|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
q321
HV kasutaja

liitunud: 09.05.2005
|
15.05.2005 10:33:12
Kõvaketta kiirus on masendav... |
|
|
Kõvakettaks on siis Seagate Barracuda ST380011A 80 GB 7200RPM
See töötab, töötab ilusti, kuid on lihtsalt aeglane. Arvuti kiirusest läheb kohutavalt palju alla, mängudes kukub ragistama jne..
Kas kõik need kettad on on sellised?
Mis firmat soovitaksite osta? ise mõtlesin Maxtori poole....
|
|
| Kommentaarid: 15 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
15 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Riivo
HV Guru

liitunud: 23.02.2004
|
15.05.2005 10:44:56
|
|
|
proovi mõne diganostika programmiga kiirust
uut ketast soovitaks samsungi (eriti kui sata plaanis osta)
|
|
| Kommentaarid: 233 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
221 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
15.05.2005 10:55:10
|
|
|
Kui kiirest masinast üleüldse on jutt Ja mis Windowsist on jutt
Jääb mulje mingist "aeglasest masinast" Win98-WinMe-ga millel pole emaplaadi draiverid installitud või millel pole DMA lubatud 8)
On mul õigus
|
|
| Kommentaarid: 284 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
11 :: |
211 |
|
| tagasi üles |
|
 |
q321
HV kasutaja

liitunud: 09.05.2005
|
15.05.2005 10:59:11
|
|
|
Pentium4 3Ghz
512MB ram
WinXPPro
sellest DMAst ei tea halligi
v äkki tuleb kõvakale mingid driverid muretseda?
|
|
| Kommentaarid: 15 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
15 |
|
| tagasi üles |
|
 |
bbbb
Kreisi kasutaja

liitunud: 23.07.2004
|
15.05.2005 11:01:40
|
|
|
| Vaata biosist mälu seaded üle. Nendest sõltub ka kõvaketta töö. Muidu peaks Seagate vaikne ketas olema. Ise soovitaks Hitachit.
|
|
| Kommentaarid: 2 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
2 |
|
| tagasi üles |
|
 |
q321
HV kasutaja

liitunud: 09.05.2005
|
15.05.2005 11:03:59
|
|
|
| mis seaded seal siis olema peaks, et oleks võimalikult optimaalne?
|
|
| Kommentaarid: 15 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
15 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Mõttetumees
HV Guru
liitunud: 18.07.2003
|
15.05.2005 11:09:39
|
|
|
Võta device manager lahti ja vaata, kas ketas töötab DMA või PIO modes. Kui PIO, siis muuda ära.
Kas emaplaadile kiibistiku driverid on installeeritud?
|
|
| Kommentaarid: 659 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
534 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
15.05.2005 11:12:19
|
|
|
Seda kas DMA paigas on, saad kontrollida: My computer-Properties-Device manager-IDE/ATAPI controllers, Primary IDE channel (või siis IDE 2-kanal sõltuvalt kus Su ketas asub), properties, Advanced settings ning sealt alt näed, kas ketas on DMA
Võiksid huvi pärast pilgu peale visata küll - kui ei ole DMA, siis ürita üles leida miks ei ole - kas puuduvad emaplaadi draiverid vms. Kui aga on DMA, siis võiksid tootja kodukalt diagnostika "alla tirida" ning sellega ketta üle kontrollida mida see räägib.
Ette jõuti
viimati muutis tahanteada 15.05.2005 11:14:06, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 284 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
11 :: |
211 |
|
| tagasi üles |
|
 |
biglot
HV kasutaja
liitunud: 16.09.2002
|
15.05.2005 11:15:09
|
|
|
| Kas sul üleüldse emme draiverid peale on lastud? Mul näiteks seagate 160GB ATA100 on sandra testide järgi nii kiire, et võrdne 15000 pöördega SCSI-ga. (Samal ajal küll 120GB 2MB cachega Seagate on üle poole aeglasem). Aga see mängudes ragistamine jms vaevalt sul küll ketta kiirusega üldse seotud on, pigem on mälu millegi muu all kinni.
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
project
HV Guru

liitunud: 18.02.2004
|
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
84 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
15.05.2005 11:25:53
|
|
|
See, mis mina kirjutasin, oli Windows-based "järjekord". Igasugu muudel firmadel on tihti need aknad vähe teistmoodi lahendatud. Sellest need väiksed erinevused - kuid oluline on üles leida seda aken kus otsitavad andmed kirjas on
|
|
| Kommentaarid: 284 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
11 :: |
211 |
|
| tagasi üles |
|
 |
q321
HV kasutaja

liitunud: 09.05.2005
|
|
| Kommentaarid: 15 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
15 |
|
| tagasi üles |
|
 |
8
HV Guru
liitunud: 27.04.2005
|
15.05.2005 11:53:29
|
|
|
See on ju 2MB puhvriga ketas!
Sinna taha see kiirus jääbki...
|
|
| Kommentaarid: 37 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
37 |
|
| tagasi üles |
|
 |
raull
HV kasutaja
liitunud: 13.02.2002
|
15.05.2005 12:00:42
|
|
|
Ole normaalne oma 2mb jutuga, see küll märgatavalt asja ei muuda.
Pigem tuleks seatool test teha(www.seagate.com).
Seagatel viimasel ajal suhteliselt palju praaki:@.
q321 sul mingid driverid installimata paistsid selles screecshotis.
|
|
| Kommentaarid: 8 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
8 |
|
| tagasi üles |
|
 |
q321
HV kasutaja

liitunud: 09.05.2005
|
15.05.2005 12:19:55
|
|
|
mis draiverid need olla võiksid?
kiibistik peaks olema installitud, proovisin praegu reinstallida, tegi restardi, ei tea, milles kala on..
|
|
| Kommentaarid: 15 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
15 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
15.05.2005 12:24:47
|
|
|
Aga tee nii, nagu eelpool juba soovitati - las Seagate enda diagnostika kontrollib ketta üle ja kui leiab errorid, saad ju garantiis ümber vahetada 8)
|
|
| Kommentaarid: 284 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
11 :: |
211 |
|
| tagasi üles |
|
 |
q321
HV kasutaja

liitunud: 09.05.2005
|
|
| Kommentaarid: 15 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
15 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Riivo
HV Guru

liitunud: 23.02.2004
|
15.05.2005 12:35:19
|
|
|
| desktopi ma arvan
|
|
| Kommentaarid: 233 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
221 |
|
| tagasi üles |
|
 |
q321
HV kasutaja

liitunud: 09.05.2005
|
15.05.2005 13:39:50
|
|
|
ok, üritan midagi sellega peale hakata... mingi buuditav iso on peal.... :/
-e-
SeaTools Desktop v3.00.07
Copyright (c) 2004 Kroll Ontrack Inc.
5/15/2005 @ 1:27 PM
The following information has been generated by SeaTools Desktop. Use
this information to help you recognize and resolve potential data access
problems.
System Information:
BIOS Date 11/18/04
Conventional Memory size 638 K
Extended Memory size 522164 K
IO Channel type PCI
Drive Information:
SIZE MODEL
--------- ---------------------
80 GB ST380011A
Serial Number = 3JV8QZ76
Int13 Num = 80, PHYS CHS = 16383x16x63.
ParmTable CHS, Rsvd = 9729x255x63
PARTITION CYLINDER SIZE
---------- ------------ ----
# Type Start End MB
PRIMARY
1 NTFS 0 9727 80020
Diagnostic Results:
Seagate DiagATA Quick Test Result: Passed
Recommendation:
The "Quick Test" is adequate for most situations.
Consider running the "Full Test" which
verifies each sector on the drive if you need to run a more
comprehensive diagnostic.
Results from Seagate's DiagATA/SCSI:
-----------------------------------------------------------------
DIAGATA.EXE Version 3.07.40526ML
Copyright (c) 2002 by Seagate Technology, LLC. All rights reserved.
-----------------------------------------------------------------
Timer Resolution: 0.000122
Short Test Begin: 15-May-2005 12:49:00
Cable Test - 0 Errors
Buffer Test - 0 Errors
Identify Data
Model Number: ST380011A
Serial Number: 3JV8QZ76
Firmware Revision: 3.06
Default CHS: 16383-16-63
Current CHS: 16383-16-63
Current Capacity: 16514064 Sectors
Total Capacity: 156301488 Sectors
Conductor Cable Reported
ID Method: Jumper
SMART Enabled
SMART Check: Passed
DST - Passed
PIO/DMA Data Compare
Total Bytes = 8057856
Estimated PIO Transfer Rates
Min: 2.61MB/s Max: 2.69MB/s Avg: 2.64MB/s
Estimated DMA Transfer Rates
Min: 72.15MB/s Max: 120.25MB/s Avg: 90.19MB/s
SMART Check: Passed
Short Test Passed: 15-May-2005 12:49:39
SMART Disabled
-----------------------------------------------------------------
End results from Seagate's DiagATA/SCSI
ATA Full Test Result: Passed
Results from Seagate's DiagATA/SCSI:
-----------------------------------------------------------------
DIAGATA.EXE Version 3.07.40526ML
Copyright (c) 2002 by Seagate Technology, LLC. All rights reserved.
-----------------------------------------------------------------
Timer Resolution: 0.000122
Long Test Begin: 15-May-2005 12:49:40
Cable Test - 0 Errors
Buffer Test - 0 Errors
Identify Data
Model Number: ST380011A
Serial Number: 3JV8QZ76
Firmware Revision: 3.06
Default CHS: 16383-16-63
Current CHS: 16383-16-63
Current Capacity: 16514064 Sectors
Total Capacity: 156301488 Sectors
Conductor Cable Reported
ID Method: Jumper
SMART Enabled
SMART Check: Passed
Full Scan (0 to 156301488) - Passed
Elapsed Time: 36.46 Minutes
Estimated Internal Transfer Rates
Min: 50.34Mb/s Max: 450.39Mb/s Avg: 306.47Mb/s
PIO/DMA Data Compare
Total Bytes = 25096192
Estimated PIO Transfer Rates
Min: 2.69MB/s Max: 2.78MB/s Avg: 2.74MB/s
Estimated DMA Transfer Rates
Min: 73.83MB/s Max: 92.29MB/s Avg: 90.38MB/s
Long Test Passed: 15-May-2005 13:26:19
SMART Disabled
-----------------------------------------------------------------
End results from Seagate's DiagATA/SCSI
File Structure Test Result:
Partition 1 (NTFS (80 GB) ) Result: Failed with critical Errors
NOTE: Any report of possible errors in the file system tests are for
informational purposes only. We suggest you should consider testing with
the official file system diagnostic utilities for your operating system.
Seagate is not able to assist with troubleshooting or reviewing
file system test results.
******************************************
Recommendation:
All selected physical diagnostics passed.
If you are not experiencing data loss and SeaTools reports File
System Structure errors, they may be caused by a lock-up or
failure to shutdown Windows correctly. Many times, these errors
may be repaired through normal system maintenance which
includes using the Windows provided "Defrag" and
"Scandisk / Chkdsk / Error Checking" utilities.
If you are experiencing a hardware error, you should isolate
the cause and replace the failing component. If you are unsure how
to proceed with repairs, contact a computer professional. After
completing any maintenance tasks, run SeaTools again to
verify that all errors have been repaired. If errors continue to
occur, the system may not be stable. Again, contact a computer
professional.
========================================================
Mida iganes....
|
|
| Kommentaarid: 15 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
15 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
15.05.2005 14:39:06
|
|
|
Unustasin küsida, et kas ketas on puhas igasugustest viirustest ja Spy-dest. Ka nemad võivad kiirust üsna alla tirida.
Ja järgmine küsimus - mis firma viirusetõrjet kasutad, kui kasutad Kasperskit või Nortonit, siis on päris loomulik, et need tirivad kiirust üksjagu allapoole
Ning üks visuaalse hinnangu andmise võimalus veel - mine Safe Modesse ja vaata kuidas seal asi liigub, näiteks falide kopeerimine, Defragmentimine vms. tegevus
|
|
| Kommentaarid: 284 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
11 :: |
211 |
|
| tagasi üles |
|
 |
HacaX
HV Guru

liitunud: 22.01.2004
|
15.05.2005 15:34:19
|
|
|
Küsiks muidu, et kas read cacheimise ette ei anna linnukest sebida? Kui ketas hetkel tõesti ainult kirjutamise puhverdamisega tegeleb siis täiesti usun, et masin käib teoresiimis (lugemise puhverdamine on ikka kordades olulisem kui kirjutamise oma).
_________________ IMO & GPLed |
|
| Kommentaarid: 24 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
22 |
|
| tagasi üles |
|
 |
q321
HV kasutaja

liitunud: 09.05.2005
|
15.05.2005 16:28:09
|
|
|
| tahanteada kirjutas: |
Unustasin küsida, et kas ketas on puhas igasugustest viirustest ja Spy-dest. Ka nemad võivad kiirust üsna alla tirida.
Ja järgmine küsimus - mis firma viirusetõrjet kasutad, kui kasutad Kasperskit või Nortonit, siis on päris loomulik, et need tirivad kiirust üksjagu allapoole
Ning üks visuaalse hinnangu andmise võimalus veel - mine Safe Modesse ja vaata kuidas seal asi liigub, näiteks falide kopeerimine, Defragmentimine vms. tegevus  |
Kasutan Kasperskit, viiruse scan on tehtud ja suht hiljuti ka defragment...
HacaX, kus see read cache on?
|
|
| Kommentaarid: 15 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
15 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
15.05.2005 16:32:23
|
|
|
Vaat seesama Kaspersky keribki Sinu ketast kuidas jaksab ning poob arvutit. Ja osad versioonid tõmbavad nii kooma kuidas suudavad Nii, et pane midagi head ja nobedat selle asemele ja näed kuidas arvuti vuhab tööd teha
Vaatasin - mul on siin xp-l aint Write Caching ja sellel on linnuke sees olemas 8)
My Computer-Properties-HDD Properties seal all asub ka write cache 8)
viimati muutis tahanteada 15.05.2005 16:36:57, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 284 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
11 :: |
211 |
|
| tagasi üles |
|
 |
q321
HV kasutaja

liitunud: 09.05.2005
|
15.05.2005 16:36:16
|
|
|
| näiteks.....?
|
|
| Kommentaarid: 15 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
15 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
15.05.2005 16:41:30
|
|
|
Sry - unustasin
Ise kasutan viimasel ajal üsna palju Avast-i nimelist viirusetõrjet. Tal on olemas tasuline profiversioon ja tasuta tavakasutaja variant. Ja mis minule tema juures meeldib, on tema automaatne uuendamine -teeb seda mõnikord mitu x päevas.
Vahepeal kasutasin ka TrendMicro viirusetõrjet, kuid Trend-i oma suutis ühe mittevajaliku üsna tüütu spy läbi lasta. Avast veel senini midagi läbi lasknud pole Ja mõlemad neist kuuluvad ka Microsofti poolt tunnustatud viirusetõrje valikusse 8)
-----------------------------------------------------------
Meenus, et olen kohanud ka Kasperski viirusetõrjet mis ei "poonud" arvutit, aga see varinat oli mingi profihoolduskomplekti koosseisus, aint et selle komplekti nimi ei meenu
viimati muutis tahanteada 15.05.2005 16:44:59, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 284 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
11 :: |
211 |
|
| tagasi üles |
|
 |
q321
HV kasutaja

liitunud: 09.05.2005
|
|
| Kommentaarid: 15 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
15 |
|
| tagasi üles |
|
 |
raull
HV kasutaja
liitunud: 13.02.2002
|
15.05.2005 18:03:00
|
|
|
Isiklikult arvan, et kõigeparem on kasutada Mcafee või Symanteci(end Norton) enteprise editioneid, neid küll ühekaupa ei müüda.
Kuid kui firmale osta siis suh soodsad ning vägagi head asjad, masina ressursii ka ei pane nad nahka nagu lõpptarbija tooted.
|
|
| Kommentaarid: 8 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
8 |
|
| tagasi üles |
|
 |
bmwturbo
Kreisi kasutaja

liitunud: 30.10.2004
|
15.05.2005 18:12:57
|
|
|
| sry, et võõra teemasse oma muret kurdan aga mul sama jama WD kettaga, et kole aeglane on aga WD lehelt mingit korraliku proget küll scannimiseks ei leidnud. Tahaks kindlaks vea teha, kuna kettal veel tehase garantii 09/09/2005.
|
|
| Kommentaarid: 14 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
14 |
|
| tagasi üles |
|
 |
biglot
HV kasutaja
liitunud: 16.09.2002
|
15.05.2005 19:03:47
|
|
|
| Mulle meeldib F-secure...leiab kenasti pahalasi. Aga kui proovisin 350 p2 peale seda panna, selgus, et prose jaksab täpselt seda ringi ajada, üle eriti midagi ei jäänud.... Loomulikult sinu 3G pent peaks sellega rahulikult hakkama saama.
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
q321
HV kasutaja

liitunud: 09.05.2005
|
15.05.2005 21:25:03
|
|
|
Kaspersky tõmbasin maha
Ma ei saanud F-secure installida, kuna selle trial installikas ei läinud käima..
AVG trial versiooni ei saanud kah installida, kuna trial versioon on juba siis aegunud, kui ma seda installida tahtsin
Avast tundus väga kahtlane - vb panen veel peale
Nod32... seda võib kah proovida, pidi hea olema
Seega, kasutan praegu täiesti juhuslikult leitud mingit AVG versiooni, mis on free... ei kujuta ette, mis see on..
|
|
| Kommentaarid: 15 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
15 |
|
| tagasi üles |
|
 |
q321
HV kasutaja

liitunud: 09.05.2005
|
15.05.2005 21:31:37
|
|
|
pole tahtnudki... endal nuppu küll...
(näiteks ostan.. )
|
|
| Kommentaarid: 15 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
15 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
15.05.2005 21:34:10
|
|
|
AVG on üsna levinud ja kasutatav tõrjeprogramm ja olen ise ka üsna palju kasutanud Küll viimasel ajal eelistan väisematest sel juhul Antivir-i 8)
Võid ju mõlemat prooviks võrrelda - lubavad mõlemad samal ajal teisel programmil ka paralleelselt joosta
Kuid Avast-ile jäävad nad sellega alla, et ei suuda (või ei taha) kõiki faile kontrollida
Viimane katsetus oli: Antivir kontrollis a 120 000 faili, samas kui Avast kontrollis a 190 000 faili
Ja mõlemad raporteerisid, et 100% failidest on kontrollitud
|
|
| Kommentaarid: 284 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
11 :: |
211 |
|
| tagasi üles |
|
 |
q321
HV kasutaja

liitunud: 09.05.2005
|
15.05.2005 21:35:36
|
|
|
Kas kellelgi on mõnda viirust pakkuda? Ei leia mitte kuskilt... et testida tõrjet......
|
|
| Kommentaarid: 15 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
15 |
|
| tagasi üles |
|
 |
hashi
Kreisi kasutaja
liitunud: 21.06.2004
|
15.05.2005 21:38:55
|
|
|
Eee... vaadates toodud pilti tundub, et sul 40-conductor IDE kaabel kasutusel äkki?
Pane 80-conductor kabla. Just idea
Seniks...
---
Hashi
|
|
| Kommentaarid: 32 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
30 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
15.05.2005 21:47:32
|
|
|
Tõenäoliselt pead internetis usinalt ringi kolama pahadel linkidel, et "ussviirused ja spy-d" ründaks
Ja viimane koht kuskohast minu tuttavad "karmi ussi" masinasse said - oli Mängukoobas, õigemini nad linkisid sealt mingite reklaamide kaudu edasi
Ja kas Worm-id ning Spy-d on masinasse pääsenud, näitavad üsna hästi Ad-Aware ning SpyBot
To Hashi: kuskohast võtad, et 40-sooneline kaabel, kui DMA 4 ja DMA6-t näidatakse Nii, et kõige ehtsam õige 80-sooneline kabla on masinas olemas Tegelt vaatasid valet -teise küsija - linki Õige link on ka olemas 8)
40 sooneline kabla annab ATA33 kiiruse aint
|
|
| Kommentaarid: 284 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
11 :: |
211 |
|
| tagasi üles |
|
 |
q321
HV kasutaja

liitunud: 09.05.2005
|
15.05.2005 21:54:22
|
|
|
kunagi oli mingi proge - cih - mis 1. tegi formati, 2. kirjutas biosi üle (saastaga) 3. tegi midagi emaplaadiga nii, et selle võis prügimele visata.. Aga ei leia kuidagi.. väga ei taha leida kah
|
|
| Kommentaarid: 15 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
15 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ho Ho
HV Guru

liitunud: 16.02.2002
|
15.05.2005 22:15:44
|
|
|
| tsitaat: |
1. tegi formati, 2. kirjutas biosi üle (saastaga) 3. tegi midagi emaplaadiga nii, et selle võis prügimele visata..
|
Tegelikult formati asemel kirjutati boot sektor üle kuid lõpptulemus on enam-vähem sama
2 ja 3 on üks ja sama asi. Osadel mobodel kirjutas biosi üle ning kui ise uuesti ei flashinud või uut ei ostnud siis võisid uue mobo järgi poodi minna
|
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
87 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
15.05.2005 22:51:16
|
|
|
Tekkis veel paar uudishimulikku küsimust
1. kas ATA100 kaabel on korralik ja ka õiget pidi masinas, et sinine pistik läheb emaplaadile
2. Kas Seagate omas ostmisel juba "tehase formaati" või oli formaatimata. Kui oli formaatimata, siis kas formaaditi: a) Seagate enda formaatijaga, b) Windowsi formaatijaga või 3-s ja kõige jamam verioon: arvutimüüja üldse ei formaatinud ketast ja tegi kettale virtuaalse koopia Recover-plaadi abil Kui on viimane versioon, siis - minu sügav kaastunne - formaatimata kettad vihkavad neid virtuaalkettaid tihti kuidas suudavad 8)
Samuti saab tegu olla variandiga, et ketas millest virtuaalkoopia (kloon) tehti polnud mitte Seagete oma vaid mõne teise firma ketas, ka siis saab konflikte esineda.
Need on sellised õhtused "uitmõtted", kuid samas põhjused miks ma oma tuttavatel tavaliselt Recover-versioonid maha kustutan ning 0-st alates kõik uuesti installin
|
|
| Kommentaarid: 284 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
11 :: |
211 |
|
| tagasi üles |
|
 |
q321
HV kasutaja

liitunud: 09.05.2005
|
15.05.2005 23:07:20
|
|
|
ma ei kujuta ette, minu ketas oli vist formatimata, windowsi installides tegin formati kah.... mul tuli ketas koos kastiga... ei tea, mis tehti ennem sellega
ja mul on IDE kaabliga see kõvaketas...
vms
|
|
| Kommentaarid: 15 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
15 |
|
| tagasi üles |
|
 |
hashi
Kreisi kasutaja
liitunud: 21.06.2004
|
16.05.2005 12:04:06
|
|
|
| tahanteada kirjutas: |
To Hashi: kuskohast võtad, et 40-sooneline kaabel, kui DMA 4 ja DMA6-t näidatakse Nii, et kõige ehtsam õige 80-sooneline kabla on masinas olemas Tegelt vaatasid valet -teise küsija - linki Õige link on ka olemas 8) 40 sooneline kabla annab ATA33 kiiruse aint  |
Sorry, minu viga - vaatasin ilma prillita ja jõmpsikate seatud 1280x1024 resol, kusjuures IE-l optionides veel auto-image-resize peal
Leidsin ka "õige lingi" - sääl tõepoolest UDMA5. No more stupid questions
Seniks...
---
Hashi
|
|
| Kommentaarid: 32 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
30 |
|
| tagasi üles |
|
 |
raull
HV kasutaja
liitunud: 13.02.2002
|
17.05.2005 13:20:51
|
|
|
Tahanteada palun seleta mulle kui sügavalt lollile inimesele, kes igapäev mitmeid arvuteid remondib, et mis probleemid tulevad esile hdd kloonimisel?
Üldiselt keegi ei viitsi neid windowse installeerida, kui aus olla ning siiani ei ole kuskilt näha kuulda olnud, et kloonimisega probleeme oleks, kui kasutada täpselt sellele konfile varem installeeritu klooni(hdd ja mälumaht ja cpu võivad erinevad olla).
Kloonimiseks vähemalt mina kasutan Nortoni ghosti ning ma usun, et ei ole mitte ainuke.
|
|
| Kommentaarid: 8 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
8 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
17.05.2005 14:53:03
|
|
|
OT: To raull: Aga kas suudad mulle garanteerida, et kloonimise ajal on mõlemad kõvakettad pärit täpselt ühest ja samast partiist ja et partiis olevad HDD-d on toodetud täpselt ühesugustest (samast tooteseeriast) pärit detailidest Kui sellele vastata oskad, oskad ka vastata enda esitatud küsimusele
Minul on küll nii palju aega, et oma tuttavate masinatest kloonid välja vistata ja uus normaalne install teha alates HDD formaatimisest HDD tootja enda formaatijaga
|
|
| Kommentaarid: 284 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
11 :: |
211 |
|
| tagasi üles |
|
 |
hashi
Kreisi kasutaja
liitunud: 21.06.2004
|
19.05.2005 12:02:42
|
|
|
| tahanteada kirjutas: |
| Aga kas suudad mulle garanteerida, et kloonimise ajal on mõlemad kõvakettad pärit täpselt ühest ja samast partiist ja et partiis olevad HDD-d on toodetud täpselt ühesugustest (samast tooteseeriast) pärit detailidest. Kui sellele vastata oskad, oskad ka vastata enda esitatud küsimusele[kärtz...] |
Hmmm... minu väheste kloonimis-kogemuste põhjal oskab Ghost küll kenasti suvalise HDD geomeetria ja füüsiliste parameetritega hakkama saada. Olen mitu korda väikese "täis-söönud" HDD pealt kogu süsteemi uuele ja suuremale üle klooninud. Ei mina ole nende marke/mudeleid vahtinud ja selles osas pole probleeme esinenud.
Teine lugu on aga siis, kui ka masin ise uueneb(ema-plate, prose jne). Siis ei kipu süsteem pahatihti chipsetiga hakkama saama ja arukam on "clean install teha". Ja-noh - eks seda kloonimist kasutatakse tavatingimustes ikka suht harva ning enamikus tehakse partitsioon ja failisüsteem süsteemi installeerimise käigus.
Muidugi on lihtsam/ökonoomsem sarnaste partiide ja mass-tootmise puhul kloonimise abil süsteem arvutisse paigaldada, kui hakata iga masinat "käsipidi" näppima.
EDIT:
Tegin eila kloonimise "loomkatse"
Algne süsteem: P4 2,4GHz, 512MB DDR, i845E chipset, WD800JB-00CRA1 HDD, NTFS(XP Pro), Flopi-Ghost 2002
Poole tunniga kantis süsteemi Seagate Barracuda IV ST340016A kõvakettale, millel oli eelnevalt all FAT32(Win98SE)
Pistsin tehtud klooni samasse masinasse ja kõik töötas laitmatult nagu midagi poleks toimunud.
Uus süsteem: P4 2,4GHz, 512MB DDR, i865PE chipset, kettaks sai juba nimetet Seagate.
Käima pannes "astus XP mõlema jalaga ämbrisse" nagu oligi oodata. Pääle nö "musta ekraani" laadimist toimus restart ja seda jätkuvalt. Tegin XP-le "repair" ja võttis pildi ette, kuid enamus programme ei töötanud ja ka võrk oli maas. Söötsin emaplaadi draiverite CD-lt kõik vähegi vajaliku ette, kuid erilist abi sellest polnud. Proovisin paar korda veel XP-d "ehmatada", kuid loobusin, sest uni tuli silma - kell sai juba 02:00
Siit järeldus - kloonimine toimib laitmatult VAID samas masinas või ligilähedaselt samade põhi-parameetritega süsteemi puhul. Kloonitavate kõvaketaste erinevus ja eelneva failisüsteemi olemasolu kloonil pole määrava tähtsusega.
Arvatavasti oleks kloonitud kettaga, kuid i845D chipsetiga masin samuti probleemi-vabalt tööle hakanud, kuid ei viitsinud rohkem katseid korraldada.
Seniks...
---
Hashi
P.S. Rasvaselt on toodud erinevused katsealuste objektide parameetrites
|
|
| Kommentaarid: 32 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
30 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|