Avaleht
uus teema   vasta Raud »  Videokaardid / Monitorid / TV »  G70/71 ehk GF7800/7900/7600 seeria teema märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 9, 10, 11 ... 146, 147, 148  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
stepzter
HV veteran
stepzter

liitunud: 11.11.2001




sõnum 13.07.2005 17:05:56 vasta tsitaadiga

Graafikakaartide kiirus on tõusnud märgatavalt kiiremini, kui prosade oma. Seega, kui paar aastat tagasi koormas mäng 50% prosat ja videokaart oli täies ulatuses pudelikaelaks, siis nüüd videokaart ( või -kaardid) istub pool aega tööta ja prosa ägab 100% koormuse all.
Kommentaarid: 26 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 26
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Winterwind
One
Winterwind

liitunud: 19.05.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.07.2005 21:00:27 vasta tsitaadiga

NVIDIA GeForce 7800GT Has 20 Pipes

VR-Zone has learned that the upcoming GeForce 7800 GT will be 20 pipes instead
of 24 pipes as intially reported. The vertex shader could probably stay at 8 and
ROP at 16. The core clock for 7800GT is 400MHz instead of 335MHz initially thought.
It will be interesting to see if the 4 hidden pipes can unlocked on the 7800 GT to
become GTX. The 7800GT is slated for launch on 11th Aug at Quakecon 2005 and
MRSP for this card is US$449. Also NVIDIA won't release their 7800 Standard yet
until their 6800 inventory are cleared.

http://www.techpowerup.com/?4153


NVIDIA's Secret Weapon : G71

At first we thought that G71 is for mid range segment to replace 6600 series but it turned
out otherwise. The secret weapon for NVIDIA against ATi's R520 is actually G71, the successor
to the current G70. VR-Zone has learned that G71 is based on a finer 90nm process technology
at TSMC like the R520. NVIDIA is likely to make a switch when the process technology is more
mature like towards end of the year. No doubt, the core frequency can be clocked higher on
finer process. However, we can't rule out the possibility of releasing 7800Ultra on the 90nm
G71 core when R520 launched since volume production are not expected for such a high-end
GPU. Of course it could be based on 110nm process initially as INQ has suggested. 32-pipes
or not, it is still unknown.

http://www.vr-zone.com/?i=2445&s=1

umm, nvidia ju kardab räigelt seda 90nm tehnoloogiat icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 1009 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 728
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Elof
HV Guru
Elof

liitunud: 07.05.2003




sõnum 13.07.2005 21:05:10 vasta tsitaadiga

tsitaat:

umm, nvidia ju kardab räigelt seda 90nm tehnoloogiat

Peaks aga matrosovlikut pea ees pimedusse hüppama ?
Ilmselt 90nm probleeme nii ATI'il kui nVidial icon_rolleyes.gif


viimati muutis Elof 13.07.2005 21:06:34, muudetud 2 korda
Kommentaarid: 212 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 175
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 13.07.2005 21:05:18 vasta tsitaadiga

tsitaat:
umm, nvidia ju kardab räigelt seda 90nm tehnoloogiat
Loomulikult et kardab, vaata kuidas läks tehnoloogia vahetusega NV30 seerial ning kuidas ATI r520'ga vaevles/vaevleb. Kui pole korralikku uurimustööd tehtud pole mõtet kiirustada, eriti siis kui praeguse tehnoloogiaga tehtud kaardid on hetkel saada olevast kiireimad ning konkurents puudub.
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
HDTanel
Overclocker
HDTanel

liitunud: 15.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.07.2005 21:16:24 vasta tsitaadiga

Kas mitte pole nVidia kaardid suts aeglasemad 3DMark05-s, et kasutavad PS3 kui ATI kaardid PS2 tuge? Winter möliseb siin, et see ei mõjuta midagi. Ei tahaks nagu uskuda, et midagi ei mõjuta
_________________
Krüpto
Minu Youtube - HDTanel
Minu Instagram - HDTanel
Kommentaarid: 635 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 3 :: 496
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
lamp
HV Guru
lamp

liitunud: 08.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.07.2005 21:25:04 vasta tsitaadiga

PlatoonSgtElias kirjutas:
Kas mitte pole nVidia kaardid suts aeglasemad 3DMark05-s, et kasutavad PS3 kui ATI kaardid PS2 tuge? Winter möliseb siin, et see ei mõjuta midagi. Ei tahaks nagu uskuda, et midagi ei mõjuta

kas 3dmark05 kasutab ps3?

_________________
eriti julm
Kommentaarid: 193 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 169
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
HDTanel
Overclocker
HDTanel

liitunud: 15.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.07.2005 21:56:58 vasta tsitaadiga

Noh on ju valikud olemas ja by default on nvidial Pixel shader 3

Vertex Shader Profile 3_0

Pixel Shader Profile 3_0

_________________
Krüpto
Minu Youtube - HDTanel
Minu Instagram - HDTanel
Kommentaarid: 635 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 3 :: 496
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Winterwind
One
Winterwind

liitunud: 19.05.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.07.2005 22:00:28 vasta tsitaadiga

ja oled sa pildis vahet märganud? ma küll ei ole icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 1009 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 728
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 13.07.2005 22:03:23 vasta tsitaadiga

Aga on keegi kiiruses vahet märganud?

Kusagilt peaks ju saama muuta kas kasutada sm3 või sm2
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Winterwind
One
Winterwind

liitunud: 19.05.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.07.2005 22:06:11 vasta tsitaadiga

Ho Ho kirjutas:
Aga on keegi kiiruses vahet märganud?

Kusagilt peaks ju saama muuta kas kasutada sm3 või sm2


muuta saab aint PRO userina...

aga:
http://www.clubic.com/actualite-12835-far-cry-les-performances-sm2-vs-sm3.html
näiteks farcry-s on sm3 kiirem kui sm2, vaevalt, et 3dmarkis vastupidi on...
muidu need PRO userid laseks ka ju sm2-ga icon_wink.gif
Kommentaarid: 1009 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 728
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
HDTanel
Overclocker
HDTanel

liitunud: 15.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.07.2005 22:09:23 vasta tsitaadiga

by default lasevad kõik ikka... nii nagu ette nähtud. Lihtsalt tahan näha kas vahet ka on neil asjadel. Ei tasu ikka niisama ka naerma hakata kui proovinud ple.
_________________
Krüpto
Minu Youtube - HDTanel
Minu Instagram - HDTanel
Kommentaarid: 635 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 3 :: 496
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
margusser
HV Guru

liitunud: 16.07.2003




sõnum 14.07.2005 23:58:20 vasta tsitaadiga

http://www.vr-zone.com.sg/Shamino/39880.gif

mjaa 40k-d 2003-s icon_biggrin.gificon_biggrin.gif
Kommentaarid: 215 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 167
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
HDTanel
Overclocker
HDTanel

liitunud: 15.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.07.2005 00:00:05 vasta tsitaadiga

Kahtlane... kus link on?
_________________
Krüpto
Minu Youtube - HDTanel
Minu Instagram - HDTanel


viimati muutis HDTanel 15.07.2005 00:01:19, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 635 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 3 :: 496
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Winterwind
One
Winterwind

liitunud: 19.05.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.07.2005 00:00:55 vasta tsitaadiga

32 piibuga tehakse 50k kah ära vast icon_razz.gif
varsti 3dmark 05 ka seal 50k kandis ja prosed ikka venivad täiega icon_lol.gif
Kommentaarid: 1009 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 728
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 15.07.2005 00:08:35 vasta tsitaadiga

tsitaat:
varsti 3dmark 05 ka seal 50k kandis ja prosed ikka venivad täiega
Vast siis kui dualcored on FX/PM efektiivsusega ~6GHz juures või siis kui Inteli Itanium2 ja Xeon lõpuks kokku saavad ~4-5GHz kandis, varem tõenäoliselt mitte. Prose on ikka väga jõhkraks piduriks selliste kaartide puhul nign praegu pole midagi näha kah et olukord märgatavalt paraneks.
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Auron
HV Guru
Auron

liitunud: 19.08.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.07.2005 09:45:38 vasta tsitaadiga

Justnimelt.PS3'ga on lihtsam renderdada ja sellest peaks tulema ka kiirusekasv.
Kommentaarid: 156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Boot
HV kasutaja


liitunud: 15.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.07.2005 16:30:05 vasta tsitaadiga

Ho Ho kirjutas:
tsitaat:
varsti 3dmark 05 ka seal 50k kandis ja prosed ikka venivad täiega
Vast siis kui dualcored on FX/PM efektiivsusega ~6GHz juures või siis kui Inteli Itanium2 ja Xeon lõpuks kokku saavad ~4-5GHz kandis, varem tõenäoliselt mitte. Prose on ikka väga jõhkraks piduriks selliste kaartide puhul nign praegu pole midagi näha kah et olukord märgatavalt paraneks.

mängude puhul kindlasti aga 3dmarkis(uuemates) pole prose küll hetkel piduriks.
Kommentaarid: 27 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
razor
HV Guru

liitunud: 02.12.2003




sõnum 15.07.2005 16:30:46 vasta tsitaadiga

05'es just prose hetkel piduriks...
Kommentaarid: 132 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 120
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
margusser
HV Guru

liitunud: 16.07.2003




sõnum 15.07.2005 16:31:01 vasta tsitaadiga

Boot, 2005-s on ikka küll icon_wink.gif
Kommentaarid: 215 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 167
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tonism
Kreisi kasutaja

liitunud: 30.06.2002




sõnum 15.07.2005 16:41:12 vasta tsitaadiga

niipalju, kui mina olen aru saanud, ei ole SM2 ja SM3 mitte mingit pildi vahet. erinevus pidavat olema sellest, et SM3's saab asjad tunduvalt lihtsamini ära teha, tänu millele lüheneb ka käskude mälumise aeg. vähemalt kusagilt kunagi hakkas nii silma, aga võin ka eksida
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
razor
HV Guru

liitunud: 02.12.2003




sõnum 15.07.2005 17:55:05 vasta tsitaadiga

kui programm ei ole SM3 native siis ei saa ta mitte midagi juurde sellest...
Kommentaarid: 132 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 120
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Winterwind
One
Winterwind

liitunud: 19.05.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.07.2005 20:14:19 vasta tsitaadiga

razor kirjutas:
05'es just prose hetkel piduriks...

eks igalpool ole prose piduriks..
aga mis sa tahad öelda, et 2 x 32 piibuga kaarti @ SLI/CF oleks tulemus sama?
ui oleks, skoorid kasvaks väga normaalselt icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 1009 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 728
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
razor
HV Guru

liitunud: 02.12.2003




sõnum 16.07.2005 13:30:50 vasta tsitaadiga

ainult GT3 pealt...
Kommentaarid: 132 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 120
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Winterwind
One
Winterwind

liitunud: 19.05.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.07.2005 18:39:27 vasta tsitaadiga

link :: Nvidia's G71 is also dual slot

igasugu toredat "infi"
seda 800mhz on air värki tahaks küll näha
eriti 110nm tehnoloogial icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 1009 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 728
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.07.2005 20:03:59 vasta tsitaadiga

Winterwind kirjutas:
igasugu toredat "infi"
seda 800mhz on air värki tahaks küll näha
eriti 110nm tehnoloogial icon_biggrin.gif


arvestades, et käivad jutud nvidia pullitegemisest ehk siis 7800GTX on sama, mis eelmise põlvkonna 6600 ning g71 on 90nm peal.... siis miks mitte icon_wink.gif (antud info oli nvzone'is aga eemaldati nvidia käsul)
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Zonerman
HV veteran
Zonerman

liitunud: 03.06.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.07.2005 21:01:03 vasta tsitaadiga

Nvidiast võib kõike uskuda tõesti, eks varsti näha kui kommuun saab käpad taha ka g71'le. Eks mingi aja pärast saame teada mis plaaanid tegelt NVidial olid algusest peale, vaevalt et nad ATI sellist pikka probleemi ette nägid.
_________________
Sõim ja räuskamine läheb SIIA
Kommentaarid: 68 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 16.07.2005 22:51:24 vasta tsitaadiga

tsitaat:
seda 800mhz on air värki tahaks küll näha
eriti 110nm tehnoloogial
Njaa, inf on huvitav kuid kardetavasti esialgu suuremalt jaolt tavaline FUD.
Samas kui arvestada et GTX on 6800U'st pea poole võimsam kuid tarbib sama palju voolu ja eraldab vist ka vähem soojust siis miks mitte, ehk tõesti viskavad FX5800 turbiini peale ja lasevad siis 800MHz corega kaardi välja. Kui see oleks tõepoolest reaalne siis oleks ATI'i päris rasked ajad ees ootamas. On ju samal taktil NV gpu vähe efektiivsem kui ATI oma.
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Winterwind
One
Winterwind

liitunud: 19.05.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.07.2005 23:16:53 vasta tsitaadiga

tsitaat:
FX5800 turbiini peale ja lasevad siis 800MHz corega kaardi välja

hmm, GTX ei lähe ju vapoga ka nii kõrgele?

tsitaat:
On ju samal taktil NV gpu vähe efektiivsem kui ATI oma

kus tead? siiamaani on elatud r300 seljas, r520 on miskit hoopis muud ju..
Kommentaarid: 1009 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 728
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 16.07.2005 23:23:44 vasta tsitaadiga

tsitaat:
hmm, GTX ei lähe ju vapoga ka nii kõrgele?
Ati parandas oma kiipi kolm korda, kes teab mida sel ajal NV teinud on.
tsitaat:
kus tead? siiamaani on elatud r300 seljas, r520 on miskit hoopis muud ju..
Tõsi, ma arvestasin R300 vs NV misiganes. Lihtsalt oletasin et jätkub sama trend. On ju ATI juba ammu rääkinid miskitest Extreme pipelinedest mis peaks olema kõvasti kiiremad kui varasematel kaartidel. Seda mis praegu välja tuleb ei tea praegu loomulikult keegi.
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
lamp
HV Guru
lamp

liitunud: 08.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.07.2005 00:05:21 vasta tsitaadiga

Winterwind kirjutas:

tsitaat:
On ju samal taktil NV gpu vähe efektiivsem kui ATI oma

kus tead? siiamaani on elatud r300 seljas, r520 on miskit hoopis muud ju..

g70 ju nv40 techi peal ja r520 endiselt r300 tech.. kuskilt jäi kumama ati enda sõnad..

aga yldiselt siin viimased paar lehte on saanud kytust ainult theinq'st, kes omakorda
viimasel ajal väga palju tatti on pritsinud.. vanad eestlased ytlesid ka et elame-näeme icon_razz1.gif

tsitaat:

On ju ATI juba ammu rääkinid miskitest Extreme pipelinedest mis peaks olema kõvasti kiiremad kui varasematel kaartidel.

seda rääkis theinq.. spekuleeriti vist r420 teemadel.. või oli se r410 x800, ei viitsi meelde tuletada icon_smile.gif

_________________
eriti julm
Kommentaarid: 193 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 169
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
erick
HV Guru
erick

liitunud: 24.01.2003




sõnum 17.07.2005 21:06:53 vasta tsitaadiga

Ho Ho kirjutas:

tsitaat:
On ju ATI juba ammu rääkinid miskitest Extreme pipelinedest mis peaks olema kõvasti kiiremad kui varasematel kaartidel.


Extreme pipelines tähendab ATI marketing-lingos ju lihtsalt seda, et tegu on UNIFIED SHADER ARCHITECTURE'iga, mis lubab kõigil pipedel nii vertex kui pixel shader oppe teha (vastavalt vajadusele) - tulemuseks siis väidetavalt pipede 95% efektiivsus senise 50-70% vastu...

See annab kindlasti võimsa buusti (noh 25% lisame kohe julgelt otsa igasugustele skooridele, ATI marketing väidab 50%). Nüüd võtame arvesse hetkemõistes ülikõrgeid tuumakellasid (600MHz ja üles) ja meil on VÄGA hirmus kaart, sest nVidia ei löö seda seekord arvatavasti 'efektiivsemad piped ja madalam kiirus' valemiga icon_rolleyes.gif

Tähendab, nüüd me siis mõistame, miks nVidia insenerid loovad võimalusi G71 core ligi 800MHz peal jooksutamiseks... sest muidu võib juhtuda, et neil pole mingit šanssi ATI tippkaardile vastu saada icon_razz1.gif Rõhutan sõna VÕIB, ma ei väida midagi raudse kindlusega icon_smile.gif
Kommentaarid: 106 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 96
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 17.07.2005 21:32:26 vasta tsitaadiga

tsitaat:
Extreme pipelines tähendab ATI marketing-lingos ju lihtsalt seda, et tegu on UNIFIED SHADER ARCHITECTURE'iga, mis lubab kõigil pipedel nii vertex kui pixel shader oppe teha (vastavalt vajadusele) - tulemuseks siis väidetavalt pipede 95% efektiivsus senise 50-70% vastu...
Selles võib isegi õigus olla et raua kasutamise efektiivsus on parem kuid never-ever pole üheski praeguses mängus efektiivsus nii kehv. Halvimal juhul on lihtsalt vertex pipelined pidevas ootamises et pixel pipelinedele mingit infot saata. Vastupidist olukorda pole ma veel kuulnud et kusagil mängus/programmis oleks.

Samas raua efektiivsem kasutamine ei tähenda veel et see sama raud on niisama efektiivsem. On üsna vana elutõde et mis kõlbab kõigeks ei kõlba millekski ehk siis üldotstarbelised asjad pole elu sees nii efektiivsed kui spetsiaalselt ühe tegevuse jaoks ette nähtud asjad. Arvutimaailmas oleks üheks üsna ekstreemseks näiteks CPU vs GPU, võibolla ka pre-pentium CPU ja math coprocessor

Lisaks sellele vajab üks üldotstarbeline toru tõenöoliselt rohkem transse ja muid elektrilülitusi kui üks eriotstarbeline. Iga toru peab omama nii vertex kui pixel shaderi võimalusi(vector processor, texture cache, vertex cache*, texture sampler, jne) samas kui eriotstarbelise arhitektuuri puhul ei pea kõiki asju igas torus realiseerima. Väiksema kiibipinna peale saab mahutada rohkem torusid.
*)Tavalise cache ja mäluga seda ei kompenseeri, kui seda üldse pole siis võib vertexite arvutamise kiirus langeda halvimal juhul ~3x.

Kõige lõpuks ma miskipärast ei usu et ühe toru ümberlülitumine sämplitega tegelemisest koordinaatidega arvutamise režiimi ei käi momentaanselt, seega tekib seal jällegi väike viide. Samuti vajatakse mingit lisarauda mis otsustab mis torud millal millega tegelevad.

tsitaat:
See annab kindlasti võimsa buusti (noh 25% lisame kohe julgelt otsa igasugustele skooridele, ATI marketing väidab 50%).
Ja PS2 renderdab reaalajas toy story't icon_razz1.gif Alguses kiideti ju ka P4 arhitektuuri; ikkagi megapikad konveierid mis võimaldavad kõrgel taktil töötavast prosest viimase välja võtta. Taolist juttu ei tohiks enamasti väga uskuda.

Mina usun et kiirusekasv tuleneb ainult eriolukorrdades. Näiteks siis kui tavalises mängus oleks vertex pipelined enamus ajast idles kuid pixel pipelined täiskoormuse all siis unified arhitektuuriga saaks idles olevad torud suunata ümber pikslitega tegelema.
Loomulikult saaks päris kenasid tulemusi ka 3dmarki vertex ja pixel shaderi testides icon_lol.gif

Kusagilt lugesin kõlakaid et Xbox360 developerid kasutavad R500't ainult pixel shadereid, kõik vertexite arvutamine käib peaproses. Seda seetõttu et muidu on performanci ennustamine üsna võimatu tegevus. Kes teab millal GPU teeb lolli otsuse ning muudab mõne pixel shaderi vertex shaderiks muuta tõmmates sellega kiiruse alla. Kui ei ole võimalik üheselt ette ennustada koodi töötamise kiirust siis teeb see korraliku optimeerimise üsna keeruliseks.


Vähemalt üks hea asi on selle asja juures siiski olemas. Kui tootmisel tekib mingis pipelines viga siis võib selle ära keelata ning GPU müüa odavama kaardi pähe. Kui aga praegu juhtub näiteks et 10'st vertex shaderist on kolm vigased siis pole GPU'ga suurt miskit teha. Ühesõnaga tootlikus kasvab.


NV tüüpidelt olen kuulnud et ka nemad võivad vaikselt ühendatud arhitektuuri pooel liikuda kuid seda esialgu puhtalt tarkvaraliselt, esialgu plaane raudvaras asja realiseerida pole. Kompilaator lihtsalt tehakse selline mis suudab shaderid ilusasti vertex ja pixel shaderite vahel ära jagada ning ongi progejatel (väidetavalt)lihtsam progeda nign ühtlasi ka eriotstarbeliste osadega kaart millel koodi täiskiirusel jooksutada.
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
erick
HV Guru
erick

liitunud: 24.01.2003




sõnum 17.07.2005 21:41:13 vasta tsitaadiga

tsitaat:
Loomulikult saaks päris kenasid tulemusi ka 3dmarki vertex ja pixel shaderi testides icon_lol.gif


Gaad, see on hea nali icon_lol.gif icon_lol.gif icon_lol.gif

Polegi veel kusagil näinud, et keegi oleks selle peale tulnud icon_rolleyes.gif

Ho Ho äkki jõudis MAAILMAS ESIMESENA sellisele järeldusele?? icon_wink.gif

Vertex shaderi testi tulemusi tahaks näha jah, kus on 2 pixel pipelinet ja 30 vertex pipelinet @ 600Mhz 8)

Futuremarki vennad peavad midagi välja mõtlema, sest muidu söövad ATI järgmise põlvkonna kaardid nVidia omad lihtsalt 3DMarkides ära icon_smile.gif
Kommentaarid: 106 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 96
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 17.07.2005 21:52:29 vasta tsitaadiga

tsitaat:
Futuremarki vennad peavad midagi välja mõtlema, sest muidu söövad ATI järgmise põlvkonna kaardid nVidia omad lihtsalt 3DMarkides ära
Õnneks või kahjuks, olevnevalt kelle poolt vaadata, ei lähe praegu puhaste vertex ja pixelshaderite testid arvesse lõpliku skoori arvestamisse. Lihtsalt saaks seal näha sigasuuri numbreid kuid ei midagi muud.
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
erick
HV Guru
erick

liitunud: 24.01.2003




sõnum 17.07.2005 22:10:48 vasta tsitaadiga

Pigem siis ikka õnneks.

See oleks lihtsalt liiga ebavõrdne icon_lol.gif
Kommentaarid: 106 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 96
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Boot
HV kasutaja


liitunud: 15.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.07.2005 23:55:49 vasta tsitaadiga

margusser kirjutas:
Boot, 2005-s on ikka küll icon_wink.gif

njah, tundub, et ajad on edasi läinud ja on tõesti... icon_razz.gif
http://www.tbreak.com/reviews/article.php?cat=cpu&id=391&pagenumber=3
6/x800-seeriaga prose ei pidurdanud veel oluliselt...
http://www.xbitlabs.com/articles/cpu/display/athlon64-fx57_7.html
Kommentaarid: 27 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
stepzter
HV veteran
stepzter

liitunud: 11.11.2001




sõnum 20.07.2005 09:05:28 vasta tsitaadiga

Ho Ho kirjutas:
tsitaat:
Extreme pipelines tähendab ATI marketing-lingos ju lihtsalt seda, et tegu on UNIFIED SHADER ARCHITECTURE'iga, mis lubab kõigil pipedel nii vertex kui pixel shader oppe teha (vastavalt vajadusele) - tulemuseks siis väidetavalt pipede 95% efektiivsus senise 50-70% vastu...
Selles võib isegi õigus olla et raua kasutamise efektiivsus on parem kuid never-ever pole üheski praeguses mängus efektiivsus nii kehv. Halvimal juhul on lihtsalt vertex pipelined pidevas ootamises et pixel pipelinedele mingit infot saata. Vastupidist olukorda pole ma veel kuulnud et kusagil mängus/programmis oleks.

50-70% on täiesti reaalne. Pixelshaderid võivad vabalt vertexshaderite taga oodata kui a) tuleb hunnik pisikesi kolmnurki (objekt on kaugel/kolmnurgad suure nurga all) b) transformeeritakse hunnik kolmnurki, mis satuvad seljaga kaamera poole olema c) hierarhiline z-kontroll ei eemalda varjatud piksleid piisavalt kiiresti, et fragmendikonveieri puhvreid täis hoida. Graafika renderdamisel on palju kohti, mis võivad erinevatel tingimustel osutuda suuremaks pudelikaelaks kui fragmendikonveieri osa. Ja isegi kui söötmise puhvrid hoitakse enamvähem täis ei kasutata täit effektiivsust ära, kolmnurga servadel teeb osa torusid tühja tööd, tekstuuri lugemise latentsus võib teatud tingimustel panna põntsu või ei osutu registrite väärtuste hoidmise FIFO piisavalt suureks, et toru täis hoida (NV30+PS2 puhul oli see näiteks väga kõva pudelikael).
Ho Ho kirjutas:

Lisaks sellele vajab üks üldotstarbeline toru tõenöoliselt rohkem transse ja muid elektrilülitusi kui üks eriotstarbeline. Iga toru peab omama nii vertex kui pixel shaderi võimalusi(vector processor, texture cache, vertex cache*, texture sampler, jne) samas kui eriotstarbelise arhitektuuri puhul ei pea kõiki asju igas torus realiseerima. Väiksema kiibipinna peale saab mahutada rohkem torusid.

Uuri kuskilt natukene ATI "Xenos" arhitektuuri kohta, neil olid ressursid üsna kavalalt jaotatud. Kui kuskil puhvri suurustest või programmi vahetamisest suuri mulle ei hakka konveierisse tekkima, siis peaks tegu olema vägagi adekvaatse arhitektuuriga.

Beyond 3D artikkel sel teemal oli vast enamvähem hea alustus. Seal foorumis on ka kohati päris asjalikke kommentaare selle kohta, kui pahna seest välja viitsib tuhnida.
Ho Ho kirjutas:

Kusagilt lugesin kõlakaid et Xbox360 developerid kasutavad R500't ainult pixel shadereid, kõik vertexite arvutamine käib peaproses. Seda seetõttu et muidu on performanci ennustamine üsna võimatu tegevus. Kes teab millal GPU teeb lolli otsuse ning muudab mõne pixel shaderi vertex shaderiks muuta tõmmates sellega kiiruse alla. Kui ei ole võimalik üheselt ette ennustada koodi töötamise kiirust siis teeb see korraliku optimeerimise üsna keeruliseks.

Koodi töötamise kiirust ei ole võimalik üheseslt ennustada ka CPU peal või ühelgi vähegi keerukamal arhitektuuril natukene keerukamaid algoritme jooksutades. Sellistel puhkudel tuleb appi eksperimenteerimine ja statistika.
Ho Ho kirjutas:

NV tüüpidelt olen kuulnud et ka nemad võivad vaikselt ühendatud arhitektuuri pooel liikuda kuid seda esialgu puhtalt tarkvaraliselt, esialgu plaane raudvaras asja realiseerida pole. Kompilaator lihtsalt tehakse selline mis suudab shaderid ilusasti vertex ja pixel shaderite vahel ära jagada ning ongi progejatel (väidetavalt)lihtsam progeda nign ühtlasi ka eriotstarbeliste osadega kaart millel koodi täiskiirusel jooksutada.

Hmm, kui mõned lineaarsed teisendused välja arvata, siis seda on minu teada võimatu teha. Üldiselt, siin tasub meeles pidada, et ära usu hundi juttu. Minu (puht isiklikul) arvamusel on tootmistehnoloogia ning kasutatavate programmide mõttes umbes praegu aeg, millal on paras hakata ühildatud arhitektuurile üle minema. ATI otsustas riski võtta ja arhitektuuri kardinaalselt muuta, NVidia ei võtnud ning kohe kindlasti ei lase nüüd oma töötajatel pasundama minna, et konkurendi arhitektuur on tegelikult väga hea. See oleks kehv PR. See muidugi ei tähenda automaatselt, et tegu hea asjaga oleks, aga kui tegu on hea ideega, siis käitutakse nagu tavaliselt kombeks on: nii kaua kuni endal vastavat arhitektuuri ei ole, levitatakse jutte, et tegelikult ei olegi tegu eriti hea asjaga ning siis kui ise sellega valmis saadakse unustatakse see mugavalt ära või mainitakse moka otsast, et tegelikult on hoopis nüüd kõige parem aeg seda tehnoloogiat kasutusele võtta. (sarnane näide oli hiljuti Inteli 64bit desktop)
Kommentaarid: 26 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 26
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
HDTanel
Overclocker
HDTanel

liitunud: 15.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.07.2005 18:24:33 vasta tsitaadiga

Nüüd aint 7800GTX puudu icon_biggrin.gif esmasp veeplokiga saabub icon_razz1.gif

See 24\7 vaatan nüüd kas 2800MHz suudab 24\7 olla icon_smile.gif
http://www.zone.ee/wrc2006/1/Platoon_desk_info.JPG

_________________
Krüpto
Minu Youtube - HDTanel
Minu Instagram - HDTanel


viimati muutis HDTanel 21.07.2005 09:50:13, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 635 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 3 :: 496
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
rlf
Kreisi kasutaja

liitunud: 05.07.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.07.2005 04:29:51 vasta tsitaadiga

Geforce 7800 GT specification out

400 / 1000 MHz with 20 pipes

http://www.theinquirer.net/?article=24777
Kommentaarid: 169 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 156
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Zonerman
HV veteran
Zonerman

liitunud: 03.06.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.07.2005 16:27:15 vasta tsitaadiga

7800U/G71 pildid. Dual slot/ heatpipe cooled with the fan in the middle. (512mb)







viimati muutis Zonerman 21.07.2005 16:49:20, muudetud 2 korda
Kommentaarid: 68 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
HDTanel
Overclocker
HDTanel

liitunud: 15.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.07.2005 16:29:08 vasta tsitaadiga

lõppude lõpuks icon_biggrin.gif korralik suur jahutus icon_razz1.gif
_________________
Krüpto
Minu Youtube - HDTanel
Minu Instagram - HDTanel
Kommentaarid: 635 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 3 :: 496
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
aise
HV Guru
aise

liitunud: 02.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.07.2005 16:29:52 vasta tsitaadiga

mis see on siis 32 piipu ve, või 24 ja kõrgem kell
Kommentaarid: 189 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 172
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Winterwind
One
Winterwind

liitunud: 19.05.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.07.2005 16:29:52 vasta tsitaadiga

sel loomal võib tõesti 800mhz gpu klokk olla icon_lol.gif
kena asi iseenesest aga jah...
Kommentaarid: 1009 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 728
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Riivo
HV Guru
Riivo

liitunud: 23.02.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.07.2005 16:34:11 vasta tsitaadiga

see vent ei pruugi kohese väljavahetamise järgi karjudagi
Kommentaarid: 233 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 221
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Zonerman
HV veteran
Zonerman

liitunud: 03.06.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.07.2005 16:40:29 vasta tsitaadiga

Aise ma arvan, et paljud tahaks teada tema täpseid spetsifikatsioone, aga hetkel pole seda lekkinud. Ise arvan, et tegu 24piibu ja kõrge kellaga. Aga krt seda nvidiat teab, kui keegi seda testida saab varsti, siis saab aimu. Aga vent tõesti on suur ja tähendab vaiksemat häält, heatpipe teeb oma töö.
tsitaat:
800MHz Core Clock we're coming
Kommentaarid: 68 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
PPriit
HV kasutaja

liitunud: 01.06.2003




sõnum 21.07.2005 18:15:07 vasta tsitaadiga

Uute BETA driveritega tekib Nvidial uus option:SLI Antialaising.
Siin sellest väike ülevaade.
Nüüd siis võimalus kasutada 16x SLI AA kahe kaardi korral.

Ehk nagu jutust selgub: kiirust juurde ei tule, aga pildikvaliteet paraneb küll.
Ja SLI'st abi ka mängude puhul, millised seda muidu ei toeta.
Kommentaarid: 9 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 9
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Riivo
HV Guru
Riivo

liitunud: 23.02.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.07.2005 18:21:55 vasta tsitaadiga

nad ahvisid ati pealt selle maha icon_razz1.gif
Kommentaarid: 233 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 221
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
PPriit
HV kasutaja

liitunud: 01.06.2003




sõnum 21.07.2005 18:27:35 vasta tsitaadiga

riivo21 kirjutas:
nad ahvisid ati pealt selle maha icon_razz1.gif


Või pehmemalt öeldes ei jäänud neil muud üle, kui ka see võimalus juurutada. icon_wink.gif
Kommentaarid: 9 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 9
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ZHarp
Kreisi kasutaja

liitunud: 27.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.07.2005 18:44:26 vasta tsitaadiga

Tore, massiivne radikas + suur vent thumbs_up.gif Ammu oleks juba aeg olnud selliseid kasutada, tavaliste ulguvate alumiinium plönn + kõrgetel pööretel vent asemele. Kuradi hea näeb välja ka icon_smile.gif
Kommentaarid: 61 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 56
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 23.07.2005 13:49:00 vasta tsitaadiga

7800GT esimesed testid:
http://www.gdhardware.com/hardware/video_cards/nvidia/7800gt/001.htm


~$400 eest 6800U tapja. Pole paha.

[edit]
G80 võib tulla unified shaderitega, core ~1GHz
http://www.vr-zone.com/?i=2492
tsitaat:

NVIDIA's Chief Architect David Kirk has said in the recent interview that they will do a unified architecture in hardware when it makes sense and when it is possible to make the hardware work faster unified. It will be easier to build in the future, but for the meantime, there's plenty of mileage left in this G70 architecture.

VR-Zone came to know that the future is actually pretty near where NVIDIA G80 design is based on unified shader architecture slated to appear in 2006. ATI has already taken the unified approach for their R500 Xenon within the XBox 360 and has 48 unified pipelines.As we know, in an unified shader architecture, there are no dedicated vertex and pixel shader engines but unified shader engine capable of executing both types of instructions.

G70 already supports Longhorn WGF 1.0 API so most likely G80 will support WGF 2.0 with improved virtualization techniques and new pipeline stages. The likely process technology choice for G80 is 90nm and the architecture is made for high core speed (~1GHz). G80 design is completed and waiting for ATI R580 when the time comes.
Veel veidi unified architecure'st
http://www.bit-tech.net/bits/2005/07/11/nvidia_rsx_interview/4.html
tsitaat:

"It's far harder to design a unified processor - it has to do, by design, twice as much. Another word for 'unified' is 'shared', and another word for 'shared' is 'competing'. It's a challenge to create a chip that does load balancing and performance prediction. It's extremely important, especially in a console architecture, for the performance to be predicable. With all that balancing, it's difficult to make the performance predictable. I've even heard that some developers dislike the unified pipe, and will be handling vertex pipeline calculations on the Xbox 360's triple-core CPU."

"Right now, I think the 7800 is doing pretty well for a discrete architecture?

So what about the future?

"We will do a unified architecture in hardware when it makes sense. When it's possible to make the hardware work faster unified, then of course we will. It will be easier to build in the future, but for the meantime, there's plenty of mileage left in this architecture."
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Raud »  Videokaardid / Monitorid / TV »  G70/71 ehk GF7800/7900/7600 seeria teema mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 9, 10, 11 ... 146, 147, 148  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.