate puhul ei näegi sa kunagi vaenlast palja silmaga, teise maailmasõja aegsetes sõjasimudes oleks palju kasu sellest icon_rolleyes.gif
meh ? et siis tänapäeva lennukitega enam dog-fight'i ei toimugi ? muig


mis krdi muig!? tänapäeval lasevad lennukid üskteist kilomeetrite kauguselt rakettidega.


Lisaks puuduvad enamusel tänapäeva hävitajatest kuulipildujad. Mingid tiivaalla kruvitavad asjad vast on osadel aga need on eelkõige maapealsete asjade hävitamiseks. icon_rolleyes.gif

_________________
O:/SS: Iidseid sülearvuteid (386 ja vanemad)
Kommentaarid: 282 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 3 :: 243
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dolph
HV kasutaja

liitunud: 19.01.2003




sõnum 24.04.2007 10:34:46 vasta tsitaadiga

Eeroz kirjutas:
Dolph kirjutas:
mikk36 kirjutas:
Eeroz kirjutas:
No uuemate hävitajate puhul ei näegi sa kunagi vaenlast palja silmaga, teise maailmasõja aegsetes sõjasimudes oleks palju kasu sellest icon_rolleyes.gif
meh ? et siis tänapäeva lennukitega enam dog-fight'i ei toimugi ? muig


mis krdi muig!? tänapäeval lasevad lennukid üskteist kilomeetrite kauguselt rakettidega.


Lisaks puuduvad enamusel tänapäeva hävitajatest kuulipildujad. Mingid tiivaalla kruvitavad asjad vast on osadel aga need on eelkõige maapealsete asjade hävitamiseks. icon_rolleyes.gif


just
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 14
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
wtrix
HV vaatleja
wtrix

liitunud: 09.01.2004




sõnum 24.04.2007 10:38:58 vasta tsitaadiga

Eeroz kirjutas:
Dolph kirjutas:
mikk36 kirjutas:
Eeroz kirjutas:
No uuemate hävitajate puhul ei näegi sa kunagi vaenlast palja silmaga, teise maailmasõja aegsetes sõjasimudes oleks palju kasu sellest icon_rolleyes.gif
meh ? et siis tänapäeva lennukitega enam dog-fight'i ei toimugi ? muig


mis krdi muig!? tänapäeval lasevad lennukid üskteist kilomeetrite kauguselt rakettidega.


Lisaks puuduvad enamusel tänapäeva hävitajatest kuulipildujad. Mingid tiivaalla kruvitavad asjad vast on osadel aga need on eelkõige maapealsete asjade hävitamiseks. icon_rolleyes.gif


Lollus ruudus. Kõikidel tänapäeva hävitajatel on kuulipritsid peal. Kolmanda põlvkonna hävitajate juures üritati tatipritsist loobida, kuid insenerid toodi kiiresti mõistusele. Hävitaja on liiga kallis metallitükk, et seda ilma elementaarsema lähipiirkonna enesekaitseta lendama lasta.
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Eeroz
HV Guru
Eeroz

liitunud: 03.11.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.04.2007 11:08:05 vasta tsitaadiga

Sirivisn vähe wikit,tuleb välja et siiski on jah, my bad. Pole kordagi üheskis värskemaaja sõjasimulaatoris vaja olnud niipalju kui ma neid proovinud olen, üldiselt eelistan 2WW aegseid simusid. Anyway tagasi teemasse, on sellele vigurile soodsamat alternatiivi ka olemas?
_________________
O:/SS: Iidseid sülearvuteid (386 ja vanemad)
Kommentaarid: 282 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 3 :: 243
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
XR
HV Guru
XR

liitunud: 04.11.2001




sõnum 24.04.2007 12:53:55 vasta tsitaadiga

huvitav kas see PS3-ga ka töötab?
_________________
www.estonia1918.com
Kommentaarid: 49 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 42
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
raimo21
HV kasutaja

liitunud: 10.09.2004




sõnum 24.04.2007 13:48:20 vasta tsitaadiga

Eeroz kirjutas:
Dolph kirjutas:
mikk36 kirjutas:
Eeroz kirjutas:
No uuemate hävitajate puhul ei näegi sa kunagi vaenlast palja silmaga, teise maailmasõja aegsetes sõjasimudes oleks palju kasu sellest icon_rolleyes.gif
meh ? et siis tänapäeva lennukitega enam dog-fight'i ei toimugi ? muig


mis krdi muig!? tänapäeval lasevad lennukid üskteist kilomeetrite kauguselt rakettidega.


Lisaks puuduvad enamusel tänapäeva hävitajatest kuulipildujad. Mingid tiivaalla kruvitavad asjad vast on osadel aga need on eelkõige maapealsete asjade hävitamiseks. icon_rolleyes.gif


ei tea küll milliste hävitus lennukitega sa lennanud oled, kuid
F-16 Fighting Falcon varustuses on M61 Vulcan
F22 Raptor varustuses on M61 Vulcan
Eurofighter Typhoon varustuses on Mauser BK-27

ei tea mismoodi see hävituslennuks siis neid oma vastaseid kahjutuks peaks tegema kui mitte neid sõelapõhjaks lastes, et ainult mingi 6 Air-to-Air raketist ei jätku õhulahingu pidamiseks ju.
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Teiv
HV kasutaja
Teiv

liitunud: 13.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.04.2007 15:04:47 vasta tsitaadiga

Eeroz kirjutas:
Sirivisn vähe wikit,tuleb välja et siiski on jah, my bad. Pole kordagi üheskis värskemaaja sõjasimulaatoris vaja olnud niipalju kui ma neid proovinud olen, üldiselt eelistan 2WW aegseid simusid. Anyway tagasi teemasse, on sellele vigurile soodsamat alternatiivi ka olemas?

Olen ise ka kunagi otsinud ja ei leidnud. Võib vist öelda, et ei ole ja eriti ei kipu tulema ka väga kergesti, kuna patendid ja õigused ja värgid. Võtmesõnaks otsingul "head tracker". Midagi ma kunagi ka leidsin, aga kõik asjad olid kordades kallimad (ja halvemate näitajatega).

_________________
Black Edition
Kommentaarid: 68 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
wtrix
HV vaatleja
wtrix

liitunud: 09.01.2004




sõnum 24.04.2007 15:41:46 vasta tsitaadiga

Teiv kirjutas:
Eeroz kirjutas:
Sirivisn vähe wikit,tuleb välja et siiski on jah, my bad. Pole kordagi üheskis värskemaaja sõjasimulaatoris vaja olnud niipalju kui ma neid proovinud olen, üldiselt eelistan 2WW aegseid simusid. Anyway tagasi teemasse, on sellele vigurile soodsamat alternatiivi ka olemas?

Olen ise ka kunagi otsinud ja ei leidnud. Võib vist öelda, et ei ole ja eriti ei kipu tulema ka väga kergesti, kuna patendid ja õigused ja värgid. Võtmesõnaks otsingul "head tracker". Midagi ma kunagi ka leidsin, aga kõik asjad olid kordades kallimad (ja halvemate näitajatega).


On olemas mingi freeware soft, mis kasutab samal otstarbel veebikaamerat. Mis "agad" sellega kaasnevad, ei tea. Kindlasti kaasnevad. Olen näinud ka videot, kuidas tüüp tegi head trackeri hiirest. Aga see läks minu jaoks juba sellisesse "no anna andeks" kategooriasse.
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Bastardo
HV kasutaja
Bastardo

liitunud: 09.09.2003




sõnum 24.04.2007 21:20:40 vasta tsitaadiga

Ja jah. Lugesin IL2 foorumist ühe tüübi seiklusi, kes ei teinud mitte hiirest päris head trackerit vaid paigutas hiire oma jala alla ning kasutas seda siis IL2-es sujuvalt ringivaatamiseks icon_biggrin.gif Käed on ju mõlemad joysticku ja ja klaveriga hõivatud. Ühe hiire ta vist vajutas katsetamise käigus raginal laiaks, siis tekkis jama sellega , et ok, hoian jalga õrnalt peal aga jalg väsib ju ära niimoodi ilma toeta. Selle lahendamiseks ehitas ta jalale vist mingisuguse puus toe, nii et jalatald jäi sealt poolenisti üle ja selle all oli siis hiir. ahsoo ja hiir vist oli teibiga veel jala külge tõmmatud icon_biggrin.gif Vot seda kutsuksin mina alternatiivseks lahenduseks thumbs_up.gif FootIR
_________________
"Siiski, julgeksin arvata, et siiski antud juhul, nagu ka paljudel, ütleksin isegi, et siiski kõikidel juhtudel oma isikliku arvamuse
põhjendamine omab siiski küllaltki suurt kaalu, eriti valdavalt, ma ütleksin, negatiivse arvamuse puhul" (A. Rüütel)
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Rasmus
HV veteran

liitunud: 30.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.04.2007 23:34:46 vasta tsitaadiga

Küsiks hea meelega kasutajatelt wtrix ja Treiv, et mis simulaatoreid nad kasutavad. Kas pigem on sihiks lahingusimulaatorid, nagu IL2 või hoopis midagi muud? Nimelt olen ka ise asjaga pikemat aega tegelenud.
_________________
Rakvere parasiit
Kommentaarid: 49 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 47
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004




sõnum 24.04.2007 23:36:42 vasta tsitaadiga

no logitechil on osade oma veebikatega kaasas soft, mis asendab sinu näo animeeritud junniga, kalibreerimisel näitab ilusasti sinu näo pealt punktid ära ja suhteliselt õieti ja müravabalt (liigutab sinu täpseid näoilmeid kaasa ekraanil)
Kommentaarid: 85 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 78
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
wtrix
HV vaatleja
wtrix

liitunud: 09.01.2004




sõnum 25.04.2007 12:12:41 vasta tsitaadiga

Rasmus kirjutas:
Küsiks hea meelega kasutajatelt wtrix ja Treiv, et mis simulaatoreid nad kasutavad. Kas pigem on sihiks lahingusimulaatorid, nagu IL2 või hoopis midagi muud? Nimelt olen ka ise asjaga pikemat aega tegelenud.


Purilendurina Condor Soaring http://www.condorsoaring.com
http://www.youtube.com/watch?v=ZIfiW_BqTP0
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Teiv
HV kasutaja
Teiv

liitunud: 13.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.04.2007 22:19:45 vasta tsitaadiga

Ma ikka vana head illi ja Lock-Oni fännan ka veidi. Lahingusimukad pakuvad rohkem pinget, aga olen teisi ka mänginud.
_________________
Black Edition
Kommentaarid: 68 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Rasmus
HV veteran

liitunud: 30.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.04.2007 22:55:09 vasta tsitaadiga

wtrix kirjutas:
Purilendurina Condor Soaring http://www.condorsoaring.com
http://www.youtube.com/watch?v=ZIfiW_BqTP0


Asi selge. Kuna purilend mind just spetsiifiliselt ei köida, siis ise olen jäänud MSFS-i peale. Hetkel siis 2004 - The Century of Flight. Loomulikult VATSIM-is online lendamine käib asja juurde.

_________________
Rakvere parasiit
Kommentaarid: 49 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 47
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
raimo21
HV kasutaja

liitunud: 10.09.2004




sõnum 26.04.2007 08:24:15 vasta tsitaadiga

ise sai pikka aega... alates 1998 aastast kuni mingi 2004 aastani F-22 Air Dominance Fighter'it fännata... kuid siis keegi laenas plaati ja siiani tagasi pole toonud ja mälu nii kehv et ei mäleta kellele see sai välja antud icon_biggrin.gif enda arvates oli tegu vägagi hea simuga. kuid vaevalt see enam selle TrackIr seadmega ühilduks :S kuigi kasu sellest oleks seal palju
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
wtrix
HV vaatleja
wtrix

liitunud: 09.01.2004




sõnum 26.04.2007 11:45:29 vasta tsitaadiga

raimo21 kirjutas:
ise sai pikka aega... alates 1998 aastast kuni mingi 2004 aastani F-22 Air Dominance Fighter'it fännata... kuid siis keegi laenas plaati ja siiani tagasi pole toonud ja mälu nii kehv et ei mäleta kellele see sai välja antud icon_biggrin.gif enda arvates oli tegu vägagi hea simuga. kuid vaevalt see enam selle TrackIr seadmega ühilduks :S kuigi kasu sellest oleks seal palju


Nagu ma kirjutasin, siis teoreetilsielt ühildub see iga mänguga, mis toetab hiirega ringi vahtimist (mouse look)
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kriimsilm
HV kasutaja
kriimsilm

liitunud: 19.05.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.12.2007 22:30:25 vasta tsitaadiga

"Videoprillidega" võiks see lahendus vast rohkem lõbu pakkuda.
http://www.vuzix.com/iwear/products_vr920.html
http://www.myvu.com ainult QVGA
Ainult kahju, et alles VGA resolutsioonide juures ollakse.

Kas keegi on sattunud lugema arvamusi/muljeid, nendelt kes on reaalselt proovinud sellist kombinatsiooni?
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
-RaiTz-
Kreisi kasutaja
-RaiTz-

liitunud: 07.06.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.02.2010 19:06:55 vasta tsitaadiga

Sai ka asja proovitud. Ühe monitoriga on asi mõttetu, kuna küljele vaadates peab kõõritama, et monitori jälgida. Kolme monitoriga oli juba teine asi. Kolm ekraani jooksid kloonis ja küljepeal monitori vaadates
näeb ilusti auto küljeaknast välja.
Kommentaarid: 35 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 29
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Timoha
HV kasutaja
Timoha

liitunud: 19.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.11.2012 17:31:05 vasta tsitaadiga

Plaan kah soetada antud vidin. Nagu ma saan aru hetkel on uuem versioon väljas (TrackIR 5)?
Keegi äkki teab mõnda kohta kust taab antud vidina tellida meie riigis?...või ikka e-bay!?
Kommentaarid: 42 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 40
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Väikemees
HV kasutaja
Väikemees

liitunud: 05.01.2010




sõnum 13.11.2012 19:23:37 vasta tsitaadiga

Timoha, Mina võtaksin täna kindlasti endale ennem need prillid mida kriimsilm soovitas paar posti tagasi...
Kommentaarid: 8 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Timoha
HV kasutaja
Timoha

liitunud: 19.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.11.2012 13:37:49 vasta tsitaadiga

Väikemees, Tänud kuid ikka soov on osta TrackIR
Kommentaarid: 42 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 40
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Uudised »  Ülevaated, kasutajate hinnangud »  Ülevaade: Naturalpoint TrackIR 4Pro
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.