Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Vaba Mikrofon »  Autode teema vol.7 (Küsitlus: Mitut autot oled elu jooksul omanud?) märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... , 555, 556, 557  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing

Mitut autot oled elu jooksul omanud? Arvesta ainult nendega, mida omad või oled omanud
Mul on alles esimene auto
3%
 3%  [ 5 ]
2-3
29%
 29%  [ 47 ]
4-6
30%
 30%  [ 48 ]
7-10
18%
 18%  [ 29 ]
11-15
5%
 5%  [ 9 ]
16-20
5%
 5%  [ 8 ]
21-30
1%
 1%  [ 2 ]
31-40
2%
 2%  [ 4 ]
41-50
0%
 0%  [ 1 ]
Rohkem kui 50
3%
 3%  [ 5 ]
hääli kokku : 158

autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
von Wu
HV Guru
von Wu

liitunud: 12.10.2007



Online
sõnum 20.06.2026 18:19:55 vasta tsitaadiga

Look Right kirjutas:
Krt ei tahaks uskuda, et päris 5min tühikäigul töötamist õli mustaks värvib icon_biggrin.gif
Aga eks disla tahmab rohkem kindlasti jah kui bens.


5 min piisab täiesti, isegi vähem. Kõigil mu diiselautodel on siiani õli kohe pärast vahetust ja natukest tühikäigul töötamist sama must olnud kui enne.
Diislil tuleb hoolikamalt kilometraaži jälgida. Bensiinimootoril saab õli värvi järgi ka aru, et vaja vahetada.

_________________
Müüa igasugu asju
Kommentaarid: 901 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 675
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Spezz
HV veteran

liitunud: 21.08.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.06.2026 18:42:35 vasta tsitaadiga

Mõsitlik on ikka väljalastud õli laborisse analüüsi saata ja vastavalt tulemusele õlivahetuse välpasid kohendada /s
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 20.06.2026 18:44:41 vasta tsitaadiga

Gaasikal ei peagi siis kunagi vahetama õli, koguaeg nagu uus välimuselt
Kommentaarid: 209 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 5 :: 175
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
somnambuul
HV veteran

liitunud: 22.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.06.2026 20:13:08 vasta tsitaadiga

HVO diisel sama, sellege sõites õli nagu ei vananekski. ~10000 km, lased vana välja, uus sisse ja vana kankusse tagasi ja ostasse müüki.
Kommentaarid: 60 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 54
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 21.06.2026 08:13:35 vasta tsitaadiga

elukaz kirjutas:
Kas õli peakski nii ruttu mustaks minema? Mul täisealisel diislil paistab 1000km peal veel läbi, mõni ütleb et kohe peale vahetust on sama must kui enne icon_neutral.gif

Paistab ka hijem. Loomulikult kuskil 10+k km peal enam ei erista õli orginaalset tooni
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.06.2026 11:06:30 vasta tsitaadiga

https://majandus.postimees.ee/8495066/suure-autotootja-radikaalne-otsus-vaikeste-bensiiniautode-tootmine-lopetatakse
_________________
Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582
Kommentaarid: 1156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 724
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.06.2026 01:42:22 vasta tsitaadiga

laurx kirjutas:
https://majandus.postimees.ee/8495066/suure-autotootja-radikaalne-otsus-vaikeste-bensiiniautode-tootmine-lopetatakse


Fiati puhul polegi vahet...sellega anwyay, naisi ei saa, seega elektriauto ja kumminaine... icon_lol.gif

Magic kirjutas:
elukaz kirjutas:
Kas õli peakski nii ruttu mustaks minema? Mul täisealisel diislil paistab 1000km peal veel läbi, mõni ütleb et kohe peale vahetust on sama must kui enne icon_neutral.gif

Paistab ka hijem. Loomulikult kuskil 10+k km peal enam ei erista õli orginaalset tooni


Mulle üritas üks sell kunagi, jumala sirge nöga väita, et mu eelmise sajandi diisel on katki, sest õli oli peale 2500km läbimist veel sama värvi, mitte süsimust nagu tema 10a vanal roikal, peale 1000km... icon_lol.gif

_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kommentaarid: 236 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
somnambuul
HV veteran

liitunud: 22.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.06.2026 10:07:16 vasta tsitaadiga

Ilmselgelt õlipump ei tööta, valad õli sisse ja karterisse ta jääb.
Kommentaarid: 60 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 54
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 22.06.2026 10:09:37 vasta tsitaadiga

See jah pigem ei ole naljakas
Kommentaarid: 209 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 5 :: 175
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.06.2026 21:29:55 vasta tsitaadiga

Dunno, kui kaas tihendi vahetuseks maas käis, vaatasime nuka osakonna üle, kõik oli nagu uus.
Regullisime klapid ära ja ladusime kokku tagasi.

_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kommentaarid: 236 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
von Wu
HV Guru
von Wu

liitunud: 12.10.2007



Online
sõnum 22.06.2026 22:15:46 vasta tsitaadiga

Kui vähe sõitnud diiselauto peab olema, et pärast 2500 km läbimist õli veel must poleks?
_________________
Müüa igasugu asju
Kommentaarid: 901 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 675
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tbit
HV Guru

liitunud: 27.04.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.06.2026 22:33:42 vasta tsitaadiga

Eks see oleneb mootorist. Mida suurem mootor(rohkem õli) ja kui talvel seitse korda päevas külmkäivitust ei tehta siis võib enamuses maanteel pikemaid sõite teinud mootor selle hoida puhtamana küll. Samas tänapäevaste õlide puhastav toime annab ka oma panuse.
_________________
DVD is da 4483MB :-/)
|OSTAN|-> T43 pikk jahutus
Kommentaarid: 265 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 230
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.06.2026 22:46:19 vasta tsitaadiga

ilmselgelt mängivad rolli ka eelnevalt tehtud korralised. kui ikka karteris on kolm liitrit ja eelnevalt oled "nagu kord ja kohus" teinud 30k välpasid, pole palju vaja, et see õli ära määrida.
_________________
Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582
Kommentaarid: 1156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 724
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
von Wu
HV Guru
von Wu

liitunud: 12.10.2007



Online
sõnum 22.06.2026 23:08:54 vasta tsitaadiga

Mu omadel alla 5l pole olnud, paaril ka 7-8l. Seda muidugi ei tea, mis välpasid enne tehti. Samas see 30k on vist viimase 10-15 aasta leiutis, vanematel manuaalis ikka vähem kirjas olnud.
_________________
Müüa igasugu asju
Kommentaarid: 901 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 675
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Oisu.
HV kasutaja

liitunud: 02.03.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.06.2026 13:20:10 vasta tsitaadiga

Sai kulgetud...siksiga...17,5 tunniga...bensiinikuluks Peetris tankides 0,696766917 l/sajale icon_razz.gif
link
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 23.06.2026 13:22:02 vasta tsitaadiga

Ma ei teadnudki, et siks ka treileril vedades kütust vötab icon_eek.gif
Kommentaarid: 145 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 130
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.06.2026 14:06:49 vasta tsitaadiga

von Wu kirjutas:
Mu omadel alla 5l pole olnud, paaril ka 7-8l. Seda muidugi ei tea, mis välpasid enne tehti. Samas see 30k on vist viimase 10-15 aasta leiutis, vanematel manuaalis ikka vähem kirjas olnud.


Dunno, mul on 11.7 vms.

_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kommentaarid: 236 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
TregS
HV vaatleja

liitunud: 08.07.2022




sõnum 23.06.2026 15:06:35 vasta tsitaadiga

von Wu kirjutas:
Kui vähe sõitnud diiselauto peab olema, et pärast 2500 km läbimist õli veel must poleks?


Mai tea mul 450000 kellal 2018 aasta masin peale 3000 ka suht kuldne, tõsi vahetan alati 8000km tagant.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.06.2026 17:54:32 vasta tsitaadiga

jägaja kirjutas:
Ma ei teadnudki, et siks ka treileril vedades kütust vötab icon_eek.gif

Paak lekib.

_________________
M: Intel i5 4590 protsessorid
M: HP Elitedesk 800 G3 SFF
M: HP Elitedesk 800 G2 Mini 35W
Kommentaarid: 751 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 564
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
maty
Kreisi kasutaja

liitunud: 11.07.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.06.2026 22:37:21 vasta tsitaadiga

Spoiler Spoiler Spoiler

Mobile Autokeskus kirjutas:
🚗💸 𝗔𝘂𝘁𝗼𝗺𝗮𝗸𝘀 𝗿𝗼𝗵𝗸𝗲𝗺 𝗸𝘂𝗶 𝗽𝗼𝗼𝗹𝗲 𝘀𝗼𝗼𝗱𝘀𝗮𝗺𝗮𝗹𝘁
Meie 𝘃𝗲𝗲𝗹 nii ei ole teinud, küll aga paljud juba on, sh ka automüügiettevõtted
Kuna teemat on korduvalt tõstatatud, räägitud ja tehtud järelpärimisi nii ametnikele kui ka valitsusliikmetele, eelkõige selleks, et anda aega probleemiga tegelemiseks, aga kuna midagi ei paista muutuvat, anname sellest nüüd avalikkusele teada📣
❓ 𝗠𝗶𝗸𝘀? Sest tegemist on 𝘀𝗲𝗮𝗱𝘂𝘀𝗲𝗮𝘂𝗴𝘂𝗴𝗮, mis töötab riigi enda kahjuks. Selle tulemusena ei suuda riik tagada 𝗮𝘂𝘀𝗮𝘁 𝗸𝗼𝗻𝗸𝘂𝗿𝗲𝗻𝘁𝘀𝗶 𝗲𝘁𝘁𝗲𝘃õ𝘁𝗹𝘂𝘀𝗲𝘀, mis omakorda tekitab maksude vähemlaekumise ahelreaktsiooni (käibemaks, tööjõumaksud jm) ⚖️
Siinkohal me ei mõista otseselt hukka neid, kes kõnealust „nippi“ kasutavad, sest tegemist on 𝘁ä𝗶𝗲𝘀𝘁𝗶 𝗹𝗲𝗴𝗮𝗮𝗹𝘀𝗲 𝘁𝗲𝗴𝗲𝘃𝘂𝘀𝗲𝗴𝗮, mille ametnik kui riigi esindaja heaks kiidab. Aga see ei ole mitte kuidagi okei 🤬
Et nagu tegelikult ka – 𝗣𝗼𝗿𝘀𝗰𝗵𝗲 𝗖𝗮𝘆𝗲𝗻𝗻𝗲, 𝗕𝗠𝗪 𝗫𝟳, 𝗩𝗪 𝗧𝗼𝘂𝗮𝗿𝗲𝗴 jt tuleb lihtsalt vormistada 𝗲𝗹𝗮𝗺𝘂𝗸𝘀 ja registreerimistasu on 𝗸𝗮𝗸𝘀-𝗸𝗼𝗹𝗺 𝗸𝗼𝗿𝗱𝗮 𝘃ä𝗶𝗸𝘀𝗲𝗺... 🙈
🤔 𝗞𝘂𝗶𝗱𝗮𝘀?
Nimelt, kui sõiduki liik/kategooria on 𝗘𝗹𝗮𝗺𝘂, ei arvestata maksu genereerimisel 𝗸𝗮𝗮𝗹𝘂𝗸𝗼𝗺𝗽𝗼𝗻𝗲𝗻𝘁𝗶. Nii lihtne see ongi
💶 Lisame ühe näite – automaks oleks pidanud olema 𝟱𝟵𝟳𝟳,𝟮𝟱 €, aga välisriigist toodud sõiduk sai arvele ehk registreeritud summaga 𝟮𝟯𝟵𝟰,𝟵𝟱 €.
Sarnaseid tehinguid on tänaseks juba tegelikult liiga palju. Tegemist on avaliku infoga ja igaüks saab ise vaadata Transpordiameti statistikast
Inimlikult on täiesti mõistetav soov saada omale sõiduk soodsamalt. Milleks maksta rohkem, kui on võimalus saada vähemaga hakkama? Olgu tegemist sõbralt sõbrale müügiga või tellimisel välisriigist toodava autoga – auto ise jääb täpselt samaks, lihtsalt registriandmetes on ü𝗸𝘀 𝗿𝗶𝗱𝗮 𝗲𝗿𝗶𝗻𝗲𝘃
Ostja vaatab lõpphinda. Kui täpselt sama sõiduki puhul üks müüja küsib mitu tuhat eurot rohkem, siis on üsna selge, kelle käest mitte osta
👉 Seega meie toredad poliitikud, kes te siin valimiste eeltööd juba teete – võtke ka see teadmine kaasa!
🏕️ Praegu tundub, et Eesti saab taas ühe nr 1 staatuse ehk riigiks, kus elanike kohta on kõige rohkem 𝗺𝗮𝘁𝗸𝗮𝘀õ𝗶𝗱𝘂𝗸𝗲𝗶𝗱.
📊 Ja taaskordne näide statistikast – numbrid on kõik kenasti kirjas, aga tegelik olukord neile ei vasta.
#automaks #autoturg #automüük #auskonkurents #ettevõtlus #Transpordiamet #maksud #Eesti #seaduseauk #elamu #matkasõiduk

link

_________________
HV kasutajatele suunatud Discordi server
Kommentaarid: 81 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 69
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 24.06.2026 13:39:48 vasta tsitaadiga

Köige rikkealtimad autod, mis sind teele jätavad, on... esikümnes on neid lausa 5 mudelit
Spoiler Spoiler Spoiler


https://arileht.delfi.ee/artikkel/120592914/sakslased-avaldasid-millised-autod-lahevad-teel-enim-rikki-eestlaste-lemmik-automark-sai-kehva-skoori
Kommentaarid: 145 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 130
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 24.06.2026 14:14:43 vasta tsitaadiga

Kes soovib meie ralliäss Otiga kohtuda, siis saabub vöimalus 1. juulil Amserv uue esinduse avamisel.
https://www.amservauto.ee/amserv-tallinn
Kommentaarid: 145 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 130
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.06.2026 16:00:41 vasta tsitaadiga

Eilse jaanijooksu üks jaanika oli tal garage ukse taga. icon_lol.gif
_________________
Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582
Kommentaarid: 1156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 724
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 25.06.2026 15:00:16 vasta tsitaadiga

Paistab, et ainul rumalad vinguvad automaksu üle. Leidlikumad teevad nii:
tsitaat:
Automüügiettevõtte Mobile Autokeskuse teatel kasutavad osa autoostjaid ja -müüjaid ära seaduseauku, mille järgi maksustatakse liiklusregistris „elamu“ kerenimetusega M1-kategooria sõiduk N1-kategooria maksumäära alusel. See tähendab, et registreerimistasu arvutamisel ei rakendu sellisele sõidukile tavalise sõiduauto massikomponent.

Seetõttu vormistataksegi näiteks Porsche Cayenne’i, BMW X7 või Audi Q7 tüüpi luksusmaastureid autoelamutena.

Transpordiameti registrist järeldub, et Eestis on matkaautona arvele võetud üheksa BMW-d, kolm Audit ja üks Porsche.

Praktikas tähendab see ostjale märkimisväärset rahalist säästu. Näiteks 2022. aasta BMW X7, mille CO₂ heitkogus on 291 g/km ja täismass 3295 kg, registreerimistasu oleks M1-kategooria sõiduautona 5977,25 eurot. Kui aga identsete tehniliste näitajatega sõiduk võtta arvele autoelamuna, kujuneb registreerimistasuks üle kahe korra väiksem summa, 2394,95 eurot.

Loe edasi: https://arileht.delfi.ee/artikkel/120593116/seaduseauk-voimaldab-luksusmaasturite-registreerimistasu-vahendada-enam-kui-poole-vorra
Kommentaarid: 145 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 130
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.06.2026 15:41:33 vasta tsitaadiga

Soomest küsod vero tagasi või ümberasuja vara või..
_________________
Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582
Kommentaarid: 1156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 724
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
1dumbpcuser
HV Guru

liitunud: 05.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.06.2026 16:08:02 vasta tsitaadiga

Põhjalik uuring näitab, et aina kõrgemad autod on ainuüksi Ameerikas põhjustanud tuhandeid liiklussurmasid. Üllatus?
Delfi Geenius

_________________
M: MSI B660M MORTAR
M: Dell RTX 2060
O: AM5 ITX emaplaat
Kommentaarid: 103 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
kjaups
MeesKesTuliMetsast
kjaups

liitunud: 02.02.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.06.2026 06:51:38 vasta tsitaadiga

https://www.err.ee/1610063179/kumneid-linnamaastureid-on-automaksu-vahendamiseks-matkaautona-arvele-voetud

Siin seda matkaauto maksu teemat ette visatud, kuid ma ei saa aru, et kuidas juba registris olevat sõidukit saab regada ümber matkaautoks ja mis tingimustel?
A la kuskil istme all peab olema sittapütt või pagassis kraanikauss ja dušš?

Palju seda lünka juba kasutatud on?

Meeldib ka, kus kohe artiklis pasundatakse, et kontroll ja välja nõudmised icon_lol.gif

_________________
YAGA müügiputka - SNAP pildipank
M: 3D Touch V3.2 15€
Kommentaarid: 173 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 142
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Hiid
HV Guru
Hiid

liitunud: 23.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.06.2026 07:27:10 vasta tsitaadiga

Eile AKs rääkis miski ametnik, et nad kontrollivad ja kui auto vastab Euroopa elamu nõuetele, siis sellena ta arvele ka võetaks. Ennast ka väga huvitaksd, et mis nõuded need siis on. icon_razz.gif
_________________
Hapud viinamarjad
Kommentaarid: 663 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 512
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
B6
HV Guru
B6

liitunud: 13.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.06.2026 07:52:03 vasta tsitaadiga

miks sa ei küsind tolle ametniku käest doh.gif
Kommentaarid: 187 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 5 :: 159
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jeesus188
kodustatud
jeesus188

liitunud: 14.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 26.06.2026 10:33:12 vasta tsitaadiga

Istmed lähevad pikali, siis saab magada....järelikult matkaauta....

Tegelikult pole aimu ka

Äkki ai teab

_________________
This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
B6
HV Guru
B6

liitunud: 13.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.06.2026 10:59:15 vasta tsitaadiga

jeesus188, sul on ju uus auto thumbs_up.gif
ja ai mingu piixu
Kommentaarid: 187 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 5 :: 159
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
CnZ
HV veteran

liitunud: 05.11.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.06.2026 11:03:45 vasta tsitaadiga

Palun https://www.reddit.com/r/Eesti/comments/1ufisb9/k%C3%BCmneid_linnamaastureid_on_automaksu/
Spoiler Spoiler Spoiler


icon_razz.gif


viimati muutis CnZ 26.06.2026 11:06:37, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
B6
HV Guru
B6

liitunud: 13.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.06.2026 11:04:48 vasta tsitaadiga

CnZ, jood vä icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 187 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 5 :: 159
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
CnZ
HV veteran

liitunud: 05.11.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.06.2026 11:06:29 vasta tsitaadiga

Taheti saada näiteid, kuidas pakiautona arvele
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jeesus188
kodustatud
jeesus188

liitunud: 14.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 26.06.2026 11:14:51 vasta tsitaadiga

B6 kirjutas:
jeesus188, sul on ju uus auto thumbs_up.gif
ja ai mingu <b>piixu</b>

Mul on tavaline, mitte matkaauto icon_cool.gif

_________________
This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 26.06.2026 14:19:06 vasta tsitaadiga

aga osta siis omale matkaauto X7


https://ekspress.delfi.ee/artikkel/120593288/bmw-elamut-muuv-ettevotja-ainus-kelle-peale-pahane-olla-on-eesti-riik
tsitaat:
Automüüja Upcar on Eesti ühte tuntumasse automüügiportaali üles pannud kuulutuse, kus müüb uhket sõiduautot BMW X7. Auto on erilist rohelist värvi, selle kapoti all uriseb 4,4liitrine bensiinimootor. Nagu kõik seda tüüpi autod, on ka see märgitud universaalkerega sõidukiks. Ent ainult kuulutusel. Sest transpordiametis on bemari keretüübiks registreeritud elamu ehk tegu peaks olema matkaautoga.


Tegelikult näitab see riigi hambutust, et auto saab vajadusel kasvõi lennukina arvele võtta, kui tiivad külgedele kleepida.
Kommentaarid: 145 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 130
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Oisu.
HV kasutaja

liitunud: 02.03.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.06.2026 14:22:07 vasta tsitaadiga

Riik ei ole hambutu, seadused on auklikud icon_idea.gif
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
CnZ
HV veteran

liitunud: 05.11.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.06.2026 14:22:45 vasta tsitaadiga

tsitaat:
Kuidas aga on üldse võimalik, et tänavu on transpordiametis elamutena arvele võetud muuhulgas BMW X7, X6, X5, X3, 6 Jeep Grand Cherokeed, 5 Volkswagen Touaregi, Volvo XC90, Audi Q7 jne?

Havamaa jaoks on asja juures kõige koledam see, kui lihtne on seda kõike teha. Tema sõnul piisab auto matkaautoks muutmiseks sellest, kui auto pagasnikusse susata priimus ja kraanikauss!

Ja ongi kõik! Matkaauto valmis!

„Absurd kuubis!“ ütleb Havamaa.
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 26.06.2026 14:33:47 vasta tsitaadiga

icon_lol.gif beer_yum.gif

võiks see tehase N1 tagasi tulla. Koerakuudid olid jamad, sisuliselt tavamasinas trellid ees.
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ricki
HV kasutaja

liitunud: 02.03.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.06.2026 18:00:22 vasta tsitaadiga

Oisu. kirjutas:
Riik ei ole hambutu, seadused on auklikud icon_idea.gif

icon_idea.gif icon_exclaim.gif icon_idea.gif
AI arvab kirjutas:
Mõistel „riigi hambutus“ või väljendil „hambutu riik“ on Eesti keeleruumis kaks täiesti erinevat tähendust: ülekantud (metafoorne) tähendus ja otsene tervisepoliitiline tähendus.
1. Ülekantud tähendus: Riigi suutmatus ja nõrkus (Metafoor)
Kõige sagedamini kasutatakse seda väljendit poliitikas, meedias ja õiguses, tähistamaks riigi võimetust, jõuetust või suutmatust oma seadusi ja reegleid täide viia.
Mida see tähendab? Riigil on küll olemas seadused, reeglid või kohtuotsused (olemas on „suu“), kuid puudub reaalne jõud või mehhanism kurjategijate karistamiseks, kahjude sissenõudmiseks või riigi huvide kaitsmiseks (puuduvad „hambad“, millega hammustada).
Näide elust: Meedias räägitakse riigi hambutuse ilmekast näitest sageli siis, kui suurkelmid või riigile hiiglaslikke kahjusid tekitanud isikud ei maksa aastakümnete jooksul sentigi tagasi, sest riigil puuduvad hoovad nende ametliku sissetulekuta varade arestimiseks. Sarnaselt nimetatakse „hambutuks“ otsuseid, mis on liiga üldsõnalised ega muuda reaalselt midagi.

2. Otsene tähendus: Elanikkonna halb suutervis (Tervisepoliitika)
Teises kontekstis kasutatakse väljendeid „hambutu riik“ ja „hambutu rahvas“ irooniliselt või kriitiliselt riikliku hambaravi- ja sotsiaalpoliitika kohta.
Mida see tähendab? See viitab olukorrale, kus riiklik ravikindlustus (Tervisekassa) ei toeta täiskasvanute hambaravi piisavalt, mistõttu käib hambaravi ja proteesimine paljudele inimestele üle jõu ning suur osa elanikkonnast kaotab rahaliste vahendite puudumisel hambad.
Näide elust: Arutelud teemal, et „kõigile natuke“ jagatavad hambaravihüvitised ei lahenda nende inimeste probleeme, kellel on suus täielik hambutus, kuna proteeside ja ravi tegelikud kulud on tohutud.
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
avrn
Kreisi kasutaja

liitunud: 16.02.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.06.2026 18:22:55 vasta tsitaadiga

On seda tehisaru pläusti vaja igale poole toppida?
Sellekohane teema on olemas, jorisege seal.
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 27.06.2026 21:51:29 vasta tsitaadiga

Kõik ei oska ise mõelda
Kommentaarid: 209 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 5 :: 175
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jeesus188
kodustatud
jeesus188

liitunud: 14.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 27.06.2026 21:55:19 vasta tsitaadiga

Janis kirjutas:
Kõik ei oska ise mõelda

Sa oled ehe näide thumbs_up.gif

Aga auto teemase tagasi......putukate eemaldusevahendit paaki lisate?

Aknapesupaaki

_________________
This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmz
HV kasutaja

liitunud: 09.02.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.06.2026 22:03:58 vasta tsitaadiga

Ma lisan putukaid, sest juba Metallica ütles, et tulega võiks võidelda tulega.
_________________
MTÜ Sõdurilt Sõdurile (FB-leht)
Ukraina (ja Eesti) vastupanuvõime toetamine läbi pisikeste tegude
Kommentaarid: 108 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 89
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 27.06.2026 22:11:05 vasta tsitaadiga

jeesus188 kirjutas:
Janis kirjutas:
Kõik ei oska ise mõelda

Sa oled ehe näide thumbs_up.gif

Aga auto teemase tagasi......putukate eemaldusevahendit paaki lisate?

Aknapesupaaki

Mulle alati need oma peaga mõtlejad vastumeelsed olnud

Aga milleks selline vahend? Raha saab muudmoodi ka raisata
Kommentaarid: 209 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 5 :: 175
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jeesus188
kodustatud
jeesus188

liitunud: 14.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 27.06.2026 22:16:14 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Aga milleks selline vahend? Raha saab muudmoodi ka raisata

odavam kui pesulas käia, võtab vähem aega kui kodus klaasi nühkida.
Vb salmistu kesklinnas pole putukaid, teises eestis on

Aga pesulas käin ikka, tahaks vahel näha, mis värvi auto ostin icon_smile.gif

_________________
This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 27.06.2026 22:17:18 vasta tsitaadiga

Pole nagu aru saanud mis nendest erilist on võrreldes tavalise klaasipesuga peale nime. Mõned asjad toodetaksegi niimoodi lollidele kes ei tea ja valida ei oska, eriti autokeemia.
Kommentaarid: 209 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 5 :: 175
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jeesus188
kodustatud
jeesus188

liitunud: 14.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 27.06.2026 22:28:53 vasta tsitaadiga

Janis kirjutas:
Pole nagu aru saanud mis nendest erilist on võrreldes tavalise klaasipesuga peale nime. Mõned asjad toodetaksegi niimoodi lollidele kes ei tea ja valida ei oska, eriti autokeemia.

ju sa pole õiget kraami kasutanud...lasen korra kodus klaasile ja kojamehed tööle ja klaas on kristallpuhas

hui tavapesuvedelik vanemat kraami eemaldab

edit:

Ma räägin konsetraadist, mitte, mingist 5l vedelikust....jannised ei pruugi aru saada

_________________
This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.06.2026 22:29:05 vasta tsitaadiga

Ei ole viitsinud jamada. Maanteesõidul praegu 2 sekundit pärast puhastamist kohe uued lärakad peal. Pigem ootan vihma.
_________________
M: Intel i5 4590 protsessorid
M: HP Elitedesk 800 G3 SFF
M: HP Elitedesk 800 G2 Mini 35W
Kommentaarid: 751 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 564
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jeesus188
kodustatud
jeesus188

liitunud: 14.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 27.06.2026 22:33:45 vasta tsitaadiga

Betamax kirjutas:
Ei ole viitsinud jamada. Maanteesõidul praegu 2 sekundit pärast puhastamist kohe uued lärakad peal. Pigem ootan vihma.

Nii lastes, peaks tonnine paaks olema seljas suvel icon_lol.gif
Ja alati see ei aita

Vihm ei võta sittagi ära

_________________
This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Vaba Mikrofon »  Autode teema vol.7 (Küsitlus: Mitut autot oled elu jooksul omanud?) mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... , 555, 556, 557  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.