|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| Mitut autot oled elu jooksul omanud? Arvesta ainult nendega, mida omad või oled omanud |
| Mul on alles esimene auto |
|
3% |
[ 5 ] |
| 2-3 |
|
29% |
[ 47 ] |
| 4-6 |
|
30% |
[ 48 ] |
| 7-10 |
|
18% |
[ 29 ] |
| 11-15 |
|
5% |
[ 9 ] |
| 16-20 |
|
5% |
[ 8 ] |
| 21-30 |
|
1% |
[ 2 ] |
| 31-40 |
|
2% |
[ 4 ] |
| 41-50 |
|
0% |
[ 1 ] |
| Rohkem kui 50 |
|
3% |
[ 5 ] |
|
| hääli kokku : 158 |
|
| autor |
|
von Wu
HV Guru

liitunud: 12.10.2007
|
20.06.2026 18:19:55
|
|
|
| Look Right kirjutas: |
Krt ei tahaks uskuda, et päris 5min tühikäigul töötamist õli mustaks värvib
Aga eks disla tahmab rohkem kindlasti jah kui bens. |
5 min piisab täiesti, isegi vähem. Kõigil mu diiselautodel on siiani õli kohe pärast vahetust ja natukest tühikäigul töötamist sama must olnud kui enne.
Diislil tuleb hoolikamalt kilometraaži jälgida. Bensiinimootoril saab õli värvi järgi ka aru, et vaja vahetada.
_________________ Müüa igasugu asju |
|
| Kommentaarid: 900 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
674 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Spezz
HV veteran
liitunud: 21.08.2005
|
20.06.2026 18:42:35
|
|
|
| Mõsitlik on ikka väljalastud õli laborisse analüüsi saata ja vastavalt tulemusele õlivahetuse välpasid kohendada /s
|
|
| Kommentaarid: 71 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
67 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Janis
HV Guru
liitunud: 30.11.2005
|
20.06.2026 18:44:41
|
|
|
| Gaasikal ei peagi siis kunagi vahetama õli, koguaeg nagu uus välimuselt
|
|
| Kommentaarid: 209 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
5 :: |
175 |
|
| tagasi üles |
|
 |
somnambuul
HV veteran
liitunud: 22.03.2004

|
20.06.2026 20:13:08
|
|
|
| HVO diisel sama, sellege sõites õli nagu ei vananekski. ~10000 km, lased vana välja, uus sisse ja vana kankusse tagasi ja ostasse müüki.
|
|
| Kommentaarid: 60 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
54 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Magic
HV Guru

liitunud: 28.12.2001
|
21.06.2026 08:13:35
|
|
|
| elukaz kirjutas: |
Kas õli peakski nii ruttu mustaks minema? Mul täisealisel diislil paistab 1000km peal veel läbi, mõni ütleb et kohe peale vahetust on sama must kui enne  |
Paistab ka hijem. Loomulikult kuskil 10+k km peal enam ei erista õli orginaalset tooni
|
|
| Kommentaarid: 235 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
201 |
|
| tagasi üles |
|
 |
laurx
HV Guru

liitunud: 25.03.2004
|
|
| Kommentaarid: 1156 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
0 :: |
724 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Etz
HV Guru

liitunud: 27.01.2005
|
22.06.2026 01:42:22
|
|
|
Fiati puhul polegi vahet...sellega anwyay, naisi ei saa, seega elektriauto ja kumminaine...
| Magic kirjutas: |
| elukaz kirjutas: |
Kas õli peakski nii ruttu mustaks minema? Mul täisealisel diislil paistab 1000km peal veel läbi, mõni ütleb et kohe peale vahetust on sama must kui enne  |
Paistab ka hijem. Loomulikult kuskil 10+k km peal enam ei erista õli orginaalset tooni |
Mulle üritas üks sell kunagi, jumala sirge nöga väita, et mu eelmise sajandi diisel on katki, sest õli oli peale 2500km läbimist veel sama värvi, mitte süsimust nagu tema 10a vanal roikal, peale 1000km...
_________________ ...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen! |
|
| Kommentaarid: 236 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
196 |
|
| tagasi üles |
|
 |
somnambuul
HV veteran
liitunud: 22.03.2004

|
22.06.2026 10:07:16
|
|
|
| Ilmselgelt õlipump ei tööta, valad õli sisse ja karterisse ta jääb.
|
|
| Kommentaarid: 60 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
54 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Janis
HV Guru
liitunud: 30.11.2005
|
22.06.2026 10:09:37
|
|
|
| See jah pigem ei ole naljakas
|
|
| Kommentaarid: 209 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
5 :: |
175 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Etz
HV Guru

liitunud: 27.01.2005
|
22.06.2026 21:29:55
|
|
|
Dunno, kui kaas tihendi vahetuseks maas käis, vaatasime nuka osakonna üle, kõik oli nagu uus.
Regullisime klapid ära ja ladusime kokku tagasi.
_________________ ...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen! |
|
| Kommentaarid: 236 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
196 |
|
| tagasi üles |
|
 |
von Wu
HV Guru

liitunud: 12.10.2007
|
22.06.2026 22:15:46
|
|
|
Kui vähe sõitnud diiselauto peab olema, et pärast 2500 km läbimist õli veel must poleks?
_________________ Müüa igasugu asju |
|
| Kommentaarid: 900 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
674 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tbit
HV Guru
liitunud: 27.04.2004
|
22.06.2026 22:33:42
|
|
|
Eks see oleneb mootorist. Mida suurem mootor(rohkem õli) ja kui talvel seitse korda päevas külmkäivitust ei tehta siis võib enamuses maanteel pikemaid sõite teinud mootor selle hoida puhtamana küll. Samas tänapäevaste õlide puhastav toime annab ka oma panuse.
_________________ DVD is da 4483MB :-/)
|OSTAN|-> T43 pikk jahutus |
|
| Kommentaarid: 265 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
3 :: |
230 |
|
| tagasi üles |
|
 |
laurx
HV Guru

liitunud: 25.03.2004
|
22.06.2026 22:46:19
|
|
|
ilmselgelt mängivad rolli ka eelnevalt tehtud korralised. kui ikka karteris on kolm liitrit ja eelnevalt oled "nagu kord ja kohus" teinud 30k välpasid, pole palju vaja, et see õli ära määrida.
_________________ Kontrollitud ja hooldatud sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi akut, klaviatuuri ja laadijat. 5213582 - helista. |
|
| Kommentaarid: 1156 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
0 :: |
724 |
|
| tagasi üles |
|
 |
von Wu
HV Guru

liitunud: 12.10.2007
|
22.06.2026 23:08:54
|
|
|
Mu omadel alla 5l pole olnud, paaril ka 7-8l. Seda muidugi ei tea, mis välpasid enne tehti. Samas see 30k on vist viimase 10-15 aasta leiutis, vanematel manuaalis ikka vähem kirjas olnud.
_________________ Müüa igasugu asju |
|
| Kommentaarid: 900 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
674 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Oisu.
HV kasutaja
liitunud: 02.03.2012
|
23.06.2026 13:20:10
|
|
|
Sai kulgetud...siksiga...17,5 tunniga...bensiinikuluks Peetris tankides 0,696766917 l/sajale
link
|
|
| Kommentaarid: 3 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
3 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jägaja
HV Guru

liitunud: 06.08.2004

|
23.06.2026 13:22:02
|
|
|
Ma ei teadnudki, et siks ka treileril vedades kütust vötab
|
|
| Kommentaarid: 145 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
130 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Etz
HV Guru

liitunud: 27.01.2005
|
23.06.2026 14:06:49
|
|
|
| von Wu kirjutas: |
| Mu omadel alla 5l pole olnud, paaril ka 7-8l. Seda muidugi ei tea, mis välpasid enne tehti. Samas see 30k on vist viimase 10-15 aasta leiutis, vanematel manuaalis ikka vähem kirjas olnud. |
Dunno, mul on 11.7 vms.
_________________ ...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen! |
|
| Kommentaarid: 236 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
196 |
|
| tagasi üles |
|
 |
TregS
HV vaatleja
liitunud: 08.07.2022
|
23.06.2026 15:06:35
|
|
|
| von Wu kirjutas: |
| Kui vähe sõitnud diiselauto peab olema, et pärast 2500 km läbimist õli veel must poleks? |
Mai tea mul 450000 kellal 2018 aasta masin peale 3000 ka suht kuldne, tõsi vahetan alati 8000km tagant.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Betamax
HV Guru

liitunud: 29.05.2003
|
|
| Kommentaarid: 750 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
563 |
|
| tagasi üles |
|
 |
maty
Kreisi kasutaja
liitunud: 11.07.2009
|
23.06.2026 22:37:21
|
|
|
Spoiler 
| Mobile Autokeskus kirjutas: |
🚗💸 𝗔𝘂𝘁𝗼𝗺𝗮𝗸𝘀 𝗿𝗼𝗵𝗸𝗲𝗺 𝗸𝘂𝗶 𝗽𝗼𝗼𝗹𝗲 𝘀𝗼𝗼𝗱𝘀𝗮𝗺𝗮𝗹𝘁
Meie 𝘃𝗲𝗲𝗹 nii ei ole teinud, küll aga paljud juba on, sh ka automüügiettevõtted
Kuna teemat on korduvalt tõstatatud, räägitud ja tehtud järelpärimisi nii ametnikele kui ka valitsusliikmetele, eelkõige selleks, et anda aega probleemiga tegelemiseks, aga kuna midagi ei paista muutuvat, anname sellest nüüd avalikkusele teada📣
❓ 𝗠𝗶𝗸𝘀? Sest tegemist on 𝘀𝗲𝗮𝗱𝘂𝘀𝗲𝗮𝘂𝗴𝘂𝗴𝗮, mis töötab riigi enda kahjuks. Selle tulemusena ei suuda riik tagada 𝗮𝘂𝘀𝗮𝘁 𝗸𝗼𝗻𝗸𝘂𝗿𝗲𝗻𝘁𝘀𝗶 𝗲𝘁𝘁𝗲𝘃õ𝘁𝗹𝘂𝘀𝗲𝘀, mis omakorda tekitab maksude vähemlaekumise ahelreaktsiooni (käibemaks, tööjõumaksud jm) ⚖️
Siinkohal me ei mõista otseselt hukka neid, kes kõnealust „nippi“ kasutavad, sest tegemist on 𝘁ä𝗶𝗲𝘀𝘁𝗶 𝗹𝗲𝗴𝗮𝗮𝗹𝘀𝗲 𝘁𝗲𝗴𝗲𝘃𝘂𝘀𝗲𝗴𝗮, mille ametnik kui riigi esindaja heaks kiidab. Aga see ei ole mitte kuidagi okei 🤬
Et nagu tegelikult ka – 𝗣𝗼𝗿𝘀𝗰𝗵𝗲 𝗖𝗮𝘆𝗲𝗻𝗻𝗲, 𝗕𝗠𝗪 𝗫𝟳, 𝗩𝗪 𝗧𝗼𝘂𝗮𝗿𝗲𝗴 jt tuleb lihtsalt vormistada 𝗲𝗹𝗮𝗺𝘂𝗸𝘀 ja registreerimistasu on 𝗸𝗮𝗸𝘀-𝗸𝗼𝗹𝗺 𝗸𝗼𝗿𝗱𝗮 𝘃ä𝗶𝗸𝘀𝗲𝗺... 🙈
🤔 𝗞𝘂𝗶𝗱𝗮𝘀?
Nimelt, kui sõiduki liik/kategooria on 𝗘𝗹𝗮𝗺𝘂, ei arvestata maksu genereerimisel 𝗸𝗮𝗮𝗹𝘂𝗸𝗼𝗺𝗽𝗼𝗻𝗲𝗻𝘁𝗶. Nii lihtne see ongi
💶 Lisame ühe näite – automaks oleks pidanud olema 𝟱𝟵𝟳𝟳,𝟮𝟱 €, aga välisriigist toodud sõiduk sai arvele ehk registreeritud summaga 𝟮𝟯𝟵𝟰,𝟵𝟱 €.
Sarnaseid tehinguid on tänaseks juba tegelikult liiga palju. Tegemist on avaliku infoga ja igaüks saab ise vaadata Transpordiameti statistikast
Inimlikult on täiesti mõistetav soov saada omale sõiduk soodsamalt. Milleks maksta rohkem, kui on võimalus saada vähemaga hakkama? Olgu tegemist sõbralt sõbrale müügiga või tellimisel välisriigist toodava autoga – auto ise jääb täpselt samaks, lihtsalt registriandmetes on ü𝗸𝘀 𝗿𝗶𝗱𝗮 𝗲𝗿𝗶𝗻𝗲𝘃
Ostja vaatab lõpphinda. Kui täpselt sama sõiduki puhul üks müüja küsib mitu tuhat eurot rohkem, siis on üsna selge, kelle käest mitte osta
👉 Seega meie toredad poliitikud, kes te siin valimiste eeltööd juba teete – võtke ka see teadmine kaasa!
🏕️ Praegu tundub, et Eesti saab taas ühe nr 1 staatuse ehk riigiks, kus elanike kohta on kõige rohkem 𝗺𝗮𝘁𝗸𝗮𝘀õ𝗶𝗱𝘂𝗸𝗲𝗶𝗱.
📊 Ja taaskordne näide statistikast – numbrid on kõik kenasti kirjas, aga tegelik olukord neile ei vasta.
#automaks #autoturg #automüük #auskonkurents #ettevõtlus #Transpordiamet #maksud #Eesti #seaduseauk #elamu #matkasõiduk |
link
_________________ HV kasutajatele suunatud Discordi server |
|
| Kommentaarid: 81 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
69 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jägaja
HV Guru

liitunud: 06.08.2004

|
|
| Kommentaarid: 145 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
130 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jägaja
HV Guru

liitunud: 06.08.2004

|
|
| Kommentaarid: 145 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
130 |
|
| tagasi üles |
|
 |
laurx
HV Guru

liitunud: 25.03.2004
|
24.06.2026 16:00:41
|
|
|
Eilse jaanijooksu üks jaanika oli tal garage ukse taga.
_________________ Kontrollitud ja hooldatud sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi akut, klaviatuuri ja laadijat. 5213582 - helista. |
|
| Kommentaarid: 1156 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
0 :: |
724 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|