|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
wtrix
HV vaatleja

liitunud: 09.01.2004
|
23.04.2007 11:02:56
Ülevaade: Naturalpoint TrackIR 4Pro |
|
|
Piloodina lendan tihti ka lennusimulaatoriga ja nii sai endale hangitud realistlikuma simulaatorikogemuse saamiseks TrackIR 4 Pro http://www.naturalpoint.com/trackir/. Tegemist on seadmega, mis suudab jälgida mängija pea liigutusi ning muuta pilti monitori ekraanil vastavalt sellele.
Jublakat Eestis ei müüda (vähemalt minu teada mitte) ning hankimiseks kasutasin eBay-d. Letihind firma enda veebipoes $179 aga eBay kaudu hankides õnnestus vähemaga hakkama saada. Sedalaadi pisikese junni kohta (juurdepandud pilt on umbes elusuurune või suti suurem) on hind üsna krõbe. Aga saadav kogemus on ka seda väärt. Eriti lennusimulaatorites, kus tuleb tihti jälgida kõrvalolevaid mäerinnatisi, teisi piloote jms.
Asi toimib nii, et TrackIR junn pannakse monitorile (LCD-le kinnitamise jaoks on seal kummijalad, mis haaravad teine teiseltpoolt ekraani), kust see ajab IR kiirgust välja. Peas on siis peegeldid, millised võivad olla kas nokatsi külge kinnitatud kolmik:
või kõrvaklappide külge pandav peegeldi:
Peegelduva IR signaali liikumist siis jälgitakse ja selle põhjal tehakse kindlaks kasutaja peakolu liikumine.
Põhimõtteliselt on asjandust võimalik kasutada ka hiire asemel aga see kogemus oli, ütleme ausalt, väga veider.
Kogu asja võti on idee, mida Naturalpointi turundus kutsub edeva nimega "Motion Scaling", kuid mis praktikas tähendab seda, et inimese pea liigutusi võimendatakse vastavalt seatud profiilile. Ehk siis pöörad pead 15 kraadi, pööratakse mängus näiteks 3x15 kraadi=45kraadi.
Praktikas toimib väga hästi ning tõepoolest on kogemus uskumatult elutruu. Draiverites saab muuta ja salvestada oma profiile, mida soovitan soojalt teha, sest vaikimisi profiilid tundusid vähemalt minu jaoks liiga närvilised. Ise eelistan defineerida keskossa väikese n.ö. "surnud tsooni", et otsevaates oleks kaader rahulik ja äärte pool siis vastavalt rohkem liikumist võimendada. Praktikas tuleb ilmselt defineerida profiil selliselt, et oleks mugavam vaadata ca. 180 kraadise vaatevälja ulatuses. Selja taha vahtimine (mida ühes allolevas videos osavalt demostreeritakse) pole praktikas eriti vajalik.
Lõppeks olgu lisatud paar linki juutuubi viidikatega, et asjast paremat ettekujutust saada.
http://www.youtube.com/watch?v=_AO0F5sLdVM
http://www.youtube.com/watch?v=rPv35iRLq0k&mode=related&search=
http://media.naturalpoint.com/video/gamedemo/TOCArd2-400x300.wmv
Plussid
- Muudab täielikult simulaatori kasutamise kogemust.
- Sobib kasutamiseks erinevates simulaatorites aga ka 3D suutekates (endal puudub kogemus)
- Ei nõua eriti palju arvutiressurssi
- Ei nõua tingimata spetsiaalselt kohendatud mängu, kuna võimaldab defineerida jublaka hiirt juhtima ja siis saab panna mängu hiirt jälgima
- Pikk nimekiri kohendatud simulaatoreid ja mänge: http://www.naturalpoint.com/trackir/03-enhanced-games/enhanced-games-all.html
Miinused
- Hind on ikka jõle kirves
- Mõnele võib kõõritamine probleeme tekitada
- Erksamate profiilidega on pilt liiga närviline
Esimene ülevaade - ehk ajab asja ära.
|
|
| Kommentaarid: 7 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
6 |
|
| tagasi üles |
|
 |
sessa
HV veteran

liitunud: 27.09.2004
|
23.04.2007 11:57:52
|
|
|
päris kobe vidin pasitab olevat videod olid küll vahvad et kuidas hea jägida kõike
|
|
| Kommentaarid: 75 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
63 |
|
| tagasi üles |
|
 |
HDTanel
Overclocker

liitunud: 15.12.2002
|
23.04.2007 12:14:56
|
|
|
Päris norm jah
Kas saad uurida GTR mängu või GT Legendsit selle headsetiga? Kui töötab siis endal täitsa suur huvi kohe
_________________ Krüpto
Minu Youtube - HDTanel
Minu Instagram - HDTanel |
|
| Kommentaarid: 635 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
3 :: |
496 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Teiv
HV kasutaja

liitunud: 13.03.2004
|
23.04.2007 12:20:56
Re: Naturalpoint TrackIR 4Pro |
|
|
| wtrix kirjutas: |
Praktikas tuleb ilmselt defineerida profiil selliselt, et oleks mugavam vaadata ca. 180 kraadise vaatevälja ulatuses. Selja taha vahtimine (mida ühes allolevas videos osavalt demostreeritakse) pole praktikas eriti vajalik.
|
Väga hea ülevaade, tänud! Olen ise ka lennusimude fännina kaua aega TrackIRi ihaldanud...
Selja taha vaatamine on, muide, sõjalennusimudes äärmiselt vajalik, nimelt kiiresti kontrollimaks, kas "saba" on puhas.
_________________ Black Edition |
|
| Kommentaarid: 68 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
67 |
|
| tagasi üles |
|
 |
HDTanel
Overclocker

liitunud: 15.12.2002
|
23.04.2007 12:27:49
Re: Naturalpoint TrackIR 4Pro |
|
|
| Teiv kirjutas: |
| wtrix kirjutas: |
Praktikas tuleb ilmselt defineerida profiil selliselt, et oleks mugavam vaadata ca. 180 kraadise vaatevälja ulatuses. Selja taha vahtimine (mida ühes allolevas videos osavalt demostreeritakse) pole praktikas eriti vajalik.
|
Väga hea ülevaade, tänud! Olen ise ka lennusimude fännina kaua aega TrackIRi ihaldanud...
Selja taha vaatamine on, muide, sõjalennusimudes äärmiselt vajalik, nimelt kiiresti kontrollimaks, kas "saba" on puhas.  |
Siis oleks Dual molusi vaja Sest pead keerad ju eemale kuvarist ja kudagi väga kehva nii vaadata silmanurgast seda taga vaadet... kui oleks kaks molu siis lihtsalt keerad pea teise molu peale
_________________ Krüpto
Minu Youtube - HDTanel
Minu Instagram - HDTanel |
|
| Kommentaarid: 635 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
3 :: |
496 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Anti
liitunud: 11.05.2004
|
23.04.2007 12:28:51
|
|
|
| PlatoonSgtElias, kõike saab ju seadistada. Ega sa ei pea pead täiesti tagurpidi otsas pöörama.
|
|
| Kommentaarid: 314 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
4 :: |
240 |
|
| tagasi üles |
|
 |
wtrix
HV vaatleja

liitunud: 09.01.2004
|
|
| Kommentaarid: 7 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
6 |
|
| tagasi üles |
|
 |
HDTanel
Overclocker

liitunud: 15.12.2002
|
23.04.2007 12:52:57
|
|
|
| velsa kirjutas: |
| PlatoonSgtElias, kõike saab ju seadistada. Ega sa ei pea pead täiesti tagurpidi otsas pöörama. |
Dummy, mis sa seadistad siis nii, et kui paar cm oma pead pöörad teeb mängus 180 kraadise pöörde juba... nats aju oleks.
Ei tea, kahtlane pöörates nagu imelik ikka
_________________ Krüpto
Minu Youtube - HDTanel
Minu Instagram - HDTanel |
|
| Kommentaarid: 635 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
3 :: |
496 |
|
| tagasi üles |
|
 |
wtrix
HV vaatleja

liitunud: 09.01.2004
|
23.04.2007 13:09:11
|
|
|
| PlatoonSgtElias kirjutas: |
| velsa kirjutas: |
| PlatoonSgtElias, kõike saab ju seadistada. Ega sa ei pea pead täiesti tagurpidi otsas pöörama. |
Dummy, mis sa seadistad siis nii, et kui paar cm oma pead pöörad teeb mängus 180 kraadise pöörde juba... nats aju oleks.
Ei tea, kahtlane pöörates nagu imelik ikka |
Konfad nii, et kui pöörad vähem, liigub ka pilt vähem aga kui pöörad pead rohkem, on võimendus nii suur, et laksab pildi selja taha. Tundlikkust saab lihtsa graafikute nügimisega timmida täpselt endale sobivaks. Muide, avastasin neid mänguvideosid vaadates, et näiteks CMR2004-s renderdatakse vaid armatuurlaud. Kui paremale vaatad, vahid uksest välja
|
|
| Kommentaarid: 7 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
6 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Syncmahv
HV Guru

liitunud: 01.01.2006
|
23.04.2007 16:02:28
|
|
|
Üli kõva seade ikka Eriti kui rooliga mängida mingit rallikat, see toob ikka päris kõvasti reaalsust juurde
|
|
| Kommentaarid: 108 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
102 |
|
| tagasi üles |
|
 |
.:MDK:.
HV veteran

liitunud: 24.12.2002
|
23.04.2007 18:10:33
|
|
|
sellist asja oleks normaalne kasutada AINULT laiekraaniga ja mida laiem seda parem, sest muidu saab olema ikka räige kõõritamine, et pead keerad, aga silmad peavad vaatama ikka samasse punkti. loomulikult saab teha ka nii, et isegi väikese liigutuse peale teeb pilt kasvõi 180 kraadi, aga selline pea pidev sundhoiak teeks minu arvates kaela kangeks. ma ei ole küll antud toodet kasutanud, seega tegemist on ainult spekulatsiooniga, niiet kõik on imho.
_________________ Experience is gained immediately after it is needed. |
|
| Kommentaarid: 105 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
96 |
|
| tagasi üles |
|
 |
libe
kvaliteetne mees

liitunud: 04.11.2001
|
23.04.2007 21:14:21
|
|
|
selle riista puhul kehtib, mida pikem nokk mütsil, seda sujuvam käik ja lihtsam kõõritada 8)
_________________ ☠ |
|
| Kommentaarid: 82 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
70 |
|
| tagasi üles |
|
 |
inc
HV veteran

liitunud: 18.04.2004
|
23.04.2007 21:23:08
|
|
|
Widescreen monitoriga võib tõesti päris huvitav olla
|
|
| Kommentaarid: 65 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
62 |
|
| tagasi üles |
|
 |
olc
HV Guru

liitunud: 28.11.2001
|
23.04.2007 21:23:24
|
|
|
Vaatasin just sama asja et mis see point nagu on, et pöörad pead aga silmad peavad ikka ettepoole kõõritama. paras oleks mingi 3 wide monitori enda ymber
| .:MDK:. kirjutas: |
| sellist asja oleks normaalne kasutada AINULT laiekraaniga ja mida laiem seda parem, sest muidu saab olema ikka räige kõõritamine, et pead keerad, aga silmad peavad vaatama ikka samasse punkti. loomulikult saab teha ka nii, et isegi väikese liigutuse peale teeb pilt kasvõi 180 kraadi, aga selline pea pidev sundhoiak teeks minu arvates kaela kangeks. ma ei ole küll antud toodet kasutanud, seega tegemist on ainult spekulatsiooniga, niiet kõik on imho. |
|
|
| Kommentaarid: 142 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
130 |
|
| tagasi üles |
|
 |
JediMihkel
HV veteran

liitunud: 28.10.2005
|
23.04.2007 22:45:37
|
|
|
kui oled 3 Wide molu taga siis nigunii paistab kõik sulle kätte ära ju.....siis poleks eriti mõtet ju, rollida ja üles alla saad jah vaadata......
|
|
| Kommentaarid: 42 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
38 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Teiv
HV kasutaja

liitunud: 13.03.2004
|
23.04.2007 23:23:59
|
|
|
| .:MDK:. kirjutas: |
| sellist asja oleks normaalne kasutada AINULT laiekraaniga ja mida laiem seda parem, sest muidu saab olema ikka räige kõõritamine, et pead keerad, aga silmad peavad vaatama ikka samasse punkti. loomulikult saab teha ka nii, et isegi väikese liigutuse peale teeb pilt kasvõi 180 kraadi, aga selline pea pidev sundhoiak teeks minu arvates kaela kangeks. ma ei ole küll antud toodet kasutanud, seega tegemist on ainult spekulatsiooniga, niiet kõik on imho. |
Härrased, õigust räägite, tõepoolest on widescreeniga seda mugavam kasutada, aga vaatevälja vaatevinklist siiski. Mõelge ise - ekraan laius pole tegelikult kõikemäärav, sest ekraani keskele vaatamiseks on ikkagi tarvis silmi samapalju kõõritada kui kitsama ekraani puhul. Pea pööramise kohta, nagu ülevaate autor ja mõned teised juba rääkinud on - seadistamine. Võtmesõnaks on "dead zone", mis tähendab seda, et mõnedes piirkondades on sensor vähem tundlik ja teistes rohkem. Piltlikult öeldes tähendab see, et pea võib keskel (otse vaadates) palju rohkem liikuda (kuid pilt liigub vähe) ja äärtes palju vähem (kuid pilt liigub rohkem, kõik vastavalt seadetele), et saavutada sama suur pöördenurk. Kõik see samasugune asi on ju ka joystickute ja roolide ja gamepadide puhul samamoodi seadistatav olnud juba aastakümneid - keskel rooli liigutamine eriti liikumist ei mõjuta (seal on dead zone) ja rohkem äärte poole liikudes tundlikkus kasvab. Kõik tegelikult üsna lihtne ja mõnetise proovimise-katsetamise tagajärjel mitte eriti aeganõudev.
Vaadake videot "TrackIR Explained", kui ikka segaseks jäi:
http://www.youtube.com/watch?v=_AO0F5sLdVM
_________________ Black Edition |
|
| Kommentaarid: 68 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
67 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Noname
HV Guru

liitunud: 26.10.2002
|
23.04.2007 23:34:24
Re: Naturalpoint TrackIR 4Pro |
|
|
| Teiv kirjutas: |
| wtrix kirjutas: |
Praktikas tuleb ilmselt defineerida profiil selliselt, et oleks mugavam vaadata ca. 180 kraadise vaatevälja ulatuses. Selja taha vahtimine (mida ühes allolevas videos osavalt demostreeritakse) pole praktikas eriti vajalik.
|
Väga hea ülevaade, tänud! Olen ise ka lennusimude fännina kaua aega TrackIRi ihaldanud...
Selja taha vaatamine on, muide, sõjalennusimudes äärmiselt vajalik, nimelt kiiresti kontrollimaks, kas "saba" on puhas.  |
kas lennukitel radarit ei ole peal millega seda näeb? uuematel hävitajatel ma mõtlen
_________________ "Olukord on sitt, aga see on meie tuleviku väetis." - Lennart Meri
"Edu on kehv õpetaja. See ahvatleb tarku inimesi mõtlema, et nad ei saagi kaotada" - B. Gates |
|
| Kommentaarid: 372 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
0 :: |
321 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Eeroz
HV Guru

liitunud: 03.11.2003
|
23.04.2007 23:38:09
|
|
|
Küsiks teema algatajalt, et kas enne sai turuuuringut ka tehtud ja kas sellele vigurile odavamaid alternatiive kah saada on? Ja kas Eestis pole üldse neid saada või konkreetset mudelit pole?
Üle 2K on ikka päris palju kui väga suurt kasutust asi ei leia...
| Noname kirjutas: |
| Teiv kirjutas: |
| wtrix kirjutas: |
Praktikas tuleb ilmselt defineerida profiil selliselt, et oleks mugavam vaadata ca. 180 kraadise vaatevälja ulatuses. Selja taha vahtimine (mida ühes allolevas videos osavalt demostreeritakse) pole praktikas eriti vajalik.
|
Väga hea ülevaade, tänud! Olen ise ka lennusimude fännina kaua aega TrackIRi ihaldanud...
Selja taha vaatamine on, muide, sõjalennusimudes äärmiselt vajalik, nimelt kiiresti kontrollimaks, kas "saba" on puhas.  |
kas lennukitel radarit ei ole peal millega seda näeb? uuematel hävitajatel ma mõtlen |
No uuemate hävitajate puhul ei näegi sa kunagi vaenlast palja silmaga, teise maailmasõja aegsetes sõjasimudes oleks palju kasu sellest
_________________ O:/SS: Iidseid sülearvuteid (386 ja vanemad) |
|
| Kommentaarid: 282 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
3 :: |
243 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Teiv
HV kasutaja

liitunud: 13.03.2004
|
23.04.2007 23:45:36
|
|
|
| Eeroz kirjutas: |
Küsiks teema algatajalt, et kas enne sai turuuuringut ka tehtud ja kas sellele vigurile odavamaid alternatiive kah saada on? Ja kas Eestis pole üldse neid saada või konkreetset mudelit pole?
Üle 2K on ikka päris palju kui väga suurt kasutust asi ei leia...
| Noname kirjutas: |
| Teiv kirjutas: |
| wtrix kirjutas: |
Praktikas tuleb ilmselt defineerida profiil selliselt, et oleks mugavam vaadata ca. 180 kraadise vaatevälja ulatuses. Selja taha vahtimine (mida ühes allolevas videos osavalt demostreeritakse) pole praktikas eriti vajalik.
|
Väga hea ülevaade, tänud! Olen ise ka lennusimude fännina kaua aega TrackIRi ihaldanud...
Selja taha vaatamine on, muide, sõjalennusimudes äärmiselt vajalik, nimelt kiiresti kontrollimaks, kas "saba" on puhas.  |
kas lennukitel radarit ei ole peal millega seda näeb? uuematel hävitajatel ma mõtlen |
No uuemate hävitajate puhul ei näegi sa kunagi vaenlast palja silmaga, teise maailmasõja aegsetes sõjasimudes oleks palju kasu sellest  |
Võtsid sõnad suust. Teise maailmasõja aegsed simud on minu lemmikud ja seal see hädavajalik ongi.
_________________ Black Edition |
|
| Kommentaarid: 68 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
67 |
|
| tagasi üles |
|
 |
JediMihkel
HV veteran

liitunud: 28.10.2005
|
24.04.2007 00:06:53
|
|
|
On üldse selliseid, ma mõtlen et kus ikka actionit ka saab, päris sellised 100 % simud ei meeldi, seal ei oska midagi peale hakata
|
|
| Kommentaarid: 42 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
38 |
|
| tagasi üles |
|
 |
CoiL
HV Guru

liitunud: 07.06.2006
|
24.04.2007 00:19:47
|
|
|
Krt vägev asi... tahaks ka
|
|
| Kommentaarid: 95 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
83 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Teiv
HV kasutaja

liitunud: 13.03.2004
|
24.04.2007 00:30:14
|
|
|
| JediMihkel kirjutas: |
On üldse selliseid, ma mõtlen et kus ikka actionit ka saab, päris sellised 100 % simud ei meeldi, seal ei oska midagi peale hakata  |
Difficulty level-it saab ju ka kõikides sättida selliseks, et lennukid põrkavad kokkupõrkel nagu pallid ja värk. Ehk siis... Kõik kõlbaksid. Mina soovitan IL-2 Sturmovik Forgotten Battles ja teisi mänge samadelt tegijatelt. Väga lõbus mu meelest. Omad miinused muidugi on, päris kohe kokpitti ja vastaseid kõmmutama ei pääse nagu mõnes arkaadis... Seda siis, kui natukene ikka simukaid kannatad:
http://www.pacific-fighters.com/en/home.php
Sinu soovile paistab täpselt vastavat aga see:
http://www.heroesofthepacific.com/
Mängisin seda kunagi Xbox 360 peal, väga lõbus asi ja actionit jalaga segada.
_________________ Black Edition |
|
| Kommentaarid: 68 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
67 |
|
| tagasi üles |
|
 |
mikk36
HV Guru

liitunud: 21.02.2004

|
24.04.2007 00:44:54
|
|
|
| Eeroz kirjutas: |
No uuemate hävitajate puhul ei näegi sa kunagi vaenlast palja silmaga, teise maailmasõja aegsetes sõjasimudes oleks palju kasu sellest  |
meh ? et siis tänapäeva lennukitega enam dog-fight'i ei toimugi ? muig
ega sa radari pealt ei näe ju täpselt et kuskohas sul vastane sabas on
lisaks on enamus lennukid kaheinimese omad, seega sina lendad ning teine piloot jälgib saba ja juhendab
lisaks on ka ise hea jälgida igas suunas, endal joysticku peal on POV nupp küll usinasti kasutuses (Point-of-View, 8 suunaline nupuke)
|
|
| Kommentaarid: 85 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
78 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dolph
HV kasutaja
liitunud: 19.01.2003
|
24.04.2007 09:44:43
|
|
|
| mikk36 kirjutas: |
| Eeroz kirjutas: |
No uuemate hävitajate puhul ei näegi sa kunagi vaenlast palja silmaga, teise maailmasõja aegsetes sõjasimudes oleks palju kasu sellest  |
meh ? et siis tänapäeva lennukitega enam dog-fight'i ei toimugi ? muig |
mis krdi muig!? tänapäeval lasevad lennukid üskteist kilomeetrite kauguselt rakettidega.
|
|
| Kommentaarid: 16 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
14 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Eeroz
HV Guru

liitunud: 03.11.2003
|
24.04.2007 10:00:06
|
|
|
| Dolph kirjutas: |
| mikk36 kirjutas: |
| Eeroz kirjutas: |
No uuemate hävitajate puhul ei näegi sa kunagi vaenlast palja silmaga, teise maailmasõja aegsetes sõjasimudes oleks palju kasu sellest  |
meh ? et siis tänapäeva lennukitega enam dog-fight'i ei toimugi ? muig |
mis krdi muig!? tänapäeval lasevad lennukid üskteist kilomeetrite kauguselt rakettidega. |
Lisaks puuduvad enamusel tänapäeva hävitajatest kuulipildujad. Mingid tiivaalla kruvitavad asjad vast on osadel aga need on eelkõige maapealsete asjade hävitamiseks.
_________________ O:/SS: Iidseid sülearvuteid (386 ja vanemad) |
|
| Kommentaarid: 282 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
3 :: |
243 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dolph
HV kasutaja
liitunud: 19.01.2003
|
24.04.2007 10:34:46
|
|
|
| Eeroz kirjutas: |
| Dolph kirjutas: |
| mikk36 kirjutas: |
| Eeroz kirjutas: |
No uuemate hävitajate puhul ei näegi sa kunagi vaenlast palja silmaga, teise maailmasõja aegsetes sõjasimudes oleks palju kasu sellest  |
meh ? et siis tänapäeva lennukitega enam dog-fight'i ei toimugi ? muig |
mis krdi muig!? tänapäeval lasevad lennukid üskteist kilomeetrite kauguselt rakettidega. |
Lisaks puuduvad enamusel tänapäeva hävitajatest kuulipildujad. Mingid tiivaalla kruvitavad asjad vast on osadel aga need on eelkõige maapealsete asjade hävitamiseks.  |
just
|
|
| Kommentaarid: 16 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
14 |
|
| tagasi üles |
|
 |
wtrix
HV vaatleja

liitunud: 09.01.2004
|
24.04.2007 10:38:58
|
|
|
| Eeroz kirjutas: |
| Dolph kirjutas: |
| mikk36 kirjutas: |
| Eeroz kirjutas: |
No uuemate hävitajate puhul ei näegi sa kunagi vaenlast palja silmaga, teise maailmasõja aegsetes sõjasimudes oleks palju kasu sellest  |
meh ? et siis tänapäeva lennukitega enam dog-fight'i ei toimugi ? muig |
mis krdi muig!? tänapäeval lasevad lennukid üskteist kilomeetrite kauguselt rakettidega. |
Lisaks puuduvad enamusel tänapäeva hävitajatest kuulipildujad. Mingid tiivaalla kruvitavad asjad vast on osadel aga need on eelkõige maapealsete asjade hävitamiseks.  |
Lollus ruudus. Kõikidel tänapäeva hävitajatel on kuulipritsid peal. Kolmanda põlvkonna hävitajate juures üritati tatipritsist loobida, kuid insenerid toodi kiiresti mõistusele. Hävitaja on liiga kallis metallitükk, et seda ilma elementaarsema lähipiirkonna enesekaitseta lendama lasta.
|
|
| Kommentaarid: 7 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
6 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Eeroz
HV Guru

liitunud: 03.11.2003
|
24.04.2007 11:08:05
|
|
|
Sirivisn vähe wikit,tuleb välja et siiski on jah, my bad. Pole kordagi üheskis värskemaaja sõjasimulaatoris vaja olnud niipalju kui ma neid proovinud olen, üldiselt eelistan 2WW aegseid simusid. Anyway tagasi teemasse, on sellele vigurile soodsamat alternatiivi ka olemas?
_________________ O:/SS: Iidseid sülearvuteid (386 ja vanemad) |
|
| Kommentaarid: 282 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
3 :: |
243 |
|
| tagasi üles |
|
 |
XR
HV Guru

liitunud: 04.11.2001
|
|
| Kommentaarid: 49 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
42 |
|
| tagasi üles |
|
 |
raimo21
HV kasutaja
liitunud: 10.09.2004
|
24.04.2007 13:48:20
|
|
|
| Eeroz kirjutas: |
| Dolph kirjutas: |
| mikk36 kirjutas: |
| Eeroz kirjutas: |
No uuemate hävitajate puhul ei näegi sa kunagi vaenlast palja silmaga, teise maailmasõja aegsetes sõjasimudes oleks palju kasu sellest  |
meh ? et siis tänapäeva lennukitega enam dog-fight'i ei toimugi ? muig |
mis krdi muig!? tänapäeval lasevad lennukid üskteist kilomeetrite kauguselt rakettidega. |
Lisaks puuduvad enamusel tänapäeva hävitajatest kuulipildujad. Mingid tiivaalla kruvitavad asjad vast on osadel aga need on eelkõige maapealsete asjade hävitamiseks.  |
ei tea küll milliste hävitus lennukitega sa lennanud oled, kuid
F-16 Fighting Falcon varustuses on M61 Vulcan
F22 Raptor varustuses on M61 Vulcan
Eurofighter Typhoon varustuses on Mauser BK-27
ei tea mismoodi see hävituslennuks siis neid oma vastaseid kahjutuks peaks tegema kui mitte neid sõelapõhjaks lastes, et ainult mingi 6 Air-to-Air raketist ei jätku õhulahingu pidamiseks ju.
|
|
| Kommentaarid: 2 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
2 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Teiv
HV kasutaja

liitunud: 13.03.2004
|
24.04.2007 15:04:47
|
|
|
| Eeroz kirjutas: |
| Sirivisn vähe wikit,tuleb välja et siiski on jah, my bad. Pole kordagi üheskis värskemaaja sõjasimulaatoris vaja olnud niipalju kui ma neid proovinud olen, üldiselt eelistan 2WW aegseid simusid. Anyway tagasi teemasse, on sellele vigurile soodsamat alternatiivi ka olemas? |
Olen ise ka kunagi otsinud ja ei leidnud. Võib vist öelda, et ei ole ja eriti ei kipu tulema ka väga kergesti, kuna patendid ja õigused ja värgid. Võtmesõnaks otsingul "head tracker". Midagi ma kunagi ka leidsin, aga kõik asjad olid kordades kallimad (ja halvemate näitajatega).
_________________ Black Edition |
|
| Kommentaarid: 68 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
67 |
|
| tagasi üles |
|
 |
wtrix
HV vaatleja

liitunud: 09.01.2004
|
24.04.2007 15:41:46
|
|
|
| Teiv kirjutas: |
| Eeroz kirjutas: |
| Sirivisn vähe wikit,tuleb välja et siiski on jah, my bad. Pole kordagi üheskis värskemaaja sõjasimulaatoris vaja olnud niipalju kui ma neid proovinud olen, üldiselt eelistan 2WW aegseid simusid. Anyway tagasi teemasse, on sellele vigurile soodsamat alternatiivi ka olemas? |
Olen ise ka kunagi otsinud ja ei leidnud. Võib vist öelda, et ei ole ja eriti ei kipu tulema ka väga kergesti, kuna patendid ja õigused ja värgid. Võtmesõnaks otsingul "head tracker". Midagi ma kunagi ka leidsin, aga kõik asjad olid kordades kallimad (ja halvemate näitajatega). |
On olemas mingi freeware soft, mis kasutab samal otstarbel veebikaamerat. Mis "agad" sellega kaasnevad, ei tea. Kindlasti kaasnevad. Olen näinud ka videot, kuidas tüüp tegi head trackeri hiirest. Aga see läks minu jaoks juba sellisesse "no anna andeks" kategooriasse.
|
|
| Kommentaarid: 7 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
6 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Bastardo
HV kasutaja

liitunud: 09.09.2003
|
24.04.2007 21:20:40
|
|
|
Ja jah. Lugesin IL2 foorumist ühe tüübi seiklusi, kes ei teinud mitte hiirest päris head trackerit vaid paigutas hiire oma jala alla ning kasutas seda siis IL2-es sujuvalt ringivaatamiseks Käed on ju mõlemad joysticku ja ja klaveriga hõivatud. Ühe hiire ta vist vajutas katsetamise käigus raginal laiaks, siis tekkis jama sellega , et ok, hoian jalga õrnalt peal aga jalg väsib ju ära niimoodi ilma toeta. Selle lahendamiseks ehitas ta jalale vist mingisuguse puus toe, nii et jalatald jäi sealt poolenisti üle ja selle all oli siis hiir. ahsoo ja hiir vist oli teibiga veel jala külge tõmmatud Vot seda kutsuksin mina alternatiivseks lahenduseks FootIR
_________________ "Siiski, julgeksin arvata, et siiski antud juhul, nagu ka paljudel, ütleksin isegi, et siiski kõikidel juhtudel oma isikliku arvamuse
põhjendamine omab siiski küllaltki suurt kaalu, eriti valdavalt, ma ütleksin, negatiivse arvamuse puhul" (A. Rüütel) |
|
| Kommentaarid: 20 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
12 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Rasmus
HV veteran
liitunud: 30.12.2002
|
24.04.2007 23:34:46
|
|
|
Küsiks hea meelega kasutajatelt wtrix ja Treiv, et mis simulaatoreid nad kasutavad. Kas pigem on sihiks lahingusimulaatorid, nagu IL2 või hoopis midagi muud? Nimelt olen ka ise asjaga pikemat aega tegelenud.
_________________ Rakvere parasiit |
|
| Kommentaarid: 49 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
47 |
|
| tagasi üles |
|
 |
mikk36
HV Guru

liitunud: 21.02.2004

|
24.04.2007 23:36:42
|
|
|
| no logitechil on osade oma veebikatega kaasas soft, mis asendab sinu näo animeeritud junniga, kalibreerimisel näitab ilusasti sinu näo pealt punktid ära ja suhteliselt õieti ja müravabalt (liigutab sinu täpseid näoilmeid kaasa ekraanil)
|
|
| Kommentaarid: 85 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
78 |
|
| tagasi üles |
|
 |
wtrix
HV vaatleja

liitunud: 09.01.2004
|
|
| Kommentaarid: 7 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
6 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Teiv
HV kasutaja

liitunud: 13.03.2004
|
25.04.2007 22:19:45
|
|
|
Ma ikka vana head illi ja Lock-Oni fännan ka veidi. Lahingusimukad pakuvad rohkem pinget, aga olen teisi ka mänginud.
_________________ Black Edition |
|
| Kommentaarid: 68 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
67 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Rasmus
HV veteran
liitunud: 30.12.2002
|
25.04.2007 22:55:09
|
|
|
Asi selge. Kuna purilend mind just spetsiifiliselt ei köida, siis ise olen jäänud MSFS-i peale. Hetkel siis 2004 - The Century of Flight. Loomulikult VATSIM-is online lendamine käib asja juurde.
_________________ Rakvere parasiit |
|
| Kommentaarid: 49 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
47 |
|
| tagasi üles |
|
 |
raimo21
HV kasutaja
liitunud: 10.09.2004
|
26.04.2007 08:24:15
|
|
|
ise sai pikka aega... alates 1998 aastast kuni mingi 2004 aastani F-22 Air Dominance Fighter'it fännata... kuid siis keegi laenas plaati ja siiani tagasi pole toonud ja mälu nii kehv et ei mäleta kellele see sai välja antud enda arvates oli tegu vägagi hea simuga. kuid vaevalt see enam selle TrackIr seadmega ühilduks :S kuigi kasu sellest oleks seal palju
|
|
| Kommentaarid: 2 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
2 |
|
| tagasi üles |
|
 |
wtrix
HV vaatleja

liitunud: 09.01.2004
|
26.04.2007 11:45:29
|
|
|
| raimo21 kirjutas: |
ise sai pikka aega... alates 1998 aastast kuni mingi 2004 aastani F-22 Air Dominance Fighter'it fännata... kuid siis keegi laenas plaati ja siiani tagasi pole toonud ja mälu nii kehv et ei mäleta kellele see sai välja antud enda arvates oli tegu vägagi hea simuga. kuid vaevalt see enam selle TrackIr seadmega ühilduks :S kuigi kasu sellest oleks seal palju |
Nagu ma kirjutasin, siis teoreetilsielt ühildub see iga mänguga, mis toetab hiirega ringi vahtimist (mouse look)
|
|
| Kommentaarid: 7 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
6 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kriimsilm
HV kasutaja

liitunud: 19.05.2002
|
08.12.2007 22:30:25
|
|
|
"Videoprillidega" võiks see lahendus vast rohkem lõbu pakkuda.
http://www.vuzix.com/iwear/products_vr920.html
http://www.myvu.com ainult QVGA
Ainult kahju, et alles VGA resolutsioonide juures ollakse.
Kas keegi on sattunud lugema arvamusi/muljeid, nendelt kes on reaalselt proovinud sellist kombinatsiooni?
|
|
| Kommentaarid: 12 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
12 |
|
| tagasi üles |
|
 |
-RaiTz-
Kreisi kasutaja

liitunud: 07.06.2006
|
19.02.2010 19:06:55
|
|
|
Sai ka asja proovitud. Ühe monitoriga on asi mõttetu, kuna küljele vaadates peab kõõritama, et monitori jälgida. Kolme monitoriga oli juba teine asi. Kolm ekraani jooksid kloonis ja küljepeal monitori vaadates
näeb ilusti auto küljeaknast välja.
|
|
| Kommentaarid: 35 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
29 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Timoha
HV kasutaja

liitunud: 19.02.2006
|
12.11.2012 17:31:05
|
|
|
Plaan kah soetada antud vidin. Nagu ma saan aru hetkel on uuem versioon väljas (TrackIR 5)?
Keegi äkki teab mõnda kohta kust taab antud vidina tellida meie riigis?...või ikka e-bay!?
|
|
| Kommentaarid: 42 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
40 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Väikemees
HV kasutaja

liitunud: 05.01.2010
|
13.11.2012 19:23:37
|
|
|
| Timoha, Mina võtaksin täna kindlasti endale ennem need prillid mida kriimsilm soovitas paar posti tagasi...
|
|
| Kommentaarid: 8 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
8 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Timoha
HV kasutaja

liitunud: 19.02.2006
|
14.11.2012 13:37:49
|
|
|
| Väikemees, Tänud kuid ikka soov on osta TrackIR
|
|
| Kommentaarid: 42 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
40 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|