Avaleht
uus teema   vasta Raud »  Kõvad kettad »  Kõvaketta kiirus on masendav... märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
q321
HV kasutaja
q321

liitunud: 09.05.2005




sõnum 15.05.2005 10:33:12 Kõvaketta kiirus on masendav... vasta tsitaadiga

Kõvakettaks on siis Seagate Barracuda ST380011A 80 GB 7200RPM

See töötab, töötab ilusti, kuid on lihtsalt aeglane. Arvuti kiirusest läheb kohutavalt palju alla, mängudes kukub ragistama jne..

Kas kõik need kettad on on sellised?

Mis firmat soovitaksite osta? ise mõtlesin Maxtori poole....
Kommentaarid: 15 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Riivo
HV Guru
Riivo

liitunud: 23.02.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.05.2005 10:44:56 vasta tsitaadiga

proovi mõne diganostika programmiga kiirust

uut ketast soovitaks samsungi (eriti kui sata plaanis osta)
Kommentaarid: 233 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 221
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 15.05.2005 10:55:10 vasta tsitaadiga

Kui kiirest masinast üleüldse on jutt icon_biggrin.gif Ja mis Windowsist on jutt thumbs_up.gif
Jääb mulje mingist "aeglasest masinast" Win98-WinMe-ga millel pole emaplaadi draiverid installitud või millel pole DMA lubatud 8)

On mul õigus icon_rolleyes.gif beer_yum.gif thumbs_up.gif icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
q321
HV kasutaja
q321

liitunud: 09.05.2005




sõnum 15.05.2005 10:59:11 vasta tsitaadiga

Pentium4 3Ghz
512MB ram
WinXPPro

sellest DMAst ei tea halligi icon_biggrin.gif

v äkki tuleb kõvakale mingid driverid muretseda?
Kommentaarid: 15 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bbbb
Kreisi kasutaja
bbbb

liitunud: 23.07.2004




sõnum 15.05.2005 11:01:40 vasta tsitaadiga

Vaata biosist mälu seaded üle. Nendest sõltub ka kõvaketta töö. Muidu peaks Seagate vaikne ketas olema. Ise soovitaks Hitachit.
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
q321
HV kasutaja
q321

liitunud: 09.05.2005




sõnum 15.05.2005 11:03:59 vasta tsitaadiga

mis seaded seal siis olema peaks, et oleks võimalikult optimaalne?
Kommentaarid: 15 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mõttetumees
HV Guru

liitunud: 18.07.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.05.2005 11:09:39 vasta tsitaadiga

Võta device manager lahti ja vaata, kas ketas töötab DMA või PIO modes. Kui PIO, siis muuda ära.
Kas emaplaadile kiibistiku driverid on installeeritud?
Kommentaarid: 659 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 534
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 15.05.2005 11:12:19 vasta tsitaadiga

Seda kas DMA paigas on, saad kontrollida: My computer-Properties-Device manager-IDE/ATAPI controllers, Primary IDE channel (või siis IDE 2-kanal sõltuvalt kus Su ketas asub), properties, Advanced settings ning sealt alt näed, kas ketas on DMA thumbs_up.gif
Võiksid huvi pärast pilgu peale visata küll icon_wink.gif - kui ei ole DMA, siis ürita üles leida miks ei ole - kas puuduvad emaplaadi draiverid vms. Kui aga on DMA, siis võiksid tootja kodukalt diagnostika "alla tirida" ning sellega ketta üle kontrollida mida see räägib.
Ette jõuti beer_yum.gif


viimati muutis tahanteada 15.05.2005 11:14:06, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
biglot
HV kasutaja

liitunud: 16.09.2002




sõnum 15.05.2005 11:15:09 vasta tsitaadiga

Kas sul üleüldse emme draiverid peale on lastud? Mul näiteks seagate 160GB ATA100 on sandra testide järgi nii kiire, et võrdne 15000 pöördega SCSI-ga. (Samal ajal küll 120GB 2MB cachega Seagate on üle poole aeglasem). Aga see mängudes ragistamine jms vaevalt sul küll ketta kiirusega üldse seotud on, pigem on mälu millegi muu all kinni.
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
project
HV Guru
project

liitunud: 18.02.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.05.2005 11:18:19 vasta tsitaadiga

http://www.project.pri.ee/pics/dma.JPG
hmm.. mai leia kuskilt seda advanched itki üles.
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 84
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 15.05.2005 11:25:53 vasta tsitaadiga

See, mis mina kirjutasin, oli Windows-based "järjekord". Igasugu muudel firmadel on tihti need aknad vähe teistmoodi lahendatud. Sellest need väiksed erinevused icon_redface.gif - kuid oluline on üles leida seda aken kus otsitavad andmed kirjas on thumbs_up.gif beer_yum.gif
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
q321
HV kasutaja
q321

liitunud: 09.05.2005




sõnum 15.05.2005 11:47:51 vasta tsitaadiga

DMA värgendus siis... http://www.zone.ee/iqm2/asd.jpg
Kommentaarid: 15 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
8
HV Guru

liitunud: 27.04.2005




sõnum 15.05.2005 11:53:29 vasta tsitaadiga

See on ju 2MB puhvriga ketas!
Sinna taha see kiirus jääbki...
Kommentaarid: 37 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 37
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
raull
HV kasutaja

liitunud: 13.02.2002




sõnum 15.05.2005 12:00:42 vasta tsitaadiga

Ole normaalne oma 2mb jutuga, see küll märgatavalt asja ei muuda.

Pigem tuleks seatool test teha(www.seagate.com).
Seagatel viimasel ajal suhteliselt palju praaki:@.

q321 sul mingid driverid installimata paistsid selles screecshotis.
Kommentaarid: 8 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
q321
HV kasutaja
q321

liitunud: 09.05.2005




sõnum 15.05.2005 12:19:55 vasta tsitaadiga

mis draiverid need olla võiksid?

kiibistik peaks olema installitud, proovisin praegu reinstallida, tegi restardi, ei tea, milles kala on..
Kommentaarid: 15 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 15.05.2005 12:24:47 vasta tsitaadiga

Aga tee nii, nagu eelpool juba soovitati icon_biggrin.gif - las Seagate enda diagnostika kontrollib ketta üle ja kui leiab errorid, saad ju garantiis ümber vahetada 8)
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
q321
HV kasutaja
q321

liitunud: 09.05.2005




sõnum 15.05.2005 12:33:49 vasta tsitaadiga

põhimõtteliselt, ma ei jaga praegu matsu välja, millise ma võtan?

http://www.seagate.com/support/seatools/
Kommentaarid: 15 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Riivo
HV Guru
Riivo

liitunud: 23.02.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.05.2005 12:35:19 vasta tsitaadiga

desktopi ma arvan
Kommentaarid: 233 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 221
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
q321
HV kasutaja
q321

liitunud: 09.05.2005




sõnum 15.05.2005 13:39:50 vasta tsitaadiga

ok, üritan midagi sellega peale hakata... mingi buuditav iso on peal.... :/

-e-

SeaTools Desktop v3.00.07
Copyright (c) 2004 Kroll Ontrack Inc.

5/15/2005 @ 1:27 PM

The following information has been generated by SeaTools Desktop. Use
this information to help you recognize and resolve potential data access
problems.


System Information:
BIOS Date 11/18/04
Conventional Memory size 638 K
Extended Memory size 522164 K
IO Channel type PCI



Drive Information:
SIZE MODEL
--------- ---------------------
80 GB ST380011A


Serial Number = 3JV8QZ76
Int13 Num = 80, PHYS CHS = 16383x16x63.
ParmTable CHS, Rsvd = 9729x255x63

PARTITION CYLINDER SIZE
---------- ------------ ----
# Type Start End MB
PRIMARY
1 NTFS 0 9727 80020


Diagnostic Results:

Seagate DiagATA Quick Test Result: Passed
Recommendation:
The "Quick Test" is adequate for most situations.
Consider running the "Full Test" which
verifies each sector on the drive if you need to run a more
comprehensive diagnostic.



Results from Seagate's DiagATA/SCSI:
-----------------------------------------------------------------

DIAGATA.EXE Version 3.07.40526ML
Copyright (c) 2002 by Seagate Technology, LLC. All rights reserved.

-----------------------------------------------------------------
Timer Resolution: 0.000122
Short Test Begin: 15-May-2005 12:49:00
Cable Test - 0 Errors
Buffer Test - 0 Errors
Identify Data
Model Number: ST380011A
Serial Number: 3JV8QZ76
Firmware Revision: 3.06
Default CHS: 16383-16-63
Current CHS: 16383-16-63
Current Capacity: 16514064 Sectors
Total Capacity: 156301488 Sectors
Conductor Cable Reported
ID Method: Jumper
SMART Enabled
SMART Check: Passed
DST - Passed
PIO/DMA Data Compare
Total Bytes = 8057856
Estimated PIO Transfer Rates
Min: 2.61MB/s Max: 2.69MB/s Avg: 2.64MB/s
Estimated DMA Transfer Rates
Min: 72.15MB/s Max: 120.25MB/s Avg: 90.19MB/s
SMART Check: Passed
Short Test Passed: 15-May-2005 12:49:39
SMART Disabled


-----------------------------------------------------------------
End results from Seagate's DiagATA/SCSI

ATA Full Test Result: Passed



Results from Seagate's DiagATA/SCSI:
-----------------------------------------------------------------

DIAGATA.EXE Version 3.07.40526ML
Copyright (c) 2002 by Seagate Technology, LLC. All rights reserved.

-----------------------------------------------------------------
Timer Resolution: 0.000122
Long Test Begin: 15-May-2005 12:49:40
Cable Test - 0 Errors
Buffer Test - 0 Errors
Identify Data
Model Number: ST380011A
Serial Number: 3JV8QZ76
Firmware Revision: 3.06
Default CHS: 16383-16-63
Current CHS: 16383-16-63
Current Capacity: 16514064 Sectors
Total Capacity: 156301488 Sectors
Conductor Cable Reported
ID Method: Jumper
SMART Enabled
SMART Check: Passed
Full Scan (0 to 156301488) - Passed
Elapsed Time: 36.46 Minutes
Estimated Internal Transfer Rates
Min: 50.34Mb/s Max: 450.39Mb/s Avg: 306.47Mb/s
PIO/DMA Data Compare
Total Bytes = 25096192
Estimated PIO Transfer Rates
Min: 2.69MB/s Max: 2.78MB/s Avg: 2.74MB/s
Estimated DMA Transfer Rates
Min: 73.83MB/s Max: 92.29MB/s Avg: 90.38MB/s
Long Test Passed: 15-May-2005 13:26:19
SMART Disabled


-----------------------------------------------------------------
End results from Seagate's DiagATA/SCSI



File Structure Test Result:

Partition 1 (NTFS (80 GB) ) Result: Failed with critical Errors


NOTE: Any report of possible errors in the file system tests are for
informational purposes only. We suggest you should consider testing with
the official file system diagnostic utilities for your operating system.
Seagate is not able to assist with troubleshooting or reviewing
file system test results.



******************************************


Recommendation:
All selected physical diagnostics passed.

If you are not experiencing data loss and SeaTools reports File
System Structure errors, they may be caused by a lock-up or
failure to shutdown Windows correctly. Many times, these errors
may be repaired through normal system maintenance which
includes using the Windows provided "Defrag" and
"Scandisk / Chkdsk / Error Checking" utilities.

If you are experiencing a hardware error, you should isolate
the cause and replace the failing component. If you are unsure how
to proceed with repairs, contact a computer professional. After
completing any maintenance tasks, run SeaTools again to
verify that all errors have been repaired. If errors continue to
occur, the system may not be stable. Again, contact a computer
professional.




========================================================



Mida iganes....
Kommentaarid: 15 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 15.05.2005 14:39:06 vasta tsitaadiga

Unustasin küsida, et kas ketas on puhas igasugustest viirustest ja Spy-dest. Ka nemad võivad kiirust üsna alla tirida.

Ja järgmine küsimus - mis firma viirusetõrjet kasutad, kui kasutad Kasperskit või Nortonit, siis on päris loomulik, et need tirivad kiirust üksjagu allapoole icon_biggrin.gif

Ning üks visuaalse hinnangu andmise võimalus veel - mine Safe Modesse ja vaata kuidas seal asi liigub, näiteks falide kopeerimine, Defragmentimine vms. tegevus thumbs_up.gif
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
HacaX
HV Guru
HacaX

liitunud: 22.01.2004




sõnum 15.05.2005 15:34:19 vasta tsitaadiga

Küsiks muidu, et kas read cacheimise ette ei anna linnukest sebida? Kui ketas hetkel tõesti ainult kirjutamise puhverdamisega tegeleb siis täiesti usun, et masin käib teoresiimis (lugemise puhverdamine on ikka kordades olulisem kui kirjutamise oma).
_________________
IMO & GPLed
Kommentaarid: 24 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 22
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
q321
HV kasutaja
q321

liitunud: 09.05.2005




sõnum 15.05.2005 16:28:09 vasta tsitaadiga

tahanteada kirjutas:
Unustasin küsida, et kas ketas on puhas igasugustest viirustest ja Spy-dest. Ka nemad võivad kiirust üsna alla tirida.

Ja järgmine küsimus - mis firma viirusetõrjet kasutad, kui kasutad Kasperskit või Nortonit, siis on päris loomulik, et need tirivad kiirust üksjagu allapoole icon_biggrin.gif

Ning üks visuaalse hinnangu andmise võimalus veel - mine Safe Modesse ja vaata kuidas seal asi liigub, näiteks falide kopeerimine, Defragmentimine vms. tegevus thumbs_up.gif


Kasutan Kasperskit, viiruse scan on tehtud ja suht hiljuti ka defragment...


HacaX, kus see read cache on?
Kommentaarid: 15 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 15.05.2005 16:32:23 vasta tsitaadiga

Vaat seesama Kaspersky keribki Sinu ketast kuidas jaksab ning poob arvutit. Ja osad versioonid tõmbavad nii kooma kuidas suudavad icon_eek.gif Nii, et pane midagi head ja nobedat selle asemele ja näed kuidas arvuti vuhab tööd teha icon_biggrin.gif

Vaatasin - mul on siin xp-l aint Write Caching ja sellel on linnuke sees olemas 8)
My Computer-Properties-HDD Properties seal all asub ka write cache 8)


viimati muutis tahanteada 15.05.2005 16:36:57, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
q321
HV kasutaja
q321

liitunud: 09.05.2005




sõnum 15.05.2005 16:36:16 vasta tsitaadiga

näiteks.....?
Kommentaarid: 15 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 15.05.2005 16:41:30 vasta tsitaadiga

Sry - unustasin icon_eek.gif
Ise kasutan viimasel ajal üsna palju Avast-i nimelist viirusetõrjet. Tal on olemas tasuline profiversioon ja tasuta tavakasutaja variant. Ja mis minule tema juures meeldib, on tema automaatne uuendamine -teeb seda mõnikord mitu x päevas.
Vahepeal kasutasin ka TrendMicro viirusetõrjet, kuid Trend-i oma suutis ühe mittevajaliku üsna tüütu spy läbi lasta. Avast veel senini midagi läbi lasknud pole thumbs_up.gif Ja mõlemad neist kuuluvad ka Microsofti poolt tunnustatud viirusetõrje valikusse 8)
-----------------------------------------------------------
Meenus, et olen kohanud ka Kasperski viirusetõrjet mis ei "poonud" arvutit, aga see varinat oli mingi profihoolduskomplekti koosseisus, aint et selle komplekti nimi ei meenu icon_redface.gif


viimati muutis tahanteada 15.05.2005 16:44:59, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
q321
HV kasutaja
q321

liitunud: 09.05.2005




sõnum 15.05.2005 17:14:09 vasta tsitaadiga

seda mõtled jah ? http://www.avast.com/eng/avast_4_home.html

ma polegi sellist viirusetõrjet kuulnud...

-e-

ma arvan, et panen endale Nod32 peale...
Kommentaarid: 15 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
raull
HV kasutaja

liitunud: 13.02.2002




sõnum 15.05.2005 18:03:00 vasta tsitaadiga

Isiklikult arvan, et kõigeparem on kasutada Mcafee või Symanteci(end Norton) enteprise editioneid, neid küll ühekaupa ei müüda.
Kuid kui firmale osta siis suh soodsad ning vägagi head asjad, masina ressursii ka ei pane nad nahka nagu lõpptarbija tooted.
Kommentaarid: 8 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bmwturbo
Kreisi kasutaja
bmwturbo

liitunud: 30.10.2004




sõnum 15.05.2005 18:12:57 vasta tsitaadiga

sry, et võõra teemasse oma muret kurdan aga mul sama jama WD kettaga, et kole aeglane on aga WD lehelt mingit korraliku proget küll scannimiseks ei leidnud. Tahaks kindlaks vea teha, kuna kettal veel tehase garantii 09/09/2005.
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 14
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
biglot
HV kasutaja

liitunud: 16.09.2002




sõnum 15.05.2005 19:03:47 vasta tsitaadiga

Mulle meeldib F-secure...leiab kenasti pahalasi. Aga kui proovisin 350 p2 peale seda panna, selgus, et prose jaksab täpselt seda ringi ajada, üle eriti midagi ei jäänud.... Loomulikult sinu 3G pent peaks sellega rahulikult hakkama saama.
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
q321
HV kasutaja
q321

liitunud: 09.05.2005




sõnum 15.05.2005 21:25:03 vasta tsitaadiga

Kaspersky tõmbasin maha

Ma ei saanud F-secure installida, kuna selle trial installikas ei läinud käima..
AVG trial versiooni ei saanud kah installida, kuna trial versioon on juba siis aegunud, kui ma seda installida tahtsin
Avast tundus väga kahtlane - vb panen veel peale
Nod32... seda võib kah proovida, pidi hea olema

Seega, kasutan praegu täiesti juhuslikult leitud mingit AVG versiooni, mis on free... ei kujuta ette, mis see on..
Kommentaarid: 15 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
q321
HV kasutaja
q321

liitunud: 09.05.2005




sõnum 15.05.2005 21:31:37 vasta tsitaadiga

pole tahtnudki... endal nuppu küll...

(näiteks ostan.. icon_wink.gif)
Kommentaarid: 15 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 15.05.2005 21:34:10 vasta tsitaadiga

AVG on üsna levinud ja kasutatav tõrjeprogramm ja olen ise ka üsna palju kasutanud thumbs_up.gif Küll viimasel ajal eelistan väisematest sel juhul Antivir-i 8)

Võid ju mõlemat prooviks võrrelda - lubavad mõlemad samal ajal teisel programmil ka paralleelselt joosta thumbs_up.gif

Kuid Avast-ile jäävad nad sellega alla, et ei suuda (või ei taha) kõiki faile kontrollida icon_exclaim.gif
Viimane katsetus oli: Antivir kontrollis a 120 000 faili, samas kui Avast kontrollis a 190 000 faili icon_eek.gif
Ja mõlemad raporteerisid, et 100% failidest on kontrollitud icon_wink.gif
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
q321
HV kasutaja
q321

liitunud: 09.05.2005




sõnum 15.05.2005 21:35:36 vasta tsitaadiga

Kas kellelgi on mõnda viirust pakkuda? icon_biggrin.gif Ei leia mitte kuskilt... et testida tõrjet......
Kommentaarid: 15 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
hashi
Kreisi kasutaja

liitunud: 21.06.2004




sõnum 15.05.2005 21:38:55 vasta tsitaadiga

project kirjutas:
http://www.project.pri.ee/pics/dma.JPG

Eee... vaadates toodud pilti tundub, et sul 40-conductor IDE kaabel kasutusel äkki?
Pane 80-conductor kabla. Just idea icon_smile.gif

Seniks...
---
Hashi
Kommentaarid: 32 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 30
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 15.05.2005 21:47:32 vasta tsitaadiga

Tõenäoliselt pead internetis usinalt ringi kolama pahadel linkidel, et "ussviirused ja spy-d" ründaks icon_biggrin.gif
Ja viimane koht kuskohast minu tuttavad "karmi ussi" masinasse said - oli Mängukoobas, õigemini nad linkisid sealt mingite reklaamide kaudu edasi thumbs_up.gif
Ja kas Worm-id ning Spy-d on masinasse pääsenud, näitavad üsna hästi Ad-Aware ning SpyBot thumbs_up.gif

To Hashi: kuskohast võtad, et 40-sooneline kaabel, kui DMA 4 ja DMA6-t näidatakse icon_biggrin.gif Nii, et kõige ehtsam õige 80-sooneline kabla on masinas olemas thumbs_up.gif Tegelt vaatasid valet -teise küsija - linki icon_wink.gif Õige link on ka olemas 8)
40 sooneline kabla annab ATA33 kiiruse aint icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
q321
HV kasutaja
q321

liitunud: 09.05.2005




sõnum 15.05.2005 21:54:22 vasta tsitaadiga

kunagi oli mingi proge - cih - mis 1. tegi formati, 2. kirjutas biosi üle (saastaga) 3. tegi midagi emaplaadiga nii, et selle võis prügimele visata.. icon_biggrin.gif Aga ei leia kuidagi.. väga ei taha leida kah
Kommentaarid: 15 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 15.05.2005 22:15:44 vasta tsitaadiga

tsitaat:

1. tegi formati, 2. kirjutas biosi üle (saastaga) 3. tegi midagi emaplaadiga nii, et selle võis prügimele visata..

Tegelikult formati asemel kirjutati boot sektor üle kuid lõpptulemus on enam-vähem sama
2 ja 3 on üks ja sama asi. Osadel mobodel kirjutas biosi üle ning kui ise uuesti ei flashinud või uut ei ostnud siis võisid uue mobo järgi poodi minna
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 15.05.2005 22:51:16 vasta tsitaadiga

Tekkis veel paar uudishimulikku küsimust icon_biggrin.gif
1. kas ATA100 kaabel on korralik ja ka õiget pidi masinas, et sinine pistik läheb emaplaadile
2. Kas Seagate omas ostmisel juba "tehase formaati" või oli formaatimata. Kui oli formaatimata, siis kas formaaditi: a) Seagate enda formaatijaga, b) Windowsi formaatijaga või 3-s ja kõige jamam verioon: arvutimüüja üldse ei formaatinud ketast ja tegi kettale virtuaalse koopia Recover-plaadi abil icon_question.gif Kui on viimane versioon, siis - minu sügav kaastunne - formaatimata kettad vihkavad neid virtuaalkettaid tihti kuidas suudavad 8)
Samuti saab tegu olla variandiga, et ketas millest virtuaalkoopia (kloon) tehti polnud mitte Seagete oma vaid mõne teise firma ketas, ka siis saab konflikte esineda.

Need on sellised õhtused "uitmõtted", kuid samas põhjused miks ma oma tuttavatel tavaliselt Recover-versioonid maha kustutan ning 0-st alates kõik uuesti installin thumbs_up.gif
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
q321
HV kasutaja
q321

liitunud: 09.05.2005




sõnum 15.05.2005 23:07:20 vasta tsitaadiga

ma ei kujuta ette, minu ketas oli vist formatimata, windowsi installides tegin formati kah.... mul tuli ketas koos kastiga... ei tea, mis tehti ennem sellega

ja mul on IDE kaabliga see kõvaketas...


vms icon_wink.gif
Kommentaarid: 15 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
hashi
Kreisi kasutaja

liitunud: 21.06.2004




sõnum 16.05.2005 12:04:06 vasta tsitaadiga

tahanteada kirjutas:
To Hashi: kuskohast võtad, et 40-sooneline kaabel, kui DMA 4 ja DMA6-t näidatakse icon_biggrin.gif Nii, et kõige ehtsam õige 80-sooneline kabla on masinas olemas thumbs_up.gif Tegelt vaatasid valet -teise küsija - linki icon_wink.gif Õige link on ka olemas 8) 40 sooneline kabla annab ATA33 kiiruse aint icon_biggrin.gif

Sorry, minu viga - vaatasin ilma prillita ja jõmpsikate seatud 1280x1024 resol, kusjuures IE-l optionides veel auto-image-resize peal icon_wink.gif
Leidsin ka "õige lingi" - sääl tõepoolest UDMA5. No more stupid questions icon_smile.gif

Seniks...
---
Hashi
Kommentaarid: 32 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 30
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
raull
HV kasutaja

liitunud: 13.02.2002




sõnum 17.05.2005 13:20:51 vasta tsitaadiga

Tahanteada palun seleta mulle kui sügavalt lollile inimesele, kes igapäev mitmeid arvuteid remondib, et mis probleemid tulevad esile hdd kloonimisel?
Üldiselt keegi ei viitsi neid windowse installeerida, kui aus olla ning siiani ei ole kuskilt näha kuulda olnud, et kloonimisega probleeme oleks, kui kasutada täpselt sellele konfile varem installeeritu klooni(hdd ja mälumaht ja cpu võivad erinevad olla).
Kloonimiseks vähemalt mina kasutan Nortoni ghosti ning ma usun, et ei ole mitte ainuke.
Kommentaarid: 8 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 17.05.2005 14:53:03 vasta tsitaadiga

OT: To raull: Aga kas suudad mulle garanteerida, et kloonimise ajal on mõlemad kõvakettad pärit täpselt ühest ja samast partiist ja et partiis olevad HDD-d on toodetud täpselt ühesugustest (samast tooteseeriast) pärit detailidest icon_wink.gif Kui sellele vastata oskad, oskad ka vastata enda esitatud küsimusele thumbs_up.gif

Minul on küll nii palju aega, et oma tuttavate masinatest kloonid välja vistata ja uus normaalne install teha alates HDD formaatimisest HDD tootja enda formaatijaga icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
hashi
Kreisi kasutaja

liitunud: 21.06.2004




sõnum 19.05.2005 12:02:42 vasta tsitaadiga

tahanteada kirjutas:
Aga kas suudad mulle garanteerida, et kloonimise ajal on mõlemad kõvakettad pärit täpselt ühest ja samast partiist ja et partiis olevad HDD-d on toodetud täpselt ühesugustest (samast tooteseeriast) pärit detailidest. Kui sellele vastata oskad, oskad ka vastata enda esitatud küsimusele[kärtz...]

Hmmm... minu väheste kloonimis-kogemuste põhjal oskab Ghost küll kenasti suvalise HDD geomeetria ja füüsiliste parameetritega hakkama saada. Olen mitu korda väikese "täis-söönud" HDD pealt kogu süsteemi uuele ja suuremale üle klooninud. Ei mina ole nende marke/mudeleid vahtinud ja selles osas pole probleeme esinenud.

Teine lugu on aga siis, kui ka masin ise uueneb(ema-plate, prose jne). Siis ei kipu süsteem pahatihti chipsetiga hakkama saama ja arukam on "clean install teha". Ja-noh - eks seda kloonimist kasutatakse tavatingimustes ikka suht harva ning enamikus tehakse partitsioon ja failisüsteem süsteemi installeerimise käigus.

Muidugi on lihtsam/ökonoomsem sarnaste partiide ja mass-tootmise puhul kloonimise abil süsteem arvutisse paigaldada, kui hakata iga masinat "käsipidi" näppima.

EDIT:
Tegin eila kloonimise "loomkatse" icon_wink.gif

Algne süsteem: P4 2,4GHz, 512MB DDR, i845E chipset, WD800JB-00CRA1 HDD, NTFS(XP Pro), Flopi-Ghost 2002
Poole tunniga kantis süsteemi Seagate Barracuda IV ST340016A kõvakettale, millel oli eelnevalt all FAT32(Win98SE)
Pistsin tehtud klooni samasse masinasse ja kõik töötas laitmatult nagu midagi poleks toimunud.

Uus süsteem: P4 2,4GHz, 512MB DDR, i865PE chipset, kettaks sai juba nimetet Seagate.
Käima pannes "astus XP mõlema jalaga ämbrisse" nagu oligi oodata. Pääle nö "musta ekraani" laadimist toimus restart ja seda jätkuvalt. Tegin XP-le "repair" ja võttis pildi ette, kuid enamus programme ei töötanud ja ka võrk oli maas. Söötsin emaplaadi draiverite CD-lt kõik vähegi vajaliku ette, kuid erilist abi sellest polnud. Proovisin paar korda veel XP-d "ehmatada", kuid loobusin, sest uni tuli silma - kell sai juba 02:00 icon_wink.gif

Siit järeldus - kloonimine toimib laitmatult VAID samas masinas või ligilähedaselt samade põhi-parameetritega süsteemi puhul. Kloonitavate kõvaketaste erinevus ja eelneva failisüsteemi olemasolu kloonil pole määrava tähtsusega.

Arvatavasti oleks kloonitud kettaga, kuid i845D chipsetiga masin samuti probleemi-vabalt tööle hakanud, kuid ei viitsinud rohkem katseid korraldada.

Seniks...
---
Hashi
P.S. Rasvaselt on toodud erinevused katsealuste objektide parameetrites
Kommentaarid: 32 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 30
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Raud »  Kõvad kettad »  Kõvaketta kiirus on masendav...
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.