Avaleht
uus teema   vasta Tarkvara »  Linux & UNIX »  Küsimused/vastused seoses Gentoo Linuxiga märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 29, 30, 31  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
Spott
HV Guru
Spott

liitunud: 08.10.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.09.2005 22:32:08 vasta tsitaadiga

Ho Ho kirjutas:
Kui pakett on unmaskimata siis kasutatakse viimast stabiilset versooni. Selle konkreetse proge jaoks on see 2.1. Unmaskides saad kasutada viimast ebastabilset versiooni, selle puhul 2.3.0.4.

Mina isiklikult kasutan portagest vajalike asjade otsimiseks ja unmaskimiseks proget nimega kuroo. Too on üsna viisakas. Näitab ära kõik programmi versioonid (emerge -s näitab ainult viimast stabiilset kui on unmaskimata) ning kui üritad mõnd sellist installida siis pakub välja võimaluse modifitseerida packages.unmask faili.
Tegelikku emerget teen ma siiski käsurealt, sellega rohkem harjunud.

väike täpsustus.
masked ei tähenda sugugi mitte seda, et tegu ebastabiilse paketiga.
Lihtsalt asi võib olla veel liiga vähe testitud ja portages olnud, et teda lõplikult kõigile kasutada lubada.
Hard masked on teine asi....

_________________
Kingitused internetist - NetiKink - tellige endale näiteks HV avatariga ja kasutajanimega tass, t-särk või mõni muu huvitav kingitus sünnipäevaks või muuks tähtpäevaks.
Kommentaarid: 162 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 6 :: 0 :: 134
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Alari A.
HV Guru

liitunud: 19.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.09.2005 09:41:48 vasta tsitaadiga

panin kastile masuti gentoo peale
ja sama error mis lapatsil http://www.zone.ee/digweed/gentoo/error1.jpg hostname ja domanname on pandud.
lisaks kastil veel kastil selline kala http://www.zone.ee/digweed/gentoo/unmount.jpg
network sai püsti aetud handbooki järgi icon_rolleyes.gif net kord ruleb ülesse kord ei
Kommentaarid: 675 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 549
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Spott
HV Guru
Spott

liitunud: 08.10.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.09.2005 09:59:57 vasta tsitaadiga

rc-update add hostname default

Ja kas liidad kohe mingeid neti kettaid?

_________________
Kingitused internetist - NetiKink - tellige endale näiteks HV avatariga ja kasutajanimega tass, t-särk või mõni muu huvitav kingitus sünnipäevaks või muuks tähtpäevaks.
Kommentaarid: 162 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 6 :: 0 :: 134
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Alari A.
HV Guru

liitunud: 19.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.09.2005 10:52:44 vasta tsitaadiga

neti sain korda.
ikka sama kala mõlemal masinal
tsitaat:

a sama error mis lapatsil http://www.zone.ee/digweed/gentoo/error1.jpg hostname ja domanname on pandud.
Kommentaarid: 675 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 549
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Spott
HV Guru
Spott

liitunud: 08.10.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.09.2005 11:03:36 vasta tsitaadiga

digweed, kuidas neti muidu korda said? Mul ühel tuttaval sama jama, et kord võtab neti taha ja kord mitte. Lähen täna vaatama, milles asi.
_________________
Kingitused internetist - NetiKink - tellige endale näiteks HV avatariga ja kasutajanimega tass, t-särk või mõni muu huvitav kingitus sünnipäevaks või muuks tähtpäevaks.
Kommentaarid: 162 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 6 :: 0 :: 134
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Spott
HV Guru
Spott

liitunud: 08.10.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.09.2005 11:07:42 vasta tsitaadiga

muideks - anna /etc/hosts faili sisu
_________________
Kingitused internetist - NetiKink - tellige endale näiteks HV avatariga ja kasutajanimega tass, t-särk või mõni muu huvitav kingitus sünnipäevaks või muuks tähtpäevaks.
Kommentaarid: 162 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 6 :: 0 :: 134
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Alari A.
HV Guru

liitunud: 19.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.09.2005 12:51:03 vasta tsitaadiga

/etc/conf.d/net
lisasin
config_eth0=( "dhcp" )
dhcp_eth0="nodns nontp nonis"

etc/hosts http://www.zone.ee/digweed/gentoo/etchosts.txt
localhosti asemel pean nime panema?
Kommentaarid: 675 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 549
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 14.09.2005 12:53:19 vasta tsitaadiga

tsitaat:
localhosti asemel pean nime panema?
Kindlasti mitte.
Mis on kirjas /etc/hostname's ja /etc/conf.d/hostname's?

_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Alari A.
HV Guru

liitunud: 19.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.09.2005 13:06:12 vasta tsitaadiga

# /etc/conf.d/hostname
# $Header: /var/cvsroot/gentoo-src/rc-scripts/etc/conf.d/hostname,v 1.2.4.1 2005/02/19 02:13:53 vapier Exp $

# Set to the hostname of this machine
HOSTNAME="gentoo"
127.0.0.1 gentoo

/etc/hostname sellist filet mul ei ole.on ainult /etc/hosts ja /etc/host.conf -http://www.zone.ee/digweed/gentoo/hostconf.txt
Kommentaarid: 675 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 549
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 14.09.2005 13:17:53 vasta tsitaadiga

tsitaat:
127.0.0.1 gentoo
See mulle isiklikult eriti ei meeldi.
Ma pole küll päris kindel kuid võibolla tekitab probleeme 127.0.0.1 localhostist millekski muuks ümber nimetamine.

/etc/hostname on vist uuemates versioonides ümber tõstetud conf.d alla. Minu masinates on seal sees ainult näiteks selline tekst:
# /etc/conf.d/hostname

# Set to the hostname of this machine
HOSTNAME="worker0"

_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Spott
HV Guru
Spott

liitunud: 08.10.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.09.2005 13:22:39 vasta tsitaadiga

digweed kirjutas:
# /etc/conf.d/hostname
# $Header: /var/cvsroot/gentoo-src/rc-scripts/etc/conf.d/hostname,v 1.2.4.1 2005/02/19 02:13:53 vapier Exp $

# Set to the hostname of this machine
HOSTNAME="gentoo"
127.0.0.1 gentoo

/etc/hostname sellist filet mul ei ole.on ainult /etc/hosts ja /etc/host.conf -http://www.zone.ee/digweed/gentoo/hostconf.txt

muuda 127.0.0.1 localhost
Vaata, mis siis annab

_________________
Kingitused internetist - NetiKink - tellige endale näiteks HV avatariga ja kasutajanimega tass, t-särk või mõni muu huvitav kingitus sünnipäevaks või muuks tähtpäevaks.
Kommentaarid: 162 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 6 :: 0 :: 134
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Alari A.
HV Guru

liitunud: 19.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.09.2005 13:30:01 vasta tsitaadiga

ehk siis suvaliseks n: 127.0.0.8 localhost?
Kommentaarid: 675 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 549
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Spott
HV Guru
Spott

liitunud: 08.10.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.09.2005 13:32:47 vasta tsitaadiga

digweed, ei - just see rida, kus sul hetkel gentoo on.
Ja kus kuradi kohast võtab sul Gnome üldse selle tux.gif????
mis /var/log-is kirjas ka on?

_________________
Kingitused internetist - NetiKink - tellige endale näiteks HV avatariga ja kasutajanimega tass, t-särk või mõni muu huvitav kingitus sünnipäevaks või muuks tähtpäevaks.
Kommentaarid: 162 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 6 :: 0 :: 134
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Alari A.
HV Guru

liitunud: 19.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.09.2005 15:27:17 vasta tsitaadiga

lapatsil sain korda lisades /etc/hosts localhosti järgi oma hosti nime
kuid kastil keerasin liigselt näppides neti peeti icon_sad.gif error:problem starting needed services."netmount" was not started
Kommentaarid: 675 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 549
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
raido357
HV veteran

liitunud: 26.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.09.2005 17:07:09 vasta tsitaadiga

Ei ole endiselt oma Azureusi port 113 peale tööle saanud. kellelgi ei ole nõu anda .. icon_cry.gif

Edit: Või kas port 113 peal jookseb linuxis mõni muu softijupp/daemon ?
Kommentaarid: 78 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ArturTT
HV veteran
ArturTT

liitunud: 04.10.2004




sõnum 14.09.2005 17:34:13 vasta tsitaadiga

raido357 kirjutas:
Ei ole endiselt oma Azureusi port 113 peale tööle saanud. kellelgi ei ole nõu anda .. icon_cry.gif

Edit: Või kas port 113 peal jookseb linuxis mõni muu softijupp/daemon ?

https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?t=176635&highlight=113
ise kasutan azureust muidu root õigustest!

_________________
Kommentaarid: 153 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 143
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
raido357
HV veteran

liitunud: 26.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.09.2005 22:42:38 vasta tsitaadiga

ArturTT kirjutas:
raido357 kirjutas:
Ei ole endiselt oma Azureusi port 113 peale tööle saanud. kellelgi ei ole nõu anda .. icon_cry.gif

Edit: Või kas port 113 peal jookseb linuxis mõni muu softijupp/daemon ?

https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?t=176635&highlight=113
ise kasutan azureust muidu root õigustest!


Üritasin accessfs'iga asja tööle saada, aga peale kerneli kompilleerimist ja rebuuti, mountides accessfs ära ka, ei tööta chown käsud, õigemini erroriks ->

gentoo access # chown raido /proc/access/net/ip/bind/113
chown: cannot access `/proc/access/net/ip/bind/113': Not a directory

EDIT: Sain accessfs asja t66le, nimelt ei tohtinud kernelisse lasta, vaid tuli moodulina jätta. Ning asi töötab beer_yum.gif beer_yum.gif icon_biggrin.gif

Edit2: How TO Accessfs -> Pordid <1024 Tavakasutajale (Näiteks: port 113 azureusile)

Tiri http://www.olafdietsche.de/linux/accessfs/ lehelt uusim 0.17 kernel 2.6.13'le.

1) gunzip accessfs-2.6.13-0.17.patch.gz
## Järgnevad toimingud root kasutajana ##
2) mv accessfs-2.6.13-0.17.patch /usr/src/linux
3) cd /usr/src/linux
4) patch -p1 < accessfs-2.6.13-0.17.patch
5) make menuconfig -> File systems -> Miscellanenous filesystems -> leia Accessfs (Experimental) -> vali moodulitena kõik Accesfs seotud.
6) make && make modules_install
7) make install <-- kirjutab failid /boot alla, enne ole kindel et /boot on ikka mountitud.
8) rebuut
9) nano -w /etc/conf.d/local.start -> lisa järgenvad read
modprobe accessfs
modprobe userports
modprobe usercaps
mount -t accessfs none /proc/access
chown sinu_kasutajanimi /proc/access/net/ip/bind/PORT
10) rebuut

NB! 9. punkti võib kindluse mõttes enne local.start lisamist läbi proovida, et kas ikka kõik funkab. Ei vastuta kui oma süsteemi lõhute, kuid selleks peab küll ikka tihend väga katkine olema.

Kui kõik läks sujuvalt on olemas User tasemel pordid, vastavalt mida valid/vajad
icon_smile.gif
Kommentaarid: 78 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Alari A.
HV Guru

liitunud: 19.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.09.2005 22:47:47 vasta tsitaadiga

krt.panin kolmandale masinale samuti gentoo peale ning ikka sama pull
running dhcpcd...
starting local...
error:problem starting needed services."netmount" was not started
lapatsile läks hanbooki järgi ja kõik ok
kahele kastile pingviinis oleva õpetuse järgi icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 675 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 549
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 14.09.2005 22:52:40 vasta tsitaadiga

Vaata mis neis õpetustes erinevalt tehakse ning korrigeeri vastavalt.
_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Alari A.
HV Guru

liitunud: 19.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.09.2005 00:15:19 vasta tsitaadiga

/etc/conf.d/net panin ip jms.käsitsi,errorit ei loopinud kuid neti ikka ei lase
Kommentaarid: 675 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 549
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
fedja
HV Guru
fedja

liitunud: 06.01.2002




sõnum 15.09.2005 05:02:52 vasta tsitaadiga

Milleks selline kepp ?
Kasuta Ubuntu't näiteks, ning puhka rahus.
Päikest,
Kommentaarid: 125 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 116
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
raido357
HV veteran

liitunud: 26.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.09.2005 07:24:07 vasta tsitaadiga

digweed kirjutas:
/etc/conf.d/net panin ip jms.käsitsi,errorit ei loopinud kuid neti ikka ei lase


Proovi -> emerge coldplug -> rc-update add coldplug default -> rebuut
Kommentaarid: 78 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Alari A.
HV Guru

liitunud: 19.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.09.2005 11:39:53 vasta tsitaadiga

fedja,kasutanud ubuntud 0.5a thumbs_up.gif nüüd juba kerge huvi kas saab gentoo tööle või ei
emerge coldplug/rc-update tehtud-ei midagi.eth0 tuleb ilusasti ülesse
kaardiks ka teada tuntud realteki näss
edit:äkki puudub kernelis korralik tugi?net on olemas ainult 2005.0 cdga 2005.1 neti ei saa.2005.1 install on tehtud 2005.0 minimal cdga.kuigi alguses oli vahelduva eduga net täitsa olemas.laniks genius rtl8139c kiviga,kerneliks 2.6.12-r10
Kommentaarid: 675 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 549
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 15.09.2005 11:48:59 vasta tsitaadiga

Boodi selle plaadiga üles millega nett taga oli ning vaata lsmod'iga mis nime all võib su lan'i moodul olla. Peaks olema 8139too.
Võid proovida ka lihtsalt toda moodulit laadida käsuga modprobe 8139too

kernelis asub see sellise koha peal:

   RealTek RTL-8139 PCI Fast Ethernet Adapter support (8139TOO)
   Location:
    -> Device Drivers
     -> Networking support
      -> Network device support (NETDEVICES)
       -> Ethernet (10 or 100Mbit)
        -> EISA, VLB, PCI and on board controllers (NET_PCI)

_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
zsz
HV kasutaja

liitunud: 25.09.2004




sõnum 15.09.2005 14:50:29 vasta tsitaadiga

digweed, kas resolv.conf on paigas?
seal peaks olema midagi taolist:

nameserver 62.65.192.1
nameserver 62.65.192.2
search starman.ee
domain asd.ee

_________________
Seven dolphins were harmed in the process of making this post.
Kommentaarid: 9 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 9
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Alari A.
HV Guru

liitunud: 19.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.09.2005 16:11:41 vasta tsitaadiga

kernelis oli realteki tugi puudu
tänud Ho Ho beer_yum.gif
ps.huvitav siiski,et asi töötas vahelduva eduga icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 675 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 549
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
raido357
HV veteran

liitunud: 26.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.09.2005 17:23:42 vasta tsitaadiga

Tekkis väike probleem, gtkam + kaamera ühendamine. Nimelt karjub et "could not initialize", kasutaja on USB grupis täiesti olemas, root kasutajana asi töötab ilusti. Milles kala ?

Kernelis kõik vajalikud asjad olemas.. dmesg ütleb peale kaamera sisse lülitamist ->

usb 3-2: USB disconnect, address 6
usb 3-2: new full speed USB device using ohci_hcd and address 7

<- mäletan kunagi sai käsitsi asi mountitud, /dev/sgX või /dev/sdX -> kuid hetkel ei leia kummagi ei sdx ega sgx mitte midagi .. Mõni USE flag kahe silma vahele jäänud ?
Kommentaarid: 78 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pacho
HV veteran
pacho

liitunud: 26.02.2004




sõnum 15.09.2005 17:30:06 vasta tsitaadiga

raido357 kirjutas:
Tekkis väike probleem, gtkam + kaamera ühendamine. Nimelt karjub et "could not initialize", kasutaja on USB grupis täiesti olemas, root kasutajana asi töötab ilusti. Milles kala ?


Lõhnab selle järgi, et kasutaja peaks olema ka camera grupis.
Kommentaarid: 25 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 25
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 15.09.2005 17:31:31 vasta tsitaadiga

Ühenda kaamera ära ning vaata mis asjad sul /dev/sd all on, näiteks
ls -l /dev/sd*
Kui nimekiri käes proovi neid järjest kusagile mountida.

_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
raido357
HV veteran

liitunud: 26.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.09.2005 17:34:12 vasta tsitaadiga

pacho kirjutas:
raido357 kirjutas:
Tekkis väike probleem, gtkam + kaamera ühendamine. Nimelt karjub et "could not initialize", kasutaja on USB grupis täiesti olemas, root kasutajana asi töötab ilusti. Milles kala ?


Lõhnab selle järgi, et kasutaja peaks olema ka camera grupis.


sellist gruppi ei eksisteeri.
Kommentaarid: 78 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Alari A.
HV Guru

liitunud: 19.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.09.2005 17:50:20 vasta tsitaadiga

milline fstab välja peaks nägema kui tahan,et ka dvdrw mounditakse
masinas siis cdrom+dvdrw
cdromi osa on mul selline /dev/cdroms/cdrom0 /mnt/cdrom auto noauto,user 0 0
nii sobiks? /dev/dvdrw/dvdrom0 /mnt/dvdrw auto noauto,user 0 0
Kommentaarid: 675 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 549
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 15.09.2005 17:52:03 vasta tsitaadiga

Kui cd töötab sellise reaga peaks ka dvd samasugusega töötama
_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Alari A.
HV Guru

liitunud: 19.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.09.2005 18:17:56 vasta tsitaadiga

töötab!sooviks,et ta oleks dvdrw nimega e.siis /mnt/dvdrw?
Kommentaarid: 675 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 549
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 15.09.2005 18:19:43 vasta tsitaadiga

Mida sa selle nime all silmas pead?
mountimiselt peab sihtpunkti kataloog eksisteerima. Seega kui sul puudub kataloog /mnt/dvdrw siis loo see käsitsi.

_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Alari A.
HV Guru

liitunud: 19.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.09.2005 00:35:53 vasta tsitaadiga

sain korda
ps.peale restarti läheb mixeril volume nulli icon_confused.gif mis selle vastu aitab?
+xmms ei taha lugusi mängida n:streamtuneriga
Kommentaarid: 675 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 549
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 16.09.2005 00:42:53 vasta tsitaadiga

Kõige esimese asjana võiks siiski dokumentatsioonist järgi vaadata icon_rolleyes.gif
http://www.gentoo.org/doc/en/alsa-guide.xml#doc_chap3 -> ALSA Initscript

xmms'i kohta ei oska enne midagi öelda kui olukorda veidi paremini ei kirjelda. Mitte kõik inimesed pole mõtete lugejad.

_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Alari A.
HV Guru

liitunud: 19.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.09.2005 01:20:00 vasta tsitaadiga

streamtuneris klikkan suvalise jaama peale-xmms kirjutab,et connecting ja sellega asi piirdub.(sain korda-MAD plugin-disable)
xmms muidu toimib
tegin ALSA Initscript osa ära kuid ikka nullib icon_sad.gif


viimati muutis Alari A. 16.09.2005 12:16:31, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 675 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 549
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 16.09.2005 01:33:41 vasta tsitaadiga

Next, just check the /etc/conf.d/alsasound file and ensure that SAVE_ON_STOP variable is set to yes. This saves your sound settings when you shutdown your system.

Kui see ei tööta siis oled kusagil vea teinud.

_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
raido357
HV veteran

liitunud: 26.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.09.2005 22:40:24 vasta tsitaadiga

raido357 kirjutas:
pacho kirjutas:
raido357 kirjutas:
Tekkis väike probleem, gtkam + kaamera ühendamine. Nimelt karjub et "could not initialize", kasutaja on USB grupis täiesti olemas, root kasutajana asi töötab ilusti. Milles kala ?


Lõhnab selle järgi, et kasutaja peaks olema ka camera grupis.


sellist gruppi ei eksisteeri.


probleem püsib icon_mad.gif

Edit: sain tööle, tegin siis järgmist ->

1) cp /usr/share/doc/libgphotoX-X.X.X/linux-hotplug/usbcam.group /etc/hotplug/usb/usbcam
2) chmod 755 /etc/hotplug/usbcam
3) groupadd camera
4) gpasswd -a kasutaja camera

Peale seda toimingut lihtsalt välja logia ja uuesti sisse ja asi töötab laitmatult thumbs_up.gif

Edit2: Nii palju siis tööle saamisest, asi suudab pilte "lugeda" aga salvestada/downloadida ei suuda. :S Exif infi ka ei suuda kuvada lihtsalt "Error getting.."

Edit3: Exif sain korda, libgphoto2 uuesit emergeda flag'iga "exif" -> jpeg flag'id on ka täiesti olemas, aga ikkagi ei suuda pilte allalaadida ..
Kommentaarid: 78 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Alari A.
HV Guru

liitunud: 19.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.09.2005 23:47:45 vasta tsitaadiga

kellel ipv6 toimib?
Kommentaarid: 675 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 549
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
raido357
HV veteran

liitunud: 26.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.09.2005 23:07:34 vasta tsitaadiga

Sain siiski tööle digikam'iga. Gtkam bugine vast või midagi igastahes nüüd asi töötab..
Kommentaarid: 78 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Alari A.
HV Guru

liitunud: 19.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.09.2005 12:18:07 vasta tsitaadiga

edit:fpsi sain 5xxxfpsi peale icon_smile.gif
kuid tv out hästi ei toimi-clone mode.s video-scart
http://www.zone.ee/digweed/gentoo/xorg.fglrx.txt
telekas pilt virvendab meeletult http://www.zone.ee/digweed/gentoo/tvvirvendus.jpg
vga-9800xt


viimati muutis Alari A. 18.09.2005 13:43:33, muudetud 4 korda
Kommentaarid: 675 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 549
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mart352
HV Guru
Mart352

liitunud: 05.02.2003




sõnum 18.09.2005 13:08:14 vasta tsitaadiga

Paluks ka natuke abi Gentoo installi alal.

Nimelt pärast "nano /etc/fstab" jookseb nano nö kinni. See plinikiv kursor vmt ei liigu (horisonattlne kriips), hiire kursor aga liigub ning teksti saab valida aga klaviatuuril ei tööta mitte kui ükski nupp peale Alt + F2(F3 ja F4 ka) kus siis üritan edasi installida, loodetavasti ei mõjuta see installi kuidagi.

Kas võib viga olla selles, et installin VMware peal Gentood? Kui õieti mäletan siis on mul varemgi nii juhtunud ja samas kohas.

_________________
Imperfection is perfect
Kommentaarid: 54 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 51
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 18.09.2005 14:01:58 vasta tsitaadiga

Mis hetkel see sul "kinni" jookseb?
Kas ekraani alaservas ei ole mingeid kirju mis räägiks mida edasi teha.

_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Alari A.
HV Guru

liitunud: 19.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.09.2005 14:35:55 vasta tsitaadiga

digweed kirjutas:
edit:fpsi sain 5xxxfpsi peale icon_smile.gif
kuid tv out hästi ei toimi-clone mode.s video-scart
http://www.zone.ee/digweed/gentoo/xorg.fglrx.txt
telekas pilt virvendab meeletult http://www.zone.ee/digweed/gentoo/tvvirvendus.jpg
vga-9800xt

krt.gentoo foorumist lugesin,et peaks uuemate kerneli kala olema 2.6.12-gentoo-r10
Kommentaarid: 675 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 549
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
raido357
HV veteran

liitunud: 26.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.09.2005 14:41:46 vasta tsitaadiga

digweed kirjutas:
digweed kirjutas:
edit:fpsi sain 5xxxfpsi peale icon_smile.gif
kuid tv out hästi ei toimi-clone mode.s video-scart
http://www.zone.ee/digweed/gentoo/xorg.fglrx.txt
telekas pilt virvendab meeletult http://www.zone.ee/digweed/gentoo/tvvirvendus.jpg
vga-9800xt

krt.gentoo foorumist lugesin,et peaks uuemate kerneli kala olema 2.6.12-gentoo-r10


hmmz endal on ka kernel 2.6.12-gentoo-r10 ning ati r9800SE --> proovin kas mul pilt ok .
Kommentaarid: 78 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mart352
HV Guru
Mart352

liitunud: 05.02.2003




sõnum 18.09.2005 14:45:54 vasta tsitaadiga

Ho Ho kirjutas:
Mis hetkel see sul "kinni" jookseb?
Kas ekraani alaservas ei ole mingeid kirju mis räägiks mida edasi teha.


ei ole

pmst saan kohe päras nano avanemist paar korda nooleklahve vajutada, et õigesse kohta minna ja siis järsku enam lihtsalt edasi ei liigu. Siiamaani teises ee konsoolis (on see ikka õige nimetus??) saanud edasi tegutseda ja tundub, et see ei mõjuta.

Kuigi tekkis 2 küsimust
1.
Kas ma pean fstab-is hda3 type-iks ise kirjutama "reiserfs" (selle ext3 asemele) kui ta mul antud failisüsteemis on?
/dev/hda1 /boot ext2 defaults,noatime 1 2
/dev/hda2 none swap sw 0 0
/dev/hda3 / ext3 noatime 0 1

2.
http://www.gentoo.org/doc/en/handbook/2005.1/handbook-x86.xml?part=1&chap=8#doc_chap2
selle järgi pean dnsdomain ära muutma.
(Set the DNSDOMAIN variable to your domain name)
DNSDOMAIN="homenetwork"

Aga milleks???

Ühendus tuleb ruuterist toetab DHCP. Pmst kui Gentoo minimal instal CD-ga masin üles bootida siis saan kohe links2-ga netti, ilma et midagi muutma või confima pean. Sellepärast eriti ei teagi kas neid Hostname, Domainname etc. mis seal antud lingil ongi vaja muuta kuna nett töötab.

Üks asi tuli veel meelde, nimelt seal samas õpetuses soovitatakse emerge dhcpcd. Kuid pärast seda tuli mingisugune file accsess error. On olemas mingi vanem versioon dhcpcd-st st väiksema väljalaske numbriga 1.0.3 midagi. (täpselt ei mäleta enam) Alla tiriti mingisugune 2.0...

edit: täpsemalt oli selline error "!!! Security Violation: A file exists that is not in the manifest."
selle vastu aitas emerge --sync ja siis uuesti emerge dhcpcd

Teitele küsimustele leidsin vast ka vastuse, eks näeb kui ma Gentoo lõpuks installitud saan icon_razz.gif

Tegin VMwarega pärast kerneli kompileerimist snapshoti nii et kui midagi nässu läheb saan uuesti proovida.

_________________
Imperfection is perfect


viimati muutis Mart352 18.09.2005 16:59:47, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 54 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 51
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
raido357
HV veteran

liitunud: 26.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.09.2005 14:48:32 vasta tsitaadiga

raido357 kirjutas:
digweed kirjutas:
digweed kirjutas:
edit:fpsi sain 5xxxfpsi peale icon_smile.gif
kuid tv out hästi ei toimi-clone mode.s video-scart
http://www.zone.ee/digweed/gentoo/xorg.fglrx.txt
telekas pilt virvendab meeletult http://www.zone.ee/digweed/gentoo/tvvirvendus.jpg
vga-9800xt

krt.gentoo foorumist lugesin,et peaks uuemate kerneli kala olema 2.6.12-gentoo-r10


hmmz endal on ka kernel 2.6.12-gentoo-r10 ning ati r9800SE --> proovin kas mul pilt ok .


Pilt täiesti thumbs_up.gif
Kommentaarid: 78 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Alari A.
HV Guru

liitunud: 19.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.09.2005 15:01:44 vasta tsitaadiga

anna mulle oma xorg.ja kus tv outi näpid?ati control panelilt?
Kommentaarid: 675 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 549
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mart352
HV Guru
Mart352

liitunud: 05.02.2003




sõnum 18.09.2005 19:44:09 vasta tsitaadiga

Kõigepealt mainin kohe ära, et ei tea Linux-i maailmast suurt midagi. Ärge siis kallale tulge kui midagi väga lollisti küsin vmt.

   Lõpuks sain siis selle Gentoo installitud aga tekkis nüüd selline küsimus. Kas on vahet mis järjekorras ma nüüd igasuguseid drivereid ja programme installin?
Sellesmõttes, et kas enne installin Radeon 9200 driverid ja siis lükkan Gnome peale?

Radeon-i installi kohta see ka veel, et selles õpetuses on 4 erinevat varianti

1) (If you want just the Rage128 drivers and modules installed with X11)
# VIDEO_CARDS="rage128" emerge x11-drm

2) (To have just the Radeon support)
(R100, R200, R250, R280, but not R300 yet)
# VIDEO_CARDS="radeon" emerge x11-drm

3) (To install the ATI closed source drivers)
(R200, R250, R280 and R300 only)
# emerge ati-drivers

4) (To install X11 without any kernel modules)
# emerge xorg-x11

Kas "emerge ati-drivers" oleks see kõige õigem kui ma tahan 3D tööle saada ja hiljem näiteks wine abil mõne Windows-i mängu Gentoo all tööle saada?


   Gentoo portage kohta selline küsimus, et on olemas athlon-xp ja i686. Mis vahet neil on? Minu masinale (Athlon XP prosega) läheb ikka athlon-xp portage?
Tekkis selline küsimus kuna mingisugse emerge ajal nägin kirja i686. Mina kui algaja hakkan kohe kõhkelma, et kas sai ikka õieti kui ühes kohas on üks asi ja teises kohas teine.


   Kõige lõpus siis üks hästi loll küsimus, et misasi see X ikkagi on? On mul seda vaja või mitte? :S:S tavaliselt öeldaksse, et kui ei tea misasi miski on siis sul pole seda vaja. Aga kas tegelikult ka nii on?
Gentoo lehel on kirjutatud
Xorg is the X Window server which allows users to have a graphical environment at their fingertips. This HOWTO explains what Xorg is, how to install it and what the various configuration options are.

On ta siis midagi Gnome ja KDE sarnast???

Ette tänades

_________________
Imperfection is perfect
Kommentaarid: 54 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 51
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Tarkvara »  Linux & UNIX »  Küsimused/vastused seoses Gentoo Linuxiga mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 29, 30, 31  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.