Avaleht
uus teema   vasta Raud »  Protsessorid »  Duroni pliiatsi trikk. märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
g3n1us
HV veteran
g3n1us

liitunud: 31.10.2004




sõnum 19.12.2004 15:27:13 Duroni pliiatsi trikk. vasta tsitaadiga

Niisiis, proovisin oma 750Mhz Duron Spitfire-ile teha pliiatsi trikki, aga see millegi pärast ei töötanud, tähendab prose töötab, aga kordajad on ikka lukus. Vaatasin ilusti luubi ning lambi all, need kuldsed kriipsud olid kõik keskelt pooleks, lasin kõik paarkümmend korda pliiatsiga üle ning paistis, et kõik need kriipsud on hallid ja omavahel ühendatud ei ole. Egas midagi, prose sisse, jahutus peale, aga bios näitab ikka, et muuda saab vaid FSB-d. Kas ma tegin midagi valesti?
Kommentaarid: 116 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 3 :: 98
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Oioi
HV veteran


liitunud: 15.04.2002




sõnum 19.12.2004 15:33:56 vasta tsitaadiga

Ega protsessori lukust lahti tegemine siis ometi emaplaadi biosele muutmisvõimalusi juurde luua võimalda icon_razz1.gif
Nõnda võimas üks pliiatsitrikk ka nüüd ei ole icon_biggrin.gif


Sina oled kõik teinud õigesti, ainult emaplaadil pole oskamist seda ära kasutada.
Kasuta nüüd lisaks traaditrikki prose kordaja jõuga paika panemiseks.
Kommentaarid: 262 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 236
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
g3n1us
HV veteran
g3n1us

liitunud: 31.10.2004




sõnum 19.12.2004 15:36:42 vasta tsitaadiga

OK. icon_biggrin.gif Vabandage mu rumalust, aga jah pole eriti duronitega kokku puutunud, ega ka klokkimisega. Äkki siis bios-ile update?
Kommentaarid: 116 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 3 :: 98
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ZAndlamb
Kreisi kasutaja

liitunud: 07.02.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.12.2004 15:38:13 vasta tsitaadiga

Ma sain küll pliiatsitrikiga oma 800 spitfire kordajad lahti icon_rolleyes.gif , kahjuks enam ei mäleta millised sillad ühendama pidi.
Kommentaarid: 22 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 22
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
g3n1us
HV veteran
g3n1us

liitunud: 31.10.2004




sõnum 19.12.2004 15:41:27 vasta tsitaadiga

Ooot-Ooot, ühendama peab mingid kindlad sillad? Ma lasin rõõmuga kõigist L1 ribadest pliiatsiga üle.
Kommentaarid: 116 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 3 :: 98
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Oioi
HV veteran


liitunud: 15.04.2002




sõnum 19.12.2004 15:41:49 vasta tsitaadiga

Vaata, ehk sinu emaplaat laseb ka kiirusele 100 lisaks kiirust 133 kasutada.
Ma ei ole küll liiaks optimistlik konkreetse eksemplari suhtes, kuid on olnud D750, mis ka 7,5x133=1000 joosta suutsid.
Võimalik, et sellekski tuleb veidi pinget 'kohendada', see aga tähendab taas traaditrikki.


viimati muutis Oioi 19.12.2004 15:44:30, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 262 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 236
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
g3n1us
HV veteran
g3n1us

liitunud: 31.10.2004




sõnum 19.12.2004 15:44:27 vasta tsitaadiga

Ma saan hetkel bioses valida kahe variandi vahel, 750Mhz ehk siis 7.5x100Mhz ning 7.5x133Mhz, kui teise võtan ei buudi masin üles. Ehk keegi seletaks mulle kuidas see juhtme trikk käib, niipalju leidsin netist, et tuleb juhtmega socketi peal mingid kindlad augud ühendada, kuid millised?
Kommentaarid: 116 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 3 :: 98
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Oioi
HV veteran


liitunud: 15.04.2002




sõnum 19.12.2004 15:47:51 vasta tsitaadiga

http://www.ocinside.de/go_e.html?/html/workshop/socketa/socketa_resistors.html
http://www.ocinside.de/go_e.html?/html/workshop/pinmod/amd_pinmod.html
Kommentaarid: 262 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 236
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mirkel
HV veteran
Mirkel

liitunud: 25.08.2004




sõnum 19.12.2004 15:50:54 vasta tsitaadiga

ototot. kuidas sa need L1 sillad ühendasid?

kas nagu nii:
| | | | |

või nii:
|-|-|-|-|

algseis oleks nii:
: : : : :

iga sild ikka eraldi muidu. et aint see pisike vahe kahe täpi vahel katta > : = |
Kommentaarid: 63 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 57
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
g3n1us
HV veteran
g3n1us

liitunud: 31.10.2004




sõnum 19.12.2004 15:52:53 vasta tsitaadiga

Leidsin ka ühe lehe kus soovitati L7 sildu ühendada, et muuta def volti suuremaks. Mida ma siis peaksin tegema? Mis on kõige ohutum?
Kommentaarid: 116 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 3 :: 98
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Oioi
HV veteran


liitunud: 15.04.2002




sõnum 19.12.2004 15:57:02 vasta tsitaadiga

Mina läheksin mõne uuema emaplaadiga sõbra juurde ja otsiks seal bioses asju muuta saades töötavad kombinatsioonid (kordajad ja pinged) välja.
Alles pärast seda hakkaksin selle sinu emaplaadi peal asju 'paika keevitama'.

g3n1us kirjutas:
Leidsin ka ühe lehe kus soovitati...
Muidu, see minu antud ülemine viide näitab ju lausa pildina kõik sulle ette, viitsi vaid rippmenüüdest sobivad kombinatsioonid välja valida. sama ka teise lingi kohta icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 262 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 236
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
g3n1us
HV veteran
g3n1us

liitunud: 31.10.2004




sõnum 19.12.2004 16:08:43 vasta tsitaadiga

To OiOi: Hea idee, aga kahjuks ei tea ma kedagi kellel veel Socket A emme oleks.
To Stärmän: Ikka | | | | nii.
Kommentaarid: 116 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 3 :: 98
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Oioi
HV veteran


liitunud: 15.04.2002




sõnum 19.12.2004 16:17:24 vasta tsitaadiga

g3n1us kirjutas:
kahjuks ei tea ma kedagi kellel veel Socket A emme oleks.

Hõika välja, keegi selle pool tunnikest ikka vast leiab icon_rolleyes.gif .
(Jõulueelne nädal on muidugi kõige õigem aeg kelleltki seda poolt tundi küsida... icon_razz1.gif )
Kommentaarid: 262 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 236
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
g3n1us
HV veteran
g3n1us

liitunud: 31.10.2004




sõnum 19.12.2004 16:39:48 vasta tsitaadiga

Njah, eks kannatab vast uue aastani ära, siis rahval rohkem vaba aega käepärast.
Kommentaarid: 116 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 3 :: 98
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
g3n1us
HV veteran
g3n1us

liitunud: 31.10.2004




sõnum 20.12.2004 00:26:03 vasta tsitaadiga

Kontrollisin üle, uusim bios on peal, aga tuli mõttesse selline asi, et ahk on need sillad kuidagi üle lakitud või midagi? Ühel saidil oli ka samast probleemist kirjutatud, et sillad ei ühendunud ning väike töötlus noaga lahendas probleemi.
Kommentaarid: 116 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 3 :: 98
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Oioi
HV veteran


liitunud: 15.04.2002




sõnum 20.12.2004 00:51:21 vasta tsitaadiga

Kui sa just lugeda viitsid, selle emme kohta on isegi mingi fansite olemas.
Pärit küll selle emme ammustest noorusaegadest, kui mitmete surnud linkide järgi otsustada icon_wink.gif
M810 FAQ
Siiski, terve hulk kasulikke linke on täiest toimivad ka praegu thumbs_up.gif
Kommentaarid: 262 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 236
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
g3n1us
HV veteran
g3n1us

liitunud: 31.10.2004




sõnum 20.12.2004 16:33:34 vasta tsitaadiga

Mõtlen, et äkki keegi hea hing tuleks minu juurest läbi ja saaks katsetada mõnd võimsamat duronit ka, siis teaks kas on mõtet hakata upgradema. icon_smile.gif P.S. Enne selle emme ostmist ma lugesin terve selle saidi läbi, tundus asjalik, aga kahjuks ta jah niiväga ei ole. Selline asi ka veel, et kuidas ma saan mõõta oma Systemi temp-i kuna ma arvan, et see andur paneb segast seal all, sellel kiibil on miski radikas peal, aga see on vist juba liimitud?
Kommentaarid: 116 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 3 :: 98
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mirkel
HV veteran
Mirkel

liitunud: 25.08.2004




sõnum 20.12.2004 17:19:18 vasta tsitaadiga

öh. kle mul täpselt sama mobo (M810LR) oli u. kuu aja eest. istus masinas nii 2 aastat või nii...(nüüd siis vähe etem icon_wink.gif )
aga anyway: mul oli duron 1.3ghz seal peal... ilma probledetta. aga nii nagu ma olen kuulnud on d1.3ghz olnd viimane prose mida too mobo toetab...
Kommentaarid: 63 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 57
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
g3n1us
HV veteran
g3n1us

liitunud: 31.10.2004




sõnum 20.12.2004 18:06:52 vasta tsitaadiga

Seal FAQ-us on ka kirjas, et see toetab kuni 233Mhz FSB, aga mul ei võta 133Mhz pealgi pilti ette.
Kommentaarid: 116 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 3 :: 98
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mirkel
HV veteran
Mirkel

liitunud: 25.08.2004




sõnum 20.12.2004 20:33:51 vasta tsitaadiga

my ass ta toetab nii suurt. ei ole võimalik. see nii junn mobo ju.
see kõige parem seal faqis toetab vist jah. aga see mis sul on nats nõrgem.

minu üldine soovitus... mine uue mobo peale. see mobo on tõsiselt jama! kontoriarvutile sobiks...
Kommentaarid: 63 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 57
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
g3n1us
HV veteran
g3n1us

liitunud: 31.10.2004




sõnum 20.12.2004 20:46:08 vasta tsitaadiga

Just eelmine neljapäev ostsin selle mobo, 200.- läks, kuid siis oli see HinnaVaatluses ainuke asjalik variant. Mida sa muidu soovitaksid? Hind peaks kusagile max 500 jääma.
Kommentaarid: 116 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 3 :: 98
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mirkel
HV veteran
Mirkel

liitunud: 25.08.2004




sõnum 20.12.2004 20:53:47 vasta tsitaadiga

nu ma prooviks mingi 800-900 kokku ajada ning osta NF7-S, sst siis saad ka kunagi barton 2500+ (kui neid liiga väheks ei jää) vabalt peale panna ja mõnusalt klokkida.
ma neid odavamaid eriti ei tea... mine küsi ostuabi/hinnapäring foorumist...

/edit:
minu 3dmark01 scorid läbi lühikese ajaloo...
1. max 500 punni selle pcchipsiga, int videoga.
2. mingi 5900 punni kui ostsin 9600XT sinna peale...
3. siis kärsatasin oma duron 1.3ghz ära ning tuli Abit NF7-S mobo koos duron 1ghz. nats klokkimist ning 3dmark01 andis nats üle 10000 punkte.
(punktid ei ole muidugi kõige tähtsamad icon_wink.gif )

profiilis on hetkene konf siis selle viimase varustusega...
Kommentaarid: 63 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 57
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
g3n1us
HV veteran
g3n1us

liitunud: 31.10.2004




sõnum 20.12.2004 21:01:56 vasta tsitaadiga

Ok, vaevalt, et 900.- suudan kokku kraapida, kuid hetkel tegelen omale uue duroni ostmisega, sellel siis kordajad lahti.
Kommentaarid: 116 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 3 :: 98
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
meankorner
HV kasutaja


liitunud: 18.12.2003




sõnum 01.01.2005 10:04:11 vasta tsitaadiga

hmm g3nius...kui natuke hakkajam mees oled siis saad ka oma spitile pin modi teha. Sellega just kordajaid lahti ei saa aga saad omale 1 kindla kordaja kätte. Kui üldse sul prose lubab kordajaid avada.
Kommentaarid: 36 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 2 :: 25
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
g3n1us
HV veteran
g3n1us

liitunud: 31.10.2004




sõnum 01.01.2005 12:27:22 vasta tsitaadiga

Tähendab, minu arust peaks eranditult kõikidel duronitel pliiatsi trikk töötama, lihtsalt tegin midagi valesti, aga nagunii saan varsti omale uue masina, AMD Sempron 2500+ siis proseks, sellel on vist ka kahjuks kordajad kinni, aga kui emaplaat ja mälu lubab siis proovin seda 400Mhz FSB peal jooksutada.
Kommentaarid: 116 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 3 :: 98
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
hotsepp
Kreisi kasutaja
hotsepp

liitunud: 22.10.2002




sõnum 01.01.2005 12:37:05 vasta tsitaadiga

Oled ikka naljamees. Ei saa sa oma pliiatsitrikiga midagi. Kahjuks ei anna see piisavat ühendust. Proovisin oma Palominol kaunis kaua seda pliiatsitrikki kuni avanes võimalus naabrimehelt auto tagaklaasisoojenduse traatide parandamiseks kasutatavat liimi laenata. Kaunis peen värk on see lahti tegemine. Mässa teibiga jne. Sain lahti küll ehk siis saavutasin selle, mida pliiatsiga ei saavutanud. Arvan, et kui tahad tõesti sel prosel lahti teha kordajaid siis muretse ikka kvaliteetsemat kraami kui tavaline pliiats.
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 14
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mirkel
HV veteran
Mirkel

liitunud: 25.08.2004




sõnum 01.01.2005 16:12:22 vasta tsitaadiga

mh...
pliiats ajab asja väga hästi ära kui oskad õieti ühendada ning kasutad head pliiatsit.
pärast võiks mingi teibi muidu ka peale visata et lahti ei tuleks...
Kommentaarid: 63 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 57
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DoS
HV veteran
DoS

liitunud: 19.08.2002




sõnum 01.01.2005 16:18:05 vasta tsitaadiga

hotsepp kirjutas:
Oled ikka naljamees. Ei saa sa oma pliiatsitrikiga midagi. Kahjuks ei anna see piisavat ühendust. Proovisin oma Palominol kaunis kaua seda pliiatsitrikki kuni avanes võimalus naabrimehelt auto tagaklaasisoojenduse traatide parandamiseks kasutatavat liimi laenata. Kaunis peen värk on see lahti tegemine. Mässa teibiga jne. Sain lahti küll ehk siis saavutasin selle, mida pliiatsiga ei saavutanud. Arvan, et kui tahad tõesti sel prosel lahti teha kordajaid siis muretse ikka kvaliteetsemat kraami kui tavaline pliiats.

Palominol see tõepoolest ei toimi, sest tal on seal ka need pisikesed kraavikesed vahele süvendatud, kust ei saa pliiatsiga läbi tõmmata. Duronitel seevastu need puuduvad ja pliiatsitrikk töötab igati edukalt.
Kommentaarid: 50 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 47
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
hotsepp
Kreisi kasutaja
hotsepp

liitunud: 22.10.2002




sõnum 01.01.2005 16:46:27 vasta tsitaadiga

Ei vaidle. Seda enam peaks selle aknasoojenduse parandusvahendiga kindel töö olema, nu hind muidugi määrav! Ei no, kui pliiats töötab siis anna minna thumbs_up.gif
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 14
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Inspektor
HV kasutaja
Inspektor

liitunud: 23.04.2002




sõnum 02.01.2005 03:15:44 vasta tsitaadiga

Kui te keemilist harilikku pliiatsit kasutate, siis muidugi ei tee kordajaid lahti...sama hästi võiks vildikaga üle lasta sillad. Grafiitpliiats ehk süsinikust peab olema. Kontrollida saab, kui vette kasta....keemiline läheb siniseks.

Tuli endalgi täna hasart peale, joonistasin L7 sillad 1.8v peale ja Duron 750 käib ilusti 7.5x133=1Ghz

Edit: Hea abimees Spitfirele http://www.ocinside.de/go_e.html?/html/workshop/socketa/socketa_resistors.html

Hea abimees Morganile http://www.ocinside.de/go_e.html?/html/workshop/socketa/xp_painting.html
Kommentaarid: 94 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 86
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mirkel
HV veteran
Mirkel

liitunud: 25.08.2004




sõnum 02.01.2005 03:59:54 vasta tsitaadiga

mina tegin selle pliiatsiga kus süsid see käivad. vahetatavad süsid. 0.5mm süsi oli... ja töötas...
Kommentaarid: 63 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 57
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
atari_
HV kasutaja
atari_

liitunud: 09.10.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.01.2005 04:05:18 vasta tsitaadiga

kui peaks hiljem tekkima vajadus seda grafiiti sealt ära saada.. või nt. läheb veidi valesti esimesel korral see sodimine.. siis millega / kuidas kõige parem/lihtsam prose uuesti puhtaks saada oleks icon_razz1.gif
_________________
Kommentaarid: 94 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 80
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mirkel
HV veteran
Mirkel

liitunud: 25.08.2004




sõnum 02.01.2005 04:13:53 vasta tsitaadiga

mina tegin kustukummiga...
Kommentaarid: 63 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 57
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
g3n1us
HV veteran
g3n1us

liitunud: 31.10.2004




sõnum 02.01.2005 12:03:37 vasta tsitaadiga

Mina tegin ka kustukaga, aga see kumm peab täiesti puhas olema, muidu ta joonistab neid triipe kõik kohad täis. Selline küsimus, et kui ma ühendaksin ära need L7 sillad, ning tõstaksin BIOS-est prose kiirust 1000Mhz-ini,(Laseb valida 750Mhz ja 1000Mhz.) kas ta läheks tööle?
Kommentaarid: 116 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 3 :: 98
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Inspektor
HV kasutaja
Inspektor

liitunud: 23.04.2002




sõnum 02.01.2005 13:10:45 vasta tsitaadiga

g3n1us kirjutas:
Mina tegin ka kustukaga, aga see kumm peab täiesti puhas olema, muidu ta joonistab neid triipe kõik kohad täis. Selline küsimus, et kui ma ühendaksin ära need L7 sillad, ning tõstaksin BIOS-est prose kiirust 1000Mhz-ini,(Laseb valida 750Mhz ja 1000Mhz.) kas ta läheks tööle?


Ega sa enne teada ei saa, kui järgi ei proovi icon_biggrin.gif

Minu oma läks, võib ka sinu oma minna. Jahutuse eest peab ainult hoolitsema...ma eile tõmbasin vendi eksperimendi mõttes 5v peale ja kuumenes üle .
Kommentaarid: 94 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 86
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
g3n1us
HV veteran
g3n1us

liitunud: 31.10.2004




sõnum 02.01.2005 15:57:07 vasta tsitaadiga

Oeh, see WR4 radika ja vendi maha kakkumine on vastik, oleks eelmine kord äärepealt kruvikeerajaga emaplaati augu sisse löönud. Ei ole hetkel eriti mahti, nagunii peaks varsti mulle üks Sempron 2500+ prosega isend laekuma, eks sellega võib ka eksperimenteerida.
Kommentaarid: 116 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 3 :: 98
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mirkel
HV veteran
Mirkel

liitunud: 25.08.2004




sõnum 02.01.2005 16:06:19 vasta tsitaadiga

wr4 ja duron oli ka mul.
tee asi ära. kui sul hiljem sempron tuleb siis ju hea. võid duroniga mässata...
vaata et vastava kruvikeeraja aint leiad. kui liiga tömbi otsaga siis jah paras brainfu*k mobot mitte ära lõhkuda...
heh ja sul sama mobo mis mul ka vanasti... kas see üldse kannatab klokki ka?
Kommentaarid: 63 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 57
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
g3n1us
HV veteran
g3n1us

liitunud: 31.10.2004




sõnum 02.01.2005 16:39:31 vasta tsitaadiga

Eip, BIOS-est laseb ainult kahe valiku vahel valida, 1000Mhz ei võta pilti ette ja paneb ise 750Mhz peale tagasi, sellise programmiga nagu CPUFSB sain prose 784Mhz peal tööle. Võibolla on mälu ka saast, et ei lase 133FSB kasutada, kui mälu kiiruseks väidab CPUZ 133Mhz.
Kommentaarid: 116 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 3 :: 98
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Rax
HV vaatleja

liitunud: 09.07.2002




sõnum 02.01.2005 16:52:22 vasta tsitaadiga

Proovisin ka ära. Mobo 810LMR.
Ühendasin L7 sillad 1.8V peale, BIOS'st lükkasin FSB 133 peale, korra bootis isegi üles, aga töötas endiselt 750Mhz peal.
Selline programm nagu CPUCool on vähesel määral tulemust andnud.
Aga kui kordaja tõsta 8 peale, ehk on lootust?
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 9
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mirkel
HV veteran
Mirkel

liitunud: 25.08.2004




sõnum 02.01.2005 16:55:46 vasta tsitaadiga

no isegi kui te mhz eriti juurde ei saa siis fsb tõstmine annab jõudlust alati. et tõstke fsb-d ja samal ajal langetage kordajat.
Kommentaarid: 63 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 57
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
hotsepp
Kreisi kasutaja
hotsepp

liitunud: 22.10.2002




sõnum 04.01.2005 10:05:40 vasta tsitaadiga

Rax kirjutas:
Proovisin ka ära. Mobo 810LMR.
Ühendasin L7 sillad 1.8V peale, BIOS'st lükkasin FSB 133 peale, korra bootis isegi üles, aga töötas endiselt 750Mhz peal.
Selline programm nagu CPUCool on vähesel määral tulemust andnud.
Aga kui kordaja tõsta 8 peale, ehk on lootust?

Kui ta sul endiselt töötas samal sagedusel mis varemgi siis ei teinud ta sul kordajat lahti. Bios võib näidata aga tegelikult ei toimi.
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 14
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mirkel
HV veteran
Mirkel

liitunud: 25.08.2004




sõnum 04.01.2005 14:18:27 vasta tsitaadiga

jaja lase aga kordajat alla. algul proovi kaugele fsb ajada suudad... siis kui fsb on stabiilsuse tipus, too kordaja järgi

PS... võid ka üle kontrollida oma pliiatsijäljed. mul esimene kord ei õnnestunud korralikult näiteks. pärast kolmandat restarti pani pange ning kordajad olid kinni icon_confused.gif
pärast lasin kustukaga üle. ja tegin KORRALIKULT. ning kui kindel ei korralikult tehtud siis teibiga kinni ka thumbs_up.gif
Kommentaarid: 63 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 57
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
g3n1us
HV veteran
g3n1us

liitunud: 31.10.2004




sõnum 04.01.2005 14:38:53 vasta tsitaadiga

Oot, nüüd ma vist tean miks mul välja ei tulnud see asi. Ma ei pannud teipi sinna peale, üldse.
Kommentaarid: 116 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 3 :: 98
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mirkel
HV veteran
Mirkel

liitunud: 25.08.2004




sõnum 04.01.2005 14:39:58 vasta tsitaadiga

ei ma ka tglt ei pannud... kuid seisab vast paremini.
a proovi ikka ainult sinna teipi panna kuhu vaja...
Kommentaarid: 63 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 57
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
g3n1us
HV veteran
g3n1us

liitunud: 31.10.2004




sõnum 04.01.2005 14:42:03 vasta tsitaadiga

Ok, ma kakun varsti oma prose maha, siis kui uue 80x80mm vendi kätte saab, peab selle ka ära panema toiteka sisse.
Kommentaarid: 116 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 3 :: 98
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Rax
HV vaatleja

liitunud: 09.07.2002




sõnum 05.01.2005 00:01:39 vasta tsitaadiga

Sain siis oma 750 Duroni 950 peal jooksma(7.5x127@1.8V) . Kasutasin programmi CPUFSB.
951 hakkas asi juba restartima ja siis tekkis probleem windows ei tahtnud enam kuidagi üles tulla, BIOSest 750 peale panek ei aidanud, BIOSe resetist ka kohe kasu polnud. Korra lõi ette sellise kahtlase pildi. (ei tea mida see XP seal tähendada võiks icon_eek.gif)

Sandra näitab sellist infot:
Processor
Model : AMD Duron(tm) Processor
Speed : 950MHz
Model Number : 950 (estimated)
Performance Rating : PR1264 (estimated)
Type : Standard
Package : Socket A PGA
Multiplier : 15/2x
Generation : G7
Name : Duron M3 (Spitfire) 180nm 600-950MHz 1.5-1.7V
Revision/Stepping : 3 / 1 (0)
Stepping Mask : A2
Core Voltage Rating : 1.600V
Maximum Physical / Virtual Addressing : 36-bit / 32-bit
Native Page Size : 4kB

Power Rating(s)
CPU Core Power : 47W (estimated)
CPU Cooling System Thermal Resistance : 0.43°C/W (estimated)

Sensors
CPU Temperature : 48.0°C / 118.4°F
CPU Voltage : 1.79V
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 9
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Inspektor
HV kasutaja
Inspektor

liitunud: 23.04.2002




sõnum 05.01.2005 01:32:40 vasta tsitaadiga

Rax kirjutas:
Sain siis oma 750 Duroni 950 peal jooksma(7.5x127@1.8V) . Kasutasin programmi CPUFSB.
951 hakkas asi juba restartima ja siis tekkis probleem windows ei tahtnud enam kuidagi üles tulla, BIOSest 750 peale panek ei aidanud, BIOSe resetist ka kohe kasu polnud. Korra lõi ette sellise kahtlase pildi. (ei tea mida see XP seal tähendada võiks icon_eek.gif)


Sain ka sellist pilti, kui liiga kuumaks läks icon_biggrin.gif. Kogu Bios oli selline ning lisaks andis Bios checksum errorit jms. Jahtus maha oli korras.
Kommentaarid: 94 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 86
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
hotsepp
Kreisi kasutaja
hotsepp

liitunud: 22.10.2002




sõnum 05.01.2005 09:39:09 vasta tsitaadiga

See XP ei tähenda seal muud, kui bios hakkas proset ära tundma kui athlon seeria proset ehk, a´la 1800XP . Muidugi 1000MHz ei ole veel 1800XP, see madalam number aga seal vahet pole hetkel sinujoaks.
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 14
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
eix666
HV veteran
eix666

liitunud: 20.05.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.01.2005 10:05:49 vasta tsitaadiga

tjah, sai endalgi kunagi duroniga jännatud....oli samuti 750 kui õigesti mäletan...ja kuhugi 950 kanti ma ta ka sain (tükk aega juba möödas, mälu pole ka enam see mis vanasti icon_lol.gif )...
mis aga pliiatsitrikki puutub, siis tasub seda teha mitu korda, mitme eri süsiga jne...mul paari pliiatsiga ei töötanud (kuigi kõik sillad olid ilusti ühendatud, kokku nad otse loomulikult ei puutunud jne) alles mingi kolmanda pliiatsiga sain asja tööle...kõik grafiidid ei juhi nähtavasti ühtemoodi voolu ja need sillad on vist selle vastu suht tundlikud...
XP'l ei töötanud pliiatsitrikk minu mäletamist mööda mitte nende kraavide tõttu, vaid et seal oli grafiidist väiksemat (või oli see nüüd suuremat, krt ei mäleta ja otsida ka hästi ei viitsi, offtopic niikuinii icon_biggrin.gif ) takistust tarvis vms....st grafiit kui materjal ei sobinud isegi kui neid kraave poleks olnud... icon_wink.gif
Kommentaarid: 39 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Raud »  Protsessorid »  Duroni pliiatsi trikk.
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.